Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóherba


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#81 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 20:53

De az enyém, míg nem dolgozik rendszeresen, nem fog abrakot kapni. Viszont ezt adnám neki.Ezért kérdeztem.A szénából, meg simán kiválogatja, ha nem kell neki valamiért. :dev:

#82 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 21:07

Ilusta!Sztem attól is függ melyik keveréket szeretnéd adni neki. Az én lovam megelõzésképpen kapja a lábra, ízületre valót. Elég erõs illata van, olyan, mintha vmi fûszerkeverék lenne, és az egész alapvetõen fokhagyma illatú. Nincs oda érte, pedig az abrakba keverem(plussz egy kis víz, mert elég porszerû-bár amúgy is szoktam egy kis vizet az abrakba keverni a por ellen), elsõ alkalommal meg sem ette, pedig õ nagyon szereti a hasát. :) Szóval vmibe jó ha belekevered sztem, ha más nem, egy maréknyi zabba, vagy egy kis táphoz kevered... Persze mint már írtam, függ a keverék ízétõl, illatától. Egyébként erre az van írva, hogy 50-100g/nap(én 70g-ot adok, kislovam van), talán a többit is ilyen mennyiségben szokás... És kúraszerûen, 2-3 hónapig, majd szünetet kell tartani.

#83 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 21:13

Szia!Ugyanezt vettem én is.Nekem is kislovam van. A 7 dkg-t rendesen kiméred, vagy csak belemarkolsz? :)

#84 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 21:28

Csak úgy nagyjából... Van egy kis mérõpoharunk(vitaminkiegészítõhöz szokták adni), azzal szoktam kimérni. Úgy sacc/kb megfelel(a lényeg, hogy a legkisebb-50 és legnagyobb-100 menny. között van). Sztem. :) De végül is konyhai mérlegen is le lehet mérni, aztán egy mûanyag poháron bejelölni, és ezután azzal kimérni, így egyszerû.

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 21:37

köszi.

#86 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 21:51

Nincs mit. ;)

#87 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 12:53

Ilusta!Sztem attól is függ melyik keveréket szeretnéd adni neki. Az én lovam megelõzésképpen kapja a lábra, ízületre valót. Elég erõs illata van, olyan, mintha vmi fûszerkeverék lenne, és az egész alapvetõen fokhagyma illatú. Nincs oda érte, pedig az abrakba keverem(plussz egy kis víz, mert elég porszerû-bár amúgy is szoktam egy kis vizet az abrakba keverni a por ellen), elsõ alkalommal meg sem ette, pedig õ nagyon szereti a hasát. :) Szóval vmibe jó ha belekevered sztem, ha más nem, egy maréknyi zabba, vagy egy kis táphoz kevered... Persze mint már írtam, függ a keverék ízétõl, illatától. Egyébként erre az van írva, hogy 50-100g/nap(én 70g-ot adok, kislovam van), talán a többit is ilyen mennyiségben szokás... És kúraszerûen, 2-3 hónapig, majd szünetet kell tartani.

Érdekes. Az én lovam egy finnyás dög, és - igaz, tápba keverve elõször fele mennyiséget, vízzel - úgy megette mint a sicc, és imádja azóta. Amúgy az ízületesnek isteni illata van! :D Nekem legalábbis bejön. A másik, az én ízületes lóherbámon az van h 30-50g/nap és én pohárral kimértem 40-et és annyit kap. Most akkor hogy is van ez? (megjegyzem, a 40 g egy jókora marék)

#88 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 14:52

Érdekes. Az én lovam egy finnyás dög, és - igaz, tápba keverve elõször fele mennyiséget, vízzel - úgy megette mint a sicc, és imádja azóta. Amúgy az ízületesnek isteni illata van! :D Nekem legalábbis bejön. A másik, az én ízületes lóherbámon az van h 30-50g/nap és én pohárral kimértem 40-et és annyit kap. Most akkor hogy is van ez? (megjegyzem, a 40 g egy jókora marék)

Lovak közt is igaz: ízlések és pofonok. :) Az én kis lovam a hagymát(pontosan nem tudom, hogy van e benne, de nagyon gyanús, hisz tömény fokhagyma szagú)kifejezetten utálja. Egyébként én már egyenesen rosszul vagyok a szagától, ha megérzem, a gyomrom is felkavarodik. :D Tényleg érdekes ez az adagolás dolog... Én úgy emlékszem a miénkre ez van írva(50-100g), de nemsokára megyek és megnézem. Remélem nem beszéltem félre. :rolleyes:

