Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lipicai fun club


  • Please log in to reply
2083 válasz a témához

#1 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 11:56

Mint elkötelezett lóbarát, végra tegnap sikerült vennem egy pacit, mégpedig a lippi fajtából egy igen szép heréltet. Igaz, hogy shagya arabot akartam, de miután tegnap megláttam el nem cserélném semmi esetre sem. Jelen topik célja az lenne, hogy összehozzam azon emberkéket, akik nem csak az arabot, meg általában a telivéreket tartják lónak, hanem elismerik azt is, hogy ezen kívül, már "urambocsá" létezik még pár fajta, ami megéri az odafigyelést. Különösen azért, mert a lipicait tekintik az egyik leginteligensebb fajtának anélkül, hogy 200 éve egy csepp arab, vagy atv vért vittek volna bele!Szóval várok minden használható információt errõl a fajtáról, és egyéb hozzászólást is, kinek-kinek a kedve szerint.Akinek ebben a westernstílustól túlfûtött légkörben van kedve a lipicaival, mint fajtával, és a nála használatos lovaglási stílussal foglalatoskodni, a témában céllal vagy céltalanul fecsegni az ne fogja vissza magát!Üdv: Pettya

#2 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 12:10

Ahogy én ismerem a fórumlakókat népszerû téma lesz ez. Posted Image Szerintem egy lipicaihoz leginkább egy barokk nyereg és stílus illik. Ennek a bevállalásához itt nagy bátorság kell, de az eredmény biztos gyönyörû lesz. Posted Image Remélem közben valaki nem kezdi meg a másikat topicot is. :(

#3 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 12:36

Nem tudom ismerõsek vagytok-e Pest környékén, de Bicskén is van egy fogadó, ahol lipicaiakat tartanak. Egyszerûen gyönyörûek. Ezt csak azért írtam, ha valaki esetleg akarna venni.

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 13:33

Kedves Pettya!Immáron harmadik topicban is megosztottad velünk a lótulajdonos lét gyönyörû érzését.Engedd meg,hogy gratuláljak hozzá!!!Mindannyian így kezdtük.Mármint a lótulajdonlást.Valaki tegnap azt mondta tedd félre a könyveket.Ez igy nem teljesen igaz.Olvass sokat minden benne van a leírt mondatokban ott az élet és ott lesz a tudomány!Itt a fórumon ugyanezt ajánlom.Olvass sokat,hogy ne legyen céltalan a "fecsegés".Akkor majd kicsit képbekerülsz,mint a western tulfütöttség,mint a fajták megítélése tekintetében!EMBERKÉK pedig nincsenek!Sem itt sem sehol.Embereket lóbarátokat társakat itt találhatsz majd szerintem.Ja még valami!Van lipp is nálam.Ha három napra bezárod utána bemutatja Neked a magasiskola teljes tárházát.Ha tulfütött western hangulat után felnyergelve ráül valaki akkor westernlóvá válik akár hétéves gyerek lovagolja akár más.Izgi mi?

#5 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 16:09

A topiknyitásban még vannak gondjaim az igaz, de a lovaglásban már kevésbé, szerencsére. Profi sem vagyok, de két éve lovagolok,igaz sem szõrén, sem weszkónyeregben nem próbáltam. A western túlfûtöttséget is csak azért írtam, mert mindkét lovas magazin melyet olvasgatok az elmúlt egy évben ezzel van tele. Értek ez alatt minimum 10-15 oldalt az újságok teljes terjedelmébõl. Nézd csak meg az ehavi számokat! Semmi gondom nincsen ezzel sem, én elsõ sorban a paci szeretete miatt vettem most lovat, és azért is tanultam meg két éve nyár elején lovagolni. Akkor még fogalmam sem volt arról, hogyan lehet western stílusban "western lovat" lovagolni, mert akkor még a szaklapokat sem olvastam. Erre mit hall és mit olvas az ember manapság? Néhányan késhegyre menõkig vitáznak azon amit valójában nyilván csak akkor fogok megérteni, ha felengednek egyszer egy westernló hátára. Western vagy angol stílus, nekem ezen a szinten tök mindegy. Ha arra tudom irányítani a lovat amerre szeretném, neki sem kényelmetlen az hogy egy 73 kilós terhet hord a hátán akkor a célt elértem.A lényeg az, hogy mindenki jól érezze magát a nyeregben, és a ló se kényszerbõl csinálja amit várunk tõle, de azt hiszem ebben bármelyik lovassal egyetértek.Nemsokára végzek a munkahelyemen, úgyhogy irány a lovarda tongue.gif

#6 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 16:11

Tavasznak köszi a tippet, én Székesfehérváron dolgozom, és Bicske elérhetõ közelségben van. Milyen jó is a kötetlen munkaidõ ;) Szóval tuti, hogy nemsokára megnézem az ottani pacikat, imádom jó dolgokkal tölteni a munkaidõmet :)))

#7 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 19:30

Petya!Gratulálok a lovadhoz. Ültem már egy-két Lipicain.. Elég menõsek :D , de nagyon okosak.

#8 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 0:07

Háááát igen, a LIPICAI. Nekem is szerencsém van egy "félig" ilyen pac tulajdonosának lenni. Stefi lovam ugyanis lipicai félvér.Ódákat tudnék zengeni róla, hogy milyen szuper ügyes, okos, gyors, robbanékony és versenyzös Posted Image Imádom!!! Egyszerüen hang alapján irányítom, söt kifejezetten zokon veszi, ha esetleg másként próbálom (pl. csizmával). Mondván: megteszem én szép szóra is akkor meg ne bánts még egy picit se!Egyedül akkor van gond ha versenyezni akar: dúl benne a versenyszellem, ha egy paci üget mellette akkor addig hajtja magát amíg ott nem hagyjuk ... ez persze néha ellenkezik az én elképzeléseimmel, dehát elöfordul az ilyen néha.Egyszóval: Petya gratulálok !!!Tavasz: Bicske környékén laksz? Akkor tudod hol van Mány? Az én 2 pacim ott lakik ...Üdv: Sac

#9 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 0:42

(ló-)szõrszálhasogatás jön...fun = móka, vidámságfan = rajongóna csak a topic címére utaltam :D bocsánat

#10 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 9:00

Sziasztok!Elég egyszerû kérdésem lenne, következõ:Ha én magam hátaslónak szeretném használni a pacit akkor jelent-e az gondot, hogyha ugynazt a lovat hintóba is befogják egy másik lóval az istállóból?Gondolom a több mozgás miatt még valamennyire használ is neki, de nem lehet ezzel félreidomítani?? Az én lippim tavaly hintóban már versenyzett egyszer, ezért az istálló tulaja megkért, hogy mivel neki csak egy jó fogatos lova van megengedem-e neki, hogy a sajátjával együtt befogja néha. Szenvedélye a fogathajtás, úgyhogy megengedtem neki, de nem árt a fogathajtás egy hátaslónak??Akinek van erre információja kérem írja meg, mert nem akarom a kezdet kezdetén elrontanielõre is köszi!!!

#11 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 9:11

Szia Petya!Ahol ezelõtt lovagoltam (öt évig), a hátaslovak rendszeresen jártak fogathajtó versenyre is. Semmi "bajuk" nem lett tõle, sõt, kezesebbek, intelligensebbek voltak a "sokéves átlagnál". Fogatban ugye általában nincs csizmasegítség, meg testsúlysegítség, csak szár és hang. Ezzel szemben nyereg alatt elég volt nekik a testsúlyom áthelyezése és a csizmám nagyon(!) enyhe nyomása, szárral szinte soha nem irányítottam..Úgyhogy szerintem nem válik hátrányára a lónak a sokoldalúság, csak eszesebb lesz. Üdv:Barb

#12 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 9:17

Szia SAC! Tavasz vagyok, és Herceghalmon lakom, így tudom hol van Mány. Örülök, hogy ilyen szépen összejöttünk. Én most készülök lovat venni, Csákvárról. Errõl az eladó lovaknál írtam. Ha van véleményed írj. Köszi

#13 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 9:20

[ 06 Március 2002, 08:21: Az üzenetet átszerkesztette: Tavasz ]

