Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagy átverések


  • Please log in to reply
4459 válasz a témához

#4441 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 21. - 20:09

10 hónapos lesz 27-én.

 



#4442 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 21. - 20:55

Hogy viseli? Es asszony, hogy fogadta?

#4443 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 24. - 5:11

kicsit kereste ,de nem vészes.Mikor vittük el az anyját a csikót megkötöttem ,hogy ne rohangáljon az asszonyok meg addig kint voltak vele és simogatták amig haza nem értem ,mert "olyan szomorúan nézett ,még néha sírt is ..."Pedig nagyon nem siettem .. :kir: Kóbi megpróbált rámsózni egy hámot 50-ért hátha még jobb lesz neki az üzlet  :)

19400075_1220090248102040_89094037055477

De mondtam neki hogy ha a hintóját adja annyiért akkor beszámolom neki ....de persze csak jót röhögtünk egymáson ,mert mindkettő komolytalan ajánlat volt,de próba szerencse alapon... :dev: Mire haza értem Pajkosnak megtartották a névadóját az asszonyok  :sad: Panna lett.Mondtam anyósomnak aki különösen szívén viselte szegény csikó "elárvulását"hogy ha gondolja nyugodtan beviheti magához oszt majd egyyütt nézik a sorozatokat... :kir: Panna biztos értékelné :biggrin:



#4444 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 10. - 5:36

Hallom került a faluba egy új ló.Egy 5 éves haflingi csődör.Mivel mostanában elég kevesett mozgok ,így csak a lovas barátok látogatásával jutok friss hírekhez. :sad: De múlt héten végre személyesen is találkoztam vele.Kb 120-max 130 cm. magas vékony lábú sárga (szerintem póni) jó esetbe haflingi félvér. :) Természetesen békési testviiirektől való.Kb 300 ezer forintos autót adott érte a boldog tulaj.Kérdem tőle ,papírt kaptál vele? Nem mert otthon felejtették,de azt mondták majd hozzák. Aha akkor jó ha azt mondták.... :dev: És még áradozik róla vagy fél órát ,hogy milyen szelid ,már a gyerekeket is megtűri a hátán....Csak a zablát nem akarja bevenni mert akkor ágaskodik,de majd ő megtanítja neki azt is,meg bekocsizza ,vesz mellé egy kancát ,megfedezteti majd és jó pénzért eladja a csikókat....-? :kir:  :dev: -gyerekeket lovagoltat majd meg séta kocsikáztat minden hétvégén.-Nem is gondolod milyen jó pénz van a lovazásban! -Mondja ő nekem aki most vette élete első lovát.. :rockon: Oké akkor sok sikert,de egy tanácsot azért fogadj meg a gyerekeket még ne ültesd rá és hívj egy szakembert a bekocsizáshoz.-Miért? tudja ő hogy kell! Ne aggódjak....-hát gondoltam magamba itt komám nem is nekem van okom aggódni... :unsure: Tegnap hallottam hogy árulja a lovat ,mert nagyon vad és nem bír vele.... :)



#4445 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 10. - 7:58

Legalább belátta és nem esett baja senkinek.
  • Ernest, astocki és N.C. kedveli

#4446 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 21. - 17:23

A szomszéd utcába költözött egy család és a nagy lány lovazik...Kb 1 héten belül már itt volt nálam lovat nézni,csikót simogatni :kir: A múlt héten megkért ,hogy segtsek neki lovat vásárolni mert nem ismerős még a környéken. Az első az volt hogy megpróbáltam lebeszélni...met akit lelehet az nem s nagyon akar :dev: és annak meg úgy is kár lenne venni.Felsoroltam neki a havi kiadásokat amivel számolnia kell + mivel egyetemre jár valahol tartani is kell.De úgy tűnik kellően átgondolta ,és ami nem mellékes a család is támogatja benne meg tíz éve már lovagol...szóval annyira nem kezdő .Egyett már nézett is ki a netről itt van a második falúban csak elkéne menni megnézni ...Milyen ló kinél van? kérdem .. :smile2: Aztán hamar kiderült hogy ismerem  egy nagyon pörgős egyébként szép  gederlandi kanca ,csak a világból ki akar menni...természetesen cigány kupecnél van :) Tavaly fogathajtó ismerősöm nézte de nem felelt meg neki akkor 550-ért adta volna.Most a csaj csak elment megnézni 1miillió 100-ról indított a kupec :dev: Mikor rájött hogy nagyon sokalják már 650-ért is adta volna,,,,, :) Persze amit mondtam is neki előtte a ló tombolt mikor kivezették..Hamar megnyugszik esküszöm :wink: így a kupec! Szerencsére nem ugrott bele a csaj ! Ma voltunk megnézni egy másíkat 5 éves fekete lipp x  KVPN kanca.ez is cigánynál volt .Kint legelőn a többi lóval..Nem voltak otthon így csak a lovat tudtuk meg nézni ,épp feküdt .Oda engedett magához megsimogattuk aztán mikor jöttünk el felállt ott hagyta a többieket és követett bennünket .A csaj teljesen elolvadt tőle..Mondom neki ha felhívod a gazdát el ne áruld hogy tetszik a ló mert hamar 10-20 ezredbe kerül,ha nem többe! :kv: Persze a felhívta a gazdáját azonnal ,és most csodálkozik rajta hogy az meggondolta magát és nem is biztos hogy eladja...Mondtam neki egyhétig fel ne hívd semmi szín alatt,sőt ha ő hív akor mond azt hogy még megakakarsz nézni holmap egy másikat is.Ez tavaj tavasszal 550lett volna ,kiváncsi vagyok most hogy tudnak megegyezni mert nagyon megszeretné venni! :smile2:


  • Eva, Ernest és Panka21 kedveli

#4447 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 25. - 21:28

Ma felhívta a kupec a csajt hogy adja 600-ért.szerencsére acsaj nem ugrott egyből rá,ha nem mondta,hogy átgondolja,és előbb még meg néz egy másik lovat is. De nekem elárulta,hogy akár annyit is ad érte
  • Eva kedvelte

#4448 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 26. - 8:16

Azért legalább kipróbálta a lovat? Vagy kifogja?
Mert cuki ez a követ engem a karámban a ló dolog, de sok ilyen lóvásárlást láttam már gyorsan csúfos kudarcba fulladni. Az hogy egy adott ló kiváncsi, vagy egy kis extra simogatást vagy csemegét szeretne az még nem kötelék. Ahhoz ugyebár sok idő kell.
Lehet hogy lovaglási stílusban, temperamentumban nem passzolnak, vagy a ló mozgása kényelmetlen a lovas adottságainak, vagy túl hajtós esetleg elrohanós a ló.
És akkor még csak pár dolog lett említve, a ló egészségéről nem is beszélve.
Szóval ha tudod próbáld rábeszélni egy második körös szemlére is kipróbálással egybekötve.
  • Eva és zapolya kedveli

#4449 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 26. - 12:10

Mindenképp ezt ajánlottam én is
  • zapolya kedvelte

#4450 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 26. - 20:31

Vett már valaki itt közületek kupectől egészséges és jó lovat? Elég merész ötlet csak úgy látatlanba elmenni, és az első kedvesnek látszó lovat megvenni. Vajon miért nem sikerült tavaly tavasz óta eladnia azt a lovat? 



#4451 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 26. - 21:13

Holnap megy kipróbálni állitólag viszi magáva azl állatorvos ismerősét is. Remélem nem nem kapkodja el.Mondtam neki hogy a héten még semmi képpen ne vegye meg. Inkább nézzen még meg másikat is .Bár ha belegondolok ez a legnehezebb ,ilyenkor türelmesnek lenni! :kir:


  • zapolya kedvelte

#4452 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2020 november 27. - 10:33

Vett már valaki itt közületek kupectől egészséges és jó lovat? Elég merész ötlet csak úgy látatlanba elmenni, és az első kedvesnek látszó lovat megvenni. Vajon miért nem sikerült tavaly tavasz óta eladnia azt a lovat?


Nekem sikerült már jó lovat is venni kupectől. Nem magamnak, én csak segítettem kiválasztani. Ugyebár nem minden kupec egyforma, láttam igényesebbet is, vagy olyat aki a rossz kondíjú lovakat rakta helyre (nem csak felhízlalta) és ki is képezte őket.
Az más kérdés hogy utána mennyi macera mire lepapírozod, beoltatod, addig külön karanténba tartod, stb. Pont emiatt már egy ideje nem is vállalom hogy ilyen lovak vételében segítsek...
De hál Istennek egyre több az ellenőrzött, papíros jószág!
  • Ernest, N.C. és fafaragó kedveli

#4453 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 1. - 14:24

Ma meghozta a csaj a lovát.Gyalog vezette el a szomszéd faluból. :smile2: Vasúti sín mellett ,háromszor ment el mellettük a vonat és a l ó teljesen nyugodt maradt végig. Azt hiszem jó vásárt csinált végül. :smile2:

128776450_3409373485840361_2399965632453

Na  Panna és Bogi már nem volt olyan nyugodt mint az új ló :kir: Pannát meg is kötöttem de úgy hogy azért lássák egymást.Bogi szabadon van de ő seem tud odmenni hozzá. Majd egy hét múlva addig megkapja az oltásokat meg a féreghajtót is.


  • Eva kedvelte

#4454 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 1. - 19:36

Fafaragó, nálad fog lakni?

#4455 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 1. - 21:30

csak a ló ! :kir: De igen ,tavaszig biztosan..A  csaj itt lakik kb.500 méterre.Ő rendezi majd teljesen .Én csak a helyet biztosítom neki.



#4456 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 1. - 22:04

Kíváncsi vagyok milyen lesz tavasszal :D Sok boldogságot hozzá a lányzónak!
  • fafaragó kedvelte

#4457 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 december 2. - 20:49

Remélem gyorsan javul majd.szegény most még elég szegényes én néz ki.De egésznap áll elötte széna,estére kap egy marék kukoricát,egy marék zabot,éjszakára egy kis villa hérét.

#4458 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2021 május 28. - 17:30

Beindult a lovas biznisz ,az egyik kupec ismerős vett valahol egy olcsó  mutatós ,de félszemű lovat..Persze este a kocsmánál meg kellett állni az áldomást meginni :smile2:  Mivel a ló tényleg szép volt kapott rajta a szem ! Rövid időn belül elkezdtek rá alkudozni.Mikor az ismerős már elég jól felvitte az árát és még mindig megadták,egyszer csak előrukkolt vele ,hogy te én nem akarok haragot veled ,de ez a ló egy kicsit szemtelen... :wink: -Nem baj majd nálam megszelidül,mondta a vevő .jó jó csak ne hogy az legyen hogy nem tudtad! :) Este is volt ittak is megvolt az üzlet megint áldomás  :biggrin: aztán mindenki haza ment .Másnap aztán jobban megnézi a vevő hogy mit is vett,hát a félszeme hiányzik :wot: Persze azonnal hívta a kupecot,hogy ezt nem mondta! Hát dehogy nem mondtam ,kétszer is ,hogy egy kicsit szemtelen! :dev:  :kir:


  • Eva, N.C. és Panka21 kedveli

#4459 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 30. - 15:25

Tegnap szenaert mentünk két nagy futoval a szomszéd faluba. Mondom a havernak,te ugorjunk már be a cigány kupechez úgyis ott megyünk el előtte.Mert mit akarsz vele? Ja ,semmit csak verjük már bele a csúfot

#4460 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 30. - 21:32

szóval beállítottunk hozzá nagy futókkal, épp indult volna valahová... :) -Na nem lesz szerencsém ,mert visszafordultam ! mondta . :sad:  Dehogy nem hát már most is az van mert jöttünk a hintóért. Látszott rajta a döbbenet ,nem is igen hitte elsőre. Most mi van akkor nem árulod? Kérdem. Ja dehogy nem csak nem mondtad ,hogy érdekel! Szerinted akkor futóval jövünk? Volt nálam 300 ezer a széna ára ,gondoltam megtréfálom vele. :wink: elő vettem és nyújtom oda neki .Már majdnem elvette mikor bekapcsolt benne az üzlet ember. Te mennyi is ez pontosan ? Mert elég karcsúnak tűnik :wink: Mondom neki 300 ! :biggrin: Jó jó és a többit mikor hozod? Milyen többit  ? Téged tán megfújt a szél vagy fellegeltél valamit? :kir: Adod vagy nem ,mert akkor megyünk ! Nekünk is van dolgunk..Áhhh annyiért nem adhatom testvír mert nekem többe van ,dögöljön meg az összes lovam ha hazudok! :dev: De nem kell neked az a hintó mert két futóval vagytok. :) Na jó csak szívattunk ,de ha meggondolod magad csak szólj,300-t tényleg elviszem ! :kir: Amugy mi újság veled ? Pörög az üzlet? Hát pőrőgni éppen pőrőg,csak az a baj hogy visszafelé! :wink: A múlt éjjel már azt álmodtam hogy elmentem dolgozni,reggelre tisztára levert a víz! :biggrin: Nagy szégyen ez rátok nézve ,hogy két három falú nem tud eltartani egy cigányt rendesen.. :kir: Na sajnáltasd magad inkább mutasd a lovakat és megyünk .Hát én szivesen megmutatnám de éppen egy sincs . Megadták az árát és muszály voltam oda adni .Ilyen takarmány árak mellett kész ráfizetés  :) De valójába hová mentek ?-Szénáért .-Na ha jösztök visszafelé álljatok meg ,mert addigra már lehet hogy lesz! :dev: Még hátha megtudánk egyezni 1-2 guriga szénára is ,ha nem adnátok drágán, de van már ahol 8 ezret is elkérnek érte... :wink: Akkor odamenjél mert mi 10-ért vesszük :smile2:  


  • Eva és N.C. kedveli