Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyám ............


  • Please log in to reply
4963 válasz a témához

#41 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 19:00

Liza,igazán büszke lehetsz magadra!!!!Megmentettél egy kutyut.Grat.

#42 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 19:52

Igazad van. Mostmár egászen máshogy nézek magamra. :D

#43

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 21:23

Íme a képek Hasufel kutyájáról, Amaráról: [url="http://"http://img.tar.hu/dinuminu/img/10556138.jpg"]eccör,[/url] [url="http://"http://img.tar.hu/dinuminu/img/10556137.jpg"]kéccör 8szerintem ez a kép csúcsszuperjó!!!),[/url] [url="http://"http://img.tar.hu/dinuminu/img/10556136.jpg"]és háromszor.[/url] Posted Image

#44 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 23:36

Tényleg a középsõ a legjobb!esti! Tudok róla, köszi. Csak annyira szeret jönni velem lovagolni, hogy amikor megérzi a ruhámon, vagy a cipõmön a lószagot, már nem bír magával...szerinted nem kéne vinnem? Én is sokat filózok ezen.

#45

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 23:38

Jaaaj, ez nálunk is így mûködik, nem lehet ám becsapni a kutyát; ha lovas göncben vagyok, vagy akár csak az a bakancs van a lábamon, már kész van. De mostanában nincs szerencséje, nem viszem magammal, csak ritkán.

#46

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 23:43

Ja, különben most olvastam vissza az elõzõ oldalt; oké, majd átmegyek valamikor megõrjíteni a kutyád :D Ami meg a hurcibálást illeti, tényleg érdemes vigyázni. Én rotinál hallottam már olyat, hogy járatták, járatták, és egyszercsak cserbenhagyta a szíve...

#47 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 0:58

Tényleg büszke lehetsz magadra! Megmentetted egy kutya életét...... és támogattad a szaporítók munkáját. Tudod, ha nincs kereslet, nincs kínálat. De amíg az olyan jószívûek, mint te, pénzt adnak a markukba, nem fognak leállni. Aztán lehet mentegetni.

#48 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 7:59

Nem szaporító volt hanem tenyésztõ. Egy szaporító nem fogja csak azért törzskönyveztetni a kutyát a saját nevével, hogy eladja. Inkább szélnek ereszti és kész. A hely az pocsék volt ez tény, de tenyészete volt (csak kistételben). 1 apa és 3 szuka.

#49 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 8:02

Hasufel, én asszem ismerlek. Nem a Rákócziba jársz? asszem láttam már a kutyádat is.

#50 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 13:12

De, tudom ki vagy, megkérdeztem a tesódat.Bocsi az OFFért

#51 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 14:58

Nekem is mondta,hogy ki vagy,de már szakközepes vagyok.De ne offoljunk!

#52 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 15:25

ok, én is csak ma vettem rá magamat, hogy megkérdezzem...off

#53 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 15:37

Nood Lee!Ez itt nem a kekeckedõ fórum!Mindenkinek,magánügye,ott és onnan,olyan kutyát beszerezni,megmenteni,megvenni,ahonnan kedve van!És utána már,nem arra fogunk gondolni,hogy valakit anyagi javakhoz juttatunk,hanem örömünket fogjuk lelni a kutyában,legyen az bármilyen.Kb.18 éve van a családunkban Bernipásztor.Mára már sokadik generáció.Egyszerûen,ez az a fajta amihez családi hagyomány szerint én is ragaszkodom,mert...Én speciel,a fajtiszta/fajtatiszta/kutyákat szeretem.Szerettem régen kutyakiállításokra járni,élveztem a légkört ami ott van.És bizony,én is hoztam el Bernit,nem túl jó körülmények közül.Tök férgesen,nyeszletten,hozá nem értõ tulajtól(nem tenyésztõtõl),sõt még pénzt is adtunk érte.Ez a kutya,3hónapja pusztult el,11évesen.Minden rezdülése örömet okozott a családnak.Egyszerûen,nem lehetett nem szeretni.Nem bántuk meg,hogy õt,onnan arrol a helyrõl választottuk,nem lettün ettõl kevesebbek.Sõt!!

