Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#681 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 22:26

A fényes fekete gömb vonzza õket (korábban belinkeltem egy cikket errõl a témáról), a háló pedig árnyékol és a palack felé hajtja õket, a nap v. világosság felé repülnének. Onnan pedig a kialakitása miatt nem tudnak kijönni, a darázscsapda is hasonló elven mûködik, csak ott csalétek van.

#682 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 17. - 7:59

Köszi :) Olvasgattam vissza,de nem láttam a linket,bocsi kicsit szétestem. :)

#683 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 17. - 9:52

Cikk 1

Cikk 2

#684 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 20. - 17:20

Kezdõ barkácsolók hajrá, én csináltam egy hosszabb palástot a fentebbi bögölycsapdához és akad már benne légy, bögöly is (igaz egyenlõre csak egymás társaságát élvezik) de ahhoz képest hogy most az elmúlt pár napban nem is voltak igazán, legalább az látszik, hogy aki bemegy az bent is marad. :)

#685 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 21. - 7:45

:virtuális homlokpuszi: :ang:

#686 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 21. - 14:55

A cikk alapján a fekete (fóliás) tálcában szûrt, használt étolaj lenne a legkönnyebben kivitelezhetõ... Ezt próbálta már valaki?

#687 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 22. - 8:42

Annak nem volt nálam sikere.

#688 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 6:26

Kezdõ barkácsolók hajrá, én csináltam egy hosszabb palástot a fentebbi bögölycsapdához és akad már benne légy, bögöly is (igaz egyenlõre csak egymás társaságát élvezik) de ahhoz képest hogy most az elmúlt pár napban nem is voltak igazán, legalább az látszik, hogy aki bemegy az bent is marad. :)



Szia!

Hogy vált be a csapda?

#689 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 16:16

Elég jòl mûködik, fogott böglyöt, legyet, molylepkét is. Szerencsére felénk nincs sok bögöly, legalábbis a faluban. :-)

#690 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 23. - 7:54

EGy ötlet, mi lenne ha a gömböt izzadt lóval kened be?

#691 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 23. - 11:06

Mivel ez egy polarizációs csapda és erõsebb inger a bögöly számára mint a ló szaga, ezért nem. :) De effektíve nem tudom hogyan csavargassam rá a lószagot, de ki tudja még be is válhat... :D

#692 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 25. - 10:36

ma 4 kullancsot szedtem ki Athosbol kapasbol :mad: van vkinek vmi hatasos ellenszere vegulis, ami bevalt? lattam mostmar egyre tobb helyen ezt a "nyakorvet", nincs vele tapasztalata vkinek?

#693 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 25. - 11:23

Én neostomosannal fújom õket rendszeresen, kb 1-2 hetente, de nincs bennük kullancs. Mondjuk minden másra csak mérsékelten jó, mert légy és bögöly is akad amelyiknek vaskosabb a gusztusa, nem mind kerüli el.

#694 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 25. - 13:45

nalunk a neostomosan sajnos nem jon be :hupp:

#695 székely

székely

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 20:54

:) sziasztok ! nem is olyan rég megkérdeztem egy öreg kovácsot aki még mindig aktiv , hogy régen mit használtak a rovarok ellen és azt mondta röviden tömören hogy petrollal kenték le a lóvakat és messzirõl elkerülték a vérszivók a lóvakat . én megprobálkoztam egy kis gázolajjal vizben higitva , csoda történt , igaz büdös szegénykém mind egy régi traktor de egy büdös légy sincs rajta és fényes a szõre mind salamon t..ke . :yeah:

#696 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 19. - 18:57

Tudtok valamit a piros bogarak(bodobácsok) ellen? iszonyú invázió van nálunk! Van valakinek bevált permetszere?

#697 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 19. - 19:45

Tudtok valamit a piros bogarak(bodobácsok) ellen? iszonyú invázió van nálunk! Van valakinek bevált permetszere?

itt is sok van belöle nálunk, katona bogárnak hivják,a hidegel eltünek egyrésze elpusztul többi meg elbujik nem ártanak senkinek amugy

#698 georgi

georgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 23. - 20:54

Sziasztok! Ivóvízbe kevert almaecetet próbálta már valaki? Állítólag egy bizonyos idõ után, a ló kiizzadja a szagát és nem támadja be semmiféle rovar és még a kullancsok is elkerülik! Ezen kívül rengeteg vitamint tartalmaz és télen gátolja az ivóvíz befagyását! Én még nem próbáltam arra lennék kíváncsi hogy közületek valaki alkalmazta-e már és hogy bevált-e? :)

#699 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 8:42

Tudtok valamit a piros bogarak(bodobácsok) ellen? iszonyú invázió van nálunk! Van valakinek bevált permetszere?



