Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar sportló


  • Please log in to reply
966 válasz a témához

#1 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 19:50

EREDETE1958-62 között a magyar mezõgazdaság szerkezetében döntõ jelentõségû változás zajlott le. Az addig alapvetõen kisparaszti gazdaságokra alapozott mezõgazdasági termelés nagyüzemivé vált, ami igen nagy-mértékû létszámcsökkentést ered-ményezett. Ezzel egyidejûleg megfogalmazódott a megmaradó ló-állomány újszerû hasznosításának igénye, a sport, elsõsorban a díjugratás eredményességének növelése céljából. Fenti célnak érdekében Mezõhegyesrõl az ott kialakult hagyományos fajták (nóniusz, gidrán, furioso-north star) törzsállományát más ménesekbe telepítették át, és Mezõhegyesen vegyes származású, de túlnyomórészt a sportban kipróbált kancákból egy új sportló ménest alapítottak. Ezeket a kancákat fõként hannoveri, holsteini és angol telivér ménekkel fedeztették. A 70-es, majd 80-as években egyre több német, majd holland, belga és francia import mén került a magyar sportlótenyésztésbe, s mára már elmondható, hogy szinte valamennyi Európában elismert sportló vonal képviselõi megtalálhatóak a magyar sportló állományban. A magyar sportló fajta a hagyományos magyar fajtáknak a nyugat-európai sportló fajtákkal folytatott fajtaátalakító keresztezésének eredménye. JELLEMZÕIA széles genetikai variancia ellenére az állomány küllemileg viszonylag egységes, hiszen a felhasznált fajták tenyészcélja is hasonló. A kívánatos egyedekre jellemzõ küllemi alakulás a nagy ráma, a testtömeggel arányos, egyenes fej, széles homlok és tarkó, középmagasan magasan illesztett, hosszú, jól ívelt nyak, elmosódott baltavágás, hosszan hátbanyúló középmagas mar, közepes hosszúságú, de jól izmolt hát, rövid, feszes ágyék, terjedelmes far, elég mély, közepesen dongás mellkas, terjedelmes izületek, többé-kevésbé szabályos lábszerkezet. Gyakori hiba a standardnál kisebb marmagasság, a nem elég nemes fej, a laza csontalap, a nem elég terjedelmes csánk, a lábszerkezetbeli hibák, a kívánatosnál kevesebb mozgás. Valamennyi kancát a méneskönyvbe kerülés elõtt küllemileg minõsítik, és csak a legalább 50 pontot elértek kerülhetnek a méneskönybe való felvételre. Méneknél a tenyésztésbe vétel határa 75 pont.Méretei:marmagasság bottal: 165-170 cm, szalaggal: 177-183 cm, szárkörméret: 21,5-23 cm.Színe leggyakrabban pej, de bármely más színben is megengedett.HASZNOSÍTÁSAA magyar sportló fajta elsõdleges célja a hátas, fõként a díjugrató sportra alkalmas ló tenyésztése. Emellett a lovassport többi ága számára is kerülnek ki a fajtából megfelelõ egyedek. A küllemi bírálat mellett az ideális hátasló tulajdonságokra irányuló kipróbálások a mén- és kancavizsgák valamint a versenyek során történnek. A vizsgák során különös figyelmet fordítanak a lovagolhatóság, a vérmérséklet, a lépés, ügetés és vágta hossza, lendülete, impulzusa és szabályosságának mérésére, az ugrókészség, -képesség és ugróstílus elbírálására szabadonugró folyosóban és tesztlovassal. ÁLLOMÁNYAA fajtafenntartó Magyar Sportlótenyésztõ Országos Egyesület (MSLT) jelenleg mintegy 1700 kancát regisztrál, a tenyésztési engedéllyel rendelkezõ mének száma a 200-at közelíti. A mének között jelentõs számban található külföldi (fõként német, holland, francia, belga) import, angol telivér, illetve az import méneknek már Magyarországon született ivadéka.

#2 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 21:57

Én úgy tudtam,h magyar sport lovat annak hívtak ahol nemtudták megmondani a fajtáját. :rolleyes: De aztán láttam h elismert fajta hisz tenyésztik is,tehát hol itt az igazság? :D

#3 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 16. - 1:18

Szerintem ha egy fajtanak eredete van, es kulon torzskonyve, akkor az egy kulon faj, amit te mondtal, h amikor nem tudjak a fajtat, az a magyar felver :)Mikor megkaptam a lovam, nekem is azt mondtak, magyar felver, masfel ev mulva kikertuk a szarmazasi lapjat es kiderult h Furioso-Nort Star... :)

#4 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 11:23

Oké,csak én eddig így tudtam.De a magyar félvér is egy külön fajta nem?Úgy látom nagyon elvagyok maradva :o :rolleyes: ( :D )

#5 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 14:24

Szerintem ha egy fajtanak eredete van, es kulon torzskonyve, akkor az egy kulon faj, amit te mondtal, h amikor nem tudjak a fajtat, az a magyar felver :)

Hozzászólás megtekintése

nem. a faj az a ló ebben az esetben.pontosítva: ebben az országban született, bármilyen indok miatt egy fajtába sorolhatatlan ló a magyar félvér, de ha a magyar félvér kancát elviszed tenyészszemlére és ott megfelelõ minõsítést kap, valamint a magyar sportló fajtában használatos mének egyikével lesz fedeztetve, az a csikó már magyar sportló. az is egy mix, hasu annyira nem járt messze. szerintem amúgy ez a sportló kontra félvér dolog egy kissé sznobizmus, hiszen a félvér kancákra is teheted ezeket a méneket, épp csak félvér lesz a csikó, ha a kancának nincs minõsítése és akkor nem nyereghelyre sütik, hanem nyakra. nagy dolog, semmivel nincs elõrébb az ember egy sportlóval, mint egy félvérrel, utóbbi ugyanolyan jó tud lenni, épp csak az embernek "magyar sportló" fajtájú lova van. püff neki :gm:ps: furioso-nortH star

#6 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 14:59

Az én lovam is "magyar sportló", de nem a sütése miatt vettem meg :) Amúgy anno engem itt a fórumon tájékoztattak nagyon pontosan a magyar félvér/magyar sportló különbségekrõl.Végülis szerintem a lényeg az, hogy a céljaidnak megfelel-e a ló és hogy a ló testalkata egészsége megfelel-e a céljaidnak. Ha igen, akkor mindegy mi a sütése.Van nagyon jó magyar félvér ló, ahogy biztos van ramaty magyar sportló is.

#7 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 16:04

A legutolsoval egyetertek, igazabol az a lenyeg h a lo a gazdajanak megfeleljen :) nekem meg oly mind1, h magyar felver v sportlo, mind2 lo, mindkettot hasznaljak...csak azt nem ertem h miert mondjak ra a legtobb lora azt h magyar felver, csak mert nem tudjak h milyen fajta??? (pl az en lovamnal)

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 18:23

miért nincs furi sütése?

Edited by Unicorn, 2005 július 18. - 18:25.


#9 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 18:40

miért nincs furi sütése?

Mert valószínû, hogy vannak olyan õsök is a származásában és olyan mértékben, amik a furioso-north starban nem elfogadottak. Vagy lehet, hogy az elõzmény egy mixtúra, csak az apa furioso-north star. Az pedig kevés a fajtabélyegzéshez...

Edited by furioso, 2005 július 18. - 18:41.


#10 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 19:59

akkor nem tévedtem a feltételezéssel (magamban), hogy tán-tán nem fajtatiszta ama furi...

#11 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 7:18

Nekem is van egy pacom, aki magyar félvérnek lett lesütve. Apja Jupiter (sportló), anyja kisbéri. Õt kb egy évvel ezelõtt elvittük sportlószemlére és megkapta az elegendõ pontszámot, hogy elfogadottá váljon magyar sportló fajtában. Erre azért volt szükség, mert JustBoy-al akartam fedeztetni, de sajna õ abban az idõben éppen spermavételi kényszerpihenõn volt, így Nábobnál maradtunk, és mivel a kancám megfelelt a szemlén, ezért a csikóm már magyar sportló lesz hivatalosan is és nyereghelyen lesz sütve. A csikó már két hónapos és gyönyörû. Az szerintem nem mindegy, hogy ha mondjuk eladásra kerül a sor, hogy milyen származású a ló és hogy nyereghelyen van-e sütve.

Edited by vrony, 2005 július 19. - 7:19.


#12 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 8:17

Eladás szempontjából igaz, hogy segíthet a nyereghelyen sütés, fajtatisztaság, de elképzelhetõ hogy egy magyar félvér sokkal többet ér (magasabb az eladási ára) egyszerûen azért mert sportteljesítményei alapján jobb, mint egy magyar sportló. Én láttam hírdetést ahol magyar félvért árultak 800.000ért, mert nagyon jól ugrik. A ló árát meghatározza az is hogy ki és milyen célból szeretné megvenni. Ha tenyésztés, akkor számít a sütés, származás, ha hobbi akkor az a lényeg hogy jól passzoljon egymáshoz a ló és a lovas, ha sport célra, akkor meg egyértelmû hogy az számít hogy hogyan teljesít a ló (persze valamilyen sütés kell, mert csak úgy versenyezhet). De az igaz lehet, hogy kancák esetében nagyobb esély van jól eladni, odaadni (ezalatt én azt értem, hogy jó helyre, ahol értékelik és nem lesz kolbász) ha értékesebb a sütése, mert akkor még mindig befoghatják "tenyésztésre".

#13 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 8:26

Számomra nem csak az eladás miatt volt fontos a szemléztetés. Magam miatt is, meg a ló miatt is, hogy elmondhassam, hogy egy komolyabb fajtában is elfogadott a lovam. Számomra nagy öröm volt, amikor megkaptam a bírálati lapot és ott volt, hogy megfelelt. Szerettem volna megmutatni mindenkinek, hogy milyen szép lovam van.

#14 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 9:59

Számomra nem csak az eladás miatt volt fontos a szemléztetés. Magam miatt is, meg a ló miatt is, hogy elmondhassam, hogy egy komolyabb fajtában is elfogadott a lovam. Számomra nagy öröm volt, amikor megkaptam a bírálati lapot és ott volt, hogy megfelelt. Szerettem volna megmutatni mindenkinek, hogy milyen szép lovam van.

Hozzászólás megtekintése

Szia! A szemlén mit néztek?Csak küllemi volt, vagy lovas alatti is?Ezt csak azért kérdem, mert az én csikóm egy nyakon sütött Jupiter csikó, aki egyenlõre alapszinten van lovagolva.Zárójelben megjegyzem, csak azért nem lett nyereghelyen sütve, mert nem voltam tagja a MLSZ-nek.Szeretném jövõre szemléztetni, ezért kérdezem.Amúgy telivér mamától van.

#15 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 10:11

Szia! A szemlén mit néztek?Csak küllemi volt, vagy lovas alatti is?Ezt csak azért kérdem, mert az én csikóm egy nyakon sütött Jupiter csikó, aki egyenlõre alapszinten van lovagolva.Zárójelben megjegyzem, csak azért nem lett nyereghelyen sütve, mert nem voltam tagja a MLSZ-nek.Szeretném jövõre szemléztetni, ezért kérdezem.Amúgy telivér mamától van.

Hozzászólás megtekintése

Csak küllemi bírálat volt. Akor még csak épphogy betöltötte a harmadik évét. Csak párszor ültem rajta addig, úgyhogy nem is foglalkoztam azzal, hogy felkészítsem. Azóta már rendszeresen lovagolom, most négy éves, már két hónapos a csikója. Kezdeti nehézségek vannak, kb másfél hónapja lovagolom rendszeresen, mostmár futószáron nagyon szépen megy járóiskolán. Nagyon tanulékony és jófejû. Lehet valamit tudni a te Jupiter csikódról? Nagyon érdekelne. Állítólag csikóinak többsége jófejû és mérhetetlenül barátságos.

#16 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 10:21

Kezdem kapizsgálni :D.Köszi mindenkinek a felvílágosítást.Csak mégegy kérdés: hallottam h a Furioso North-Start úgy is hívják másképp h mezõhegyesi félvér.Na már most ha ez így van,amit nemtudok,mert mindenki mástmond akkor miért nem mezõhegyesinek hívják,az az inkább a magyarosabb nevén :confused:

#17 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 10:30

A Furioso-North Star ugyanaz, mint a mezõhegyesi félvér.Sokan azért hívják az elsõ nevén mert ez a két mén (Furioso és North Star) volt a fajta megalapítója.De ez nem a Magyar sportló! Ez külön fajta!

#18 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 11:16

Köszi!Azt én is tudtam,h egy külön fajta,és nem magyar sportló!Csak azt nemtudtam h miért nemhívják akkor mezõhegyesi félvérnek,de mostmár tudom! :)

#19 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 18:05

A Furioso-North Star ugyanaz, mint a mezõhegyesi félvér.Sokan azért hívják az elsõ nevén, mert...

...okos "lótenyésztési szakemberek" az átkosban kirugdosták Mezõhegyesrõl a fajtát (a gidránal együtt), így aztán már nem sok köze van az eredeti fajtamegnevezéshez.

#20 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 22:53

Kedves Ilusta!Ki mondta h a Furioso-North Star Magyar sportlo??? nem mondta seni!!!!!!Ja egyebkent meg a lovam, 3/4 reszben Furi-North Star, 1/4 reszben angol teliver, szal ezert nincs a nyereghelyen sutve, de en nem ezen akadtam fent hanem azon h mindenki azt mondta, h jatszoteri keverek, szebben fogalmazva magyar felver, kozben kiderul h nem... ennyi.......

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 20. - 7:49

Kedves Ilusta!Ki mondta h a Furioso-North Star Magyar sportlo??? nem mondta seni!!!!!!

Csak ez itt a Magyar sportló topic...

#22 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 20. - 10:52

a magyar félvér nem feltétlen jelent játszótéri keveréket, már bocsánat. a lovad hivatalos titulusa igenis magyar félvér, mert besorolhatatlan. nem azt mondták, hogy kocsilovak csikója, igaz? pedig még az is lehetne igaz, a furi szépen elmegy fogatban is.

#23 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 20. - 11:02

Szerintem vigyétek át a témát az erre alkalmas topicba,ne hogy leharapják a fejünket,fejeteket a modik ;)(jó tudom én kérdeztem rá,én vagyok a hibás úgyhogy elnézést.)

#24 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 20. - 19:16

[quote name='Roxymami' date='2005.07.19, 23:53Ja egyebkent meg a lovam, 3/4 reszben Furi-North Star, 1/4 reszben angol teliver, szal ezert nincs a nyereghelyen sutve...[/quote']Még oka lehet a következõ is:"A Törzskönyvben nyilvántartott kanca és az Egyesület által beosztott törzsmének, illetve ajánlott és engedélyezett mének után született csikók bélyegzése egységesen: a nyeregtájék bal oldalára a fajtajel, alatta a „Csikónyilvántartás” évente 1-gyel kezdõdõ folyószámát, a nyeregtájék jobb oldalára a születési év utolsó kettõ számjegyét bélyegzik. A fel nem sorolt esetekben a bélyegzés, a köztenyésztésben alkalmazott rendszer szerint történik." (Idézet a Furioso-North Star Fajtatenyésztõ Egyesület tenyésztési szabályzatából)Tehát a ló anyja FNS származása ellenére nem törzskönyvben nyilvántartott kanca lehet, vagy az apja nem a fajtába beosztott törzsmén, illetve ajánlott, vagy engedélyezett mén. Az angol telivér a FNS fajtában elfogadott, csak ajánlott, vagy engedélyezett legyen. Egyébként jön a nyakon sütés...

#25 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 21. - 13:03

Lehet valamit tudni a te Jupiter csikódról? Nagyon érdekelne. Állítólag csikóinak többsége jófejû és mérhetetlenül barátságos.

Hozzászólás megtekintése

Szia!A leírtak igazak, az enyém most volt 5 éves, és tényleg egy birka természetü ló, bár a mama is az volt.Talán Pende ismeri Magnóliának hívják, a Mákvirág névre hallgató telivér unokája, bár õ maga sérülés miatt nem versenyzett.A gond vele csak annyi, hogy kicsi.A mama 168cm, a papa 172cm, õ pedig "csak" 160.Én most próbálkozom kicsit az ugrással, egyenlõre 50-60cm-n.Úgy néz ki, hogy tehetséges, már 1 évesen átvitte az 1,20-as kerítést...Most talán sikerül edzõt is szerezni mellé, mivel az én tudásom sajna nem elég így hozzá.Amúgy pej, és ugyanúgy 4 láb kesely, mint az apja.

#26 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 15:35

A lovamnak az anyja FNS tenyeszkanca... allitolag... bar foggalmam nincs... a lenyeg, h lent van Apaj-pusztan, ott latogattam meg... az apjarol nem tudok semmit.... lehet ott van a bibi, nem lenyeg, a lenyeg h imadom a lovamat, es le van sz**va milyen fajta, nekem az nem szamit, csak ha megis vmi fajtaja van, akkor mondjuk ki azt.... ennyinem tudja vki megmondani nekem h a Monte Carlo gazdajat, a Karcsit h tudom elerni, mert a regi szama mar nem jo :((....please vki irjon vmi elerhetoseget!!!!!!!!!!Koszonom

Edited by Aniko, 2005 augusztus 9. - 15:49.


#27 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 10:05

Roxymami!Gratulálok az intelligens válaszodhoz! Csak így tovább! :mad:

#28 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 4. - 15:20

furioso!Nem tom mi bajod a valaszommal... de nagyon nem is erdekel...neked van lovad??

#29 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 4. - 15:23

furioso!Nem tom mi bajod a valaszommal... de nagyon nem is erdekel...

Hozzászólás megtekintése

Egyre imponálóbbak a hozzászólásaid. :yeah: :guny:

#30 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 18:36

Egyszeruen tenyleg nem ertettem h mi baj volt a valaszommal, leirtam h nem erdekel a lovam fajtaja mert en igy is ugy is szeretem, es nem tudom h ezzel mi a baj, nekem az a termeszetes ha a lovat sajat magaert szeretjuk nem a fajtaja nem a kepessegei es eredmenyei miatt.... de nem mindenkivel egyezhet a velemenyem....

#31 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 20:10

a probléma ott kezdõdik, hogy egy tenyészkanca nem "állítólag" az és furioso, amint a nevébõl rájöhettél magad is, szereti a furi fajtát, ezért az ilyen nyegle hozzáállás irritálja. gondolom persze én. aztán fentebb még írtad, hogy nem tudod, miért nem mondják meg a fajtáját rendesen, majd közlöd, hogy nagy ívben teszel rá. tessék szépen eldönteni :) ha az apáról pedig nem tudsz semmit, akkor még az a mák, hogy nem nullás sütést kapott a lovad, bár, ha onnan nézzük, akkor az is mindegy lenne, hiszen neked nem fontos, mert ezt írtad :gm:

#32 Roxymami

Roxymami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 9. - 15:00

Annak orulok h nem nullas a sutese az teny, mert miota az enyem nagyon sokan piszkaltak h ez a lo egy semmi, vagohidra valo dog meg ilyenek, es ha nullas sutese lenne nem tudom mit mondtak volna pluszban... na mind1. nekem akkor szamitana a fajtaja ugy igazan ha tudnek versenyezni, de mivel az anyagiak ezt nem engedik meg (soha nem is engedtek) ezert mindegy h milyen fajtaja van.De ha van akkor mondjuk ki, en ezt igy ertettem, elnezest...(tudod Unicorn te szerencsesnek is mondhatod magad, mert nem egy lovad van, es van penzed eltartani... jo neked.... mi orulunk h az enyemet azt az egyet sikerul...)Az apjarol csak en nem tudok semmit, az anyja pedig tenyeszkanca, nyereghelyen sutott pej kanca, kint Apaj-pusztan. Az apja pedig ki tudja el-e meg...

#33 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 17:36

Nekem van egy magyar sporló kancám, most 6 éves, 99es sütésû. Hogy lehet elvinni bíráltatni? Azért is gondolom kell fizetni, mennyit? Tudtok ilyeneket? Egyébként szegedrol irok. Nagyon kis barátságos ló. És jól is ugrik az a lényeg. :)

#34 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 17:47

Nekem van egy magyar sporló kancám, most 6 éves,  99es sütésû. Hogy lehet elvinni bíráltatni?

Hozzászólás megtekintése

Gondolom lószállítóval... :D A további tudnivalók a MSLT honlapján.

#35 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 20:14

Ami pedig itt érhetõ el.CsöviKocka

#36 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 17:41

mindegy

Edited by milagn422, 2005 október 26. - 20:49.


#37 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 13:15

Hát itt az én, mostmár hivatalosan is elnevezett, múlt hét pénteken koronára sütött magyar sportló kiscsikóm. Apukája Nábob, anyukája pedig Jupiter kanca.Posted ImageA csikót Niagarának hívják, keresztanyukája pedig Apple.

#38 Barbi

Barbi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 22:53

huhh hát nekem kellett ez a topic!már régóta nem értettem ,h miért Magyar sportló a lovam!de mos már értem! :kocc: :kir:

#39 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 14:36

Hát eladtam ma az én kis gyönyörûségem. :(Õt itt.Posted Image

#40 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 18:20

Vrony!Jaj de kis szép,ez a csikó!!! :ang: Megkérdezhetem mennyiért adtad el?