Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Akvárium


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
885 válasz a témához

#81 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 22:39

Nekem addig még nem éltek....Ezért kell az útbaigazítás.

#82 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 22:42

Ja, neked már volt aranyhalad? És még kicsik voltak amikor meghaltak?

#83 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 22:56

Igen.a legnagyobb 5cm- en haladt az örök vécémezõkre.

#84 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 17:32

Hihi!Az aranyhalaknak szerintem nem kell fûtõ. Ha a lakásban van olyan 22 fok állandóan.Kajaügyileg jó nekik a tavi aranyhaltáp, de élõ eleséget (vagy fagyasztottat) is enniük kellene.Tubifex, szúnyoglárvák, stb. De túletetni nem szabad.Nagyon hamar kapnak bélgyulladást, úszóhólyaggyulladást. Az oxigéndús vizet meghálálják.Növényi szükségleteiket fonnyadt, jól megmosott salátalevelekkel is ki lehet elégíteni.Az akvárumba érdemesebb olcsóbb hínárféléket tenni, ami oxigént is termel, de kajának is megfelel, valamint õsi, eredeti lakhelyükön is ilyesmik vannak. (átokhínár, süllõhínár)Gyorsan nõnek, szelidülnek is.Attól függetlenül nehéz õket olyan nagyra felnevelni, mitn Dóri tette.Bár Dóri aranyhalai, nem azok a tömör, kerek, szinte úszni sem tudó fajták. Azok nem is nõnek meg ekkorára.Egy 120 L-es akváriumba nem tennék 4-5-nél többet. Legyen helyük úszkálni, még, ha nem is akarnak.Aztán attól függõen milyen fajta aranyhalak, az is lehet, hogy kinövik, ha megmaradnak.Vízcserét lehet csinálni akár hetente, harmadát, felét.(egy napig edényben szellõztetve, addig a klór "kiszáll" belõle)Az lenne a legjobb, ha talajszûrõ is lenne az aksiban, mert akkor a leülepedett kosz, méreg, nem kavarodna fel. Vagy pedig jó minõségû belsõ szûrõt kell venni, ami szûr is, levegõztet is.Más halat nem tennék melléjük.Sok sz*r vegyszert meg nem kell beletenni.. [ December 18, 2004, 16:36: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#85 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 17:51

Ilusta! Most a halaim 12-16 fokos vizben vannak, szerinted az túl kevés?Nem nagyon esznek.Tavasszal meg nyáron kint vannak a halak kerti tóban, ez is közrejátszhatott abban, hogy ekkorák lettek?A fátyolfarkút is ki szoktam tenni a többiekkel, ö is már elég strapabíró, még darakóros se lett a feje, ellentétben az egyik pirossal, akit azóta is kezelek, de nem nagyon javul.Szerinted jó az, ha Parakillal kezelem?A másik meg, hogy vettem egy haltápot, ami lebegö, de nincsenek a halak hozzászokva, és egyszerüen nem találják meg. :confused: Van valami ötleted, hogy hogyan szoktassam hozzá öket?Mert ez igy nagyon nem jó, mert beszivja a szürö, eldugul, nem megy a levegöztetö, mi meg alig vagyunk otthon..

#86 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 18:09

Dóri!A halaid talán azért sem esznek, mert hideg a víz. Igen, az lehet, hogy azért nõttek ekkorára, mert tóban voltak! Ott nagyon sok tápláló plankton, zöld alga, plusz a tó fenekén található élõ organizmusok leldzenek, amitõl jól fejlõdnek. Gondolom etetted is õket.Ha kint maradtak volna (Ha a tó mélysége kb. 1,5 méter, kint hagyhattad volna õket télre, és ha elég iszapos az alja), elvermelhettek volna tavaszig. Persze a teljes befagyást meg kellett volna akadályozni.A Parakill a legjobb darakórra. De gondolom a beteg halat teljesen különtetted a többitõl?Lebegõ kaja:Az aranyhal pontyféle. Azok pedig az aljzatban túrkálnak kaja után. Nagyon-nagyon ritkán esznek a felszínrõl.Olyan granulátumot kell venned, ami lesûllyed. (PL. a páncélos harcsáknak valót)DE inkább vegyél fagyasztott szúnyoglárvát, artémiát, horgászgilisztát(vékonyat).Egyébként gartulálok, nagyon szép nagyok! Ritka ilyeneket látni! Posted Image

#87 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 18:10

Szia Hihi!Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy 120 literes akváriumba én is max. 5 aranyhalat javasolok. Fûtés pedig egyáltalán nem kell nekik, hiszen hidegvízi halak: 15-18 fok bõven elég. Soxor már akkor is melegük van, ha az akvárium világítása felmelegíti a vizet. (Én is tartottam bent aranyhalakat, és szegények néha nagyon el tudtak lustulni a meleg vízben.)Talajt az aranyhalaknak nem nagyon érdemes betenni, vagyis ha látni akarsz valamit a halakból, mert úgyis összeturkálnák, felkavarnák, a növényeket meg kitúrják a cserépbõl, ezért tényleg elég nekik az Ilus által javasolt hínár.Szerintem elég havonta kétszer lecserélni félig az akvárium vizét, ha van bent szûrõ. Ha nincs, akkor meglátod, hogy mennyire koszolódik a víz, és a szerint kell a vizet cserélni. És tényleg a legpraktikusabb az a szûrõ, ami levegõztet is.Az én aranyhalaim kaptak tavi haltápot, aranyhalatápot és lemezest is, valamint tubifexet módjával, és apróra vágott salátalevelet.Az aranyhalaknál szerintem a legfontosabb tényleg az, hogy a vízhõfok ne nagyon menjen 20 fok fölé. Amúgy meghálálják a gondodkodást, mert nagyon igénytelenek. A kedvenc aranyhalam 6 évig élt. Egy másik aranyhalam pedig több, mint 10 évig. [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/index.phtml?aid=27624791&pid=4970419"]Gyerekaranyhal[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/index.phtml?aid=27624791&pid=5299974"]Oroszlánfejû aranyhalam[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/index.phtml?aid=27624791&pid=5299993"]Saját tenyésztésû dupla fáytolfarkú[/url] Amúgy lehet, hogy tavasszal elajándékozom az összes szimplafarkú aranyhalamat(piros, illetve piros-fehér-fekete tarka színûek). Lehet majd értük jelentkezni(ha túlélik a telet kint).

#88 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 18:46

Köszi, Ilusta. Posted Image Igen, etettem öket, minden nap kaptak.Nem tudtam volna kint hagyni öket, mert kb. olyan 70 cm a tó legmélyebb része.Nem tudtam sajnos külön rakni, mert nincs hova, de nem kapta el egyik sem, és amikor darakoros az egyik, sose kapta el a többi, hanem kezeltem, meggyógyult és kész.Régebben kaptak a tóban szines lebegö tápot, és azt ették is, meg a Tubifexet is szerették.Az mondjuk fura volt, hogy a dobozra nem irták rá, hogy lebegö haltáp..Még lehet, hogy eszembe jut valami kérdés. redface.gif [url="http://"http://kep.tar.hu/dodo/images/pic3953237.jpg"]Itt egy kép a fátyolfarkúról is[/url]

#89 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 19:49

Tudjátok, miért lehet az, hogy a Szumik fejjel lefelé, farokkal felfelé függõlegesen lebegnek a vízben? Mozognak, meg tátognak, arrébbmennek kicsit, aztán a fenekük felmegy és mintha lógatnák õket, csak lebegnek egyhelyben?Nyugi Méz, a tieid jól vannak! ;)

#90 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 20:05

Teljesen nyugodt vagyok. :D Amúgy az én szumijaim is csinálták ezt. Szerintem ez a normális viselkedésük... vagy az enyim mind lököttek voltak? Posted Image

#91 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 20:10

Amit tõled kaptam az nem csinálja (vagy csak nem vettem észre) viszont a másik 3 pici, amit én vettem, az tuti nem csinálja.Amit meg a barátomék vettek a tesójának, azok így állnak fejjel lefelé. A BlackMolly nem csinálja. Érdekes.Lehet, hogy melegük van?Vagy fertõzés? Hólyaggyulladás?

#92 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 20:29

Õszintén szólva nem tudom. Mindenféle szakirodalomban próbáltam magyarázatot találni erre a viselkedésre, de nem sikerült. Hol abbahagyták a halak, hol újra kezdték, de nem látszottak betegnek. Úgyhogy innetõl kezdve nem tulajdonítottam nagy jelentõséget a dolognak.Talán akkor nem csinálták, mikor átkerültek a nagy akváriumba és volt elég helyük játszani, kergetõzni... :confused:

#93 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 21:03

Zsubaba!Fejnehezek. :D Amúgy szerintem nem teljesen normális...pár nap múlva majd meglátod, megvannak-e még élve. :cool:

#94 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 21:23

Hát nem szeretném, ha meghalnának :D Amúgy semmi különlegeset nem kaptak, viszont mind ezt csinálja... :(

#95 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 23:00

Köszi a segítséget!!ILUSTA,MÉZ örök hálám!Akkor maradok az ötnél.De én csak akváriumban tartom õket, tóban nem.Más halat rakhatok még mellé?A szûrõm olyan, ami levegõztet és szûr egyben.Kettõ is van belõle.Pontosan mi az a talajszûrõ?Aranyhaltápot kapnak, vagy lemezeset, kavics aljzat van,egy- két növény.De sem a vöröscsiga sem a növények nem maradnak meg, és a halak is fogják magukat és a másvilágra költöznek.Soha nem szaporodott semmi....Egy szemét gyilkos vagyok.Átlag 2 hetente cserélek 10 litert az akváriumban.Felforralom és lehûtöm szobahõmérsékletre, fél napig állni hagyom.Ilyen hínárt hol kapok?MÉZ!Én jelentkeznék a halaidra, de elõbb ások egy tavat!Ja, és megtanulom nem kinyúvasztani õket. Posted Image

#96 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 23:15

Mint írtam, ne rakj melléjük más halat.Amint írod, hogy forralod a vizet, na azt nem kéne. Attól túl lágy lesz kémhatásilag. A csigáknak meg kimondotan a meszes víz jó, hisz a házuk felépítésében is az van. Szóval ne forrald a vizet, elég, ha 1 napig simán állni hagyod a szobában.A lágy víz a szobanövényeknek jó csak, meg pár halfajtának.A kavicsodat jól kimostad? Valami mást tettél az aksiba? Mondjuk valami tengeri, nem odaillõ dolgot? A víz tiszta? Nem opálos, vagy más színû?Hínárt és más fajta akváriumi növényt kapsz bármelyik akvarista-kisállatos boltban.A két szûrõ milyen? Motoros?Ehhez az aksihoz tudnám ajánlani a Shark 2-es motoros szûrõt, 1 db-ot. 2 hetente a benne lévõ szivacsokat ki kell mosni és annyi elég.

#97 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 23:32

Bocs, tényleg írtad, hogy ne tegyek, átfutotta a szemem, pedig esküszöm, kétszer is elolvastam...hiába este van...Nálunk rettenetesen kemény a víz (Vas megye).Ezt a vízforralósat még pesten mondták (ott laktam) az akvarisztikai boltban, ahová rendszeresen jártam.Az egyik szûrõm külsõ motoros, a szûrõ maga szivacs plusz egy ilyen izé...naaa...nem jut eszembe a neve!A másik egy kicsit nagyobb, a motor rajta van a szûrõn.Ebben csak szivacs van.A kavicsok jól ki vannak mosva,de csak 4 havonta.A víz tiszta, nemrég cseréltem le teljesen a vizet, az utolsó nagyobb halálozások után...

#98 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 21:27

A kavicsokat nem kell mosni, és felkavarni sem, csak nagyon ritkán. A 4 hónapot sûrûnek tartom. Az én 115 L-es aksimban kb. 2 éve nem volt a talaj kimosva. Így a növények gyökerei már jó sok tápanyagot vehetnek fel. Nõnek is az égig, ha hagynám. :D Amúgy a halakat nagyon megviseli egy ilyen nagy takarítás. Kihalászni, visszatenni teljesen más kémhatású vízbe, írtó nagy stressz a számukra,(ráadásul a háló is sok védõ nyálkát levesz a pikkelyeikrõl, mely által a fertõzésekre sokkal fogékonyabbak, sebezhetõbbek lesznek), abba is belepusztulhatnak.Elég komolynak hangzanak a szûrõid, pláne a külsõ.Ha nagyon kavarják a szûrõk a vizet az sem jó, mert a víz állandó áramoltatásban van. Az a növényeknek sem jó és a tavi halaknak sem. Fürge cselét, vagy csíkot szerezz be, azok szeretik a patakok gyors folyását.. :D

#99 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 23:59

Oké, vettem!!! Posted Image Posted Image Csak az egyik szûrõ megy. :D Csütörtökön hazamegyek, és radikális változások lesznek!

#100 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 0:15

A fejjel lefelé pancsoló halak kapcsán írok egy idézetet. Nem az a faj, nem az a helyzet, semmi sem az, úgyhogy nem is írok konklúziót, csak másolok Csányi Vilmos Etológia könyvébõl, mindenki gondol, amit akar. Posted Image (tüskéspikó udvarlása)"Amikor a nõstény belép a hím territóriumára, ahol már készen áll a hím által készített fészek, a hím cikkcakk tánccal válaszol, melyben váltakozva a nõstény felé, majd a nõsténytõl elfelé úszik. Ezt mindaddig végzi, míg a nõstény, fejét szinte függõlegesen tartva, feléje nem fordul. Ezután a hím a fészek bejáratához vezeti, és ha a nõstény követi, akkor a fészek nyílásánál a hím, lefelé tartott fejjel, függõlegesen megáll. Ha a nõstény nem követi, akkor újra kezdi a cikkcakk táncot mindaddig, míg a nõstény oda nem úszik vele a fészekhez."

#101 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 15:16

Eddig lekapcsoltam a fûtést, azóta állandóan a fûtõszál mellett vannak, de majd megszokják.A héten veszem meg a 3 másikat.

#102 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 27. - 15:23

Méz! Meghalt az egyik Mollyd, amelyik a fejenálló kisszumikkal volt... õk is meghaltak mind. :(

#103 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 12:37

mondtam... :( Lehet, hogy úszóhólyaggyulladásuk volt..megfáztak..akár útközben.Ilyenkor a télen vett halakat nagyon odafigyelve kell szállítani..a lagjobb, meleg kocsiban.

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 21:29

idézet:
Eredeti szerzõ: hihi: Eddig lekapcsoltam a fûtést, azóta állandóan a fûtõszál mellett vannak, de majd megszokják.A héten veszem meg a 3 másikat. [/QUOTE]DE azokat tedd 2 hétig karanténba!

#105 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:35

Két hétig????!!!!!!Nekem azt mondták, két óra.....Jó tudni!Köszi!

#106 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 22:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: Méz! Meghalt az egyik Mollyd, amelyik a fejenálló kisszumikkal volt... õk is meghaltak mind. :( [/QUOTE]:( Posted Image Szegénykék.Közben a vitorlásaimat is elajándékoztam. Õket mondjuk kocsival vitték el. Most már csak néhány csiga van a kibelezett akváriumban. Azokkal nem tudom mi lesz...

#107 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 23:03

De csak az az egy Mollyd halt meg, a többi él és virul, másik akváriumban vannak, azoknak nincs semmi bajuk! Szóval nem hiszem, hogy megfáztak volna, mert akkor mindegyik meghalt volna...Odafent lehet, hogy meleg volt nekik, csak erre tudok gondolni. Vagy lehet, hogy valami baktérium került bele... de ha abba belekerült, a másik két akváriumba hogyhogy nem? :confused:

#108 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 11:28

Nem tudom, mi lelhette õket. Lehet hogy sokkot kaptak.Ma végleg felszámoltuk az akváriumot. Most már csak a kerti tóban vannak halak. Szép tiszta a víz, és a léknél láttam dupla fátyolfarkú kishalakat is. Posted Image Remélem átvészelik a telet. Bár nem szokott gond lenni.

#109 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 21:04

idézet:
Eredeti szerzõ: hihi: Két hétig????!!!!!!Nekem azt mondták, két óra.....Jó tudni!Köszi! [/QUOTE]Persze, két óra, ha rögtön fertõtlenítõ fürdõbe teszed õket...bár akkor is egy nap. (malachit-zöld pl.)Õk arra gondoltak, hogy a víz hõmérsékletkülönbségét lehet így kiegyenlíteni, ha zacskóstúl beleteszed az aksiba õket és csak utána engeded ki.

#110 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 18:03

Ez így van!De karanténról nem szóltak.Úgy szoktam, hogy 2 óra múlva kiengedem õket, és teszek az akváriumba fertõtlenítõt.

#111 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 12:39

Mindent úgy csináltam, ahogy leírtátok.Növeltem az állományt.Két hét alatt már a harmadik pusztult el.MIT CSINÁLOK rosszul???Brühühühühü!Szemét állatgyilkos vagyok!

#112 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 12:56

MIvel etetsz?

#113 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 16:24

A kérdést nem értem.Egyébként kaptak tubit.van fagyasztott szúnyog és kifejezetten aranyhaltáp: Flumon.A bogyókat szórom a kezemmel, az élõt kávéskanállal.

#114 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 18. - 17:12

Emberek! Tudja valaki, hogy a diszkoszhal mennyire halevõ?Akinek van tapasztalata amazóniai biotóp akváriumról, az tájékoztasson légyszi.Leginkább a nagyobb sügérfélék együttartása érdekelne pl. neonnal.

