Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Akvárium


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
885 válasz a témához

#121 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 10:41

Mennyi növény van az akváriumban?Mert lehet, hogy a nitrogén halmozódott fel, nekem is volt ilyen problémám és egy hal nekem is elpusztult tõle, aztán a vízcsere után ugyanúgy renbejött a többi, pedig a mi aranyhalunk már nemhogy pipált, hanem az oldalán feküdt a víz felszínén, de túlélte, szerencsére, mert mi is nagyon szeretjük, neve is van, stb...hasonlít a tiedre, csak sárgább és sokkal dagadtabb...A nitrogén-szint mérésére vannak oldatok és tesztcsíkok, illetve ha jól tudom a nevét akkor nitrivet, ami enzimeket tartalmaz és beállítja a normális szintet akkor is, ha az akváriumodban nincs elég lebontó szervezet.

#122 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 16:24

Csak egy zöld mohagolyó, ami elég kicsi, nem tudom a pontos nevét ennek a növénynek.Lehet végülis, hogy attól volt, de nem hiszem, mert eddig még ilyen probléma nem volt.Tegnap kicseréltem a vizet, mára a szürö eltömõdött, a levegõztetõ nem fújt, és haldoklik az egyik piros halam, oldalt fekszik a víz tetején.Mit csináljak??Segítsetek! :( Agrobe, köszi a segítséget.Mit csináltatok azzal a hallal, amelyik már oldalt feküdt a víz tetején?Vízcsere?Azt se értem, mitõl tömõdött el a szûrõ, miközben tegnap nem is adtam enni a halaknak?És új szivacsot is tettem bele, és tegnap még jól fújt. [url="http://"http://img.tar.hu/dodo/size2/10534082.jpg"]Találtam egy képet a Leoról, [/url] aki még régebben halt meg, hasvízkórban valószínüleg.Ö a citromsárga a képen.Nagyon aranyos kis hal volt, okos is, barátságos is.Eszembe jutott a képrõl még egy kérdés: az mitõl lehet, hogy pl. Leonak lekopott az uszonyáról a fekete rész?De nem csak neki, az egyik piros halamnak is volt fekete az uszonyán, meg a szája körül is. [ Január 21, 2005, 15:40: Az üzenetet átszerkesztette: Dóri ]

#123 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 15:59

A víz zavarossága lehet a talajtól is. Milyen talajod van? Kavics, homok? Ha az akváriumot kitisztítod, mit csinálsz a talajjal? stb. lehetne ragozni, hogy mitõl pusztult el szegény hal.Az aranyhalak, amelyikeken vannak fekete foltok, azok is kiszinesednek. Nekem anno volt olyan aranyhalam aki kicsinek tök fekete volt és idõvel kivilágosodott, kiszinesedett.

#124 Burnusz

Burnusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 91 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 16:29

Szerintem túl sürün váltogatod a vizet. Nálam fél évente van cserélve a viz, a szürõ 2 havonta tisztitva, a halaknak ennek ellenére kutya bajuk. Azt javasolom, hogy félig engedd le a vizet, és ugy tedd hozzá az ujatm lehet, hogy nagyon klóros volt a viz.

#125 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 17:45

[url="http://"http://img.tar.hu/dodo/size2/3936431.jpg"]Ilyen[/url] , kavicsos talajom van.A talajt nem veszem ki amikor tisztítom az akváriumot, de nem volt kosz az alján mikor meghalt a halam.És meghalt [url="http://"http://img.tar.hu/dodo/size2/10567049.jpg"]Õ[/url] is. :( A másik jól van, élénk, minden.Mi történik??!! :( Tegyek a vízbe fertõtlenítöt megint?Milyet?A Parakill jó erre a célra?És nem lesz túl magányos egyedül a halam?Biztos nem érti, hogy most mi van, egyedül maradt, sokáig voltak együtt, vagy egyáltalán ebbõl felfog valamit is?Burnusz, muszáj ennyit cserélnem a vizet, nagy halak, hamar bekoszolódik,de a szûrö is, és akkor nem fújja a levegõt.És eddig (nem tudom mióta vannak meg, de 6 éve sztem kb) semmi bajuk sem volt, most is azt csináltam, amit eddig is. [ Január 22, 2005, 16:49: Az üzenetet átszerkesztette: Dóri ]

#126 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 18:04

Szerintem se cseréld nagyon sûrûn a vizet, akkor is tényleg max. a felét.! Pláne, ha össze-vissza öntesz bele minden vegyszert..az aranyhalak kibírják egy kicsit klórosan is.Szóval ne a vizet cserélgesd, hanem a szûrõt tisztítsd gyakrabban.Jó lenne, ha motoros szûrõt vennél (kb. 5 ezer-tõl attól függ mekkora az akvárium), abban csak a szivacsokat kell kimosni, meg a szûrõt szétszedni stb. de vizet sem kell akkor lecserélni, az a zavarosságot leszûri 1 nap alatt! 2 hetente kimosod a szûrõt és kész.Egyébként 6 év elég szép életkor..nem tudom az aranyhalak meddig élnek, ezt valami szakirodalomból biztos ki lehet nézni.A víz zavarossága és a halak pusztulása lehet a túl sok kajától is..amit nem esznek meg.

#127 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 18:13

Köszi a segitséget.Most már talán nem kell olyan gyakran cserélnem, mert már csak a Linda van meg.Amikor cserélem a vizet, nem az egészet cserélem ki, hanem leszívom addig, hogy kb. a halak hátuszonyáig érjen a víz ,és ugy.A slagg meg a kavicsok közül kiszippantja a koszt.Mmint olyan motoros, ami az alját is szûri?Nem kapnak sokat enni, nem is esznek sokat hidegebb vízben, és a Goldi meg kristálytiszta vízben halt meg, elõttenap jól volt, legalábbis akkor még igen, mikor elmentem, direkt figyeltem õket egy ideig.

#128 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 18:20

A motorosban egy kis villanymotor van, szivacsok vannak benne és a 220-ba kell dugni. Tehát nem a levegõztetõ pumpa mûködteti.De, ha odáig mindig leszívtad a vizet, hogy éppen elfértek a vízmagasságban simán meghalhatott a stressztõl, vagy sérüléstõl, amit mondjuk szemmel látni sem lehet.

#129 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 18:28

Ja értem.Nem hiszem, mindig igy csinálom, azért nem csak annyi helyet hagyok nekik, hogy agyonverjék magukat, és a fátyol meg nem a vízcsere napján halt meg, utána jól volt, aztán zavaros lett a víz, és akkor.Nem tudom, nagyon fura.De már az rejtély, hogy mitõl lett ilyen zavaros.. :confused:

#130 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 9:34

Az oldalt fekvõ halat és a többit is kivettük, tiszta vízbe tettük és levegõztettük. ettõl jobban lett.Ahalpusztulások után én kivenném a kavicsot és ki is fõzném egy fazékban és csak utána tenném vissza.Én úgy szoktam csinálni, hogy 2-3 hetente cserélek le kb 20 %-nyi vizet, az egészet csak akkor ha baj van.A mohagolyó kevés!Az akváriumban mindenképpen kell lennie növénynek, mert õk használják el a vízben felhalmozódott nitrogént, a növények a legjobb víztisztítók.

#131 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 19:41

Agrobe, neked milyen fajta növényed van?Akkor kéne vennem más növényt is, de az a baj, hogy eddig semelyik se bírta sokáig..Van valami strapabíró fajta?Linda jól van, de csinál furcsa dolgokat..Ijedezik, idegesnek látszik, aztán mikor adtam neki enni, elkezdte a talajt szippantgatni, de a tápot kiköpdöste. :confused: Észre vettem, hogy a hátúszóját lelapítja, és körülötte mintha kicsit fehéres lenne..Ez milyen betegségre utal?Raktam a vízbe Malachitzöldet, nem tudom jól tettem-e, de nem szeretném, ha esetleg azért halna meg, mert nem kezeltem.Mikor elért hozzá a vízben a Mzöld, akkor elkezdett ficánkolni, és felment pipálni, aztán abbahagyta..Ezt mire véljem?

#132 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 12:31

Aranyhal mellé mindenképpen valami kemény levelû és szárú növény kell, ha ilyen nincs, akkor vegyél valami olcsót és ha megették, akkor újból.A nevét nem tudom a milyenknek, de nagy kerek levelei vannak, a filodendronra hasonlít, amikor még nem szeldeltek a levelei.Személy szerint, mint írtam a Sera gyógyszerei a legjobbak a leírás szerinta costapur és a mycopur keverékével minden halbetegség kezelhetõ, fõleg, ha aqutan-t is adsz mellé. A dobozban van leírás, hogy hogyan kell alkalmazni. Általában amúgy is a betegségek összetettek ahol baktériumos fertõzés van, ott elõbb-utóbb megjelenik a gomba is, ezért javasoltam a kombinált kezelést.Az élõ kaját (tubi, vizibolha) biztos meg fogja enni, csak elötte 1-2 óráig tegyél fertõtlenítõt a tubi, vizibolha vizébe, aztán jól mosd át és úgy etetsd.

