Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szlovák telivér


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4 válasz a témához

#1 Dia01

Dia01

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.319 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 17:30

Sziasztok!Nem tudom,nem-e fogják lezárni ezt a topicot,de nem érdekes....Szóval ezt a témát a Szlovák telivérnek szenteltem.Pár információ róla:Közepesen erõteljes ló,jó csontvázzal,nagyon kecses.Gyönyörû mozgása van,jó jellemû,temperamentumos.Nagyon sokoldalú:alkalmas fogathajtásra,hobbilovaglásra,vagy akár nehezebb munkára is.A minimális magasság bottal mérve 161 cm.Itt megnézhetitek:Szlovák telivér.Nemrégiben a szlovák posta 2 új bélyeget adott ki:Az egyiken egy lipicai ló látható,a másikon egy szlovák telivér.A rajzolt lovak Topolèiankyban találhatók (olyan,mint Magyarországon Bábolna). Itt a lipicai.bélyeg, A Szlovák telivér bélyeg, Az egészAmit kinyomoztam:Angol telivérekbõl és -félvérekbõl,arab telivérbõl,meg osztrák telivér lovakból lett kitenyésztve.Külsejét gyakran hosszabb vonalak jellemzik.Kellemes jármódjai,elasztikus mozgása és jó minõségû patái vannak.A szlovák telivért Szlovákián kívül nem igazán tenyésztik.De engedély megszerzése után lehetséges a külföldi tenyésztés.Lovagolhatósága ,jó ugróképessége,jelleme,jó egészsége és temperamentuma miatt keresett lófajta.Alkalmas mindennemû lovassportra.

Edited by Dia01, 2006 február 6. - 21:58.


#2 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 19. - 23:40

Szép hosszan leírtam, miért tartom jónak, aztán addig nézegettem a linkeket, míg eltûnt amit írtam.Mindegy, a lényeg, hogy pl én szívesen elolvanám a fajtaleírást, meg lényegesebb dolgokat a Topolcsányi ménes honlapjáról, pl a shagyakkal kapcsolatban, meg a lipicaikat stb, de nehezen fejtem meg a szlovák rejtjelzést. Egyszer -talán nyáron -megnézném a ménest is..Szóval csak rajta, ne kímélj minket! :)

#3 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 23. - 13:37

Bocs, hogy belepofa, de nekem megütötte a szememet a "szlovák telivér" elnevezés. A "slovenský teplokrvník" kifejezés pontosan "szlovák melegvérût" jelent. Ha valakinek esetleg van ezzel kapcsolatos anyaga szlovák nyelven, és kellene belõle fordítani, szóljon, szívesen segítek.

#4 Guest_Tiga_*

Guest_Tiga_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 11. - 11:55

igen, ezt én is észre vettem, de nem akarok kötekedni. Annak idején a suliban rengeteg szlovák melegvérû lovat lovagoltam. Végülis semmit jellegzetes nincsen bennük, kényelmes a járásuk, pont úgy mint az angol félvérnek, egész jó az ugró képességük. Végülis az a csikó, amely Szlovákiában születik és kevesebb mint 51% az angol telivér származása, az szlovák melegvérûnek minõsül. Más szóval keverék. Hasonló a Kisbéri ló története is /meg persze a cseh melegérû is - èeský teplokrvník/ Szlovák telivér nincsen, hacsak nem a Szlovákia területén született angol vagy arab telivér csikókat nevezzük így.

#5 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 30. - 20:45

:D