#14 lusitiano

lusitiano

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 10:40

Sziasztok!Örülök a témának mert nekem van némi fogalmam a Lippekrõl, ugyanis a fõnököm feleségének Vasadon van egy Lipicai ménese.Szerintem is inteligens állatok és furcsa jelenség náluk az, hogy a csikók korom feketén születnek és idõvel kideresednek. Kisit alacsony növésûeknek tartom a fajtát de volt már 175 cm-es Lipicai is a ménesben. Azt amit a Bécsi Spanyol Lovasiskolában csinálnak velük néha egy kicsit zavar, de ha a képességei megvannak rá hát had csinálják. Egyébként nagyon keresett fajta külföldön, mert fogatlónak kíváló. Sajnálom, hogy némelyik ágának megvan az a jellegzetes kosfeje mert azt én nem nagyon csippentem, de hát a Lipicai törzságból 8 van, úgyhogy vannak ,,kosfejtelenek " is:)Az ágak: Neapolitano, Maestoso, Conversano, Incitato, Tulipan, Siglavy, Favory, egy hiányzik de az most nem jut az eszembe. Nagyon nyugodt vérmérsékletûek és szívvel lélekkel csinálják azt, amit betanítanak nekik.

#15 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 11:15

Pluto. ;) [url="http://"http://www.spanische-reitschule.com/Info1a.htm#Der%20Lippizzaner"]Itt találtok[/url] még pár érdekességet, igaz nem magyarul. tongue.gif

#16 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 16:08

Köszi a tippeket, szóval akkor vihetik az enyémet is hajtani...Az enyémnek is kosfeje van, sõt olyan szerencsétlenül nyírta le az elõzõ tulaj a sörényét, hogy még inkább kosfeje és íves hattyúnyaka lett tõle, legalábbis a nyírás miatt tûnik így. Engem személy szerint nem zavar, hogy így néz ki. A mérete pedig bottal 171 az enyémnek patkó nélkül, ami olyam izomzattal párosul amilyet egy félvérnél sem látsz. A fejénél és a marnél 2-3, míg a nyakközépen 6-7 centi sörényt hagytak ami felfelé áll neki :-( szóval tényleg hattyúnyakra fazonírozták szegényt.Mennyi idõ kell ahhoz hogy visszanõjön a sörénye??Ja és még egy fontos kérdés!!!Egy 1 hektáros karámban hárman vannak mostmár, de egyedül neki van patkója. Muszály patkolni akkor is, ha betonos, köves úton sosem akarom használni?A tanya ahol tartják õket kb 160 hektáros, úgyhogy van hely lovagolni bõven aszfalt és köves út nélkül is... Mennyire erõs a lippi patkója???

#17 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 16:24

Hogy mennyire erõs egy lipp patája, azt lippje válogatja. Ha egy kovács normális és nem levevõs, akkor megmondja, hogy fontos-e patkolni és, ha igen, akkor 2 vagy 4 lábra. De kikérheted tapasztalt lovas ismerõsöd véleményét is, aki megnézi (nem így számítógépen keresztül) a patáját.

#18 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 16:30

Nemcsak az aszfalt vagy köves út játszik a patkolás eldöntésénél, hanem, hogy a terepen milyen a talaj: homokos, agyagos, köves, sziklás, stb...Egyébként a legnagyobb fogathajtó versenyzõk is lovagoltatják nyereg alatt a lovaikat, mert attól csak jobbak lesznek, de fordítva is igaz, ezért ne félj odaadni fogatolásra a lovad (persze, elõtte nézd meg, hogyan hajt az ürge).Nagyon irigylem a lipicaidat! A kedvenc fajtám! Szabad majd elmenni meglátogatni titeket?

#19 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 16:45

Persze, hogy szabad. Ha Székesfehérváron találkozunk és együtt megyünk ki Seregélyesre a tanyára, ahol lakik éppen. A tanya Seregélyes és Sárosd között van, úgyhogy segítség nélkül elsõre én is alig találtam oda.Ha észre veszitek benne az 1/4 rész anyai ágról örökölt arab vért nem ér röhögni ;) (nem látszik rajta, a maga 171 centijével és min. 500 kilójával nem sok arab vonás maradt benne :)Mindig is arabot, vagy shagyát akartam, így az álmom duplán teljesült Posted Image

#20 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 19:19

Petya, az én lippim nincsen megpatkolva, söt soha nem is volt és eléggé jól megvan nélküle ;) Tavasz, (OFF) ez szuper hogy ilyen közel laksz, hol lovazol? (ON)Üdv, Sac

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 20:11

Petya!Elõttem már elmondták,de én is szeretnék hozzászólni a fogatozás-lovaglás-hoz.Én is ültem már olyan lovon amit szinte, csak kocsiba használtak és utána lett nyereg alá szoktatva. Nem azért, de kevés olyan érzékeny, engedelmes lóval találkoztam! Érzékeny volt az oldala, a szája sem volt nagyon tépve, úgy ment, ahogy akartam! Úgyhogy ne félj ettõl.Ami a sörényt és hattyúnyakat illeti, a sörény kb. fél év alatt megnõ.A Te lovad is akkor hasonlóan nézhet ki mint az enyém (andalúz félvér), enyhe kosfej, hajlékony nyak stb. (Csak az enyém jóval kisebb kb. 1,50 m)Az én lovamnak le kellett nyírni a sörényét, mert mikor megvettem, össze-vissza volt nõve. Azóta szépen megnõtt.Mivel hajlékony a nyakuk, nagyon szép tartást lehet elérni velük, az enyém magától "beadja" a fejét, nem kell lekötözgetni és egyebek.

#22 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 22:34

Délután befogtuk és gyünyörûen ment! ;) Viszont botlik a paci :( A hosszú elsõ körmöktõl lehet szerintetek?Letöltöttem egy pár megás filmet lipekrõl amik olyan magas lábemeléssel futnak, mintha folyton lépcsõznének, az enyém pedig néha elakad a körmével a talajban. Túl hosszú a körme az elsõ lábakon azt én is látom, de ettõl még nem emeli elég magasra. Ezen szerintetek mivel lehetne segíteni???Javítson ki bárki, de én a futószárazás közbeni rudas (20-25 centis) lépegetõiskolára gondoltam..)

#23 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 22:36

a körmölést ne írjátok, az értelemszerû...

#24 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 23:59

Ja, a cavaletti jó dolog. De a legjobb, ha kijársz vele terepre, és változatos terepen mész vele. Hozzászokik a kisebb-nagyobb gödrökhöz, jobb lesz az egyensúlyérzéke. Én is ezt vallom ezért voltam is ma egy jó kis zúzós militarys terepen szõrén. Ugrottam is egy farönköt. Király volt. Posted Image Persze körmöljétek is meg rendesen. Próbáljátok ki, hogy milyen patkolás nélkül, ha jön a kovács szedjétek le a patkókat, körmölje meg rendesen, és használd pár hétig a pacit. Posted Image Közben figyeld a patáit, ha nem repedezik be akkor jó. De elég lehet az is, ha körülnézel a terepen ahova mész vele, ha nem köves, akkor felesleges patkolni.Filly mit szólnál hozzá, ha egy nap megcsinálnánk, hogy lejöttök Fehérvárra Mirage-t nézni, aztán meg átmennénk Seregélyesre Lipp nézõbe. Merthogy a Lipicai az én kedvencem is. Posted Image Az arab mellett. De elsõsorban Mirage a kedvencem.Cav

#25 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 7:53

Szia SAC! Én itt Herceghalomban lovaztam 10 évig Varga Imre lovardájában. Nem tudom ismered-e. De már régen nem voltam, mert egy nagy putri lett az egész. Meg már a társaság sem a régi. De most készülök lovat venni, úgyhogy nemsokára annyit lovazhatok amennyit csak akarok. Neked milyen lovaid vannak?Nem értek ehhez a tetves számítógéphez. Miért van az, hogy ha írok egy hozzászólást, akkor nem jelenik meg, ha meg mégegyszer leírom, akkor meg kétszer jelenik meg? Tudom, hogy buta kérdés, de nem rajongok a technikáért. [ 07 Március 2002, 07:11: Az üzenetet átszerkesztette: Tavasz ]

#26 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 9:23

Szia Tavasz!Ha megírtad az üzit akkor egyszerûen csak a Válaszolok gombot kell megnyomnod. Mûködnie kell.A gépre sose légy mérges, ha valami nem mûködik az 99%-ban a programozók hibája. Úgymint lefagyás stb...LÁTOGATÓKNAK! :Vasárnap körmöljük, úgyhogy olyan pacit szeretnék mutatni nektek ami már nem botlik, úgyhogy a jövõ héten akár hétköznap délután is szeretettel várlak benneteket! Posted Image Na jó, nem vagyok maximalista nem botladozik csak néha botlik Posted Image A patkót is leszedetem róla, aki járt már Fehérvár környékén az tudja, hogy ez igaz, hogy a Dunántúlon van, de már bõven az Alföld az uralkodó táj. Tavaly sziklakertet akartam építeni és miután kb. 30 kilómétert elautóztam a határban egy tüzépen kellett követ vennem. Szóval köves talaj széles e távolban sincsen...Ma kezdjük a lépegetõs iskolát, asszem ez a cavalieri, ha minden igaz

#27 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 9:58

Tavasz, miután elküldted a hozzászólást és visszakerültél az oldalra nyomd meg a REFRESH gombot, akkor jelenik meg a te hozzászólásod.

