Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovardatulajdonosoknak


  • Please log in to reply
4012 válasz a témához

#161 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:48

RC. tudod errõl mi jutott eszembe? Erika fiatal és önfejû, de nagyon aranyos LOVA a körkarám-kurzuson. (A nyelvem hegyén van a neve... de nem kattanik be! )

Hozzászólás megtekintése

Jogos. sajnos az szükségmegoldás volt. Féltem is, hogy valami baj lesz, csak jól álcáztam. Töbször kellett úgy csinálnom, hogy látszólag nem vettem észre az ellenekezést, hogy ne kelljen összetûzésbe keveredni. :D

#162 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:51

Az akkumlátoros villanypásztorról mik a tapasztalataitok?

#163 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:53

Az akkumlátoros villanypásztorról mik a tapasztalataitok?nekem az van és semmi gond vele

#164 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:55

Az a király!Ott csak rajtad múlik, hogy van e áramszünet. Ráadásul ideig óráig egy kilenc voltos elemmel is megy jól.

#165 peggyke

peggyke

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:56

A rafinált lovakkal nekünk is meggyûlt a bajunk. Van egy 3 éves hidegvérûnk, akit nem tart vissza semmi. A villanypásztorba belefekszik, és szinte ütemesen jár az egész teste az áramtól, de õ csak megy, megy és megy. Egyedül a fakarám, ami még tartja, de az kicsi volt és hamar felázott, és már ló helyett csak vizidisznóink voltak. A probléma kezelése érdekében, kitaláltuk, hogy csinálunk 2 soros drótköteles karámot, h mégis erõsebb legyen mint a villanypásztor, és még az áramot is vigye. 3 egész napon át dolgoztunk, a szakadó esõben, majd végre átadtuk a terepet a boldog tulajdonosoknak. Nagy volt a boldogság, és lelkesedés. És lám, a vizidisznók, lovakká változtak. 2-3 kör önfeledt rotyó után, a mi kis drágánk, kinézte az általunk is leggyengébbnek tartott sarokoszlopot, egy laza mozdulattal aláemelt, és már száguldott is tova, a legelõre, a többiek után. Ennyit tesz a jószándék. :kir: -és még csak meg sem büntethettem, mert mire utólértem, nem emlékezett volna hogy ezt miért is kapja

#166 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:57

Nem értem ezt a félbevágást amit mondasz RC!a 2,5-m-t nem tudom félbevágni, mert min. 60 cm kell a földbe, 1,9 m a karám magasság, mert a lovam elég jó ugrásban sajnos, hamar kiugrik, most 2,2 m a karám, ezt még nem próbálta meg, de szemezget vele.Ha az átmérõjénél vágnám félbe az gyenge lenne...

#167 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 18:59

Bár nálunk most a 220-as pásztor megy akkumulátorról, inverterrel. :D

#168 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:01

Van két kölcsöntelkünk,ahol legelnek a lovak.Eddig nem volt gond,nem mentek ki,de most van egy ménünk,amit nem szeretnék szabadon látni a faluban :) .A telkekre kellene akkumlátoros villanypásztor.Naponta kb 5-6 órát kellene kibírnia.Az idõjárásállóságot mûanyag vödörrel gondoltam kifejleszteni. :D Kérdés,hogy 800-1000négyszögölt mennyire bír egy aksi.A villanypásztor szakításról meg annyit: ha van olyan, ami a kifejlett bikát is megfogja,akkor a hidegvérût is,nem?

Edited by hihi, 2006 január 23. - 19:04.


#169 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:03

Ja igen, az OSB lapokat nem ajánlom a csikóm teljesen szétrágta otthon, nem sokáig tart.Nálunk az istálló belsõ ajtajának egy része abból készült, nem ér semmit, a ló vagy szétrúgja, vagy megeszi.A 10 cm átmérõjû fagerendát is megette 2 hónap alatt, de érdekes, hogy a nyírfához nem nyúlt.A fenyõ viszont a kedvence.A karámjában a nyári beálló részt is szétrágta, tiszta fa volt, a PVC lapokat ami a tetjén volt, darabokra szedte.

#170 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:04

Nem értem ezt a félbevágást amit mondasz RC!a 2,5-m-t nem tudom félbevágni, mert min. 60 cm kell a földbe...

Hozzászólás megtekintése

Ezt vegyük úgy, hogy nem írtad le. :D :D :D

Ha az átmérõjénél vágnám félbe az gyenge lenne...

Hozzászólás megtekintése

Akkor sok a 800 ft. Legalább 15-18 centi átmérõjût vegyél, mert azt félbevághatod. Abból az 1000. Ft -os sem drága

#171 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:06

a PVC lapokat ami a tetjén volt, darabokra szedte.

Hozzászólás megtekintése

Akkor ott egyéb problémák is lehetnek. :D

#172 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:06

Pl,hogy feléri! :D

#173 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:12

Van két kölcsöntelkünk,ahol legelnek a lovak.Eddig nem volt gond,nem mentek ki,de most van egy ménünk,amit nem szeretnék szabadon látni a faluban :) .A telkekre kellene  akkumlátoros villanypásztor.Naponta kb 5-6 órát kellene kibírnia.Az idõjárásállóságot mûanyag vödörrel gondoltam kifejleszteni. :D Kérdés,hogy 800-1000négyszögölt mennyire bír egy aksi.A villanypásztor szakításról meg annyit: ha van olyan, ami a kifejlett bikát is megfogja,akkor a hidegvérût is,nem?

Hozzászólás megtekintése

hihi!A szakadásnak meg kell történnie. Az úgy van kitalálva, amennyiben nem bóvli madzagot használunk, hogy a ló el tudja szakítani, mert akkor nem tesz akora kárt magában. Más van a marháknál, mert a marha is más és más a lúnál. Azért nem lehet feltenni mondjuk egy rendes három-négy milliméters fémhuzalt, mert félbevágja a lovat. Pedig az olcsóbb lenne, amíg nincsen baj.Egy alap villanypásztor, mondjuk egy kis törpe, 1-másfél km-es kerítéshez hat rúdelemmel kb négy hónapig megy optimális esetben. Ha nincsen sok letestelés, sok levágatlan fû ami beleér, stb.

#174 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:13

Milyen rendes vagy RC :gm: Ezért imádlak :dev: Akkor drágán akarta adni a fószer :D Küldöm majd a képet, múltkor is küldtem volna, de nem találtam meg az email címedet, komolyan :( Látod szomorú is vagyok :( Elküldöd megint? :)

#175 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:15

Kösz a bikás információt. :) Villanypásztor?Folyamatosan értendõ?

#176 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:18

Az biztos, hogy dilis a lovam, a nyári beálló tetejét ágaskodva éri el.Ahonnan vettem örültek, hogy megszabadultak Tõle.Ezért Jampinak is hívom, egyébként Traffipax a neve. Fedezõmén lesz, ha Isten is úgy akarja.Nem hiába hozták vissza a bértartásból:(Rossz, mint az ördög :gm:

#177 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:23

Ja igen, a nagyszerû villanypásztorról van egy szomorú történetem.Egyik ismerõsömnek a csikója villnypásztoros karámban nevelkedett több csikóval.Egy nap az egyik csikó kitalálta, hogy milyen nagyszerû dolog lenne átugrani a karámot, persze a többi csikó ment utána.Az egyik csikó nem tudott akkorát ugrani, úgy beakadt a lába, és úgy becsavarodott, hogy lejött ínszallagig a mûanyag villanypásztortól a lábáról minden, és az állatorvosok azt ajánlották az ismerõsömnek, hogy altassa el a lovat, mert az ínszallagja is telesen elszakadt...Ezért nem bízok én ebben..

#178 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:24

Milyen rendes vagy RC :gm: Ezért imádlak :dev: Látod szomorú is vagyok :( Elküldöd megint? :)

Hozzászólás megtekintése

Biztos én tehetek róla, hogy nem találsz meg. :hupp: Bár a google kb 17000 találatot jelez rám, s ha az adataimhoz kattintasz, ott aztán minden elérhetõségem ott vigyorog. :kir:

#179 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:24

HH: Az akkus a legmostohább használat mellett is elfut közel fél évig. Az akku (12V, 7.2 Ah, kb. 80 deka) maga filléres cucc. Darabja talán 2 eFt, ha drágán vettem

HH az lehetetlen, hogy 2000ért vettél trafo-t ami mûködik is. Esetleg akkut az vehettél ennyiért, de a trafot kizárt. Az 10e alatt nincs.Nálam 2kilómétert simán elvisz egy olyan villanypásztor amit a legkisebb teljesítményû-ként vettem. Két kilométerre a kezdõponttól akkorát üt, hogy hanyattesek tõle. De arra figyelek, hogy ne testeljen le sehol, se fûszálon se egyében.P.

#180 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:27

RC. tudod errõl mi jutott eszembe? Erika fiatal és önfejû, de nagyon aranyos LOVA a körkarám-kurzuson. (A nyelvem hegyén van a neve... de nem kattanik be! )

Hozzászólás megtekintése

Jogos. sajnos az szükségmegoldás volt. Féltem is, hogy valami baj lesz, csak jól álcáztam. Töbször kellett úgy csinálnom, hogy látszólag nem vettem észre az ellenekezést, hogy ne kelljen összetûzésbe keveredni. :D

Hozzászólás megtekintése

Ez nem szakmai, nem segít senkinek a lovardaépítésben, de: :kir: [Számolok: OFF - 2! Ígérem, nem lesz több! :ang: ]

#181 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:31

A rafinált lovakkal nekünk is meggyûlt a bajunk... a vizidisznók, lovakká változtak. 2-3 kör önfeledt rotyó után, a mi kis drágánk, kinézte az általunk is leggyengébbnek tartott sarokoszlopot, egy laza mozdulattal aláemelt, és már száguldott is tova, a legelõre, a többiek után. Ennyit tesz a jószándék.  :kir: -és még csak meg sem büntethettem, mert mire utólértem, nem emlékezett volna hogy ezt miért is kapja

Hozzászólás megtekintése

Komolyan kezdem úgy érezni, hogy kivételesen rendes lovacskáink vannak. De lekopogom... :rolleyes:

#182 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 19:41

RC!Küldtem vagy 5 képet, 3 rólam, egyet a macskámról, és egyet Trapiról is a csõdör csikkantyúmról :yeah:

#183 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 20:04

Köszi,HH!

#184 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 20:46

Ágimam!Kivételesen rendes lovacskáitok vannak. Az én - ezt még tavaly csinálta, akkor volt 6 hónapos - méncsikóm szépen megnézte a villanypásztort, utána átsétált rajta. Legalább tízszer megcsinálta. Az egyébként nagyon barátságos csikó inkább kihívásnak találta, hogy õ ott átmenjen. Megengedhettük magunknak, hogy ne keményítsünk be, de ha õsszel hazahozzuk, meg kell neki tanítanunk, hogy ez nem játék. Ahol tartottam a lovaimat, ott az én csikómnak elnézték, de más ló is megtette, azt utána fakarámba zárták. Szerintem nagyon jó a villanypásztor, ha el tudja tépni a ló, és egy biztonságos fakarámon belül van Láttam a csikómat hogy sétál át a villanypásztoron. Huhhh, ha felnõtt ló lett volna, keresgélhetnénk a határban.

#185 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 20:59

A villanypásztor szakításról meg annyit: ha van olyan, ami a kifejlett bikát is megfogja,akkor a hidegvérût is,nem?

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Hihi!Láttam egy lovászt, aki direkt nevelte a lovakat, hogy féljenek a villanypásztortól. Nyújtotta nekik a legkedvesebb hangon a kapunál a villanypásztor akasztós végét, mintha valami csemege lenne, aztán amikor nyúltak érte, engedte, hogy az orruk hozzáérjen. Ugyanígy a zsinórnál is. Nyolc lovat tartott vissza a villanypásztor egy kb. 200 négyszögöles területen, mert amelyik még nem ismerte, annak megtanította, (a fenti módon) hogy tisztelje. Ez volt az ára, hogy karámban lehessenek a lovak. Amíg ott voltam nem volt gond. Ott viszont nem volt mén - kivéve a csikómat, szerencsére õ megúszta ezt a nevelést.

#186 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 21:41

Ezért nem bízok én ebben..

Hozzászólás megtekintése

Neis bizzá'!

Az új, reményeim szerint saját készítésû elektronikák továbbra is akksiról fognak üzemelni.

Hozzászólás megtekintése

Nekem az elsõt Lackó-fiam csinálta. (Még ma is megvan, mûködõképes.) Az is ment aksiról is, hálózatról is. Csak mivel egy autós elsõsegélyláda dobozába építette bele, szerinte ez "puruttya" volt, hát vett egy gyárit néhány éve karácsonyra. :) Most beszéltem vele Skype-on, azt mondja, nincsenek meg már a kapcsolási rajzai, a neten találta, valami szlovák srác rakta fel.

Ágimam!Kivételesen rendes lovacskáitok vannak.

Hozzászólás megtekintése

Mondom én! :D

Hihi!Láttam egy lovászt, aki direkt nevelte a lovakat, hogy féljenek a villanypásztortól. Nyújtotta nekik a legkedvesebb hangon  a kapunál a villanypásztor akasztós végét, mintha valami csemege lenne, aztán amikor nyúltak érte, engedte, hogy az orruk hozzáérjen. Ugyanígy a zsinórnál is.

Hozzászólás megtekintése

Nevelte? :eek: Nem bízott a lovai kíváncsiságában, vagy/és külön élvezte az "okítást" :confused: Kézbõl soha az életben nem próbálnám ezt ki velük. Egyrészt mert ha a kapurugót fogom és azzal rázatom meg õket, az nem u.az a fehér (v. akármilyen színû-formájú) zsinór, amivel neki késõbb "kapcsolata" lehetne. A kapurugó fém kampós végét t.i. szerintem eszükben sincs nyalogatni.A másik, hogy egy jó ideig (v. talán végleg) lemondhatnék arról, hogy a kezem iránt bizalommal legyenek! Hisz én nyújtottam oda azt, ami fájdalmat okozott. Ekkora hülyeséget! :rolleyes:

#187 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 21:42

Én is mindig kedvesen megmutogatom nekik a zsinórt, úgy, hogy egy-két fínom fúszálat akasztok a zsinórra és odavezetem a lovat kötélen kóstolgatni.Aztán több helyen megmutatom neki a piros zsinórt, hogy nézze meg odébb is.Csak egy 50-60 méteres szakaszon van kizárólag zsinór a többin vagy karámfa vagy vadháló van együtt vele. De az 50 méteres szakaszon sem mennek át soha.P.

Edited by Petya, 2006 január 23. - 21:43.


#188 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 21:42

Hihi!Láttam egy lovászt, aki direkt nevelte a lovakat, hogy féljenek a villanypásztortól. Nyújtotta nekik a legkedvesebb hangon  a kapunál a villanypásztor akasztós végét, mintha valami csemege lenne, aztán amikor nyúltak érte, engedte, hogy az orruk hozzáérjen.

Hozzászólás megtekintése

Igy lehet a bizalom szikráját is kiírtani lóból. :confused:

#189 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 21:43

Én csak odaviszem a drót közelébe, õ veszi észre az óriási füvet a piros dróton lógniP.

#190 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 21:47

Ja igen, a nagyszerû villanypásztorról van egy szomorú történetem.

Hozzászólás megtekintése

Nekünk meg egyszer megzápult egy tojás és beköpte a légy a sonkát.De azért reggelizni jó dolog. :)

#191 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 22:34

Igy lehet a bizalom szikráját is kiírtani lóból. :confused:

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Tudta, hogyan csinálja, hogy a bizalom megmaradjon. Abban a lovardában a lovak nyugodtak, kiegyensúlyozottak voltak, az a lovász mindig simán megfogta a kötõféket, soha nem féltek tõle. Nem kapkodták a fejüket, még az újonnan jött lovak is hamar megszokták, hogy tõle nem kell félni. Láttam az eredményt, láttam, hogyan csinálja, sokáig azt hittem, hogy a lovászok mind ilyenek. Aztán megvettem a lovaimat, és nem volt hely abban a lovardában. Az én csikóm néhány hét múlva megugrott, ha meglátta az ostort :( (máshol, másik lovász kezében). Szerencsére hamar át tudtam vinni annak a "villanypásztort ismertetõ" lovászhoz, ahol elfelejtette, mitõl vannak a csíkok a hátsó lábán, mennyire ijesztõ az ostor.

#192 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 22:35

Nagyon jó dolog reggelizni! :)

#193 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 22:49

Nagyon önzõ vagyok :eek: Ki, milyen körkarámot, hogyan, mibõl készítene? Tapasztalatokat, ötleteket, tanácsokat nagyon szívesen olvasnék.Másik: Sokat írunk a beállókról. Mi a tapasztalat: kb. mekkora legyen, milyen magas, (persze ez létszámfüggõ, ezt figyelembe véve).Nézegettem a szénázókat: fedett, nem fedett, milyen magasan fedett, stb...Úgy gondolom, ha már (szerencsére) így alakult ez a topik, itt lehetne beszélni ezekrõl a kérdésekrõl is. :eek: :eek:

#194 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 23:27

Azt hiszem, ez a te csodalovászod nálam talán a söprût sem kaphatná meg, hogy a placcot rendberakja.Ja, és nem önzõ vagy, hanem baromira nem olvasod el az elõzõ hozzászólásokat. :mad:

Edited by hihi, 2006 január 23. - 23:28.


#195 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 23:29

Azt hiszem, ez a te csodalovászod nálam talán a söprût sem kaphatná meg, hogy a placcot rendberakja.

Hozzászólás megtekintése

Bocsi, I.L., de én is éppen erre gondoltam... :( Szerintem sokféle lovász van. Te most megismertél egyet, amelyik ütötte-verte õket. Õhozzá méred ezt a "tanítgatóst", mert nem ismersz ennél jobbat. Egyenlõre. Keress még! :ang:

Edited by Ágimam, 2006 január 24. - 11:34.


#196 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 23:35

Nem csodalovász, csak jobb, mint sok másik, akivel találkoztam, sajnálom, ha így értelmezted. Visszaolvasok, úgy látszik a véleményeket nem látom...A fejemet pedig ne harapd le, az neked se, nekem se jó :)Szerencsére már nem kell keresnem, megvan az igazi lovászunk: mi magunk :)

Edited by igazi lóbarát, 2006 január 23. - 23:37.


#197 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 11:35

Szerencsére már nem kell keresnem, megvan az igazi lovászunk: mi magunk  :)

Hozzászólás megtekintése

:yeah:

#198 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:15

...A fejemet pedig ne harapd le, az neked se, nekem se jó

Bocsássátok meg neki, ez régi bevett szokása.... ;) Igazi lóbarát! Szerintem ha mindent magad akarsz csinálni akkor telejesen beleveszel vagy a részletekbe vagy a munkába. Nehéz így "egyrõl a kettõre" jutni. Ez tapasztalat, az ember energiája véges...P.

#199 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:16

Petya, ne kezd már megint,oké?Egyébként nem is olyan régi szokásom, csak amióta tudom,hogy a ló is tud matekozni.

Edited by hihi, 2006 január 24. - 14:23.


#200 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 14:30

Petya!Ezt kezdem érezni. Mi csak 3 lovat akarunk tartani - magunknak, ha már így beleszerelmesedtünk, és meg tudjuk teremteni az otthontartást. Most olvassuk bõszen, hogy mi az, amit nekünk is érdemes alkalmazni. :) i.l.