Szia!
Nálunk is rengeteg volt. Valóban nem tesz kárt de undorítóak, és sok bogár bejött a lakásba. Éjjel nem is egyszer ébredtünk arra hogy rajtunk mászik.
Mi a gazda boltból vettünk permet szert. Ezt közvetlen a bogarakra kell fújni, de kb tíz húsz perc mire elkezd döglõdni. Én a ház réseibe permeteztem be fõleg, meg amiket láttam bogarakat a falon. A darazsakat és a méheket is elpusztítja, tehát ha méh családod van akkor nem ajánlom.
Nálunk nagyon bevált alig látni egyet kettõt.
A neve Sherpa. Három ampulla volt a dobozban. 10 l vízbe kell feloldani. :)

#700 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 9:58

Csak egy kis dögködés, mert Degecen lakom: tudtátok, hogy a verõköltõ bodobács az egy poloska fajta? :dev: Egy ágyban a poloskával, mint egy rossz film címe :D

#701 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 19:55

Igaz nem ló, de kullancs.. :)

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, használtatok már ilyet?
Idén láttam elõször a boltokban, de a neten rákeresve találtam korábbi véleményeket is, + - -t egyaránt. Nem olcsó, viszont elvileg fél éves védelmet nyújt - azért mielõtt megvásárolom tájékozódnék. Sajnos nálunk a tanyán, ahol a lovaimat tartom, rengeteg kullancs van, tegnap 16-ot szedtem ki a fél éves kistestû kutyámból, de 5-6 minden nap kerül. A lovakon csak néha találok.
Most ilyet kapott, mert ez volt itthon, ez korábban más kutyáknál bolhák ellen már bevált, kíváncsi vagyok milyen hatása lesz ekkora kullancs invázióban.

#702 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 21:07

Shába, ezt nem ismerem, de én egyszer a Monostorpályi úti patikában vettem kb. 3000 Ft-ért nyakörvet, az több hónapig hatásos volt. Mármint azon a kutyán, amin rajta maradt (a keskeny fejûek elhagyták :( ). Idén nálunk is rengeteg van...

#703 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 21:14

Csak egy tipp: a környékbeli kutyásoktól próbálj inkább tájékozódni (régiós topik ;) ), mert erősen helyfüggő hogy hol mire rezisztensek a vérszívó kis dögök. A Scalibor bolha ellen NEM véd, ez fontos. (Viszont pont emiatt talán kevésbé van túlhasználva mint a többi nyakörv, és kisebb a rezisztencia esélye.) (na persze így könnyű, hogy bárhol kérdezel, egy debreceni válaszol :D )

#704 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 21:39

Köszönöm a válaszokat. :) Õz, külön köszi a bolhákkal kapcs. figyelemfelkeltésért, ez elkerülte a figyelmem - bár nem találkoztam még bolhával a tanyán, de sosem lehet tudni. Szóval mellé kell még valami bolhairtó is.. Ori, én is tartok attól, hogy elhagyja, ezért is vacillálok, mert ahhoz drága, hogy 2 nap után eltûnjön, jártunk már így bolhanyakörvvel (másik kutya), de az legalább olcsóbb kategóriás volt.

#705 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 8:09

Ha Turbókára kell, emlékeim szerint neki kedvezõ a fej/nyak aránya és van füle, ha jól meghúzod, szerintem õ nem hagyja el.
Nálunk ugye a két szakállas kutyának vastagabb a nyaka, mint amilyen széles keskeny a feje, plussz nevetséges füleik vannak. Bolhára eleve nem vettem, Cipzárnál tettem egy próbát, elhagyta. :(

#706 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 28. - 19:24

Na, itt most annyi lett hirtelen a nyomorult bögöly, hogy elhatároztuk, h mi is a Chyki-féle fekete gömb építésével próbálkozunk. (A lovasboltban 210 € körül van, ebay-en már 170 €-tól kapható, de az rengeteg pénz. ) A mûködési elv az, h a fekete laszti csillog is, a napon felmelegszik, a bögölynek melegebbnek tûnik, mint a ló testhõje, ezért inkább odarepül a vérszívás reményében és jól csapdába esik. :dev: Amíg nincs kész (meg kell venni az alapanyagokat), addig kapnak fokhagymát és meleg, erõs napsütiben boxban maradnak. A csikómat zabálják a dögök :( az anyját annyira nem, de nem tudnak tõle nyugodtan legelni, pedig gyönyörû, méteres füvünk van a legelõn. :(