#89 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 18:51

Én mikor anno adtam a lovaimnak, én elõtte megkóstoltam a gyógynövénykeverékeket egész fincsik voltak, úgyh még az én finnyás dögikéim is megették

#90 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 19:14

Most, hogy jobban rápillantottam a zacskókra, tényleg napi 30-50 gr van ráírva. Adagoló nyista, viszont kibontatlanul is jó erõs fokhagyma ( az én lovam nem eszi meg) illata van, némi más fûszerrel körítve.A Rózsahegyi Kft. (forgalmazó) szerint póniknak és 2 éves kor alatt 15 gr adható. Akkor mondjuk egy húsos :D kisló az alsó határt, tehát 30 gr-nak megfelelõt ehet...szerintem.

#91 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 19:28

Én is megnéztem, tényleg tévedtem... :rolleyes: Ne haragudjatok a félrevezetésért, vsz. a vitaminkiegészítõvel kevertem össze, arra van írva kislovaknak 50-100g, megnéztem. Szóval tényleg bocs, én meg össze-vissza etetem itt a lovam... Holnap lemérem, mennyi is az a 30g, ami kislovaknak adható. Hát ez most nagyon jó érzés... :rolleyes: Attól lehet baja ha többet kap?

#92 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 28. - 19:46

Nem lesz tõle semmi baja, nyugodj meg.De ha gondolod és ez megnyugtat akkor másnap adj neki kevesebbet.

#93 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 20:05

Persze, holnap lemérem pontosan, és úgy adom neki.

#94 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 29. - 11:06

Helló,csak hozzászólnék: hozzávetõlegesen kalkuláltuk ki a 30-50 grammos napi adagot, mivel gyökérdrogokból ennnél jóval kevesebb, herba drogból (leveles, esetleg virágos hajtás) ennél több a "normál" adag. Úghogy, nem szükséges méricskélni, legfeljebb azért, hogy legalább egyszer lásd, mennyi az a 30 gramm. Amúgy, ha teszem azt 100 grammot adnál neki kb. egy hétig, feltehetõen semmi baja nem lenne tõle. Feltehetõen. Igen nehéz a Lóherbába kevert gyógynövényeket túladagolni, pont ezért enyhébb hatású herbákat választottunk.A gyömbér tényleg jó hatású, az adagolás is korrektnek tûnik. Személy szerint nem használtam, de örülök, hogy van, aki igen, és használ a lónak, és ezt még le is írta! Köszi.Láttátok már a www.loherba.dzsar.hu [color=#006600]weboldalt? Érdekelne az észrevételetek, véleményetek. Elõre is köszi!Zsófi

#95 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 29. - 21:06

Én kimértem, pont azért hogy lássam. Onnantól kezdve kb-re megy az adagolás.Jól érzed, Shába, van benne bõven fokhagymapor. :)

Láttátok már a www.loherba.dzsar.hu weboldalt? Érdekelne az észrevételetek, véleményetek. Elõre is köszi!Zsófi

Bizony. Fel is tettem a lovaslapra. :yeah:

#96 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 8:18

Kedves Lóherba és más Hozzáértõk!Lehet valamilyen negatív mellékhatása (hõemelkedés, levertség) a gyógynövényeknek, esetleg okozhatnak allergiás reakciót?A válaszokat elõre is köszönöm!

#97 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 8:29

Lóherba majd jön, és kiegészít, de addig is leírom, hogy igen,(legalábbis én így tudom)mint bármi más dolog, ez is okozhat allergiás reakciókat, leggyakrabban:-hasmenés,kólikás tünetek,viszketés,verejtékezés,hempergés,ekcámaszerű bőrallergia.Írtam magánt!

Edited by lilith, 2007 április 5. - 8:37.


