Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vegán-, lakto-, lakto-ovo-, és szemivegetarianizmus.


  • Please log in to reply
244 válasz a témához

#81 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 13. - 21:58

Abból mi igaz, hogy abban a magyarban (de persze ez alatt az ideszületést értem nem a tiszta magyar vérût mer olyan nincs) van feltehetõleg magyar vér, aki tejérzékeny? Ezt nem én mondom, hanem az antropológusok. Már mióta. Én mivel nem vagyok hozzáértõ, és a kémia elég távol áll tõlem, megkérdezném Töletek.... Ezt azzal magyarázzák, hogy ahonnan az õseink jöttek, nem volt tehén, csak itt Európában, és a szervezetünk nem fogadta be. persze ez azt is jelenti, hogy pl kecsketejre, meg egyéb más állat tejére nem vagyunk érzékenyek, itt konkrétan a tehénrõl van szó.Én nem iszom tejet egyáltalán, kiskoromban érzékeny voltam rá, de persze kinõttem. Viszont amikor még tartott az érzékenység, belém erõltették az óvodában, hiába tiltakoztam (és az óvónõk is tudták hogy érzékeny vagyok, dehát nagy az Isten állatkertje) ráadásul ha jól emlékszem amellett hogy meleg volt, még cukor is volt benne. Namármost, azóta én ha meglátom rohamszerûen öklendezni kezdek. (ez nem vicc, gyûlölöm)Olvasom itt-ott hogy nem egészséges más meg megesküszik rá, hogy komolyan szar nekem hogy nem iszok tejet mert ez annyira fontos. Hát nem tudom. Egyéb tejterméket eszek, én azt gondolom, normálisan táplálkozok, és szinte soha nem vagyok beteg, az immunrendszerem nagyon jó!!!!! Valamint a csontom amellett hogy viszonylag vékony, az életbe soha el nem tört, pedig kiskorom óta esek-kelek, többször olyat zúgtam, hogy azt hittem ott maradok, és mégse tört csontom. (ez persze örökletes, a családban mindenkinek jó csontja van) akkor meg? nekem nem hiányzik a tej, lehet inni ezer más folyadékot, és még a zabpelyhet is jobb szeretem magában... Ennyit rólam és a tejrõl.

#82 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 22:17

ÖÖ most megfogtál kedves KT, ugyanis én kiskoromban úgyszint nem ihattam tejet.Ami meglepõ módon azzal járt, hogy -a fogamon kívül- a csontjaim atomerõsek, mindezek ellenére. Biztos a sport is belejátszik, de érdekes ez nekem..A fogamon érzem egyedül a kálcium hiányát, (most nem arra kell gondolni hogy rothadó alsó-felsõ protkókkal rendelkezem :D) de máshol egyáltalán nem. Pedig pont abban az idõszakban nem ihattam tejet ugye, amikor szüksége lett volna rá a szervezetemnek.Amúgy én szeretem a tejet, habár nem iszom gyakran, de szeretem az ízét, akár kakaóban, akár kávéban, kajában, vagy csak simán.

Edited by tötõ Zsó, 2005 június 13. - 22:19.


#83 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 22:19

A tej egyes természetgyógyászok szerint rendkívül egészséges. A szarvasmarha kicsinyeinek. :)Van, aki tej és tejtermék ellenes, és van, aki ezzel gyógyít. tanácstalansmiley.

#84 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 7:20

Én is tejérzékeny voltam kiskoromban. És én sem ihattam abban a bizonyos korban tejet, de most mégis itt vagyok és csontom csak egyetlen egyszer tört (persze, mi más, farokcsont... :o ). A fogaim nekem erõsek, eddig még nem találtatott lyukas közöttük. Viszont az ízét szeretem most is, csak egy börgényinél többet nem tudok belõle meginni, mert bajok lesznek :D

#85 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 7:29

Laikus véleményem szerint mindenki téved, akár jógaülésbõl osztogatja az igét, akár elektronmikroszkóp mellõl, amikor általánosságokat fogalmaz meg NEKED. Aki EGY BIZONYOS organizmus vagy. És emiatt lehet, hogy NEKED fele adag aszpirin elég. Vagy kétszer annyi kell. Vagy meghalsz tõle.A fog, az érdekes, tej mindig fogyott, de a mai fiataloknak szép a foguk, a vénecskéknek meg pocsék.

#86 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 14. - 7:35

Várjunk. A fogak teljesen más téma, azt naponta roncsolja a sok szar fogkrém amivel megmossuk. Az nekem se túl tökéletes..

#87 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 7:36

Én épp az ellenkezõjét mondtam... :)

#88 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 7:38

De akkoriban, amikor a vének voltak mai fiatalok, akkor nekik is szép fogaik voltak :)Amúgy a nagymamámnak sincs egy likasa se!

#89 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 7:57

Nekem egyértelmûen a kálciumhiány látszik a fogaimon, a végük sokkal "áttetszõbb" mint a közepe pl. De ettõl függetlenül az alakjuk szép, meg a szinük is. Csakhát azért nem hülyeségbõl mondják hogy a fejlõdésben lévõ szervezetnek kéne a kálcium.. :rolleyes:

#90 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 8:04

Szubjektív érzésem, az én fiatal koromban átlagosan a fiataloknak rossz foguk volt, ma pedig átlagosan jó foguk van.Kálcium? Hiány? Lehet. Tán még emlékszik valaki a Márkus-porra. A hozzá adott elmélet szerint magában kálciummal nem lehet pótolni.

Edited by Ernest, 2005 június 14. - 8:06.


#91 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 14. - 8:21

Ernest!te ezt mibõl gondolod? Az odáig rendben van, hogy szebb, elsõ ránézésre! mert gondolom nem vizsgálod meg minden veled szembejövõ fiatal fogazatát. hanem mikor kinyitja a száját, akkor látod, hogy szépek a fogai. Valóban, az én nagyanyámnak biztos nem voltak ilyen szép fehér fogai fiatalkorában, meg gondolom ez a nagyátlagra igaz. De más kérdés, hogy fehérek e, meg más hogy egészségesek e. Tudomásom szerint Magyarországon a fiatalok fogazata nagyon rossz, és nem is járnak endszeresen fogorvoshoz.Az más kérdés, hogy a fogkrémek lassan tönkrevágájk, aztán meg rohanhatsz fogorvoshoz és oda is dobhatod a pénzt.Egyébként ezt egy fogorvos mondta. Egy ismerõsöm 30 éve nem mos fogat és olyan makkegészséges a fogazata hogy bárki megírigyelhetné. Még mielõtt megkapnám a magamét, egy percig nem mondom, hogy ne mossatok fogat, mert úgy a jó. csak meg kéne válogatni, hogy mivel.

#92 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 9:05

Well, Ken, ezt, mint írtam, én saját látószervi tapasztalataim alapján gondolom. Lehet, hogy rosszul, de akkor is, látok elég nevetõ fiatalt a villamoson, ahhoz, hogy csodáljam a világot. Ami idõnkben ez nem így volt. Namost lehet, hogy az egészségesség és a szépség még nem egyezik meg, de errõl még külön meg kell, hogy gyõzzél.

#93 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 9:17

Ez érdekes. Ezt, hogy akiben van magyar vér, az tejérzékeny nem igazán értem. Nem tudom pontosan, hogy öröklõdik a tejérzékenység, de csekély genetikai tudásom alapján nem feltétlenül jön elõ minden generációban fentotípusosan egy adott tulajdonság. Lehet, hogy hordozva van, de a más "vérek" bekeveredésével akár el is tûnhet, hiába indult ki magyarból leszármazás. De például e szerint az elmélet szerint (már ha jól értelmeztem), nem fordulhatna elõ, hogy a nõvérem kiskorában tejérzékeny volt, én pedig soha. Pedig ugyanazoktól az õsöktõl származunk (ha csak a szüleim el nem titkolnak valamit :rolleyes: :) ).Nem tudom, hogy van ez, de én világ életemben tejjel (ill. kakaóval) kezdtem és zártam a napot, a csontjaim köszönik szépen jól vannak, a fogaim is tûrhetõen (2 tömött fogam van), úgyhogy nem tudom, hol az igazság.

#94 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 9:24

Czeizel szerint az európai emberek 3 õsapától származnak.

#95 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 15:02

Endre bácsi... háttt... az hisz neki, aki akar. :)A tejet valóban a bociknak találták ki, nem embernek. Ebben igaza van annak, aki mondja. Viszont a magyar lakosság kálciumszükségleteinek 2/3-át a tejbõl fedezi. Sajtban, túróban, tejtermékekben csak töredék annyi kálcium van. Abból is tudod fedezni, csak kicsit többet kell enni belõle.Mindenféle tejtermék nélkül is lehet egészségesen étkezni, csak kicsit nehezebb. Ez azt jelenti, hogy tudatosan kell táplálkozni. Vannak növények (nem tudom melyek, házi feladatnak adom utánanézni :D ), amelyekben van hasznosítható kálcium. Ha ezeket eszed, minden rendben mûködik. Mert ez is szempont ám, hogy hasznosítható legyen. A tesco gazdaságos pezsgõtablettákban, ebben, abban, van ugyan kálcium, fel is tüntethetik a terméken, de egyáltalán nem biztos, hogy az emberi szervezet képes hasznosítani a kálciumot adott elõfordulási formájában. Kálciumtablettából IS érdemes ezért a jó minõséget, gyógyszertárit venni, mert azt nem csak megiszod, de hasznodra is lehet. (vagy ízlik, iszol jó sokat, és akkor meg veseköved lesz :D )A fogkrémek roncsoló hatásáról én még nem hallottam, de manapság... Annyit fontosnak tartok leírni, hogy a reklámok ott IS hazudnak, amikor azt mondják, hogy ebben sok kálcium, meg fluor meg mit tudom én mi van, és az neked jó lesz. Ezek a fog felszínén át felszívódni nem tudnak, ilyen módon fölöslegesek a pasztába, másrészt a normális táplálkozással ezen anyagokat a kellõ mennyiségben felvesszük, tehát megintcsak minek a fogkrémbe.A fogmosás ott lehet káros, hogy módszeresen lesuvickolod a zománcot, vagy tömény sósavval öblögetsz. Szerintem a jó márkák kevésbé színezett és ízesített termékeiben meg lehet bízni (talán). Olyan szempontból mindenképp szükséges a tisztogatás, hogy a lepedéket (=bacitelep) eltávolítod. A reklám-fogsorúaknak lehet, hogy tisztul a fogazatuk a megfelelõ rágás során (sárgarépa, nyammm :) ), de akinek kicsit erre-arra csálé, annak biztosan marad itt-ott néhány bányásztelep, és idõvel munkába kezdenek. Ha valaki fél a fogkrémtõl, azért legalább tiszta fogkefével bûvészkedhet. :)

Edited by esti, 2005 június 14. - 15:05.


#96 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 14. - 15:04

Ernest! Külön meg kell hogy gyõzzelek? de miért? Én személy szerint hiába nevetnek rám, nem feltétlen látok el mindenkinek az utolsó fogáig. Többnyire az elsõ fogakat látjuk. Honnan tudod hogy az mennyire egészséges? Szép? mert fehér, mert szabályos? Nos az enyém is elég szabályos, pedig soha nem hordtam fogszabályzót, akire mosolygok annak nagyon tetszik, de a fogorvos nem biztos hogy azt mondaná a fogaimról hogy egészségesek. Fene se tudja már mennyit tömtek!

#97 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 15:21

Tej: Erdekes modon en a nyers tejet joizüen megiszom, de ami egy kicsit is pasztörizalt, azzal mar nem birkozik meg a gyomrom. Regebben azt hittem, hogy tejerzekeny vagyok, de amiota egyszer a nyers tejet megkostoltam, mar nem vagyok benne biztos.Fogkrem: A fogorvosom szerint a feheritö fogkremek nem jok a fognak.Fog: Ernest, manapsag feher szinü a tömes. Amikor gyerek voltal, akkor meg föleg amalgammal tömtek. (azaz most nem latszik)

#98 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 15:58

Aj. Még nem vagyok vak... 30 cm-rõl nem vág át egy tömés. Mert azért a villamoson a rekeszizmáig lelátok a mellettem állónak, ha nevet. Tök furcsa, hogy errõl vitatkozunk, ilyen felállásban. Ha frontot cserélnénk, azt valószínûbbnek tartanám... De ha Ti mondjátok, legyen úgy. Elvégre nem én járok gimibe.Ken, a meggyõzést úgy értem, hogy ha egy fog ránézésre nem beteg, akkor az általában egészséges, nem? A fogorvos ugyanis többnyire szintén csak NÉZ. Abból alkot véleményt. Vegyük ki azt az esetet, amikor meszirõl nézem sötétben és nem látom a fehér pótlást, amikor diótörés miatt hosszában belül el van repedve, stb.