#707 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 8:43

Ha megpróbálkoztok, és sikerülne szerezni könnyû fém / aluminium gömböt max kosárlabda méretben az még hatékonyabb, mivel a fém még jobban tarja a hõt. Én sehol nem találok, de a lasztim kipurcant, viszont megint össze kell raknom egy szerkezetet, mert kezdenek egyre többen lenni... Legelõre az itató mellé mindenképpen érdemes tenni, mivel a víz is vonzza õket, igy ott megfordulnak többnyire (és jó esetben csapdába kerülnek), ha nagy a legelõ akkor szerintem érdemes többet készíteni, ha bejön a próbaverzió. A lovagláshoz használt kegyszerek viszont idén már tényleg semmit sem érnek... (még jó hogy az orrhálóval sikerült legalább a nagyon durva fejrázását megszüntetni), ha sok a bögöly, mostmár "normálisan" reagál arra is, nem akar lecsapni a nyeregbõl...

Edited by chyki, 2012 július 8. - 8:47.


#708 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 9:08

nekünk most bejött az is, hogy napi 2x lefújom őket 2 rész almaecet-pár csepp eukaliptusz olaj- 1/3 rész natúr fürdőolaj vagy olivás, és az alamecet fele mennyiségű víz kombójával. rögtön elhúznak tőle jó messzire :) és természetes anyagokból van, a takarmányt is le lehet fújni vele. amúgy az almaecet a patára is jó hatással van, mert gombaölő hatása is van..

Edited by naatha, 2012 július 8. - 9:08.


#709 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 21:39

Köszi, ki fogom próbálni. :)

#710 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 10:36

Talán itt van a legjobb helyen, nem találtam másik topikot: Hoztak hozzám bértartásba egy 4 éves kancát, a gazdája másnap reggel elutazott külföldre, a különlegese tudnivalókra annyit mondott, h a darázscsípésre allergiás. 1,5 éves korától boxban volt, csak lovagolni hordta ki néha. Érkezése másnapján kivittem karámba, a mentális állapotára nem térnék ki, mert nem ez a lényeg, hanem, hogy nagyjából fél óra múlva a ló teljes testét kiütések lepték el, egyre dagadó, legalább 200ft-os nagyságú, és ennél nagyobb dudorok.A szeme, mint a súlyosan allergiás emberé, dagadt be, alig látott már, feje, mindene felpüffedt. Viszketett neki, azonnal nekiállt vakarózni hemperegni.Darázs nem csípte, bevittem a sötét boxba, lassan javulni kezdett, mára szinte teljesen elmúlt.Ez valami súlyos nyári ekcéma lehet? Mit kell tudnom errõl, nem volt még ilyen lovunk :(

#711 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 18. - 9:06

Talán itt van a legjobb helyen, nem találtam másik topikot:
Hoztak hozzám bértartásba egy 4 éves kancát, a gazdája másnap reggel elutazott külföldre, a különlegese tudnivalókra annyit mondott, h a darázscsípésre allergiás. 1,5 éves korától boxban volt, csak lovagolni hordta ki néha. Érkezése másnapján kivittem karámba, a mentális állapotára nem térnék ki, mert nem ez a lényeg, hanem, hogy nagyjából fél óra múlva a ló teljes testét kiütések lepték el, egyre dagadó, legalább 200ft-os nagyságú, és ennél nagyobb dudorok.A szeme, mint a súlyosan allergiás emberé, dagadt be, alig látott már, feje, mindene felpüffedt. Viszketett neki, azonnal nekiállt vakarózni hemperegni.Darázs nem csípte, bevittem a sötét boxba, lassan javulni kezdett, mára szinte teljesen elmúlt.Ez valami súlyos nyári ekcéma lehet? Mit kell tudnom errõl, nem volt még ilyen lovunk :(

asszem ilyet kellene rárakni, ez ekcémás lovaknak lett kitalálva elvileg.

#712 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 18. - 10:09

A napokban eltûnt a legyek 90%-a. Van nagy öröm. Éljen, itt jön már a hangulatos õsz!

#713 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 18. - 12:24

A napokban eltûnt a legyek 90%-a. Van nagy öröm. Éljen, itt jön már a hangulatos õsz!


Jó Nektek. Nálunk iszonyat módon támadnak az utóbbi pár napban. Már mindkét lovam feje tiszta gennyes rücsök. Egy hónapja a világos lábvégeikre mentek, akkor kubatollal fújkáltam a lábukat és eltûntek a legyek. Mondjuk az egy flakon kubatol kb. 3 fújásra volt elég... Most megpróbáltam házi gyártmányú petróleumos cuccal bekenni a fejüket, de az csak ideig-óráig hat. Este már egyszerre fújtam õket azzal, meg insecticide 2000-el, akkor megszûnt a légyinvázió. De jó lenne tudni valami tartósabb szerrõl, ami nem fogy el pár fújás alatt és tartósabb a hatása. Elég sokfélét kínálnak a lovasboltokban, de a vélemények megoszlanak, hogy mi hatásos és mi nem.
Valakinek bevált valamelyik bolti szer?

#714 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 18. - 12:51

Akkor lehet, hogy én (is) elég rossz helyen élek, de most nálunk is "invázió" van és cseppet sem tûnik úgy, mintha ritkulna a legyek száma. Neno szügyét és a hasán a köldökét kezdték ki nagyon, ott decathlonos fertõtlenítõvel fújtam le, egyelõre békén hagyták, de csak ideig-óráig hatékony. Lefújtam Neostomosannal, nagyjából el is kerülik a legyek. A kutyáknál viszont csak úgy nyüzsögnek, több kutyus fülét szinte majdnem "megették", csupa seb, nekik kék fertõtlenítõ sprayvel fújtam le, pár óráig az is hatékony. Gyûlölöm az ilyen apró legyeket, amiket lehetetlenség elhajtani még az emberrõl is és könyörtelenül csípnek.

#715 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 18. - 22:03

Én Naatha korábban leírt keverékét használom. Kicsit átalakítva. Fél liter 10%-os ecet, kb 10-10 csepp eukaliptusz, és citrom olaj. Elég ütõs a cucc. A lovak 2 napig majdnem kifutottak a világból, amikor megláttak a flakonnal, aztán érdekes módon minden hiszti nélkül hagyták magukat. Gondolom, ha nem fújnám, hanem inkább kenném õket, akkor nem bántaná az orrukat annyira. A kutya fülére meg a sima bolti gyerekeknek való rovar elleni spricnit használom. Próbáltam ezt a lovakra kikevert löttyöt is, de fél órán keresztül fetrengett az udvaron tõle. :gm:

#716 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 19. - 3:20

Fél liter 10%-os ecet, kb 10-10 csepp eukaliptusz, és citrom olaj. Elég ütõs a cucc.


Tehát higítatlanul van az ecet, és ahoz adod az olajakat?
Na akkor majd most ez fog következni...

#717 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 19. - 21:57

Igen, töményen ecetes. Fürdõolajat sem tettem bele, mert hiába kerestem, nem kaptam sehol. Eddig a decathlonos sárga zselés kencét használtam. Az is bevált, csak lényegesen drágább, és úgy vettem észre, nem is hatásos olyan sokáig. Etetéskor, meg amíg pihennek, ácsorognak, addig az is távol tartja a dögöket.

#718 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 2. - 20:15

Volt nálunk egy illetõ, aki azt mondta, hogy az egyik környékbeli tehenészetben használnak/használtak olyan nyalósót, amelyikben bogarak elleni szer van/volt keverve. Azt mondta, hogy nagyon eredményes. Akkor egy külföldi tulajdonos üzemeltette a telepet. Hallottatok ilyen nyalósóról, vagy ez valami külföldi cucc lehet? Az illetõ nem tudta megmondani miféle.

#719 MoonLight

MoonLight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 472 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 3. - 14:22

Most az idõjárás nem pont a nyarat idézi, de azért akad pár légy, bögöly, kullancs stb. Ki használt vagy halott konkrétabbat a NINCSKULLANCS csepprõl lovak? Állítólag egy adag elég egész szezonra. Érdekelne az ára, kinek használt érdemes-e beruházni rá. Köszike!

#720 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 26. - 14:27

A lovardánkban több lónál jelentkezett egy allergiának kikiáltott és arra kezelt tünetegyüttes - szügyön, illetve farokrépán jellegzetes kidudorodás, kezdetben csak szõrvesztéssel jár, aztán pedig kisebesedik - mondanom sem kell, hogy viszket, ahol éri vakarja, rágja magát a szerencsétlen... Minket is elért, szügytájékon megjelentek a dudorok... A doki (nem a mekmester) szerint rovarallergiáról van szó, de mivel nem vagyok doki és valami nagyon drága, csak külföldön kapható xart ajánl erre, ezért még mielõtt túlreagálom, szívesen vennék más meglátásokat és tanácsokat ezügyben... :)