Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gyöngyös környéke


  • Please log in to reply
285 válasz a témához

#81 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 29. - 17:19

Köszönöm szépen az infót! Egyébként nincs semmilyen házi módszer rá?

#82 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 31. - 8:32

De van. Vizes hosszú, vastag zokni 3 napon át. Tuti megfázás, de a csimmán segíthet...... (de nem biztos...) :gm:Jav. oka: egész nap a csimmában fõzni-mosni-vasalni-diszkózni :dev:

Edited by chyki, 2006 július 31. - 8:32.


#83 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 31. - 8:53

Ok. Köszi!Majd lehet, hogy megpróbálom. :)

#84 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 31. - 15:55

Különben a tágító (sámfa csimmához) egy vastag fa ék amelyet a nedves bõrbe belekalpálnak lassan, fokozatosan.

#85 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 18:21

Üdvözletem!Pásztó még Gyöngyös környéke? :D Nekem életem elsõ (amire emlékszem) lovas élménye Gyöngyöstarjánban volt,az unokanõvérem ott lakott, és lovagolt. Mi ott töltöttünk néhány napota nõvéremmel. Egy néni (a nevére nem emlékszem) egy sodrott jellegû (aztán lehet, hogy lip volt a drága, amennyire én értettem hozzá, nekem ezt mondták, persze akkor még nem értettem, mi az) lovacskával futószáron lovagoltatott egy csomó gyereket. Egy héten át minden nap egy órát vártunk, hogy 5 percet lépjünk... csodálatos votl :D Aztán találtam Pásztón (szó szerint egyszer csak ott volt elõttem egy) lovardát... a többi meg...Szóval a Mátrához semmi sem fogható, legyetek jók!Mercy

#86 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 19:16

Arrafelé is otthon volnánk, bár drága lovam nem ismerheti azt a környéket....Mindenesetre a Mátra után sajog a szívem, rendesen, mert szép a somogyi dombvidék, sõt gyönyörû, de a Mátra mégiscsak a Mátra. Nagyon klasszakat kolbászoltam arrafelé csikókoromban.... gyalog is, lovon is, levegõben is. :kir:

#87 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 6:42

Arrafelé is otthon volnánk, bár drága lovam nem ismerheti azt a környéket....Mindenesetre a Mátra után sajog a szívem, rendesen, mert szép a somogyi dombvidék, sõt gyönyörû, de a Mátra mégiscsak a Mátra. Nagyon klasszakat kolbászoltam arrafelé csikókoromban.... gyalog is, lovon is, levegõben is. :kir:

Még hogy szép!Csodálatos!!Tavaly Dombováron csináltattunk egy posta kocsit ,és miután készlett ,tréler helyett lovakal indultunk haza.Keresztül Somogyi dombokon.Csodálatos ,gyönyörû vidék.

#88 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 9:14

Sziasztok!Na kivel mi újság van mostanság, rég írtatok. Meg én is rég írtam, ugyanis elköltöztem a szüleimtõl, és hát egy jó darabig nem volt netem, de mostmár van, hálistennek. Üdvözlet Mercynek!!! Igen Pásztót vehetjük környéknek talán. Ott milyen lovarda van, mesélj róla, hány ló van milyenek stb...Hát én meg elvittem a lovamat egy másik bértartásba kb 2 hónapja, ami úgy tûnik jobb lesz, jobb a hangulat, meg van jártatógép is, meg van egy kicsi, de használható fedett lovarda is, meg végre ki tudok menni terepre, ami nagyon hiányzott. Most jelenleg pihenõt kapott a lovam, aminek persze nagyon örül, mert elkezdõdött a fõsulin a vizsgaidõszakom, és tanulni kell ezerrel, mert 14 vizsgám van, meg elkezdõdött a szíjgyártó suli is, a 2. év, ami egyben az utolsó is lesz, oda is kellene egy csomót varrni, meg minden. Most voltam fenn Pesten szerszámokat venni, és otthagytam egy csomó pénzt.Hát kb ennyi. Írjatok!!!

#89 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 17. - 20:00

Halihó,lovasok.Én Gyöngyös környéki vagyok:)...És Gyöngyössolymoson lovagolok,immár egy jó ideje.Sajnos bárhogy fürkésztem és néztem,nem találtam olyan szar dolgokat,mint amiket mondtatok.Meg a tulajjal sincsen semmi gond. :yeah: A lovak jó fejek ;) Nagyon aranyosak.A Mátra meg köszöni jól van,csak az idõ kicsit takony...És érdekes:én megtanultam ott lovagolni és 1x sem estem le(még...)nem találtam felelõtlen helyzeteketnem láttam éhezõ lovakat vagy szar istállótszóval nem tudom...lehet,hogy velem van gond?És Regina meg Barbi még mindig megvan:) :kir: szóval az egy király hely:I :hupp: hajjaj

#90 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 21:04

Üdv Idahoo!Hát ez számomra nagyon furcsa, amit írsz. Mióta lovagolsz ott? Mert én mondjuk már rég jártam oda, de akkor elég siralmas volt a helyzet. Lehet, hogy azóta megváltozott és észhez tértek volna!? Nem tudom, lehetséges. Vagy új tulaja van a helynek, vagy új az, aki a lovakkal foglalkozik. Nem tudom, de érdekes amit írtál. Vagy még nem vagy annyira benne a lovas életbe, hogy meglásd a hibákat. Szóval???

#91 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 20. - 19:31

Hát már elég rég óta.Lehet,hogy nektek van igazatok,és nem veszem észre a hibákat,de én meg vagyok elégedve a hellyel.A tulaj még mindig uaz,mint 20 évvel ezelõtt.

#92 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 1. - 18:52

Na hello mindenkinek, Idaho, lenne egy kérésem. Kuncsik számát küldd el nekem légyszi magánban, mert nemsokára megyek haza kerek hat napra és tényleg érdekelne mi van most a lókkal, évek óta nem láttam õket.Szívesen kimennék egy terepre fel Galyára vagy a kilátóig, az volt a kedvenc útvonalam...Meg csinálnék fotókat, és kiváncsi vagyok hogy megvan e még az Axie ( õ egy szetter kutty bár már idõs lehet) Légyszi, légyszi keress meg.Üdv:chyki

#93 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 5. - 12:06

Chiky!Majd írd meg légyszi, ha eljutsz lovagolni, hogy milyenek a lovak, kik vannak meg még, meg ha tudsz képet is rakhatnál fel!

#94 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 5. - 13:18

Sziasztok, sikerült végre feltennem képet a netre a lovacskámról, remélem ide is sikerül beillesztenem, hogy meg tudjátok nézni, és várom a véleményeket!!! Posted Image és egy másik kép rólaPosted Image

#95 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 6. - 16:44

www.kep.tar.hu

#96 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 6. - 16:57

Posted ImagePosted Imagena most remélem jobb lett

#97 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 7. - 15:19

:eek: vááá így egész más!!!! Azok a szemek!!!! :yeah: Én nemrég új helyre költöztem lómmal, egy legelõre amitõl még Õ is leült :gm: :kir:

#98 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 7. - 16:44

Köszönöm chyki! A te lovad is szép, tök jó hogy ilyen fehér harisnyás, meg sárga, tetszik. Hú, meg az a legelõ, ilyen dombos, az nagyon jó, legalább megerõsíti a lovad.

#99 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 13:02

Kedves lovardatulajdonosok, lovasok!!!JELENLEG EGY LOVARDAKALAUZ ELKÉSZÍTÉSÉN DOLGOZOK, MELYBE SZERETNÉM ÖSSZEGYÛJTENI MAGARORSZÁG ÖSSZES LOVARDÁJÁT, LOVASPANZIÓJÁT, ÉS AZ EGYÉB LOVAS KOMPLEXUMOKAT. eHHEZ KÉRNÉM A SEGÍTSÉGETEKET, HOGY LOVARDÁTOKRÓL, KEDVENC LOVAS HELYETEKRÕL BEMUTATÓKAT KÜLDJETEK NEKEM.RÉSZLETES LEÍRÁST A http://www.nyihaha.tuti.hu/ oldalon találhattok!Üdv: Gábor Péter!!!