#98 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 8:39

Köszönöm!Akkor leírom miért kérdeztem:"A lovam vasárnap óta nagyon kedvetlen és levert, a hét elején hõemelkedése is volt. Ezekre kapott injekciókat. Tegnapra már jobb kedvû lett, de a szügye felett furcsa, vizenyõs, nagy kiterjedésû duzzanat keletkezett, valamint nehezésre esik a járás. Nagyon lassan mozog. Ki lett szedve a többiek közül kiskarámba. Természetesen doki látja minden nap.Elõször kullancsfertõzésre gyanakodtunk, de ez a duzzanat esetleg valami allergiás reakcióra is engedhet következtetni.Szombaton kezdte szedni az izületre a gyógynövénykeveréket és vasárnaptól van rosszul. Lehet hogy nincs összefüggés, csak próbálunk következtetni. Azért a gyógynövénykúrát abbahagytuk."

#99 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 11. - 19:32

Helló,allergiás reakcióról annyit, hogy amiket Lilith leírt, az úgy is van. Egy konkrét esetrõl számoltak be eddig a Lóherbás keverékeknél (ez jó arány..): egy póni, a köhögésre adott keveréktõl kedvtelen és fõleg étvágytalan lett. Abbahagyták a kezelést, és 3 napra rá már kutya baja sem volt.Aszpirinre nem allergiás a lovacskád? Mert a Salix (azaz fûz), "szalicin" tartalmú drog, amely igen hasonló az Aspirin hatóanyagához (acetil-szalicil sav). Á, mindegy a sok vegyület, a mondat eleje fontos csak! :-)Légyszíves írj, hogy a etetés szüneteltetése óta mi újság lókelmével! Köszi,Zsófi

Köszönöm!Akkor leírom miért kérdeztem:"A lovam vasárnap óta nagyon kedvetlen és levert, a hét elején hõemelkedése is volt. Ezekre kapott injekciókat. Tegnapra már jobb kedvû lett, de a szügye felett furcsa, vizenyõs, nagy kiterjedésû duzzanat keletkezett, valamint nehezésre esik a járás. Nagyon lassan mozog. Ki lett szedve a többiek közül kiskarámba. Természetesen doki látja minden nap.Elõször kullancsfertõzésre gyanakodtunk, de ez a duzzanat esetleg valami allergiás reakcióra is engedhet következtetni.Szombaton kezdte szedni az izületre a gyógynövénykeveréket és vasárnaptól van rosszul. Lehet hogy nincs összefüggés, csak próbálunk következtetni. Azért a gyógynövénykúrát abbahagytuk."



#100 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 16:35

Csuti leírta a "Farm ahol élünk" topicba, hogy nem a gyógynövényektõl volt neki, hanem izomgyulladása lett. DE az nem derült ki, hogy mitõl..

#101 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 13. - 7:24

Köszi Ilus! :)Zsófi! Nem tudjuk mitõl lett az izomgyulladás, még nem teljesen kizárt, hogy a gyógynövényektõl. Lehet vmelyik összetevõnek ilyen mellékhatása?A doki azt mondta hogy egyszer látott ilyet Svájcban és akkor a lovak japán akácot ettek, attól lett nekik.A legelõnkön szerintünk csak "sima" akác van.Ötlet, vélemény?

#102 Pegi

Pegi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 14. - 15:33

Sziasztok! mondhatni új vagyok! a fórumon nem, de a topicban igen!1hónapja van egy saját lovam, és nagyon érdekelnek gyógynövények, hogy hogy tudom alkalmazni a lovacskámnak, minden tõlem telhetõt szeretnék neki megadni! most egy kis bõrproblémával küszködünk, elég hanyag volt az elõzõ tulaja! kb egy éve nem volt takarítva, és hát a bõre nem a legjobb formában van! patája kicsit repedezett! valami tanácsot tudnátok nekem adni?nagyon érdekel a téma, szeretném belevetni magam a pacik érdekében!

#103 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 14. - 21:08

Nagyon megköszönném ha vki tudna vmi infoval szolgálni a tölgyekrõl... Valahol azt olvastam, hogy mérgezõ lovakra nézve, de nem írták, hogy pontosan melyik faj, és melyik része mérgezõ, ill. "mennyire".Pegi! Én a lenolajat/lenmagot ajánlanám. :)

Edited by Shába, 2007 április 14. - 21:09.


#104 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 14. - 21:34

Sziasztok,a Csuti féle izomgyulladásról annyit, hogy igen valószínûtlen, hogy gyógynövénytõl lenne- de ezt sajnos soha nem lehet tudni. Az, hogy mérgezés okozta, nem kizárható. Nincs esetleg vérkép? Most hogy'vannak a lovacskák?Pata és bõrproblémákra van egy csomó gyógynövény, fõleg külsõleg. Belsõleg érdemes kamillát és fokhagymát adni, az amúgy is jót tesz a lovadnak. A lenolaj is teljesen jó, szerintem is, pláne etetve a lenmag. De azt ugye fõzzük. Még rozmaring illóolajból készített patazsírt lehet a patára kenni- orrvérzésig.Mi volt még? Ja, a tölgy. A Quercus fajok mindegyikében sok a cseranyag, ami összehúzó hatású, azaz, ha a ló gyomrába bekerül, a nyálkahártyát összehúzza, irritálja, pontosabban ezt csak nagyobb mennyiségben teszi.Gyomorfekélyes lovaknak viszont jó a tölygfakéreg pora, de nem akkor, ha vérzõ fekély. Sebekre (külsõleg), ekcémára megint csak jól használható, mert összehúzó és elég erõs fertõtlenítõ. Ha a ló felsérti a száját (valami béna tüskével vagy szénatörekkel), akkor érdemes vagy bekenni/lemosni a sebet- ha nem félsz, hogy csuklóból lekapja a kezed :-)-, vagy egy kis kéregport szórni az itatóvízbe. Hát, ezt csak akkor tenném, ha szegénynek vészesen nehezére esne az evés a seb miatt.Végül is, a zab is mérgezõ (nem csak a zöld zabra gondolok), ha túl sokat eszik belõle a paci...Zsófi

#105 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 8:55

Köszönöm, Zsófi! És akkor lehet olyan karámban tartani a lovakat, amiben vannak tölgyek, vagy inkább ne? A tanyán felszabadult egy bekerített terület, és igazán jól jönne egy új karám, viszont tölgyek vannak benne(pontosan nem tudom melyik faj, de ezek szerint mindegy, mert cseranyagot mindegyik tartalmaz...), és a tulaj nem hiszem, hogy örülne neki, ha kivágnánk õket.

#106 Pegi

Pegi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 9:58

köszike! rég etettük a lenmagot a pacikkal! most megint fogom akkor! milyen arányt javasoltok?

#107

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 20:48

Mi volt még? Ja, a tölgy. Sebekre (külsőleg), ekcémára megint csak jól használható, mert összehúzó és elég erős fertőtlenítő.

És ezt milyen formában, hogy lehet/érdemes felvinni az ekcémás bőrfelületre?És egy másik kérdés, hátha itt tud rá valaki választ adni:A lólábfa, vagy másnéven ecetfa okozhat valamilyen galibát, ha lovak hozzáférnek (teszem azt a karámjukban van)? Mérgező-e, stb?..

Edited by Dé, 2007 április 15. - 20:49.


#108 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 24. - 7:56

Sziasztok!
Döme izomgyulladása múlt héten javult, majd visszakerült a legelõre és 1 hétre rá az egyik oldalon kiújult. Egy kemény, tenyérnyi duzzanat, azon a nagy hajlító izmon, ami a nyakat és az elsõ lábakat köti össze. Egyelõre, szerencsére láza nincs. A doki nem tud másra gyanakodni, csak a legelõn valamire.
Ide rakok egy képet pár növényrõl, amiket tegnap gyûjtöttem a legelõ környékén.
Lilith, Zsófi és aki ért hozzá, megnéznétek, hogy valamelyiknek lehet-e ilyesmi hatása?
Elõre is nagyon köszönöm!

Posted Image

/A kis képre kattintva megjelenik új ablakban, majd a nagyítóra kattintva mégnagyobban./

Ezen kívül pitypang, pásztortáska és persze fûfélék vannak a legelõn.

