Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyöngyös környéke


  • Please log in to reply
285 válasz a témához

#41 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 5:50

Megadtam a tulaj elérhetõségét az anyagiakat vele kell megbeszélni.

#42 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 13:12

Na mi a helyzet? Mindenki eltûnt? Nincs senki más jelentkezõ innen a környékrõl, csak mi? Hol van itt a lovas élet?

#43 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 14:48

Egy jó darabig ketten vittük a Somogy topikot Chestnuttal, majd szépen bevontuk az ismeretségi körünket és most él a topik, megyeget legalábbis, szoktunk 2-3 hetente találkozókat is tartani, szóval csak fel a fejjel...

#44 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 18:05

Chyki!Kössz! Bizakodok!

#45 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 19:06

pl. ide lehetne írni az otthoni élmény beszámolókat.....Például nekem örök élmény marad azért a Kuncsik féle lovaglás mivel a Mátra nem fogható semmihez sem. Volt egy kedvenc lovam ott egy nagyon világos pej, a Mese, még olyan gyönyörû tekintetû és békés, kedves lovat mint õ.... nagyon szerettem, és szerettem vele lovagolni, szinte a sajátoménak éreztem, mert megvolt közöttünk az a bizonyos vékony lánc, a bizalom.Pedig a lovastudásom nem volt mérhetõ sem talán, de élményt rengeteget szereztem a vele való lovaglások során, vele szerettem kijárni egyedül, mert csak ketten voltunk és biztonságban éreztem magam vele.

#46 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 19:15

Öööö... Hát én egri vagyok, ezért nem tudom, szólhatok-e itt, de egész Heves megye szívügyem. Olyan kevesen vagyunk innen. Különben is, Eger és környékén csak én vagyok egyedül. :( Sajna Gyöngyösön csak egyetlen lovas helyen voltam sok évvel ezelõtt, és a tulaj nevét sem tudom. De a neten látom, hogy élénkebb a lovasélet, mint nálunk (pedig nálunk is van néhány lovarda, csak virtuálisan le vagyunk maradva :D )Egyébként pedig kikérem magamnak, hogy "a Mátrához semmi sem fogható", mert a Bükk az igenis, fogható! :)

Edited by Repülõrajt, 2006 március 10. - 19:15.


#47 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 20:16

Hát jó, akkor a legjobb átlovagolni a Mátrából aBükkbe és vissza :rolleyes: Na. Mégis milyen volt az a lovas hely, ahol voltál? mire emlékszel? Hátha ki tudnánk találni, csak a vicc kedvéért... :)

#48 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 20:30

A mátra és a Bükk, szívemnek mindkettõ kedves. :)

#49 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 20:36

Naaa-naaa!Most már hiába szépíted! :) Javaslom, rendezzüünk hatalmas vitát, hogy melyik a jobb. Aztán egyszer meg iszapbírkózás... :rolleyes: (Két iszap birkózik, mi meg sörözünk)

#50 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 21:22

Az iszapbirkozás megbeszélve.... :) De szó mi szó Szilvásvárad csodálatos lóháton..... (és a levegõbõl is....)

#51 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 10:31

Egyezzünk ki: a Mátra és a Bükk eléggé hasonló, úgyhogy egál! :ang: Az a gyöngyösi lovas-hely a tó közelében volt valahol. Mentségemre legyen mondva, hogy addig még a tó létezésérõl sem tudtam! :D (Pedig jártam ám Gyöngyösön többször, néha ott is aludtam...) Olyan sötétbõrû emberek voltak ott (szebben nem tudom megfogalmazni :gm: ), a pacik aranyosak voltak. Egy karám volt, körülötte meg az épületek. Ennyi az emlékem. Mellesleg ez volt életemben a leges-legelsõ paci-közeli élményem, tehát, hogy igazi, élõ lovat láttam közelrõl! :DNa igen, és Szilvásvárad, hát az megunhatatlanul szép! Én majd' minden szabad hétvégémen ott vagyok! (Lovagolok is néha.)

Edited by Repülõrajt, 2006 március 11. - 10:32.