#54 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 15:45

Köszi Mimi...Amúgy én csak azért szeretem jobban a fajtiszta kutyákat, mivel lakásban élünk és lehet most az látszik a kölykön, hogy palotapincsi méretû lesz, de lehet, hogy nagyobb lesz és ez lakásban élõ számára nem éppen elõny... [ Január 21, 2005, 18:26: Az üzenetet átszerkesztette: Liza ]

#55 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 16:54

Az én szememben az nem tenyésztõ, aki nem tartja megfelelõ körülmények közt a kutyáit. A szaporító meg nem attól szaporító, hogy nem törzskönyvezteti le a kutyákat. Mimi: én nem azt írtam, hogy ne szeresse a kutyáját, csak nem tudom megérteni azokat, akik ilyen helyrõl hoznak kutyát. Persze mikor Kiflit vettem meg 8 éve, én is "beleestem a csapdába", 250 ft-ért vettem a pécsi vásárban. Csak azóta tudom, hogy sokkal jobban utána járhattam volna, ha tudok a kutyázásról akár csak egy morzsányit is. Persze akkor még kisgyerek voltam, felelõsségérzet, stb még nem volt bennem. Csak kutyák "akartam" és kész. Posted Image Egyébként nagyon imádom a kis dögöt, az adataimnál õ van a képen. Posted Image Egyébként szerintem egy fórum attól fórum, hogy mindenki megírja a véleményét. Az érintett pedig majd megvédi magát, ha szeretné (ha egyáltalán "szükséges"). Na jó, asszem már ez is kezd átmenni kekecbe, úgyhogy befogom a szám. :rolleyes: Nood Lee, a Kekec :cool: [szerkesztve, mert béna vagyok] [ Január 21, 2005, 15:56: Az üzenetet átszerkesztette: Nood Lee ]

#56 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 21:46

Köszönöm,hogy segítettél Dé.Szerintem is a középsõ a legjobb.Hát igen,én csináltam Posted Image :D Komolyan miért mindenkinek a középsõ jó.Mondjuk elég nehéz volt lekapni Posted Image Izeg mozog állandóan,olyan mint egy elemes plüsskutya.de szerintem ezzel nemcsak én vagyok így

#57 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 22:38

Liza! Állatorvos pontosan meg tudja mondani, hogy milyen méretûre nõ meg a kis állat (kicsi, közepes vagy nagy). Nem humbug, mivel a kölyök testrészei még nem arányosak. A tappancsa már pici korban aránytalanul nagyobb azoknak, akik nagyra nõnek, stb. Hasonlóan, mint a csikóknál: eleinte nagy izületeik vannak, meg csacsifülük, aztán hozzánõnek. Posted Image

#58 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 8:09

:D

#59 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 16:48

Sziasztok!Nekem is van egy tündéri kutyusom! Õ egy 2 és fél éves rhodesiai ridgeback(afrikai oroszlánkutya) kan. Nagyon aranyos, és ahányszor meglát majd fellök úgy örül Nekem. Nagyon szeretem, nagyon aranyos, és örülök, hogy találtam egy ilyen kutyabarát helyet!

#60 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 21:15

Én is mesélek a kutyámrólÕ egy 7 és féléves,szuka dalmata.A neve Amara,latinul keserût jelent.Tombolán nyertük.Egyszer voltak kiskutyái.Keverékek lettek.8 db volt.2-t meghagytuk a többit az állatorvos elaltatta.Ha minden jól megy nyáron újra fial.

#61 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 15:37

Bocsánat... Megint kekeckedek. Illetve csak kérdezni szeretnék. Csak annyit, és csak nagyon halkan, hogy miért kell elletni a kutyát?

#62 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 16:33

A kutya nem ellik hanem fial.És csak azéert mert szeretnék végre kisdalmikat.Meg egyet mindenféleképpen meg szeretnék és meg is fogok tartani.És én nem vagyok annak a híve,hogy addig fialjon a kutyám ameddig van benne szusz és bírja.Csak ezért,mert szeretnék és kész.A régebbi eset sajnos véletlen volt és az öcsém volt a hibás nem én.

#63 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 17:28

Miért, mi a különbség a kettõ között?Egyébként mi lesz a többi kiskutyával? Le lesznek altatva?

#64 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 17:51

A kutya szerintem elleni szokott, nem fialni.Fialni a koca szokott :D

#65 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 18:30

Az szokott fialni aminek több születik,az ellik aminek 1,ritkább esetben 2 születik Posted Image Akkor is mit kötekszik,hogy minek kiskutya? :confused:

#66 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee: Bocsánat... Megint kekeckedek. Illetve csak kérdezni szeretnék. Csak annyit, és csak nagyon halkan, hogy miért kell elletni a kutyát? [/QUOTE]Mert egy ember életében egyszer legalább szül(nõrõl van szó ;) ).A kutyának sem árt ha egyszer megtapasztalja az anyaságot...(halkan megjegyzem hogy hallottam olyat is, nemtomkitõl de lehet hogy hülyeség, hogy hamarabb elpusztul a kutya, ha életében egyszer legalább nem ellik)

#67 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:20

Taláén azért pusztul elmert álvemhes lesz.az én kutyám sajnos volt az,és eléggé megsínylette.amióta voltak kölykei,egyszr volt csak állvemhes.nme jó dolog az biztos..

