Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fejér megye


  • Please log in to reply
1941 válasz a témához

#1 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 16:40

Hát már csak mi hiányzunk!Pedig vagyunk ám! - tényleg vagyunk?

#2 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 11:43

Vagyunk! :D

#3 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 19:29

Hû ha, nagy itt a tolongás!Ja persze most mindenki a seregélyesi túrára készül, megértem majd késõbb.

#4 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 11:07

Én is Én is Fejér megye?Nyissak egy uj régiót? Fejérben lakom-a pacik Komárom-E. megyében vannak, aztán hol Veszprém m-ben hol Gyõr-M-S.-lovagolunk mert elég hülyén vannak a megyehatárok.(ráadásul a terepen felsincsfestve)

#5 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 11:14

Én 9 éve vagyok Fejér megyei lovas, de holnap megyek utoljára a "lovardánkba", aztán átnyergelek Pest megyébe. Majd kiderül hogy sajnos vagy szerencsére! Posted Image Mezõfalva (1,5 évig), Baracs (nevezhetjük Kisapostagnak is, 7 évig), Székesfehérvár (Alba Volán öttusa lovarda) + Kisfalud és Pákozd közötti dombok (0,5 évig).A Mezõföld kissé lapos vidék, szinte minden be van szántva, de a Duna-part kárpótol mindenért, valamint a Velencei dombság páratlan! Posted Image

#6 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 14:01

Nagyon beindult a topic!Riderman nem volt közelebb hely a lovaknak, vagy egyéb kötõdés miatt ...?Csuti!Ismeretlenül is sajnálom, hogy elmész, de lovagolni azért majd biztosan visszajössz különösen ha összehozunk itt valami érdekeset.

#7 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 14:33

Oké-oké!Hétvégente sûrûn elõ fogok fordulni Fehérvár vagy Dunaújváros környékén.De Lámpás, Te hol vagy pontosan?

#8 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 17:22

Lámpás!Kifelejtettem Fejér megyében is lovagolunk (Bakonycsernye-Mór-Nagyveleg). Igazándiból itt négy megyében lehet kóborolni(fõleg ha elkever az ember) nagyon jó a terep (eddig még mindenkinek tetszett.) Kötõdés:Itt van egy kis hétvégi helyempaci stb.

#9 Steve79

Steve79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 379 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 8:43

Üdvözlet Csuti, Lámpás, Cavalier, RIDERMAN! Posted Image Posted Image Csatlakozom jómagam is a régióhoz Posted Image Én jelenleg [url="http://"http://www.tordas.hu/szolgalt/reklam/hoka/hoka.htm"]Tordason[/url] lovagolok (éppen csak hogy ebbe a régióban vagyunk lovammal). Budapesttõl 29 kilométerre található eme csodálatos, békés település. Csuti, azért szíveddel ebbe a régióba tartozol, nem engedünk! :D Ide tartozol punktum!Üdv: Steve

#10 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 8:56

Székesfehérváron lakom és nagyrészt a munkám is ide köt.Több lovardában is megfordultam a fiammal (lovagolni és mint bértartó), nyár közepétõl építgetjük a saját tanyánkat Úrhidán, a lovaink már ott vannak.Minden fórumost szerettel várok, aki arra jár és betér.

#11 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 9:14

Köszi Steve! :D Riderman! Nem lovagoltál még Móron a Hétkuti lovasparkban? Oda szoktam néha beugrani lólátogatóba, a régi kedvencemhez. Még nem lovagoltam nálunk, de biztos gyönyörû terepek vannak arrafele!

#12 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 12:49

Csak, hogy szûkitsem a kört szeretném kérdezni ki megy a seregélyesi túrára?

#13 Steve79

Steve79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 379 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 18:23

Szia Lámpás!Sajnos én nem tudok menni, bár nagyon szerettem volna ;) Remélem jól fog sikerülni és emelitek a túra fényét Posted Image

#14 állatbarát

állatbarát

    Csikó

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 19:13

Sziasztok!Én Fehérvárra járok lovagolni, kb. másfél órája jöttem haza a pacigolásból. :rolleyes: Mellesleg a barátnõm nyáron szokott menni Mórra táborba a Hétkúti Lovasparkba.

#15 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 20:26

Kedves állatbarát!Hova jársz lovagolni, hátha van valami vélemény.

#16 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:42

Csuti!Jómagam is próbálkoztam néha a Hétkútiban,(Rejtõ, Hadnagy,Bajnok stb.) Az utobbi idõben nagy ott a jövés menés oktató, "okosember" stb ügyben, de néha néha benézek hátha.. Az a helyzet, hogy minden szentnek magafelé hajlik a keze speciel nekem azok a részek jobban tetszenek amerre mi lovazunk mint a Hétkúti (bár azért szép az is..) Keresek is lovaglásra feles illetve bértartásra társat stb. Ja, a szép tájról még annyit ha, ember kimegy a karámból (végra) szép a világ és tágas.. bárhol legyen is. Na remélem igy nem bántottam meg senkit. Üdv mindenkinek!

#17 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:53

Lámpás!A munkám elég erre-arra visz esetleg, ha nem vagyok alkalmatlan betérnék a készûlõ létesítménybe és élõszót váltahatunk. Bár sokfele járok, de kéne valami támpont merre keresselek. (tudom van négylábú ismertetõ, de mivan ha nem a mûút mellett kell kereselek. Más eggig úgy volt, hogy megyek seregélyesre akivel mentem volna külföldre megy, a fiam lovát pedig mûteni kell sajnos kész van a marja. Egyszóval most úgy néz ki nem megyünk, de az a lényeg szombat reggel nyolckor ott tudunk-e lenni. Üdv mindenkinek!

#18 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 19:01

Riderman!Végre Valaki! Végre Valaki, aki ismeri Hadnagyot és Rejtõt! Tõlünk vették meg õket! (Mármint az én eddigi lovardámból...) Hadnagyot 1,5 évig csak én lovagoltam. Imádtam a kis mocskot! Rejtõn meg gyerkõcöket lovagoltattunk ill. sokat voltam vele terepen. Nagyon kényelmes volt a kis dagi és bátor.Hogy vannak? Életvidámak maradtak vagy eltompultak a sok bérlovas alatt? Jut eszembe: szombaton meglátogattam õket. Kint voltak akarámba, én belógtam hozzájuk, megsimogattam Hadnagyot, erre Õ, amolyan "haggyá' mán" stílusban felém csattintott a fogaival. Régen nem csinált volna senkivel ilyet... :( Na mndegy, biztos nincs rossz helyük.

#19

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 19:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti:Baracs (nevezhetjük Kisapostagnak is, 7 évig[/QUOTE]Te Csuti!Kisapostagon hol?

#20 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 11:30

Csuti !Én már régebben ültem a pacijaitokon akkor, jók voltak (tavaly januárban kezdtem a Hétkutiba járni tanulni) azóta sokan megfordultak ott, ezt irtam ismár. Szerintem egy kis állandóság jót tenne ott a lovaknak is, de ez nem az én dolgom... Rejtõ erõsebb egyéniség õt nem viselték meg annyira a dolgok mint Hadnagyot , persze azért enni kapnak rendesen.. Üdv RM.

#21 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 14:21

Ha kimegyek a falum szélére és egy rendeset köpök, az már Fejér megyében pottyan le. Egyik nagyapám meg mérgelõdött mindíg, hogy két megyébe adózhat, mert egyig nadrágszíjföldje átnyúlt a megyehatáron. Nagyanyám nadapi, nejem fehérvári. Szóval elég-e ennyi kötõdés, hogy alkalomadtán ide látogassak ex-régiósként?Csuti, Hadnagy egy kicsit alacsonyabb, zsufa, kicsit májsárga? Vagy az a Rejtõ lenne?(Ha igen, mégiscsak láttam õket, mikor Móron jártam.) [ November 03, 2004, 13:27: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#22 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 3. - 14:24

Na, bénázok.

#23 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 7:43

Nem talált! :D Hadnagy pej, Rejtõ szürke.Van nekik 2 hafijuk is, ha valakit érdekel.Móron, ugyanazon az úton csak még kijebb van még egy kisebb istálló karámokkal, lehet, hogy ott van a zsufa. Úgy rémlik... :rolleyes: Riderman, na igen... Hadnagy csinált meglepiket régen, amikor megunta a gyerekek futószárazását. :D Pl. elfeküdt futószárazás közben.Engem eleinte elragadott terepen, de aztán nagyon összeszoktunk. Már tudtam mitõl, milyen irányban, mekkorát fog megugrani, ha valamitõl megijed vagy meg akar ijedni. :D Dé, Kisapostagon van egy pici lovarda, bent a faluban, a "mienk" meg a falu után van jóval. Közigazgatásilag Baracs, földrajzilag inkább Kisapostag.Az elõbb ébredtem, korábban, mint a vekker, mert a lovardáról álmodtam... :( Amióta Pesten vagyok nem lovagoltam, dolgozok reggeltõl sötétedésig, sajnos. Hétfõn megnéztünk egy gödi lovardát, ma bejelentkezem szombatra, terepre! Azt mondták, ha látják, hogy nem kezdõ vagyok, akkor kiengednek késõbb egyedül is! Posted Image Ja bocs, ez ebben a topicban off!!! :D

#24 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 9:43

Riderman!A telefonszámot elküldöm magánban, sõt! - annyira nem titkos ez 20-9518171. Ha arra jártok, egy telefon és már magyarázom is az utat.Fec!Felvagy véve a topicba, meggyõztél!

#25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 9:55

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti:Dé, Kisapostagon van egy pici lovarda, bent a faluban, a "mienk" meg a falu után van jóval. Közigazgatásilag Baracs, földrajzilag inkább Kisapostag.[/QUOTE]Tudom, én lovaztam abban a kicsiben a faluban, egy rövid ideig... Tudsz róluk valamit mostanában?.. (Van ott egy konkrét ló, akirõl megtudnám szívesen, hogy s mint van. Posted Image )

#26 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 18:46

Bocs Dé, nem tudok róluk semmit. Posted Image

#27

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 19:45

Semmi baj :D

#28 állatbarát

állatbarát

    Csikó

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 19:51

Sziasztok!Hétfõn néztétek A suttogó-t? Szerintem nagyon jó, bár eléggé szívszorító... :( Sziasztok!Ui.: Aki A hétkúti lovasparkba jár: úgy hallottam a Lupus beteg volt nyáron. Meggyógyult már?

#29 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 22:39

Jelentem a seregélyesi találkozó elkezdõdött!!!Az jutott eszembe, amikor tettünk egy 15 km-es kerülõt Seregélyes felé, hogy nyáron ill. tavasszal milyen jó lenne végig lovagolni az egész megyét, és hogy várnánk egymást és együtt ...... lehet, hogy nagyon naiv vagyok?

#30 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 22:21

Sziasztok!A Sukorón lévõ lovardáról tudtok valami érdemlegeset?

#31 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 21:26

Semmi rosszat nem hallottam róla, sõt inkább .....Tartanak ott rendõr lovakat, a terep az gyönyörû panorámás, és van fedeles.

#32 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 15:16

Amikor ott voltam korrektnek tünt, elég sok a szolgáltatás és a lehetõség. Persze a puding próbája.... Az árak a közép mezõnyben vannak van drágább és olcsobb is, de nem igazán ez a döntõ. (szerintem árban kisebb a difi mint a szolgáltatásban.) [ November 08, 2004, 14:17: Az üzenetet átszerkesztette: RIDERMAN ]

#33 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 10:53

Ha tehetitek, érdemes benézni a lovas túrák, találkozók topicba.A seregélyesi képeket nézzétek meg, ha nem vagyok ott el sem hiszem, hogy a Kopasz hegy olyan amilyen.Más dolog ami tudatosodott bennem, -sokat olvasni a Székesfehérvár környékén lévõ stratégiai utakról, hidakról.Megtapasztaltam, ha a kinálkozó hídon nem mész át a legközelebbi min. 10-15 km, közbe mocsár, kanális, tó stb.Ha az útról letérsz, elvesztél.Tovább erõsödött bennem a gondolat, hogy jólenne az ilyen fajta tapasztalatokat átvenni ill., átadni.

#34 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 16:14

Csuti, nekem Göd a szomszéd falu (na jó, város), ha hétvégén mész valamikor, szólhatnál nekem is. Megnézném a helyet.Bocs az offért ;)

#35 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 0:13

Sziasztok!!! Én Sukoron vagyok elég régóta, és csak jót tudok mondani a lovardárol.Korrekt tulaj, jó körülmények, pedig én elég gizda bértartó vagyok.

#36 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 8:21

Adrienn! Most olvasom és örülök az ötletnek! Posted Image Lehet, hogy vasárnap megyek! Majd magánban megírom, ha lesz konkrét idõpont.Egyébként kipróbáltam a helyet és tetszett. Kiderült, hogy Csöviék is ott tartják a lovaikat!Bocs az offért, de Göd melyik szekcióba tartozik? :rolleyes: :D Akkor ott folytatom...

#37 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 9:53

Szia Malboro Man!Mit jelent az, hogy gizda bértartó?- és a Rumba hogy van?

#38 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 10:27

Szia Lámpás!! A lovaimért mindent(etetés, almolás, karámozás,)korrekt legyen,ill edzéslehetõség biztosítva legyen sok emberrel is. Ezekben Ákosék mind partnerek. Kalap le elöttük!! Rumba hál istennek már ügetés közben is alig sántít, úgy tûnik überlovam lassan meggyógyul, a gyerekek nagy örömére.

#39 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 19:54

Sziasztok !Seregélyes mellõl csatlakozom hozzátok. Fejér megye közepe és igen jó lovagolható helyek vannak felénk.Lámpás !
idézet:
A seregélyesi képeket nézzétek meg, ha nem vagyok ott el sem hiszem, hogy a Kopasz hegy olyan amilyen. [/QUOTE]Az Kalap hegy ! :)) Na ugye mondtam, hogy nagyon szép? Lemeztektonikai süllyedés eredménye.RIDERMAN ! Nem jöttél engesztelõtúrázni hozzánk! Mi volt a gond?P. ;)

#40 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 18:41

Kedves Malboro Man!A képeket biztosan nem nézted meg, de azért nagyon örülök, hogy itt a fórumon is találkoztam veled.Emberek!!!Engem a MM tanított? - ill. vagy háromszor rábeszélt, hogy ne hagyjam abba a lovaglást. Posted Image Nos hálás lehetek érte, és az is vagyok.