Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LOVAK rajzolása


  • Please log in to reply
1903 válasz a témához

#1 Kalevala

Kalevala

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 80 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 10:37

Kezdõ rajzosként várnék tippeket, ötleteket, munkáitok képeit, meg egyátalán... : )

#2 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 12:24

A galériában vannak rajzok (csak nem az enyémek :D )

#3 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 13:17

Szia Kalevala! Hülye kérdés, de mégis milyen ötleteket, tippeket szeretnél? Ha gondolod, nagyon szívesen segítek, de miben??? :confused:

#4 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 13:37

Figyeld sokat a lovakat, de ne úgy, ahogy eddig, próbáld meg rajzos szemmel nézni õket: az arányokat, a kis részleteket, amire eddig esetleg nem figyeltél tudatosan. Pontosan hol helyezkedik el a szeme a fején, hová illeszkedik a füle, pontosan hol vannak az orrlukai, a szájszöglete, hol illeszkednek a lábai, a farka, a nyaka a testéhez, milyen formájú egy szügy, egy mar? A legnehezebb talán a lábakat lerajzolni, ott a rengeteg ín, ízület és a paták, az érdekes ívek és szögek (ne a patkószögre gondolj ;) ).Kezdetben használj modellt, vagy fotót referenciának, fejbõl csak akkor tudsz majd jól lovat rajzolni, ha rengeteg lovat lerajzoltál már modell után, és nagyon jól ismered a ló minden porcikáját.Rajzolj egyszerû, gyors vázlatokat egész lovakról, melyeken tanulmányozod az arányokat. Rajzolj csak kis részleteket, szemet, fület, könyököt, csüdöt, patát de ezeket dolgozd ki részletesen. Aztán kapcsold össze a kettõt, rajzolj részletesen kidolgozott lófejet, mellsõ lábat, hátsó lában, aztán teljes lovat is.Kezdd az egyszerûbb nézõpontokkal, a legtöbb állat oldalról a legjellegzetesebb. Ha már megy, akkor próbálkozhatsz a többi nézettel is, szembõl, félig oldalról stb. Fotókat, festményeket nézegetve megtalálhatod a legszebb, legkedveltebb nézõpontokat. Ha ezek mennek, próbálkozhatsz szokatlanabbakkal is: rajzolj egész lovat felülrõl, a fejét kicsit alulról stb. (ha élõ modellt használsz, légy óvatos ;) ).Elõször csak statiks (álló, legelõ) lovakat rajzolj, aztán jöhetnek a nehezebb, mozgó lovak. Az elõbbihez nyugot lovakat jól lehet élõ modellként használni, az utóbbihoz inkább fotókat ajánlanék. A fotó elõnye, hogy nem lép le a modell, mielõtt befejeznéd a rajzot. Másik elõnye, hogy adott szögbõl, két dimenzióban leképezve mutatja a lovat (igaz ez egyben a hátránya is).Fejleszd a fantáziád. A következõ gyakorlatot egy rajzkönyvben olvastam, és nagyon tetszett. Képzelj el egy kis lovat, ahogy ott áll az asztalodon (szõnyegedes stb.) és téged néz. Képzeld, hogy legel, aztán elkezd ügetni, vágtatni, vagy amit akarsz. Gondolatban változtasd meg a színét, jegyeit, formáját, méretét. Ha jól megy, utána képzelj mellé egy másik lovat, és játsz vele is. Egész kis ménesed lehet így. (Csak ne vidd õket magaddal és társaságban ne beszélgess velük hangosan :D ).A különbözõ technikákról, eszközökrõl, árnyékolási módszerekrõl stb. pedig bármelyik rajzkönyvben olvashatsz, de a neten is lehet találni rengeteg anyagot, és vannak külön rajzolással foglalkozó fórumok is. Ha tudsz angolul, tudok ajánlani linkeket.Ha referenciafotókat keresel, a Google képkeresõje jó szolgálatot tehet. Ha van fényképezõgéped, és szeretsz fotózni, kísérletezni, az még jobb. (Ha festményt, meglévõ rajzot használsz referenciának, és közszemlére teszed a mûvedet valahol, akkor természetesen illik feltüntetni az eredeti mû címét, alkotóját is).