#109 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 24. - 10:09

Csak tippelni tudok, amennyire a képekbõl meg lehet itélni... 1. Már jól elszáradt, és a virágzata sem látszik, de a levelébõl odvas keltikére tippelek. 2. Vagy repce,(mert ezen meg levélzet nincsen :D) v.szapora zsombor, v. közönséges borbálafû, v kányafû, 3. Murok (v. vadpetrezselyem) 4. Még fel nem virágzott szarvaskerep v. nyúlszapuka,(v.réti lóhere, v. komlós lucerna, esetleg mezei tikszem) levélzete 5. V.milyen pimpó- v. veronika-féle (?) (esetleg "majdani" varádics...) 6. Gyíkfû is lehet,v. veronika-féle, de sem a virágzat szine, sem a levelek formája nem látszik igazán 7. Kugyatej(féle) 8. V.vetési aranyvirág, v. véreslapu, de inkább közönséges oroszlánfog levele 9. Talán (szintén még fel nem virágzott) margitvirág-féle levele 10. Aggófû-féle levele 11.-12. Bükköny-féle (kaszanyûg) szintén még virágtalanul. 13. Vsz. aggófû levele

#110 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 24. - 10:57

Jujj Ágimam! Te nagyon rendes vagy!!! :ang: Kútfõbõl tudsz mindent? Vagy átnyálaztál egy egész könyvtárat? :eek: :) Igen, azt elfelejtettem írni, hogy némelyik növény nem bírta a fél napot autóban, szatyorban. :gm: A (1.) bal szélsõ, felsõhöz akartam írni, hogy fehér pici virágai vannak. Õ bírta legkevésbbé a megpróbáltatást. Döme pl imádja a pásztortáskát és a pitypang leveleit is. De ez utóbbiról úgy tudom, hogy jó hatása van. Azt se bánnám ha nem a legelõtõl lenne a betegsége... Mert mi van ha kiderül, hogy attól?! El kell vinnem máshova? Vagy bezárni karámba? :confused: Vagy kigyomlálni az egész legelõt? :D

#111 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 24. - 11:19

Kérdés, hogy Döme egyedül legel azon a legelõn, v. többedmagával? Mert ha utóbbi, és a többinek semmi baja, igen kicsi a valószínûsége, hogy egyéni érzékenysége van valamelyik mezei növényre. A tippelgetések kb. 50-50 %-ban saját kútfõ, ill. egy éppen kéznél levõ kis "fürkész" zsebkönyv. :)

#112 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 14. - 9:03

Helló Lóherbások,

asszem nagyon elhanyagoljuk ezt a topicot.
Csuti bajáról jutott eszembe valami, légyszíves világosítsatok meg, hogy van-e értelme veszõdni vele, vagy sem!

Virtuális legelõ.[color=#FF0000]

Arra gondoltam, hogy a Ló-fitoterápiás honlara teljesen jól elférne a Galériában egy "Virtuális legelõ" kategória. Aki szeret fotózni, az beküld szépen egy-egy fotót, vagy meg tudja határozni a növényt (botanikailag) vagy nem, és feltesszük a honlapra. Az okosak meg beleszólnak, hogy mi a növény (nem csak gyógy-) neve, és mit lehet tudni róla- lovas szempontból.

Próbaképpen csináltam néhány képet, egy-két nap és fel is teszem õket- mert most épp nem mûködik a Kép beküldése menü- (elõtte átnyálazom a növényhatározóimat- ahol kell).

Légyszíves nyilatkozzatok meg!
Köszi, Zsófi

U.i.: Csuti, remélem a lovad jól van! legutóbbi infóim szerint jobban van, és nem a gyógynövényektõl lett beteg. De ez már régen volt..

#113 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 14. - 9:45

Szia Zsófi! Szerintem jó ötlet! Valósítsd meg! :) Köszönöm kérdésed! Döme kedélyállapota nagyon jó, eszik-iszik-alszik-játszik, vissza is hízott, csak az a fránya púp nem akar múlni. Nem különítettük el a legelõrõl, továbbra is ott van a többiekkel együtt. Most egy homeopátiás szerrel próbálkozunk nála.

#114 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 4. - 18:45

Most egy homeopátiás szerrel próbálkozunk nála. [/quote] Ez a szer segített neki?