#133 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 18:12

Meg tudná valaki mondani hogy ez milyen növény, ami a bal oldalon van? : [url="http://"http://kep.tar.hu/loxodonta/50013267/10612529#2"]http://kep.tar.hu/loxodonta/50013267/10612529#2[/url] Az benne a vicces, hogy egyszercsak kibújt a kavicsok közül, és azóta növöget szépen. Arra gondoltam, hogy valószínûleg akkor érkezhetett az akváriumba, mikor vettem egy (tök másik fajta) vízinövényt, és az vmi szivacs félében állt, gondolom abban bújhatott meg "õ" is...Dóri, ha gondolod vihetek neked növényt vasárnap, van egy kis feleslegem. Posted Image (csak azt nem tudom, hogy kibír-e annyi idõt zacskóban... :rolleyes: ) [ Január 25, 2005, 17:13: Az üzenetet átszerkesztette: loxodonta ]

#134 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 18:31

Köszi agrobe. Posted Image Linda ma már egész jól van. Posted Image Szerintetek magányos egyedül?Mi errõl a véleményetek?Agrobe, ezt a Sera-t hol lehet kapni?Loxodonta, jaj de jó, annak nagyon örülnék. Posted Image

#135 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 20:21

A guppim megint lefialt, gondoltam közlöm :D

#136 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 9:17

Dóri! Merre laksz?Én miskolci vagyok, azt tudom, hogy nálunk hol lehet kapni, illetve Pesten a plázákban lévõ csicsás állatosoknál is lehet, de ha megírod, hogy merre laksz, akkor utánanézek a neten hátha tudok segíteni, vagy itt nálunk megkérdezem, hogy rendelésre küldenek e postán.A Sera egy egész család mindenfélét forgalmaznak és általában egész üzleteket szoktak felszerelni, de nem olcsó(mint agogy at egész akváriumozás sem...)Linda is aranyhal?Õk szeretik a társaságot...

#137 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 10:01

Rákerestem a google-val a Sera-ra a magyar lapok között kb 10 oldalnyi adatot köpött ki, sok helyen lehet kapni, sõt rendelni is lehet, illetve még a gyógyszerekrõl és tápokról leírást is találsz. És megnéztelek, hogy Bp.-en laksz, biztos fogsz találni boltot, sok sikert, drukkolok!

#138 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 19:26

Agrobe, nagyon-nagyon szépen köszi!!! Posted Image Igen, Linda is aranyhal, [url="http://"http://img.tar.hu/dodo/size2/10567048.jpg"]ezen a képen a fehér nyakú [/url] .Ma is jól nézett ki, kicseréltem a vizet(nem teljesen, ugy ahogy szoktam), adtam neki enni, igy el volt vele foglalva amig cseréltem a vizet, nagyon aranyos volt. Posted Image Tegnap meg neten utánakerestem a halbetegségeknek, és találtam egy olyat, hogy a lelapított hátúszó betegségre utal, Lindának meg olyan volt, de ma már rendesen 'tartotta'.Mindenesetre tettem a vizbe egy rendes adagnak a felének megfelelõ mennyiségû Mzöldet.Nagyon remélem, hogy neki nem lesz semmi baja.:< Ennek a Sera-nak meg utána fogok nézni mindenképp, mert a mostani oldatok eddig nem sokat értek.. :confused:

#139 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 1. - 21:59

Hátha érdekel valakit:"TERMÉSZET A LAKÁSBANJubileumi tavaszi kiállítás2005. március 5-6-ánDíszhalak, ásványok, kõzetek, dísznövények, bonsai, gombák, díszmadarak, madárpókok, törpenyulak, tengerimalacok, hajómodellek, suiseki bemutatók. Bemutatkozik két új ifjúsági klubunk: a csincsilla és a görénykedvelõk.Szaktanácsadás, vásár, természetfilmek vetítése. Nyitva tartás: szombat 10-18 óráig, vasárnap 9-17 óráig.Helyszín: TIT Stúdió Egyesület Budapest, XI. Zsombolyai u. 6.Információ: info@tit.hu, 466-9019, 466-9427."

#140 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 1. - 22:14

ÁÁÁÁ!Nem igaz!Minden arra a hétvégére esik, amikor nekem a szülinapomat kell ülnöm a családdal!!FeHoVa, meg ez is!!! Posted Image

#141 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 14:53

Ilusta, csak most fedeztem fel eme topikot.Megvan már a nagy aváriumod?Ha gondolod szívesen segítek.Csináltam párat üzletszerûen is,csak a néhai lovasudvar indításakor abbahagytam.Nekem van egy 300 literes ami üzemel, most csinálom a két nagyobbat, egy 1900l-est,meg egy 3000l-es korallszirtit.Igaz ez a most ezt a tavaszt-nyarat,jelenti.Nem lehet elkapkodni. :rolleyes: Amúgy a félzebrád jól van? Posted Image

#142 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 15:06

Misi!Te ekkora mágus vagy?Tengeri akvárium az már valami,mivel a lovaglás melett a búvárkodás is szenvedélyem tengeri akváriumot szeretnék én is.Szerinted 720-literes elég neki, van-e gyári szûrõrendszer,mekkora helyet foglal,kb mennyibe kerül?Elõre is köszi!Kabos

#143 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 2. - 23:19

Misi!Mit tartasz 3000 literben? Shellõt? Angi tud róla? Szeretni fognak a faluban, ha 2 hétig nem lesz víz, mert töltöd az akikat. :rolleyes:

#144 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 0:02

Huhh Misi! Ez nem semmi amilyet csinálsz! Majd fotókat róla ezerrel! Mik nem derülnek ki rólad? Akvarista szakértõ! Posted Image Nincs meg a betervezett 600 lityis, egyelõre nem is lesz, mindenki hülyére akart venni árban.Úgy döntöttem, lehet, hogy abból a pénzbõl inkább veszek egy lószállítót. Posted Image Köszi kérdésed, a félzebra nagyon jól érzi magát. :D Ti jól vagytok?

#145 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 13:55

Kabos,nem vagyok mágus,csak 6éves korom óta van saját akváriumom.Én is szeretnék búvárkodni,de sajnos nemjön össze anyagilag.Így maradt a tengeri akvárium készítése-nézegetése.A 720 l-es elég,300 felett már lehet csinálni,de mint a lovaknál itt sincs elég nagy legelõ.Vannak gyári szûrõk és egyebek,sõt számítógép vezérelt-felügyelt rendszer is.Általában a tartószekrénybe beépítik,vagy a mögötte lévõ helyiségbe telepítik.Ára a házikészítéstõl,a csillagos égig, annak függvényében kinek mennyi ideje, és energiája van az akvárium kezelésére.Feri,Angi tud róla,sõt éppen Õ beszélt rá,hogy tengerinek csináljam meg.Az hogy sellõ lesz-e benne,vagy fürészesfogú sügerek majd a látogató vendégszámtól függ.Bár Te mint sellõ?Ilusta,amint érdemes lesz fotózni ígérem meglesz.Ha gondolod ráérdeklõdöm a 5-600 literes medencékre,hogy abból nemjön ki egy lószállító ára az biztos,legfeljebb a kereke.Vagyogatunk,nyüglõdünk,tervezünk,építgetünk,gyerekeket nevelünk,lovakat babusgatunk,aztán egyszercsak újra indul a Bakony Wesztern LovasUdvar.

#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 14:00

Amilyen árakat én kaptam, abból simán veszek egy egylovast.Mondjuk én teljesen kompletten érdeklõdtem, bútorzattal, szûrõkkel együtt.Örülök, hogy jól vagytok, a többi is csak meglesz. Posted Image

#147 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 14:03

Amilyen árakat meg én mondok,abból meg biztosan nem tongue.gif Feltéve ha nem holnapra kell Posted Image Posted Image

#148 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 14:47

Kõszi Misi!Amúgy a búvárkodás sem olyan drága a múltkori mutatvány egyiptomba repülõvel ,szállodával,reggelivel,vacsorával,10 merüléssel 140 volt.(kis péz nagy szerencse!)Az akváriumodra nagyon kíváncsi vagyok én is.Üdv:KabosLovasbúvárgitárcowboy+nem vagyok ****,mert van akváriumom!(klasszikus rendõr vicc.a szerz.)

#149 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 15:03

nos, kinek mi a drága,és ezt az összeget szorozdd fel egy hattagú családra Posted Image )

#150 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 15:24

Ajaj!Igaz,igaz!Sajnál,sajnál amúgy együtt érzek veled én is apa vagyok,bár az én lányim nagyok és mennek maguknak,csak az utazás szponzorálásában kell aktívan részt vennem.Üdv:Kabir Bedi

#151 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 16:12

Sziasztoknekem 300l-es akváriumon van. Elnézést kérek az aranyhalasoktól, de én inkább sügér-párti vagyok. Egy télen az egyik ismerõsöm aranyhalait teleltettem, mert nem volt helye. Hát nekem nem sok örömet okoztak, mert amint találtak egy kis üledéket az akvárium sarkánál, rögtön odarajzottak, és szipákolták, iszonyú mocskossá téve az akváriumot pár nap alatt. Már a kavicsot is elvettem tõlük, mert tarthatatlan állapot volt. Pár hónapig gondolom nem volt nagy veszteség számukra, utána úgyis mentek vissza a tavukba. Háttér téren én mindenképp a fix híve vagyok,persze a saját készítésünek, így az eszmei érték még nagyobb lesz, és mellesleg nem tucat. Kavicsot nem szoktam tenni, mert macerás. Nekem olyan növényem van, mint loxodonta kékén, csak jobboldalt. Valami buborékos levelû..nem tudom mi a neve. Nekem ez vált be a legjobban.

#152 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 16:26

Altair! Hogy készítesz fix hátteret? Én egyszer próbálkoztam meg vele (egy könyv anyag-ötletei alapján), ilyen üvegszálas textilbõl (nem jut eszembe a neve), mûgyantával meg rászórt homokkal, de nem lett valami szép, ráadásul az idõ múlásával (meg az alagaevõknek köszönhetõen)lekopott róla a homok, és itt-ott átlátszóvá vált. Milyen anyagokat érdémes használni és hogy lehet szépen kialakítani egy fix hátteret? [ Március 03, 2005, 15:49: Az üzenetet átszerkesztette: loxodonta ]

#153 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 18:53

Beton-gipsz keverékkel csináltam. A sima gipsz nem jó, mert szétmállik. Alapja szivacs volt, szivacscsíkok voltak kifektetve, azokra ment rá gézlapokkal a betonos dolog. (vagy malter? kõmûvesek lécci :D )úgy lett felvíve rá a domborzat. Miután megkötött kihúztam a szivacsokat. Fullos lett. Azóta szépen bealgásodott, és eredeti, egyedi.Olyan mint amikor vetõdés keletkezik, bordás sziklafalnak hat [ Március 03, 2005, 17:54: Az üzenetet átszerkesztette: Altair ]

#154 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 19:08

Beton-gipsz? És tudsz mondani valami keverési arányt? Ennek azért lehet súlya... Tök szívesen kipróbálnám ezt a domborzatgyártást. Posted Image

#155 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 19:32

hát nem tudom, találomra lett összekeverve, de gipsz az csak mennyiségnövelõnek kell. Cement legyen benne inkább. Majd megpróbálok kérni egy digitet, és megmutatom. Hagytunk két barlandocskát a sziklarepedések közt, oda szoktak elbúlni a leleményesek takarításkor. Még a szûrõnek i skülön box van, kis nyílás a köjövõ lbuborékoknak, alul meg lukyas, hogy bemehessen a trutyi, és így nem látszik.

#156 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 20:11

Azért csak vigyázva a cementalapu hátterekkel,nemcsak a súlyt növeli(lehet 20-100kg is)hanem a cementet áztatni kell,különben sokáig oldódik,és mérgezi a vizet.A buborékos levelü növény a fodros vizikalász,hátránya a termelt gázai egyes akváriumi növényeket kipusztítanak,pl.a valisnériát,másokat nemhagynak rendesen fejlõdni.Persze ehhez mennyiség kell literre leosztva.Viszont a halak nem csipkedik, mert kemény,és majdnem minden vízben,ill.hõmérsékleten szépen nõl.

#157 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 20:31

Ez enyém is nagyon szép, meg dûs. Néha amikor már nagyon dzsindzsás, akkor ki szoktam tépni a hibás leveleket, akkor megritkul, pofásabb lesz, ezt ifjítás azt hiszem

#158 loxodonta

loxodonta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 244 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 20:50

Én vagdosni szoktam a hibás, ill. túl hosszú leveleket (van, hogy alig jut fény tõlük az akváriumba). És milyen gázokat ereget? Ez nem árthat bizonyos halaknak is? Mert ez megmagyarázna néhány rejtélyes halálesetet az akváriumban...

#159 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 4. - 15:03

Eddig az összes vitorlásom meghalt, lehet hogy ez az oka?

#160 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 5. - 12:23

Bár akkor még más hátterem volt.