#100 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 26. - 19:31

hy.öhm kutya csak egy Hilda nevû van ott,egyébként a lovak nagyon klasszul vannak:)Van róluk néhány kép,remélem tényleg megváltozik a véleményetek.Azt tudom,hogy nem egy szokványos hely,de én nagyon szeretem és jópáran vannak így ezzel :) a képek egyébként viszonylag frissek,sajnos csak ezeken lehet beazonosítani a lovakat,a többin pedig lovasok vannak,hát igen,személyiségi jogok.Nah de ezen felismerhetõek a lovak,bocsi Reginától,õ nincs itt,mert mindig elment,elrántotta a fejét,tehát rendes kép nem igen készült róla.Hajnal:http://media.proxnet...9112296826.jpeghttp://media.proxnet...9171598402.jpeghttp://media.proxnet...9205188244.jpegHóvirág:http://media.proxnet...9153072311.jpegSzindi:http://media.proxnet...9192931634.jpegHelga:http://media.proxnet...9222311158.jpegRenáta:http://media.proxnet...9232912990.jpeghttp://media.proxnet...9274020604.jpegBarbara:http://media.proxnet...9250052205.jpegA lovak pedig nagyon jól vannak,de komolyan.Gyönyörûek,és most váltanak bundát,mind olyan,mint egy-egy medve.Nagyon szépek,két csikó is van. ;) :hupp: szóval én nem tudom,biztos nem ilyen volt a rendszer,mint ma,de ma nagyon jó a hely.A Mátra meg kicsit saras,jelenleg kicsit havas.

#101 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 28. - 18:45

Idahoo!Elõször is nem jók a képek a lovakról, ugyanis a fejük alapján nem sokat lehet látni egy lóból, tehát legközelebb egész lovas képet készíts! Másodszor pedig van egy olyan kép, amin a Hajnal nevû ló rettenetesen kövér, nem tudom, hogy vemhes-e és azért, de a farán is látszik, hogy nagyon sok fölösleg van rajta. Aztán a kötõfékek a lovakon, hát némelyik borzalmas, az egyik össze van kötve bálamadzaggal és még rajta lóg a karika eltört része is, ami balesetveszélyes, tehát ilyet nem csinálunk jó lovardában. Egy másik lovon pedig a kötõfék orri része teljesen szét van menve, na hát ilyet se látsz jobb helyeken. És a Barbi nevû lovon így lovagoltok, hogy ez van a fején ami a képen? Ugyanis jobb helyeken nem kötõfékkel lovagolnak, hanem rendes kantárral. Nem pedig ahogy a képen van, hogy a kötõfékre csak rá van téve egy zabla, meg egy nagyon rossz kantárszár. Tehát egyszóval én mindenhol a spórolást látom, és még mindig azt mondom, hogy nem változott ott semmi. Egy rendes tulajdonos vesz egy új kötõféket a lóra ha már egyszer elszakadt, nem pedig kötözgeti, és rendes kantárral lovagol!!!

#102 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 21:01

Ez a "kantár" divat volt már régen is ott....Sajnos vannak dolgok maik azóta se változtak ezek szerint....Ettõl függetlenül anno én is szerettem ott lovagolni, ma is fejemben vannak az utak az egy órás, a lépés, a vágtapálya, út Galyának, Sástóra stb....Idahoo magánban légyszi küldd el a tulaj számát, szeretném újra látni a lovakat ha otthon vagyok.