#5 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 15:31

Lehet, hogy megint hülye kérdést tettem fel?... :confused: Hux nagyon jól összefoglalt mindent, én még annyit hozzátennék, hogy ha már nem részlettanulmányt csinálsz, hanem portrét/egész lovat, ne ragadj le a részleteknél, elõbb vázold fel az egész képet, különben "elmásznak" egymástól a testrészek, és hiába a szép szem, ha fél méterre arrébb van, mint kéne! A vázlatnál vedd figyelembe, hogy a lónak csontváza van, azon izmok, ez adja meg a formáját (jó, hogy szólok, igaz? ;) ) Idétlenül hangzik, de ha ismered az arányokat és a fontosabb ízületek szögelléseit, egy szinte geometrikus, egyenes vonalakból álló egyszerû vázlatból olyan pacit rittyenthetsz némi gyakorlás után fejbõl is, hogy ihaj!Majd megpróbálok valami "szemléltetõ anyagot" átküldeni, mert ez így kicsinykét zagyva, de rajz alapján pofonegyszerû. Ja, és még valami: már a vázlat készítésekor néha hagyd abba a munkát, és nézd meg a rajzot messzirõl, így van esélyed idõben kiszúrni az esetleges hibákat, aránytalanságokat, amiket késõbb már lehetetlen korrigálni, és agyoncsapják az egyébként szép rajzodat. Sok sikert, Posted Image jó szórakozást! Posted Image Posted Image

#6 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 22:26

Kalevala, elméletileg lesz itt egy "sztepbájsztep" lórajzolós gyorskurzus made by Rosinante, már megcsináltam, csak még bénázgatok egy kicsit, mivel gõzöm sincs, hogy fog idekerülni... :eek:

#7 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 22:42

Hú, hogy én is mennyit próbálok lovakat rajzolni... Mondjuk mostanában a legtöbb csak firka, nincs idõm és türelmem kidolgozni egy teljesalakos, árnyékolt, pontosan megrajzolt lovat. (Ha érdekel, van pár rajzom a honlapomon, de amolyan 'fél óra alatt kész' kategóriába sorolhatók...)Viszont van egy nagyon szép és alapos könyvem Szunyoghy Andrástól: A ló mûvészeti anatómiája. Ott aztán tényleg minden le van írva és rajzolva, az izomzattól kezdve a csontvázig, sorra véve a különbözõ testrészeket. Csak ajánlani tudom, ha az ember elég idõt fordít rá, rettentõ sokat segít. Posted Image

#8 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 22:43

Hát most ezek az ötletek nekem is felkeltették az érdeklõdésemet. Engem sosem tanítottak rajzolni, amire annyiból büszke voltam, hogy saját magamtól fejlesztettem ki a nekem legjobban "fekvõ" technikát, folyamatosan fejlõdök, ezt képrõl képre látom. Viszont éppen ezért, mert egyedül próbálkoztam (és próbálkozom most is), sok alapvetõ dolog kimaradt, és talán pont ezeket kéne kipróbálnom, kifejlesztenem, hogy olyan képeket készíthessek, amikkel elégedett is lennék. Hux tanácsai, ötletei nagyon jól jönnek, és nagyon várom már azt a bizonyos sztepbájsztep kurzust is by Rosinante! Posted Image

#9 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 2:44

Gyors magyarázkodás: a lovacska finoman fogalmazva nem tökéletes, de egyrészt másfél hónapja ló által szét vagyon harapva a balközép ujjam (persze balkezes vagyok), és egy kicsit sájdalmas, másrészt fejbõl csaptam össze szegény párát, így jutott neki a küllemi hibákból rendesen. Azért remélem, valamelyes segítséget nyújt az érdeklõdõknek. Posted Image 1. lépés: pont-pont-vesszõcske stílusban 5 vonal: hát, elsõ láb helye kb, hátsó láb vonala függõlegesen kb, nyak felsõ vonala, orrhát. Az arányokat, szögeket érdemes eleinte képrõl kipuskázni. Ezeket a vonalakat nem kell szentírásként tisztelni, de segíteni fognak, hogy a paci összességében arányos legyen. Fontos, hogy a lábak inkább az irányt jelezzék, és még ne jelöljétek ki a paták helyét, mert valszeg tacsijellegû lesz szegény jószág. Nekem is meg kellett hosszabbítanom a lábait, elszabtam az elsõ arányokat. Hagyjatok alatta elég helyet, ne a papír alján ácsorogjon. Posted Image2. lépés: elnagyoltan has vonala, lapocka, far lejtése, nyak alsó és felsõ vonala, far nagy tömegû izmainak jelzése egy vonallal, térd-csánk vonala, elsõ láb vonalai (nem párhuzamosak, enyhén összetartanak.) Lábtõ, csüd kijelölése továbbra sem ajánlott! Posted Image3. lépés: felsõvonal és has kialakítása; dolgozzátok ki a nyak és a hát ívét, és ha kész, ehhez viszonyítsátok a lábak hosszát. Felülrõl lefelé haladva jelöljétek be az ízületek helyét, de ne menjetek még bele az aprólékos kidolgozásokba. Posted Image4. lépés: a túlodali lábak vázlata; érdemes a lófotózási sémát követni (túloldali lábak közelebb vannak egymáshoz.) Itt arra kell figyelni, nehogy a szóbanforgó lábak túl hosszúra sikeredjenek (lásd a mintalovam jobb mellsõ csülke...) A távolabbi mellsõ láb csüdje ilyenkor meredekebben áll, tehát az ízület magasabbra kerül. A hátulsó láb szárának hátsó élét meghosszabbító képzeletbeli vonal kb. az ülõcsontot kell hogy érintse. Posted Image5. lépés: remélhetõleg egy jó vázlatot készjtettél, amit már ki lehet dolgozni aprólékosabban, ízületek formája, stb. Posted Image6. lépés: végsõ részletek kidolgozása, fej, sörény, farok, és árnyékolás. Ha fejbõl vagy rossz, tónustalan fotóról rajzolsz, vannak tuti árnyékolási részek, amiket besatírozol, és klassz térhatást érhetsz el: alsó állkapocs, torkolati barázda, lapocka, vállizmok, lábtõ, csüdhajlat, has, csípõszöglet alatti rész, nagy farizmok, csánk, csüdhajlat, és persze a túloldali lábak belsõ fele.Kész! Hátra lehet dõlni - én ilyenkor szoktam észrevenni, hogy mit rontottam el, de legalább lesz gyújtósom. Ennek a pacinak a következõ hibái vannak: az alsó állkapcsán a nagy rágóizmok egy cseppet lecsúsztak. A nyaka rövid, a háta roskatag, az elsõ lábai érdekesek, a farizomzata nem elég mély, viszont a csánkja piszok magasan van. Szegényke, így járt.Ha gondoljátok, végig lehet zongorázni a portré-rajzoláson is. Jó szórakozást!

#10 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 2:49

Hux, te egy zseni vagy. Nem is egy, hanem legalább három. Engem rávezetni arra, hogy kell ezt az izét ideizélni... Komolyan mondom, le a kalappal. Ezentúl magamra is másképp gondolok -egy ilyen bonyolult feladatot végrehajtottam! Posted Image :D Köszi!

#11 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 19:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Rosinante: Ha gondoljátok, végig lehet zongorázni a portré-rajzoláson is. [/QUOTE]Akkor légyszi... :rolleyes:

#12 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 19:50

Lehet, hogy megint könnyelmû voltam? Posted Image

#13 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 20:10

Ez...Rosinante!! GRATU! Posted Image Van nekem egy könyvem. Abban ugyanígy le vannak írva, de ott a ló rajzolásáról asszem egy fél oldal van, az is csak illusztráció. (sõõõõt! most jut eszembe hogy az egész könyvben egy darab betû sincs, csak vázlatrajzok)De vannak benne ilyen kakasok, meg tehenek, meg juhok, meg rókák, meg szarvasok, meg ilyenek :D

#14 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 21:58

Nekem meg megvan a Szunyoghy-féle könyv, talán az a címe, hogy A ló anatómiája (már nem emlékszem, mert VALAKI -hallod, Kedvesem?- kölcsönkérte, és még nem adta vissza), és ez csak rajzokból áll, minden procikája le van rajzolva, plusz hempergés, ugrás, ágaskodás, stb. jóóó vastag (viszont már nem olyan drága 5-6000.-) könyv, és télleg profi.

#15

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 22:06

Ezek az anatómiás könyvek nagyon jók, én embert is a Barcsay: Mûvészeti anatómiából tanultam rajzolni... De azért, aki eleget van lovak között, és elég lovat nézeget, és van egy kis szeme hozzá, az viszonyleg könnyen elsajátíthatja az alapokat, én azt hiszem. Legalábbis én így voltam vele. Persze nem lettem profi, ahhpz jóval több idõ kéne, amit rajzolással tölthetek.Rosinante! Ez nagyon jó lett, még így "félkézzel" is, kíváncsian várom én is a folytatást. Posted Image

#16 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 22:09

Dé. én eleget vagyok lovak között, meg mûvészeti szakkörre is jártam, ehhez képest nézd meg a Galériában a Cipis rajzomat. nem csak azért nincs megrajzolva az orra, mert a fotón sem volt ott :D Hanem mert vannak olyan részeik a lovaknak, amiket brutálisan rosszul tudok lerajzolni Posted Image

#17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 22:24

Gyakorolni kell. Én meg fület nem bírok rajzolni, csak kínlódások árán :D

#18 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 22:35

Az elsõ lépésig profi vagyok :D :D :D

#19 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 0:51

Mutassa meg mindenki h mit alkotott!!!!Légsziii!Én is csináltam egy variációt vagyis csak félkész,de kiváncsi vagyok ki mit bénázott össze :D Posted Image Andi

#20 Zabocska

Zabocska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 146 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 15:58

Idézem rosinanantét:"Ja, és még valami: már a vázlat készítésekor néha hagyd abba a munkát, és nézd meg a rajzot messzirõl, így van esélyed idõben kiszúrni az esetleges hibákat, aránytalanságokat, amiket késõbb már lehetetlen korrigálni, és agyoncsapják az egyébként szép rajzodat."Én tükörben is meg szoktam nézni a kis aranyost, mert úgy egy csomó hibát ésreveszek, amit egyébként nem.

#21 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 16:33

Meg fejjel lefelé, oldalról, ilyen-olyan szögbõl, stb. Sok hiba sunyin elrejtõzik, és tényleg csak a leghülyébb módon lehet megtalálni... De érdemes! ;) Bár a hátulról történõ nézés nem biztos, hog segít. Persze papírja válogatja... Posted Image

#22 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 18:38

Nekem nagyon rossz szokásom, de szinte kizárólag csak a bal oldalukról nézve tudok lovakat rajzolni. Valahogy ezt gyakoroltam be, ma már nagyon nehezemre esik jobbra nézõ lovat rajzolni...

