Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gipsy Horse, Gipsy Cob, Gipsy Vanner, Irish Cob, stb:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
273 válasz a témához

#1 fataline

fataline

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 18:55

Sziasztok!Mindenestre így néz ki: http://www.gypsyhorses.com/ Nem teljesen világos, hogy ugyannak a fajtának több elnevezésérõl vagy különbözõ fajtákról van szó, különbözõ források teljesen mást írnak. Nem tudtok errõl valamit?Van ilyen ló Magyarországon valahol?köszi:)

Edited by Aniko, 2008 július 15. - 9:58.


#2 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 19:36

Cigányló az van Magyarországon is, de azok nem így néznek ki... :D [ Október 06, 2004, 19:37: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 20:37

A lófajta igazi neve Irish Thinker, azaz ír tinker póni, atöbbi név ugyanezt takarja.Magyarországon van ilyen, hírdetnek is eladásra Zalaegerszegen azok, akik frízeket is hoznak be.Egy ilyen kifejlett ló ára, olyan 800 ezertõl-1,5 millió. Legalábbis itthon.Egyet tudni kell róla, nem szeret és nem tud hosszan vágtatni. [ Október 06, 2004, 20:37: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 20:45

A keresõbe irish tinkerként írd be, fogsz kapni egy csomó honlapot.Addig itt van két kép: http://www.pknranch.....php?pic_id=106 http://www.pknranch....hp?pic_id=107Ez a két kép totál cáfolja fenti utolsó mondatom elsõ felét.. :D [ Október 06, 2004, 20:46: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#5 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 20:56

A cáfolat feloldásaként:milyen hosszú lehet egy ilyen karám??? :D [ Október 06, 2004, 20:57: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 21:16

Jó kérdés! :D

#7 fataline

fataline

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 14:23

Köszi szépen az infókat, nagyon hasznos volt:))

#8 fataline

fataline

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 15:21

Azt nem tudjátok véletlenül, van e zalaegerszegieknek honlapja?

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 16:15

nincs, telefonszámuk van és többször hírdettek már lovasújságokban, képpel is.

#10 fataline

fataline

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 23:51

köszi:)

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 1. - 19:46

Bazz, nemtom, miért most vettem észre ezt a topicot, lehet, hogy már rég kihalt, és csak úgy magam szórakoztatására írok most ide, de nem baj... :)Évek óta tinker-mániás vagyok, eltökélt célom, jhogy egyszer, ha lesz sok pénzem, meg már kicsivel elterjedtebb lesz a fajta itthon (vagy hozok be, ha nem :dev: ), nekem is lesz... Elképesztõen tetszenek, mint minden, ami ír, de õk olyan tipikusan írek :) Én is utánaérdeklõdtem már pár helyen (ma már több helyen is megtelepedtek itthon), de hát az árukat nagyon jól jellemezte Ilus...Viszont nem ússza meg egyszer egy, hogy az enyém legyen. :)És ezt most mindenképpen ki kellett adnom magamból :cool:

#12 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 1. - 22:06

Õ olyan kis jópofa... :), , és . Szolid nyálcsöpögtetés..., kicccccsikó anyuval, itt is...Jól néznek ki, na. :)

#13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 2. - 6:15

Jaj, rozi, ne izgass :D Banyek, az elõzõ gépemrõl lementve van vagy egy meghajtónyi (na, ez azért túlzás, de nagyon sok) képem ezekrõl a dögökrõl... Már kezdtem elfelejtkezni róluk, de most eszembe jutottak.

#14 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 3. - 20:16

Ha nem lenne Haramia és ugyanolyan érdekes lovat szeretnék, hamarabb választanék egy tinkert, mint egy frízt.Nekem nagyon tetszenek! :)

#15

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 3. - 20:22

Na, látod, én is hamarabb választanám a tinkert, az tuti :) De Haramiával te asszem a legjobban jártál ;)

#16 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 3. - 20:24

Mondjuk igaz, nem is cserélném el semmiért.. :kocc:

#17 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 19:31

Az irish cob (ír cob) azt hiszem az irish hunternek (ír vadászlónak) egy termetre kisebb, de felépítésre erõsebb "változata". Egyiket sem ismerik el önálló fajtának. Szerintem ez olyan, mint amikor egy lóra azt mondják, hogy magyar félvér. Vagy a kutyáknál a sétatéri... bármi lehet benne :) És ezt nem rosszallóan mondom!

