Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovam van!


  • Please log in to reply
5682 válasz a témához

#41 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 22. - 18:56

Anikó!Nagyon gratula Neked és lovadnak egymáshoz! ;) Kitartásod meghozta jutalmát! Remélem sikerül sokáig együtt maradnotok!(már úgy beszélek, mintha esküvő készülődne.. :D ) [ 22 Szeptember 2002, 18:57: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#42 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 22. - 20:24

Köszönöm szépen nektek a jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok! :D Ma hoztam el a pacimat a régi helyéről.Most választották le a csikóját, emiatt is zaklatott, na meg a költözés... egész nap "babusgattam", lepucoltam (2 óra), kifésültem a sörényét (fél óra), és mivel találtunk egy jó nagy sebet a lábán, azt mostuk még fél órán keresztül... :( Aztán már csak az állatorvosra vártam, hogy beadja neki az antibiotikumot.Megpróbáltunk fotókat készíteni róla, ha meglesz, belinkelem. ;) Nagyon szép ló, 12 éves, kisbéri félvér. (Most, hogy már nálam vannak a papírjai, pontosabbak az adataim.)Azt hiszem, sok boldog nap vár ránk. Posted Image

#43 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 9:19

Posted Image A kép címe: "Hogyan tapossuk el a gazdit elsô nap, fotózás közben"(Copyright & Photo: Lear)

#44 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 17:33

Gyönyörű lovad van, igazán! ;) Milyen rajta ülni?Ha van időd irhatnál róla egy kicsit.Nekem is van egy pacim (igaz csak félig az enyém), mf. kanca 4 éves múlt ebben az évben.Meteornak hívják.Jövőre (március környékén) várjuk az első csikóját!Ha akarod e-mailezhetnénk!Küldenék róla képet.Mit szolsz hozzá?Köv. levelembe, (ha ugy gondolod) megirom az e-mail címem. Mégegyszer gratula a pacidhoz! Dodó

#45 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 23. - 22:48

Szia Dodó! Posted Image Köszönöm a gratulációt! Nagyon jó Ramónán ülni, bár ma még nem ültem rajta, mert bokáig érő sár van a pályán, csak megsétáltattam kicsit, hogy ismerkedjen az új helyével.Ha olvastad a topic elejét, tudod, hogy én rajta kezdtem el tanulni lovagolni, tehát tudom, hogy milyen nyereg alatt. Posted Image Az infómban ott van az emilcímem, ha írsz, válaszolni fogok! Posted Image

#46 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 9:57

Isteni okos-ügyes-szép lovam van! Posted Image Tegnap ültem rajta elôször (amióta az enyém), 10 percre, mert nem dolgozhat még sokat... (Minimál munkára van fogva, elsô nap 1 kör séta, 2. nap két kör séta és így tovább.)Kicsit ideges volt az új hely miatt, de annyira szuperül be van lovagolva, hogy kisujjmozdulatokra dolgozik, alig kell hozzáérni az oldalához... :D Lehet irigykedni! Posted Image

#47 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 10:05

Meg értetlenkedni is? ;) Miért kell kisujjal hozzányúlni az oldalához? Posted Image

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 11:52

:D :D :D

#49 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 14:56

Boka!!!!!!! :D

#50 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 15:02

Boka: azért, hogy álljon odébb! :D

#51 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 15:20

Érdekes a kép amit magam elõtt látok:ülsz a lovon, esetleg épp vágtáztok, és (kínosan ügyelve arra, hogy a többi ujjad hozzá nem érjen a ló testéhez, mert az lehet hogy túl sok segítség, és kirúg) elkezded a kisujjaddal böködni az oldalát, hogy odébb álljon (oldalazzon) Posted Image Mikor láthatom a mutatványt? :D

#52 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 15:43

BOKA!!!! Te határozottan bolond vagy! :D :D :D A ló olyan szinten idomított, hogy kantár nélkül, a földön is meg tudja csinálni ezt a mutatványt, némi hangsegítséggel. (az oldalazást) És ha eljössz jöv? héten, szabad szemmel is meggy?z?dhetsz a lovam ezen tulajdonságáról.Ki is próbálhatod, ha nem félted a kisujjad Posted Image [ 26 Szeptember 2002, 15:54: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#53 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 15:48

Bagoly mondja!

