Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vemhesség


  • Please log in to reply
842 válasz a témához

#641 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 29. - 15:27

Köszönöm, megpróbálom, aztán meglátjuk. :)

#642 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 1. - 17:51

Méz! Nem biztos, hogy 100km-re van. Érdemes lenne rákérdezni nála, hogy mikor merre jár. Balatonfenyves, Domonyvölgy irányában biztosan.


Megkérdeztem, nem jár errefelé.

#643 georgi

georgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 10:54

Sziasztok! Gondban vagyok, mivel Drága lovacskámnál augusztus 18.-án lett volna esedékes, hogy megszülessen a kis csikó! De még sehol semmi! Kb 3 hete kitõgyelt, a péra tájék is duzzadtabb volt és 1 hét múlva minden vissza állt a normális méretére! Pocakja megereszkedett, csónak alakú, de nem olyan borzalmasan nagy! Futószáron virgonc, étvágya nagyon jó! Állatorvos azt mondta, hogy várjuk meg az egy évet, mert vannak lovak amelyek egy évre ellenek! Hát nem tudom... Kezdek belefáradni az állandó várakozásba! Olvasgattam itt a fórumon, ebben a témában és úgy látom, hogy elég "vicces" teremtmények ezek a lovak! :) Tudnak állvemhességet produkálni? Ha valakinek van ehhez hasonló tapasztalata, kérlek osszátok meg velem! :) További Szép Napot Mindenkinek!

#644 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 11:06

Nálam egyik kanca 4 hetet késett.

#645 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.307 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 14:03

- A Babukám 357 napra született - az utolsó fedeztetéstõl. Novák Pali azt mondta, a fasorba' vagyok vele, nem listavezetõ... A lovaknál igen nagy eltérések vannak/lehetnek. (Amikor már frászt kaptam a várakozástól, az volt még a legjobb állatorvosi "instrukció": nem tehén az, hogy napjára megelljen.) Olvastam nemrég egy jó cikket, benne egy vad/félvad kisló/póni? fajtacsoportnál 394 napos, ott nem kirívó vemhességrõl. A minimum 300 nap lehet. Prutkay mondta, hogy írogatták, a 300, 301,..napra születtek megmaradtak/hadtak; a 299 napra elletteket nem sikerül életben tartani. Az álvemhesség számomra nagy köd, sötétség. Szívesen venném, sõt! nagyon örülnék, ha valaki/bárki ezt nekem elmagyarázná! De ezzel nem szeretném 'georgi' kedvét rontani. :hupp:

#646 Ginny

Ginny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 16. - 10:35

"Kisfiunk" 371. napra született

#647 georgi

georgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 17. - 8:13

:) Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat, jó ezt olvasni! Én nagyon bízok még mindig abban, hogy ott a pocakban bizony lakik egy csodaszép kis csikó! Szép Napot! :ang:

#648 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 17. - 16:50

Kiírt elléshez számítva + 40 nap nálunk! Óriási csikó volt foggal született, három nap múlva már kiharapta anyu tõgyét, így külön box, 3 óránként ment anyuhoz és utána tõgyápoló, cc egy hét kellett, hogy anyu tõgye megszokja ezt!

#649 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 11. - 12:20

Szóval,van nekem a Sonador.Akit ELVILEG vemhesen vettünk.Végül is,egy háztartásban éltek az urával,hát bármi megtörténhet-alapon... Mondták,hogy ha vemhes is,nagyon friss lehet,most kellene visszasárlania,de még nem sárlott...majd az új helyen tutira fog,ha nem vemhes. Nem sárlott,így beterveztük az UH-t,hátha nem csak azért nem sárlik,mert szivat. :D Annyira nem kapkodtuk el,hiszen szeptember közepe táján hoztuk el,akkor még azért nem volt UH-zva,mert túl korai lenne.Hej,ráérünk arra még... Ma a dokibácsink közölte,hogy szerinte egy csikó van benne,de nem tudja jobban megnézni,ahhoz már túl nagy...a nagy bociszemeimet látva még hozzátette,hogy nem hiszi,hogy max 1 hónapos vehemrõl van szó,õ inkább tippelné 70-80 naposra. :D Szóóóval,mostantól ide járok örömködni,visítani,hisztizni és minden mást,ami a lovam vemhességével kapcsolatban rámtör. Gyerekünk lesz! :kir:

#650 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 11. - 21:43

Szóval,van nekem a Sonador.Akit ELVILEG vemhesen vettünk.Végül is,egy háztartásban éltek az urával,hát bármi megtörténhet-alapon...
Mondták,hogy ha vemhes is,nagyon friss lehet,most kellene visszasárlania,de még nem sárlott...majd az új helyen tutira fog,ha nem vemhes.
Nem sárlott,így beterveztük az UH-t,hátha nem csak azért nem sárlik,mert szivat. :D Annyira nem kapkodtuk el,hiszen szeptember közepe táján hoztuk el,akkor még azért nem volt UH-zva,mert túl korai lenne.Hej,ráérünk arra még...
Ma a dokibácsink közölte,hogy szerinte egy csikó van benne,de nem tudja jobban megnézni,ahhoz már túl nagy...a nagy bociszemeimet látva még hozzátette,hogy nem hiszi,hogy max 1 hónapos vehemrõl van szó,õ inkább tippelné 70-80 naposra. :D
Szóóóval,mostantól ide járok örömködni,visítani,hisztizni és minden mást,ami a lovam vemhességével kapcsolatban rámtör.
Gyerekünk lesz! :kir:


Gratula és jó várakozást!

#651 Sára

Sára

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 12:11

Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy lehetséges-e hogy ha elvittük a kancánkat befedeztetni és nagyon sokáig nem sárlott be de egyszer csak igen attól még van esély a csikóra vagy lemondhatunk az ötletrõl? :( Mert már mikor még nem is sárlott be elvittük egy rendezvényre és ott a sok ló között sem volt semmi de amikor hazavittük akkor egyszer láttuk.. most akkor semmi esély rá hogy lesz csikó?? Aki ért hozzá válaszoljon légyszi :)

#652 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 20:27

Ha a "nagyon sokáig" több, mint egy év, akkor abból a fedeztetésbõl nem lesz csikó. Ha ez 2-3 hónap, akkor UH és kiderül a titok. (Összevontam az évek óta meglévõ "Vemhesség" topikkal. Õz)

Edited by Õz, 2012 október 24. - 20:29.


#653 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.307 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 22:45

- Van olyan, hogy az embernek nincs kedve és/vagy tíz-húsz-harmincezre ultrahanggal kielégíteni a kíváncsiságát. (Nem akarom a doktorok boltját rontani, de tavaszig majd csak kiderül, addig meg valószínûleg nem élet-halál kérdése az esetleges újrafedeztetés miatt.) Van olyan, hogy a vemhes kanca mutat ciklusosan gyengébb-erõsebb sárlási tüneteket; elõfordul, hogy végig az ellésig. Amit írsz: fedeztetés után nem sárlik egy ideig majd elkezd, az csikóvárás szempontjából nem túl biztató. Ahogy én tudom ezt (nagyon durván): a fedeztetés után a megtermékenyült petesejt megtapad a méhfalon és ezzel elindítja az un. vemhességvédõ hormon termelõdését, ami leállítja a sárlási ciklust. Aztán valamiért a pete lelökõdik, de két-három ivarzási ciklus kimarad,mire a hormonszint visszaáll és újra sárlik a kanca.

#654 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 6:33

Nem tudom nektek ki nézi a lovat 3000-5000 Ft volt itt két különbözõ dokinál....

#655 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.307 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 7:12

- Elnézést, ha hülyeségeket írogatok.

#656 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 7:22

Itt 6000 volt a kanca ultrahangvizsgálata, a kórházban a kutyáé is.

#657 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 8:35

Én most 11.-én ultrahangoztattam és nekünk is 6000Ft volt. :)

#658 georgi

georgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 13:15

Sziasztok! Sajnálattal tudatom veletek, hogy drága pacim áll vemhes volt! A doki javaslatára megvártuk az 1 évet! Letelt az egy év és semmi, hát kijött a doki megvizsgálta és közölte, hogy nincs csikó! Ritka az áll vemhesség, de mi pont beletenyereltünk! Az a sok várakozás és izgalom! :( Tavasszal újra befedeztetjük egy másik ménnel! De most tuti lesz ultrahang csináltatva! Az imént olvastam az ultrahang árakat arra felétek, hát erre mi felénk 10.000-ért jön ki a doki! :( További szép napot! :)

#659 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 16:48

Nem szeretnék a lovad lenni. Akinek meg már az UH miatt is sír a szája, az ne akarjon lovat szaporítani, tenyészteni meg pláne. Tisztában vagy vele, hogy a kancádat többször kell majd oltatni az átlagosnál, ami szintén nem olcsó, aztán a csikót is alapimmunizáltatni, féreghajtani miegymás?

#660 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 18:37

Sára! Ha fedezés után hosszabb csendes idõszakot követõen határozott sárlás jeleit mutatta a kanca, akkor valószínûleg felszívódott a magzat. Ez viszonylag gyakori jelenség a lovaknál a vemhesség kb. elsõ harmadában, csendben, észrevétlenül zajlik le és semmi káros következménye nincsen. Egyetlen probléma, hogy a várva várt utód nem születik meg... A legtöbb fedezõ állomás viszont adott fedezési idényben még ingyen, vagy kedvezménnyel visszafogadja a kancát pótfedezésre, amit érdemes kihasználni...

#661 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 7:34

sziasztok! lehet rossz topikba irok, akkor bocs. kerdesem az lenne, hogy mar kb egy honapja le lett valasztva a csiko az anyjarol, nem erintkeznek azota egyaltalan. viszont latni latja, azt nem tudom megoldani, hogy ne. a kanca azota nem apasztott el...amikor volt a doki oltani a csikot, azt mondta, hogy varjak...tud vki vmi otletet?koszi

#662 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 8:03

Hmm, nem tud szopni valahogy a csikó?

#663 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 12:49

Hmm, nem tud szopni valahogy a csikó?

teljesen kizart, angolboxos-kulon kifutos helyen vannak es koztuk van egy herelt lo, szoval eselytelen..teljesen ertetlenul allok, hogy miert van meg mindig teje.. :confused: jo nem sok, de van... :rolleyes:

#664 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 14:25

Nalam is van ilyen kanca aki ket honap is mire elapaszt.Arra figyelj nehogy csomos legyen a cicije ha olyan akkor ovatosan at kell.masszirozni,gyulladascsokkento stb.Ha gyorsitanad az apasztast akkor vizmegvonas/minimalis vizadag,semmi abrak sok mozgas.van valamilyen szuri egyebkent ha nem vemhes ujra a kanca mi azt szoktuk kerni ugy eleg gyors a menet;-)

Edited by lilith, 2012 december 16. - 14:26.


#665 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 16. - 15:29

Nalam is van ilyen kanca aki ket honap is mire elapaszt.Arra figyelj nehogy csomos legyen a cicije ha olyan akkor ovatosan at kell.masszirozni,gyulladascsokkento stb.Ha gyorsitanad az apasztast akkor vizmegvonas/minimalis vizadag,semmi abrak sok mozgas.van valamilyen szuri egyebkent ha nem vemhes ujra a kanca mi azt szoktuk kerni ugy eleg gyors a menet;-)

hat a vizet, abrakot mar probaltam, de igazabol csak kevesebb lett neki, azota stagnal. a csomosodasra figyelek, lekopogom azzal meg nincs gond. nem lett ujrarakva, majd tavasszal esetleg, meg gondolkozunk :ang: jovo heten jon ujra a doki az emlekezteto oltas miatt a csikohoz, ha addig nincs valtozas, akkor beadatom vele a szurit a kancanak is.koszi a valaszt!:)

#666 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 26. - 11:38

Túl vagyunk az 5.hónapos szurin is! :ang:

#667 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 23:01

naatha Volt idõsebb kancám, amelyiknél ellés után egy évvel még volt tej. Leválasztás után hónapokig elég bõven, pedig semmi és senki nem piszkálta. Aztán eljött a legelõszezon és minden csikót magához engedett. Mind járt lopni. Szóval ha problémát nem okoz neki egyébként, szerintem nincs különösebb teendõ vele.

#668 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 23:28

naatha, tekintettel arra, h enyém volt, itt a családi háttér :) nina anyjának évekig nem apadt el a teje, közben álvemhes is volt. várj még, ne parázz. figyeld a cicijét, h ne gyulladjon be, akkor fejjél le belőle kicsit és ennyi. ha nem feszül, nem is kell fejni se, sőt. akkor hagyd nyugodtan. de nem hiszem, hogy azért van ez, mert látja. amúgy baja se lenne akkor se, ha még rájárna, úgyse azon élne már, nem szívná le. elrúgja magától majd, ha teher neki (a pöttyös folyton bújt alá, csak ugye nem volt nyitva a bolt).

Edited by Unicorn, 2013 január 4. - 23:28.


#669 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 7:57

A lónak nem cicije van, hanem tõgye... (Lásd: kitõgyelt, stb.)

#670 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.307 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 15:21

- Még pontosabban csecse. :) A tõgy egy többszörösen(?) összetett állati emlõ, ahol a tejmirigyekbõl a tej hajszál- ,majd vastagabb vezetékeken át valamiféle (elnézést, régen volt; meg lehet, nem is figyeltem eléggé... :cool: ) gyüjtõtérbe/tejmedencébe kerül és majd onnan lehet kiszopni/fejni. Ilyen van a kérõdzõknek, ezért lehet õket pl. fejni naponta kétszer, mert a tej ott össze tud gyûlni. Az egypatásoknál (meg még egy csomó állatnál ?) nincs tejmedence, csak a vezetékekben tud tárolódni a tej valamennyire, ( pár órára? ).Ezért látjuk, hogyha nem szopja idõben a csikó, akkor spriccel: "elereszti a tejet". Tehát én is hibásan használom a lónál a "letõgyel" kifejezést. :hupp: (De jobbat én sem tudok: a "lecsecsel" azé' mégse, nna... :( )

#671 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 15:25

az én lovaimnak meg exlovaimnak cicije van, mert õk ilyen édibédik. na.

#672 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 13:46

Uni, nezem neki mindig, nem csomos, meg nem is ugy van mar, h feszulne neki vagy akarmi, de van...amugy multkor kiengedtem oket egyutt, kivancsi voltam, de Nina mar nem engedi magahoz, elrugja, sunyit stb... szimplan csak nem akarom feleslegesen terhelni a szervezetet, minek csoportositson oda energiat, meg vonjon el magatol tapanyagot, ha nincs ertelme. tudom,h ilyenkor mar nem olyan a tapanyagkoncentracioja a tejenek, mint amikor szopta, de akkor is.. :) koszonom a valaszokat amugy!

#673 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 15:01

sztem nem lesz semmi gond, nem annyi energia ez már neki. meg úgyis mindig dagadt :D

#674 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 15:47

sztem nem lesz semmi gond, nem annyi energia ez már neki. meg úgyis mindig dagadt :D

kicsit az utolso 2 honap szopi alatt adott le, pedig kap taptol kezdve mindent, de mostmar megint dagad visszafele :D

#675 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 20. - 8:47

Sonador
260 nap körüli a gyermek.Közeledünk a finishez :)

#676 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 17. - 21:53

Posted Image

#677 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 19. - 19:50

Ma kimentünk egy fél órát sétálgatni.Barátnõm azt mondta,õ még 2-3 hetet adna neki,ahogy elnézi. Vajon kanca lesz,vagy mén?Fakó,vagy grullo?Na,ez már tényleg nagyon izgi. :ang:

#678 hedda

hedda

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 18. - 12:32

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.  :)  Tavasszal fedeztetni szeretném a kancámat. Sokat beszélgettem más lovasokkal, mindannyian egyet értünk abban, hogy minél idősebben esik az első ellés annál komplikáltabb. Na most az én kedveském áprilisban lesz 10 éves, vagyis közel 11 lesz mire ellésre kerül a sor, és sajnos első csikója lenne. Szerintetek nagyon kockázatos, vagy azért ebben a korban még vállalható? Válaszokat előre köszönöm!  :happy:



#679 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.307 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 18. - 13:33

- Szerintem a 10 -11 év még nem az "idős" kategória.

 

 



#680 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 17. - 20:00

Sziasztok!

Egyik ismim mondta, hogy itt olvasta a topicban, hogy van vemhesség alatti sárlás... illetve, hogy lehetséges... Na kimondottan azt a post-ot nem találom, de azért elmesélném a mi kis történetünket és kíváncsi volnál arra, hogy ki mit mond!!

Történt, hogy vettünk egy huci félvér kancát. Azt mondták vemhes, talán félidős lehet egy arab csődikétől.. Na most.. November 10.-én az én kis kedvencem elvetélt... Közel sem tűnt félidős vemhességnek, egy 25-30 centis magzatot ellett, még szőr nem volt rajta, csupa rózsaszín volt, nem ismerem, hogy mi milyen sorrendben fejlődik ki, de kis csődike volt, a jegyek alapja látszott a lábain, szép paták stb. (megpróbálok képet mellékelni róla)... 
Mondhatni meg könyebbültünk, hogy nincs csikó, mivel fiatal (2,5 éves), és féltem, hogy mivan ha mégsem arabbal volt fededztetve, hanem valami tömegesebb csődörrel, féltünk, hogy beleszakad az ellésbe...  Na de! A lovacskám pocakja egyre csak nőtt, nőtt... Nem ám széna has, vemhes has! Akárhány ismerősünk nézte meg a lovat, azt mondta biztos vemhes, volt olyan is, akinek ezt az egész vetélős történetet is elmeséltük, és azt mondta, hogy attól függetlenül lehet vemhes, mert hogy megrakta a csődi, elfogta egyik petefészekbe, majd valami okból kifolyólag visszasárlott, hiába fogta el a csikót és a másik petefészekben is megtermékenyült a sperma... És az idő múlásával a gyengébbik csikót ellökte magától...  Na most.. teljes vemhességi tünetek, nézegeti a hasát rendszeresen, sokat pihen, sokszor keveset pisil és kakil. Amikor egy csődikével össze találkozott visított és ütötte volna le az elejével... Szerintem tök egyértelmű... vemhes... A cicije 1-1,5 hete lejött, elég szép (erről is megpróbálok képet mellékelni), és kb 1 hete tág volt a pérája... Viszont!!! Kb. 3 napja elkezdett erőteljesen sárlani... (csődi állt idáig is mellette és semmi), de 3 napja villogtat, folyat, tolat a csődörhöz... Tök tanácstalan vagyok, hogy most mi lehet... Van-e csikó, nincs-e csikó? Befedeztettük, ne fedeztessük? Ha meg nincs csikó miért produkált ilyen tüneteket?? Amúgy amióta sárlik nem szűnt meg sem a has sem a hasnézegetés semmi... 

Ötleteket várok!