#18 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 5. - 0:01

Az ír cob azonos a tinkerrel, tehát önálló fajta. A "cob" így önmagában egy viszonylag kistermetû, zömök lótípust jelöl, elsõsorban Angliában, ugyanakkor a welsh cob megint más tészta, a franciáknál meg ott van a norman cob, ami kocsiló.Az ír cobnak genetikailag nem sok köze van az ír hunterhez, utóbbit az ír igásló (Irish Draught) és az angol telivér keresztezése adja, ez elég messze van a "bármi lehet benne" kategóriától. :) Az angoloknál több, használat alapján besorolt lótípus van (cob, hunter, hack), de ezek igazi ánglius fajtákból készült kotyvalékok, nem visznek bele akármit; jóval tisztábbak az úgynevezett "magyar félvéreknél". :D :guny:

#19 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 6. - 21:27

Ir cob:nem tekinthetõ kialakult fajtának, angol neve a hasznosítás jellegére utal. Létrejötte connemara ill. ír igásló kancák és angol tv mének keresztezésének eredménye. Magassága széles tartományban mozog 148-163 cm.Feje nagy és csontos, gyakori a kosfej, nyaka rövid, vállai dõltek. Mellkasa széles és mély, törzse rövid, vaskos. Lábai rövidek, szilárdak, a paták nagyok, kerekek. Nagy teherbírású munkaló, biztos lépésû, megbízható hátas és kocsiló. Vadászatra is kiválóan alkalmas, valamennyi fõ színben tenyésztik.Az ír cob egy biztos lépésû vadászlófajta, de az ír hunterhez viszonyítva kevésbé elegáns küllemû.(a mellékelt képen egy szép sárga mén látható, a formája talán valami erõsebb sportlóhoz hasonlít)Forrás: Heidrun Werner: LovakRosi!Nem tartom kizártnak, hogy minden lovaskönyv mást ír. :confused:

#20 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 16:10

A tinker fajta hivatalos szövetségének nevében is az "irish cob" szerepel, ugyanakkor a kontinensen a tinker név terjedt el. Az Általad említett könyvben leírt/bemutatott ló is valószínûleg ennek a kavarodásnak a szép példája :eek: ; van az általában emlegetett (angol) cob, aminek az Írországban tenyésztett változatához az Általad említett fajtákat használják, a könyvben bemutatott cob valóban ír, tehát jogos az ír cob elnevezés, ugyanakkor ez a név hivatalosan a tinkert takarja. Jól megkavarták. :guny:

#21 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 16:40

Eszméletlen h miylen szépek! :eek: Majdnem olyanok mint egy shire,csak kicsibe :DTényleg mekkora a marmagasságuk?

#22 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 16:59

A honlapjuk szerint 3 szekcióba lehet besorolni õket: A: 153-170 cm (azt hiszem, a nagyobbakból kerülnek ki a Királyi Gárda vagy mi a szösz doboslovai); B: 148-153 cm, C: 148 cm alatt. Azért általában nem olyan batárnagyok. :D

#23 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 17:03

Pedig a képek alapján hatalmasnak tûnnek.Látom van ott kicsi is :)(148cm) Van valami közük a shirekhez?Az elsõ képen amit belinkeltél nagy a hasonlóság ami a hosszúszõröket illeti,bár tudom h shirek sokkal robosztusabbak.

#24

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 6:44

Egyáltalán nem nagyok, átlagban kisló-méretek, csak a formájuk miatt hihetted azt, meg mert a shire-re asszociáltál :) Itt meg ittmondjuk valamennyire látszik, hogy nem nagy, bár robosztus kis állat, az fix. Megy szépen weszkóban is, de angolnyereggel is ugyanolyan impozáns.Ezt a linket régen tök sokat figyelgettem, álmodozva arról, hogy egyszer majd én is eldicsekszem rajta a saját tinkeremmel :D Ki tudja, hátha... ;) De azért azóta kicsit felnõttem - viszont most, hogy megint levadásztam, újra átnyálazom ;)

#25 Steve79

Steve79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 379 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 7:23

Ezek szerint nem csak az Írek szeretik ezt a lófajtát, hanem az angolok körében is közkedvelt. Bár furcsa volt látni, de létezik hogy a város közepén is lovakat tartanak, méghozzá nem a gipsy-k ;) Elsõ kép; Második kép, Harmadik kép. OFF A rendõr lovak nem tetszettek annyira. De ezek a puccos, Lóõrségi pacok annál inkább. :) ON

#26 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 7:59

Dé!Veszünk egyet közösen :DEgyre jobban tetszenek ezek a lovak,és tényleg nem nagyok.Hiába a látszat néha csal... :)

#27 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 10:20

A tinker fajta hivatalos szövetségének nevében is az "irish cob" szerepel, ugyanakkor a kontinensen a tinker név terjedt el. Az Általad említett könyvben leírt/bemutatott ló is valószínûleg ennek a kavarodásnak a szép példája :eek: ; van az általában emlegetett (angol) cob, aminek az Írországban tenyésztett változatához az Általad említett fajtákat használják, a könyvben bemutatott cob valóban ír, tehát jogos az ír cob elnevezés, ugyanakkor ez a név hivatalosan a tinkert takarja. Jól megkavarták. :guny:

Hozzászólás megtekintése

Huh! :hu:

#28

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 19:51

Hasu, kedves felajánlás, de ha már hozzájutnék egy ilyen kis döghöz, baromi önzõen bánnék vele asszem :D ;)Steve, az egész világon kedvelik, mert jó lovak :)

Edited by Dé, 2005 július 8. - 19:52.


#29 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 8. - 23:54

Dé!Gondoltam,azért is raktam mellé olyan szmájlit mint most :DMegértenélek ha így lenne egyszer ;) :)

#30

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 9. - 9:41

:DDe ha lesz, esküszöm felülhetsz rá ;)

#31 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 9. - 10:08

Ezt megbeszéltük ;) :)

#32

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 13:59

Posted Image

#33 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 13:54

Egyszer, majd, ha nagy leszek... nekem is lesz egy ilyen, vagy kettõ - és echos szekérrel fogom velük az országot járni :rolleyes:

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 21:05

Van egy új könyv, nagyon vastag, kicsi négyzetes, tele fotókkal, a címe: Lovak (National Geographic kiadás)Abban az van, legalábbis úgy mutatják be, hogy a Gipsy Vanner és az Ír Thinker két különbözõ fajta. De a fotókon tök egyforma lovak látszanak!Mindegyik tarka, bokaszõrõs szép testes példány.Kezd izgatni a dolog... :dev:

#35 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 21:33

Van egy új könyv, nagyon vastag, kicsi négyzetes, tele fotókkal, a címe: Lovak (National Geographic kiadás)Abban az van, legalábbis úgy mutatják be, hogy a Gipsy Vanner és az Ír Thinker két különbözõ fajta. De a fotókon tök egyforma lovak látszanak!

Hozzászólás megtekintése

Az ír thinker külön fajta, filozofálgatásra hajlamos, csakis "gondolkodó lovasoknak". :gm:

#36 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 21:36

Azt is tudod miért?Mi a különbség a 2 között?

#37 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 4. - 21:44

Izé, a tinker meg a gipsy vanner ugyanaz. A "thinker" ellenben "gondolkodót" jelent, és ebben az esetben nem lófajta, hanem elírás. :)

#38

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 7:53

Ezt én is láttam a könyvben, néztem is, hogy mi ez... Az egész elég vicces, rengeteg ilyen jellegû hüleség van abban a könyvben sajnos.

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 16:53

Jaja! De még mennyi!És 5 rongy a könyv! :mad:

#40 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 19:38

Nem tudjátok van e tinker fedmén Magyarországon?