#28 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 11:08

Köszi a jótanácsokat. Hát, szó mi szó, a lovakkal jobban boldogulok.

#29 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 11:49

Cav, oké! Posted Image Jövõ héten valszeg hét közben is jó lesz nekem, majd egyeztessünk! (Mobilom tudod, ugye?) Petya, ez neked is szól, megyünk! ;) Továbbá a rudas munka a cavaletti, és csak nagyon átgondolva, fokozatosan lehet belekezdeni. Vedd meg Reinter Klimke Cavaletti-könyvét!

#30 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 11:50

Tavasz! 1996-ban nyáron dolgoztam Imrééknél, gyerekeket lovagoltattam. Lehet, hogy találkoztunk már? Mondjuk, akkor sem volt egy nagyon pöpec az a hely...

#31 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 12:23

mobilszámom 30/9 713-962Hívjatok fel és megbeszéljük a találkát!üdv: Petyaja, még valami: a [url="http://"http://www.paci.hu"]www.paci.hu[/url] oldalon olvastam a patakenõcsrõl, miszerint 500-600 Ft.-ért a gyógyszertárban el lehet készíttetni egy kilót belõle. Nekem 2300-ért csináltak 65 dekát :-(

#32 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 15:16

Szia Filly! Nem tudom találkoztunk-e, mert már tényleg rég voltam ott, de nagyon örülök neked. Petya! Kinek írtak, hogy találkozzunk?

#33 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 16:31

Cavaliernek és Fillynek, de szívesen jöhetsz pacinézõbe Te is semmi akadálya Posted Image

#34 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 9:20

estére jönnek a képek a pacimról Posted Image Sõt divx-be tömörítve felteszek egy pár megás videót is. Ha nincs divx kodeketek sebaj, az is fent lesz a honlaponSzóval este 9 felé nézzetek vissza ebbe a fórumbaüdv: Petya

#35 superr

superr

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 11:32

Nekem most nincs lovam, de lippet szeretnék.Ha tudtok eladó lippet, vagy félvért, (nemmilliósat)szóljatok. köszi

#36 superr

superr

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 11:45

Angi!olvastam, hogy ismersz valakit, akinek van egy lipicai csõdöre eladó (250 e ?)aktuális még?

#37 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 20:26

csak h fájdítsam a szíveteket:az utazás 2002 kiállításon van lip-bemutató. nem nagy szám, de a lovak csodagyönyörûszépek és úgy mozognak, h csak...!ja amúgy a piberi lipicai ménesrõl képek megtekinthetõk a [url="http://"http://go.quick.to/unicorn"]http://go.quick.to/unicorn[/url] címen, a Piber albumban és errõl a bemuttaóról is fotóztam, jövõ héten lesznek képek róla.

#38 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 9. - 19:14

Sziasztok.Cavalier és Filly létszi küldjétek el nekem egy magánüzenetben a mobilszámotokat, hogy a jövõ heti találkozót meg tudjuk beszélniköszi :))üdv: Petya

#39 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 3:14

Jövõ heti? Nekem leginkább 30-án, vagy 31-én lenne jó. Posted Image Most ui. a hétvégeken dolgozni fogok, akkor lesz egy szabad hétvégém.A számom 70/331-0557 nem titok, lovasok hívhatnak. Fõleg szép, fiatal egyedülálló lovas lányok. :D Cav

#40 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 12. - 23:46

Sziasztok!A lippemet megkörmölték ma délután és a körmölõ (sajnos nem tudtam vele beszélni de feltétlenül jó szakembernek tartom) azt az üzenetet hagyta, hogy azért botlott a lovam néha, mert hosszúak voltak a körmei, és kisebb véraláfutásokat talált a pata körömrésze alatt. Tudtok ötleteket adni, hogy ilyenkor mi a teendõ??Azt üzzente, hogy nagy gond nincsen de még beszélnünk kell a dologrólHát megjósoltátok páran, de valahogy éreztem én is, hogy nncs itt minden rendben...Várom a tippeket, elõre is köszi!!!