Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tûz Óceánja Lovasverseny


  • Please log in to reply
124 válasz a témához

#1 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 15:33

Bizonyára mindenki látta a Hidalgo, a Tûz Óceánja címû filmet, ahol egy cowboy egy csodaszép paint lóval megnyerte a világ legnehezebb távlovas versenyét, melyet egy gazdag arab sejk szervezett. A feladat az volt, hogy a résztvevõk egyedül, mindenféle külsõ segítség nélkül küzdjék le a kijelölt távot, sivatagokon, hegyeken, oázisokon át. A filmben látott versenyt rekonstruáljuk azzal, hogy egy hetes idõtartamú távlovas túrát szervezünk a Lajosmizsei tanyáról a Debrecen környéki lovastanya között. A versenyzõknek külsõ támogatás nélkül kell lóháton eljutniuk a célig, a Western OB júliusi fordulójára. A táv nagyjából 300 km lesz. A lovasok minden nap közös táborban töltik az éjszakát, ahonnan reggelente az odaérkezésükkor szerzett elõnyüket megtartva indulhatnak tovább. A táborokban állatorvosi vizsgálat állapítja meg, hogy a lovasok folytathatják-e a versenyt, illetve induláskor a lovakat lemérjük, s érkezéskor minden elvesztett kg élõsúlyért +5 perc büntetést kap a lovas. Ezzel az a cél, hogy a lovakat épségben, jó kondícióban lássuk viszont a célban, megakadályozzuk, hogy valaki túlhajszolja a lovát. :yeah: A verseny dátuma még nem ismert, de körülbelül július-augusztus környékén lenne. Hozzászólásokra és jeentkezõkre vagyunk kíváncsiak, hogy mint és hogy rendezzük meg. Én ritkán vagyok Net közelében (még mindig) úgyhogy elképzelhetõ, hogy nem azonnal reagálok a válaszokra. Mindenkit Nagy szeretettel várunk erre a bulira, s ha gondoljátok, olvassátok el a Sheriff által rendezett Tûz Óceánja topicot, s a hozzászólásokat.

#2 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 17:18

Tetszik a dolog. Nos az eredeti versenyben az esti pihenõkön volt segítõ csapat, mindenkinek! Lehet e segítõs csapat a gyülekezõ helyen? Hány fõs lehet a segítõk csapata? Napközben van e bármi limit, hogy mit vihetünk magunkkal? Használhatunk GPSt? Az éjszakai holmit minden nap valaki szállítja, vagy ez a segítõk feladata? Mert ugye abrak, széna is kell ahhoz a nem fogyáshoz! Napi cc 43 km, nem kevés... Lehetne mondjuk páros indulás is, akár versenyen kívül. Mi a fõdíj?

#3 lui

lui

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 12:26

Sziasztok! Nagyon jó ötletnek tartom ezt a versenyt, és engem kifejezetten érdekel! Kérdésem, hogy fajtafüggõ-e a nevezés - nem tartanám szerencsésnek, ha az lenne. És persze, ez esetben Hidalgo sem indulhatott volna az arab telivérek között, és akkor film sem lett volna... :) Várom a további infókat, reméljük összejön az esemény! Üdv! :yeah:

#4 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 12:47

Tetszik a dolog. Nos az eredeti versenyben az esti pihenõkön volt segítõ csapat, mindenkinek!

Lehet e segítõs csapat a gyülekezõ helyen?
Hány fõs lehet a segítõk csapata?
Napközben van e bármi limit, hogy mit vihetünk magunkkal?
Használhatunk GPSt?
Az éjszakai holmit minden nap valaki szállítja, vagy ez a segítõk feladata?
Mert ugye abrak, széna is kell ahhoz a nem fogyáshoz!
Napi cc 43 km, nem kevés...
Lehetne mondjuk páros indulás is, akár versenyen kívül.
Mi a fõdíj?

