Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vicces, érdekes esések, bakik


  • Please log in to reply
212 válasz a témához

#81 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 17. - 19:09

(Én láttam pár ilyen "beülést" anno élőben, a'la Kaizi és Schaller.... Nem belovaglást takar, szó szerint értendő.  :wink:

A dolog lényege, hogy "egy ijedtséggel" minél tovább eljutni egy lóval, azaz a rendelkezésre álló idő alatt a képzettséget vagy legalábbis annak látszatát a legmagasabb szintre emelni. Mert ugye mégis jobban mutat nyereg alatt az eladó ló.

Pl. adott egy csikó, ami megy futószáron hevederrel. Rakjunk rá nyerget, ha bírja, üljünk rá, ha bírja, lépés-ügetés futószáron majd szabadon, ha sikerül, akkor kanyarodni is, és ha van véletlenül fent egy kis X, akkor kérdezzük meg, hátha... :D  Mindezt így, egymás után, fél óra alatt. Hangsúlyoznám, hogy semmi erőszak nem volt a dologban, ha a ló vette a lapot, akkor OK, ha nem, akkor nem erőltették sose.

És hogy a vevő mit szólt, amikor megvette a lovat, amin mondjuk 3x ültek összesen? Ha jó magyaros ülése volt, akkor biztos semmit... :P )


  • N.C., egyember és fafaragó kedveli

#82 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 24. - 20:31

Tegnap hallottam egy történetet ami csak akkor vicces ha nem velünk történik! :kir: Egyik lovas cimbora aki szeretet a pohár fenekére nézni , feltünően józan életet élt már egy ideje.Kérdezem a többi lovast  -ezzel meg mi történt? :wot: -leszabályozta az asszony :dev: Azt még csak valahogy torelálta neki hogy a pohár fenekét bámulja időnként,de most a lányok fenekét is megbámulta ,sőt addig nézegette ,hogy a végén rá is kapott. :kir: Persze történt már ilyen mióta világ a világ ,de ahogy megbukott vele az nem mindennapi..... :) Mi közbe javában folyt a pásztoróra a telefon valahogy bekapcsolódott és tárcsázta az asszonyt! :biggrin: Mivel a dolog elég egyértelmű volt igy megvárta a későn jövö hűtlen férjet és faggatni kezdte ....Az persze mindent tagadott ,de mivel szóról-szóra visszaidézte az asszony a nemrég elhangzottakat :wink: így kénytelen volt színt vallani.Aminek következtében a vacsora az asztalról a fejére került. :dev:  Hogy valami mentséget találjon ráfogta hogy be volt rúgva és nem emlékszik semmire. :PP Mire az asszony:akkor neked mától fogva nem szabad alkoholt innod! :gm: mivel még mindig nem tudta ,hogy hogy bukott le ilyen gyorsan ,felhívta bűntársat is hogy bár ő már megkapta magáét de biztos ami biztos egy darabig kerülje az asszonnyal való találkozást,mert a megcsalt asszony nagyon találékony tud lenni ha bosszúról van szó! :rockon:  


  • telivér, Kistáltos és egyember kedveli

#83 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 25. - 18:49

A hétvégén nekem is sikerült összehoznom egy érdekes esést, ami még sem lett az :D 
A hétvégén vizes aszfalton biciklizten, egy futóversenyt fotózva, így egyik kezemben a gép, a másikkal a kormányt fogtam. Fékezni, és kanyarodni szerettem volna, de a vizes felületen a lendületem álló kerékkel is vitt tovább. Elkezdtem oldalra dőlni, előttem egy versenbyíró, és egy masszív oszlop várta az érkezésem. A közönség már felhördült, és utólag a főnökeim is bevallották, hogy már gondolkoztak, hogy kinek szóljanak, hogy menjen be helyettem hétfőn.... Erre én megint előkaptam a sok éves lovas rutinom, leugrottam a bicikliről, jobb kézzel magamhoz öleltem a gépet, ballal a kerékpárt egy elegáns mozdulattal magam elé engedtem, majd balra félkörívben magammögé húztam, én meg páros lábas guggolásba stabilan megálltam. Egy rövid hatás szünet után, mindenki selsóhajtott, majd tapsolt, és gratulált a produkcióhoz :D A versenybíró, meg tátott szájjal konstatálta, hogy ő is, és én is megúsztuk a dolgot :D 



#84 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 27. - 15:27

Fafaragó, a pasiknak semmi fantáziájuk nincs. Azt kellett volna mondani, rádiójátékot hallott az asszony.  :gm:  :dev:


  • fafaragó kedvelte

#85 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 április 28. - 14:42

Fafaragó, a pasiknak semmi fantáziájuk nincs. Azt kellett volna mondani, rádiójátékot hallott az asszony.  :gm:  :dev:

Na ezért is nem vadászok én tilosba !  :kir:



#86 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 1. - 19:54

Lütyőke, a szomszédom megint alakított! :kir:

Átjött hozzám tegnap,látom  rajta hogy elég rendesen tütükézett előtte. Amúgy is volt már egy kisebb agyvérzése amitől egy egy kicsit ingatag a járása ,így meg aztán főleg :dev:  :kir: Majd mikor megindult hazafelé.egyszer csak az udvar közepén megáll ,és elkezdi rázni az egyik lábát :wot: Majd eldőlt és tovább rángatózik a jobb lába :wot: Na mondom ennek mán a fele se tréfa ez rosszul van ,ha nem az utolsókat rúgja! Gyorsan leállítom a gyalut ,szaladok oda hozzá,kérdem tőle ,jól vagy szomszéd,minden rendben?Mire a legnagyobb lelki nyugalommal így szól:-persze,csak kavicsot akarom kirázni a szandálomból mert töri a lábam! :)  Hogy brant verni ki a szandálodat,rám hoztad szívbajt! :angry: Gyere vissza igyál még egy kupicával,aztán húzzál hazafelé,ne ijesztgess itt engem halálra! :dev:


  • N.C. és Panka21 kedveli

#87 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 3. - 8:39

Ugyan nem lovas, inkább a vicc, ha nem fájna. Vagy Mitől lehetne jobb...

 

Déltől tilos itt parkolni, úgyhogy vigye el a kocsiját 10-ig


  • fafaragó kedvelte

#88 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 15. - 18:10

"KIslányunk"aki most kezdi megtapasztalni az önállósodás minden örömét és nyűgjét :dev: ma délután mikor elmentünk hozzájuk,büszkén mutatja az anyjának és a nagyanyjának a kb 4négyzetméteres fóliasátrát,hogy mennyi minden van benne és milyen szépen fejlődik! Ami egyébként nagyon dicséretes,főleg ha hozzávesszük még azt is ,hogy mindezt a város közepén teszi.Na a két büszke anyuka mentek is hogy megszemléljék ,csemetéjük kezemunkáját :smile2: A lány büszkén mutogatja az egyébként tényleg szép ,paradicsomot,paprikát,spenótot,-ezek meg csak úgy keltek,mondja ,nem tudom hogy mik.Volt ott tyúkhúr,disznóparéj,meg billindek is :biggrin: szegény kertésztanoncot jól kinevették,de a tyúkhúrt,meg a disznóparéjt,meg a labodát nem hagyta kihúzni,mert olvasta a neten hogy az nagyon egészséges salátaként fogyasztva.(szóval azért kivágta magát, :kir: ebben legalább rám ütött) :) -Erre a mama mondja néki:-ide figyelj,én nem tudom hogy te miket olvasol azon az interneten ,vagy mi a csudán,de hogy a billindeket nem lehet megenni az biztos,mert az mérgező! :angry:



#89 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 4. - 10:24

Ma csörtéztünk egy jót a mamával! :kir: A húga aki 70 éves felrakott egy képet a facebook-ra ahol éppen lovon ül!  :wot: Mondom a mamának mán nehogy lepipálják,csinálok én neki egy jó erős kis létrát ,azon felmászik a Csinosra lefotózzuk és megosztjuk... :kir: Mire a mama ?-Tán el akarsz tenni láb alól! :angry: Dehogy mama ott is jó helyen van  :) csak gondoltam nem akar addig meghalni míg ki nem próbálta vagy a bándzsi-dzsámbingot,vagy a lovaglást :P a végeredmény majd nem úgyanaz.-Te ,tán haragszol rám? :angry: Dehogy is mama csak apósomat is szeretem ,megérdemelne már szegény egy pár nyugodt évet ! :dev:



#90 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 16. - 22:52

Azon szerencsések ,akik velem ellentétben ott tudtak lenni Bugacon a kurultájon,ráadásul lóval :sad: ma éekeztek haza a 80 km -es turáról.Persze megálltak nálam itthon maradtnál,és élménybeszámolót tartottak...A sok érdekes közül most még is egy vicceset osztok meg.Az egyik csikós délután leheveredet a sátrába aludni egyett ..hogy mennyire volt alkoholos befolyátsoltság alatt azt nem lehet tudni ,mert mindannyian másképp emlékeznek rá. :kir: Lényeg az hogy igen mélyen elaludt és nem igen bírták felébreszteni pedig lassan már kezdődtek a programok...Miglen az egyikőjük eltalálta hogy kössék be a hozzájuk szegődött kismacskát a csikós bőszárú gatyájába, :dev: és az ötletett tett követte...Állitólag ember még nem édredt fel olyan gyorsan mint ő ,de az elkövetők is jó eséllyel indulhattak volna a riói olimpián rövidtáv futásban ,mert a csikós elég jól bánt az ostorjával.... :biggrin:



#91 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 9. - 8:30

Lehült az idő ,faluhelyen  beindult a disznóvágási szezon .Szinte rendszeres reggelente a disznó vísítás ami időnként a mentő szirénázásával keveredik. :kir: Idáig két böllért kellett elvinni ,egyiket a disznó harapta meg a másik meg lábon szúrta magát :dev: De a szezon csak most kezdődött,lesz itt még detoxikáló is meg disznótoros verekedés is ,ahogy az elmúlt évek tapasztalatai mutatják :dev: Hiába no,még is csak a tél a legszebb vidéken.... :)  :kir:


Edited by fafaragó, 2016 december 9. - 8:30.