#68 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:32

Éni s azt hallottam, hogy egyszer legalább ajánlott fedztetni egy kutyát, hogy tudja mi az anyaság.Sajnos a legelsõ kutyánk többször volt állterhes és nem bírta továább, begyulladt a méhe. Ki kellett venni. :( De akié a kan volt azt mondta próbáljuk meg megint. Õt persze mit érdekelte.

#69 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:39

Az elllésen/fialáson nem fogok leállni vitatkozni, mert az már nagyon szõrszálhasogató lenne. Posted Image A felháborodott "mit kötekszik" mellé szívesen olvastam volna választ a kérdésemre, de sajnos úgy látszik örök titok marad... :( Azzal meg, hogy a kutynak sem árt, hogy egyszer megtapasztalja az anyaságot, nem teljesen értek egyet. Sok ebertõl (szakértõtõl) hallottam, hogy miután befedeztette a szukáját, tüzeléskor mindig sokkal jobban szenvedett. Ezért én az ivartalanítás híve vagyok abban az esetben, ha valaki nem szeretne _tenyészteni_. Az meg tényleg hülyeség, hogy hamarabb elpusztul, ha nem ellik. Egyébként nem kötekszem, nem akarok senkit sem megbántani, és azt sem szeretem, ha másokat felháborítok. Sajnálom ha ennek ellenére mégis én vagyok most a mumus. :rolleyes:

#70 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:40

Ezért érdemes ivartalaníttatni azt a kutyát, amelyik nincs tenyésztésbe fogva.

#71 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:43

Én sem akartam vitázni,de én így tudom.én biztos nem ivartalanítanám a kutyám..

#72 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:45

Miért nem (kíváncsi vagyok az okára, nem ironikusan, agresszívan teszem fel a kérdést, meg semmi ilyesmi - remélem így nem fogsz félreérteni :D )?

#73 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee: Azzal meg, hogy a kutynak sem árt, hogy egyszer megtapasztalja az anyaságot, nem teljesen értek egyet. Sok ebertõl (szakértõtõl) hallottam, hogy miután befedeztette a szukáját, tüzeléskor mindig sokkal jobban szenvedett. Ezért én az ivartalanítás híve vagyok abban az esetben, ha valaki nem szeretne _tenyészteni_. Az meg tényleg hülyeség, hogy hamarabb elpusztul, ha nem ellik. [/QUOTE]Nod, ez nem mindig van így...egyes esetekben igen, de nem mindig...ivartalanítani meg minek a kutyát ha egyszer nem muszály...természetellenes dolog...

#74 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:52

Ha egyszer nem muszáj? Inkább hozzunk le tõle kölyköket aztán altassuk el azt amelyik nem kell senkinek (Hasufel, a te esetedtõl kicsit eltérõen írom, mert elképzelhetõ, hogy akkor nem direkt fedeztettétek, de van aki direkt így csinálja!)? :( Persze az más, ha mondjuk az ismerõsi körünk annyira szereti az ebünket, hogy elfogad tõle ajándékba 1-1 kölyköt, és mindegyik kicsi _biztosítottan_ jó helyre kerül. Ezzel sem értek teljesen egyet, de ez így legalább emberibb.Egyébként pont azzal hosszabíthatjuk meg a kutya életét, ha ivartlanítjuk (gennyes méhgyulladás és hasonló finomságok).

#75 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:57

Nem azt mondtam hogy fûvel fával fedeztessük a kutyát, aztután altassuk el meg dobjuk ki a kutyákat...mi úgy csináltuk, hogy elõre szerveztünk gazdát a leendõ kölyköknek (az ultrahang után).

#76 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:58

Vagyis egynek bizosan, amit mi adtunk el a fedezésért cserébe...a többit a szuka gazdája adta el

#77 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 20:01

Azért mert az én szememben embertelen dolog.Amúgy meg vigyázni kell mikor tüzel.nem engeded el a póráz végérõl.de amint már mondtam az elsõ fedeztetés sajna véletlen volt és nem én hanem az öcsém volt a hibás.

#78 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 20:02

mit tett vele? Posted Image

#79 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 20:04

Nem is rád értettem. Engem ez háborított fel: "2 kölyköt megtartottunk, a többit lealtatta az állatorvos." És utána közvetlenül "Újra lesznek kölykei".Gondolom azért lett lealtatva a többi kölyök, mert nem volt gazdája egyiknek sem. Akkor ennek az alomnak miért lenne?

#80 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 20:04

Az ivartalanítottak átlag életkora valóban nagyobb lehet. Azért jó ivartalanítani az állatot, mert így bármikor korlátozatlanul mozoghat, valamint garantáltan nem történnek véletlen balesetek. Több ezer állat van menhelyen, rengeteg fajtatiszta. Az emberek többsége, ha kutyát szeretne, tenyésztõt keres meg, vagy menhelyet. Szaporítókból van bõven, nincs szükség utánpótlásra...