#99 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 június 14. - 16:13

Néz, de akkor alaposan olyan kistükörrel, meg olyan vakaróeszközzel, nemcsak úgy hogy ránevetsz :dev: Szerintem is furcsa h ezen vitatkozunk, mert én pl mindennap négy busszal járok (najó, ilyen idõben átváltok biciklire de ígyis sokat buszozok) és középiskolás vagyok, mégis megtudnának fogni ilyen kérdéssel, hogy milyennek látom a kortársaim fogazatát. Én nem látok be olyan mélyre ugyanis.. Nekem max. egy-két mosolygós száj ugrik be, semmi több, az úgy odáig rendben is van. De azt se én találtam ki, hogy a magyar ember fogazata rettenetes. :(

#100 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 20. - 18:27

De a fog mellékvágány volt, mert legfeljebb kihullik az étrendtõl, de majd késõbb. :) Most viszont jó idõszak jön gyümölcsöket enni. Bár az egyik munkatársam annyira megijedt a magas mittudoménmi szinttõl, hogy a cseresznyét sem meri enni. :)

#101 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 16:27

A Vágólóban indult vitához szólva, nem vitát akartam gerjeszteni, hanem a szabad véleménynyilvánítás jogával éltem és reményeimnek adtam hangot. Mégis láttam azt a dühöt, amivel replikáztak egyesek, ami azt mutatja, hogy lelkük mélyén érzik bûnös mivoltukat... Engem azért érdekel, ki mit eszik, mert lehet, hogy az ilyenek miatt kerül idõ elõtti nem természetes elhalálozásra pl. az én lovam is. (Ismét Vágóló téma...) Ahogy annak idején a malacom, aki pedig olyan volt nekem, mint George Clooney házikedvence, ismeritek, ugye? Na, ettõl a pillanattól vagyok vegetáriánus. Aki megbotránkozik ezen a döntésemen, az csukja be a szemét, és képzelje el, hogy jóízûen eszi a kolbászt mustárral, majd azt mondják neki: "Örülök, hogy ízlik, ugyanis ez a Báróból (Csillagból, Hókából... kinek hogy hívják a lovát) van!" Én így jártam!!!

#102 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 19:42

A Vágólóban indult vitához szólva, nem vitát akartam gerjeszteni, hanem a szabad véleménynyilvánítás jogával éltem és reményeimnek adtam hangot. Mégis láttam azt a dühöt, amivel replikáztak egyesek, ami azt mutatja, hogy lelkük mélyén érzik bûnös mivoltukat.Engem azért érdekel, ki mit eszik, mert lehet, hogy az ilyenek miatt kerül idõ elõtti nem természetes elhalálozásra pl. az én lovam is. (Ismét Vágóló téma...) annak idején a malacom, aki pedig olyan volt nekem, mint George Clooney házikedvence, ismeritek, ugye? Na, ettõl a pillanattól vagyok vegetáriánus. Aki megbotránkozik ezen a döntésemen, az csukja be a szemét, és képzelje el, hogy jóízûen eszi a kolbászt mustárral, majd azt mondják neki: "Örülök, hogy ízlik, ugyanis ez a Báróból (Csillagból, Hókából... kinek hogy hívják a lovát) van!" Én így jártam!!!

Hozzászólás megtekintése

Kedves Reprajt!Ezek a bûnös lelkek nem érzik ismétle nem érzik, hogy bûnt követnek el: égnek emelem két karom és rimánkodok az összes istenhez , hogy kapják meg büntetésül a megvilágodsodást legalább olyan mértekben mint Neked van.Ez jó nagy bünti lenne!Más:Már mért ennék meg a lovadat ha Te nem akarod?Ha van saját lovad, biztos intézted neki az útlevelet abban van egy kérdés amit meg kellet válaszolni.Ezek szerint halovány gõzöd sincs errõl.Vega vagy, OK, de nem sajnálod azt a szegény zöldséget kihúzni az éltetõ földbõl? Eltéped gyökereitõl, elszakítod családjától, és még kést is mártasz belé???Reprajt, nem érzed úgy, hogy van amit kicsit túl lihegsz!?

#103 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 20:37

Csapos, te ûzöd az iróniát, és nem érted... (bûnös lelkek)Amúgy meg a malacomat etették meg velem, és bizony fájt. És példálózni kezdtem, hogy megértse minden lovas a fájdalmamat.Na látod hogy beszélgetek veled.

#104 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 20:50

Szerintem érthetõ, hogy Csapos mit nem ért. Azt nem érti, hogyha a tulajdonodban volt egy állat, akit úgy szerettél mint Clooney (csak Csapos véletelnül lóra gondolt, mert azt is említetted ;) ) akkor hogy került a tányérodba?ui.: különben én soha nem értettem egyet azzal, hogy ló=disznó=kuyta=csirke, nem számomra egyáltalán nem 'egyenlõek' ezek az állatok. Egyiket sem bántom,és mindegyik aranyos a maga módján, de egy lovat és egy kutyust is másként tartok, és máshogy kötõdök hozzájuk, meg egy csirkéhez is például(annak ellenére hogy a kedvenc állatom volt, soha nem nyavíkoltam, hogy meg kell enni). Persze biztos kegyetlen vagyok, de sebaj.

Edited by Ken Tacky, 2005 augusztus 2. - 20:53.


#105 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 20:51

Tudod, Ken, kb. 15 éves voltam akkor, és nem volt még "tulajdonom". Ha a szüleim le akarták ölni, szó nélkül megtehették, majd mikor velem - naív gyermekkel - megetették pörköltként, elégedetten szóltak, hogy remélem, ízlett, mert Tesóból volt! (Így hívtam... :( )

#106 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 20:52

Szerintem érthetõ, hogy Csapos mit nem ért. Azt nem érti, hogyha a tulajdonodban volt egy állat, akit úgy szerettél mint Clooney (csak Csapos véletelnül lóra gondolt, mert azt is említetted ;) ) akkor hogy került a tányérodba?

Hozzászólás megtekintése

stimt!

#107 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 21:01

Persze nem kívánok senkinek hasonló élményt. Én mindenesetre élve szeretem az állatokat. Nekem egy ilyen gyermekkori trauma kellett ahhoz, hogy rájöjjek, ennek megfelelõen kell élnem (ennem).

#108 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 21:10

Én a padlizsánnal voltam így. Évekig nevelgettem sétáltattam és eccercsak hamm megettük. Azóta valami mintha megszakadt volna bennem..... :dev:

#109 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 21:10

Az látszik is...

#110 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 21:13

....már rá sem tudok nézni, csak a régi padlizsánomat keresem mindegyikbe, de õk nem azok már. Nem adják azt a hûséges pillantásokat mint Õ, nem bujnak oda a lábam hoz mikor ujságot olvasok a kandallónál....ah ez már nem olyan :hupp:

#111 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 21:49

Az ember furcsa élõlény, nem olyan büdös, mint egy tigris, de négy gyomra sincs, mint egy marhának. Olyanok vagyunk, mint a svájci bicska, mindent eszünk, de egyiket sem igazán jól. És még össze is veszünk ezeken a dolgokon. :) Pedig a tolerancia szép fogalom (egy bizonyos fokig!!! :)).

#112 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 13:34

OffNem akartam beleszólni, csak olvasgattam és olvasgattam, aztán már nem bírtam tovább...Miért kell piszkálni valakit azért, mert egy malac volt a kedvenc állata? Valóban kicsit szokatlan, de lehetséges, azt is lehet ugyanúgy szeretni. Vannak itt pl. olyanok, akiknek csigái vannak... Nem akarok kioktatni senkit, meg igazán nincs is bajom senkivel, csak egy kicsit lehetnénk megértõbbek, miért kell kigúnyolni a másikat...Lehet, hogy Reprajt egy kicsit túlreagálta a dolgot, de lehet, hogy benne ez tényleg mély nyomot hagyott. Amúgy ezen nem csodálkozom, ha a szüleim ilyet bevágtak volna 15 éves koromban(akkor az ember már nem olyan naív és bontogatja szárnyait) hát meglett volna a véleményem...OffEgyébként ha õ úgy dönt, hogy nem eszik húst, akkor az az õ dolga. Az hogy miért dönt így, az is az õ dolga. Miért kell kigúnyolni csak azért, mert furcsa oka van annak, hogy nem eszik húst? Egy ismerõsöm nem eszik húst, és bizony furcsán néztünk rá eleinte, mikor lejött hozzánk falura(nõvérem városi barátnõje). Furcsa volt, de eszünkbe sem jutott "kiutálni" vagy érzékeltetni vele, hogy ez nekünk furcsa. Ha jön hozzánk, anyukám úgy fõz, hogy õ is tudjon mit enni, és nem csinálunk ebbõl problémát. Ja, és az õ oka amiért nem eszik húst, az, hogy egyszer "betévedt" a rokonai disznótórjába, majd miután látta, hogyan dolgozzák fel a húst, elment a kedve az egésztõl, és tényleg nem tud legyûrni egy falatot sem a torkánÉn szeretem a húst, eszem is, de pl. a lovamat nem enném meg, sõt egyáltalán nem ennék lóhúst, én is máshogy nézek egy lóra mint egy disznóra. (De attól még egy disznó lehet valakinek kedves!)

#113 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 13:53

Csapos!Hülye vagy te! :D (jó értelemben!)Itt a lovardában tavasztól van 10 db kispulyka, akik már elég nagy pulykák, a fiúk most kezdtek pulyka-kakassá változni. Igazi fehér hibridek, akik olyan jó nagyra nõnek. Szabadtartásban vannak. Az elején mondtam a tulajnak, hogy beszállok egybe, majd hazaviszem a hûtõbe.Ahogy növekednek, látom, figyelem õket. Szelídek, nem sok kell a megfogásukhoz. Sosem gondoltam volna, hogy a pulykák ilyen jó fejek, kíváncsiak és aranyosak lehetnek. Itt senkinek nem tetszik a fejük és a viselkedésük és egyáltalán. Én valahogy más szemmel nézem õket. Aranyos a fejük, a nagy szemük szinte okosságot sugall, hangjuk meg, ahogy felfedeznek valamit, aranyos.Azóta rájöttem, ezekbõl az állatokból én biztos nem fogok enni.Józsika az önkéntes utazó pulykákkal

#114 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 16:00

Shába!Szerintem senkinek nem azzal van a gondja, hogy miért nem. Hanem azzal, hogy egy másik topciban még páran leragozták, hogy az teljesen egészséges, és volt egy két olyan hozzászólás ami kifejezetten azt sugallta, hogy "bár elmenne a kedve a hústól minden nem vegának..". Ehhez-az elvi, meg az egészségügyi részhez-hozzászóltunk, és azt hiszem ezt lehet, mert onnantól kezdve hogy valaki ezt leírja egy internetes fórumra, már nem csak az Õ magánügye. legalábbis én a magánügyeimet nem a paci.hu-val osztom meg, kiváltképp ha nem vagyok más véleményére kíváncsi. Különben meg mint mondtam, nekem is voltak haszonállataim, szerettem õket, megettük õket. Tudtam, ettem, ennyi. Talán másként viszonyulok hozzájuk, talán nem vagyok elég városi ahhoz hogy kiverjem a hisztipartit azon hogy a tányéromon az a csirke+liba+disznó+akármi van, ami pár napja még az udvarban evett. Nekem valahogy ez az élet természetes velejárója. AZ meg hogy a számomra legkedvesebb állatot nem enném meg, nyilvánvaló. Kiskoromban (3 éves koromtól kb) viszont rendszeresen etették velem a kedvenc csirke-játszópajtásaimat, de én meg tudomásul vettem, és nem lett undorom a hústól. Hogy ma hogy reagálnék rá, már nem tudom, nagyon kizökkentem ebbõl a tanyasi életbõl, lehet, sõt biztos hogy nem enném meg a kedvenc csirkém, lovat meg pláne, de mi csak azt kérdeztük Csapossal, hogyha szerette, akkor hogy került a tányérjára. Oké, a választ tudomásul vettem. Abban meg Csaposnak van igaza, hogy a növény is egy élõlény, neki is vannak "érzései" aurája, aki annyira sajnálja a természetet, és az élõvilágot, h vegássá válik, az miért nem sajnálja a növényt? és itt kezdõdik az, hogy akkor ennyi erõvel senki ne egyen semmit? A húsevõ állat a húst ne egye, a növényevõ a növényt ne egye, az ember meg semmit? Szerintem ez egy természetes körforgás, ezekre a táplálékokra szükségünk van, és emiatt én nagy butaságnak tartom a vegázást, de ettõl függetlenül szerintem én nem bántottam senkit. Viszont véleményem attól még van, és nem magánügy, mert leírtam ide.

#115 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 16:14

Ken Tacky!Nekem mindössze az ellen volt kifogásom, hogy RR. ki lett gúnyolva, azért mert egy malac volt a kedvenc állata. Elhiszem, hogy van akinek ilyen a stílusa, csak viccelni akart, csak úgy tûnt érzékeny pontra tapintott, ezért zavart a dolog és írtam le. Egyébként a többivel egyetértek, amit leírtál kivéve azt, hogy a növényeknek vannak érzéseik... Nem írom, hogy hülyeség, mert ebbõl már volt problémám, nem akarok veszekedést. Lényeg, hogy a növényeknek nincsenek érzéseik, hisz nincs idegrendszerük, receptoraik, idegsejtjeik. Tehát ilyen szempontból szerintem nem kellene egy állatot egy növényhez hasonlítani. At pedig mindenki eldönti, hogy vega vagy nem, jogunk emiatt bántani valakit nincsen, de azért a véleményünket elmodhatjuk! :kocc:

#116 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 18:53

Az érzést nem emberi érzésekre kell lefordítani, nem jól fogalmaztam. A növényeknek ugyanúgy van aurájuk, és bizonyára te is tudod, vagy végeztél kiskorodban kísérletet azzal, hogy mennyivel szebben/gyorsabban nõ egy növény, ha "szeretettel" gondozod, mint az, amelyik csak úgy van. Én nekem ezt konkrétan tanították is, egy hazugságvizsgáló gépeket gyártó amerikai fedezett fel ezzel kapcsolatosan rengeteg dolgot, mert kiderült hogy a mûszer mûködik növényeknél is-erre véletlen jött rá, és innen indultak a kísérletek. De ezt asszem most zárjuk le.

#117 zarite

zarite

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 5. - 14:17

Én már egy ideje vega vagyok, és olykor azt tapasztalom, hogy az emberek igencsak nagy tévhiteket dédelgetnek ezzel az életmóddal kapcsolatban. Hat közhely szerű kérdést már így is meg tudnék említeni, rájuk egy-egy gyors választ is írtam. 1. Méghogy megoldaná az éhezi problémákat, ha minél többen vegák lennének. Ja, egy kilo marhahús helyett tíz kilogramm gabonát lehetne termelni, ez mind szép és jó. És hol lenne az a rettenetesen sok gabona trágya nélkül? Nos, a földeket trágyázzák, hogy jobb legyen a termés. Napjainkban használnak műtrágyát is, ám ez rendkívüli módon szennyezi a környezetet, így nem hinném, hogy jó megoldás. Viszont a trágya éppen a feldolgozott növényi alapanyagok miatt növeli ilyen jól a föld tápértékét (hiszen csak növényevő állatok trágyája megfelelő), így az elkorhadt növények maguk is megfelelőek erre a célra. Én kipróbáltam, nekem bevált. Ráadásul a tőzeg sokkal értékesebb a trágyánál, a tőzeg pedig semmi más, csupán egykoron élt növények elkorhadt-rothadt részei. 2. Van egészségügyi kockázata? Mint mindennek, a vegetarizmusnak is lehet kockázata, ám ha okosan tér át erre az életmódra az ember, nem hirtelen fellángolásból, akkor szinte soha nincs probléma. Arról viszont ne feledkezzünk meg, hogy a vegetáriánus életmód nem egyezik meg a vegán életmóddal! A vérszegény embereknek nem ajánlott vegánnak, csak ovo-lakto vegának lenniük (ovolakto vega: állati eredetű termékek közül csak tejet, tojást és mézet eszik) Fontos még tudni, hogy aki huzamosabb ideig vega, annak a szervezete a húsra igen heves allergiás tünetekkel válaszolhat, olyan kellemetlenségekről meg nem is beszélve, hogy a szervezetbe bevitt hús minél hamarabb ki is fog ürülni, általában még a gyomorból… 3. Hogyan lehetne úgy csirkéket és szarvasmarhákat tartani, ha a húsukat nem fogyasztanánk el? A csirkékkel még kevesebb a gond, hiszen ők megtermékenyítés nélkül is raknak tojást, a tehenek viszont valóban csak akkor adnak tejet, ha borjuk születik. Sajnos erre a megoldás vagy az lenne, hogy eltartjuk a „felesleget” is, vagy az, hogy ezt a bizonyos „felesleget” a házikedvencek etetésére „használnánk”. Hiszen, bár a kutyák egy része minden gond nélkül vegetáriánus is lehet, addig a macskáknak például szükségük van a húsra. Egyébként, ma már megoldható, hogy előre befolyásolják a születendő állat nemét, így ha nőstény állatok születnek, ők tudnak több tejet/tojást termelni, nekik hasznukat lehet venni. Az viszont biztos, hogy így mégis kevesebb állatra lenne szükség, mintha a húsukat is fogyasztanánk, így jelentősen kevesebb telep is kéne. 4. És mit segít, ha ÉN áttérek vega életmódra? Világszerte több, mint egymillió ember már le tudta küzdeni ezt a kicsinyes látásmódot, így minden egyes „ÉN”-nek nagy szerepe van. Egyre erősödik továbbá egy bizonyos mozgalom, melynek célja megoldani a cikk elején említett problémákat. 5. Dehát az állatok is megeszik egymást, mi miért ne ehetnénk meg őket? Az álltok ugyanolyan élőlények, mint mi, nem helyes megnni őket. Érkezik a válasz: "Dehát ők csak állatok! Az ember idegrendszere jóval fejletteb az állatokénál." Ha pedig ők csak állatok, és a mi idegrendszerünk, gondolkodásunk fejlettebb az övékénél, miért követünk mégis állati viselkedésmodelleket? Ők nem tudják felmérni tetteik erkölcsi mélységét, az ember igen. Ha van, ami miatt az embert "felsőbbrendűnek" nevezhetjük, az ez. Ez a képesség pedig felelősséget is von maga után. Arról nem is beszélve, hogy a ragadozó állatok zöme növényi táplálékot képtelen feldolgozni, míg az ember, akár a hozzá genetikailag igencsak hasonlító sertés vagy csimpánz, leginkább növényi eredetű ételt fogyaszt. 6. Ha mindenki vega lenne, a Földön túlszaporodnának a növényevő állatok, és elpusztítanák a növényeket, így aztán nem lenne mit enni! Nos, az ember igen csekély mértékben befolyásolja a vadállatok számát, a természetes szelekciót általában a betegségek és a vadon élő ragadozó állatok végzik.Magyarországon mondjuk más a helyzet, mivel a túlzott vadászat miatt hazánkból kipusztultak a ragadozók (farkasok, hiúzok), ám ezeknek az állatoknak a visszatelepítése már megkezdődött. Ha bárkinek bármi értelmes vagy értelmetlen kérdése van, nyugodtan írhat - én még csak meg se sértődök. :)

#118 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 5. - 14:45

Na ne :) Az embernek szüksége van a húsra. El lehet lenni nélküle, tény. 7-8 év múlva szép lassan előjön a vérszegénység.. :) (egyébként, amit eddig szinte minden hosszú ideje vegetárius embernél láttam, az a szinte papírrá vékonyodott, szürkés bőr..) Meglesnék azért egy vega maratonfutót :gm: Mindenesetre na, az én véleményem, hogy aki aktívan él, annak igenis szüksége van a húsra. Semmi sem véletlen... az sem, hogy az ember mindenevőnek született, gumós zápfogakkal.. amibe beletartozik a hús, a zöldség és a gyümölcs is.

Edited by tötõ Zsó, 2008 október 5. - 14:50.


#119 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 5. - 14:51

Ehe, nekem eszembe jut az az anya akirõl régebben riport készült és nem engedte, hogy vega életmódra nevelt gyermekeinek az iskolában/óvodában beadjanak olyan védõoltást, amiben állati eredetû összetevõk voltak. Már nem emléxem mi lett az eset vége, de rémlik hogy a gyámügy a kegyeibe fogadta. :D Megint másik esetben volt egy anya aki szülés után visszament a nõgyógyászhoz, hogy nem gyarapodik a csemete - a teje nem volt elég tápláló. A nõgyógyász felírt tápszert és azóta arra ösztönöz minden kismamát attól hogy a vega életmódot a terhesség és a szoptatás ideje alatt biza mellõzzék, mert könnyen megeshet hogy nem válik a gyermek javára. Utóbbinál a gyermek egyidõs volt a kisebbik fiammal, de méret jelentõsen eltért a kettõ között. Elég durva, hogy ilyen emberek kezében van más emberek, pl gyermekek sorsa...

#120 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 5. - 14:58

Hat, Zarite, nem nagyon gyoztel meg... . :) Semmi harag, de most en ragodjak salatan, es a hust meg egyek meg a macskak meg a farkasok? Az meg, hogy az allatokat ivaruk szerint szelektaljuk majd, tiszta feminista otlet, innen mar csak egy lepes addig, hogy a ferfiakbol is macskatapot kenne keszitenni. :D Azert ezen a foldon rengeteg olyan noveny van, amit csak allatokkal feletetve lehet az ember altal is fogyaszthato elelmiszere atkonvertalni. Pl egy kecske megeszi a fuzfa leveleit, amibol tejet es hust allit elo. Namarmost ezutan a kecsket megeszik az elszaporodo farkasok, es mi meg majd ragjuk a fuzfat. Hm. En nem latom okat annak, hogy aterjek a vegetarianizmusra. Az, hogy evvel bebizonyitanam emberi felsobbrendusegemet, ez engem keveset vigasztalna, mikor mondjuk egy kemeny fizikai munka elott, en sparga fozelekkel melegitennek. Tudod, egyszer Janos bacsit megkerdi a szomszedja, hogy te Janos, ha majd oreg leszel, milyen beteg lennel inkabb?Alzheimeres vagy Parkinsonos? Alzheimeres, mondja Janos bacsi. Miert te, kerdez vissza a szomszedja. Hat tudod, valaszolja janos bacsi, inkabb felejtsem el a te neved, minthogy kilotyogtessem a soromet... . :) Azert persze sok sikert kivanok neked, es foleg kitartast. :)

Edited by Muki, 2008 október 5. - 15:00.