Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fedezõmének


  • Please log in to reply
1748 válasz a témához

#1 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 19:41

Sziasztok!Engem nagyon érdekel a sportlótenyésztés de eddig a neten sehol sem találtam ehhez kapcsolódó oldalakat kérem aki már volt ilyen oldalon az írja meg nekem a címet!Köszi Szilvi

#2 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 20:03

http://www.stallionsdirect.com/http://www.wbfsh.org/De a http://lovas.lap.hu/-n találsz még sokmindent.Üdv: Bazs

#3 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 23:17

Bizony Bazs. Lassan fizetek neked a reklámért ;o)).

#4 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 24. - 18:22

Meg lassan frissíthetnél is :-)) Van valami lóvásár oldal (csak hallomasból tudom)...

#5 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 24. - 19:33

Én ezt a címet láttam: [url="http://"http://www.lolok.hu"]Lovas Logisztikai központ[/url].Netcápával nem mûködik. csak IE-vel próbáljátok. :-(((

#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 2. - 15:19

Hi!Teljesen nem nethez kapcsolódóan érdeklõdnék fedmének iránt.MINDENKI véleményére kiváncsi lennék, aki ismeri az általam említett méneket.Egy Gambler×kisbéri, kb. 165 cm (3 évesen) magas sárga kancára keresek võlegényt. 3 szóbajöhetõ jelölt van (jövõre lenne a nász).1. Le Matinnem kell bemutatnom, sötétpej német mén, Lord-csikó, nehézkategóriában versenyzik. szép is. nagy is.2. Mythosszürke mén, még csak a papírját láttam, Pilot és Le Mexico van benne, mindkettõrõl csak yot hallottam, a csikóikról is.3. Ramiro's Sonsötétpej mén, szintén még nem láttam, nagypapija Ramiro Z, apja Ramalgo Z. ugyebár a Z-lovaknak sem kell sok reklám.szal szentetek melik legyen a szerencsés kiválasztott?myra

#7 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 3. - 10:39

Unicorn én ugyan nem vagyok vmi nagy tenyésztõ, de elég átéltám már olyan divathullámot, amikor az egyik lovardában mindenki ugyanazzal a ménnel fedeztette a teljesen különbözõ adottságú kancáit: divatból. A te helyedben nem kizárólag az adott lovak teljesítményét venném figyelembe(sok minden múlik pl. a lovason). Megnézném milyenek a csikóik (min 5db). Utána megnézném a kancám alkatát és a ménekét is.Megpróbálnám megfigyelni, mennyire hajtósak, kezelhetõk, mik a hibáik,sérüléseik vannak-e? stb. ezek után dönteném el, hogy az én kancám adottságaihoz melyik illik. Nehogy pl az ideges kancámra egy még hisztisebb mént válasszak. Hát ennyit errõl a dologról kívüláálóként, biztos vannak itt a fórumon akik komolyan értenek a dologhoz.

#8 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 3. - 11:59

Le Matinrõl csak áradozni tudok. Egész közelrõl ismerem. Mondhatni testközelbõl. Ültem rajta. Olyan karos-, hintaszéket, vagy bármilyen kényelmi alkalmatosságot még nem találtak fel (ki), mint amilyen az a ló. És kedves is a drága. Bírja a dögönyözést. Szóval szerelem volt elsõ találkozásra. A többi mént nem ismerem.

#9 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 3. - 19:22

mandula,azért ez nem az elsõ csikóm, tnx az alapos választ, engem most konkrétan az érdekelt, h kinek mi a véleménye a fedménekrõl. :-)))))ha divatból fedeztetnék, akkor a Colonado-papírt tenném rá, pedig nem bírom elviselni azt a lovat...piroka, a te hozzászólásodat írásba adtam volna. :-))) nekem is szimpatikus volt le matin "lóilag" (emberileg) is. meg munkában is tetszett.ja, mandula.félek, nem minden méntõl tudok megnézni ennyi csikót, mert pl. Mythos és Ramiro's Son friss importok, azért Németországba csak nem megyek ki.amúgy amiket mondtál, szem elött szoktam tartani, most egy iszonyatosan nyugodt kancára keresek mént.amúgy ma láttam mythost, nagyon szép darab, mozgásban is láttam, munkában még nem, egyenlõre tetszik. mondjuk nem egetverõen magas ló, de úgy néz ki, a kancám az lesz.holnap megkeresem Ramalgo's Sont is.myraPS: mandula, nehogy megharagudj bármiért. nem támadok :-))))