#92 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 9. - 11:50

finoman-tenni.jpg


  • fafaragó kedvelte

#93 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 10. - 22:51

Egyik legkedvesebb disznóvágásos emlékem ,mikor még jártam apósommal disznót ölni,és az egyik "nem mindennapi"szomszéd addig könyörgött apósomnak hogy végül elvállalta nála a böllérkrdést...A könyörgésre azért volt szükség ,mert aki már egyszer vágott náluk az többet feléjük se ment.. :) Na végül apósom beadta a derekát és már egy hónappal előtte egyeztettek hogy mit kell beszerezni...Ejött a nevezetes nap én is mentem segíteni mert a gazda olyan két balkezes volt hogy jobb lett volna ha ki se jön.Azzal indult a dolog hogy nem volt külön csukva :angry: bent volt másik 10 között..villany egy szál se :unsure: A gazda pislogó elemlámpa fényénél próbálta kintről elmagyárázni hogy melyiket húzzúk ki,mert ő aztán be nem jön közéjük mert harapnak!Egy babos fülüt emlegetett hogy az lesz az áldozat.Nagy nehezen sikerült egy babos fülüt kiválasztanunk,kihúztuk eldöntöttük.Mikor a szomszéd ránk szól ,hogy le ne szúrják ,mert ez a hasas koca ! :wot: Na koca vissza ,fülöncsipve a másik babos fülü,megismétlődik az előbbi jelenet,csak most meg az asszony kezdett el ajvékolni ,hogy ez se az ,mert ez már el van adva !Második is vissza :kir: látom apósomon hogy mindjárt szét veti a méreg ,elkapja a legközelebbit amit elér ,és mielőtt még bárki is bármit szólhatna ,nyakon szúrja... :) persze így nehezebb kihúzni ,de legalább eldőlt .hogy ki lesz az áldozat.Utólag kiderült .hogy 10-ből 7 babos fülű volt :kir: Na mindegy ez már legalább megdöglött,lehet perzselni...szomszéd hozd a palackot,mondja apósom.Mán is hozom ...és ...kapja a biciklit ,meg az üres palackot...Na ekkor vágta apósom először földhöz a sapkáját,meg a nap folyamán még jó párszor... :) Te nem mondod hogy most akarsz gázért menni.. :angry: Hát azt elfelejtettem :sad: füszerek nem kellenek ,lesz minden?-Azok meg vannak azt az asszony intézte...aztán még se volt a kolbászba fokhagyma... :kir: Mikor végre került az is már csak a bélre kellett várni.. :biggrin: Estére apósom már fogadozott hogy inkább eladja a felszerelését ,de ő többet ide nem jön az biztos :angry: Aztán még voltunk egy párszor ,mert senki más nem vállalta,és ez minden évben megismétlődött! :kir:


  • Kistáltos kedvelte

#94 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 december 11. - 8:40

Egyszerűbb lett volna mindent vinni, kevesebb a mérgelődés. :D



#95 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 17. - 14:43

Aki ugyebár nem rendelkezik kellő anyagi háttérrel, csak kellő elhivatottsággal és "fertőzöttséggel" a lovak iránt, az olyan jószágra ül, amilyennel megbízzák. Tanult barátom hívott, hogy vett egy jószágot a Schockemölle féle lógyárból, csak az a kis baj van vele, hogy fél a többi lótól. Bár ugró vonalra tenyésztett, a perdülést kiválóan műveli, amikor szükségét látja. Én büszkén vállaltam a megbízatást (Ide nekem az oroszlánt is!).

Első négy felülésnél nem is volt probléma, pedig volt, hogy mások is dolgoztak velünk egy időben a pályán. Ötödik alkalommal mondom a komámnak, hogy ha ma sem csinál semmi rosszat a jószág, akkor átvert, mert nincs annak semmi baja. Valószínűleg a hazánkban töltött idő alatt megtanulhatott magyarul az úrfi, és szégyent sem akart hozni a gazdájára, úgyhogy gondolta ideje bemutatkoznia. Nyugodtan ügettünk a pályán hétmérföldes lépteivel, ugyanis bottal jó 180 centi a drága, szembe ügetett egy 16-18 éves bérlovas kislány pejkóján, aki valamitől megijedt, és egy pillanatra összerezzent. Az óriás erre elérkezettnek látta az időt, hogy ő is megijedjen, és termetét meghazudtoló fürgeséggel nyomott egy hirtelen balost, én tehetetlenségemtől vezérelve egy laza sarlót leírva landoltam. A lovat megfogták, engem visszabiggyesztettek a högyibe, és ahogy Panyi Gyuri mondaná, igyekeztem tovább űzni a magyar lovassportot. Nem kellett sok, talán 2-3 perc, hogy ismét szembe találkozzam a bérlovas kislánnyal és pejkójával. Oktatója instruálja, hogy "lovagolj kört", "kört lovagoltál, úgyhogy te mész belül", én tartok kifelé, meg persze a kislány is, pálya szélén tó, így táltosom újra dobott egy hirtelen balost, én meg újra adtam az ívet szó szerint. Ezt követően már kellően nyűgös lettem, elég nehéz volt irodalmi nyelvezetet megütni a kislánnyal. Ilyenkor persze hallgathatom a lovarda tulaját, hogy elriasztom a bérlovasokat, de hát nehéz higgadtnak maradni öt percen belüli két kényszerleszállást követően, ha a más figyelmetlensége segít hozzá. Mindenesetre újra feldobtak a hegy tetejibe, rámartam az arcára, és közöltem, hogy ma már csak akkor szeretnék leszállni, mikor végeztünk. Azóta (hétfő) újra béke van, de legalább már tudom mire számíthatok. Barátom megdicsért, hogy engem legalább inspirál, ha leesek, hogy igyekezzek megoldani a dolgot, neki egy leesés elég volt, hogy elmenjen a kedve a lótól. :)


  • Eva és fafaragó kedveli

#96 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 8:04

Neked az én arabos pónimixeimen kellett volna edződni terepen. :D Felugrik egy nyúl, 90 fok, aztán közvetlen egy fácán, még 45 fok, és MUSZÁJ fennmaradni, ha nem akarsz gyalogolni haza. :D Így nem szokik rá a ló, hogy a balos után pihi van, visznot rászokik a lovas, hogy zárja a csizmaszárat, mert mindig történhet valami. :D

 

(Most belegondolok, az enyémek is mindig balost ugranak :D )


Edited by Kistáltos, 2017 augusztus 18. - 8:05.

  • fafaragó kedvelte

#97 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 9:11

Igyekszem most már én is maximális kontroll alatt, minél zártabban és rövidebben lovagolni a lovat, főleg ha mások is vannak a pályán. Mondjuk a munka elején, végén akkor is szükség lenne egy kis lazább lötyögésre (bár Dallos Gyula bácsi szerint az első pillanattól keretben kellene lovagolni a lovat, amely véleményt én sosem értettem, mert csak szükség van némi bemelegítésre, levezetésre), akkor meg majd bízom a szerencsémben.

Egyébként tegnap rájöttem, hogy nem a lovaktól fél. Munkából az istálló felé sétálva nem tudom mit szúrt ki magának, talán az urával pörölő tulajnét, de dobott balra újra egy 180 fokost, pedig ott semmi ló nem volt előttünk.

Remélem azért változni fog a dolog, mert elég nehéz lesz így versenyezni a lóval, főleg olyan számokban, ahol a bemelegítő pálya tele van halálra vált arcú tinilányokkal. :)


  • fafaragó kedvelte

#98 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 10:34

Ami eszembe jut a kvázi ok nélküli ijedezés kapcsán, hogy meg kéne nézni, hogy biztosan jól lát-e.

Aztán esetleg megpróbálni leszoktatni róla....... Hátha sikerül.

(Ismertem én is ilyen lovat, neki az egyik szeme kék volt, ennek tudtuk be a folyamatos rémüldözést, de csak egy, (azaz ugyanaz az 1 ember) igen biztos ülésű lovas tudott versenyen is közlekedni vele, mert ugyanez ment, mint amit fentebb leírtál. Tökmindegy volt, hogy ki jön szembe, vagy hogy a gyufásdoboz melyik élén állt éppen... Bármikor és bármire be tudott vágni egy hátraarcot, bármilyen jármódban. Néha konkrét ok sem volt.... Sose szokott le róla, se szépen, se csúnyán.)

 


  • Kistáltos kedvelte

#99 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 11:45


(Most belegondolok, az enyémek is mindig balost ugranak :D )

 

Nem tudom, hogy ennek van-e politikai jelentősége, de múltkor Mulan jobbost ugrott :D (az is igaz, hogy a traktor balról jött....) egyébként nem értem, mert eddig sosem volt probléma a munkagép, autó, kamion, busz, stb. , most meg ijedezik, mint egy zöldfülű... mindenesetre fennmaradtam, ami nagyban növelte az önbizalmam :)


  • Kistáltos és fafaragó kedveli

#100 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 20. - 10:14

Lova válogatja.. Szerintem van, amelyik sportból csinálja,mert unatkozik. :D 

Az enyémek (arabos pónik)tesztelnek, aztán ha nem zár a láb, hobbylovas, akkor játszanak. Alattam azért kevesebb a játék, én nem alszom lovaglás közben.

 

Másrészt olyan lehet, mint a leesés, ha egy ló rájött, hogy így megszabadul a súlytól, máskor is bejátssza. Ki tudja, melyik fejében mi jár. :D

 

Furiosojr, szerintem egy darabig zártan lovagold, érezze a törődést, aztán ha jó pár alkalom után nincs balos, se jobbos, adhatsz neki bizalmat és lötyögést. Ez a lovaglás az élet egyik játéka. :D



#101 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 11. - 11:31

Az elmúlt három hét kényszerleszállás nélkül telt. Persze kínlódások voltak, de már tudtam mire számíthatok, igyekeztem résen lenni. A szombat viszont megint érdekesre sikeredett. Először a lovarda tulaj jelent meg, egy 8-10 méteres slagdarabot húzva maga után. Végig láthatóan közeledett a pálya felé, és kb 20 méterre tőlünk el is fordult más irányba, lovam mégis szükségét érezte ügetésből egy hirtelen balosnak. Megfogtam, visszatereltem a járatra, dolgoztunk tovább. Később egy sporttárs hölgy rudakon vágtázott keresztül a pályán, lova belerúgott az egyik rúdba, mire hű társam újra berezelt, és menekülőre fogta, viszont néhány vágtaugrás után szembe találta magát az imént rudat rúgó sorstársával, ami újabb rémülettel töltötte el, itt már összeakadtak irdatlan lábai, és majdnem felbukott, de végül kisimultak itt is a dolgok. Amikor már azt gondoltam, hogy semmi nem jöhet, levezető ügetésnél tartottunk és senki más nem dolgozott a közelünkben táltosom mégis meglepőnek talált egy előttünk, tőlünk kb 40-50 méterre lévő csikó csoportot a legelőn, és újra dobott egy hirtelen balost, ami után már nem sikerült magamra és az egyensúlyomra találni, némi küzdelem után csak lebillentem a hátáról.

Megfogtuk a lovat, a bal kengyelen engedtem vagy hat lukat, hogy fel tudjak szállni, a jószág tulajdonosa pedig megfogta a történtektől még elég agitált lovat, míg felszállok. Aztán amint leért a seggem megkérdezte, hogy engedhetem, és abban a pillanatban el is engedte a lovat. Ő még a korábban történtektől fűtve, talán megtorlástól tartva (én sosem bántottam, már csak azért sem, mert a legkisebb pálca pöccintést is marhára zokon vesz) ideges toporgásba forgásba kezdett, én a felemás kengyelben rögtön elveszítettem az egyensúlyom, eldobtam a pálcát, és próbáltam úrrá lenni a helyzeten. Közben elénk keveredett egy a talajon fekvő rúd, amire táltosom ugrott vagy 60-80 centi  magasat (miért is ne tette volna, hiszen Schockemölle úr erre tenyésztette), ami szintén nem segített a helyzetemen. A rúd mögött kb 10 méterrel a tómeder következett, amit a derék pára nem kívánt meglátogatni, úgyhogy újabb hirtelen fordulat következett amit már újra soknak találtam, és az esélytelenek nyugalmával ismét engedélyt kértem a toronytól a landolásra. A következő felszállásnál már megvárták, míg visszaigazítom a kengyelhosszt, s csak utána engedtek szabadjára bennünket. Én vágtáztam még öt-öt teljes lovardát a derék jószággal mindkét kézre, csak hogy érezze a törődést, s hogy kiizzadja a stresszhormonokat, aztán kicsit lehajlítgattam, s lazán, békében fejeztük be a munkát.

A ló tulajdonosa most is megjegyezte, hogy ő a második leesés után már meg sem fogta volna a lovat, hanem hazament volna. :kir:

Vasárnap egy másik lovas megpróbálkozik vele versenyen. Felajánlották nekem is a lehetőséget, de mondtam, hogy had szopjon vele más is. :kir:  Ha tehetem azért kimegyek megnézni. Kibicnek ugyebár semmi sem drága. :happy:



#102 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 11. - 17:39

Szivat:D
Unatkozik a draga?
  • Kistáltos kedvelte

#103 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 11. - 21:57

Tegnap én is hasonlóképpen jártam:

 

A bátyámék eljöttek meglátogatni, és gondoltam megmutatom nekik hogy haladok az egyik csikóval. Végig jól ment az edzés, míg nem elérkeztünk az utolsó vágtához (Soha ne mond, hogy ez az utolsó!). Kicsit tágítottam a keretet, amit a kedves patás barátom rögtön kihasznált, és el kezdett a szomszédos karám felé húzni, csak időközben megbotlott a lovagló karám szélében. Én már néztem, hogy kifelé hogyan tudnék esni a korlát érintése nélkül, de éreztem, hogy ez fájdalmas lenne. Befelé a lábai voltak útban, hiszen elértünk a sarokhoz (vágtáztunk tovább). Végül a nyakán kötöttem ki, és mikor megállapítottam, hogy sehol nem kényelmes a leesés, plusz róla még nem estek, és nem most kellene elkezdeni, meg hát milyen lenne már pont a testvéremék elött leesni, így majdnem egy lovardai kör alatt visszatornáztam magam. Ezután összerendeztem a lovat, vágtáztunk még egy kört, és csak utána vettem fel lépésbe. Ekkor néztem körbe, és láttam meg, hogy a kedves rokonságom kissé elsápadva figyel a pálya széléről, és halkan csak annyit kérdeznek, hogy jól vagyok-e? :D Ebből is látszik, hogy mennyiben különbözik kintről nézni, és belülről átélni a dolgokat. 


  • Kistáltos, N.C. és fafaragó kedveli

#104 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 12. - 8:02

Szivat:D
Unatkozik a draga?

 

Szombaton extra kretén napja volt. Egyébként egy-két kisebb dilivel meg szoktuk úszni. Csatlakoztam már be vele más lovasok ugróedzésébe, feszegetem vele a határokat, rászólok, ellent tartok szárral csizmával, ha épp komolyabb kitérésbe kezd, többnyire ez elég. Lehet az volt a baj, hogy a hét első felében dögleni készült, valami kis nyűgje lehetett, mert levert és gyenge volt. Szerdán öt perc ügetés után ráhagytam a nyösztetését, mert értelmetlennek láttam. Szóval volt néhány laza napja, aztán pénteken pihent, mert körmölés-patkolás volt, lehet, hogy kicsit túlságosan kipihente magát. Tegnap viszont igazi elengedett örömlovaglás volt, igaz egyedül voltunk a pályán.
 



#105 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 12. - 14:13

Telivér, miért nem mondtad, kozák bemutatóra készülsz. :D

 

Furiosojr, tudom, hogy "nagy " lovardákban nem divat, de a genyóskodósnál tuti megpróbálnék néhanapján egy montyrobertszes csatlakozós hajtást. Mikor ezt játszotta egy ismerősöm az egyik lovammal, érezhetően engedékenyebb, lovagolhatóbb volt. Sőt, a mai napig hat, pedig már rég nincs idő ilyesmire.


  • Fifikusz és fafaragó kedveli

#106 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 12. - 14:49

Én arra gondolok, hogy rettentő beszari, bár ezen is segíthet a bizalom építés. Mikor egyedül vagyunk, akkor tényleg élmény dolgozni vele, a szombat meg az elmúlt hónap abszolút mélypontja volt. Amikor először hullottam róla, akkor még nem tudtam, hogy mire számíthatok, és akkor szembejövő lótól ijedt meg. Azóta elég konszolidált volt a helyzet, pedig a tegnapot megelőzően nem tudom mikor lovagoltam utoljára egyedül.



#107 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 12. - 15:26

Ha félős is akkor is jò lehet a Monty mòdszer, hiszen elmélyíti a beléd vetett bizalmát.

Kistáltos: valòban bemutatòzni szeretnénk majd a lóval csak úgy tűnik eltér az elképzelésünk a stílus terén XD

Edited by telivér, 2017 szeptember 12. - 15:27.

  • telivér, Kistáltos és fafaragó kedveli

#108 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 10. - 23:12

Neten szemezgetés közben talátlam rá erre a csodálatos nyergelésre.... :D

https://www.jofogas....or_77223814.htm



#109 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 23. - 18:20

Tegnap  összefutottam egy lovas cimborával.Persze nagyon gyorsan a lovak körül folyt a beszélgetés. :smile2: Kérdezi tőlem aztán hallottad-e hogy mi  történt velem? -Nem ,na mesélj már... :rolleyes: -Elütöttem magamat lovaskocsival... :) Mi? ? ? hát ezt meg hogy hoztad össze? :kir: Nem akart a csikó indítani leszáltam ,hogy megvezessem és megindult.. De mit kerestél a lovaskocsi előtt ? Ezt nem értem :unsure: Rossz oldalon álltam és rámhúzta a kocsit ,szerencsére nem ment át rajtam ,de alákerültem valahogy ,a lábam meg beakadt a vázba és alig birtam kiszabadítani magam.Hogy álltál meg végül ? A  szárat azt fogtam és a kocsi alól irányítottam ,és egyszer csak megállt.csak azt nem értem hogy a gumicsizma hogy szorult be az ötödik kerék közé azt most se tudom...Hát komám azért szerencséd volt :smile2:


  • Kaiser kedvelte

#110 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 24. - 6:41

Mondanám hogy ezt még elképzelni is szörnyű, de inkább el se tudpm képzelni ezt hogy csinálhatta a cimborád....
  • fafaragó kedvelte

#111 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 1. - 17:25

Amikor újjászületik az ember:

Két napja vendégeket kellett volna hintóztatnom. Elég rossz idő volt felénk. Sok front, erős szél, húzós hétvége. Reggel szóltak hogy elfelejtették jelezni hogy lesz egy csoport délután kocsikázni. Ez a sok előre foglalt vendég mellé húzósan fért bele. Kapkodva fogtam be a lovakat lemozgatni se volt időm elötte őket. Éreztem hogy feszültek. Közben a sok vendég körbe állt minket, vakuval fotóztak és hiába szóltam már mind részeg volt... a sebesség korlátozó tábla ellenére folyamat robogtak el mellettünk az autók és a motorok. Éreztem hogy a lovak egyre ingerültebbek, már egymást harapdálták. Segítőm persze nem volt... hiába gyulladt ki a fejemben a vészjelzés, nem figyeltem rá. Sajnos. Az utolsó csepp a pohárba egy nagy sebességgel, berregő motorral mellettünk elrobogó autó volt. A lovak megugrottak.még csak a balos volt teljesen bekötve a jobbos külső istrángja nem volt fent. Én bal oldalt álltam. Felugrani nem tudtam, mert magas a hintó. Próbáltam mellettük futva megfékezni őket de csak a bal hajtószárat értem el. Elmentünk két bal oldalt parkoló autó mellett ekkor már vágtázva.közben jobb oldalt jött mellettünk az esetet okozó autó nagy sebességgel. Az út keskeny csak 1 autónak elég. Egyszerre értünk a harmadik parkoló autóhoz, a lovak balra húzódtak a száguldó autó elöl, de így neki mentek volna a parkoló autónak. Éreztem hogy nem fogunk elférni. Oldalba vágtam a balos lovat hogy kikerüljék a parkoló autót. Én elengedtem a hajtószárat, és fenn akadtam a parkoló autó visszapillantó tükrén. A következő pillanatban derékba vágott a hintó eleje, és beestem alá. A lábszáramon és a combomon hajtott át a két kerék. Hármat bukfenceztem, de azonnal felálltam hogy menjek a lovak után. Majd hatalmas fájdalmat éreztem a bal lábamban és a derekamban, és megszédültem, így azonnal lefeküdtem. Annyit láttam még hogy a kapu elött az autó lefékezett hogy az elszabadult fogat kiférhessen. Értem hamarosan jött a mentő és azonnal kórházba vittek. Annyit láttam még hogy a kollegák visszahozzák a lovakat az istállóba. Csupa véresek voltak de éltek!
A kórházban végig csak rájuk tudtam gondolni. Kiderült hogy berohantak a szemben lévő területre, át az árkon, kitörve 7 beton oszlopot, szét szakítva a vadhálót és becsapódtak egy vízelvezető árokba... az ott lévő két ló elszabadult, egy fél falu kergette őket mire sikerült fél óra után befogni.
Engem mentővel vittek kórházba lábszár törés és gerinc sérülés gyanujával. A fejemben meg végig csak a lovak jártak. Még vizsgáltak, amikor hívott az állatorvos. Félve vettem fel. A doki mondta hogy mindkét lónak egyforma sérülései voltak. Az egyik beesett a hintó alá és a lába beszorult a küllőbe. (Itt egy pillanatra kihagyott a szívem, mondom ez biztos törés lesz). A vadháló miatt vérzett az orruk, és a lábaikon felületi horzsolások és zúzódások voltak. Ennyivel megúszták! Sokkot kaptak így be kellett őket bódítani, és kaptak rengeteg gyógyszert de pár napon belül helyre jönnek.
Én is megúsztam törés és belső sérülések nélkül. Agyrázkódásom lett így 2 napig kába voltam, járni meg csak egy lábon tudok, de élek. Én is és a lovak is!
A kocsi rúd 3 darabra tört, és több vas elem is megrongálódott. Látván a károkat hihetetlen hogy élve kijöttünk belőle.
Az biztos hogy nagyon jó őrangyalunk volt, és hogy a jövőben hallgatni fogok a belső vészjelzésre!

#112 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 1. - 18:50

Te jó ég, ezt végigolvasni is durva volt :( Jobbulást neked is és a lószágoknak is! :ang:



#113 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 1. - 21:17

Köszönöm :)
Még próbálom lelkileg feldolgozni a bűntudatot meg a hálát hogy életben maradtunk!
  • fafaragó kedvelte

#114 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 8:18

Nem akarlak a bajban cseszegetni, de nekem kicsit átgondolatlan dolognak tűnik nem atombiztos lovakat egy forgalmas út szélén, parkoló autók között befogni. Nincs erre egy udvar, vagy félreeső rész?



#115 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 8:36

A lovaink alapvetően nyugodtak. Gyerekek pucolják őket és állnak mint a szobor. A baleset az udvarban történt. Az istálló elött. Az út a belső út ahol a recepcióhoz tudnak menni a vendégek. 8 méterre van az istálló kaputól. 10kmes korlátozó táblával és fekvő rendőrrel az istálló mellett. Sajnos ezt nem mindenki tartja be, inkább a fekvő rendőrön is átugratnak nem törődve semmivel csak mert nekik luxus autójuk van és megtehetik. Így spórolnak kb 1 percet...
Az istállóból kivezető út ahol bekötöttem őket, meg ez a bevezető út 20 méter múlva ér össze és egy útként megy a nagy kapuhoz. E mellett az összeért út mellett van bal oldalon egy füves terület ahol parkolhatnak az autók. Nem odeális. Ilyen amikor nem lovardai körülmények között kell dolgozni...
A balesethez sok apró dolog együttes jelenléte vezetett. Tanulság is sok van benne.
Nem egyszer fogtam be őket ettől nagyobb forgalom mellett is, teljesen nyugodtan
  • fafaragó kedvelte

#116 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 8:50

Húú ,telivér örülök ,hogy megúsztátok! :smile2: Azért ha legközelebb kigyúllad a vészjelző lámpa azonnal szüntesd be a műveletet!  Én már rászoktam arra ,hogy jelzek hogy lassitsanak....Ha nagyon nem akar akkor kicsit behúzom közébre és integetek ,hogy lassitson .Eddig bevált .Ezt még a kresz is ismeri ,hogy köteles az autóvezető a hajtó jelzésére lassítani ,akár a meg is állni ,vagy leállítani a gépjárművét ,ha indokolt.Az már egy másik kérdés ,hogy hányan tartsák be... :makacs:



#117 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 9:06

Hát igen, a következő vészjelzésre biztos hallgatni fogok.
Az úton jobban tudom érvényesíteni a dolgokat. De a takarásból előjövő járművekkel nem tudok mit tenni.
Az úton a csomagszállító járművek a legrosszabbak. A gyorsaságért cserébe nem számít nekik semmi...

#118 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 11:34

Én is gyors felépülést kívánok Neked és a lovaknak is!

(Azért majd az első befogásoknál figyeljetek, lehet, hogy maradandó félelem alakul ki, és lehet, hogy nem lesznek többet fogatlovak... :hupp: )

 

Húú ,telivér örülök ,hogy megúsztátok! :smile2: Azért ha legközelebb kigyúllad a vészjelző lámpa azonnal szüntesd be a műveletet!  Én már rászoktam arra ,hogy jelzek hogy lassitsanak....Ha nagyon nem akar akkor kicsit behúzom közébre és integetek ,hogy lassitson .Eddig bevált .Ezt még a kresz is ismeri ,hogy köteles az autóvezető a hajtó jelzésére lassítani ,akár a meg is állni ,vagy leállítani a gépjárművét ,ha indokolt.Az már egy másik kérdés ,hogy hányan tartsák be... :makacs:

Szombaton 50 métert mentünk a főúton. Mi sem szoktunk nagyon lehúzódni, mert az valahogy inspirálja az autósokat a centizésre, jobb, ha szépen ki kell kerülniük (még ha szidnak is minket közben).

Szóval, mivel folyamatosan volt szembejövő forgalom, már volt mögöttünk pár autó. A lekanyarodás előtt 2 méterrel jeleztem, hogy le fogunk térni jobbra. Rossz ötlet volt.... A mögöttünk jövőnek az jött le, hogy biztos azért jelzek, mert hirtelen keskenyebb lett a kocsi, így elkerült minket, meg a többi marha is, sorban. Persze, szemből is jöttek, de úgy tűnt, hogy ez rajtam kívül senkit sem zavar. És persze egyik sem gondolta, hogy ló is van a kocsi előtt, uh a 3. autó konkrétan 20 centire ment el a ló mellett....

Szerencsére elértük a földes utat.


  • fafaragó kedvelte

#119 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 13:18

Jobbulást kívánok Telivér! Szerencse hogy nem lett nagyobb baj és "ennyivel" megúsztátok. A lovak nem gépek hanem érző lények, akiknek (mint az embernek is) vannak jobb és rosszabb napjaik. A nem megfelelő környezet áldozatai lettetek, de a mai profitorientált világban már semmi sem számít. Az írásod olvasva én is azt gondoltam rosszabb vége lesz, de hál' Istennek nem így történt.

 

Jön a jó idő, előkerülnek a "hétvégi" vezetők, mindenki megbolondul. Az bitzos, hogy nagyon kell vigyázni a lovakkal az utakon. Sajnos mi is rákényszerülünk hogy forgalomban járjunk velük, de tényleg nagyon sok a hülye.


  • fafaragó kedvelte

#120 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 13:59

Köszönöm a támogató szavaitokat! Sokat jelent. Ezt csak lovasok érthetik meg...
Mivel szállodában dolgozunk sokkal több ingerhez vannak hozzászoktatva mint az átlagos lovak. És nekünk is voltak centizős eseteink autóval kamionnal kvaddal.
A legrosszabb egy crossmotoros volt. Egy sávos földes úton mentünk ami kanyarodott. Mögöttünk egy motoros jött nagy sebességgel. Az út két oldala partfal volt. Oda ugratott fel és jobbról bevágott elénk úgy hogy a kormány megérintette a jobbos lovat. Csak felkapták a fejüket és két nyugtató szó után mentünk is tovább. Ezek ugyanazok a lovak voltak, mint a balesetnél. Remélem ezután a nem lovas vezetőség is jobban megérti hogy a lovak nem gépek. Itt más szabályok vannak!
  • fafaragó kedvelte