#54 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 27. - 23:12

Szépen gyógyulunk.Van az a "szép kis seb" a bal hátsó lábán, alakulgat...Remélem, hamarosan rendbejön, és mehetünk minden nap egy kicsivel többet. Ma már ugrabugráltunk is a pályán, mert az nem lehet ugye, hogy a másik ló vágtázik meg üget, mi meg csak lépünk... gondolta magában a lovam. Megmutattam neki, hogy debizony lehet! Posted Image Nagyon jólnevelt kis pacim van! Imááááááádom! :D :D

#55 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 28. - 0:44

Szia Aniko!!!(Bocsi az ekezetekert, de eppen nyaralok, es itt nincsenek ekezetek... Posted Image )So! Nagyon orulok, hogy vegre megvan az almod!!!!! Sok sikert a pacihoz, otthon majd bovebben kifaggatlak!!! Posted Image Pusza, Paint Horse :D

#56 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 8:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko:A ló olyan szinten idomított, hogy kantár nélkül, a földön is meg tudja csinálni ezt a mutatványt...[/QUOTE]Idomítás nélkül repülne? Kalitkában tartod?

#57 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 10:05

Tegnap isteni ôszi nap volt, igyekeztünk alaposan kihasználni.Ebéd után autóba ültünk a barátnômmel, és irány a lovarda. Némi (felesleges) suvickolás után levittük a két kedvenc pacit (Ramónát és Maflát) egy karámba, ami üresen álldogál. A két jóbarát elsô dolga természetesen a sárban való hempergés volt. :D Amit mi boldogan szemléltünk, és egyikônket sem zavarta, hogy pont 5 perccel elôtte pucoltuk meg a pacikat. Aztán jött a boldog kergetôzés, levegôbe való páros lábbal kirúgások rövid vágták, boldogság. :D Végül pedig a bölcs szemlélôdés és legelészés (a lovak részérôl). :D Leírhatatlanul jó érzés volt heverni a füben a napon, felettem a kék ég apró fehér felhôcskékkel díszítve, s rögtön a látómezôm szélében a két boldog ló, amint élvezi a napsütést és legelészik Posted Image Nem sok kedvem volt felvinni a lovat a karámból és felnyergelni, legszívesebben csak heverésztem volna, és néztem volna tovább azt, hogy hogyan örülnek az életnek... Posted Image De mivel minden nap dolgozunk egy kicsikét (15-20 percet egyelôre) ez most sem maradhatott ki. Újabb pucolás után nyergeltünk és irány a pálya.Ahol már hárman sétálgattunk kengyel kengyel mellett. :D Nem igazán tudom visszaadni írásban ezt az érzést, hihetetlen nyugalom és boldogság volt bennem. Ezért érdemes élni.

#58 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 11:29

Anikó, te kis füllentõs!!!! :cool: Ha jól tudom, valaki szõrén ment, így nem lehetett mindenki "kengyel-kengyel" mellett. És Doriszka? Posted Image Így már 4.Na, félretéve a kötözködést, pedig olyan jóóóóóó, örülök, hogy örültél, és hogy igazán boldog vagy. ;)

#59 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 11:31

Kedves Anikó,Üdvözöllek a Klubban! Olvastam valamelyik régebbi topicban, hogy milyen tündéri, segítõkész, állatbarát embertõl vetted ezt a lovat. Hogy milyen különbségek vannak...., van itt a fórumon egy lány - a neve persze most nem jut eszembe - õ, ha jól emlékszem ajándékba kapta a lovát az edzõjétõl, mert az látta, hogy mennyire imádja az állatkát! Nem igen lehet azt mondani, hogy aki a lovat szereti rossz ember nem lehet...

#60 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 11:41

De bele kéne gondolni, hogy akitõl Anikó vette a lovát, az az ember szereti-e a lovat!?

#61 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 11:56

Íme az illusztráció: :D Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image A fotókat Mónos Rita, alias Lear készítette. Posted Image [ 06 Október 2002, 18:06: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#62 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 11:58

Ando, piaffe!Akitõl Anikó a lovat vette, igen jól ismerem. Nem rossz ember õ, csak akadt az életében egy-két olyan dolog, amitõl most ilyen. Mindenki másképp szeret, és kérlek, ne kövessétek el azt a hibát, hogy pár szóból, elhamarkodottan, és helytelenül ítéltek meg valakit.Üdv Posted Image

#63 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 11:59

Jajj de édi az uccsó kép! :D ;)

#64 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 12:00

Rendben. Nem ítélkezem. Csak feltettem egy kérdést és inkább ando hozzászólásából indultam ki, nem Anikó szavaiból.

#65 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 30. - 12:01

Katinál az igazság, Lear azaz Rita barátnôm szôrén sétált Kati lovával Posted Image És persze a kis dinka-gyönyörü csikó is ugrabugrált körülöttünk, Doriszka. Posted Image ando: köszönöm a gratulációt! Calypso kapta a lovacskáját ajándékba. Hát igen... én nem akarok rosszat mondani a ló elôzô gazdájára, nem lenne fair, nem tudja megvédeni magát, mert nem igazán jár internetre...piaffe: gondolom, szereti a lovakat, de egész másképp, mint én vagy te...

#66 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 1. - 10:38

Eszem ágában sem volt elítélni vagy megítélni az embert magát. A hozzáállását viszont azok alapján amiket olvastam róla - inkább vágóba adná a lovat ha nem kapja meg érte az igen borsos árat, igen hamar - ezt azért mégis hadd ítéljem el. Mégsem kocsikról beszélünk, hogy befeszülök, és elviszem a bontóba, hanem élõlényekrõl. És hát sajnos nem mindegyiknek dob jó gazdát a gép

#67 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 2. - 22:48

Hát nem tudom, közületek hányan - biztosan sokan - kezeltetek már gennyes sebet a ló lábán... én nap mint nap "rosszul vagyok" tõle, de csinálom, hõsiesen. A rosszullét alatt azt értem, hogy sajnálom a lovat, hogy a nyílt sebbe maró hatású izét kell locsolni... de ami vigasztal: nap mint nap látom, ahogy javul.Lehetne Hyperollal is kezelni, de "kényelmesebb" a 3%-os hidrogén oldat, legalábbis annyiban, hogy a Hyperol tablettában van, ez meg eleve lötty.Példásan viselkedik a pacim a hátsó lába kezelésénél. Ismerek jó pár lovat, akinek még csak fel sem lehet venni a hátsó lábát repülés nélkül, õt pedig egyedül tudom kezelni, az egyik kezemmel szépen felveszem a lábát, a másikkal meg fecskendõbõl nyomom rá a hidrogént. És tûri! Nem rúg fel, nem hisztizik, tûri azt a maró szörnyûséget, amivel nap mint nap "kínzom". Egyre kevésbé szörnyû a seb látványa, de amíg nyom a lábára, addig inkább nem ülök el rá, nem terhelem, hadd regenerálódjon.Képes vagyok szaladgálni vele a pályán, míg õ üget. :D :D Vágtázni nem vagyok hajlandó! :rolleyes: Alig várom a hétvégét, hogy többet lehessek vele. :D

#68 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 6:54

Csak a pontosság kedvéért, meg hogy kötözködjek kicsit... Posted Image A hyperol oldat az a hidrogén-peroxid oldat is egyben, hidrogén oldat meg nincs, hidrogén-peroxid: H2O2. Azért jobb a hyperol, mert az tabletta formájában nem romlik meg, viszont oldatban szétbomlik vízre meg oxigénre idõvel. Nem is olyan sokára. :( Cav

#69 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 8:46

Kedves Cav! Posted Image Igen, igazad van, H2O2 a hivatalos neve a löttynek, amibôl az egy üvegcse néhány nap alatt elfogy, nincs ideje megromalni... De remélem, hogy nem kell már sokáig használnom, mert kitisztul a seb és már csak be kell gyógyulnia. Posted Image

#70 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 13:14

Fodrászboltban literes, 5 literes kiszerelésben olcsón kapható, az nem fogy el olyan hamar. És a ló oldalára lehet foltokat festeni vele. Posted Image Cav

#71 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 14:40

Cav!Én gyógyszertárban veszem, kis kiszerelésben, szintén olcsón Posted Image

#72 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 14:48

Szia Anikó!A Hyperolt használd, ne más löttyöket. Ha macerás is, mert csodát tesz!!!!!!!!

#73 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 3. - 23:01

Orsi!Már így is csodát tettem a lóval. Nagyon szépen gyógyul a lába. Írtam neked magánüzenetet.Ma munka után loholtam ki a lovamhoz, hogy végre ne csak annyi idõre lássam, amíg kezelem a lábát és odaadom az alma-répa-vitamin adagját.Amikor kiértem, még sütött a nap, így megkértem egy kislányt, hogy segítsen, hozza Maflát, én vezetem Ramónát, és levittük õket a kedvenc karámjukba. Amikor elengedtem a lovacskámat, akkor vettem észre, hogy bizony elkezdett sárlani.Semmi gond, végül is egy herélttel jól ellesznek, gondoltam. Jól is érezték magukat! :D Ramika szépen megállt, Mafla szagolt és szemmel láthatóan férfiasodott. Miket beszélek, csõdörösödött! :D De ennél több szerencsére nem történt, bár vannak heréltek, akik konkrétan fedeznek... tongue.gif No, miután megvolt a hempergés és ugrabugra meg a szexkísérlet, hoztam egy kantárt Ramónának, és futkároztam vele egy kicsit a pályán. Jól elfáradtam (õ persze röhögött rajtam) és megkértem szépen, hogy hadd üljek már fel a hátára egy kicsit szõrén. És azt mondta, oké, gyere!! :D Felkászálódtam, és sétálgattunk kicsit szõrén. Nagyon kényelmes háta van!! Eszméletlen jó fej! Én ott libegtem, csúszkáltam és kalimpáltam a lábaimmal, õ meg szép óvatosan sétálgatott velem. Cav, meg fogom szeretni a szõrén lovaglást, ebben már biztos vagyok!!! Rám is fér egy kis gyakorlás, mert roppant béna vagyok. ;) Aztán felvittem az istállóba a lovamat, s rohantam vissza Mafláért, mert ideges lett, hogy egyedül maradt a karámban, na meg a barátnõjét is elvittem!Mire leértem (kb. 5 perc) a ló totál leizzadt idegességében és a nagy rohangálástól, amit levágott egyedül. Így még õt is le kellett sétáltatni... Mindezek után jött a szokásos tortúra a lólábkezelésekkel... némi segítség a lovászoknak az etetésnél és már jöttem is haza, hogy mindezt megírjam nektek Posted Image

#74 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 5. - 19:34

Kati:Szija!Nem tudom emléxel-e rám,mindenesetre én Kamaraerdõn tanultam meg lovagolni(Alapok).(Timinél)Ezért elég sok mindenkit ismerek :Tibor,Dámát,Mini-t,Rammcsi.-t,stbA lényeg hogy én is szeretném megvédeni a Fönököt attol a vád alól hogy nem szereti a lovakat,stb.Mert tudom hogy egyes lovait nagyon szerette mégha most egy kicsit rosszul is alakultak a dolgok és van néhány dolog amit nem értek.De tudom hogy mennyire szerette Rammcsit,Rufuszt,Démont.Kati:Szeretném megkérdezni,hogy miért akarja eladni még Rufuszt is,magában vagy 1-2 loval nem tartaná meg?2:Hol van a boltod?Mert tudom hogy a régi helyérõl elköltözött,de hová?-)Na jo,szija.(nagy)Andi

#75 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 5. - 19:37

Aniko:Szijoka!Rég hallottam Rolad/tok.Bori.-val mi van,mert hallom a ló jol van,de Õ is?-)Rammcsika gyógyul ahogy olvasom,nagyon örülök neki.Remélem minél elõbb talpra áll.Hogy tetszettek a Rammcsi képek?Tudom rossz minõségüek.nekem az utolsó amit Te tettél fel nagyon tetszett,elkérhetném esetleg a negativot h. csináljak egyet?Köszike.Puszi:Andi Posted Image

#76 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 5. - 20:09

Szia Andika!Amint a képen látod, mindkét lónak, Maflának is be volt kötve a lába. Ramóna lábát nem kötözöm, csak akkor kapott kötést, hogy ne legyen semmi baja ugrabugra közben a karámban. Maflát viszont 2 hónapja kezeljük, naponta cserélem a kötést rajta... képzeld, õ az a ló, aki képes szétrágni a sebet a lábán.. ezért kellett kötni, meg a legyek miatt...De már õ is hamarosan felépül. A mostani fotók mind digitális géppel készültek, úgyhogy sajnos nem tudok mást mondani, mint hogy töltsd le innen, és nyomtasd ki. Bori is jól van, tanul ezerrel, keveset van a lovánál.

#77 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 6. - 13:40

Na szia!Nagyon aranyos ez az oldal!Találtál már partnert a "feles" lovagláshoz?

#78 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 6. - 13:42

Melyik lóval van egy karámban? Posted Image :rolleyes:

#79 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 6. - 18:14

Helló hihi!Üdv a fórumon! Örülök, hogy idekeveredtél. :D Maflával vannak karámban.

#80 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 7. - 10:48

Na, lassan ide járok információgyûjtésre a lovakról. Alig jutok ki szegényekhez :( hihi, nekem is leesett az állam, hogy TEEEEE itt. :cool: