Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Balaton-felvidék


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
467 válasz a témához

#41 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 1. - 20:34

1. A nagyvázsonyi lovasok évrõl évre megrendezik a vadászlovaglásaikat. Nekem nincs pénzem fehér nadrágra, piros zakóra, így valszeg sose fogok indulni ilyen versenyen. De apályát ismerem, és alovaim is. Végig megyünk csak úgy magunknak, legalább is az általunk ismert szakaszon. Tegnap 13 akadályt találtunk és az összesen megugrottuk. (Ehhez annyi adalékot adok, tavaly hogy mind Terembura, mind én életünkben elõször megugrottunk egy ilyen akadályt. Azóta rendszeressé vált az ugrándozás. Egyre jobban kiismerem a lovam szokásait, így már kezdem élvezni a dolgot, ráadásul szembe mentünk, így több akadályt henynek felfelé ugrottunk meg.) 2. Haza érkezésünkkor a csikót (3 napja sütötték, de semmi különöset nem látok viselkedésén) száron vezettem a kertek végében. Aztán gondolt egyet és megállt, Terembura meg még lépett 2-t. Ezzel kiis csúszott a kezembõl a szár - majdnem a karom szakadt ki, de el kellett engednem. No sebaj, mi haza mentünk, becsüktam a legbelsõ karámba és visszamentem a csikóért. Nem akarta hagyni magát megfogni, de végül is sikerült. A külsõ karámom villanypásztoros, 3 kapuval. Bevezetem a csikót, akasztom be a fogantyút, amikor a kis hülye a százszor megélt sztiációban egy lépéssel hátrébb akart menni, mint kellett volna és neki tolatot a villanypásztornak. Innentõl emlékképeim vannak a történtekrõl. Azonnal elugrott, bele a kaput jelentõ szalagba, ami azonnal rácsavarodott az elsõ lábaira, tele árammal! Engem magával rátott a szántó földre, de ekkor már, mint egy õrült ment körbe-körbe, a szalagot rám is jól rám tekerte, de a vezetõ szárat nem engdtem el. én hol a földön, hol félig felállva próbáltam megtartani az õrület határán rohanó kb 450 kg-os lovat. Az eszeveszett körözés eredménye az lett, hogy valahogy kikeveredtünk a villanypásztorbõl. Ekkor egy kicsit megnyugodott. Vezetem befelé a megmaradt vezetékek, karók között, amikor rálépett egy, a földön heverõ szalagra. Ettõl megint megkapta a kellõ löketett és minden kezdõdött elõröl. Annyira tartottam, hogy elcsúszott, de ezzel engem is a földre rántott. Tengerszem felugrott és ekkor már nem bírtam megfogni, elszáguldott az erõs szürkületben. Ott álltam tiszta sárosan, szemüvegem elveszett (ma reggel találtam meg, de közben egy autó átment rajta!) Tehetetlen dühömben nem érdekelt merre rohan, mit csinál. Bementem a Teremburát lepucoltam megetettem, aki idõnként hangos nyerítéssel hívta csikóját. Egy idõ után azonban feladta és csendben hallgatózott. Állati érdekes volt megfigyelni, ahogy a távoli zajokra mozgatta a fülét, melyek nagy részét én nem is hallottam. Tettem még egy próbát, a tök sötét éjszakában körbejártam a falut - nem nagy kunszt kb. 70 ház. Meg is láttam, de szólongatásomra eltünt. Haza mentem, megvacsoráztam és vártam. Egyszer csak csöngetnek. Egy általam sose látott fiatal pár jött, hogy láttak egy szürke lovat 10 perce itt és ott. Ebbõl legalább az kiderült, hogy itt van a falu közelében. Borzasztóan féltem, hogy autó elé kerül! Aztán olyan 8 körül meghallottam terembura nyarítését. Azonnal levettem a TV-n a hangot és figyeltem. hamarosan meg is jött rá a válasz, aztán ez így ment egyre gyakrabban. Megjött a csavargó. Kimentem és az utcán minden tortúra nélkül megfogtam és bevezettem a helyére. Hepi end? Hát nem egészen. A földharcom során a bal kezem kisujja eltörött. Ma (szombat) bementem a körház ügyeletére. Megröngenezték és elégy csúnya a törés, ráadásul elcsúszott a törött felület mentén. Hétfõn reggel 8-ra mûtétre vagyok elõjegyezve. De legalább a lovam épen haza került. (Ma derült ki, hogy kb. 2 hónapja a jobb kezem kisujja is eltört, de azzal eddig nem mentem orvoshoz. Egy kicsit csálén áll, nem tudom kiegyenesíteni. Ezt is meg akarják mûteni, de lehet, hogy ezt kihagyom.)

#42 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 1. - 20:58

:( Terembura, minden együttérzésem a Tiéd, ez rémes. Majd drukkolok, hogy jól sikerüljön a mûtét. Csikasz megúszta komolyabb sérülések nélkül? Nem vágta el a kötél a lábát?

#43 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 2. - 21:47

A csikónak kutya baja "hála annak a jó Istennek". Nekem ilyen az idei évem és kész, csak már vége lenne és kezdõdne egy sokkal jobb. De még csak nem is neheztel rám. Ugyanolyan, mint a kalandunk elõtt: röhög, bújik, keresi a kezemben a kocka cukrot, almát, répát, hagyja magát megölelni, mint ha mi sem történt volna. Talán tudja, hogy nem én okoztam - legalább is közvetlenül - azt a felfordulást, talán még sajnál is. Na ebben azért nem vagyok egészen biztos! Baromira nem hiányzott ez a mûtét, meg majd a kontrol vizsgálatok, varrat szedés, röntgen stb. De mit csináljak, ilyen évem van.

#44 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 2. - 22:48

:eek: Gyógyulj meg hamar!

#45 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 3. - 1:55

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura: Hétfõn reggel 8-ra mûtétre vagyok elõjegyezve. (Ma derült ki, hogy kb. 2 hónapja a jobb kezem kisujja is eltört, de azzal eddig nem mentem orvoshoz. Egy kicsit csálén áll, nem tudom kiegyenesíteni. Ezt is meg akarják mûteni, de lehet, hogy ezt kihagyom.) [/QUOTE]Szia !Nem akarlak a mütétõl elijeszteni.Ezért nem is igazán tudom hogy hogyan kezdjem a kis mesémet ,az én lovas balesetem utánni mütétrõl.Szoval két évvel ezelõtt pereceltem egy igazit a lovammal,és letörött a gömbcsukló a könyökömrõl.A testvérem beszállitmányozott a kórházba mert igen furcsán ált a kezem.Ott kapcsiból megröngeneztek,az az akartak de a letörött rész nem akarta hogy nyujtott karral filmezenek,egyszerüen nem akart kiegyenesedni.De mivel éjszaka volt és a röntgenes nõvér igen álmos volt,lezért aztán nem akart sokat tökölõdni egy hülye lovassal,és szolt két mütõs segédnek ,hogy ugyan segitsenek már kiegyenesiteni ezt a francos alkart.gondolhatod mennyire csipáztam a szitut, félkézzel ölre mentem a mütõsõkkel .Szoval nagy nehezen megröngeneztek ,és kiderült hogy csak a mütét segit.Kicsi pici mütétke.Persze nem fog fájni meg minden!!!Na a mütét ugy kezdõdik hogy a hónaljba kapsz három aranyos injekciót,mint érzéstelenitõt,olyan lórugásosat,majd meg fog kérni a doki hogy segits jelezni ha azt érzed mintha az áram ütött volna meg,(figyeld a kéjt az arcán)és ha kezd kimenni a hatása ,akkor megismétlik!Úgyhogy részvétem!Amúgy se csipázom a szurit ,de ez a honaljba három,tönkre tett!Na akkor jobbulást !Szoritok neked!üdv amigo

#46 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 3. - 10:12

Ezek után a történetek után gondolkodok el mindig, hogy azért a lótartással az öröm mellett nagy felelõsség és sok gond jár amit csak az érthet meg aki már átélte. Gyógyulj meg Terembura!

#47 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 3. - 19:22

Köszönöm az együttérzõ hozzászólásaitokat. Nem mûtöttek meg! A fõorvos megnézte a röntgeneket és azt mondta, hogy elég lesz a gipszelés is. Most könyékig gipszben van a kezem, a gyûrûs ujjam meg a kicsi szintén. A többi három kandikál kifelé. Ki tudja, lehet így autót vezetni, pontosabban, szabad? Mert lehetni lehet, az biztos, mert hazajöttem vele minden gond nélkül, de mit szól a szerv, meglátja a kezemet? És most mi lesz a lovaglással? Semmi, 5 hétig? Már vágom is lefelé az egész cuccot. Nincs itt valaki aki elmosogatna helyettem? 2 kézzel még csak el voltam vele, de most ez a maradék nekem kevésnek tûnik, igaz még nem próbáltam, de a kézmosás se tökéletes, hát még a mosogatás. Szóval jelentkezõt kérek, cserébe megnézheti Teremburát, a csodalovat!

#48 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 3. - 22:36

Részvétem :( Volt hasonlóm, de nem gipszelték, csak sínbe rakták, igaz, nem is forrt össze normálisan és azóta is cikkcakkos meg fájdogál (3/4 éves, csupán), szóval lehet hogy mégis te jártál jobban.Kézhasználati tipp: próbálj állatpatikában/állatorvostól nylon gumikesztyût (válligérõ típusút, a lehetõ legnagyobb méretût) szerezni, abban locspocsolhatsz nyugodtan.Lovagolni többeket láttam már gipszben, azzal nem lehet gond ;) Ideje rászokni a félkezes szárkezelésre.

#49 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 5. - 7:53

Vettem 1 Higi Set nevû hosszúkás nájlon zacskót, ami elég funkcionál. A fálkezes lovaglássa sincs semmi gondom, sebes vágtában sokszor a nyakába dobom a szárat, aztán hadd szóljon. Csak a csiká száron vezetése a gond, mert ehhez viszont tényleg 2 kéz kell. De majd elmegyünk kettesben Teremburával.

#50 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 10. - 17:17

Nem is érdemli meg most a kis pimasz csikó, hogy vidd magaddal mert miatta történt minden. Ez a bûntetés, de nem hiszem, hogy nagyon mellre fogja szívni. ;)

#51 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 10. - 21:53

Ti kik járjátok ama gyönyörû felvidéki tájat!Nem tudtok véletlenül valami kellemes lovardát B. Szepezd környékén, ahonnan kényelmesen be lehetne lóval járni a Zánka, B. Szepezd és Révfülöp mögötti részt? Valami olyan hely érdekelne, ami nem a német túristákra van berendezkedve, magyarul nem az ember teljes vagyonára fáj a foguk, illetve ahol szívesen körbevezetnének a legszebb részeken. A környéket ugyan ismerem, de azért lóval egész más lenne...(Csak elírtam valamit.) [ November 10, 2003, 21:00: Az üzenetet átszerkesztette: Artin ]

#52 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 11. - 18:18

Normális lovardát (nem leszívósat) ne is keress a környéken! De õsszel, meg tavasszal olcsóbbak, mint nyáron. Ilyenkor szerintem elvétve akad 1-2 vendég és én a helyedben még alkudnék is. Tavasszal volt egy ilyen csicsás lovas csárda, ahova hívtak, hogy menjek hétközben lelovagolni a jószágokat, mert csak hétvégén vannak vendégek. Messze volt, nem vállaltam, pedig tetszett az ötlet, és napi 3-5 lovat kellett volna mozgatni. Még fizettek is volna érte valami keveset, de a benzinnél többet.Mától teljesen nem tudok lovagolni. Lecserélték a gipszemet és katam egy olyan masszívat, hogy alig látszik ki valami az ujjaimból.

#53 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 12:32

Véleményem szerint hihetetlen rossz állapotban vannak a lovak a lovardákban a Balaton körlül. Õsszel volt alkalmam több helyre eljutni, nem lovagoltam de sokat láttam. tongue.gif Szepezd és Révfülöp mögötti részen Kõvágóõrs az a hely, ahol lovarda is van. Nem tudom ajánlani a lovakat mert nem ismerem õket csak egyszer voltam ott. Vagy van még egy hely: Salföld. Biztos hallottál már róla, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park egy szép majort alakított ki ott. Szürkemarhák, lovak stb. Azt nem tudom, hogyan lehet ott lovagolni de azt hiszem már volt ott valaki a fórumból, talán tud segíteni. Mindenesetre jól nézzétek meg a lovat amire felültök mert egy barátnõm nagyon megjárta. Egy általam régen jó hírûnek tartott lovardába ment lovagolni és a ló egyszerûen összeesett alatta, ráesett a lábára és már egy hónapja gipszben van. Sem dolgozni, sem lovagolni nem tud szegény. Késõbb tudta meg, hogy a ló már egy hete nem evett, valószínû fáj a foga. Jó vicc nem? És nyugodt szívvel kiküldték vendég alatt terepre. :mad: Én az ilyen húzásoktól hülyét tudnék kapni!Õk nem gondolnak abba bele, hogy egy ilyen eseten emberélet is múlhat?Ért a napokban egy másik megrázó eset. Két éve lovagoltam 2 gyönyörû csikót 2 évig, majd a lovarda megszûnése miatt eladásra kerültek. Olyan jól be lettek lovagolva, hogy magas lett az áruk és én nem tudtam egyiket sem megvenni (de azért lett lovam szerencsére, csak az alacsonyabb árkategóriából). Most hallom, hogy az egyiknek az egyik szeme már kifolyt, tehát megvakult rá, a másik pedig folyamatban van és valószínûleg vágóra kerül. Teljesen fel vagyok háborodva, de még nem tudtam utána járni. De azért nem ez a jellemzõ, én nem akarok senkit elrémíteni. Majd írok jó történeteket is, jó?!

#54 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 14:51

A Kõvágóörsi lovarda jó, a lovak jó állapotban vannak. Bértartást is vállalnak az istálló is jó, csak a tulaj nagyon bunkó. De ha csak egyszer akarsz oda menni lovagolni, ajánlom neked, mert szép hely. Az árakat nem tudom, én csak segítettem ott. Asszem Káli Ranch a neve, de nem biztos, hogy így írják.

#55 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 15:17

Tényleg úgy hívják és még struccok is vannak ha még minden igaz.

#56 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 15:59

Köszi szépen az infókat!A Salföldit ismerem, jártam már ott, bár nem lovaglási szándékkal. Az árak viszont durvák. Ha jól emlékszem, akkor 2500 körül volt fél óra vezetõvel. Na ennyim nincs.A Kõvágóörsit viszont szerintem megnézem majd tavasszal-nyáron. Belegondoltam, hogy 3 éve lovagolok és még egyszer sem lovagoltam arrafele. Pedig a környéket 18 éve ismerem, hisz ott van nyaralónk. Ez nem mehet így tovább :D !Remélem nem fogom utólag megbánni (mármint nem a táj, hanem a körülmények miatt)

#57 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 20:26

Én is jártam Salföldön, terepekre mentem ki. A tapasztalatom az volt, hogy a tulaj jó fej: lehetett vele alkudozni. Pláne most õszel biztos enged az áraiból. Ott nagyon jók a lovak is.Amúgy ahol én lovagoltam a Balcsin (Salföld, Tihany, Balatonszõlõs, Szántódpuszta...) csak jó tapasztalataim vannak, egyedül tényleg az árak, amik egyre gázosabbak, de nem szégyen alkudni. Magyaroknak ált. mindenhol adnak kedvezményt, pláne ha többször mész, vagy rögtön 2 órát lovagolsz...

#58 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 13:45

Elfelejtettem, hogy még Gyulakeszin is lehet lovagolni. Közvetlenül Tapolca elõtt van, ott elég szép környezetben vannak a lovak. Talán érdemes megnézni.

#59 thunder

thunder

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 15:54

Na sziasztok, Balatoniak!Nagyon jó Benneteket és néhány ismert helyet olvasni. Pl. Kõvágóörs és Salföld: 1999-ben voltam kölcsön lóval Hubertuson, nagyon megtetszett a környék. Idén pedig Pécselyen kirándultunk a kutyákkal és természetesen a lovardába parkoltunk. Lovagolni persze nem nagyon szoktam az árak miatt, de a lovardákat mindig körbenézem. Amúgy inkább a déli partot ismerem, de az északi sokkal kedvesebb szívemnek a hegyek miatt. Pl. Magyarkeszin is láttam a lovardát, de oda nem tértünk be, mert megmásztuk a Zádor-várat. Ajánlom lovasoknak is, az ösvényen bizonyítékát láttam, hogy lovak jártak arra. Sárga irigység részemrõl a szép terep miatt. Bár az itthoni terepet még nem fedeztem fel, de jövõre már lovagolható a csikasz!!! (Illetve 1* felfedeztem 1 kölcsön lovon, de villanypásztorba kavarodtunk = kicsavarodott bal váll lett a vége...)

