Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ajka és Somló környéke


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
23 válasz a témához

#1 tomva

tomva

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 8:56

Gondoltam megpróbálok erre a környékre létrehozni egy topicot,mert a -megfigyelésem szerint- Veszprém megyei topic leginkább a megye keleti részére korlátozódik. Tehát környékbeliek hajrá!!!

#2 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 9:56

Tamás! Az a nem túl sok lovas, aki ebben a szûk környezetben leledzik - nem használja az internetet, nem fórumozik. :( (Ha nem így lenne, a Veszprém megyei topikban már ráleltünk volna. Sajnos... ez nem Pest megye! :kv: )

#3 tomva

tomva

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 12:29

Ágimam! Nagyon sok lovas van a környéken,-interneteznek is- csak valamiért nem fogja meg Õket a fórum.Itt az a gond a megye ezen szegletében,hogy nemigen van lovasklub,ami összefogná a lovasokat (amatõr szintre gondolok).Ajkán nagyon sok lovas van,csak valamiért összetartás nincs.Nincsenek olyan helyek,ahol találkozhatnánk (nincs hagyománya városunkban a lovazásnak),így nem is igen beszélünk egymással.

#4 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 16:57

Na, ha így van, akkor ennek szigorúan (és sürgõsen) véget kell vetni! :nem: Itt az idõ, hogy összedugjuk a fejünket. Amint kicsit oszladoznak körülöttem a tennivalók, megkereslek magánban az ötleteimmel - ha nem bánod. Elsõ körben egy összekovácsolódásosságosságra alkalmas Ágimamos lovas(fórumos) talit rendezünk ittendék a Somló-hegy lábánál, szerény loasudvarunkban, lovazással, bográcsozással, esti tábortüzes beszélgetéssel, miegyébbel, kellõképpen körbehíresztelve az Ajka-környékbeliek (sõt én megtoldanám: Pápa-környékbeliek, ill. a Somló-környékiek) körében, és meglátjuk, vannak-e nyuszik, akiket ki kell ugrasztani a bokorból... :kv: :yeah: Miccósz?

Edited by Ágimam, 2007 május 3. - 16:59.


#5 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 17:02

Uff! Én elsõre ugrok is! :dev: Mégha távolba kell ugrani is! Lovas napot!

#6 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 17:16

Tudom, egy jó lovas bulira te többnyire kapható vagy! Jöjj(etek) is... legalább segítesz összekovácsolni ezt a szétszéledt nyájat! :) :kir:

Egy Horváth Barbink már van. Ez biztos. (És szeret bulizni! :yeah: ):kv:

Edited by Ágimam, 2007 május 3. - 18:42.


#7 tomva

tomva

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 18:49

Jó ötlet!Én benne vagyok! Várom az ötleteidet.

#8 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 18:54

Nah, ez nagyon nem vág ide, de nem bírom ki: Engem Somló Eszternek hívank :D

#9 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 19:19

Nem baj. Mint ilyen, itt a helyed. :D Te leszel a csali. Megmondjuk, hogy nézzék meg az adatlapodnál a fotódat, és itt lesz a környék összes facér lovas fiúja... :D :yeah:

#10 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 19:22

Köszönöm szépen. :elpirul:

#11 Sunshine

Sunshine

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 5. - 1:39

Segítsetek! Ma elloptak két lovat Verpelétrõl.Az egyik egy sárga 4-5 éve s lehet a homlokán egy csillag és nyakon van sütve.a másik paciról sajnos csak annyit tudok hogy 2 év körüli!! ha valaki netán tudna valamit kérem szóljon. elõre is köszönöm.

#12 dgaboca

dgaboca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 24. - 20:18

oks.

#13 tomva

tomva

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 25. - 8:06

oks.

Ezt nem értem???Mi az oks? :eek:

#14 Clerens

Clerens

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 9:36

Sziasztok! Lovardánk március 14.-én egy napos túrát rendez! biggrin.gif

Március 14. Somló túra – borkóstoló



Március 14.-én a Somló egyik leghíresebb pincészetéhez ( Szabóvári pincészet) szervezünk borkóstolóval egybekötött egy napos lovastúrát.


A túra rövid leírása:

-érkezés
14.-e reggel 8-9 óra között Kertára, a vendégek saját szervezésében.
Ezt követõen történik meg a lóválasztás, itt a túra szervezõje mindenféleképpen segítséget nyújt ismerve lovai temperamentumait.

-indulás:
10 órakor, a létszámtól függõen egy, illetve két kísérõvel. A 13-15 km hosszú táv nagy részét erdei környezetben, majd felérve a Somló-hegy lábához a Séd forrást érintve megcélozzuk a hegy egyik legmagasabban fekvõ pincéjét, ahonnan csodálatos kilátás vár ránk.

-érkezés a Somló-hegyre:
Kb. 13 órakor
A pincészetnél 1-2 órás pikniket tartunk, a lovak lenyergelése, elrendezése után következik a borkóstoló bográcsozással.

A borkóstoló végeztével folytatjuk utunkat, de nem egyenest vissza, hanem lóháton megtekintjük a hegy nevezetességeit, majd ezt követõen célozzuk meg a hazafele vezetõ utat.

-visszaérkezés lovardánkba:
17-18 óra


A túra megtehetõ lóháton, valamint nagyrészt kísérhetõ hintón és társaskocsin az esetleg lovagolni nem tudó ismerõsök, családtagok számára.

A túra ára:
Lóháton: 12.000 Ft/ fõ
Hintóval, lovaskocsival: Felnõtt: 6000Ft/fõ
Gyermek(10 éves korig): 4000 Ft/ fõ

Ha felkeltettem érdeklõdésedet, akkor látogass el a http://gidranlovasud...mp;o=M1psWFT8tp honalpra, ahol bõvebb információt találsz a mi kis lovardánkról!

#15 Clerens

Clerens

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 11:08

Elrontottam a linket, a jó:
http://gidranlovasud...mp;o=M1psWFT8tp

#16 napkelet

napkelet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 317 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 30. - 20:10

2009.12.30.-ára virradóra lovasiskolánkba betörtek. Borzavár (Bakony)
az alábbi felszereléseket vitték el.:
Az ellopott cuccokról fotók:


1 db COURT'S SADDLER COMPANY
No. 96797 Eredeti amerikai, a texasi Court's Saddler Company által gyártott,minõségi allround/trail-westernnyereg vöröses barna színû nagyon szép kosármintás díszítéssel sötétbarna ülés mutatós díszvarrással korszerû mûanyagváz...
1 db fekete universal nyereg. kopott, ezüst színû kengyelekkel, hevederrel (fekete, gumis), a nyereg márkajel nélküli
1 db póni western nyereg, díszes
1 db continental nyeregalátét
1db kék angol nyeregalátét, szélén díszes, a markamránál prémmel
1 db fekete bõr western chaps, patentos
1 db Stübben Siegfried márkájú angol universal nyereg barna színû, a hátsó kápa élénél szakadás, arany színû biztonsági kengyelekkel
1 db Daslö márkájú angol kantár orrszíjjal, arany színû csikózablával, barna fonott szárral (az orrszíjat én raktam rá a tegnapi lovaglás során)
2 db fekete angol kantár pálcás zablákkal
1 db western kantár fekete, parelli szárral (kötött)
1 db western kantár pálcás zablával, sötétbarna színû, bõr szíj szárakkal
1 db pónikantár (sheti méret) karika zablával.
2 pár kikötõszár futószárazáshoz
hevederek (gumis és egy póni ami nem gumis)
1 Pár western sarkantyú,

ha bárki tud róluk valamit kérem értesítsen:0630-3949-999 vagy 0630-266-1754
vagy a deezsi.kopp@invitel.hu vagy napkeletfreemail@citromail.hu e-mail címen.


COURT'S Western nyereg

Stübben Siegfried

Póni western nyereg

Angol nyereg és kantár

Patentos western chaps

Western kantár

Parelli száras western kantár

Angol pálcás kantár

Angol pálcás kantár 2

Daslö kantár

Daslö kantár 2

Continental izzasztó 1

Continental izzasztó 2

kék izzasztó

#17 Narancs

Narancs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 19:49

Sziasztok! Van valahol Ajkán lovaglási lehetõség? én eddig sehol nem találtam sajnos, de a pár ott töltött napomba nem bírom majd ki lovaglás nélkül :D

#18 Lovaska

Lovaska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 13. - 19:25

Én Pápán lakom, már egy ideje lovagolok, de még nem annyira jól. Már kipróbáltam a pápai lovardákat, de egyik sem jött be annyira. Van valami ötletetek hogy vagy tudnátok ajánlani lovardákat? Szívesen megnézném õket ;) Köszi :D

#19 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 7. - 22:51

baumidexlovastanya.gportal.hu új lovarda és egyesület ajkán! kérdezni tõlem lehet! :)

#20 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 18. - 12:45

Ide is felteszem, hátha...

ELVESZETT!!!

Ma reggelre egy lovastúráról meglépett egy feketetarka herélt ló, Ördög.

Úrkút és Szentgál között a Csalános tanyáról tûnt el, és valószínûleg Bakonybélbe igyekszik haza.

Aki látta, vagy bármit tud róla, kérjük jelentkezzen az alábbi telefonszámok valamelyikén:

06-20-975-3437 vagy 06-70-613-1922 (ez én vagyok)

06-20-915-5220 (a ló gazdája)


Nagyon köszönjük!

Este majd próbálok róla képet feltenni, elég nagytestû "kompakt verda", nagy fekete-fehér foltokkal, szõrös lábú, sodrott fazon. Jámbor és aranyos, kajáért szívesen odajön és megfogható. Semmilyen cucc nem volt rajta, kötõfék sem. Segítsetek légyszi!

#21 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 19. - 13:09

Meglett! :)

#22 Mefi.

Mefi.

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 20. - 18:42

Légyszi lájkoljátok nekem az oldalt, majd a képet, hogy nyerjek egy fehééér izzasztóóóót a lovamnak! :))

http://www.facebook....148573848487060

http://www.facebook....2...060

#23 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 3. - 8:43

feketeszínû labrador keverék kiskutyák ajándékba elvihetõk ( 2 fiú 1 lány). érd itt vagy 70/5677062

#24 Criollo

Criollo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 4. - 9:57

Tud esetleg valaki valamit Mirikrõl, egy (mostmár) szürke arab félvér heréltrõl? A legutóbbi infóm róla, hogy Úrkúton volt (legalábbis a hirdetésben róla Úrkút volt megadva). 7 éves, jófejû, jámbor kis jószág volt amikor belovagoltuk barátnõmmel. Ismerem fél éves kora óta.
Csak ezt találtam róla, már ez a hirdetés sincs fent a lovasok.hu-n:

Mirik