#115 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 13:01

Hihi!Az élõ tubifexet szerintem felejtsd el. Nagyon sok betegséget és koszt lehet bevinni vele az akváriumba.Maradj a fagyasztott szúnyognál, lemezes,vagy granulált tápnál. Ha kapni élõ daphniát az is jó. Amúgy személy szerint nem tudom hol lehet a hiba..azt folyamatában kéne látni.Ezért sem szeretem az aranyhalakat. A mostani aksimban már rég nem pusztult el egyszem hal sem, pedig vannak benne elegen, igaz a strapabíróbb fajtákból.Mongol!Neked ezeket az oldalakat tudom javasolni, ott nagyon sok ilyen témában jártas akvarisztikai szakember van: [url="http://"http://www.akvarisztika.webmania.hu/"]http://www.akvarisztika.webmania.hu/[/url] [url="http://"http://www.akvarista.hu/"]http://www.akvarista.hu/[/url]

#116 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 13:13

A diszkoszok nem túl vérmesek, de tapasztalataim szerint egyedül nem érzi jól magát, kell neki egy fajtabeli társ és nagyon kényes finnyás hal.Hihi!Nem tudom, mi lehet a baj, de az arnyhalat szinte agyonütni se lehet egy beállt közegben. Nálunk mindent megesznek, dagadtak.Személy szerint én a Sera termékeire esküszöm, van köztük táp gyógyszer, vitamin, vízstabilizáló(leköti a klórt, nehézfémeketstb),minden.Ha tudok venni tubit, akkor etetk azt is és a betegségek behurcolását úgy akadályozom meg, hogy fertõtlenítõt teszek a tubis üvegbe és csak fél, egy nap múlva kezdem etetni.

#117 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 január 19. - 16:51

A diszkoszok elvannak együtt, meg a nagyobb sügérekkel, de szertném, ha rendes amazóniai közeg lenne és nem tudom mennyire ragadoznak.Az eladó azt mondta, nézzem meg, a csuka is egy helyen lakik a keszeggel. Aztán ránéztem, elgondolkozott és jót röhögtünk.Szóval ha nem muszáj, nem etetném izzófényûekkel, vagy neonokkal a sügérjeimet.No mindegy, utánanézek.Köszönöm az oldalakat.

#118 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 22:17

Köszi!

#119 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 18:37

Fátyol Posted Image Tegnapelõtt meghalt. :( Nagyon sajnálom, és ki vagyok akadva miatta, mert nem tudom miért történt, félek, hogy esetleg az én hibámból?Mint már irtam, a lakásunkban vannak a halak, ahol nem lakunk, és kb.2-3 naponta feljárunk hozzájuk, etetés, szûrõ tisztítás, vízcsere.Nagyszüleim tegnapelõtt már halva találták.Azt mondják a víz zavaros volt és a levegõztetõ is csak kicsit fújt, és hogy a másik két halam pipált.Nem értem, mert pár napja takarítottam ki az akváriumot, nem kapnak sokat enni, hideg is a viz, nem is esznek sokat, ezért a talajon szinte nem is volt kosz, de zavaros volt a víz, ez mitõl lehet?Meg már jópár éve megvannak, és amikor eltömõdött a levegõztetõ, nem viselte meg ennyire õket.Esetleg ez valami algaféle miatt lehetett?Kitakarítottam megint a vizet, elég sz.rul volt a két piros halam, de mikor feltöltöttem, már kutya bajuk se volt.Raktam a vízbe klórtalanítós oldatot, meg Parakillt, ezt azért, hogy ne fertõzödenek meg a halak a fátyol miatt, mert végülis pontosan nem tudni mióta volt halva a vízben, de valószínüleg tegnapelõtt halt meg.A Parakill jó erre a célra?Esetleg az is lehet, hogy már öreg volt, nem tudom a Fátyolfarkúak meddig élnek, de emlékszem, amikor hazavittük, még olyan pici volt, és olyan gyönyörü nagy lett..Bocsánat, higy kicsit érzelgõsre sikeredett ez a levél, de tényleg nagyon a szívemhez nõtt az évek alatt.

#120 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 18:59

Lehet, hogy tényleg öreg volt, bár azt én sem tudom mi az átlagéletkoruk az akváriumi halaknak :confused: Nekem otthon Veszprémben az egyik kolibri halam már vagy 5-6 éves, és már kezdem félteni.. Amúgy az simán lehet, hogy Fátyoltól lett zavaros a víz..