#103 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 3. - 7:48

Ja,Hajni vemhes.De nem az volt a gondod,hogy túl soványak?Mert nekem spec. ez jött le.Egész nyáron kint voltak,azóta mindegyiknek új kötõféke van.Barbarának meg új kantárja.A képeimrõl pedig:én mondtam,hogy nem lettek túl jók,ezért mondjuk nem kell már rögtön mindenben hibát találni,pl. ha annyira szeretted azokat a bizonyos lovakat,akkor nem kéne kicsit boldogabbnak lenned hogy újra látsz néhányat?Mert ezek a lovak nem mind 3 évesek :rolleyes: és a nyári táborban csináltam a képeket,úgyhogy ez van.... :nem:Vagy tényleg annyira szörnyû élményeid lehetnek?Komolyan ledobáltak a lovak?Én ilyen lóval nem igazán találkoztam.Egyébként csak annyit,hogy a lovak valóban nincsenek elkényeztetve.De nagyon jó dolguk van.Rendesen kapnak enni,hozzá sokszor még kiegészítést is,nyáron dinnyét,almát meg ilyesmi.Nagyszerûen vannak mozgatva,van hogy egész nap ki vannak engedve,legelnek.Jah és mielõtt ezzel is baj lenne,nincsen rajtuk takaró,semmilyen védõfelszerelés (húha,a végén még valami bajuk lesz :rolleyes: ),viszont van nekik bõven víz,sokszor széna is,de melyik az az idétlen ló,amelyik fû helyett szénát eszik? :gm: A kötõfékekhez még pár szó erejéig visszatérnék: az egyiket pont én vettem,de ezek a lovak odakint úgy tönkreteszik,hogy már 2. nap szarrá volt szedve,pedig állíthatom,hogy egy nagyon klassz kötõfék volt...,azóta meg is lett javítva:P,egyébként egy ló szerinted nézi,hogy milyen a kötõféke?!És úgy egyáltalán mire való ez?Arra,hhogy ki tudd kötni és megfogni a lovat,nem?Legalábbis én ennyirõl tudok,talán azok a lovak,akik hozzászoktak a kötõfékhez,kicsit könnyebben viselik el a kantárt.Ennyi.Akkor minek kéne a 3500 Ft-os kötõfék?Hogy díszelegjen rajta?(mondjuk az tény,hogy Hóvirágnak nagyon jól áll a zöld...)Jah és a kantárról még nem beszéltem.Én nem tudom,miért nem volt Barbira rendes kantár.Azóta kapott mondjuk,van egyébként olyan paci,pl.Reni meg Hóvirág,akinek 2 is van.Egyébként mit értesz rendes kantár alatt?Az miért nem teszi meg,ha egy kantárszárat meg egy zablát ráraksz egy kötõfékre?Azzal nem lehet úgy lovagolni,vagy mi?Szóval én nem értelek.Egy lónak nincsen szüksége takarókra,vagy luxusdolgokra.Ami kell nekik,azt megkapják.És egy lovardát az minõsít,hogy mennyi a pénz?Tehát hogyha gazdag vagy és nyitsz egy lovardát,gõzöd nincs a lovakról,az jó hely lesz?Hogyha pedig nincs annyi pénzed de nagyon szereted a lovakat,nagyon jó oktató vagy és mindent tudsz a lovakról akkor meg rossz a hely?Mert mindegyik ló be van lovagolva és nem a sarkaddal kell rugdosnod,hogy ügessen vagy vágtázzon.Szóval tényleg elég szar élményeid lehetnek.De CSAK a hibát megtalálni kicsit gonosz dolog,nem?Pl.Hajnin is azt kifogásoltad,hogy kövér...nem az volt a gond hogy soványak a lovak?!Vagy szarul vannak tartva? :hupp: Egyébként hogy (idézem) "...legközelebb egész alakos képet készíts..." -szerinted neked fotóztam a lovakat és direkt hagytam le róla a többi részét?:P Persze,egész táborban azon ügyködtem,hogy majd felrakom a netre,hogy ne szarozzák már állandóan a - egyébként Diana Lovasudvar és nem Kuncsik lovarda)- lovardát.Egyébkétn ha a ló farát mutatom meg felismered?Mert szerintem nem értél volna vele többet.Szóval csepebaba én nem tudom,mit csinálhattak ott veled a lovak,de úgy tûnik,nem sok jót.Szerintem az az istálló nem azért hagy mély nyomot az emberben,mert koszos.Az egy régi istálló,na és?Hanem igen otthonos.A takarmány illata terjeng mindenhol és a lovak nagyon barátságosak.Eddig legalábbis.És mégegyszer hangsúlyozom,hogy nagyon jól vannak tartva.Persze ebbõl nem kell rögtön arra következtetni,hogy el vannak hízva a lovak,és lusták,vagy vágóhídra vannak tartva. :cool: Rendben chyki,a számát (ha megadod az email címedet) elküldöm:)a lovas fórumokhoz nem nagyon értek. :huh:

#104 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 11:30

Sziasztok!Na szóval! Amikor még én odajártam lovagolni, akkor a lovak soványak voltak, csak szénát kaptak, zabot életükben nem láttak. Nyaranta lementek a Balatonra 2-3 nónapra és mikor hazajöttek, akkor agyonra le voltak fogyva, tele voltak nyeregtörésekkel, de véresre ám, nem csak úgy. Akkor még nem voltak kiengedve a lovak, mert nem volt hova, úgyhogy csak akkor voltak mozgatva, mikor lovagolni ment valaki, így elõfordult, hogy 1 hétig se voltak kint egyáltalán. Ezután pedig a segged alá rakták a lovat 1 hetes istállógõzzel. Az a ló pedig, amin tanultunk lovagolni, õ a Barbi volt, tiszta idegbeteg volt, még letakarítani sem lehetett, és a kezdõ lovasok alatt meg 2 percenként elrohant meg bakolt, meg hasonló, szóval szerintem nem ilyen lovon kéne tanítani a kezdõ lovasokat. Meg a kantár úgy került a lóra, hogy alatta hagyták a kötõféket, hát ez sem valami szakszerû megoldás, meg hogy pokrócot teszünk a nyereg alá. Meg az a kantár, hogy 1 kötõfék van a lovon, és beteszünk egy zablát szárral a szájába. A kötõfék sokkal hamarabb elszakadhat netán, fele nem olyan biztonságos egyrészt, másrészt meg szarul néz ki.Ha már lovagolom azt a lovat, akkor legyen rendes szerszáma. Tehát én egyáltalán nem luxus dolgokról beszélek, csak alapvetõ dolgokról. Letakarni alapvetõen nem kell a lovat, mert van téli szõre, és nem fázik meg. Egy lovarda nem attól lovarda, hogy sok pénze van, de az alapvetõ dolgoknak meg kell lenni, és ehhez pénz kell, ha meg valakinek nincs rá, akkor ne tartson 15 lovat, hanem tartson 5-öt, vagy ne tartson lovat, hanem inkább halakat. Az állattal szemben felelõsséggel tartozunk!Arról nem is beszélve, hogy olyan lovászt tartott Pista bá, aki rendszeresen ivott, és verte a lovakat, ha kellett ha nem!Nekem a neve Kuncsik lovarda marad, ugyanis mikor odajártam nem volt még neve, de nem is ez a lényeg!Ja, és lovaglásnál meg annyi volt, hogy megrúgtuk a ló oldalát és elindult, meg meghúztad a száját és megállt, hát ezt én nem nevezném lovaglásnak, mostmár! Ja meg körmölésnél is Pista bá szétverte az egyik csikót, mert nem volt képes megállni, meg tartani a lábát, hát már ne is haragudjon a világ, de nem 3 évesen kellenne ehhez hozzáfogni, hanem csikó korától szoktatni. Szóval akkor ezek voltak, és azóta nem tudom mi van, de bennem ezek maradtak. Voltak persze jó élmények is. Tehát ezekrõl beszéltem, és nem luxus dolgokról!

#105 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 3. - 18:17

Értem mirõl beszélsz, nekem is mondták már, de azóta teljesen megváltozott minden. A lovak kapnak zabot,árpát és kukoricát, lucernát és szénát is. Jó kondiban vannak, lovász nincsen. Azt én is hallottam, hogy fel voltak törve a lovak,de ennyire?! Ma egyébként még mindig Barbarán tanulnak lovagolni,de már nem idegbeteg, nagyon kellemes paci és már le lehet pucolni. Egyébként ezt a pokrócot elõször én sem értettem, de megteszi :) Viszont az egy jó megoldás,hogy a kötõféket rajta hagyod a lovon,mert ha vezetõszáron viszed,akkor nem a száját rángatod,és ki lehet kötni.A lovak egyébként nagyon érzékenyek.Tehát ha meglököd csípõvel,akkor már elindul,tehát nincsenek elrontva vagy ilyesmi. Régebben egyébként más is mesélte,hogy teljesen mások voltak a dolgok,de hidd el csepebaba, ma nagyon jó a lovarda,csak a régi híre maradt meg. Nem 15 ló van,csak 6,de mind normális,egyik sem rúg vagy harap.Mesélnél egy kicsit ezekrõl a régi dolgokról?Kezd érdekelni.De azt tudom,hoyg azóta minden teljesen megváltozott.Ne haragudj,én nem azért regisztráltam lovasfórumra,hogy mindenkit kritizálni fogok,vagy mindenkivel összeveszni,mert tényleg nem ez volt a célom,csak úgy gondoltam,nektek elmondom,hogy az egy nagyon jó lovarda,akármi is volt régen.És érdekelne.Mert én úgy vagyok vele,hogy nekem AZ a lovarda jelent mindent,és még néhányan vannak ezzel így. Pedig nem azt érdemlik sem a lovak,sem Pista bá(csi),hogy egy szar helyként tartsák számon. ;) :hupp:

#106 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 5. - 16:37

Szívesen mesélek neked, de rengeteget tudnék, úgyhogy írd meg, hogy mire vagy kíváncsi egy kicsit konkrétabban! A lovakra, hogy milyenek voltak, vagy az istállóra, vagy az emberekre, vagy hogy hogyan ment a lovas oktatás, vagy mire? És akkor írok neked róla!

#107 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 5. - 20:58

Engem a régi lovak nagyon érdekelnének,meg a túrák mert régebben több út volt mint most:))

#108 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 9. - 21:49

Hát igen, Kuncsik lovarda :) , nekem is az marad, pedig már amikor én jártam akkor Diana lovasudvar volt...Nyaranta valóban megszenvedték a lovak a Balatont de már mielõtt eljöttem onnan már akkor nem jártak le, ha jól rémlik az utolsó nyáron halt meg Kobra, egy szép csõdi... :( Nekem Mese volt a kedvencem, õ egy sárga, szalmahasú fiatal kanca volt, ha lehetett rajta ültem, de nagyon szerettem még Hérát, Reginát, õk is fiatal lovak voltak. Barbi nagyon csiklandós volt, de vele nem is ez volt gond, hanem hogy a nyerge egy bock nyereg volt... :gm: Akkoriban a lovak ha muszáj volt mentek, ha muszáj volt megálltak, én speciel úgy "tanultam" meg lovagolni, hogy 15 perc futószár majd egy órás sétaterep, életemben elõször egy 2 órás terepen tanultam meg vágtázni legfõképp a lótól, mert annyi instrukciót kaptam hogy kapaszkodj. Alig múltam 11-12 éves amikor már terepeket vittem ki, ami lássuk be marha nagy felelõtlenség.Az öreg Karmen volt aki lóként még megfogott ott nagyon, tõle kapta az elsõ lovam a nevét, egyébként bitang kemény szájú volt, de nagyon szeretni való öreglány, aki még sokat tanított az Gitta volt, na tõle tanultam meg leesni olykor egy terepen többször. :gm: Volt anno még két csikó, Cyrano és Szindikátus, ha jólrémlik csõdicsikók voltak, azt hiszem el ledtek adva.A lovaknak hátul egy szûk kifutójuk volt, legelõrõl nem is hallottak. Most is állásban állnak még?Akkoriban épp nemigen volt lovász, 7végénte javarészt mi végeztük el a ganézást, a lovászlakba pedig pulykák meg csirkék költöztek....DE mindezektõl függetlenül imádtam oda járniés ma is nosztalgiával gondolok rá. Mert akkor nem is láttam mi a rossz,, másrészt gyerek voltam, harmadrészt, mert lovagolhattam.Terepeken a kisvasút vonalát végig lehetett járni, el lehetett menni galya felé, sástóra, de olyan is volt hogy felpakoltuk a lovakat és irány Mátraszentistván. Nem tudom azóta mennyi minden változhatott de már régóta készülök vissza gyerekkori lovardámhoz, csak nem tudom, nem akarom fájdítani a szivem.Megadom az e-mail címem , kérlek küldd el Kuncsik számát. e-mail: krisztinazaprel@t-email.huKöszi

#109 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 9. - 22:37

ok :) jah Barbinak még mindig ugyanaz a nyerge,és még mindig ugyanolyan...szokatlan benne ülni.Már a régi motorosok közül csak õ van meg.

#110 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 18:18

Sziasztok!Idahoo!Amikor én jártam, akkor a legidõsebb ló Szentes volt, egy csõdör, Pista bá kedvence, ekkor már huszon valahány éves volt, és már csak álldogált, nem csinált semmit, késõbb õ el is pusztult. Mellette állt Carmen, aki már szintén nem volt fiatal kanca, de még lehetett rajta lovagolni, csak kevesen vállalták be, mert nagyon pörgõs ló volt, nehéz volt megfogni. Én bevállaltam, sõt vele vonultam fel a Szüretin is, én imádtam rajta lovagolni. Aztán volt a Móni nevû fekete kanca a felnõtt lovak közül, aztán a Gitta, a Barbara, rajta tanultam lovagolni, aztán a Regina, õ volt a másik kedvencem, és a Cobra, a csõdör, rajta nem ültem. Aztán belovaglás alatt volt a Carmen lánya, már nem emlékszek a nevére, és még egy másik csikó, talán az meg Barbinak volt a lánya, de már az õ nevére sem emlékszem. A Mese is megvolt de akkor még fiatalabb volt, olyan 1-2 éves körüli. És megvolt a Szindikátus nevû csõdörcsikó, aki még nagyon kicsi volt.Ja meg aztán volt még ott egy ló bértartásban, a Bertramnak a lova. Hát ezekre emlékszem, és utakból nagyon sok volt, jártunk a Kozmárihoz, a bányához, meg Mátrafüredre, meg Cserkõbe, meg még messzebb helyekre is.