#23 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 18:46

Most vagy valami nem stimmel, vagy nem tudom Posted Image [url="http://"http://www.freeweb.hu/zsubaba/uveg12_1a.jpg"]Ez is jobbra néz[/url] [url="http://"http://www.freeweb.hu/zsubaba/uveg34a.jpg"]Mek ez is jobbra néz[/url] Posted Image Hogy is van ez? Milyen lenne ha tudnál jobboldalra nézõ lovat rajzolni? :confused: :D (Bocsi, de csak így van meg, kontúrozva)

#24 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 19:04

idézet:
Eredeti szerzõ: teddy: Nekem nagyon rossz szokásom, de szinte kizárólag csak a bal oldalukról nézve tudok lovakat rajzolni. Valahogy ezt gyakoroltam be, ma már nagyon nehezemre esik jobbra nézõ lovat rajzolni... [/QUOTE]Na én ennek pont az ellenkezõje vagyok Posted Image :D

#25 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:23

Hát én ezt alkottam tegnap este: [url="http://"http://kep.tar.hu/dodo/50006739/10387036#2"]http://kep.tar.hu/dodo/50006739/10387036#2[/url] Szeretnék építõ jellegû kritikát kérni. Az arányok mindíg is a mumusaim voltak sajnos, remélem, ha gyakorolok ezzel a "pálcikapaci"-módszerrel ( Posted Image ), javíthatok rajta vmit... Amit én eddig észrevettem, az az, hogy nagyon elõl van a marja, és vhogy a feje-nyaka sem stimmel nekem, olyan érzésem van, hogy orra fog esni a paci...Szóval várom az észrevételeket/tanácsokat. (ja, és külön köszönet Dórinak a kölcsön tárhelyért Posted Image ) [ Január 06, 2005, 21:24: Az üzenetet átszerkesztette: loxodonta ]

#26 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 22:25

Ööö, jó, de ezek régebbiek :D (Zsunak válasz) [ Január 06, 2005, 21:26: Az üzenetet átszerkesztette: teddy ]

#27 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 13:47

Loxodonta, a lovad hátsó lábai hosszabbak, mint a mellsõk, a perspektívával is van valami gond, az eleje és a hátulja mintha nem ugyanabból a nézõpontból látszana. A nyaka szerintem jó, ha a ló hátát hosszabbnak rajzolod, és kijavítod a fenti hibákat, akkor arányos lesz és nem fog elõre dõlni.

#28 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 14:42

Köszi, Hux. Igazad van, tényleg nem stimmel a hátulja (sem :rolleyes: ), majd megpróbálok erre is jobban odafigyelni. Mindíg bajban vagyok az arányokkal, sokszor figyelmetlen vagyok, egyszerûen nem veszem észre a hibákat, csak késõbb, és utólag "eszem a kefét"... redface.gif :D

#29 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 14:50

idézet:
Eredeti szerzõ: teddy: Nekem nagyon rossz szokásom, de szinte kizárólag csak a bal oldalukról nézve tudok lovakat rajzolni. Valahogy ezt gyakoroltam be, ma már nagyon nehezemre esik jobbra nézõ lovat rajzolni... [/QUOTE]Detto

#30 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 15:14

egy eves csikonak mindig magasabb a fara mint az eleje. Ha ezt rajzoltad le akkor jol rajzoltal loxodonka...

#31

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 15:16

Ezzel valamiért én is így vagyok, biztos a jobbkezesség miatt van ez (bár javítson ki, aki ugyanígy van és balkezes ;) ). De néha mégis sikerül, ha van miért nagyon akarni Posted Image [url="http://"http://zsubaba.freemp3.hu/Derajz.jpg"]Mint itt is.[/url] (Bocsi, Zsuanyu, néha muszáj mutogatnom helyetted, bár már a tiéd Posted Image )[ja, és el kell ismernem, hogy a linkelt darab részint képrõl van, de ezesetben ezt tartottam optimálisnak Posted Image de nem vagyok egy másolgatós típus különben ;) ] [ Január 07, 2005, 14:47: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#32 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 15:35

Én életemben nem tudtam rajzolni és sz.tem nem is fogok. De ezt a módszert kipróbálom. Pár napja rajzoltam elõször igazi lófejet. Szörnyû lett, de az eddigiekhez képest állati jó. Eddig mindig átrajzolóval csináltam vagy fénymásoló... Ideje saját kéet készíteni, ami 3-as rajzjegyekkel nem lesz túl könnyû...

#33 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 15:50

[url="http://"http://web.axelero.hu/janosyne/lo.jpg"]http://web.axelero.hu/janosyne/lo.jpg[/url]Én ezt alkottam. [ Január 07, 2005, 14:51: Az üzenetet átszerkesztette: jm-horseman ]

#34 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 15:51

Van ebben a jobb/balkezességben valami, mert én meg balkezes vagyok és mindig jobboldalát rajzolom a lónak... Nagyon nem esik kézre a baloldalas rajz, fõképp mert azon sokkal nehezebben találom el az arányokat.(Ehhez képest az itteni gallériában az arab fejem pont baloldalas, de tényleg ritka hogy balos lovat bevállalok, sokkal jobban megszenvedek vele)

#35 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 16:59

Most csakazértis jobbra nézõ lovat rajzoltam (bár még nincs kész teljesen), de nem sok sikerrel. :rolleyes: A háta közepétõl egészen a farkáig szerintem úgy rossz ahogy van... Rájöttem, hogy képtelenség egy lónak hátsó lábakat rajzolni. :D [url="http://"http://www.pknranch.hu/album/albums/Teddy/IMG_8789_resize.JPG"]http://www.pknranch.hu/album/albums/Teddy/...8789_resize.JPG[/url]

#36 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 17:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Cirmos: egy eves csikonak mindig magasabb a fara mint az eleje. Ha ezt rajzoltad le akkor jol rajzoltal loxodonka... [/QUOTE]Egy könyben lévõ kép alapján csináltam, de szegény paci egyáltalámn nem néz ki csikónak, csak én vagyok béna... :rolleyes: ;) Teddy! Szerintem egyáltalán nem rossz, sõt, nekem nagyon is bejön az a rajz! Kicsit karikatúra (bár nem ez a legjpbb zsó rá) jellege van, de nagyon el van találva!

#37

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 12:10

teddy, csak olyan, mintha épp megijedne, és berogyna a hátulja :D De klb nekem is bejön Posted Image De a hátsó láb kérdésben egyet értünk :D

#38 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 12:46

A jobbra-balra nézõ lovak, meg a hosszú hátsó láb ezek szerint valami globális jelenség lehet: én is jobb kezes vagyok, és csak balra nézõ lovat tudok rajzolni (legalábbis mindig ilyet rajzoltam), és az [url="http://"http://www.paci.hu/forumpic/rajz/lu001.jpg"]én lovam[/url] hátsó lábai is túl hosszúak lettek. :D Teddy, nekem is tetszik a lovad, szerintem kicsit meseló jellegû, tök aranyos. Posted Image Hátsó láb kérdésben én is egyetértek, talán azt a legnehezebb rajzolni, én is megszenvedtem vele.Jm, a lovad bal mellsõ lábát szerintem vesd alá alapos vizsgálatnak, és nézdd meg azt is, ahogyan a ló nyaka és szügye találkoznak, a rajzodon valahogy nagyon egybe vannak.Rosinante technikai okokból most nem tud itt lenni velünk, remélem hamarosan visszatér.

#39 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 13:30

Hux! Tök jó lipicai feje van a lovadnak! Posted Image Ma rávettem magam, hogy kipróbáljam Rosinante módszerét: [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/27644992/10426798#2"]Õ[/url] lett az eredmény.A jobbkezes probléma nálam is fennáll. Talán kétszer ha sikerült jobbra nézõ lovat rajzolnom...Másik problémám az árnyékolás. Nem tudom igazán 3 dimenzióssá tenni a rajzaimat. Nem nagyon emelkednek ki a papír síkjából, ha értitek, mire gondolok...

#40 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 13:41

Kár, hogy egy trakehneni fotóját használtam referenciának. :D Az árnyékolással én is mindig bajban vagyok. A ló elég bonyolult forma. Most almákon és egyszerûbb formákon próbálok gyakorolni.