#60 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 6. - 16:31

Az utóbbi 4 napban Meseországban jártam, vagyis Balatonszõlõsön. Olyan jó négy nap volt, hogy csütörtökön megyek is vissza és valszeg egész nyáron ott leszek... tongue.gif (Najó, nem csak úgy nyaralgatok majd, hanem lesz egy kis meló is, de remélem az is olyan jó lesz, mint az elmúlt napok.) Eszméletlenül megtetszett nekem a falusi lét, haza se akartam jönni. 1.nap: Kissé szomorú volt az idõ, esegetett, de végül ebbõl kifolyólag lett jó a program. Mert így nem lehetett kint dolgozni a földeken. Ezért aztán vendéglátómmal, Andrással leutaztunk Tolnába, mert ott laknak leendõ munkatársaim/ink. Egy 20 gyermekes család két fia fog majd Szõlõsre jönni segédkezni, terepvezetõnek stb... Kissé lepadlóztam a "házuk" láttán, mert az egy kastély, a szó legszorosabb értelmében. Õk több ezer hektáron gazdálkodnak, a gazdaság központjában áll a kastély, amit még jelenleg is újítgatnak. A földmûvelés mellett arab telivérek tenyésztésével is foglalkoznak. Úgy oldották meg a lovak elhelyezését, hogy a karámok körbe fogják a kastélyt, így bármelyik ablakból néz ki az ember, mindenhol látja a lovakat... Eszméletlen igényes a ház belseje. Én még olyan márványfürdõszobákat életemben nem láttam, tátottam a számat és úgy éreztem magam, mint Alíz Csodaországban. Meseszerû volt az egész. Kár, hogy nem vittem fényképezõgépet... Szóval itt megbeszéltük a részleteket a leendõ nyári munkaerõvel, majd elindultunk vissza Balcsira. Út közben azonban jött egy hívás egy tolnai lókupectõl, hogy van egy ígéretes lova. Mit tehet a lovasember, hát persze, hogy megnézi. Így hát útba ejtettük Lajost, a cigány kupecet. Ígéretes ló a köv.: bakpata, megvastagodott csüdök valami sérülés folytán (gondolom én), hatalmas has és mégis kilátszó bordák... nem nyerte el tetszésemet az "überló" ami megy ám kocsiban is mög nyereg alatt is, kezes és ilyen jó vételt nem szabad ám elmulasztani... Megköszöntük Lajos lóbemutatóját, és húztunk haza. A lovat nem kérjük, köszönjük... 2.nap: Reggel korán kipattantam az ágyból és rohantam le a lovakhoz az istállóba. Szállásom közvetlen az istálló melletti házban volt, úgyhogy sose kellett messzire mennem, ha lovat akartam látni. Gondoltam, lóápolással kezdem a napot. Kb. 10 lovat le is takarítottam a 30-ból úgy nagyjából. Nagyon kedvesek voltak, jól összehaverkodtam mindegyikkel, igaz, nem mindnek tudom a nevét még... A nap további része már a vasárnapi tihanyi fogathajtó versenyre készüléssel telt. Lemostam az Eszterházy-hintót, ami majd lesz másnap a versenyfogat. A gond ott volt, hogy András nem tudta, milyen lovakkal induljon. Annó cserélt két lovat két sárga [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/images/pic5409200.jpg"]kisbérire[/url], akik áll. nagyon jól kocsiznak (mondá annó a cigány kupec). Na, befogtuk õket a maratonkocsiba. Kisfiú állt nyugodtan, míg zajlott a cécó, mert rájuk kellett igazítani a szerszámot, és még a kocsi fékjével is kellett valamit csinálni. Vezér, akit én fogtam, már ekkor nem bírt magával. Elindult a menet. András a bakon, mellette egy lányzó, aki hétvégére jött le látogatóba. Én meg hátul Misivel a lovásszal, aki majd lesz a segédhajtó. Kellett kapaszkodni rendesen, mert Vezér nem ismerte a lépés és ügetés szavak jelentését, így végig galoppozott szinte. Míg Kisfiú szépen lépett, addig Vezér szinte egyhelyben vágtázott, vagyis az elejével vágtázott, a hátulja meg ugrált, mintha rugók lettek volna a lábai helyén. Akadályhajtásnál nem semmi kanyarokat vettünk, mentek a lovak mint az atom, fogni alig lehetett õket. András eléggé letört, mert nem kínlódni akar a másnapi versenyen, hanem szórakozni. Úgyhogy miután Vezérrel és Kisfiúval gyakorolt, másnap befogta [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/images/pic5409203.jpg"]Charlie-t[/url] és Pompást. :D 3.nap: Hajnali 5-kor keltettek a lovászok, mert készülõdni kellett a tihanyi versenyre. Rögtön azzal kezdtem a napot, hogy a hámokat letisztítottam (miután a nyavajás Vezér habosra izzadta az egészet :rolleyes: ) Azután lemostuk gyorsba Charlie-t és Pompást, hogy valahogy kinézzenek. Majd befogás a hintóba. Charlie mindenféle kikötés nélkül állt a kocsirúd mellett, Pompás viszont tette az agyát. Kezes ló, csak nagyon szemtelen. Felpattantunk a hintóra és irány Tihany. Mondanom sem kell, Pompás ment mint az õrült, Charlie meg kocogott mellette és egy centit se húzta a kocsit a kis lógós. Tihanyig Pompás húzta a szekeret, meg a hajtó kezét, de 17 km alatt nagy nehezen lenyugodott és Tihanyba érve már egész kezelhetõen ment. A verseny kimenetele, már ami a szõlõsi team-et illetti, hááát, hozta a papírformát, vagyis még jobbat, merthogy a fogat akadályhajtásban és vadászhajtásban is középmezõnyben végzett, annak ellenére, hogy 0 felkészülés állt mögötte. Mert komolyabb felkészülésre idõ az sajnos nincsen a mezõgazdasági munkák miatt. Charlie-t nem nagyon viselte meg az oda-vissza út és a verseny (mert szinte végig lógott a kis öreg). Pompás az eléggé kikészült, de másnapra összeszedte magát. Este fél 9 utánra sikerült visszaérni Szõlõsre. 4.nap: Leápoltam Charlie-t és Pompást, mert úgy gondoltam, kiviszem majd õket egy kis izomlazító terepre a nap folyamán. Végül csak Charlie-t vittem ki, de elõtte még kaptam egy kis ízelítõt a földmûvesek életébõl. Felültem én is a traktorra András mellé és kimentünk lucernát kaszálni. Baromira tetszett a dolog, olyannyira, hogy majd én is meg akarom tanulni vezetni a traktort. Ígéretet kaptam, hogy megtanítanak. Mentünk a lucernatáblán és próbáltam ellesni a technikát. Figyeltem, ahogy a két kasza "zabálja" a zöldet és rendezi szép sorba a levágott takarmányt. A kasza nyomán pillangók és szitakötõk rebbentek fel a fûrõl, egy-két kavics hatalmas csattanással repült odébb, a traktor zúgott mint állat, a kitárt ajtó-ablak ellenére volt vagy 40 fok bent, késõbb talán több is. De végül is ingyen volt a szauna... De nagyon élveztem. Majd egy óra zötykölõdés után ott hagytam a kaszálást és mentem Charliért. Gyors nyergelés, néhány optimista beszólás tõlem a lovászok felé, hogy majd 5 perc múlva úgyis visszahoz a ló, ne menjenek messzire, ha el kell kapni a lovat. Végül nem hozott vissza Charlie, sõt eleinte egészen aranyosan ment, aztán egy utcaszéleségben elterülõ pocsolyánál szivatni kezdett és onnantól kezdve nem voltam egészen ura a helyzetnek. Überló makacskodott és ellenkezett minden miatt, úgyhogy kicsit felidegesített. Nem részeletezem, de nem jó barátságban váltunk el egymástól. Csak az a baj, hogy igazából nem nagyon tudok rá haragudni. Ja, meg ijedezett mindentõl. De végül már a kezdeti merevsége feloldódott és szépen nyújtott hazafelé ügetésben. Pompásra már nem jutott idõm, kitettem a karámba a többiekhez. Jut eszembe. Még a tatári túra elõtti napokban is jártam itt a szõlõsi lovardában (errõl az alkalomról készült képek [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/index.phtml?aid=27656104"]itt[/url]) és nagyon megfogott egy szép szõke hidegvérû. Kiderült, hogy Fáninak hívják. Nagyon aranyos, csak nincs tisztában a méreteivel, vagy egy kicsit bunkó, mert karámban simán letarolt volna, ha nem ugrok arrébb. Megy mint egy kis buldózer és nem igazán érdekli, hogy mi vagy ki áll az útjában. Aztán sajnos haza kellett jönnöm, de csütörökön megyek vissza. Balaton rulez!!! Posted Image Posted Image :D

#61 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 11:02

Szia Méz!csak nem egészen véletlenül a Földes Bandiéknál voltál??!!! (Szõlõsre be, jobb oldalon, a dombon fel és ott a lovarda)Az unokatesómék nem messze laknak onnan, Tótvázsonyban, a Cseri kastélyban, jó pár nyarat eltöltöttünk ott a lovainkkal és az ifjabb Földes Bandi is egész nyáron ott volt. Jókat buliztunk! Posted Image Õt lehet, hogy nem ismered, egy ideje elment külföldre lovazni.Kb 5,5 évvel ezelõtt pedig Földesék Gergõ nevû fedménje és a mi Römink násza folytán szép lassan elindult az én lovam, Bendegúz pályafutása Posted Image Következõ évben is ott voltunk lovastul, Bendegúz ott is született!pont a hétvégén jártam a kasélyban, meg akartam látogatni a lovam apját is, de mondták, hogy Gergõ már nincs Szõlõsön, valahol fedez. Vagy eladták? Mi van vele, nem tudod?Amúgy örülök, hogy jól érzed magad ott, nagyon szép tájak vannak a Balaton-felvidéken.Aztán vigyázz a vendéglátóddal, nagy szoknyapecér az öreg :D csao,vega

#62 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 16:04

Helló Vegeta!Igen, Földeséknél voltam/leszek. Már 9 éve járok ki hozzájuk. Ismerem ifjabb Andrást is, sokat jártunk együtt terepre.Andráséknak volt egy Gergõ nevû heréltjük. Azt adták el, vagy cserélték (nehéz követni a balatoni lóügyleteket :D )A Gergõ csõdör viszont még most is ott ropogtatja a zabot Szõlõsön egész biztos, de el akarják adni, úgyhogy ha látni akarod, akkor gyorsan gyere le. ;) Gergõn kívül még két csõdör van: az egyik egy hidegvérû, Karcsinak hívják és van egy indiántarka póni, akit az egyik lovász elnevezett a színe miatt Pocahontasnak :D Ha arra jársz ugorj be, biztos én is ott leszek valahol, ha nem Szõlõsön, akkor Füreden, mert oda is viszünk majd le lovakat.Méz

#63 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 18:07

Vega, csak nem [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_profile;u=00000452"]õ az unokatesód?[/url]

#64 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 18:08

Méz!Elmegyek látogatóba hozzád, végre lovazunk egyet..te leszel a tanárnénim Posted Image

#65 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 7. - 19:16

Gyere! Megyünk terepre és "hávájolunk"! ;) :D Posted Image A tanítást nem garantálom, de eszméletlen jó terepeket lehet menni.

#66 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 8. - 12:02

ZSuzska! DE!!!! akartam is írni neked, mert most voltam náluk hétvégén, együtt bámultuk a Western OB forduló résztvevõit Veszprémben és közben meséltem milyen király volt Tatárszentgyörgy, lecseszett, miért nem szóltam...mondtam, néha olvasson bele a fórumba. Aztán kiderült, hogy tök régóta ismeritek egymást és voltál is náluk a kastélyban, talán Anikóval és Cav-al?Nagyon rég, amikor indult a levlista, Áron bátyó mutatta meg és azért regisztráltam, már nem is emlékszem milyen néven...jó rég volt. Asszem Angival is találkoztam Tótvázsonyban.Képzeld, az önkéntes tûzoltóság után most mentõzik (szinte önkéntesen....) és puszil téged, aszonta :D Nem sokat lovagol a drága, tavaly meghalt a kedvenc lova (Clio, ha esetleg ismerted)

#67 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 12. - 16:45

Méz, hogy tetszett a fogathajtó Tihanyban?Én is ott voltam, Charlira még emlékszem is!Mindenkinek érdemes megnézni egyszer, nagyon jó hangulata van gyönyörû környezetben a Belsõ-tó partján. Üdv

#68 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 12. - 18:41

Nagyon tetszett a verseny, annak ellenére, hogy "csak" a középmezõnyben végzett a szõlõsi fogat. Az egyetlen baj az volt, hogy kevés árnyék volt a lovaknak, de amúgy nagyon jó volt. Dehát mi eleve jó hangulatban mentünk le, már a lejutás is élmény volt, hiszen hintón hajtottunk le Tihanyba, meg haza, úgyhogy megvolt a feeling. ;) Posted Image

#69 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 13. - 22:02

Megint lent voltam négy napot Balatonszõlõsön. Egyre jobban tetszik a hely. Néhány lovat felvittünk Csopak fölé, a Nosztori pihenõhöz, hogy ott is lehessen lovagolni. Az ottani csárdát üzemeltetõ fickó elkezdett struccokat tenyészteni, és meg lehet õket nézni. Van egy csomó háztáji állat is, látványosságnak: kecskék, birkák, mindenféle tyúk, nyulak, galambok látványosságnak.Én meg kezdek teljesen hidegvérû-fan lenni. Pillanatnyi kedvencem Károly, hidegvérû fedezõmén, de valami tündéri aranyos. Játszottam vele a karámban: elindultam lépésben valamerre és õ követett. Elkezdtem futni, erre õ elkezdett ügetni. Csináltam kígyóvonalakat, köröket, õ meg követett mint egy kiskutya. Amint megálltam, odaszaladt hozzám, de ügyelt arra, nehogy elüssön.Aztán egyszercsak nagyon ki akart jönni a karámból. Szóltam az egyik lovásznak, hogy be kellene hozni. Valahogy nem jutott odáig hogy behozza, de errõl én nemtudtam, csak mikor legközelebb kinéztem az istállóból, láttam, hogy nyitva van a karám kapuja. Na, mondom biztos behozták, de nem. A kis dagi simán eltörte a százas vasat, ami az ajtót támasztotta, és megállt néhány méterre a karámtól legelészni, mert tudta, hogy rosszat csinált.Aztán köv. alkalommal meg láttuk, amint helybõl ugorja a karámajtót. Ki mondja, hogy ezek a nagydarab állatok nem rendelkeznek jó ugróképességgel? Posted Image De megint aranyos volt. Észrevette a feléje közeledõ embereket, rögtön megállt a karámnál, lehajtotta a fejét és mintha mi sem történt volna elkezdett rágcsálni egy fûcsomót. Ezek után a kapu fölé is került egy villanypásztor, amt öt perc után letesztelt Karesz. Mûködött. Többet már nem akarta átugrani az kaput... :D Mikor takarítom, akkor meg folyamatosan bököd az orrával és nagyon érdekli a vakaró meg a kefe.Volt még egy kis kalandja Karcsinak. Mert az egyik sárló pónikanca, Pamela elszabadult és betért Kareszhoz, az meg megugrotta, de valszeg nem ért a dolog végére, mert Pamelát kirángatták alóla. De azért volt a két ló között 4-500 kg súlykülönbség (a csõdör javára)... Posted Image Készült néhány kép, persze jópár Karcsiról szól, meg mindenféle Szõlõsön lakó állatkáról, és a nosztori struccokról. Képek [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/index.phtml?aid=27660044"]ITT.[/url]

#70 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 13. - 22:30

idézet:
Eredeti szerzõ: vegeta: ZSuzska! DE!!!! akartam is írni neked, mert most voltam náluk hétvégén, együtt bámultuk a Western OB forduló résztvevõit Veszprémben és közben meséltem milyen király volt Tatárszentgyörgy, lecseszett, miért nem szóltam...mondtam, néha olvasson bele a fórumba. Aztán kiderült, hogy tök régóta ismeritek egymást és voltál is náluk a kastélyban, talán Anikóval és Cav-al?Nagyon rég, amikor indult a levlista, Áron bátyó mutatta meg és azért regisztráltam, már nem is emlékszem milyen néven...jó rég volt. Asszem Angival is találkoztam Tótvázsonyban.Képzeld, az önkéntes tûzoltóság után most mentõzik (szinte önkéntesen....) és puszil téged, aszonta :D Nem sokat lovagol a drága, tavaly meghalt a kedvenc lova (Clio, ha esetleg ismerted) [/QUOTE]Kicsi a világ. :D De, hárman jártunk lent, több, mint két éve. :eek: [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000385#000000"]Nyitottunk is róla egy topikot[/url], amit majd fel is hozok, mert lassan akutális lesz ismét. OffOff Posted Image

#71 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 29. - 18:15

Megint lent voltam Balatonszõlõsön egy hétig. Miután lórúgásomat gyógyultnak nyilvánítottam, végre lóra ültem. Elõször másfél órás terepre mentünk ki. Egy srác (Gábor) és én voltunk a túravezetõk, illetve Gábor ment elõl a Csillag nevû hidegvérûvel, én meg kísértem a csapatot a [url="http://"http://kep.tar.hu/honey83/index.phtml?aid=27666080&pid=5804717&beginnum=12"]Tina[/url] pónival (asszem welsh) és közénk ékelõdött két német gyerkõc Charlieval és Szenátorral. Az egy órásra tervezett terepbõl végül másfél óra lett (kissé elkeveredtünk az erdõben és feljutottunk Hidegkútra redface.gif ), de amúgy egész jó volt, a gyerekek élvezték. Eleinte birkóznom kellett a pónival, mert ment volna mint atom, de aztán sikerült meggyõznöm, hogy nyugiban menjen. Gábor eléggé kínlódott a Csillaggal, mert "lomha, lusta kocsiló"... egyszer csúnyán ki is tört neki vágtánál. Miután visszaértünk tereprõl, Gáborral kimentünk az új istállóhoz lovasíjászni. Gábor egy hagyományõrzõ íjászegyesület tagja, de még életében nem íjazott lóhátról. Így õ is kezdõ volt és a ló is. Charlie tehát még életében nem látott íjat. Elõször megmutattuk neki a céltáblát. Nem ijedt meg tõle, de azért nem ment teljesen oda hozzá. Majd a nyílvesszõvel és az íjjal ismertettük össze. Charlie fantasztikusan tûrte a megpróbáltatásokat. Számomra meglepõ volt, hogy nem ijedezett a nyílvesszõtõl, holott a pálcától úgy fél, mint a tûztõl. Ezek után Gábor felült a lóra, lóhátról is megmutatta Charlienak az íjat. Lépésben vezettem õket és úgy lõtt elõször Gábor. Charlienak a szeme sem rebbent. Majd elengedtem õket és lépésben valamint ügetésben is nyilazott Charlieról. Überló nem rohant el ügetésben, holott senki nem fogta a szárat. Természetesen sûrû dícsérgetésben, jutalomfalatokban részesült. Remélem hamarosan éles versenyben is helyt tudnak majd állni. Tegnap pedig egyedül mentem ki Csillaggal másfél órás terepre. Ez a "lomha, lusta kocsiló" frankón jól ment velem. Végre egy ló, amelyik mindig azt csinálja amit én akarok!!! Persze bíztatni kellett pálcával, de leginkább nem õt "ütlegeltem", hanem a csizmámat és a hangra gyorsított. A terep felére elértem hogy az "ügetünk"-szóra elkezdjen ügetni, ne kelljen se õt csapkodni se a csizmámat. Vágtába elég nehéz volt beugratni és bent tartani, de aztán rákapott az ízére, fellelkesült és az elsõ vágta után már a lépés és ügetés is sokkal élénkebben ment. Eleinte kicsit feszengett, félõsnek tûnt, de aztán valahogy belejött a dologba és félénkségét inkább kíváncsiság váltotta fel, ahogy a számára ismeretlen terepen haladtunk. Charlieval ellentétben õt a pocsolyákba is viszonylag könnyû belevinni. Ki is szemeltem egy nagy tócsát, de csak a szélét érintettük. Visszafelé viszont kitaláltam, hogy teljesen belemegyünk egy kis lábáztatásra. Azt hiszem én lepõdtem meg jobban, mikor Csillag egy nagy zökkenéssel térdig elmerült a vízben. Upsz, kicsit mély volt a tócsa, de Csillag jól viselte eme megpróbáltatást. Jártunkban keltünkben kiértünk egy gyönyörû fennsíkra, ahonnan szinte az egész Balatont be lehetett látni. Itt aztán viszzafordultunk, mert nem akartam lóval bekocogni Füredre. Csillag kezdetben kicsit ferdén ment, de sikrült egyenesre állítani. Meg persze mivel kocsiló, a szájára támaszkodott, eleinte nem tudtam egy kézzel lovagolni, de végül már lazább száron is tudtunk ügetni, vágtázni. Szóval nagyon jó terepet mentem vele, bejártuk erdõt-mezõt. Elhaladtunk kedvenc kis patakom felett/mellett, aminek a csobogása kissé zavarta Csillagot, de ebbõl sem volt probéma. Ügetése hihetetlenül kényelmes, a vágtája is olyan, mintha hintaszékben ülnék, csak kicsit lassú. Engedtem neki szárat, hajtottam, de ügetni is gyorsabban tud, mint vágtázni. Hidegvérû na. De király volt ez a terep! Posted Image Stokley, van 4 hidegvérû, lehet válogatni! ;) Posted Image

#72 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 23. - 23:36

Sziasztok!Nemrég olvasgatok a fórumon és most találtam meg ezt a topicot! Posted Image Én ugyan esztergomi vagyok, de 14éve minden nyarat (2,5hónap) Révfülöpön töltünk. Ezek közül az idei volt a LEGJOBB!! Posted Image Egész nyáron a kõvágóörsi Káli Ranch- en dolgoztam. Tanítottam a gyerekeket a táborban, vittem terepre a turistákat... Szóval nagyon jó volt. Átlag napi 6óra lovaglás! Posted Image Jövõ nyaramat is ott fogom tölteni, úgyhogy GYERTEK!!! Majdnem minden héten átlovagoltunk Taliándörögdre, Kapolcsra... Voltunk ott a Kapolcsi napok alatt is. A lovak jók és megbízhatóak (1 kivétellel), a tulaj egy érdekes figura, de én bírtam. Ha tudod kezelni a stílusát, nincs vele semmi gond. Jövõ nyáron már a saját paccomat is viszem magammal, úgyhogy tényleg várok mindenkit! Tök jó lenne egy több napos túrát megszervezni! Idén is lett volna rá lehetõség, csak jelentkezõ nem volt sajna... :( Szóval GYERTEK!!!!!!!!!!!!!! Posted Image

#73 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 13:19

Roni!Tudnál nekem valami bõvebbet mondani errõl a Káli ranchrõl? Fõleg a lovaglási lehetõségek, túralehetõségek érdekelnének.Szégyen ugyan de annak ellenére, hogy már 19 éve minden egyes nyáron (nomeg tavasszal és õsszel Posted Image ) eltöltök jópár hetet a környéken (szó szerint a szomszédban, Balatonszepezden), még lóhátról nem láttam a környéket. Tudom öreg hiba, de sajna idén sem tudtam ezt pótolni. Ezért érdeklõdöm, hogy ha jövõre arra kerülne a sor, tudjam merre keresgéljek. Posted Image

#74 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 20:06

Szióka!Szóval... A Káli ranch Kõvágóörsön van, közvetlenül az út mellett, ezért nehéz nem megtalálni. Ha jól tudom, 28 lovuk van, de ebbõl kb. 8-9 olyan, ami lovagolható. (Sok csikó van. Posted Image ) A pacik viszonylag megbízhatók, van egy nagy kedvencem, õ Mese. Jó szívvel tudom ajánlani. Ezen kívül jó még Frankó is, aki egy csõdi, de õ a futószáras pacc. Posted Image Terepen csak elõl hajlandó menni. Van 2 félsudri paci, Miki és Betyár. Betyárra általában nagyon kezdõket ültetnek, de Miki elõszeretettel bakol vágta közben, úgyhogy õt annyira nem szeretem. Mandy jó, Fürgére ne ülj! Róla 3-szor estem a nyáron és nem a saját hibámból.Õsszel vadászlovaglásokat is szerveznek, ha van rá igény. Nyáron elmész, bejelentkezel és annyit lovagolsz amennyit szeretnél. A terep általában 2 órás, de lehet több és kevesebb is. Napos túrákat is csináltam többször a nyáron. Lehetõség van több naposakra is, csak amiatt hamarabb kell szólni. Én jövõre is ott leszek, úgyhogy gyere nyugodtan! Posted Image Gyönyörû terepek vannak arra. De tényleg! Posted Image Képzeld, amikor a kellemes melegben, naplementében a Kornyi-tónál csánkig vízben vágtázunk... Posted Image Nem volt csúnya. Rengeteg sztorit szült ez a nyár. Tényleg szuper volt! GYERE!!!!!! Posted Image

#75 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 20:25

A Káli medencének ezt a részét igen kedvelem, nagyon szép tud lenni, többször jártam-keltem már benne, biciklivel, vagy csak csalási kirándulással, de lóval is érdekel. Egyre inkább. A Kornyi tó környéke meg különösen. Posted Image Az árak milyenek? Mit értesz ez alatt hogy:"Nyáron elmész, bejelentkezel és annyit lovagolsz amennyit szeretnél."??A társaság, lovardavezetés milyen? Rendesek, szimpatikusak? Jövõre mikor leszel lenn?

#76 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 21:56

Úgy értem, hogy nincsenek meghatározott lovaglási idõk. Ha odamész és azt mondod, hogy 3 órát szeretnél lovagolni, akkor annyit fogsz. Az árak nem túl vészesek, közel sem annyi mint a mostanában divatos lovardákban pl. a 20 perc futószár 2500Ft... :( Ha hosszabb túrát szeretnél, akkor kedvezmény is van. A társaság jó, én nagyon élveztem. A tulaj egy fura fazon, de ha tudod kezelni a stílusát, nincs vele semmi gond. Vendéggel nem bunkózik. Jövõre én júli közepétõl aug.22 körülig leszek lent. Nagyon szép helyeket tudnék Neked mutatni, biztosan tetszene! Posted Image Én nagyon szeretnék egy több napos túrát is, úgyhogy jó lenne embereket toborozni a dologhoz! Posted Image Mint gondolsz? Posted Image

#77 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 22:21

Több napos túra? Jól hangzana, de sajna nem hiszem, hogy lenne rá nyáron keretem. Bár ki tudja. Ha lesz, Februárban már tudni fogom. S ha lesz, akkor érdekelne a dolog. De ez még nagyon kérdéses. A júli közepe, aug vége fele megint elég necces, de kiderül. Azt viszont elhiszem, hogy tudnál szép helyeket mutatni, hisz van arra elég. Posted Image A Káli medence környékén egyébként mennyire korlátozottak a lóval járható területek? Értem ez alatt, hogy azért eléggé óvva van az a terület, és hogy e mellett van e elég olyan rész ami jól bejárható, vannak megfelelõ utak, mezõk.

#78 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 22:30

Csak azok vannak. Én még nem találtam olyan helyet, ahova ne mehettem volna be pacival. Megszokottak arrafelé. A Nemzeti park területére is van engedélyünk. Juj, már most mennék vissza!! :( Van rengeteg féle terep. Erdõ, mezõ, hegy, völgy... CSODÁLATOS! Posted Image Remélem, hogy el tudsz jönni nyáron! Ha igen, majd arra az idõre rokonommá fogadlak és akkor nem kell annyit fizetni. Posted Image Jóóóóó? Posted Image

#79 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 20:15

Sziasztok!Én nyáron voltam Gyulakeszin a lovardában.A tulaj és a lovászok is jó fejek voltak igaz én régóta ismerem a tulajt. Gyönyörû terepen voltunk, a Badacsonyi hegy alatt vágtáztunk, patakokon keltünk át, szóval jó volt és a táj, mint tudjuk gyönyörû.A Salföldi Major szép is érdekes is,de nem lovagolnék ott. Némelyik túravezetõ egészen érdekesen adja elõ magát és nagyon a pénzre mennek rá...Üdv!Kedd

#80 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 20:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Kedd:A Salföldi Major szép is érdekes is,de nem lovagolnék ott. Némelyik túravezetõ egészen érdekesen adja elõ magát és nagyon a pénzre mennek rá...Üdv!Kedd [/QUOTE]Helló Kedd!Lovagoltam Salföld Majorban, de nem vettem észre, hogy jobban a pénzre mentek volna rá, mint bárhol máshol a Balaton-felvidéken, sõt!A túravezetõkbõl meg mindig a jókat fogtam ki ezek szerint, de biztos változnak az idõk. Bár volt egy ember, aki nem volt valami felelõsségteljes a vendégekkel. Õt viszont rövid úton eltávolították a lovardából...Gyulakeszin még nem jártam eddig. Mondanál bõvebben valamit a helyrõl?