#52 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 11:25

Hát, na jó, legyen egál, mindkettõ a maga módján gyönyörû, sóvárog a szívem haza ilyenkor.....De ha esetleg vannak képeid egy egy lovaglásról a bükkben......Én Gyöngyössolymosról Sástóra szerettem a legjobban felmenni..... az volt az egyik legszebb túraútvonal, a Bükkben pedig Szilvásváradon lovagoltam.

#53 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 12:16

Igazi bükki túrás képem nincs, csak egy pár téli tereplovaglásos itt a Bükk szélérõl (bár a Bükk maga 10 perc lovaglásra van, a széle azért nem az az õserdõ, mint bentebb). Sajna nem tudom feltenni, mert nem tudok weboldalt csinálni! (A freeweb azt írja, csak Magyarországról lehet elérni, de hát én itt vagyok, Magyarországon! Nem értem!) Ezt viszont meg lehet nézni! :) Zoomolható! Vagy ezt itt.Lovasoknak ! :yeah: (Addig is más tollával... :D )

Edited by Repülõrajt, 2006 március 11. - 12:27.


#54 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 17:02

Az a gyöngyösi lovas-hely a tó közelében volt valahol. Mentségemre legyen mondva, hogy addig még a tó létezésérõl sem tudtam!  :D  (Pedig jártam ám Gyöngyösön többször, néha ott is aludtam...) Olyan sötétbõrû emberek voltak ott (szebben nem tudom megfogalmazni  :gm: ), a pacik aranyosak voltak. Egy karám volt, körülötte meg az épületek.

Hozzászólás megtekintése

Minden jel arra mutat, hogy a Salga lovardájában voltál Te is... Egy jóóó, nagy kövér tulaja volt. Az sem rémlik? :) Na mindegy ám, csak úgy kérdeztem.

#55 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 12. - 10:11

Akkor lehet, hogy a tulajjal is találkoztam... Nem mutatkozott be. Annyit beszéltünk, hogy persze, nyugodtan meg lehet simogatni a lovakat. Nekem minden idegszálamat lefoglalta, hogy találkoztam lóállattal.Valamelyik gyöngyösi lovardában (egy régi versenyzõ üzemeltette, nem tudom a nevét) a volt lovászom lovagolta be a lovakat kb. 2-3 éve, gyakran odajárt Maklárról.

#56 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 12. - 12:58

Chyki!Ismertem a Mese nevû lovat, akirõl írtál, de amikor én oda jártam, akkor még csikó volt, kb 1-2 éves. Viszont akkor volt ott a Regina nevû paci, meg a Carmen, meg a Kobra nevû csõdör. Ezeket ismerted? Meg voltak még akkor?

#57 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 12. - 20:28

Carmenrõl kapta a nevét az elsõ lovam. Kobra sajnos már nem volt meg, elpusztult elõtte nyáron, õt a Kati lovagolta sokat, mesélt róla.Mesi akkor volt 3 éves (vagy 4?) amikor ott voltam rajta sokat lovagoltam. Reginával akkor már csak sétálni lehetett mert sántított néha, Héráék még csikók voltak késõbb õ lett még nagy kedvencem. Akkoriban született Cyrano és Szindikátus. Másik nagy félve-kedvencem a Gitta volt, sosem értettem hogy az a büdös dög miért nem teszi le a vendégeket sosem minket meg mindig....Igazán õk maradtak meg bennem, õket lovagoltam többször, volt ott még anno 2 póni meg a Héra testvére de a nevükre már nem emlékszem. Ja meg sok ronda pulyka...

#58 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 15:35

Aha. A Kati, az Berndt Katira gondolsz, mert õt én is ismerem, osztálytársam volt általános iskolában. Õ lovagolt sokat a Kobrán. Én a Reginát szerettem nagyon, de mindegyiket ismerem, akiket felsoroltál. A Gittán én is ültem, és szerettem is. Nahát akkor már pulykák is voltak?

#59 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 13:48

És hogy féltem tõlük!!!! :D

#60 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 16. - 19:23

Mikor én ott lovagoltam, egy Solymos nevû mén volt, és a kancák Rubin, Dajka, Hajni ... a többire nem emlékszem, még egy-kettõ. Meg egy nagy kedvenc csikóm: Pajkos. Nem tudjátok, mi lett velük?

#61 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 8:23

Biztos hogy ott voltak? Mert még nem is hallottam róluk... mikor voltál ott?

