Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dél-pesti régió


  • Please log in to reply
12497 válasz a témához

#12481 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 22. - 19:15

Csak vele akarsz átmenni vagy western szamaragolsz is? :gm:  :D Az milyen bulliiiiiii lenne már :kir:  :kir:  :rockon:  :D



#12482 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 23. - 3:24

Háát titkos vágyam h western szamaragoljak :-D végülis félig meddig "westernül" megy... Logó szár nyakérintéses fordulás de mivel sosem tanultam westernt így ez csak kirakat... :-( elvileg talán fog rá készülni western nyereg alaku patrac <3 akkor már kinézetre is majdnem westernesek leszünk :-)
  • Monda kedvelte

#12483 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 23. - 4:43

szia! teccik a buli :kir:  régen, kb. 4 éve ott dolgozott vmelyik lovardában a pál zoli. hátha...... :cheers:



#12484 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 23. - 8:05

Igen azt hallottam én is... Menni is akartam hozzá de vki azt mondta h csak versenyzőkkel foglalkozik nekem meg ennyire azért nem tág az anyagi keretem :-( de sajna nem is tudom ő most merre van...

#12485 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 23. - 13:38

Jasmine szupeeeerr :cheers: Már csak egy hely kell hozzá :happy: sajna az én kutatásom sikertelen :sad: Pedig én is szeretnék....csak nem csacsin,bár néha úgy viselkedik  :D  :gm:  Addig is ha van fészed,van olyan oldal hogy Minden ami western,szerintem nagyon jó írások vannak benne  :)


Edited by Monda, 2014 július 23. - 13:39.


#12486 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 23. - 20:56

köszi Monda ^^ sajna én sem találtam semmit :( Pál Zoli Gödön van... anyud viszont írt h összefuthatunk ^^ 
Újpesten van egy western lovi lehet azt megnézem... ott dolgozom tőle 5percre...



#12487 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 24. - 8:46

 

 

Újpesten van egy western lovi lehet azt megnézem... ott dolgozom tőle 5percre..

Na már ez is valami  :D Ha ismerősöm leszel fészen belinkelhetem azt az oldalt :ph34r: Én megtaláltalak :gm:


Edited by Monda, 2014 július 24. - 8:48.


#12488 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 24. - 10:39

Én meg visszajelöltelek XD jöhet a link :-)

#12489 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 24. - 11:07

Ment  :wink:



#12490 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 30. - 14:19

Lovaskislányok csapata egy fővel bővült,megszületett az unokám Sára!


  • rongyo és Kaiser kedveli

#12491 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 30. - 14:35

Jó egészséget az anyukának és a pici Sárikának! :irony:



#12492 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 30. - 21:03

Froclee, gratulálok!  :cheers:  :ang:



#12493 Aranyember

Aranyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 744 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 1. - 14:49

Froclee, jó egészséget az unokának és a mamájának! Gratulálunk Kis-julcsival, örülünk, hogy végre hallani rólad!

 



#12494 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 1. - 22:24

gratula froclee! :cheers:



#12495 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 17. - 17:58

Idetévedtem és feltűnt egy dolog. Okt. 26.-án lesz 10 éves a Dél-pesti Régió.  

Aztán lehet hogy ez nem csak nekem tűnt fel de azért gondoltam megosztom veletek :)

 


  • Minó és szomjas szamár kedveli

#12496 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 18. - 1:42

sztem csak neked tűnt fel. :) viszont lehet, hogy öregszem, de mostanában egyre többet nosztalgiázom a régi, egymást látogató ill. közös "csillag" túrákról, "könyvtárlátogatásokról"....stb. lehet, hogy ez az alkalom is megérne egy pofa sört? :rockon: :cheers:


  • maugly és Minó kedveli

#12497 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 27. - 13:39

Hahóóóó! Van itt valaki? :)



#12498 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 20. - 6:45

Hát, mivel senki, nyugodtan írogatok ide. Teljesen meghitt. :)

 

Közel egy hónapja nem jutottam lóhátra. Mindig közbejön valami meló a megbeszélt időre a zEmbernek, így nincs pesztrám. (Kifizetések akadozása miatt se anyámékhoz hurci, se külsős megbízás nem játszik.)
Próbáltam én reggelre is tenni, akkor hajnalban kell menni vidékre. Ha este szeretnék, akkor elhúzódik a meló.
Tudom én, hogy nem direkt, de azért basszameg. :D  :D 

Szóval második hete, ovi szünet ürügyén, szabadságon vagyok Lucával, így aztán további antilovas napokat éltem.
Tegnap elhúztuk a reggelt, nem volt értelme a közeli pancsolóba menni (GM étrend miatt ebédre hazajövetelt terveztünk, még a kitolt ebédidővel sem érte volna meg a dolog), ráadásul Lucának kedve szottyant meglátogatni a lovardás család leszármazottait. Azaz YESSSS! Eljött az én napom, zEmber meg majd vigyáz négy gyerekre.. 3:) :dev: 

Egész jól megúszta, a fő célpont, a majd' hat éves Boróka nem tartózkodott a területen (Luca bánatára), viszont a bátyjai igen. Ők meg már "nagyok", nem igényelnek felügyeletet, viszont szívesen vannak egy légtérben a húgukon kívül más kislánnyal (ez annyira tipikus). Tehát zEmber hódolhatott kedvenc empty-box elfoglaltságának, punnyadhatott okostelós netével az árnyékban (öt-tíz percenként megszakítják ezt a hibernációs állapotot melós ügyintézős telefonokkal, de ha neki jó, nekem se rossz).

Luca nekiállt leamortizálni a tanya macskáinak és fiú gyerekeinek türelmét, én meg kifüttyentettem a legelőről, a pajiktól a majd' hónapja hanyagolt patást.
Imádom, hogy jön. <3<3< :ang: 
Beérett a sok idő, ennyi kihagyás után is csak leakasztjuk egymást a szögről, és megyünk világba. Egy rossz mozdulata sem volt szándékosan. Néha megkérdezte, biztosan abba az ijesztő irányba kell-e menni, de különösebb vita nélkül elfogadta, hogy igen. Egyszer kiugrott oldalra vágta közben egy elhanyagolt szántó embermagas gazai közül kificcenő locsoló váz kedvéért, de ennyi. Hol vannak a csikóévek, amikor egy ilyentől száznyolcvan fokos fordulattal vágtázott volna el a picsába, rossz esetben nélkülem? :D :D 

Azért sikerült túlesnünk egy régi félelmemen, de az sem szándékos volt. :D :) 
Hazafelé van egy kulékaviccsal felszórt földút a kedvenc szakaszunk után, ami mellett az utóbbi pár évben vízelvezetési céllal HIRTELEN létesült egy mély árok. (Nekem az utóbbi pár év máshol telt, ez olyan, mint hogy az utóbbi egy hónapban HIRTELEN kinőtt egy kukoricaföld az egyik jó, elhanyagolt földes vágtaszakaszomon.)
Már többször átmentünk rajta, hol a mélyebb-szélesebb részén átsétálva, hol a szűkebb részén átugorva, szóval annyira már nem döbbenet a léte.
Tegnap kerestem egy szűkebb-sekélyebb szakaszt, hogy ha akar, átsétál rajta, ha nem, átlépi-ugorja. Már vagy kétszáz métert haladtunk az árokparton, meg-megnézve, hol az ehhez ideális rész.
A szokott módon adtam a szársegítséget, aztán a hosszú szárat, kimondtam a "figyelj" varázsszót.
Figyelt is. Valahova a picsába el, légvonalban hazafelé.
Akkorát estünk, mint az ólajtó. Belelépett, csak nem számított a gödörre...
Állati nagy parám volt a lóval borulás, elég bénának gondolom magam ahhoz, hogy ne reagáljak jól. De megcáfoltam magam.
Hulli is elegáns volt, amolyan basszameg-stílusban felfeküdt az árokpartra, még az esés lendületét kihasználva kiemelte a lábait, és kiugrott. Semmi külsérelmi nyom, később se húzódás, se duzzanat, de azért fél szemünk rajta.
Én meg alacsonyabbról estem, mintha önerőből zakóztam volna, volt lehetőségem időben kivenni a lábam a kengyelből, szépen ló mellé esni. Ha nincs az a nyomi kulé, még az a két horzsolás sincs a kezeimen (bal csukló, jobb könyök), amit így összehoztam.
Hulli is volt olyan drága, és nem a fejemre ugrott. :D :D 

Felálltunk, őkancasága a szokott ugye-nem-látta-senki-nem-is-történt-semmi stílusban bámult tovább hazafelé, de azért visszasétált hozzám, hogy mégse egyedül gangoljon haza. (Csak akkora táv volt köztünk, amin már nem érem el kényelmesen az esés végén tudatosan elengedett szárat, de épp elég az, ha elszaladós lova van az embernek. Mondjuk nekem nem olyan.) Mondtam már, hogy imádom?
Kicsit megsétáltattam magam körül, hogy lássam, nincs-e baja, áttapigattam, de sehol semmi.
Hazáig sétáltunk, eleve ez volt a terv, hogy a csatakos ló ivás-készre hűljön, megszáradjon hazáig, extra motivációt adott, hogy az adrenalin múltával előjöhet sérülés, jó lenne nem túlterhelni, meg időben észrevenni.
De ő is könnyen megúszta.

Nagyobb bajunk sose legyen, de bakker ez a nyomi nem vigyáz eléggé a saját lábára, van valami veleje a lóban-ne-bízz mondásnak..