Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Könyv


  • Please log in to reply
527 válasz a témához

#1 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 19. - 13:37

Üdv mindenkinek!Lenne egy nagy kérésem/kérdésem...Mostanság (kb egy éve) rám tört a Mongólia-mánia...Azt szeretném kérdezni, nincs-e valakinek Mongóliával kapcsolatos szépirodalmi alkotása raktáron?Korszakban leginkább Dzsingisz kán ideje érdekelne...Elõreis köszi!

#2 Norbi

Norbi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 176 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 2. - 14:24

Azt hiszem Lörinc L. Lászlónak van egy ide vágó könyve, nem biztos, hogy õ a legautentikusabb szerzõ, nem tudom, mert nem olvastam.

#3 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 18. - 8:05

Az egyik barátom felesége mongol, esetleg összehozlak vele ha Te is szeretnéd, napjaink Mongóliájáról biztos sok érdekeset tud.

#4 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 31. - 14:43

Hm, biztos érdekes lenne:))

#5 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 15. - 20:44

Marco Polo érdekelne? Õ sokat utazott Mongóliában, kb. Dzsingisz kán idejében és jó részletesen le is írta kalandjait.

#6 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 25. - 15:51

Cav! Mai menü:Salinger: ZabhegyezõJan Smid: Életem ártatlan örömeiMajd írok többet is, csak most dolgoznom kell... :)))

#7 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 25. - 21:58

Eric Berne Emberi játszmák /Games people Play 1964 / 1970-ben elhunyt pszihiáter szánta kollegáinak jegyzetként, aztán igen hamar bestseller lett.

#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 26. - 0:18

Meghalt a helyi könyvtár online keresõ rendszere!!! Help! Most nemtom megnézni megvan-e nekik és hogy és hol és kivette-e valaki õket. :(Cav

#9 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 27. - 8:51

Boris Vian: Tajtékos napokUgye már mindenki olvasta?

#10 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 27. - 12:01

Zápolya: naná!!!! :o)

#11 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 27. - 12:42

Én még nem olvastam... Már veszem is ki!Könyvek és állatok: olvassatok James Herriot- könyveket! Egy skót állatorvos állati-emberi kalandjai, szenzációs! (Lovak is vannak benne).

#12 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 27. - 12:55

Herriot írta az "Apraja, nagyja megbabonázott" c. könyvet? Mert ha igen, akkor olvastam. (csak ezt) Fantasztikus! De tényleg. Olyan jókat régen vigyorogtam, mint e könyv olvasása közben. Jó humora van, és sugárzik belole az ember-, illetve állatbarátság. :o)))

#13 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 27. - 13:15

Igen, így jönnek sorban: Apraja-nagyja megbabonázott, Az álet dícsérete, Minden élõ az ég alatt. Mindenkinek ajánlom, nagyon jók! :)))

#14 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 27. - 13:16

Bocs, nem álet, hanem élet...

#15 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 10:44

Gabó, én a Durrell könyvekkel vagyok így. Nagy álmom, hogy eljussak Jersey szigetére, és megnézhessem az állatkertet amit õ alapított. ha nem nagyon drága, talán sikerül augusztusban.egyébként elég sok publicisztikát olvasok, de ezeket inkább nem részletezem, mert nem szeretnék politikát hozni a politikamentes fórumra.egyik magyar kedvencem Gárdonyi Ida regénye. fantasztikus a nyelvezete, minden oldalon van kigyûjtenivaló szó, kifejezés.

#16 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 28. - 17:52

Na,Durrell a másik kedvencem. A hahagáj meg a Rokonom, Rosy fõleg. Ja meg A halak jelleme. Cav! Olvasnivaló!

#17 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 9:42

Gabo, ha kimegyünk szombaton délután is a hajógyárira (még nem tudom), akkor viszem neked a nyerges könyvet. (ha szeretnéd cipelni :o))

#18 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 10:44

Zapolya, bevállalom a könyvcipelést (már egyszer írtam, úgy tûnik nem ment el az üzenet). És kösz! :)))

#19 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 14:44

Milyen nyerges könyvrõl van szó?

#20 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 14:54

Díszes nyergek, lószerszámok.

#21 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 2. - 11:28

Gabo, sajnos szombat délután már olyan fáradt voltam, hogy nem bírtam kimenni, de majd Saci avatón, vagy Gombán, vagy valahol átadom a könyvet.

#22 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 2. - 20:39

Ja, az nekem is megvan.

#23 cirko

cirko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 7. - 19:53

?

#24 cirko

cirko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 7. - 19:56

ok,úgy tûnik sikerült megérkeznem.olyan szimpatikus volt ez a beszélegtés,hogy bekapcsolódtam,ha nem gond :)mongoliáról könyv: Ligeti Lajos,Sárga istenek, sárga emberek c. könyve. pl.most ezt elküldöm, hogy megy-e,csak próbaként.

#25 cirko

cirko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 7. - 20:00

ti mindannyian lovagoltok? nagyon jó lehet nektek.én is lovagoltam egy kicsit, de sajnos anyagilag nem bírtam...,na jó, mivel ez egy könyves oldal,az én nagy kedvencem is Durell- minden könyvét olvastam(legalábbis amit meg tudtam szerezni)ismét elküldöm ezt az irományt.

#26 cirko

cirko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 7. - 20:03

bocs, most látom, hogy neked nem is útleírás kléne mongóliáról.

#27 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 9. - 21:54

Marco Polo ha egyáltalán járt arra, Kubiláj idejében tette. Kb. akkor íródott A Mongolok Titkos Története - én is most próbálom beszerezni - nem kifejezetten szépirodalmi, de teljesen hiteles.

#28 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 13. - 20:27

Szerintem járt arra Marco Polo... Más mongolos útikönyvrõl sajna nem tudok, de engem is érdekel a dolog. :)))

#29 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 20. - 9:27

Az elõbb írtam ebbe a topicba egy csomót és egyszerûen nem jelent meg! Micsoda dolog ez! :(((Most nem tudom ugyanazt leírni, mindenestre a lényeg, hogy két könyvet ajánlok Daniel Pennac nevû francia írótól: Foglalkozása:Bûnbak; A karabélyos tündér. Mindkettõ társadalomkritikus, szatírikus bûnügyi regény, nagy fazonok szerepelnek benne. Hajmeresztõ kalandok és filozófikus, lételméleti kérdések - minden megfér Párizs külvárosában... Tényleg nagyon jó könyvek, mindenkinek ajánlom õket. Összefüggnek, de külön-külön is élvezhetõek. ;)))Üdv: Gabó

#30 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 28. - 13:01

Nahát, én írtam ide utoljára és már megint könyvet ajánlok! ;) Vitus B. Dröscher: Gyengéd akár a krokodil (meglepõ felfedezések az állatok családi életérõl). Poénos ismeretterjesztõ, most olvasom, nagyon tetszik! ;)

#31 kisgal

kisgal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 30. - 10:09

Ugyan nem könyv, de a neten a mongol kutakodást érdemes talán itt elkezdeni:http://www.geocities...26/history.html

#32 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 30. - 11:42

Hello!A Mongolok titkos története valóban hitelesnek tunik, mivel Dzsingisz Kán Udvari irnoka jegyezte le (Hadzsi Rahim-nak hívták).Ugyan ezen a címen jelent meg mostanában Földi Pál? könyve ami a hódításokat írja le katonai szemszögbõl.Jelent meg egy nagyon szép fényképalbum, Nomád élet Belsõ-Ázsiában címmel.Én ezeket tudom ajánlani, egyelõre én nem publikálok, bár nem tudom,mit csinálok még este. :))))Üdv : Mongol

#33 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 15. - 1:45

Mongolok titkos története?A cím jól hangzik, valószinû, hiteles történetet mond el. Viszont valószinüsítem, hogy nem tartozik a legkönnyebben megszerezhetõ könyvek közé, de ki tudja...Mongol, hajrá, minden feljegyzést szivesen olvasunk minden mongolok kánjától.Üdv:Mercy

#34 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 1. - 14:27

A suttogót olvastam mostanában. Meglepõdtem, mennyire másfelé kanyarodik a történet a könyvben, mint a filmben. Érdekes módon ez utóbbi reálisabb, és a karakterek is finomabban kirajzolódnak benne. De összehasonlításnak érdemes elolvasni Nicholas Evans regényét is.Olvassa még valaki ezt a témát? ;)Gabó

#35 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 1. - 20:02

Én olvastam, egymás után kétszer is! Kedvenc könyvem! Amikor megnéztem a filmet, nagy volt a kiábrándulás, hogy azt a fenomenálisan jó végét a törénetnek ennyire leegyszerûsítette. Én imádom ezt a könyvet, a filmet többet eszemben sincs megnézni!

#36 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 1. - 20:42

Megértelek, Palo. Én valószínûleg azért látom másképp, mert a filmet néztem meg elõbb. A könyv attól még OK, csak én nem hittem el, hogy Tom Bookernek így kéne meghalnia... Ezért inkább bosszantott a végkifejlet.

#37 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 3. - 18:05

Bí-bí-bí!Meg tudtam szerezni a Mongolok Titkos Történetét, csak még nem kezdtem el:)

#38 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 4. - 21:11

Apropo! Nem adta valakinek kölcsöna Heni az én Igazi Suttogómat??? Nem találjuk és mintha halvány emlékeim lennnének ilyesmirõl...

#39 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 5. - 16:56

És az én Igazi Suttogómat is kölcsönadtam valakinek, de már nem tudom ki volt! :( Az angol kiadás megvan a magyart nem találom égen földön.Cav

#40 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 9. - 18:57

Enyhén illuminált állapotban olvasgattam a Mongolok titkos történetét, és több helyen szerepel benne ez a rész:...hogy a nép hadd tegyeTalpát a földre,Tenyerét a fûre.Nem értettem miért jó az, ha négykézláb császkál a jónép... ja, hogy derékig ér a fû, leesett :))))