Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Trónok harca - "Game of Thrones"


  • Please log in to reply
236 válasz a témához

#1 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 4. - 19:52

Olvasgatom a "Filmek""-topic-ot, és mióta elindult a sorozat, 80%-ban arról van szó, hogy mi történt a Trónok harcában. Nekem nagyon tetszik amúgy, már felírtam kívánságlistára a könyvet/könyveket, bár nem bírtam és beleolvastam a monitorbambulós verzióba. Remélem nem gond hogy nyitottam egy külön topic-ot ennek, mert érdekelne minden a filmrõl is, a véleményekrõl, de a filmes topic-ba inkább az esti film-ötleteket olvasnám :kv:

#2 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 4. - 23:11

Ezt az interjút olvastam nemrég, amúgy igen, az író elég sokat, ha nem végig ott volt a forgatásokon, valószínû ezért is van, hogy sokszor ugyanaz a szöveg, mint a könyvben leírt. Eddig (bár nem sokat olvastam) eléggé hasonszõrû a kettõ (könyv kontra film), és tetszik, bár ez a harmadik rész nekem laposabbnak tûnt az elõzõeknél...

#3 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 4. - 23:14

Én ma kezdtem olvasni az elsõt, relatíve az elején vagyok, de eléggé ugyanolyannak tûnik, mint a sorozat. Jó a sztori, de mint írás, nekem gyönge lábakon áll eddig, majd meglátjuk...

#4 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 2:43

Mondják, hogy az író prózája nem a legjobb, mások meg el vannak ájulva tõle. Kíváncsi vagyok rá, még nem olvastam tõle semmit.

Ez is jó (ugyanarról a honlapról): A Trónok harca szexjeleneteit iszonyú nehéz volt leforgatni - interjú Jason Momoával

Szerk: a linkbe a fórum betesz egy felesleges szóközt, azt ki kell venni, úgy mûködik. Nemtom' miért csinálja, eddig nem volt gondja a hosszú linkekkel. :rolleyes:

#5 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 5. - 12:40

áá, nem található az interjú, pedig a cím alapján elolvastam volna :( Mi volt benne? megvan mégis. csak a linken nem jött be... :D

#6 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 19:57

Na letudtam a 4. részt, az utolsó jelenet zseniális :D HBO-n mindjárt kezdõdik, ha minden igaz.

#7 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 22:09

Saby, te merrefelé is laksz? :D Meglátogatnálak egy külsõ vinyóval...

#8 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 22:13

Csak egy fél nappal járok elõrébb az itthoninál sajnos :kir:

#9 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 9. - 22:31

De már 4 részed van, én meg csak egyet láttam, és majd' megvesz az ideg... :dev:

#10 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 11. - 12:16

Én Diablóról töltöm le feliratosban, keddenként már fenn van, ha érdekel van egy fölös meghívóm ;)

#11 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 11. - 12:20

Uh Filly, azt mondjuk elfelejtettem, mondani, hogy az enyémekhez nincsen felirat, nem tudom h gond-é. skatya, könyvvel hogy haladsz ? :)

#12 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 11. - 12:24

ejj, most az hanyagolva lett, mert kaptam egy másik NAGYON izgalmasat, ami laza 970 oldal és apró-betûs (Ken Follett: A Titánok Bukása), de már a 250. oldalt elhagytam (pedig tegnap kezdtem), úgyhogy haladok afelé, hogy a Trónok harcát is olvashassam... addig tán meg is rendelem, ha még mindig nem találom a gödöllõi könyvesbótban :) (ja, 2 meghívó is akad ;) )

#13 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 11. - 21:38

Felirathiány nem gond. A letöltés viszont igen, mert sajna mobilnetem van...

#14 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 13. - 21:16

Hú, lemaradtam, még mindig nem néztem meg a legutóbbi részt, annyira belemenrültem egy másik sorozatba. Lehet, hogy majd együtt nézem meg a kettõt, ha jön a következõ. Ennek kapcsán rájöttem, hogy mi zavar a sorozatban: nagyfilmes a tempó, de a részek sorozatrész hosszúságúak. Meglátjuk, hogy a duplázás jót tesz-e neki.

#15 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 13. - 21:29

Én meg közben lassan haladok a könyvvel :) Érdekes, Ned itt nem tûnik annyira bárgyúnak, mint a sorozatban. Az különösen tetszett - bár nagyon apró momentum -, ahogy elgondolkozott kicsit Sansa farkasának megölésén. Másik ami érdekes: használják a "White Walkers" és a "The Others" kifejezést is, szóval annyira nagyot nem változtattak ezen se....

#16 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 14. - 8:11

Tán még az elején írtam, hogy az a bajom a filmmel, hogy nagyon leegyszerûsíti a karaktereket...

#17 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 16. - 21:34

Háttttööö, nem szarral gurítanak a Lannister fiúk, maradjunk annyiban :D Cat tesója: Bbbrrrrr....... :eek:

#18 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 17. - 14:35

na nemsokára megnézem az 5. részt is! Már lejött, csak még idõ nincs, de meglesz az esti matiné :)

#19 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 19. - 19:22

A legutóbbi két rész bejött. Nem tudom, hogy ezek a részek voltak-e jobbak, vagy az tett jót, hogy egyszerre néztem meg õket vagy esetleg mindkettõ. Végre beindult a történet, meg az intrika. Ned Stark is szimpibb volt, elkezdett gondolkodni. A Snow gyereket játszó színész még mindig béna, pedig most jó anyagot kapott a karakter, csak nem nagyon tudott mihez kezdeni vele. Az a jelenet, amelyben a király és a királyné megbeszélik életük elmúlt 17 évét zseniális volt (ilyeneket nyomatott Az oroszlán télenben II. Henrik és neje).

#20 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 19. - 19:37

Az a jelenet, amelyben a király és a királyné megbeszélik életük elmúlt 17 évét zseniális volt (ilyeneket nyomatott Az oroszlán télenben II. Henrik és neje).

Igenigen!! Közben végig az motoszkált a fejemben, hogy Cersei vajon most ténylegesen mennyit mutat meg önmagából, mennyire beszélt õszintén...

#21 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 19. - 19:48

Abban a jelenetben szerintem teljesen õszinték voltak mindketten, pont ezért volt annyira jó és annyira kegyetlen.

#22 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 19. - 19:51

A király felõl nincs is kétségem, bár Cersei esetében lehet hogy az iránta érzett ellenszenvem beszélt belõlem :)

#23 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 22. - 17:54

valóban jobbnak tûnik kettesével nézni, mert az egy az olyan rövid, és eseménytelennek tûnik, pedig van benne. Nem is kevés. :)

#24 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 22. - 18:56

A legutóbbinál nem értettem, hogy a Hound bátyja miért ölte meg a lovát, számomra tök értelmetlen volt. A könyvben most értem el addig a részig, így meg teljesen világos.... Ezek az apróságok is le bírják húzni a sorozatot, ha az embernek nincs háttérismerete hozzá Bár lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen, mert baromira fáradtan néztem, lehet meg is kukkolom megint azt a jelenetet h mi is volt.

Edited by Saby, 2011 május 22. - 18:58.


#25 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 22. - 20:05

Csõdör volt a lova, és csalódott benne, mert azt megzavarta a trükkös ellenfél tüzelõ kancája, és õ emiatt vesztette el a lovagi tornát. Nem az a fajta csávó, aki csak harmadikra ad piros lapot. :D

#26 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 22. - 20:10

Abban a jelenetben szerintem teljesen õszinték voltak mindketten, pont ezért volt annyira jó és annyira kegyetlen.

Nem volt rossz az a jelenet, csak kár, hogy már másodszorra hangzott el a kis, feketehajú elsõszülött halott baba, mert ugyebár az nem volt. A könyv szerint Cersei egyszer esett teherbe a királytól, akkor is elhajtatta a magzatot...

#27 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 22. - 21:05

Csõdör volt a lova, és csalódott benne, mert azt megzavarta a trükkös ellenfél tüzelõ kancája, és õ emiatt vesztette el a lovagi tornát. Nem az a fajta csávó, aki csak harmadikra ad piros lapot. :D

Na megnéztem, tényleg volt róla szó :D Jólvan, legközelebb 12óra meló után inkább hagyom majd késõbbre, nem állok neki éjszaka :D

#28 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 23. - 19:48

A mostani rész nekem egy kicsit uncsi volt, bár lehet csak amiatt, hogy pont úgy állok a könyvvel, hogy az epizód nagyrésze már ismerõs volt. De Viseryst végre helyreteszik... :gm: Azt hiszem Hux, talán pont te mondtad, hogy szerinted Dany nem lesz piskóta majd késõbb, hát most már egyetértek :D Azért akármennyivel pozitívabb is a bátyjánál, szvsz benne is megtalálható nagy vonalakban ez a híres Targaryen-féle elmeháborodottság, csak még nem volt rá lehetõsége, hogy kibontakozzon :D

#29 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 23. - 23:37

Stark meghótt már? :gm: Ma este volt a Petõfi rádióban pár mondat a sorozatról. Ott örvendtek, hogy egy ilyen f@sza színész kapta az egyik fõszerepet :D Kedvem lett volna betelefonálni, hogy max 1-2 részig lesz már csak benne :dev:

#30 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 24. - 4:50

Stark még megvan, de Viserys véégre tényleg megkapta a maga aranykoronáját :kir: , már nagyon irritált :gm: nem fog hiányozni!

#31 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 24. - 7:03

Stark meghótt már? :gm:

Az egy IGAZI idióta.... Most tartok ott, hogy elhívta magához Cerseit "dumcsizni"...... Most meg a király is "hazaért" a vadászatról.... Igggazi szerencsétlen hülye xD

#32 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 24. - 16:52

Annyira egy elcseszett, nyomott napom van ma, hogy nemigaz, erre most esik be még egy foglalás ... STARK névre..... :kir: Itt röhögcsélek magamban fennhangon :D

#33 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 24. - 21:51

:D Én meg nem bírok nekiállni a 3. résznek, mert egy nagyon kedves barátom kórházba ment egy hétre, és kölcsönadtam neki mind a 4 könyvet...

#34 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 14:01

Kicsit olyan való-világ show-szerû ez a sorozat, ott próbálkoznak dugást elõadni dramaturgiai fordulatként.

#35 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 14:14

Most melyikre utalsz? :D

#36 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 14:17

Szinte mindegy. Olyan, mintha az író bedobna egy-egy szexjelenetet, amikor éppen nincs ötlete, hogyan kéne továbbvinni a cselekményt.

Edited by moon, 2011 május 30. - 14:18.


#37 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 14:19

Ja hogy úgy. Én az ilyeneken nem akadok annyira fenn, valszeg a 4 évadnyi The Tudors - nézés hatására :kir: Ettõl persze nem jó fogás....

#38 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 21:35

vagy épp nem volt kéznél a mama, mikor szüksége lett volna, és eleresztette a fantáziáját, forgatáson meg csorgathatta a nyálát :D Amúgy tetszett a mai rész, csak olykor elég erõltetett az egész. Cersei elõtt meg szerintem mindig valami legyekkel lepett dögöt hurcolnak tálcán, olyan fintorgó arcot vág. Jó, tudom, ilyen a szerepe, de elég durva arca van akkor is :)

#39 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 21:37

Na én most fogok sztem egy félórán belül nekiállni a mostaninak :) skatya, te hogy haladsz a könyvvel? én már a második könyv harmadánál járok :)

#40 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 30. - 23:12

Amúgy tetszett a mai rész, csak olykor elég erõltetett az egész.

Csak nem a Petyr Baelish-féle bordélybéli oktatójelenetre + személyes vallomásra gondolsz? :kir: Én ott téptem a hajam kicsit, de amúgy szvsz jól összerakták az epizódot :)

Edited by Saby, 2011 május 30. - 23:13.