#10 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 4. - 9:33

Nem akartalak untatni, de szerintem úgyis csak te tudod eldönteni a kérdést. A Colonadorol én is csak rosszat hallottam (mármint a csikóiról). Le Matin-t nagyon sztárolják dehát ki tudja. Szerintem egyébként érdemes külföldön szétnézni, ha igazán jó a kancád. Az igazán jó méneket úgyse adják el Magyarországra...

#11 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 4. - 14:55

Öregebbekre nem gondoltál? Mint pl. a két öreg Lajtás: Keramit, vagy Leopárd. Utánuk egész jó csikók vannak. Csak sajna a jó kis lábaikat nagyon nem örökítik. (Megj.: Leopárd az agyát annál inkább) Vagy ha mindenképpen import mént szeretnél kancád élete párjának, akkor még tudom ajánlani Lucnaort szintén Óvárról, vagy Nielst Nagycenkrõl, bár õ 'nagyobb' versenyeken még nagyon nem mutatkozott, inkább csak megyei szintû derbyken indult még csak 5, vagy 6 éves. Nagyon jó mozgású, szép küllemû lovacska. Akkora mint egy ház. Neki a Burggraaf a papája. Nemtom pontosan (és nem akarok hülyeséget mondani) mekkorát ugrik szabadon, de nagyot. Szerintem egyikük sem rossz példány.Niels apáról testvére Lucnaornak. És még Caost akartam ajánlani. Õt is a Cser Attila lovagolja. Szürke, neki meg a Cantus az apukája. Féltestvére Cantinak, aki pedig a Herczogéknál van Gánton.

#12 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 4. - 15:39

atyaég,ezek a rokoni viszonyok bonyolultabbak, mint a Barátok közt-ben...

#13 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 18:10

Le Matint hol lehet megnézni?Van valakinek fotója róla?

#14 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 23. - 0:27

Anikó!Le Matint erre az idényre Janászik Andi (Kisbéri Egyesület tenyésztés-vezetője) "vette bérbe", az ő lovas tanyáján van jelenleg Gyúrón. Van róla egy szem képem (Andi szórólapja), amin ugrik. A képen az alkatából nem sok látszik, de állítólag szép is, meg kedves is. Szerintem nem fedez túl olcsón, de kérdezd meg. Viszont mesterségesen termékenyít.

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 23. - 8:33

nekem van képem Le Matinról ugráson is meg gyalog is. csak elő kéne keresnem Posted Image hiába, aki sokat fotózik, annak az a keresztje, h belefullad a fotóiba...és szerintem egész pofás kis mén, bár megnézném még közelebbről.Leopárd is naon szép szerintem.

#16 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 14. - 21:32

Nem tudtok valamit Exel nevû ménröl?Csak azt tudom róla hogy Nyíregyházán van az Ilona-tanyán.

#17 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 6. - 15:10

Sziasztok!Nekem is lesz csikóm egy kisbéri kancától,csak fogalmam sincs ki legyen az apa.A kanca gazdája már nagyon öreg(dédnagypapám)és nem lehet megmagyarázni dolgokat.Csak gondoltam megkérdezek pár jártas személyt a dologban,hogy mivel enyém lesz a csikó,ki legyen az apja. Posted Image Köszi! Flash

#18 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 6. - 18:20

szasz flash, ezer éve nem láttalak Posted Image amúgy meg a kancát is ismerni kéne hozzá és tudni, neked mire kell. nemde? Posted Image

#19

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 6. - 21:23

A szeptemberi NLM címlapján + egy benne lévõ cikkben is szerepel egy fekete, 5 éves oldenburgi fedmén, a neve Decameron. Nem tud róla vki vmit? Egyáltalán Mo-n van ez a ló? Pá, Dé

#20 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 9. - 0:01

Hali!Nekem 2 kedvencem van:Canonball- Cor De La Bryére apaságú mén, nálunk van 2 csikója, gyönyörû mozgású, és küllemû csikók (egy mén és egy kanca), mind a kettõ nagyon tetszik Posted Image A másik úr pedig Just boy, ha jól tudom jövõre is 6500 lesz a sperma díja, csikónk csak jövõre lesz tõle, de elegáns, szép mozgású, jó kis lovacska.Caly

#21 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 11. - 12:06

Poros hozzászólásáról a lóútlevélben jut eszembe, hogy ez a Bizottság még mindig nem döntötte el a fedeztetéshez kapcsolódó támogatásokat, így sorra kell türelmet kérnünk a ménjeinkkel fedeztetni kívánó gazdáktól, akik szegények 1: nem értik, 2: vajon tudnak-e várni a következõ sárlásig? 9-edre vagy 18-adra a legjobb fedeztetni. Furcsa helyzet, de mondhatnám azt is, hogy ****. :rolleyes: Ui.: Új hír (nem hivatalos forrásból)! NEM adnak támogatást! Vajon így cirka 60-80000-ért fognak fedeztetni a gazdák???

#22 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 11. - 15:10

Tegnap olvastam a következõketMegszünt azangol telivér és a magyar ügatõ kanca támogatása, ill. megszünt a kanca mesterséges termékenyitésének a támogatása.Támogatás igényelhetõ: megjelölt és nyilvántartásba vett csikoval rendelkezõ húshasznú kancáratovábbá: tenyészapaállat beállitására, tenyésznövendék-nyul, méhcsaládra méhanya-beállitására haltenyészanyag felhasználásárak/szép ennyire csökkentették az állatenyésztési támogatásokat 2004-re, lehet az ló, tehén, sertés, szárnyas, csak várhatja/Kistermelõk Lapja 3. szám 4.ol.-tól illetve a hözzájáró kiadványban lehet meg tekinteni,ja persze,lóútlevél után 350.-Ft támogatás :mad: [ Március 11, 2004, 14:25: Az üzenetet átszerkesztette: sármi ]

#23 Sáká

Sáká

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 12. - 23:57

Halihó! Segítségeteket szeretném kérni: Hb-megyében hol vannak fedezõmének???(Debrecenen kívül) Elõre is hála:Sáká Emil:vadkangyalok@freemail.hu

#24 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 18:18

idézet:
Eredeti szerzõ: Sáká:...Hb-megyében hol vannak fedezõmének???(Debrecenen kívül)[/QUOTE]Milyen mént keresel, milyen célra?

#25 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 15. - 16:27

Sziasztok!Megkaptam a Magyar Sportlótenyésztõk Országos Egyesületének a ménlistáját (ajánlott és engedélyezett) Ha valakinek kell valami infó valamelyik ménrõl szóljon én szívesen segítek...!Indul a fedeztetési idény! Milyen méneket ajánlotok? mivel fogtok fedeztetni.Nekem most a Voltair vérvonal jön be (Just boy apja) Posted Image

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 15. - 23:40

Szilvia!Honnan kaptad meg a ménlistát? El tudnád küldeni nekem is?

#27 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 16. - 0:09

Szia Szilvia! A lovam apja után nyomozok már jó ideje. Nem tudom szerepel-e a ménlistán, de a lovam csikóbélyegzési jegyzõkönyvén Concord néven van feltûntetve, mint apuka. Minden ifo érdekel róla, különös tekintettel a fajtájára. Elõre is köszi!Üdv: Palo

#28 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 16. - 21:01

Aniko: A ménlistát minden a szövetségbe belépett tagnak megküldik minden éveben. Nekem is be kellett lépnem mivel a kancám születendõ csikóját nyereghelyre szeretném bélyegeztetni! + a kancát is el kellett vinni egy szemlére. Palomino:A csikód sportlónak vagy kisbérinek van bélyegezbe+ esetleg nyakra???Csak azért mert a sportlovaknál nem szerepel ilyen mén. :( Még kutatok!! ;) ;)

#29 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 16. - 21:47

Talán megnézhetnéd, van a Kabóka Lovastanya mesterséges megtermékenyaítõ részében egy ojan hogy import mélyfagyasztott sperma Hollandiábol, én találtam ott egy Concorde neví mént talán õ lehet az, bár nembiztos,!!! [url="http://"http://www.kaboka.com/menismerteto/melyfagy%20sperma/mejfagyasztott%20sperma%20holland.htm"]http://www.kaboka.co.....a holland.htm[/url]

#30 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 17. - 8:36

Engem is érdekelne egy Concord nevû mén, aki [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/images/pic4508100.jpg"]ennek a tüneménynek[/url] az apja. Úgy tudom 2 ilyen nevû mén is van tenyésztésben. Az egyik Concord az Cor de la Bryére leszármazott. Ezek szerint a kisbambee által belinkelt a másik.

#31 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 17. - 22:08

Sziasztok!Engem egy Shagya arab mén érdekelne:-Gazal 17Régebben Répáspusztán volt,most nem tudom hol lehet.Ha tudtok valamit irjatok légyszi!Köszi!

#32 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 17. - 23:30

Gazal XVIIVisszakerült Bábolnára, kb egy évig itt állt. Fedezett, lovagoltuk, jó fejû csõdör. Most megint kölcsönszolgálatban van, talán egy hónapja. Holnap megtudom hol.A csikói jók, õket is lovagoljuk.

#33 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 17. - 23:35

FEC:Kösssszzzziiii:)))))Ezer éve nem láttam ,nem ültem soha rajta,de ha valaha lesz csikom akkor tõle kell:))Tudsz valamit ról,versenyzik esetleg?Hány éves csikói vannak?Ugróban megy v fogat ill dijlovi?Kérlek ird le amit tusz és ,hogy meg lehet e látogatni,mikor,hol:)Köszi!!Pussz!

#34 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 0:36

Nem ültél rajta? Akkor leírom. Egy icipicit hosszabb a háta, ezért jó ringatós a járása, de erõteljes, ledületes a mozgása. Hajlékony, könnyû szárra állítani és precízen vezethetõ. Jól ugrik. Fedmén létére jól lovagolható a kis lovardában kancák közöt is. Angol a képzettsége. Ment a harsonazenekarban is. Az alap díjelemeket tudja. Csõdöröket nem szoktak Bábolnán bekocsizni.(Mostanában legalábbis.)Csikói közül XVII-4 és -5, 5 éves heréltek, iskolások lovagolják õket. XVII-7 csõdörke összel lett belovagolva, már jól mozog.Látogatni bármikor, de neked csak fényképezõvel felszerelkezve szabad! Posted Image

#35 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 13:58

Valaki, valamikor keresett egy Jussuf nevû mént.Találtam egyet. Valahonnan svédországból tért vissza. nemrég. Jussuf VIII 1987.07.21. Apja: Jussuf I., Anyja: 56 Shagieh

#36 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 14:15

Köszi!Irtam magánüzitKöszike:)

#37 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 14:58

A Jussuf én voltam! Köszi!És most pár hülye kérdés Posted Image : Milyen? Hogy néz ki? Okos?

#38 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 15:15

A teve csõdört is így hívják az Állatkertben.

#39 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 15:34

vgigi! Posted Image Végülis õ is fedezõmén, gondolom!De a mi Jussuf-ivadékunk nem hasonlít egy tevére, szerencsére. :D

#40 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 15:39

Csak próba volt, hogy figyelsz-e? :rolleyes: Sajna nincs jó hírem, az egyetlen amelyiket szitálni látom a ménesben, ezért félre lett téve, az egyik szélére, nehogy a többiek eltanulják. Aztán meg sunyít a koma. És állítólag rúg is. Namármost ez nálunk egyenként sem illik, hát még együtt! Az mondják a tapasztaltak, hogy ez a túlzott kényeztetés hozadéka. És nem fogja teljesen elfelejteni, mégha sokat javult is mióta itt van. Nincsen nyereghelyen sütése, tehát nem bábolnai születésû, bal combján van egy Shagya napocska. Amúgy jó felépítésû, teljesen kifehéredett szürke.