#62 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 8:59

Háááááát, 18 évvel ezelõttõl( :rolleyes: )kezdõdõen 3 évig jártam oda Szóval 1988 tól 1991 ig kb. Nagyon régen.De kb négy éve is voltam ott egyszer, a lovaikat megnézni, mert vmi tartozós dolguk volt egy családdal, akik a tartozás fejében lovat is elfogadtak volna. Szóval jól meg kellett néznem a lovakat, így ismerõsek a nevek, amiket írtatok.

Edited by Panni, 2006 március 17. - 9:01.


#63 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 10:22

Értem, így azért más. :D Amikor voltál rendben volt az istálló és lovak? Én már olyan régen jártam arra. :( de úgy tudom már Mesi nem él, így nem is érdekel.

#64 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 13:38

Háááát, ha jól emlékszem viszonylag tiszták voltak. De zsúfoltan és állásokban. Amennyire ezt jónak lehet nevezni, jól voltak. De akkor is csak erõsödött bennem a gondolat, hogy a tulaj finoman szólva is ideges természet.Egyik sem látszott betegnek, lerobbantnak, ha erre vagy kívácsi :)

#65 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 14:36

Igen, a zsúfolt állások akkor is jellemzõek voltak, csak egy idõben volt pár box.Viszont akkoriban kedveltem Kuncsikot.

#66 leelko

leelko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 8:09

Sziasztok!Új vagyok még itt úgyhogy üdvözlök minden lórajongót! :D :kocc: Nagyon szeretnék western stílusban lovagolni ill. elõször is tanulni(eddig angol stílusban lovagoltam/lovagolgattam;) )....a kérdésem az lenne h. tud-e valaki ilyen lehetõségrõl a közelben? (eddig semmi jel nem mutat erre, de azért még reménykedem....)Eddig csak az Alföldön találtam helyeket, de egyik sincs túl közel....Köszi elõre is:)

Edited by leelko, 2006 április 19. - 8:14.


#67 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 11:50

Szia Leelko!Üdvözöllek a fórumon! Sajna nem tudok neked ebben segíteni, mert nem tudok a környékben ilyen helyet, de szerintem nincs is ilyen! Még rendes lovarda sem nagyon van, nemhogy más!!

#68 leelko

leelko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 12:14

Szia! :) Igen a lovardahelyzetet ismerem sajnos....már nagyon rég lovagoltam emiatt, de gondoltam ha nem is Gyöngyösön de legalább a megyében foglalkoznak már ezzel a stílussal is....Olvastam h. jársz szíjgyártó-nyerges suliba, én is gondolkodom rajta ;) már érdeklõdtem is (Bp., Ónodi utca). Te hova jársz és milyen? Gondolom nem könnyû....érdekelne a véleményed :) !

#69 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 19. - 16:41

Leelko!Igen, járok, ebben az évben kezdtem, mármint tavaly szeptemberben. Igen, oda járok az Ónodi utcába, Pestre. Szeretem csinálni, jó nagyon, csak anyagilag elég húzós mármint az anyagköltség. Nem vagyunk sokan, összesen 7-en járunk, mert már ketten otthagyták. Nem is szokott minden évben indulni ez a képzés, mert ugye nincs olyan sok jelentkezõ. Ha bármi érdekel róla, csak kérdezz bátran.

#70 leelko

leelko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 20. - 19:01

Leelko!Igen, járok, ebben az évben kezdtem, mármint tavaly szeptemberben. Igen, oda járok az Ónodi utcába, Pestre. Szeretem csinálni, jó nagyon, csak anyagilag elég húzós mármint az anyagköltség. Nem vagyunk sokan, összesen 7-en járunk, mert már ketten otthagyták. Nem is szokott minden évben indulni ez a képzés, mert ugye nincs olyan sok jelentkezõ. Ha bármi érdekel róla, csak kérdezz bátran.

Hozzászólás megtekintése

Ok köszi :) , majd ha aktuális lesz akkor konkrétabban is kérdezek...egyelõre csak gondolkodom, mert még a tanfolyam árára is gyûjtenem kellene :rolleyes:Ígérték h. küldenek majd tájékoztatót is...Azért kíváncsi lennék kb. még mennyi plusszköltséget jelent, gondolom maga a felszerelés hozzá az se olcsó...hát még a bõrök stb.... :hupp: Azért jó lenne megtanulni, ha más nem hobbiból...de ha meg is lehetne élni belõle az még jobb lenne, de ahhoz profinak és gyakorlottnak kell lenni és még akkor se biztos...Annyira szeretnék újra lovagolni, de már én sem bízok az itteni lovardákban(legalábbis amikben már jártam) a solymosit meg még nem ismerem, valahogy oda még nem jutottam el....az a bajom h. akárhova mentem sehol se tanítottak normálisan, v. megbízhatatlan félrenevelt/elrontott lovat adtak :hupp: A legjobb egy saját paci (lenne):) aki ismer és te is ismered, mégiscsak másképp viszonyul hozzád, mint az a ló amelyiken mindig más ül...majd egyszer talán összejön :rolleyes:ha eltudom tartani....de már annak is örülnék ha valahova járhatnék néha...

Edited by leelko, 2006 április 21. - 11:45.


#71 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 22. - 14:42

Szia Leelko!Jól van, rendben, szólj ha tudok segíteni. Az anyagköltség 1 évre 100 000 Ft körül mozog, de ebben van azért egy pár szerszám ára is már, amiket folyamatosan megveszünk. Hát ezek elég drágák. Amiket csinálunk 1 év alatt az persze utánna a tiéd lesz. Az elsõ évben ez egy angol kantár és egy komplett kettes fogatos cucc, a 2. évben meg a nyereg van, meg persze amire még van idõ. Meg sallangot is megtanulunk majd csinálni állítólag. A solymosi lovardát nem ajánlom, ott sem igazán tanítanak. Én már sok helyre jártam, aztán mostmár saját lovam van 4 és fél éve, így a legjobb az biztos, de én angol lovaglással foglalkozom, és most szeretném kezdeni a díjugrató versenyzést a lovammal. Arra készülünk.Hát nagyon sok pénzbe kerül egy saját ló, de én azt mondom, minden pénzt megér, mert össze sem lehet hasonlítani ezt a lovaglást azzal, amikor más agyonhajtott lovain zötyögsz, és közben a ló arra gondol mikor dobjon le, mert már nagyon unja a banánt. El vannak teljesen fásulva, be vannak fordulva, és alig lehet velük mit kezdeni, utálják az egészet!!Hát ez a helyzet dióhéjban!!

#72 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 23. - 8:40

Sajnos azon a környéken valóban ez a jellemzõ :( itt ahol nekem van a lovam azok az iskolalovak jókedvûek, mindent megkapnak és bár mindegyiknek megvan a maga egyénisége és arra is figyelnek hogy a lovak és lovasok is passzoljanak..... (de ez kaposvár mellett van)Arról hallottam hogy Hort mellett nyílt egy lovi, és ha jól hallottam hidegvérû lovakkal is oktatnak (?) de hogy mennyire jó vagy éppen nem, western van e, azt nem tudom. Westernlovaglással pl. sztem Gödöllõ környékén is foglalkoznak de talán itt a fórumon van olyan aki azon a környéken lovazik abban a régiós topikban (ha van olyan) próbálj utána kérdezni.... esetleg Bp. környéke de az már gyöngyösrõl másfél óra utazás..... :(Ebben a topikban hátha tudnak segíteni

Edited by chyki, 2006 április 23. - 8:44.


#73 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 24. - 17:00

Arról hallottam hogy Hort mellett nyílt egy lovi, és ha jól hallottam hidegvérû lovakkal is oktatnak (?) de hogy mennyire jó vagy éppen nem, western van e, azt nem tudom.

Benne van a tavaly decemberi Cavallo-ban. Én felhívtam telefonon a férfit (de sajna még nem volt idõm elmenni), nagyon készségesen válaszolgatott, és igen lelkiismeretesnek tûnt. De szerintem westernesen nem lovagoltatnak, legalábbis nincs szó róla a cikkben.

#74 leelko

leelko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 25. - 9:57

Igen csepebaba sajna jól vázoltad a helyzetet... nekem is voltak ilyen irányú élményeim mármint az elrontott lovakkal, pl.: szegény paci(mert hát nem az õ hibája)t alig bírtam rávenni h. legalább a karámban menjen és ne akarjon minden körben bevágtázni az istállóba velem együtt...v. egy másik ló olyan volt h. közölték velem h. ne érjek az oldalához, véletlenül se húzzam meg a száját, sõt egyáltalán ne csináljak semmit a hátán, mert különben...és mindezt már akkor közölték mikor rajta ültem, meg is lett az eredménye....1 ideges ügetés ill. pár gyors kör után kicsúszott az egyik lábam a kengyelbõl (sípcsontom be is dagadt tõle rendesen) meguntam h. megállíthatatlan ( az adott instrukciók alapján meg fõleg) és az egyik körben szépen kiegyenesítettem a kanyart, hálistennek 1 db lila ujjon kívûl + elõzõ sérülés semmi bajom nem lett....egy másik helyen, tereplovagláskor olyan lovat kaptam, már miért ne...azt mondták h. véletlenül se engedjem elõre nehogy megelõzze a többi lovat, mert Isten se állítja meg...szerencsére ott nem volt nagy probléma csak épp végig stresszeltem h. mikor fog elõre törni, olyan volt mintha egy idõzített bombán ültem volna:) Szóval ritkán ültem olyan lovon amire igazán jó emlékezni, persze azért akadtak ilyenek is hálistennek:) Chyki és Repülõrajt köszi a tippeket...a horti lovardáról én is hallottam, de tán ott sincs western oktatás sajna, de azért majd rákérdezek...Fóton van, de azzal is az a gond, h. egyrészt nincs túl közel(fõleg busszal) plusz az utazás is drága, ehhez jön még a 3000 Ft körüli óradíj:(((((és egy óra sztem kevés h. ennyit utazzak...Ezek szerint közelebb kell költöznöm vmelyik lovardához:)

#75 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 2. - 19:53

Ejnye de elhalkultak a hangok a Mátra aljából......Tessék nekem mesélni! :ang: Nemrégiben voltam otthon, hallottam arrafelé is éledezik a lovasélet..... :P

#76 Guest_Mlado_*

Guest_Mlado_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 21. - 8:46

SzaiasztokÉn már több mint 10 éve elköltöztem Gyöngyösrõl így érdemben nem tudok az ottani helyzethez hozzá szólni. A nevek számomra is ismerõsek.Ha Western stílusban szerertne valaki lovagolni pest környékén elég sok lehetõség adódik.Én Fóton szoktam lovagolni, ott és a környékén sokan lovagolnak ebben a stílusban.Plwww.hatarranch.huIgaz ebben az évben alig alig sikerült erre idõt szakítanom.Ja igen Carmen volt az elsõ ló aki (amely) elragadott, igaz az még az elõzõ tulalydonosánál volt és még igen ifjú korában. ;)

Edited by Mlado, 2006 július 21. - 8:50.


#77 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 22. - 11:44

Üdv Mlado!Üdvözöllek a fórumon! Ami elég ritkán él, sajnos!Nekem a kedvencem volt a Carmen, de akkor már idõs volt, amikor én megismertem. És Fóton hol lovagolsz és milyen lovak vannak ott?És mesélj egy kicsit magadról is, miért mentél el Gyöngyösrõl?

#78 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 10:51

Az elsõ csikómat én pl. Carmennek neveztem el, úgy látom az a furi sokmindenkit megfogott :) (pedig nekem a Mese és Héra voltak a kedvenceim ha lovaglásról volt szó)

#79 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 18:35

Sziasztok!Na, végre, hogy valaki jelentkezett! A Carmen paci furioso volt??? Nem is tudtam! És a származásáról tudtok valamit?Ismertem a Mesét és a Hérát is, de akkor még csikók voltak, mikor én ott lovagoltam. A Héra volt a Carmen lánya?És kivel mi történik a nyáron? Meséljetek! Valami lovas élmény?Ja, és van egy kérdésem: Nem tudja valai, hogy lovaglócsizmát hogyan lehet kitágítani? Mert már nem jön rám, pedig még tavasszal abba lovagoltam! Összement volna?? Vagy mi? Én nem híztam!

#80 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 11:57

A bõr az kiszáradhat és összemehet, de a te lábad is dagadhat épp, lehet tágíttatni a csizmát, de csak régi, öreg susztereknél találsz már csizmaszár tágító fát.Asszem Carmen lánya volt Héra és igen ha jól tudom nem nyhs., de furi volt.