Ugrás a tartalmakhoz


Palominok és izabellafakók


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
25 válasz a témához

#1 Guest_Lilus00_*

Guest_Lilus00_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 21. - 19:23

Én egyszerûen imádom ezeket a lovakat! Rajongok értük:D Szerintem sokan vannak még így ezzel, írjatok sokan ;)

#2 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 21. - 19:28

Mint bennfentes topicindító, kifejtenéd nekünk a palomino és az izabellafakó közötti különbséget? :kv: (A lófajta-kérdéskör már-már mellékes...)

#3 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 22. - 0:58

Mint bennfentes topicindító, kifejtenéd nekünk a palomino és az izabellafakó közötti különbséget? :kv:

(A lófajta-kérdéskör már-már mellékes...)


Szia!
Nincs különbség. A palomino-t nevezték el Izabella királyné után izabellafakónak. Izabella királyné kedvenc lova volt az aranyszínû palomino. A spanyolok vitték be Amerikába. Nagyon kedvelt lófajta az egész világon. Arabbal-quarter horse-al pároztatnak.

Edited by Backnight, 2007 december 22. - 1:13.


#4 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 1:17

rosi tudja, ezért kérdezte. amolyan csipkelõdõen :gm: megjegyzem, ez csak szín, nem fajta. lásd még: pinto. /ezért volt rosi második megjegyzése/

#5 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 1:21

Uni, köszi a rozi-magyar fordítást :D (fene az érthetetlen csipkelõdõs fajtámba. :gm: )

#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 1:22

relax, csak hamarabb értél ide, mint én :D a fotós topicban olvashatod, h miért (márfeltévehogyérdekel).

#7 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 1:33

:kir: Pont kérdezni akartam, milyen volt London. Ezek szerint emlékezetes és tartalmas. :yeah: :D

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 1:35

király,itt offolhatunk, úgyis be lesz zárva, amint felébred valaki :D még itt vagyok, csomagolok, holnap megyek haza. nem volt rossz eddig, jók a tapasztalatok. talán majd összefoglalom valahol az egészet.

#9 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 1:42

Ejnyebejnye, micsoda mentalitás.... :gm: Nekem belõtték az alvósmacskát az ágyba, úgyhogy fájó szívvel lemondok a további offolásról, jó utat holnapra, várjuk azt a beszámolót. :)

#10 Guest_Lilus00_*

Guest_Lilus00_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 22. - 9:32

Sziasztok, télleg kicsit hülyén fogalmaztam meg és ezért tényleg bocsi ;) Csak valaki palominoként ismeri ezeket a lovakat, valaki meg izabellafakóként. Csak ezért írtam így. Mégegyszer bocsi:)

#11 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 22. - 10:51

Sziasztok! Igen, éreztem a kötekedést, azért válaszoltam gyorsan, nehogy azt higyje Rosi, hogy nem tudjuk hogy ugyanaz. De azért volt egy kis bizonytalanság bennem.

#12 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 14:08

még mindig nem értem, mit keres ez a topic a lófajták között. (arról a régi szólásról meg nem beszélve, hogy ki a színéért szereti a lovat, hamar csalatkozik...)

#13 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 23. - 16:06

Érdekes az a kérdéskör amit boncolgatsz. De ha megnézel egy könyvet amiben felsorolják a lófajtákat szerepel benne a palomino is, bár kihangsúlyozzák, hogy nem egy lófajtát hanem egy színt jelöl.Van egyesülete is Palomino Horse Association.

#14 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 17:14

van pinto szövetség is, mégsem fajta.

#15 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 27. - 17:31

És van buckskin egyesület is.Saját VB-vel. :D Ez ám a vicc.

#16 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 2. - 21:30

Lilus00! Elindítottad ezt a topikot, ahhoz képest nem sokat szóltál hozzá! Gondoltam talán iersz ezekrõl a lovakról

#17 Guest_Lilus00_*

Guest_Lilus00_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 3. - 19:01

Oké, csak gonoltam nem untatlak ilyen formaságokkal, mondjuk aki télleg imádja ezt a ''lótípust'' (remélem így már megfelelõen fogalmaztam) annak semmi nem unalmas. Tehát tényleg egy olyan lóról van szó, amelynek a ''fajtához'' való tartozásának feltételét egy bizonyos szín meglétére korlátozzák.Testszõrzete arany, mint a frissen vert pénzérme, sörénye és farka pedig fehér.A görög mitológia eyik domináns lószíne volt ez, de ez a fakó volt a kedvenc Izabella spanyol királynõnek is, mint ahogy Baknight is írta.A spanyol királyi udvarból kerültek Észak-Amerikába.A fajtát ''regisztráló'' egyesüleet 1936 óta mûködik.Az egyesület által elfogadott jellemzõk: szürke, fekete vagy barna bõr, aranyszínû szõr, fekete vagy barna szemek,fehér farok és sörény, maximum 15% sötét hányaddal. Lehetséges, hogy egy izabellafakó ménnek és egy izabellafakó kancának nem fakó csikója születi.Ezt a jelenséget nem teljes dominanciának.Így fordulhat elõ, hogy két, a palomino fajtában elismert egyed utódát nem ismeri el a fajta törzskönyve. A palomino név vagy egy spanyol nemestõl, Juan de Palominótól származik, vagy pedig egy spanyol fehér szõlõfajta utána kapta. Palomino a király :kir: :yeah:

#18 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 14. - 23:17

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

hoztam nektek ezt a képet

#19 Guest_Lilus00_*

Guest_Lilus00_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 15. - 17:04

Ez a könyv nekem is megvan!:P Küszönjük szépen Backnight :ang:

#20 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 22. - 16:25

még mindig nem értem, mit keres ez a topic a lófajták között.


Miért, a szamaras mit keres? :D

#21 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 23. - 9:09

Palomino a király :kir: :yeah:


No, ezt mondd mégegyszer, hogy mindenki hallja! :dev: :P

#22 Guest_Lilus00_*

Guest_Lilus00_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 23. - 9:19

No, ezt mondd mégegyszer, hogy mindenki hallja! :dev: :P



PALOMINO A KIRÁLY! :kir: :yeah: :dev: :ang:
És ezt rád is értem Palomino :D

#23 Guest_Lilus00_*

Guest_Lilus00_*
  • Guests

Közzétéve 2008 május 16. - 18:06

Ennyih :kir: :ang:

#24 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 13:55

Posted Image


Posted Image

Nem jeleníti meg a képeket..

#25 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 14:15

Posted Image

#26 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 7:34

Sziasztok! Örömmel tudatom, hogy megszületett Dakota palomino mén csikónk. Nagyon cuki!!!!!!!!
Dakota palomino mén '12