#111 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 18:55

Csepebaba, akkor mi találkozhattunk is akár ott, mert én akörül kezdtem odajárni ahogy a Szindi meg a Cyrano kb. 3-5 hónaposak lehettek.... azt hiszem a másik két idõsebb csikó pedig Renáta és Héra lehettek... ;) asszem 2 évesek voltak. A lovász is akkoriban került el onnan az iszássága miatt, bár én akkoriban még nem rendszeresen jártam ki, kicsivel késõbb viszont minden 7végén.Regina ha jól emlékszem vmi lábproblémával küzdött egy idõben...

Edited by chyki, 2007 március 10. - 18:59.


#112 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 10. - 19:54

Chyki!Igen, lehetséges, hogy találkoztunk. Igen az egyik csikó Héra volt, tényleg, a másik szerintem nem Renáta volt, de már nem tudom pontosan, vagyis de, tényleg Kittinek hívták a másikat, most beugrott a neve. Igen a lovász is már akkor jött oda, az a részeges, amikor én már nem nagyon jártam ki.

#113 Guest_Idahoo_*

Guest_Idahoo_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 12. - 19:49

Renáta van még meg,meg Szindi.Barbara is,Regina meg a régiek már nincsenek.

#114 ágnes1980

ágnes1980

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 10. - 8:06

SOS! Eger és környékén keresek iz.fakó magyar sportló kancámnak fedezõmént. Ami fontos: normális, barátságos tulajdonságokat örökítsen. Kedvezõbb lenne a mesterséges termékenyítés. Sürgõs. köszönöm.

#115 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 12. - 19:57

Ágnes 1980! Hát olyan nem igen fogsz találni, de mondok egy tanácsot neked. SOHA ne a szín alapján válassz fedezõmént a kancádhoz, és SOHA ne az legyen a döntõ, hogy a szomszéd faluban legyen a mén, fõleg ha mesterségesen akarsz termékenyíteni. Ha érdekel konkrétabban a véleményem, akkor írd meg milyen a kancád fajtája, származása mik a hibái volt-e már csikója, milyenek a belsõ tulajdonságai és esetleg tegyél ide egy képet róla, és segítek neked mént keresni hozzá, amelyik hozzá illik olyat! Mert csak abból lesz jó csikó!!!!!!

#116 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 12. - 20:09

Gyöngyöspata és Szurdokpüspöki között van egy lovarda. Ismeri valaki?

#117 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 12. - 21:11

Jó rég jártam arra, ha jól emlékszem egy kamionos vállakozást üzemeltetõ emberkéé, jórészt hobbiból lovazik. Anno voltam velük egy túrán az klassz volt. :) De ez még a kezdetek kezdetén volt, még az istálló sem volt kész,és a karámoknak szánt terület is csak akkor lett bekerítve, hogy azóta (4-5 éve) mi van velük nem tudom, viszont érdekelne. ;)

#118 Sunshine

Sunshine

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 5. - 1:50

Segítsetek! Ma elloptak két lovat Verpelétrõl.Az egyik egy sárga 4-5 éve s lehet a homlokán egy csillag és nyakon van sütve.a másik paciról sajnos csak annyit tudok hogy 2 év körüli!! ha valaki netán tudna valamit kérem szóljon. elõre is köszönöm.

#119 Sunshine

Sunshine

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 5. - 15:38

Kétnappal ezelõtt elloptak verpelétrõl két lovat.Kérem ha valaki tud valamit szóljon!
A két ellopott ló adatai:az egyik magyar félvér 2004. 02.22 én született Nyakon van sütve bal oldalt HS04 jobb oldalt nyakon 11.Homlokán egy csillagból elindult keskeny hóka

A másik ló egy arab kanca 2 éves sötétpely a fején egy csillagból kiinduló hóka.Sütés nincs.
ha bárki tud valamit kérem szóljon.Itt a telefonszám:
06-30/403-32-62
kérem komolytalan hívásoktól kíméljenek!!!!

#120 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 5. - 10:15

Hahó! Van itt valaki? :confused: pedig úgy tûnik idén vmikor visszaköltözöm a környékre, ám lovasélet semmi????? :hupp: