Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nimfa


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
440 válasz a témához

#81 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 19:21

Vasárnap voltam Ágimamnál, és megismerkedtem Kiwivel is. Tök jófej madár :DEbédelünk, nagyba' eszem a levest, egyszercsak, bumm valami nekiszáll a fejemnek... majdnem ott helyben összesz*rtam magam, aztán rájöttem, hogy Kiwi az :kir: Szóval pár órás ismertség után kiválasztotta magának a fejemet, pedig ott volt Ágimam és Fecó is, akiket már régebbóta ismer, ezért számomra logikusnak tûnne, hogy õket rohamozza meg, de nem volt szerencsém :dev: És a nap vége felé már rámászott az ujjamra, és úgy cipeltem :huh: (na jó, közben azért összetojta...nem magát, hanem a kezemet :dev: ), és hasát is engedte megsimogatni. Nem tudom, lehet, hogy mindegyik szárnyasnál ilyen gyoran megy az ismerkedés, de azért nekem ez meglepõ volt. Jó, mondjuk abszolút nem értek a dologhoz, szóval lehet, hogy viccesnek fog tûnni.De nagyon jófej kis állatka ;)

* kicsi Join  :wink: 


#82 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 15:51

Kiwi köszöni, jól van. Most már teljesen "szabadon" él. Elõször csak a kalitkája alját szereltem le, meg az ajtajait. De mostmár megszüntettem magát a kalitkát is. Semmi szükség rá. Majd ha valami miatt muszáj lesz, akkor ott van, belerakom, de mostmár legalább anem kell nézegetni azt a rácsos izét tovább... :rolleyes: Ez most Kiwi helye.Kicsit csodálkozott , hogy hol van az õ kalitkája, de nem sokáig. Észrevettem, hogy esténként szeret egy kis sarokban megbújni. ezért csináltam neki "búvóhelyet" is, bár még nem próbálta ki. :) Aztán megkoronáztuk az egészet egy szép bambusz-szállal is, nagyon jól érzi magát a lombok között.Aztán segített rendet rakni, utána beszélgetett velem egy kicsit, majd evett egy kis bambuszlevelet.Aztán birtokbavette a helyét, s úgy láttam, meg volt elégedve. Olyan hálásan nézett... Ez igen! - mondta.Hát nem is sok papagájnak van bambuszfája... :)

#83 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 18:41

Ez nagyon jó, Ágimam! :) (De nem tudnád megoldani, hogy a képek meg is jelenjenek? :rolleyes: )

#84 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 19:44

Ez nagyon jó, Ágimam! :) (De nem tudnád megoldani, hogy a képek meg is jelenjenek? :rolleyes: )

Hozzászólás megtekintése

Nálad lehet valami gond, mret nekem most is, meg eddig is megjelentek a képek!

#85 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 19:45

Ez nagyon jó, Ágimam! :) (De nem tudnád megoldani, hogy a képek meg is jelenjenek? :rolleyes: )

Hozzászólás megtekintése

Hát ez hogyan van? Nekem megjelennek... :) Jó lenne tudni, csak neked, vagy másnak sem mûködik... :rolleyes:

#86 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 20:46

Nekem megjelenik.Tök jó helye lett

#87 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 21:10

Gratu, Ágimam :yeah: Add át üdvözletemet a kis Déligyümölcsnek! :kir:

* kicsi Join  :wink: 


#88 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 14:49

Jelenetem, most már én is látom a képeket! :D Gratula Ágimam, nagyon jó helye lett. Nem sok papagájnak van ilyen gazdija :)

#89 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 19:54

Jelenetem, most már én is látom a képeket!  :D Gratula Ágimam, nagyon jó helye lett. Nem sok papagájnak van ilyen gazdija :)

Hozzászólás megtekintése

Köszönöm. ( Off:És a csigámnak ugyanilyen gazdija lennék, de nem akar adni senki! :hupp: :( Pedig ott kinálgatták hetekig-hónapokig százával... :rolleyes: )A lényeg, hogy lássam, hogy szabad, boldog. Az emberekkel is így vagyok. (Párom, gyerekeim) Csak azoknak nem elég egy ilyen "helyet" berendezni... :D

#90 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 20:18

Csak, hogy én is dicsekedjek egy kicsit.Õ Lóri a legidõsebb kisállatom a maga tizennégy évével és imádom a hülye hobbijával együtt(reggel hatkor szeret szüntelen rikácsolásba kezdeni a szentem)...

#91 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 20:50

Csak, hogy én is dicsekedjek egy kicsit.Õ Lóri a legidõsebb kisállatom a maga tizennégy évével és imádom a hülye hobbijával együtt(reggel hatkor szeret szüntelen rikácsolásba kezdeni a szentem)...

Hozzászólás megtekintése

De szép kis feje van... :) Õ biztosan fiú. Kiwi nem, mert nagyon-nagyon halvány az a kis pötty. Bár annyira ellentmondásosak az ivar-meghatározással kapcsolatos cikkek! T.képpen elvileg az ivarérettség elõtt képtelenség meghatározni a nemét. Nem baj, ha tojóm van, mostmár teljesen mindegy. Az se baj, ha csak tyutyorog majd, és nem beszél semmit. A lényeg, hogy aranyos, szelíd. (Most "gyakoroljuk", hogy az ebédlõasztal tiltott terület. Akkor is, ha épp nem eszünk. Amikor eszünk, akkor meg pláne... Fecó ilyenkor mindig azt mondja neki: töltõtollat csinálok belõled!!! :D :yeah:

#92 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 20:59

Igen õ pasi!De még így sem beszélt soha életében, hiába foglalkozunk vele sokat, bár engem ez soha nem is érdekelt igazából.Egyébként Lórika gyakran részt vesz a házimunkában...általában valakinek a vállán üldögélve, de van olyan, hogy kedvet kap a pakolászáshoz és ilyenkor vagy valami papírt kezd el hurcibálni, vagy a macskák játékatit lökdösi le az asztalrol :D

#93 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 21:11

Igen õ pasi!De még így sem beszélt soha életében, hiába foglalkozunk vele sokat, bár engem ez soha nem is érdekelt igazából.Egyébként Lórika gyakran részt vesz a házimunkában...általában valakinek a vállán üldögélve, de van olyan, hogy kedvet kap a pakolászáshoz és ilyenkor vagy valami papírt kezd el hurcibálni, vagy a macskák játékatit lökdösi le az asztalrol :D

Hozzászólás megtekintése

Miiiii? :eek: Macskák?!!!!! :confused: :huh: Knyörgöm, de hát Bobó... tudod... jaaaj, az nemjóóóóó! :rolleyes:

#94 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 21:16

Miiiii?  :eek:  Macskák?!!!!! :confused:  :huh:  Knyörgöm, de hát Bobó... tudod... jaaaj, az nemjóóóóó!  :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Ezek már két éve élnek egymás mellet békességben és nem történt eddig se semmi baj.Volt olyan, hogy a papugáj ült a kalitka tetején a Mázlista meg játszott a farkával.Mivel õk két madár és két kutya mellett nõtek fel, így nagyon jól elvannak egymással, de azért általában nem hagyjuk õket egyedül a madarantyúval tól hosszú ideig.

#95 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 21:20

Miiiii?  :eek:  Macskák?!!!!! :confused:  :huh:   Knyörgöm, de hát Bobó... tudod... jaaaj, az nemjóóóóó!  :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Ezek már két éve élnek egymás mellet békességben és nem történt eddig se semmi baj.Volt olyan, hogy a papugáj ült a kalitka tetején a Mázlista meg játszott a farkával.Mivel õk két madár és két kutya mellett nõtek fel, így nagyon jól elvannak egymással, de azért általában nem hagyjuk õket egyedül a madarantyúval tól hosszú ideig.

Hozzászólás megtekintése

Hát errõl olvastam én annakidején v.melyik nimfás fórumon. Még kép is volt, ahogy játszanak egymással. Ezért mertem beengedni Maszatot, és ezért hagytam "elaludni" a figyelmemet. A kulcskérdés itt azt hiszem, "együtt felnõni". Mostmár mindegy. De az nagy show lehet, ahogy játszanak egymással... :)

#96 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 21:23

Hát errõl olvastam én annakidején v.melyik nimfás fórumon. Még kép is volt, ahogy játszanak egymással. Ezért mertem beengedni Maszatot, és ezért hagytam "elaludni" a figyelmemet. A kulcskérdés itt azt hiszem, "együtt felnõni". Mostmár mindegy. De az nagy show lehet, ahogy játszanak egymással...  :)

Hozzászólás megtekintése

Nagyon édesek tudnak lenni az biztos, de még így is figyelni kell rájuk azért.Mert hiába nõttek fel mellette attól macska maradt mindkettõ.

#97 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 20:37

Timi, neked ígértem, hogy nézek kalitkát? Vagy kinek? :confused: :rolleyes: Tegnap szétböngésztem a derekam a bolhán.Szita az agyam, fogalmam sincs, ki kért, de vettem. Szépet, nagyon occsón... :) Csak hát... kinek? :D

#98 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 21:23

Nem mondod, hogy miattam vetted meg...köszönöm szépen...Bár csak arról volt szó, hogy nézelõdsz.Na mindegy megnézem és ha nincs rá más jelentkezõ, akkor elhozom, biztos jobb állapotban van, mint a mostani és különbenis csak éjjelre kell...

#99 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 21:28

Nem mondod, hogy miattam vetted meg...köszönöm szépen...Bár csak arról volt szó, hogy nézelõdsz.Na mindegy megnézem és ha nincs rá más jelentkezõ, akkor elhozom, biztos jobb állapotban van, mint a mostani és különbenis csak éjjelre kell...

Hozzászólás megtekintése

Angyalom. Nekem egyetlen egy valaki szólt, hogy tudnék-e esetleg valahol kalitkát. Ha te voltál, akkor neked vettem. És én soha nem ígérek, csak ha biztos, hogy teljesíteni tudom. Van úgy, hogy hetekig-hónapokig nem látok a bolhán, van úgy, hogy hetekig nem járok arra. Hogyan ígérhettem volna meg? De voltam, láttam, s lett. És mi az, hogy "ha nincs rá más jelentkezõ"? Hát könyörgöm, akkor most nem is örülsz? :hupp: :(Arra is emlékeztem, hogy arról volt szó, nem kell túl nagy. Jól emlékeztem?

Edited by Ágimam, 2005 október 26. - 21:30.


#100 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 21:31

Könyörgöm, hát ki a jó édes zanyámér'?  :rolleyes:  :D  Hát valaki aszonta, köllene neki egy kalitka. (Örülök, hogy megvan: te voltál.) Én meg kétszer vettem egyszer észre, másodjára meg: meg. :D  Hát. A szomszéd-Laci bácsinak nem köll... :kv:

Hozzászólás megtekintése

Nekem akkor köll!Az legalább biztos nem girbe gurba, mint a mostani!Deee...örülök csak kissé meglepett! :D KÖSZÍÍÍ!!! :D :D Nagyobbat kerestem, mint a mostani, de ez sem túl kicsi Lóribaba biztos örülni fog, mert ezt kapja karácsonyra! :)

Edited by kt-gyu, 2005 október 26. - 21:33.


#101 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 17:17

Deszép ez a Lóri is :)Tegnap Larry egy hajcsattal játszott. Rágcsálta-csipkedte, aztán mikor felborult, rémülten elszaladt, majd visszament, és folytatta. Szépen ledobálta mellém, aztán meg bámulta. Megpróbált lehajolni érte, hajolt, nyújtózott, a farktollai már függõlegesen álltak fölfele, végre elérte, megfogta, fölráncigálta a hasamra, és büszkén felnézett- mire a csat visszagurult. :D Megpróbálta a karomról is fölvenni. Hajolt, nyújtózott, csak még egy kicsit, mindjárt meg van.... és leborult, fejjel elõre. Elkaptam, ott tartottam hátával a kezemben a hónom alatt, õ meg nyolc körömmel kapaszkodva bámult rám, hogy "segíts!" :) Végül valahogy visszavarázsoltam a vállamra, de öt perc múlva már megint a csattért tepert... :D

#102 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 17:24

Posted ImageAnnyira szemléletesen le tudod írni, hogy az ember szinte látja. Gondolom fõleg az van így ezzel, akinek van papagája. Mert tényleg ilyenek, és ilyen mókásak, aranyosak tudnak lenni. :)

#103 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 17:26

Köszi szépen! ;) Tényleg bohócpk tudnak lenni. :D

#104 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 12:42

Hali!Pepita kapott két kis lakótársat: 2 hullámos papagájt. Sokkal nyugisabb lett, pár hétig csak láthatta õket, mert a kalitkájukat átraktam a Pepi mellé. Most összeköltöztek.Miközben a költözés zajlott Pepi meglépett a kalitkából...kibújt a kezem mellett a kis hamis. Aztán ahogy szálldosott felemeltem a kezem és rászállt az ujjamra! Pár másodperc múlva tovalibbent, de nem félt.Igaz ha a kalitkában van sokszor rám fúj...mint egy macska :DAztán a kalitka külsején tipegett ide-oda :)

#105 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 18:54

Hali!Pepita kapott két kis lakótársat: 2 hullámos papagájt. Sokkal nyugisabb lett, pár hétig csak láthatta õket, mert a kalitkájukat átraktam a Pepi mellé. Most összeköltöztek.Miközben a költözés zajlott Pepi meglépett a kalitkából...kibújt a kezem mellett a kis hamis. Aztán ahogy szálldosott felemeltem a kezem és rászállt az ujjamra! Pár másodperc múlva tovalibbent, de nem félt.Igaz ha a kalitkában van sokszor rám fúj...mint egy macska :DAztán a kalitka külsején tipegett ide-oda

Hozzászólás megtekintése

Ez az a bizonyos "Pepi-tipegés"? Amit csinált itt olyan sokáig? (Ide-oda-ide-oda... :rolleyes: ) Azért örülök, hogy jól érzi magát. A Lackó-fiam megállapította ma, (web-kamerán ismerkedett Kiwivel), hogy õ még Bo-nál is szelídebb-aranyosabb. El nem hiszed, milyen jót tett neki ez a két nap nyüzsgés... Nagyon éééééélt! :rolleyes: :D Mindenkinek a fejére-vállára-ujjára szállt, a gyerekek nem gyõzték cipelni,rakosgatni egyik ujjról a másikra lépegetett, csevegett-csacsogott... csilingelt a szélcsengõkkel, evett, aztán megint letámadta a vendégeket... Reggel a fekvõ társaságon mászkált. Natos arra ébredt, hogy tipeg a takaróján... :guny: :kir: És - ha lehet - most még felszabdultabb, még vidámabb, mint eddig volt. Annyira, de annyira szeretni-való! :) :ang:

#106 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 14:29

Ma alkottam Larrynek egy létrát. Röpke két óra alatt elkészült. Betettem, és Larry rögtön birtokba vette. :)

#107 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 16:03

Ma alkottam Larrynek egy létrát. Röpke két óra alatt elkészült. Betettem, és Larry rögtön birtokba vette. :)

Hozzászólás megtekintése

Dejóóóó! Nagyonügyivagy! :) Olyan furcsa most nekem a te Larryd, hogy ilyen világos. Annyira szerettem volna ilyesmi színût. Bó majdnem ugyan ilyen világos volt, de Kiwi sokkal-sokkal sötétebb. Képzelõdök, vagy jól látom, hogy kezd "szinesedni" Kiwi tolla... Létezik ez? Nem tudod, változik a tollazata szine az ivarérésig? :confused: Estére talán alkotok egy-két új fotót én is, amin (jó világításnál) látszik is a "színesedõ" tolla... :rolleyes:

Edited by Ágimam, 2005 november 3. - 16:04.


#108 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 16:38

Képzelõdök, vagy jól látom, hogy kezd "szinesedni" Kiwi tolla... Létezik ez? Nem tudod, változik a tollazata szine az ivarérésig?  :confused: Estére talán alkotok egy-két új fotót én is, amin (jó világításnál) látszik is a "színesedõ" tolla... :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Igen!Az én egykori vak papagájom teljesen fehéren került hozzánk és max fél év alatt szinte minden tolla sárga lett...

#109 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 18:49

Hát én egyre inkább úgy érzem (látom), hogy Kiwi tolla élénkül, szinesedik.Ezek a képek kb. két hete készültek. Igaz, a fényviszonyok is mások voltak, de akkor is egyértelmûen az az érzésem, hogy... szépül. :kir: Régi Kiwi 1Régi Kiwi 2Régi Kiwi 3Ezeket pedig tegnap elõtt fotóztam:Kiwi 1Kiwi 2Kiwi 3Kiwi 4Kiwi 5Kiwi 6Ha abból indulok ki, hogy az ivarérettség eléréséig a szakirodalom is írja a szín kiteljesedését, a piros folt élénkülését, ez valóban természetes lehet.Egyébként most tartunk ott, hogy már szinte nincs a lakásnak "felfedezetlen zuga". Amikor a gyerekeim megtették az elsõ lépéseket, emlékszem, szinte át kellett rendezni a lakást, s csak egy-két "tilos" dolgot elöl hagyni, amin gyakorolhattuk a "nem szabad" ismereteit... Na, Kiwi miatt már eldugtam a pot-puri-s kosarakat, a kagyló- csigaházas tálkákat, s még sok más kütyü-mütyüt, s még csak most jön az igazi próbatétel; bekerülnek a teraszról a szobanövények... :rolleyes: :D

#110 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 18:52

Nagyon szép kis madár! :)

#111 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 18:40

Normális vagyok én? :rolleyes: Lelkiismeretfurdalásom van, mert nem sikerült a hétvégén kitakarítani a madarat, és most is itt ükök békésen a gép elõtt, ahelyett, hogy lelkesen suvickolnám a kalitkát....Kész, ezt nem bírom. Megyek madarat takarítani. :DJelentem, a madár kitakarítva. :D

Edited by Arodoet, 2005 november 8. - 20:29.


#112 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 22:02

Jelentem, a madár kitakarítva. :D

Hozzászólás megtekintése

Hurrá! :yeah: De hogy mennyire nincs veszélyérzetük ezeknek a kis madárkáknak... :rolleyes: Veszély 12345...még kelleti is magát, bemegy a két ablak közé, hogy "közelebb legyen"... :rolleyes: :eek:

#113 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 12:48

Van egy "találmányom". :kir: Nem reszelgetem ezentúl Kiwi fõtt tojását, azt találtam ki, hogy beleteszem egy tojástálalóba, és innét is szépen megeszegeti.Más: nagyon szereti a puffasztott rizst, amit lehet szeletekben is kapni. És gondolom, nem egészségtelen, hiszen extrudált...vagymi :) .Kiwi és a fõtt tojás 1234

#114 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:03

Denagyonaranyos :)Ágimam, meddig fõzöd a tojást?

#115 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:06

Denagyonaranyos :)Ágimam, meddig fõzöd a tojást?

Hozzászólás megtekintése

Minimum fél óráig! Tudom, hogy ez bõszen hangzik, de a Parrothlandon azt olvastam, hogy még az egy óra sem lenne túlzás... hogy biztosan elpusztuljanak a bacik. (Beállítom a sütõ óráját :D )

#116 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 21:14

Csak mert én is erre emlékszem, de már nem tudom, honnan van az infó :D

#117 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 21:18

Fõztem neki tojást, és ízlett neki. :) Jól szétköpködte :D , de azért ette is.

#118 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 22:14

Fõztem neki tojást, és ízlett neki. :) Jól szétköpködte :D , de azért ette is.

Hozzászólás megtekintése

Az elõzõ papagájom egyáltalán nem volt hajlandó megenni semmiféle lágyeleséget.:( Kiwi MINDENEVÕ! Csak tilos legyen. :rolleyes: :D Ha berakom a tálkájába, vagy kézbõl próbálom adni, belekóstól, aztán fintorogva odébbtipeg.Ha ugyanaz az akármi ott van az elõkészítõpulton, (és mondjuk tisztítom vagdosom, vagy már konyhakészen egy tálkában van,) azonnal nekiesik, húszszor elzavarom, húszszor visszatipeg. Most "jöttünk meg" a naagy munkából. Teregettünk. :kir: Felszáll a fregoli szélére, én meglököm, és hintázik. Nagyon tetszik neki.

#119 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 0:07

Hát én egyre inkább úgy érzem (látom), hogy Kiwi tolla élénkül, szinesedik.Ezek a képek kb. két hete készültek. Igaz, a fényviszonyok is mások voltak, de akkor is egyértelmûen az az érzésem, hogy... szépül.  :kir: Régi Kiwi  1Régi Kiwi 2Régi Kiwi 3Ezeket pedig tegnap elõtt fotóztam:Kiwi 1Kiwi 2Kiwi 3Kiwi 4Kiwi 5Kiwi 6Ha abból indulok ki, hogy az ivarérettség eléréséig a szakirodalom is írja a szín kiteljesedését, a piros folt élénkülését, ez valóban természetes lehet.Egyébként most tartunk ott, hogy már szinte nincs a lakásnak "felfedezetlen zuga". Amikor a gyerekeim megtették az elsõ lépéseket, emlékszem, szinte át kellett rendezni a lakást, s csak egy-két "tilos" dolgot elöl hagyni, amin gyakorolhattuk a "nem szabad" ismereteit... Na, Kiwi miatt már eldugtam a pot-puri-s kosarakat, a kagyló- csigaházas tálkákat, s még sok más kütyü-mütyüt, s még csak most jön az igazi próbatétel; bekerülnek a teraszról a szobanövények... :rolleyes:  :D

Hozzászólás megtekintése



#120 leila

leila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 0:35

agimam nagyon szep kis papagajod van nekem is volt ijen es nagyon hasonlitott ra de mar aprilisban meghalt. azota vettem masik kettot es igazan nagyon aranyosak ezek is ugy hivjak oket hogy pipi es koki.sajnos en fenykepet meg nem tudok kuldeni .