Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Költõi kérdések, agymenések, megválaszolhatatlan gondolatok


  • Please log in to reply
419 válasz a témához

#281 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 10:21

Kóros íráskényszer, vagy a magány legmélye ha a valaki azért talál ki történeteket magáról, hogy beszélgessen másokkal?

#282 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 13:44

Miért van a VEGA márkájú pizzakrémben olyan összetevõ, hogy füstölt szalonna?

#283 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 26. - 8:27

Miért van a lekváros fornetti alapanyagai között hal? Amúgy most fejeztem be a Fornetti zabálást.... :gm:

#284 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 26. - 8:43

:eek: Basszus, ez már durva... :kv:

#285 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 27. - 19:53

Ha hajdúsító sampont használsz, akkor megvan az esély, hogy idõ múlva hajdú leszel?

#286 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 12:37

Végignéztem a régi hozzászólásaimat. Hogy én milyen idióta kis gyökér voltam :gm: Amúgy, hogy ON legyek: A liberális tüntetés a szélsõjobb ellen nem kirekesztõ? (Leszarom a politikát, csak szemet szúrt.)

#287 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 12:59

Végignéztem a régi hozzászólásaimat. Hogy én milyen idióta kis gyökér voltam :gm:

Amúgy, hogy ON legyek:
A liberális tüntetés a szélsőjobb ellen nem kirekesztő? (Leszarom a politikát, csak szemet szúrt.)

Nem, mert a szélsőjobb erősen elment az erőszak felé, ami semmilyen politikai környezetben nem engedhető meg. Tehát ha egy nácit, vagy egy szélsős komcsit akarsz kirekeszteni, nem vagy kirekesztő.
Normális mindent kirekeszteni, ami a támadásokat jelent, vagy a békés egymás mellett élés ellen van. Szerintem.

Edited by shepherd, 2012 november 29. - 13:06.


#288 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 13:06

Nem, mert a szélsõjobb erõsen elment az erõszak felé, ami semmilyen politikai környezetben nem engedhetõ meg. Tehát ha egy nácit, vagy egy szélsõs komcsit akarsz kirekeszteni, nem vagy kirekesztõ.
Normális mindent kirekeszteni, ami a támadásokat hivatott elhárítani, vagy a békés egymás mellett élés ellen van. Szerintem.

Én ezt értem, és valahol jogos is. De sajnos az is, hogy a liberálisok nagy része úgy gondolkodik, hogy "Senkit nem ítélünk el faji, vallási, politika etc. hovatartozása miatt, CSAK aki nem ért velünk egyet." Volt már rá példa, hogy a tiszteletreméltó úriember közölte, hogy "'inkább lennék cigány vagy zsidó, mint magyar." Természetesen a liberalizmus égisze alatt. Amikor meg nemtetszést nyilvánítottam, közölte, hogy jobbikos k.va vagyok, meg hogy eltapos. (tisztelettel jelentem, utálom mindkét szélsõséget, meg úgy az egészet.)
Szóval...

#289 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 13:31

A Szociális, társadalmi kérdésekben kábé erről volt szó 2-3 oldallal korábban. Szerintem menj át oda.

#290 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 13:32

ok, bocs.

#291 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 5. - 15:12

miért írják az emberek nagybetûvel annyiszor a személyes névmásokat, amikor az annyira modoros? és miért teszik ezt akkor is, amikor még azzal az ideológiával sem lehet megmagyarázni, hogy tisztelik a másikat? (gyk anyáznak)

#292 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 8. - 14:32

Néztem tegnap a Prima Primissima gálamûsorát. Drukkoltam azoknak, akiket ismerek, néha azoknak is, akiket nem. De leginkább Grétsy László jelölése és szavai hatottak meg.

#293 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 8. - 19:25

miért írják az emberek nagybetûvel annyiszor a személyes névmásokat, amikor az annyira modoros? és miért teszik ezt akkor is, amikor még azzal az ideológiával sem lehet megmagyarázni, hogy tisztelik a másikat? (gyk anyáznak)

Röviden? Mert birkák.

#294 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 9. - 11:51

Mi a teendõ ha az ember tényleg szeretné szemközt köpni önmagát?

#295 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 9. - 11:57

Mi a teendõ ha az ember tényleg szeretné szemközt köpni önmagát?

Elsõsorban nem árt újra átgondolni és jól megfontolni.

#296 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 9. - 13:45

Röviden? Mert birkák.

Vagy olvasták a helyesírási szabályzatot...

#297 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 9. - 14:04

Pláne, ha figyelmesen olvasnak, és kiderül számukra, hogy személyes névmásokról van épp szó... :gm: :dev: :D :P

#298 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 9. - 14:21

149. Levelekben és hivatalos iratokban a megszólítás elsõ szaván és tulajdonnévi tagján kívül nagybetûvel szokás kezdeni a megszólításban szereplõ közneveket is (de a mellékneveket, kötõszókat már nem): Drága Ilonka Néni! Osztályvezetõ Kartárs! Tisztelt Kovács Úr! Mélyen tisztelt Asszonyom és Uram! Stb.
Magánlevelekben a megszólítás elsõ szaván és tulajdonnévi tagján kívül a többi szót kezdhetjük kisbetûvel is: Kedves barátom! Tisztelt Nagy úr! Édes jó anyám és apám!
Azokat a közneveket, névmásokat és névmási szerepû határozószókat, amelyek a megszólított személyére vonatkoznak, szöveg belsejében általában kisbetûvel kezdjük: Légy szíves, barátom, látogass meg minket! Arra kérem (a) tanácselnök elvtársat, szíveskedjék ügyemet kedvezõen elbírálni. Bárcsak itt lehetnél te is! Valószínûleg önöket is érdeklik fejlesztési terveink. Örökké hálás leszek neked a segítségedért. Melegen érdeklõdött irántatok. Stb. – Fokozott tisztelet kifejezésére azonban az ilyen esetekben nagybetû is alkalmazható: Szeretném, Apám, ha nem értene félre. A legfõbb érdem az Önöké. Szeretnék mindig Veled lenni. Stb. Két (vagy több) szóból álló megszólításoknak ilyenkor is csak az elsõ szavát kezdjük nagybetûvel: Bocsássa meg, Igazgató úr, hogy soraimmal fölkeresem! Tisztelettel emlékeztetem (az) Államtitkár asszonyt arra, hogy… stb. Hasonlóképpen: Felkérem Horváth akadémikust vitaindító elõadásának megtartására. Ezt Ferenc bátyám és Erzsi néném is jól tudja. Stb. (Vö. 144., 253.)

tehát ebben az esetben nem áll. nem anyázok azzal, aki iránt fokozott tiszteletet érzek és fordítva. modorosság, képmutatás, magunkat a másik fölé helyezése ("látod, én megtisztellek, te meg nem").

#299 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 9. - 15:00

Pláne, ha figyelmesen olvasnak, és kiderül számukra, hogy személyes névmásokról van épp szó... :gm: :dev: :D :P

Úgy érted, hogy a veled az nem személyes névmás?

#300 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 10. - 10:28

mi ez a kretén világ, hogy a kötelezõ borravaló fogalma egyáltalán létrejön? kalkulálják bele az árba és tessék odaadni fizetésként az alkalmazottnak. ja hogy akkor adózni kell utána? azúristenitnekimár.

#301 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 17. - 10:48

Azt hiszem, megtaláltam a választ az emberiség egyik nagy miért?-jére. Miért fotózkodnak újabban a nõnemû celebek olyan idétlen pózban, hogy keresztbe rakják egymás elõtt a lábukat, mint az ovis kislány, akinek pisilni kell? Tegnap elém került egy ilyen fotó, és hirtelen beugrott valamelyik Híd a szakágak között elõadás, asszem, a tavalyi, ahol az adott szakágra alkalmas ló kiválasztása volt a téma, és nagyon megmaradt Gyula bácsi egyik tanácsa, hogy hogyan ismerjük fel a butacsírás lovat. Mégpedig: tegyük keresztbe egymás elõtt az elsõ lábait, majd próbáljuk elindítani. Amennyiben indulás elõtt nem igazítja meg a lábait, hanem úgy próbál lépni, hogy akadályozza egyik lábával a másikat, akkor az a ló bizony butacsírás. Talán ebben lehet a válasz. :rolleyes:

#302 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 17. - 11:27

Én 10 esetbõl 9x nem adok borravalót. Szerintem jól van ez így. Mások szerint nem. De az az õ dilemmájuk. Csücsörített szájjal is szoktak. De nem csak a celebek. Puszi-puszi. Persze nem idétlen, neeem. De nem címrõl, megszólításról volt szó, Filly! Csak bízni tudok benne, hogy lecseng. Mostanában tetõzik. Felnõttek, pedagógusok is tolják. 85%-ban nõk. Nagyon terhes számomra.

#303 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 17. - 11:46

én nem a borravaló adásáról szólottam, azt szoktam én is adni. a szitu a következõ: néztem egy hajós utat és ott van, hogy kötelezõ borravaló befizetendõ pluszban, napi 7€/fõ/nap. ez háborított fel.

#304 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 20. - 9:19

A fb-on valaki visszaigazolta, hogy ismer. Ez nem gond. A problémás az, hogy be sem jelöltem. Még ez sem lenne baj, csak ezek szerint önálló életet él a fb és akár üzeneteket is küld helyettem?? A skype-ról tudom, hogy loggolni tudják, tehát vannak amiket nem ott beszél meg az ember, de legalább azt hallják odaát, amit mondok. Érdekes....

#305 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 20. - 9:32

A fb-on valaki visszaigazolta, hogy ismer. Ez nem gond. A problémás az, hogy be sem jelöltem. Még ez sem lenne baj, csak ezek szerint önálló életet él a fb és akár üzeneteket is küld helyettem??
A skype-ról tudom, hogy loggolni tudják, tehát vannak amiket nem ott beszél meg az ember, de legalább azt hallják odaát, amit mondok.
Érdekes....

Az semmi, nekem emilben szokták jelezni, miközben soha nem jártam fb-on.

#306 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 20. - 10:15

a társkereső oldalak is ilyeneket írogatnak, hogy valaki felvett barátnak meg érdeklődik utánad meg ilyen baromságok. hányinger az egész. (úgy, hogy nem vagy regisztrálva)

Edited by Unicorn, 2012 december 20. - 10:16.


#307 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 20. - 11:07

A fb-on valaki visszaigazolta, hogy ismer. Ez nem gond. A problémás az, hogy be sem jelöltem. Még ez sem lenne baj, csak ezek szerint önálló életet él a fb és akár üzeneteket is küld helyettem??


A facebook ördögi találmány... én egyszer álnéven regisztráltam, nulla ismerõssel, nulla aktivitással, pusztán csak azért, hogy a társkeresõzõ csajokról kinyomozhassak olyan ártatlan dolgokat, mint mi a kedvenc virága meg ilyesmi. És a gecibook sorra adta föl az ismerõseimet. Egy ideig azt hittem, hozzáfér a gmail címlistámhoz, de amikor már olyan csajokat is kezdett feladni, akiket csakugyan ismertem, de soha sem emailban, sem telefonon nem érintkeztünk, csak munkahelyen, lovardában, itt-ott futottunk össze véletlenül, de viszonylag gyakorta, akkor elkezdtem komolyan félni tõle, rendszer szinten kitiltottam az ip címüket, hogy véletlenül se tudjon velük kommunikálni az esetleg ide telepített kém-botjuk, és azóta nem is léptem be egyszer sem. Nem szeretem én, ha ennyire belelátnak a kártyáimba. Jó, a titkosszolgák úgyis tudnak mindent, de azért az egy kicsit túlzás, hogy mindenki mindent... én nem tudom, mi ebben a jó. Még egy blog is gáz, de oda mégis csak annyit ír az ember, amennyit jónak lát, na de hogy a legtitkosabb gondolataimban vájkáljanak, az már nekem kicsit meredek. Meleg szeretettel javaslom mindenkinek, aki szeretne minimális magánéletet magáénak tudni, hogy messzi kerülje el a faszbúkot meg a többi hasonlót, váltogassa az email címeit, a nickeit, és ne írja meg a véleményét a fõnökérõl a fórumra. :)

#308 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 9. - 13:10

Mi történik, ha a saját profilomat tiltólistára teszem?

#309 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 9. - 21:34

próbáld ki :cool:

#310 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 10. - 8:18

Mi történik, ha a saját profilomat tiltólistára teszem?

Meguntad magad?

#311 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 10. - 8:45

Miért lesz tele hangyával a kaszakõ reggelre? :confused:

#312 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 14:07

Mert szomjasak a hangyák? Az enyém nem hangyás, de új.

#313 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 14:38

Nemtom, már egy csomót filóztam rajta. :D Igaz, hogy egy szörpös flakonból vágott "pohárban" van, de majd két hónapja használom, abban már egy csepp szörp nincs. És eleinte nem is volt hangyás. Mikor visszarakom a helyére, kiöntöm belõle a vizet, úgyhogy pár óra múlva csont száraz. Másnap reggel feltöltöm vízzel, és úsznak a hangyák.

#314 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 14:09

Akkor is lehet valaminek értelme, ha egyébként nincs semmi értelme...?

#315 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 14:34

Olyan nincs, hogy valaminek nincs semmi értelme. Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hogy negatív példaként szogáljon.... :)

#316 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 11. - 21:02

Ha tegnap gasszárúcip te, akkor ma gasszárúcip õ?

#317 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 12. - 14:00

Pihenj. :D

#318 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 21. - 9:42

9re jött a szaki megjavítani egy önitatót. Elkezdte, aztán szünet ami alatt telefonált fél órát az autóban, most egy ideje megint csinálja, de a készhez közel sincs. Hogy jön ki ez vajon jól? Mármint anyagilag? Mi szétcsúsztunk úgy idõvel, hogy senkinek nem fért volna bele kicserélni az itatót, ezért hívtunk valakit. De neki meg hogy lehet ennyi ideje egy ilyen kis semmiségre?

#319 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 21. - 10:02

Térjünk vissza a kérdésre miután kifizettétek a munkadíját

#320 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 12. - 20:53

Ha "pároskolbász  " felirat van a csomagoláson, miért 5 db van benne?