Szia Csikasz!
Eleve nincs gyülekezõ hely, etetési pontok lesznek.Mindenki ott áll meg, ahol akar, vagy tud. Ebbõl adódik, hogy nincs segítõ csapat, szükség sincs rá. Ami a lovadon elfér, és kedved van, asnnyi súlyt cipelsz, ez idõre megy, elvileg kb 3 nap alatt le lehet darálni, ha olyan fanatikusak vagytok, mint Menchesz, Kamionos, vagy én.
Használhatsz GPS-t, de jobb, ha térképpel szerelkezel fel, merthogy régi sem volt GPS, mégis boldogultak nélküle is.
Mi a lovon vittünk hálózsákot, pokrócot, törölközõt, vászonitatós vödröt, továbbá a nyeregtáskában némi kaját, s nyilván készpénzt. Erre nem kell segítõ, hogy hozza utánunk, mert a lovak viszont az abrakolási helyeken mindent megkapnak, vagy menet közben megállhatsz legeltetni is.
Csapatokban is lehet indulni, többen is mehettek egyszerre.
Nevezési díj lesz,fejenként, s a nevezõk arányában dõl el, mennyi lesz a fõdíj, mert ebbõl az összegbõl lesz finanszírozva a lovak útközbeni etetése is.
Azonban a részletek még kidolgozás alatt.
Várjuk további hozzászólásaitokat, kérdéseiteket.
A telefoszámom: 06/30-26


Sziasztok!

Nagyon jó ötletnek tartom ezt a versenyt, és engem kifejezetten érdekel!
Kérdésem, hogy fajtafüggõ-e a nevezés - nem tartanám szerencsésnek, ha az lenne. És persze, ez esetben Hidalgo sem indulhatott volna az arab telivérek között, és akkor film sem lett volna... :)

Várom a további infókat, reméljük összejön az esemény!
Üdv!
:yeah:

Szia Lui!
Természetesen bármilyen lóval indulhat bárki, érvényes lóútleve legyen, annyi a lényeg.
A "kis öreg" arabom, Áki is indulni fog.
Várunk szeretettel.

#5 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 14:06

Köszönöm! Engem akkor nem érdekel! Nem hiszem, hogy súlyveszteség nélkül meg lehet csinálni napi 100 Km, ahogyan te írtad, ez nekem így bocsi de nem az "szintû" versengés amire lovat , energiát áldoznék!

#6 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 14:24

nekem sikerült súlyvesztés nélkül. sõt:) ha felkészülsz és komolyan csinálod 40 órás út. sajnos az idén tuti kimarad. Mézga Géza az idén lesz 3, neki ez nem kell még.

#7 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 22:27

Nekem nagyon az ötlet, úgy néz ki az idén bele is férhet, remélem ott leszek. :) Csikasz: a táv, nem sok, jól felkészített lóval simán teljesíthetõ, anélkül, hogy a legkissebb mértékben is megviselné a lovat. Annó készültünk egy hosszabb túrára, napi 40 km -el szériáztunk minden hétköznap, 3 h volt kényelmesen. Péntek + hétvége napi 80- 100 km- ek ( volt mikor több ) ( mindezt "hegyi" terepen (Bükk)). simán tartották a kondijukat a lovak, és minden nap mentek.Töb mint egy hónapig ;) Patkolni igaz a 3. héten fel kellett õket, mert nagyon kopott a patájuk. Á a régi szép idõk, azóta puding vagyok, de most legalább van megint mire készülni. :yeah: :D

#8 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 7:37

2011 mért eredményem 52 km 9/8Km/h átlaggal, büszke vagyok rá. Ló semmilyen felkészülésen nem volt, alapban remek arab telivér. Egy távlovas versenyen a minõsüléshez 12km/h kell. Miután több mint 10 éve túrázom és nem egy héten vagyok már túl, hanem több ezer kilóméteren, így tudom mekkora ez a táv, heti rendszerességgel, megyek legalább 30-50 km egy nap , napi akár több lóval i. S mivel ez nem túra! - hanem verseny ezért nem érdekel. Elhiszek én mindenkinek mindent! S miután múlt évben még a távlovas rajtengedély vizsgát is letettem, így tudom mit akarok, ha neki indulok valaminek! Nekem már kell a pihe puha ágy, kell a meleg kaja, a lovamnak a fedél éjszakára, a kovács, a doki.....meg sorolhatnám. Majd jól figyelemmel követem a résztvevõket és a lovakat! :yeah:

#9 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 7:52

"Nevezési díj lesz,fejenként, s a nevezõk arányában dõl el, mennyi lesz a fõdíj, mert ebbõl az összegbõl lesz finanszírozva a lovak útközbeni etetése is." - no ezzel pl komoly gondom van! A lovaim nem esznek zabot, sõt van aki abrakot sem. Igaz minden túrán kapnak egy spéci tápot ami nem olcsó, de kevés kell belõle és minden benne van, még a só is.... Múlt évben nem egy ismerõsöm vágta haza a lovát egy alig 120 km es távon. A lovak odafele remek kondiban, probléma nélkül haladtak! Vissza másik csapattal mentek és az eredménye "vágóló" lett. Az emberek nem tudják mi az felkészíteni, mi az vigyázni rá...s ha feltételek sem adottak... Egy verseny akkor az ami, ha minden részletesen ki van dolgozva, le van védve, biztosítva, szabályok vannak....egyébként csak virtuskodás. Igen ez okoskodásnak tûnik, csak én ugye tapasztalt vagyok, ja és Sanyi , meg Menches, meg Tipara ...és aki nem az.

#10 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 10:17

engöm lehet érdekelne

#11 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 10:45

Ha augusztus-szeptember az idõpont, akkor engem is érdekel. Július már nem jön össze sajnos. :)

#12 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 18:57

Csikasz aggódásod egy részben érthetõ, de szerintem aki nem felkészült, nem konyít a lóhoz, csak úgy neki fut, az szerintem már 30-40 km-tõl is ledobja az égszíjat. Meg a lovon is észrevenni már az elsõ összeröffenésnél, hogy ha nem lett megfelelõen felkészítve.

#13 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 20:10

Igaz valszeg én aggódom túl :) .

#14 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 22. - 10:41

Bár engem nem érint, mert nincs olyan lovam amivel eséllyel indulnék (max. ha lenne csiga-különdíj :) ), de azért abban én nem lennék biztos, hogy az elsõ nap kiderül, ha valaki lova nem lett felkészítve. A hidegvérûmmel még abban az idõszakban, amikor ott tartottunk, hogy kezdett ló formát ölteni a megvásárolt "csontváz", simán letekertünk 40-45 km-t úgy, hogy még a túra végén is volt benne kraft. A gyerek 115 centi magas pónija pedig a 30. km után is vígan vágtázott a "nagyok" mellett, többeket leelõzve. Mindemellett gyanítom, hogy mivel nem elég edzett lovak, a 3.-4. nap környékén még túratempóban is ledobnák a láncot, nemhogy hajtva.

#15 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 22. - 11:05

Visszaolvasva a korábbiakat feltûnt, hogy az útvonal a közvetlen közelünkben halad el. Ha tudok valamilyen formában segíteni, szóljatok. Pihenõhelynek is ajánlkoznék, bár ilyen közel a célhoz nem hiszem, hogy bárki leállna nálunk. Debrecen keleti részén, a Fancsikai tónál van a tanyánk, a Panoráma út közelében. Esetleg optimális útvonalat is tudok ajánlani a földutak szövevényében - nem kell a Panoráma út mellett menni feltétlenül.

#16 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 11:39

Hát én is csak akkor mennék, ha sikerül õket felkészíteni rendesen és idõben. :) Csak 20 éves lesz a kisöreg, hiába a legkeményebb lovunk a mai napig, én meg csak szülés után leszek 1 hónappal. :D Ha végig is érnénk ezekkel a hendikepekkel, mindegy hány századiknak, mindenképpen nagy teljesítmény lenne számunkra. :)

#17 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 11:48

Nem tudom, hogy ló vagy lovas szempontjából merészebb terv-e :ang: Gyerkõc befér a nyeregtáskába? ;) jav.: Mielõtt félreérthetõ lenne, én drukkolok neked :)

Edited by juice, 2013 január 23. - 12:13.


#18 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 13:37

Korábban kell indulni, szülés elõtt több, mint egy hónappal. :D Akkor még nem kell a gyereket a nyeregtáskába gyürkölni. :D

#19 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 13:39

Chillyt ismerve meg is tenné :D

#20 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 16:04

Hát ezen ne múljon, mindegy hogy elöl cipelem vagy oldalt. :D

#21 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 16:20

Feltétlenül tegyél valamit a másik oldali nyeregtáskába is, nehogy feltörd a lovat! :)

#22 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 18:17

Ha ikrek lesznek, az ebbõl a szempontból nagyon praktikus :D

#23 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 16:14

:D :D

#24 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 13:49

Chilly, gratulálok, minden szépet-jót-egészségeset! Ha van kedved, mesélhetnél a babásban.. :)

A terv tetszetõs, viszont tuti, hogy idén nem lesz alkalmam kondiba rántani lótársam. Azért bekukkantok néha, kíváncsian várom a fejleményeket! :)

#25 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 17:15

A terv rajzolódik. amiatt nincs még biztos dátum, mert a különbözõ lovasversenyek dátumaitól ( amik még egyelõre nem ismertek) tesszük függõvé eme verseny idõpontját. Chilly: bébivel jönni nem akadály, mindenki fog vigyázni mindenkire. A telefonszámom eddig elfelejtettem rendesen kiírni, merthogy ritkán vagyok net-közelben, és akkor is csak bénázok ;) tehát: 06/30-269 3326

#26 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 27. - 11:59

Tudom, hogy ez is csak egy kihívás, de pl. lehet, hogy a szeptemberi idõjárás azért állatbarátabb, mint egy júliusi. Ha lehet persze idõpontok közül válogatni.

#27 Gábor2

Gábor2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 654 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 8. - 14:22

Nagy kaland lesz. Sok sikert hozzá!!!!

#28 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 13. - 13:24

Kedves Sanyi! Az ötlet kiváló Sellyvel megdumálom, szerintem megyünk! :) A minden évben megrendezett egy hetes nyári túránkon is átlag napi 40-50 km szoktunk menni és mint tudjátok töbször az egyhetes kiscsikót (Keoma, és Tornádó) vezetve sem gond. A Gps az vicc aki használja az jöjjön kocsival! :dev: Mi térkép és iránytû használatával is eltudunk tévedni! :D Nem oknélkül versenyeztem fél életemen keresztül , mint tájoló búvár! :yeah: Üdv:Kabos

#29 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 13. - 19:28

Azért most szöget ütött a fejembe, hogy az MLSZ Western topic szerint 4 fordulós OB lesz, és négy versenyhelyszín be is van jelölve a versenynaptárba, de azok egyike sem Debrecen környéki hely.

#30 nuttella

nuttella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 719 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 13. - 21:03

Ez a nehezítés :D

#31 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 13. - 22:22

Mányon és Gombán lesznek versenyek.

#32 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 13:05

Valahogy elég messze esnek Debrecentõl! ;)

Edited by Csikasz, 2013 február 14. - 13:06.


#33 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 13:07

csak sheriff-féle rövidebb úton kell menni :D

#34 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 14:25

Mi a hegyekben nagyon profin tudunk eltévedni, de árulja már el valaki, hogy az alföldön hogy lehet. 10 faluval látod elõre a templomtornyokat. Vagy van ennek is valami trükje.

#35 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 14:42

nekem könnyen, mert én egy nagyobb lakásban is eltévedek :D Azért az Alföldön se mindig falvak között lovagolnak ;) a Nemzeti Parkban azért lehet olyan helyet találni, ahol nincs templomtorony, csak õsborókás ;) a Hortobágy meg egy külön kihívás, ahol tényleg "ég a napmelegtõl a kopár szik sarja" :)

#36 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 15:02

Plussz az Alföldön is van erdõ, amibõl nem látszik a torony. Úgy hívják, Erdõspuszta. Átköltözésünk alkalmával (lábon persze) mindjárást el is tévedtem, ahogy a délibábosról beértem a fák közé, + 15 km. :gm: Csak azért írom, mert ennek a versenynek az utolsó szakasza is itt fut, az Erdõspusztán, kedves Dia, jobban jársz, ha felkérsz kísérõnek. ;)

#37 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 15:02

A sivatagban is el lehet, nincs viszonyítási pont. A hegyekben az a jó, hogy vagy csak lefelé, vagy csak fölfelé kell menni és mindenképpen elérsz egy faluhoz. Nekem új tud lenni az a terep is, amit már 10-szer megjártam. :D

#38 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 16:40

Mi a hegyekben nagyon profin tudunk eltévedni, de árulja már el valaki, hogy az alföldön hogy lehet.
10 faluval látod elõre a templomtornyokat. Vagy van ennek is valami trükje.



Én Izsáktól nem messze szálltam el egy távlovagló versenyen egyszer, vagy 30-at mentem pluszban és vagy 5 órát, mire visszakeveredtem egy útra. A fogatosok engem kerestek, már helikoptert akartak küldeni.
Szóval igen jól el lehet tévedni az Alföldön.

#39 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 20:29

Akkor megnyugodtam, úgy néz ki lesz alkalmam kipróbálni ;) :kir: Ori, ha tuti, hogy el tudunk itthonról szakadni, hívlak és felkérlek. segítõnek. "A hegyekben az a jó, hogy vagy csak lefelé, vagy csak fölfelé kell menni és mindenképpen elérsz egy faluhoz. " :kir: Na ez pedig nem így van. Mikor egy hidegvérût vittem lábon a leendõ gazdájának és az 50 km-es út utolsó 3 km-én eltévedtem, a hegyen egyel túlmentem a falu felõli lekanyarodón, egy utat követve hegyre fel, le, fel, le, a végén már gyalogoltam a ló mellett, mert sajnáltam szerencsétlent, hogy az én baltaságom miatt szív, na szóval 2 órával késõbb, minthogy meg kellett volna érkeznünk. Elértünk egy vadászlesig és ott hatalmas áthatolhatatlan botótossal elõttünk véget ért az út. Na akkor elég sok vadászra rájöhetett a csuklás. :D Szóval zsákutca volt és mehettünk ugyanarra vissza. Így már mókás, akkor ott nem volt az. Se térerõ semmi, jött a meleg, a gazdánál felmelegedett a pálikám, az ebéd meg kihûlt és még oda sem tudtam szólni, hogy bizonytalan idõt késünk. A kényelmes 6 h útból lett 10 ( az utolsó 20 percre húztam rá 4 h-t) Bár Jani barátomat nehéz felülmúlni, akkoriban még Répáshután laktunk, jöttek hozzánk lóháton Egerbõl. Mikorra meg kellett volna érkezniük hív minket, hogy messze van-e még tõlünk Szilvásvárad. Mondtuk már messze :kir: , így aznap már nem jöttek hozzánk látogatóba. :D

#40 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 14. - 20:38

Ok, eléd is megyek húzóerõnek, ha igényled, úgy 100 km-en belül. A hegyeket nem irigylem, nekem sokszor az is sok, ami itt van (dobok, de mi hegynek hívjuk :D ).