#115

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 9. - 7:28

No kérem, azt hiszem, eljött az ideje, hogy én is beszámoljak :D Lovam május vége-június eleje/közepe táján (tehát mostanság) allergiás köhécseléssel lep meg minden évben. Ez pár hétig tart, nem vészes tünetekkel, de ettől függetlenül mindenképpen ki akartam próbálni nála a lóherbát, hátha sikerül megelőzni az allergiás időszakot nála az idén. Hát, jelentem, úgy tűnik, sikerült! Épp jó időben kezdtem el adagolni nála, mikor az első, hempergés utáni köhintések jelentkeztek, már megkapta az első 1-2 napi adagot. Azóta pedig egyet nem hallottam köhinteni. Persze nem vagyok vele egész nap, így ettől függetlenül előfordulhatott, de mikor én látom hemperegni, vagy munkában van, vagy bármi más, semmilyen panasza nincs. Ennek nagyon örülök, nemsokára le is állok az adásával, hiszen elviekben múlik a szezonja is már. Úgyhogy, még egy tapasztalatot adva az eddigiekhez, úgy tűnik, enyhe allergiás tünetekre mindenképpen jó a lóherba. (Ja, azért, mint tapasztalat, azt leírom, hogy 1 budapesti értékesítő helyen [mielőtt még valaki rossz helyre asszociálna, véletlenül sem Donékra gondolok, hanem egy áruházra] simán eladtak nekem egy 1 éve lejárt zsákkal, amit persze, ugyan az ajtóból visszafordulva, de visszavittem, kicserélték, de gyanítom, ugyanúgy visszakerült a polcra. Úgyhogy ne felejtsétek el megnézni a dátumokat :))

Edited by Dé, 2007 június 9. - 7:28.


#116 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 27. - 9:10

Halihó, már nyaralunk? Csak, mert alig ír valaki a topicba. Jó, hogy ezt pont én mondom! :gm: Híreim vannak: a www.loherba.dzsar.hu oldalon már elkezdõdött a virtuális legelõ megvalósulása, és lassan bõvítem. (A designer éppen dolgozik, hogy ki is nézzen valahogy az a honlap.) No és hát még egy hír, igaz, nem ide vág: megszültem 2 hete tündi-bündi csibe-bogyó fiamat, Tomcsit. (Minél többet gügyögök neki, annál jobban rámragad ez a beszédmód, bocs). Pillanatképek a www.martontamaska.dzsar.hu oldalon láthatóak.. Üdv mindenkinek, remélem, még folytatjuk a fórumot. Dé sikereinek mindenképp örülök!! Zsófi

#117 Kósza

Kósza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 21:22

Almaecetrõl egy kis érdekesség hátha érdekel:

Hatóanyagai:
- almapectin
- számos vitamin
- ásványi anyagok
- mikroelemek
- enzimvegyületek
aminosavak
- számos egyéb hasznos összetevõ /kutatások 90 különbözõ összetevõt igazoltak/.
jótékony hatással van izületekre, serkenti a nyáltermelést, kálium és kálciumtartalmú és magnéziumot plussz antioxidánsként sok béta-karotint is tartalmaz.
Salaktalanító és méregtelenítõ hatású.
Jó lovacskázást és makk egészséges és boldog packót kívánok mindenkinek!!
Üdv.


Sziasztok!

Olvastam a lóherbával kapcsolatos hozzászólásokat, eredményeket. Boszorkányos…

Én mindig úgy hallottam, hogy az almaecetet sokféle jótékony hatása mellett legfõképpen is étvágyjavítónak adják.

Kedves Zsófi! Gratulálok a csemetédhez!

#118 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 16:13

A lovardában az egyik lány almaecettel kente be a lovának a patáját, én csak azt szeretném kérdezni hogy ez jó-e a patára??Mert bevallom õszintén én egy kicsit furcsállotam.

#119 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 7. - 19:40

Régebben volt már szó az almaecetrõl, akkoriban valaki- sajnos már nem emlékszem, hogy ki (talán Ikácska?) - közzétett egy linket, amire kattintva sok mindent megtudhattunk. Többek között azt is, hogy száraz, repedezett patára jó az almaecet. ;)

#120 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 8. - 15:01

De nem inkább belülrõl? Kibabráltam lovammal. Vettem neki lóherbás keveréket, ami pata-szõr, izületre jó. Elég erõs fokhagyma illata van, úgyhogy jó lesz az kullancsok és szúnyogok ellen is. ;) De önmagában kiköpi. Abrakot nem kap. Úgyhogy most lereszelek neki pár répát, összekutyulom a lóherbával, megkapja vödörben, majd a többi répát rághatja...jutalomból :dev: