Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

MLSZ Western


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1090 válasz a témához

#1 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 16:36

Kicsit talán korai még ennek a topicnak a megnyitása, de hátha mégsem. A célja, hogy az MLSZ keretein belül mûködõ westernlovas szakágak (reining, western) életérõl, a közelgõ és lezajlott eseményekrõl, a megszületett döntésekrõl tudósítsa az érdeklõdõket. Célja továbbá az is, hogy betekintést adjon a döntések meghozatalába, megvilágítsa a döntések hátterét, sõt fórumot adjon a döntések elõkészítésébe történõ bekapcsolódásra.Az elsõ közlemény e tárgyban:...egyelõre törölve... mert úgy tûnik, hogy tényleg korai volt az öröm :( :huh:

Edited by sheriff, 2007 április 22. - 20:50.


#2 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 18:43

megvilágítsa a döntések hátterét, sõt fórumot adjon a döntések elõkészítésébe történõ bekapcsolódásra.

Ebben azért nagyon nem hiszek. ;) Amúgy meg a naptárra nézve azt gondolom, hogy ideje lenne a versenynaptárt ismerni azoknak akik érdekeltek. Hogy aztán milyen keretek között, kinek a fennhatósága alatt, mely helyszineken milyen kupákért, mennyiért tud résztvenni a kedves westernes versenyzõ az sem mindegy persze.Azt sejtem, hogy egy komolyabb közös elõrelépésért, sokaknak sok békát le kell majd nyelni, akármilyen hideg és nyálkás lesz az a breki.

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 19:23

igazából én sem értem. ha az elsõ hozzászólás aktualitását, érvényét vesztette azonnal, az olyan mintha topic is felslegessé vált volna...

#4 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 0:01

Kedves Barátaim a Lóban!Sheriff kérlek szépen tedd vissza a hozzászólásod! A westernes erõk és érdekek egyesítésének többszöri próbálkozásai közben gyakran éreztem magam úgy, mint egy hülye gyerek, aki folyamatosan a falnak fut, beveri a fejét, de azért csak újra-meg újra próbálkozik.Eleddig talán mindhiába. Most azonban más a helyzet: most pénteken délután, este ismételten leültek a reiningesek és a westernszakosztály prominensei, és a megmásíthatatlan döntés a: közös jövõ!Reményeim szerint a közös versenynaptárat talán már holnap este nyilvánosságra hozhatjuk!Nem akarok minden lépésrõl beszámolni az útról ami logikusan, végre ide vezetett. Erre lesz még idõ.Egy biztos: magam részérõl minden erõmet latba vetve harcolni fogok a közös jövõért, olyan erõvel és elszántsággal, hogy hozzám képest Pinocchio is éppcsak fafejü. A másik oldalról ugyanilyen elszántsággal partnerem Silverádó Sheriffje!Ez önmagában is eleget kell mondjon a westernre valamicskét is figyelõ tisztelt publikumnak.2007. évi vízióim: minimum 5 közös verseny, versenyenként közel 100 lovas induló! Mindezek hivatalos bírók elõtt, megfelelve az MLSZ, FEI, NRHA, AQHA elõírásainak. Sikeres rajtengedélyvizsgák 2007. év végéig; az elõírásoknak megfelelõen. Átütõ erejü közös fellépés a KEK idei ausztriai fordulóján. Összehangolt fellépés az idei Hungexpón. Óriási tömegsiker a decemberi Budapest Sportcsarnokbeli bemutatóinkon.Tudom, hogy képesek vagyunk megcsinálni.Tudom, hogy lesznek megint feledhetetlen közös esték.Tudom, hogy meg kell tenni az elsõ közös lépéseket.Sikerülni fog. Addig nem nyugszom. ps.: Shakespeare írja az Athéni Timonban: ..."bûn szótól még soha nem lett szép, nem bosszút állni, megbocsátni igaz dicsõség"...Közös hülyeségeink okán hullottunk szét; legyen közös az erõfeszítés, hogy újból, okosan, érettebben egyesülhessünk. Tiszteletben tartva a közös pontjainkat, és másságunkat egyaránt. Okulva a múlt hibáiból!Mert az biztos: jövõnk csak együtt van.

#5 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 6:38

Visszateszem alább, amit kitöröltem. A törlésre azért került sor, mert a helyszínek és időpontok teljesen váratlanul megkérdőjeleződtek, s ezzel megkérdőjeleződött minden. De szerencsére akinek erőt kellett mutatnia, az erőt mutatott, akinek engednie kellett az engedett, s elhárultak az akadályok.A helyszínek még nem, de az időpontok már biztosak. Biztos az együttműködés szándéka is, mindkét fél vezetői részéről. A 7 forduló ugyan nagyon sok, s valószínűleg nem mindenki tudja és akarja majd bevállalni, de majd jövőre jobb lesz a helyzet. Fedelesek nőnek ki a földből hamarosan többfelé, megkönnyítve ezzel a nemzetközi szövetségek versenyrendezésre vonatkozó előírásainak betartását, időpontok elhelyezését, olcsóbb részvételi feltételek kidolgozását. Ráadásul jövőre majd nem kell ennyire összezsúfolni a tavaszi fordulókat a kvalifikációs versenyek sürgőssége miatt, hiszen az idén már ősszel megkezdődnek a következő évi nemzetközi versenyekre a kvalifikációs megmérettetések.Osztom a Kormányzó optimizmusát, s gyakorlom elszántságát. Az Utazás kiállítás, a Sportcsarnok beli western show, a KEK és a nagy létszámú lovassal zajló, kidolgozott és megfelelően kommunikált koncepció alapján zajló közös OB fordulók szerintem sokat lendíthetnek a hazai western ügyén. Most jól állnak együtt a csillagok, nem szabadna elszalasztani a lehetőséget!.......................................................................................................2007. január 12-én a soltszentimrei El Bronco Ranchen összegyűltek a Reining Szakág érdekeltségi körébe tartozó versenyzők, lótulajdonosok, tenyésztők, a szakág irányadó személyiségei, és az alakulás előtt álló western szakág néhány vezetője is meghívást kapott ide. A megbeszélés célja az idei versenynaptár összeállítása, egyeztetése, a két szakág közös munkájának, együttműködésüknek az előkészítése, a közös versenyzés feléteteleinek megvitatása, a legfontosabb ezzel kapcsolatos teendők számbavétele, s a legsürgetőbb döntések meghozatala volt.A western szakág alakítása körül bábáskodók közül Szalontai Zoltán és Fejér Tibor volt jelen. Szegezdi Attila és Kastély Attila érthetetlen okokból nem kapott meghívást, Istenes Csilla a Szentes környéki szélvihar miatt nem tudott megjelenni, Pető Ferenc pedig egyszerűen elérhetetlen egy ideje. A reining szakág vezetősége is meglehetősen hiányos volt, ugyanis a megjelenését biztosra jelző vadonatúj elnököt, Drén Csabát egész nap nem lehett elérni telefonon, a két alelnök, Bámer Imre és Kiss Gabi pedig a várakozással ellentétben - különféle indokokra hivatkozva - végül is nem jelent meg. Így a reiningeseket Kurcsics István alelnök és a szép számban jelen lévő versenyzők és lótulajdonosok képviselték.A jelenlévők megállapodtak a következőkben:- Az idei évben a két szakág közösen rendezi az OB fordulóit, verseny a versenyben jelleggel. A reining szakág a reining OB-t, a western szakág az egyéb performance és marhás számokat írja ki, bonyolítja és avat majd bajnokot bennük. Az együttműködés, a finanszírozás és a közös rendezéssel kapcsolatos egyéb kérdések részletes megvitatására egy hónapon belül sor kerül, de azon már csak a szakágak szakbizottságai dolgoznak.- Az eredetileg a hagyomásnyosan akasztói fordulóra szánt időpontra kitűzött kaposvári CRI/NRHA/AQHA fordulót a western szakág kérésére a reining szakág egy héttel elhalasztja, hogy ne legyen két forduló egy időben.- A bajnokságnak 2007-ben 7 fordulója lesz: 04.21-22-én Kaposváron vagy Székesfehérváron, 04.29-én Ballószögön, a Silverado Ranchen, 05.15-16-án Akasztón, a Kastély Ranchen, 05.26-27-én Kaposváron vagy Székesfehérváron, 06.16-17-én Mányban, az Eldoradao Ranchen, 07.14-15-én Tamásipusztán, a TB Ranchen és 09.08-09-én Soltszentimrén, az El Broncon Ranchen kerülnek megrendezésre a versenyek.- Ezeken a versenyfordulókon kívül kiemelt figyelmet és támogatást kap az Utazás Kiállítás, a Red Horse Ranch gyermek és ifjúsági versenysorozata, és az ezúttal Ausztriában rendezendő Közép-Európa Kupa. - A versenyidőpontok kijelölésekor figyelembe vettük a Tatárszentgyörgyi LOT, a Szigetközi Lovastalálkozó, a Lovas Juniális, a Rodeo Show versenysorozat és a magyar versenyzők által vélhetően szóba jöhető külföldi versenyek ismert időpontjait is. Sajnos minden programütközést a zsúfolt naptár miatt nem lehetett elkerülni.Kurcsics István elmondta, hogy elkezdte a tárgyalásokat az idei KEK szervezéséről a KEK többi résztvevő országával, s hamarosan sor kerül az első személyes megbeszélésre közte és a többi ország western szervezetének vezetői között.Mindkét szakág az utánpótlás nevelés és a tömegbázis kialakításának kérdését helyezi az első helyre a feladatai között, s az idei évben ezeken a területeken, s ehhez kapcsolódóan a versenyek és adminisztráció finanszírozásának megoldása terén kíván a legtöbbet előre lépni.A reining szakág nagyon fontosnak tartja, hogy a külföldi versenyekre magyar versenyeken tudjanak a reiningesek kvalifikálódni, ezért kerültek a versenynaptár elejére - kicsit túlzsúfolva azt - a fedeles Kaposvári versenyek.Szalontai Zoltán ígéretet tett arra, hogy a versenyek előkészítésére, a regisztrációra, a bonyolítás támogatására és az eredmények kiszámítására és tárolására készített szoftverét a versenyrendezők rendelkezésre bocsátja. A versenyeken ezt a szoftvert kell majd mindenkinek használnia. Az eredmények kihirdetése ennek révén az adott számok végeztével azonnal megtörténhet, s az egyes fordulók eredménylistái illetve a bajnokság aktuális állása a fordulók befejezését követő 48 órán belül az interneten elérhető lesz, a pontozólapokkal egyetemben.Szalontai Zoltán kérte, hogy alakítsanak ki westernlovas adatbázist az interneten, ahol minden érdekelt neve, címe, telefonszáma és e-mail címe megtalálható lesz. Felajánlotta, hogy ehhez is segítséget ad egy szoftverrel, ami képes az adatokat gyűjteni és kiértesítéseket, kör e-maileket küldeni. Egy ilyen adatbázis és a hozzá kapcsolódó szolgáltató rendszer nagymértékben megkönnyíti és olcsóbbá teszi a versenyzők elérését, megszólítását.Sok-sok minden elhangzott még az este folyamán, de itt és most én ezekre emlékszem. A többi résztvevő nyilván kiegészíti, pontosítja majd az itt leírtakat.

Edited by sheriff, 2007 január 15. - 6:44.


#6 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 7:04

Õszintén örülök! :kocc: Annyi munkátok, energiátok van már benne, ideje volt, hogy az Élet végre rátok mosolyogjon! :)

#7 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 18:02

Örülök, hogy halad, s egyenlõre úgy látszik, hogy jó irányban halad a szakág(ak) sorsa! :) Felmerült bennem néhány kérdés:- "Az eredetileg a hagyomásnyosan akasztói fordulóra szánt idõpontra kitûzött kaposvári CRI/NRHA/AQHA fordulót a western szakág kérésére a reining szakág egy héttel elhalasztja, hogy ne legyen két forduló egy idõben."Ezt a mondtaot, a többivel összefüggésben nem értem: most a fent leírt vesenyek "csak" a közös versenyek és lesznek mindkét szakágnak külön-külön fordulói is?- az akasztói forduló valóban május 15-16, kedd - szerda?!?- az idei OB fordulók egyben akkor a KEK kvalifikációs vesenyei is? Mert eddig ugye az jutott ki aki hamarabb jelentkezett ...

#8 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 18:37

Drén Csabát nekem még sosem sikerült utolérnem... :D Petõ Feri pedig jó ideig nem is fogja felvenni a telefont... :(

#9 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 18:54

Drén Csabát nekem még sosem sikerült utolérnem... :D

Én ismertem valakit, aki hallotta, hogy volt már olyan, aki biztosan tudta, hogy volt egy ember, aki már tudott vele telefonon beszélni. :D

#10 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 19:07

Hivatalos versenynaptár mikor lesz?És egy olyan honlap,ahol mindent megtudok?Ami a szövi oldalán van,az marad?Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, mennyire megbízhatók ezek az idõpontok,és helyszínek?

Edited by hihi, 2007 január 15. - 19:09.


#11 pegazus

pegazus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 19:17

Drén Csabát nekem még sosem sikerült utolérnem... :D

pedig nem is oylan nehéz :rolleyes:

#12 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 22:27

Sacika!Elírás történt: az akasztói forduló idõpontja tudomásom szerint: május 19-20-a. Az akasztói és silverádói fordulók - technikai okok miatt -, nem tudnak eleget tenni a reining kvalifikációs elvárásoknak. Ettõl eltekintve még teljes értékû országos bajnoki fordulók lesznek. KEK kvalifikáció ügyében: szombaton megbeszélés Denis Schultznál az idei ausztriában megrendezendõ fordulóról; jövõ hét szerdán a két szakág vezetõinek közös kaposvári megbeszélése után várható döntés. Közzétesszük.Hihi!Lócsy Kriszta letörölte - az amúgy profin megszerkesztett, rengeteg értékes információ tartalmazó - NRHA.hu honlapot, ahol a versenyekkel kapcsolatosan minden információ megtalálható volt.Pótolni fogjuk; nem lesz kis munka, igyekezni fogunk.A versenyhelyszínek és idõpontok eldöntése már nem egy-két ember kezében vannak, hanem a két szakág és a tenyésztõ egyesületek felelõs vezetõinek közös döntése nyomán születnek meg. 99 %-os biztonsággal a hivatalosan kihírdettek szerint lesznek megrendezve. A májusi fedeles-verseny idõpontja már 100 % ; az áprilisi idõpontja rövidesen eldõl - mindkettõ helyszíne Kaposvár, mivel a Kunos Lovardának egyik számunkra is elfogadható idõpont sem felelt meg. Jövõre korábban kell ébrednünk. (Reményeink szerint jövõre talán nem is kell "külsõs" lovarda segítségét igénybe vennünk. ;)

#13 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 23:21

Az akasztói dátum természetesen 19-20-a.A versenyidõpontok és helyszínek 1 héten belül egészen biztosan eldõlnek, s azonnal közzé is tesszük azokat. Itt a paci.hu-n is, de tervezzük egy Western News indítását, ami elsõ közelítésben egy rendszeresen megjelenõ (szétküldött) e-mail hírlevél. Abban minden a hazai westernlovaglást érintõ kérdésben igyekszünk széleskörû tájékoztatást adni. Kicsit változni fognak itt a dolgok, ha beledöglötök is! :D

#14 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 15. - 23:42

A beledöglötök is idea, azért nemcsak humoros, de praktikus és demokratikus is elképzeléseink szerint:a vezetõség(-ek) által, körültekintõ és alapos munka után hozott egyhangú és közös döntések a paci,hu-n, western news-on, e-mail-en, telefonon etc. csatornákon keresztül eljutnak az érintettekhez, akik érdemben és elõremutató szándékkal jó ötleteket adnak, adhatnak, hogy azok megjelenhessenek a késõbbiekben a teljes közösség számára. Így tudunk közösen elõrehaladni.

Edited by El Kormányzó, 2007 január 15. - 23:43.


#15 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 0:28

Kösz az információkat! ?:)Mivel westernt még nem nagyon fotóztam (1x, rc a tanúm!!!), így nem ismerem a helyszíneket.Az ugró,military és egyéb szakágakból indulok ki.Vannak olyan versenyek,amik, 100%,hogy akkor és ott lesznek,ahogy a tavaszi kiírásban van (ált, a nagyobbak), és vannak olyanok,amiket egy héttel elõtte sem tudsz,meg lesz- e tartva egyáltalán.:(Ezért kérdeztem,csak ezeket.Mondjuk pl, Silveradora meghírdetett versenyek idõpontjai tutik szoktak lenni?És az Akasztó?Stb....

#16 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 6:37

(1x, rc a tanúm!!!),

bizony, bizony, jól emléxem. kocogtak is a téglák a monogámiám húzta falban! :D

#17 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 7:22

Kösz az információkat! ?:)Mondjuk pl, Silveradora meghírdetett versenyek idõpontjai tutik szoktak lenni?És az Akasztó?Stb....

Mondjuk azok elég tutik voltak mindig. A Silveradoba tervezett fordulón azonban még el kell gondolkodnom. (Másokkal közösen.) Én egy napos, pörgõs, akár párhuzamosan zajló versenyszámokat bonyolító versenyt képzeltem el eddig. Olyat mint a 2 évvel korábbi vagy a tavalyi is volt. Amennyiben viszont tényleg sokkal több lovas indulna, mint amennyi szokott, ráadásul azok némelyike performance és marhás számokban is (azaz nem lehet azokat feltételek nélkül párhuzamosan rendezni), akkor célszerû lehet ezt a fordulót is kétnapossá módosítani. A gyorsasági és a marhás számok - jó szervezéssel - lazán le tudnak menni egy nap alatt, de a sok kategóriás trail és reining már nem biztos. Márpedig rájuk ezúttal méginkább tekintettel kell lennünk Silveradon, s a reininges vezetõkkel errõl is eszmét kell cserélni. Erre vélhetõen jövõ szerdán kerül sor.Az idõpontok tehát 99%-osan tutik! DE!Amíg nincsenek meg a fedeles versenyek végleges helyszínei, illetve nem tudunk többet a westernlovasok és edzõk, lótulajdonosok idei versenyévadot érintõ elképzeléseirõl, versenyzési szándékairól, addig elképzelhetõ változtatás. Egy biztos azonban: amint a reining szakág szakbizottsága és a western szakág szakbizottsága kimondja az áment, onnantól kezdve akkor is ott és akkor lesznek a versenyek, ha elolvad a sarki jég és a Pannon medence újra tengerként funkcionál. Legfeljebb qh-k helyett nílusi vízilovakkal sliding stoppolunk majd, s nem szarvasmarha borjakat, hanem fóka vagy delfin borjakat terelünk be a ketrecbe. Jövõ szerdán mindkét szakág vezetõi együtt megtekintjük a Kaposvári helyszínt, hogy ott milyen feltételek fogadják a gyorsaságisokat és borjasokat, hogyan férünk el egymással, s megbeszéljük a legfontosabb versenyrendezéssel kapcsolatos szempontokat. Szerintem azon a napon válik véglegessé a versenynaptárunk.

#18 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 8:06

Akkor várom a versenynaptárat.:)Tavalyra már terveztem,hogy meglátogatok pár versenyt.De annyira képlékeny volt minden,hogy nem tudtam betervezni.:(A szakmám miatt muszáj elõre tudnom:(

Edited by hihi, 2007 január 16. - 12:10.


#19 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 17:02

hihi: remélem, hogy jó sokon találkozunk. Magamat úgyse tudnám fotózni :kir:

#20 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 16. - 17:45

Remélem én is.:)

#21 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 22. - 0:45

Mesélek, sokat. Kérlek figyeljetek...

#22 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 22. - 17:15

Van valami hír? :rolleyes:

#23 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 19:19

Tegnap a magyar westernlovas társadalom három független szervezetének (MLSZ Reining Szakág, MLSZ Western Szakág, Rodeo Szövetség) vezetői és a szlovák rodeolovasok vezetői összeültek Kaposváron, a Magyar Lovasakadémián, s megvitatták az idei versenyszezonnal kapcsolatos feladatokat, a westernlovaglás hazai helyzetét, s megpróbáltak közös nevezőre jutni a legfontosabb dolgokban. Úgy tűnik sikerrel. A reiningesek részéről Drén Csaba, Bámer Imre, Kiss Tamásné Gabi, Kurcsics István, Kurcsics Rita és Rencs Tibor, a western szakág részéről Istenes Csilla, Fejér Tibor és Szalontai Zoltán, a rodeósok részéről Tóth Szilárd, a Slovenská Asociácia Western Ridingu a Rodea részéről pedig az elnök, Stefan Paces és két vezetőtársa vett részt a megbeszélésen. Voltak még meghívottak (pl. Kastély Attila és Szegezdi Attila), de különféle elfoglaltságaik miatt nem tudtak megjelenni.A találkozó ténye önmagában hatalmas előrelépés, hiszen minden érdekelt fél képviseltette magát, elfogadta tárgyalófélnek a másikat, s a tárgyalások, egyeztetéséek normális légkörben és kifejezetten konstruktívan zajlottak le.A következők hangzottak el illetve kerültek megvitatásra:- A 2007. évi versenynaptár egyeztetésre került, sikerült mindenki számára megfelelő időpontokat találni. Nem indult könnyen, hiszen a két korai fordulónak is helyet adó Kaposvári Lovarda már meglehetősen be volt táblázva, de végül kompromisszumok árán megegyeztünk a dátumokban. Ezek a következőek: 2007. 04. 21. IFNP Red Horse Ranch Kupa I. forduló, Pátka - Red Horse Ranch 2007. 04. 22. IFNP Red Horse Ranch Kupa II. forduló, Pátka - Red Horse Ranch 2007. 04. 28-29. MLSZ Western OB I., Ballószög - Silverado Ranch 2007. 05. 05-06. NRHA, MLSZ Reining OB I., MLSZ Western OB II., Kaposvár- Lovas Akadémia 2007. 05. 12-13. Rodeo Show I. forduló, Budapest 2007. 05. 19-20. MLSZ Western OB III. forduló, Akasztó- Kastély Ranch 2007. 05. 26-27. NRHA, MLSZ Reining OB II., MLSZ Western OB IV. forduló, Kaposvár- Lovas Akadémia 2007. 06. 02-03. vagy 09-10 Rodeo Show II. forduló, Pécs 2007. 06. 09-10. vagy 16-17 Rodeo Show III. forduló, Komárom 2007. 06. 16-17. NRHA, AQHA, MLSZ Reining OB III., MLSZ Western OB V. forduló, Mány- Eldorado Ranch 2007. 06. 22-24. Lóbarátok Országos Találkozója, Tatárszentgyörgy - Kajdácsi Tanya 2007. 06. 23. CART I. forduló, Tatárszentgyörgy - Kajdácsi Tanya 2007. 06. 30. IFNP Red Horse Ranch Kupa III. forduló, Pátka - Red Horse Ranch 2007. 07. 01. IFNP Red Horse Ranch Kupa IV. forduló, Pátka - Red Horse Ranch 2007. 06. 30-07. 01. Lovas Juniális, Budapest - Hajógyári Sziget 2007. 07. 14-15. NRHA, AQHA, MLSZ Reining OB IV., MLSZ Western OB VI. forduló, Tamásipuszta - TB Ranch 2007. 07. 14-15. Rodeo Show IV. forduló, Tamásipuszta - TB Ranch 2007. 07. 21-22. Közép-Európa Kupa Team Penning&Cutting versenyszámok, Szlovákia - Okoc 2007. 07. 28. CART II. forduló, Méntelek - Buffalo Bill Ranch 2007. 08. 10-12. Közép-Európa Kupa Performance versenyszámok, Ausztria - Liebenau 2007. 08. 17-19. Szigetközi Lovastalálkozó, Halászi 2007.08.19. IC Ranch Kupa, Szentes - IC Ranch 2007. 08. 25-26. Rodeo Show V. forduló, Győr 2007. 09. 08-09. NRHA, AQHA, MLSZ Reining OB V., MLSZ Western OB VII. forduló, Soltszentimre- El Bronco Ranch 2007. 09. 09. NRHA, AQHA, MLSZ Reining OB, MLSZ Western OB bajnokavató, Soltszentimre- El Bronco Ranch 2007. 09. 29. IFNP Red Horse Ranch Kupa V. forduló, Pátka - Red Horse Ranch 2007. 09. 30. IFNP Red Horse Ranch Kupa VI. forduló, Pátka - Red Horse Ranch 2007. 09. 29-30. Kaposvári Állettenyésztési Napok Western Show, Kaposvár - Lovas Akadémia 2007. 10. 20. CART III. forduló, Ballószög, Silverado Ranch 2007. 12. 07-09. FEI Világkupa + Western Show, Budapest - SportarénaA tárgyalások további részében elsősorban a közösen rendezendő versenyek bonyolításának, finanszírozásának a kérdéseit taglaltuk. Szóba került többek között:1. A quarter horse fedező mének tulajdonosai felajánlottak egy-egy fedezést, amire licitálni lehet, s a licitből befolyó pénzből egy ifjúsági alapot hozunk létre, amit a fiatal, kezdő lovasok díjazására, képzésére, támogatására fordítunk.2. A versenyrendezők által - a későbbiek folyamán meghatározott nagyságú - befizetett összegekből és szponzori pénzekből havária alapot hozunk létre, melyből rászorultság esetén a kedvezőtlen időjárás vagy más vis major okból veszteségessé vált fordulók rendezőit (részben) kárpótoljuk veszteségeikért. A kárpótlás év végén kerül elszámolásra.3. Új versenyiroda szoftvert fejlesztünk ki, s minden versenyen azzal történik a regisztráció, az eredmények dokumentálása, a helyezések kiszámítása és a bajnokság állásának vezetése. A szoftver elkészítését Szalontai Zoltán vállalta magára. A szoftver specifikációját Kiss Tamásné és Istenes Csilla határozza meg a fejlesztő számára. Cél, hogy minden versenyszám után azonnal eredményhirdetésre kerüljön sor, a nézők és a versenyzők verseny közbeni tájékoztatása első osztályú legyen, s a versenyek befejeződését követő 24 órán belül az interneten elérhetőek legyenek a pontozólapok és az eredmények.4. Szalontai Zoltán javaslatára webkamerát állítunk üzembe a versenyek helyszínein (ha sikerül a mobil internet hozzáférést biztosítani), amin keresztül a versenyek a neten is követhetőek lesznek.5. Megállapodtunk egy a westernlovasokat és szimpatizánsokat nyilvántartó adatbázis kiépítéséről. A szükséges szoftvert Szalontai Zoltán készíti el, s a szükséges tárhelyet és elérhetőséget is ő biztosítja. Minden résztvevő elvállalta, hogy az érdekeltségi körébe tartozó westernlovasokat feltérképezi, adataikat összegyűjti, s hétfő reggel 8:00-ig Szalontai Zoltán részére elküldi, aki azt az adatbázisba összesíti. Az alábbi adatokat kell begyűjteni a westernlovasokról: LOVASOK ADATAI: neve, születési dátum, cím, telefon, e-mailLÓ ADATAI: neve, születés dátum, fajta, neme, lóútlevél számaVERSENYZÉSI SZÁNDÉKOK:Ki, milyen lóval mely versenyszámokban kíván indulni? (reining, trail, western pleasure, western horsemanship, pole bending, barrel racing, roping, team penning, ranch sorting, cutting, working cowhorse)Ki melyik versenyen szándékozik elindulni? - IFNP Pátka I-VI. - Silverado - Kaposvár I. - Akasztó - Kaposvár II. - Mány - Tamásipuszta - El Bronco - Rodeo Show I-V. - CART I-III. - IC Ranch Kupa6. Szó esett a versenyek és a szövetségi adminisztráció finanszírozási lehetőségeiről, szponzorációról, lehetséges bevételi forrásokról. Néhány elképzelés elvetésre került, a dolog további vizsgálódást és munkát igényel, s a közeljövőben folytatjuk a téma megvitatását.7. Az OB fordulók és a szakágak által elismert versenyek megvalósult költségvetését utólag nyilvánossá tesszük, hogy tiszta képet lehessen kapni a fordulók rendezési költségeiről, bevételeiről, s a jövőben érdemi adatok álljanak rendelkezésre a fordulók rendezésével kapcsolatos döntések előkészítéséhez.8. Az Utazás Kiállításon való részvétel lehetősége is megvitatásra került. Egyelőre úgy fest, hogy nem tudjuk megfinanszírozni azt a 1,5-2 milliót, ami a szokásos megjelenéshez (stand, pályaépítés, stb.) kellene, így valószínűleg nem lesz western stand az idén a kiállításon.9. A munkát a szakágak szakbizottságai a versenyzők tájékoztatását célzó ún. versenyzési szamárvezető összeállításával folytatják. Ebben a születendő anyagban összefoglaljuk a szakágak által elismert westernlovas versenyeken való részvétellel kapcsolatos valamennyi információt, tennivalót, a versenyzők jogait és kötelezettségeit, azok várható anyagi vonzatait, stb. Ezt az anyagot minden potenciális versenyző hivatalból megkapja majd.10. Ugyanilyen ún. szamárvezető készül a versenyrendezők számára is. Ebben meghatározzuk a szakágak elvárásait, és az általuk nyújtott szolgáltatásokat, a versenyrendező jogait és kötelességeit, felsoroljuk a versenyekre vonatkozó törvényi és szövetségi előírásokat, összeszedjük a versenyszervezéssel kapcsolatos tudnivalókat, információkat. Ezt az anyagot is a szakágak szakbizottságai készítik el közös munkával.A legközelebbi összejövetel időpontját nem határoztuk meg, de a szakágak vezetői tartják a kapcsolatot, s hamarosan újra együtt ülésezünk. Eldöntöttük azt is, hogy legközelebb csak előre megfogalmazott és a többiek részére is előre elküldött napirendi pontok megtárgyalásával foglalkozunk a szakbizottsági üléseken, hogy hatékonyan tudjunk munkát végezni. Azt is megfogadtuk, hogy ezentúl pontosan a megbeszélt időben kezdünk, nem váratjuk meg egymást.

Edited by sheriff, 2007 január 27. - 8:56.


#24 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 19:57

LÓ ADATAI: neve, születés dátum, fajta, neme, lóútlevél száma

S ha majd lesz, sportló nyilvántartási szám...

#25 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 20:08

Azt a Lovasszövetségtõl kap minden ló,nem?Hiszen ez is hivatalos szakág.... :)Legalábbis én ezt tartom logikusnak.Ahogy a többi szakágban is,minden lónak rendelkeznie kell az adott évre érvényes licensszel.Ez egyenáron van.A versenyzõkét viszont a szakág határozza meg.Pl a díjugratóknál pár éve megszavazták az "A" és "B" licenszet stb....

Edited by hihi, 2007 január 25. - 20:11.


#26 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 20:12

Mint a nyilvántartási adatbázis részére gondoltam... A név, fajta, egyebek mellé. Ugyanis most még a w. szakágban versenyzõ lovak töredékének van sportló nyt. száma (gondolom én). Azért írtam, ha majd lesz. Mert vélhetõen kötelezõ lesz a hivatalos versenyen induló lovak számára.

#27 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 20:21

Õszintén örülök, hogy megszületett az együttmûködés, amire sokan vártunk :ang: . Hol, kinek, mikor kell majd elküldeni a versenyzõ és lova adtatait? Csikasz voltam! :D

Edited by Pendemonium, 2007 január 25. - 21:43.


#28 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 20:30

Akkor,ha jól értem,az amit én írtam,folyamatban van,és nagy a valószínûsége,hogy elõbb- utóbb így lesz?Nagyon jó ez az összefogás. :)itt egy nevezõs példawww.dijugratas.huNem beleugatni akarok,csak ez már egy kész valami,és ,ha kell, szakágra tudják szabni,szerintem.Jó fejek.Ezt pl ingyen csinálták a díjugratóknak.

Edited by hihi, 2007 január 25. - 21:59.


#29 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 7:18

Sportló nyilvántartási száma eddig is volt minden lónak, amely versenyen indult. Az MLSZ-ben kötelezõ is volt, de a mi versenyeinken is elemi érdek volt, hogy a bajnokság végeredményét összesíteni lehessen. Ezzel nem lesz semmi gond.A felsoroltaknál sokkal-sokkal több adatot fogunk nyilván tartani (a ló és/vagy a lovas eddig elért eredményei például), s ezeket az adatokat verseny közben a szpíker is megkapja majd, hogy a nézõket szélesebb körben, részletesebben tájékoztathassa. Egyelõre azonban elegendõ számunkra ennyi adat, hiszen csak a versenyfordulók várható látogatottságának felmérésére, a versenyzõk megszólítására szándékozzuk azokat felhasználni. Az adatbázist több csatornán keresztül fogjuk majd tölteni és pontosítani. Egyrészt minden versenyen a versenyiroda adategyeztetéssel kezdi a regisztrációk, nevezések során az ellenõrzést. Az interneten on-line ûrlapon keresztül mindenki felteheti és javíthatja majd az adatait a nyilvántartásba. Stb., stb...

#30 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 7:30

Csikasz!Mondjuk nekem is küldheted az adataitokat. Gondolj a gyerekekre is! Az idén érdemes lesz gyerekként versenyezni. El Bronco korányzója igen komoly erõfeszítéseket tesz (s ebben a szakágak vezetõi és a tenyésztõk közül is mindenki támogatja), hogy a gyerekek és fiatalok számára lehetõségek nyíljanak, öröm legyen számukra a lovaglás.

#31 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 23:54

Igértem egy kis mesét:Múlt hét szombaton Szlovákiában jártunk a KEK megbeszélésen. Meglepetésünkre ott találkoztunk Rodeós Szilárddal, aki pár szlovák rodeóssal szintén képviselte hazánkat. A téma izgalmas volt: Ausztriában, ahol idén augusztusban lesz a KEK, a zöldek "jóvoltából", tiltott a team penning. Számomra érthetetlen okból kifolyólag a cutting és a cowhorse viszont engedélyezett...A résztvevõ országok képviselõi (Lengyelek nem voltak ott egyedül) azt a kompromisszumos megoldást találtuk ki, hogy a cutting és team penning számok KEK fordulója a szlovákiai Ekecsben a Ródeó OB keretében kerülnek megrendezésre. Az ott megszerzett pontszámok beszámítanak az országok közötti versenybe.Emellett a magyar résztvevõk javaslatára jól megérdemelt új számként a youth reining után a non-pro reiniget is sikerült elfogadtatnunk a jelenlevõ képviselõkkel! :yeah: A megbeszélésen már az elsõ celadnai KEK megszervezésében is elévülhetetlen érdemeket szerzett Muzslai Sándor volt a tolmácsunk, idegenvetõnk és szállásadónk. Az Õ segítségének köszönhetõen márciustól elindulhat a hivatalos westernbíró kurzus szép hazánkban. Errõl késõbb, de elöljáróban annyit, hogy ebben nagyon számítunk a képzett magyar díjlovasbírók résztvételére is, mivel az õ rutinjukkal, segítségükkel elõbb-utóbb kiválthatók lesznek a a versenyekként 4-500 ezer Ft-os költséggel "importált" külföldi FEI és NRHA bírók. Ezek kiváltása nagyon sokat jelenthet a késõbbi magyar westernversenyek szervezésében.Ezt követõen hétfõn Viktor Fröschl-lel és párommal egy teljes napot töltöttünk a Dallos istállóban. Szokás szerint pazar napot tudhattunk magunk mögött. A minket érintõ lényeg a következõ: idéntõl kezdve 5 évre egy tehetõs lovasokból álló gazdasági társaság öt évre kibérelte a Budapest Sportcsarnokot minden évre, egy kb. mikulást követõ decemberi hétvégére. Hivatalosan ekkor egy FEI ugró-és fogathajtó világkupa kerül megrendezésre, de ennek keretén belül szinte minden lovaságnak lehetõséget adnak a bemutatkozásra!!!Mi a westerneseket képviselvén kerültünk képbe. A megállapodás a következõ: részünkrõl elõször is egy reininglovas (Viktor) és díjlovas (Dallos Gyula v. Zsófia) által bemutatott pa-dö-dö mintegy 5-6 percben, jó zenére, sok humorral fûszerezve, olyaténképpen, hogy a lovasok a bemutató második felében lovat cserélnek, így megmutathatja mit tud egy díjlovas a képzett reininglovon, ill. a reininges, mire jut egy magasan képzett díjlóval. A zene a fejemben a Stand by me by Fugees (részben) ;) Majdan jönnek marhásaink: egy cutting bemutató (talán Sylvia Rzepka Smartinoffal?), ezután team penning két csapat résztvételével (felelõs szervezõ Szalontai Zoltán). Legvégül, de nem utolsósorban a meghívásos Budapest Reining Cup világhírû westernlovasok résztvételével (úgymind Ludwig Grischa, Vern Sapergia, Rudi Krontsteiner, Sepp Mittmansgruber, Denis Schultz, Volker Schmit és társai résztvételével, nem elfeledve az akkor egy ilyen kihívásnak megfelelõ lóval rendelkezõ magyar esélyeseket sem, mivel ezen verseny gyõztesei nem kis pénzt vághatnak majd zsebre).Majdan szerdán Kaposváron a szinte-össz-western-közgyûlés. Teljes összhangban, maximális jóakarással és tennivágyással eltelt közel 6 órás megbeszélést követõen vannak tanulságok:egy versenyévad szervezésére az adott év januárja finoman szólva is qrva késõi idõpont. Ok., de ilyen kései órában találtunk egymásra: jövõre már gyorsabbak leszünk.Szakmailag még nem állunk a toppon (hát ez szuper cizellált volt ;) ). Ebbõl adódott sok kellemetlen és buta félreértés, aminek jelentéktelensége már most látszódik, hiszen a betanulásunkat követõen, ezek -csakúgy mint a rutinosabb nyugati részeken -, már "csípõbõl fognak menni. Türelmet kell kérnünk minden érintettõl. Nagyon nehéz ám profi túra-feelinglovasból hipp-hopp sport-és tenyésztési szakértõvé, versenyrendezõvé válni! Nem is beszélve az elmúlt hét év sok-sok sértésén és pocskondiázáson böcsülettel túltennünk magunkat. Némi bizalmatlanság még most is érzõdik, de egyre halványuló mértékben.Finom egy szerkezet a bizalom hídja: könnyû tönkretenni, de nagyon nehéz helyreállítani!Egyet bizton ígérhetek: a folyamat elindult, és ha még az elején egy kicsit döcögve is, de egyre gyorsabban meglódul! Végre érzõdik, hogy jó úton vagyunk: akarjuk megérteni a másikat!Az már most látszódik, hogy a versenyeink közösen, profi módon megszervezve, hivatalos formában, autentikus bírók elõtt, több pályán, nagy létszámban, jól megszervezve, forró hangulatban fognak lezajlani. Mindenre igyekszünk odafigyelni, mindenkinek a segítségét várjuk és elfogadjuk! Mindenkit személyesen megszólítunk, nem elkövetve az elmúlt évek hibáit; nem kirekesztés, hanem összefogás, összetartás a cél. Együttesen, mindenkinek szólva.Megint lesz versenyeinken közös megnyitó bevonulás a régi jó kis zenéinkre, közös speekerünk, közös bajnokavatók immáron hivatalosan, akár himnusszal, dicsõségtábla elõtti fotóval, nemzeti színû szalaggal. A versenyeket követõen egy nagy közös happeningel, kocsmázással, koncertekkel, line-dance-el; ahogy azt kell: soha többé ne akarjunk a verseny után azonnal hazamenni: akarjuk ismét (immár felnõve, okosabban, megértõbben) együtt ünnepelni közös szenvedélyünket: a westernlovaglást...folyt.köv.

Edited by El Kormányzó, 2007 január 27. - 0:03.


#32 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 27. - 9:03

A versenynaptárt kijavítottam, remélem végre azt tartalmazza, amit kell! Ellenõrizze le mindenki, aki a kialakításában segédkezett, hogy valóban így van-e.

#33 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 28. - 9:42

Megkérdezem újra, mert nem reagált senki.Miért nem veszitek fel a kapcsolatot a Topsofttal?Van egy teljesen kész nevezési programjuk.Amit csak személyre kell szabni.Mûködik,jó,folyamatosan fejlesztik, és mindenki szereti?Miért kéne hónapokat ezzel tölteni? :) Hiszen,mindjárt itt a szezon:)Ezen kívül pedig ez egy bejáratott program,ami,több,mint 3 éve üzemel.

#34 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 28. - 10:00

Mert egyrészt nyilván pénzbe kerül, s nekünk az nincs. Ha valaki ingyen megcsinálja, ingyen adja, az oké. De pénzt annyi mindenre kell kiadni, hogy a határhaszon elmélet alapján inkább másra, fontosabbra költjük azt a keveset, ami van.Másrészt a western versenyszámok értékelése, a fordulók és a bajnokság eredményének számítási módja lényegesen eltér a többi lovas szakágétól. Egészen biztosan sokat kellene fejleszteni a Topsoftos rendszeren, s úgy hisszük, hogy a gondjainkat hamarabb megoldjuk saját erőnkből, mint külső fejlesztőkkel. Pont ugyanannyit kellene dolgoznunk azzal is, hogy egy hozzá nem értő fejlesztőnek elmagyarázzuk a rendszerünket, mint egyszerűen megcsinálni. Nem tudom mennyit fejlesztettél már hasonló rendszereket, de szerintünk a mai fejlesztőeszközökkel, a mai technológiai szinten a számunkra elegendő szolgáltatást nyújtó 1.0-s verzió elkészítéséhez 2 hét elegendőnek tűnik. Ennyit a Vector Kft. rááldoz a western támogatására, s még reklámnak is jó számára a dolog.Hát ezért. De a tanácsért, segítő szándékért köszönet jár, még ha nem is fogadjuk meg. Köszönjük! :)

#35 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 28. - 17:01

:) Nincs mit.Egyébként lovas emberek.És egy telefont megér,hogy kiderüljön,kell-e fizetni érte.Szerintem nem kell. :cool: De mindegy, hiszen ez csak egy ötlet volt. :) (Magánban szívesen megadom a telefonszámot.:) )

#36 Guest_Béla-Dóri_*

Guest_Béla-Dóri_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 28. - 19:37

Üdv Mindenkinek!Kérdésem lenne hozzátok,aki tud válaszoljon:Szeretnék idulni az MLSZ Western OB fordulókon /trail és gyorsasági számokban/, milyen feltételekhez van kötve a nevezés? Egy Pest-megyei lovas egyesület tagja vagyok,de egyéb szövetségnek nem.Köszi elõre is! :confused:

#37 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 29. - 15:35

Szia!Még a héten felkerül egy írásos anyag, amiben minden követelmény megtalálható lesz.

#38 Guest_Béla-Dóri_*

Guest_Béla-Dóri_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 30. - 19:06

Szia!Még a héten felkerül egy írásos anyag, amiben minden követelmény megtalálható lesz.

helló! Köszönöm,várom!!!

#39 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 30. - 21:20

Üdv Mindenkinek!Kérdésem lenne hozzátok,aki tud válaszoljon:Szeretnék idulni az MLSZ Western OB fordulókon /trail és gyorsasági számokban/, milyen feltételekhez van kötve a nevezés? Egy Pest-megyei lovas egyesület tagja vagyok,de egyéb szövetségnek nem.Köszi előre is! :confused:

Kérlek, küldd el az adataidat az adatbázisunkba!LOVASNeve:Címe:Születési éve:Telefon száma:E mail címe:Egyesülete (név, helység):Neve:Neme:Fajtája:Születési éve: Tulajdonos neve, címe, elérhetősége:Lóútlevél száma: (ha nincs, vagy folyamatban van, az intézése, azt is kérjük megjelölni!)LÓ-LOVAS PÁROSMilyen versenyszámokban szeretne indulni: TRAIL, POLE BENDING, BARREL RACINGMilyen rendezésű versenyben szeretne indulni: MLSZ Western Szakág OB I-VII. fordulók, RODEO SHOW, KUPÁKMely versenyekre (helyszínekre) tervezed, hogy benevezel? (Másold be a fenti versenynaptárból!)Mint ahogyan Lear is írta épp készítjük a versenyzők számára a KISOKOS-t, amiben minden benne lesz, amit tudniuk kell vagy érdemes. Hamarosan közreadjuk. Ha megküldöd az e-mail címedet, akkor hivatalból megkapod!

Edited by sheriff, 2007 január 30. - 21:22.


#40 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 4. - 21:49

MLSZ Szakbizottsági ülés AkasztónNem is Kaskantyún volt, hanem Akasztón.

Edited by sheriff, 2007 február 9. - 13:25.