Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ez most globális felmelegedés?


  • Please log in to reply
644 válasz a témához

#121 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 14:47

Igaz, egy vízellátás biztonsági térképen Magyarország kb a Szaharáal sorolódik egy szintre, mivel alvízi ország vagyunk, azt kapjuk, ami a szomszédainktól befolyik.


Azért ez nem olyan mint a gáz, hogy elzárják a csapot, oszt lesünk mint a lukinyúl :) Elég nehéz lenne megakadályozni, hogy lefolyjon a víz. Egy nagy része a felszín alatt érkezik ráadásul. Esõ pedig itt is esik, ha kevesebb is, csak a szomszédoktól lefolyik, itt meg megáll. Vannak országok, ahol azt se tudják mi az a belvíz. Nem az a baj, hogy nincs víz, hanem hogy rosszkor rossz helyen van gyakran, amirõl persze az ember is tehet az erdõírtással meg a folyószabályozással.

Nálunk max 2 m mély pincét lehet ásni, onnantól lefelé átmegy akváriumba.


Az a baj, hogy csak nagyon ellenálló halakat lehetne tartani abban az akváriumban, mert a talajvíz nagyon szennyezett. Öntözni mondjuk jó lehet.

#122 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 14:53

A besorolós térképet hirtelenjében nem találtam meg neten, úgyhogy csak ilyen kalóz formában feltettem, érdeklõdõk keresgéljék az eredeti forrást :). Ez a térkép csak felszíni vizekkel foglalkozik, és figyelembe veszi, hogy az országok potenciálisan ki tudnak tolni egymással. Arról minden esetre adhat egy benyomást, hogy micsoda érték az a felszín alatti készlet, amit oly vígan osztogatunk...
Mikor a nem megújuló készletekrõl írtam, a többszáz méteren levõ rezervoárokra gondoltam, és elõször csak vállat vontam, amikor néztem a táblázatot. De rá kellett jönnöm, hogy igazad van, mivel már 30 m alatt is találhatóak 16-30 ezer éves vizek. Szóval igaz, rosszul fogalmaztam.

#123 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 19. - 20:56

a természetfeletti topicban? és miért nem aktív még? hajrá! várom a leírást! :)
már elõre örülök ennek az idõszaknak... :( szerencsére annyira fiatal vagyok, hogy végiggürizhetem az egész átmeneti állapotot, aztán meg növeszthetek új testrész magamnak, amivel képes leszek a levegõbõl a párát megkötni...


Megtörtént, az alapokat leírtam :) Lehet fújjogni :)

#124 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 8:54

Nos, ismét itt egy cikk tanulmányok-grafikonok tucatjaival, cáfolva a globális felmelegedés iparág igazát.

Edited by pszihopata, 2010 február 22. - 8:57.


#125 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 9:02

most nem a cikk tartalmára vonatkozóan, de tényleg a kurucinfó szerinted a legmegbízhatóbb hírforrás ilyen témában, amit forrásként fel lehet hozni? akkor inkább a science-ből vagy a natur-ből mutass már valamit...

Edited by Timsili, 2010 február 22. - 9:03.


#126 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 16:26

Lehet, hogy azért ott jelent meg, mert a témájából adódóan máshol nem számíthatott megjelentetésre. Ne ezt a forrást kifogásold, hanem azokat, ahonnan a cikk szemezget. Egyre többet tapasztalom a "tudományos világ" tekintélyelvűségének antidemokratikus mivoltát. Aki nem ért velük egyet, annak kuss :) A magyarság kutatásában tapasztalom jelenleg leginkább :)

#127 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 16:36

oké, rendben. teszem azt, az embernek semmi köze a melegedéshez, tegyük fel, tök természetes folyamat, és még véletlenül sem sikerült rágyorsítanunk. változtat ez bármit azon, hogy nem kéne: szemetelnünk, megmérgezni a vizeket, kipusztítani egy csomó állat és növényfajt, meg úgy általában tönkre tenni az ökoszisztémát? tudod, szerintem a "kisemberek" szintjén bõven elfér a "riogatás", mert így legalább rá tudod õket venni arra, hogy cselekedjenek vmit (még ha nem is a gondolkodásra...). mert ugye a butítás nagyon jól sikerült. érdekes, az ellen vhogy kevesebben ágáltak. persze elhiszem, hogy megmagyarázni, hogy nem a mi felelõsségünk sokkal könnyebb, mint felvállalni a kötelezettséget, és változtatni a dolgokon. és akkor mi van, ha nem az emberiség miatt van? akkor tespedhetünk tényleg tovább, és ücsöröghetünk a babérjainkon? nem hinném...

#128 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 16:47

Természetes, hogy nem igazolja ez a környezetszennyezést és pusztítást, ezeket ettől függetlenül be kell szüntetni. Azonban a legkisebb része a kisemberek riogatása, hiszen hatalmas gazdasági nyomásgyakorlás az igazi cél, amivel a feltörekvő gazdasági hatalmakat (pl kína, india) szeretnék béklyóba verni. Ne akarjanak engem hazugságokkal irányítgatni, úgy érzem abból már kinőttem.... Te nem?

#129 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 február 22. - 16:55

Ez az. Gyártsunk magunknak ilyen elméleteket! Én sem bírom már amit a médiában hallok. Valamelyik nap tudományosan bebizonyította valaki, hogy mi, magunk vagyunk az etruszkok. Igazából örülök az ilyen kisérleteknek, mert a legszebb virágok mindig a szrkupacból feljődnek, hátha összejön már valami hihető is. Globális felmelegedés meg nyilván nincs is. Itt. Ezt csk azok érzik, akik ilyen helyeken laknak, de azok meg le vannak... Igaz... Jó hozzáállás.

Edited by Mongol, 2010 február 22. - 16:59.


#130 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:02

Te elolvastad, vagy csak hozzászóltál? :dev: Nem a globális felmelegedést mint klímatikus variánst tagadja, hanem azt, amivel a népet riogatják, mint pl a visszafordíthatatlan hatásai és az, hogy mi idéztük elő. Van-lehet. Tőlünk függetlenül, ahogyan eddig is rendszeresen megtörtént.

#131 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 február 22. - 17:03

Más kérdés rohadt módon begyorsítottuk. Igen, olvasom, sőt, értelmezem is. Már amit lehet. Egy nagy igazság viszont, hogy mindenki olyan médiaforrást, elméletet, "igazságot" talál magának, amilyet akar, mert szinte minden fellelhető, igényeinknek megfelelően.

Edited by Mongol, 2010 február 22. - 17:10.


#132 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:09

Más kérdés rohadt módon begyorsítottuk. Igen, olvasom, sõt, értelmezem is. Már amit lehet.


Akkor nem értem, miben gyorsítottunk be? :D

Érdemes elolvasni-értelmezni, meglepõ :) Mondjuk nekem nem én hasonlókat gondoltam-vártam, csak 4 elemivel rendelkezõ bugyuta lényemnek nehezére esett volna ilyen mívesen megfogalmazni :D

#133 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 február 22. - 17:12

Sajnálom a négy elemit, be lehet a többit pótolni, de ha nem érted, hogy igenis mi gyorsítjuk és neked jó a politikai nagyhatalmak és érdekcsoportok által generáltság, akkor hajrá. :) (Bár gyanítom, hogy elbeszélünk egymás mellett.)

Edited by Mongol, 2010 február 22. - 17:13.


#134 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:14

Mivel bizonyítod, hogy mi gyorsítjuk? Elemi ide vagy oda :gm:

#135 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:14

Ami azt illeti nekem is vannak kételyeim, de majd az idõ eldönti. Végülis jól is elsülhet - tengerre nézõ ingatlanok Makláron pl :D

#136 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 február 22. - 17:17

Keress rá, találsz tudományos magyarázatokat, egyébként a csapból is ez folyik. Nem hallottad?? :D Bare! Akkor más rég hajón kell laknom, az a gyanúm. Nem szeretnék addig várni.

Edited by Mongol, 2010 február 22. - 17:18.


#137 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:18

Ami azt illeti nekem is vannak kételyeim, de majd az idõ eldönti. Végülis jól is elsülhet - tengerre nézõ ingatlanok Makláron pl :D


Ne spekulálj az ingatlanpiac fellendülésére :D Még a végén Téged is faékhez hasonlóan egyszerûnek fognak titulálni :gm:

#138 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 február 22. - 17:21

Ami azt illeti nekem is vannak kételyeim, de majd az idõ eldönti. Végülis jól is elsülhet - tengerre nézõ ingatlanok Makláron pl :D



Ne spekulálj az ingatlanpiac fellendülésére :D Még a végén Téged is faékhez hasonlóan egyszerûnek fognak titulálni :gm:

Nem szokásom senkit lehülyézni. Én is híve vagyok az egyéni útkeresésnek, de ennnyi tudós egyszerre nem lehet hülye. Ebben megegyezhetünk.

#139 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:23

Nem szokásom senkit lehülyézni. Én is híve vagyok az egyéni útkeresésnek, de ennnyi tudós egyszerre nem lehet hülye. Ebben megegyezhetünk.


Mennyi és milyen tudós? :D Tucatjával-százával állítják tudósok az ellenkezõjét is. Kérdés, melyik kap sajtóhírverést.. amelyiket érdekükben áll hirdetni :D Mondom, olvasd végig a cikket, aztán beszéljük meg :cool:

#140 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 február 22. - 17:25

Hát nevessünk együtt. :D :D Mindkét oldalon vannak elegen. :D :D Ez mit bizonyít?? :D :D Azt hogy Te is, meg én is, annak hihetünk, akinek csak akarunk. Te is ezt teszed. :D :D A forrás már megkérdőjelezhető. Tehát gyors átfutás után felejtős.

Edited by Mongol, 2010 február 22. - 17:27.


#141 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:32

Melyik forrást tekinted megkérdőjelezhetőnek? És miért.....? Egyébként nem hiszek... semmiben... azonban vannak olyan forrásaim, amikkel a tudósok nem dolgozhatnak, legalább is hivatalosan nem... így könnyebben eldönthetem, merre leledzik az "igazság" :)

#142 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 17:47

mért nem vetitek be az univerzumi energiát? sity-sutty megtisztulna minden :)

#143 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 19:10

látszik hogy nem olvasol a sorok között.... :gm:

#144 zauberpferde

zauberpferde

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 1. - 16:40

Hú, gyerekek, rossz hírem van! Az utóbbi hetek mérési eredményei alapján interpolálva valószínûsíthetõ, hogy 2-3 év múlva a Balaton vize zubogva fog forrni, míg végül teljesen kipárolog, és csak az üres tómeder marad a helyén. Ezt meg kell akadályoznunk! Indítványozom, hogy mindannyian kapcsoljuk ki a gázfûtést, ezáltal többezer tonna széndioxidtól szabadítva meg a Földet, és élvezzük a tavaszi záporok frissítõ illatát, a ki-kikucskáló napot, a földbõl kibúvó hóvirágokat, a lassan felszáradó lovaspályákat, emelem poharamat: éljen sokáig a Tavasz!

#145 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 1. - 20:00

A komoly tudományos folyóiratok az smafu, ellenben a kurucinfo tudja az igazságot. Most jött létre a Klímaváltozási Fõigazgatóság az Európai Bizottságban, de azok is mind megtévesztettek. Majd világosítsd fel õket alkalomadtán.

Ellenben amíg ti vitatkoztok, az elsõ lakott sziget eltûnt Indiában, tízezer ember otthona volt, igaz, ez nem a Balatonpart. http://www.kranti.or...r-in-india.html

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#146 zauberpferde

zauberpferde

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 1. - 20:23

Ellenben amíg ti vitatkoztok, az elsõ lakott sziget eltûnt Indiában, tízezer ember otthona volt, igaz, ez nem a Balatonpart. http://www.kranti.or...r-in-india.html


A balekok, hát mír nem volt annyi eszük, hogy egy gátat építsenek a tengerpartra, mint a hollandusok? Azok már hány éve a tengerszint alatt vannak, oszt köszönik, jól érzik magukat. :)

#147 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 1. - 21:21

még egy kis ideig. aztán lehet õket betelepíteni a kihalásunk után az Alföldre... :D szegény szigetlakók, olvastam én is errõl. kezdõdik a "jó" világ. a németek meg kaptak a nyakukba egy kis európai Katrinát... :S

Edited by Timsili, 2010 március 1. - 21:21.


#148 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 1. - 22:47

én valami ilyesmiben vágyom lakni egyszer, de nem kell ilyen csilli villiinek lennie

http://www.trendir.c...house.html#more
tetszik az összes ilyen amugy és környezetbarát is a nagyja

#149 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 0:10

Ellenben amíg ti vitatkoztok, az elsõ lakott sziget eltûnt Indiában, tízezer ember otthona volt, igaz, ez nem a Balatonpart. http://www.kranti.or...r-in-india.html


Nem tartom valószínûnek, hogy az a húsz centi tette be az ajtót, amennyit a tengerek szintje az elmúlt száz évben emelkedett. Sokkal inkább az, hogy ezek a szigetek laza üledékbõl képzõdtek egy folyódeltában. Egy-egy nagyobb áradás elmoshat egy szigetet, máskor a folyó összehordja a hordalékot megint.
Ez egy médiahisztéria, u.n. hoax.

#150 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 9:59

hoax. végre legalább már hallom mástól is ezt a szót. :) érdekes az passzív ház, hosszútávon én tuti rosszul lennék ennyi betontól. legalább vmi tapéta, vagy világos színes festék... no mindegy, egyébként van sok variációja ezeknek, ha az ember jól szétnéz a neten. :)

#151 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 március 2. - 10:23

Nem tudom melyik eset médiahisztéria, viszont a pacifikus térség nem vulkanikus helyen élõ lakóinak élettere rohamosan csökken, mivel egyre durvábban emelkedik a tengerszint és a feljövõ sósvíz terméketlenné teszi a szigeteket. Ez nem hisztéria részükrõl. Ez tény. A folyamat hatványozottan gyorsult fel. Nyilván belekevernek olyan eseteket is, aminek nincs hozzá köze, de sajnos ez létezõ probléma.

#152 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 10:48

A probléma lehet hogy létezik, csak nem a tengerszint emelkedése az oka, mert az az elmúlt száz évben kb 20cm-rel emelkedett összesen és a mai üteme a legpesszimistább becslés szerint sem éri el a 4mm-t évente.
http://en.wikipedia...._sea_level_rise
Ha valahol ennél gyorsabb az emelkedés, akkor az a terület süllyed, vagy erodálódik.

Edited by Barefoot, 2010 március 2. - 10:48.


#153 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 március 2. - 11:30

Gyorsabban emelkedik. Tekintve hogy érzik a Bahamákon, A Maldív-szigeteken és Kiribatin is. A három hely a világ teljesen más pontján van. Forrást meg tudjuk nagyon jól, akármilyet találhatunk, de a helyiek nem hazudnak. Csak félnek, mert át kell élniük.

Edited by Mongol, 2010 március 2. - 11:33.


#154 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 11:45

20 centi, meg a 4mm az átlag, nem?

#155 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 12:00

A vízszint csak átmenetileg tud itt-ott kipúposodni (lásd ár-apály). Olyan nincs, hogy valahol 2mm az emelkedés, máshol meg 200. Ha mégis ilyet mérnek, akkor maga a mérőeszköz mozdul el, vagyis a földfelszín emelkedik-süllyed. Süllyednek, szar ügy. Akkor is elsüllyednének, ha Ádám annak idején megfojtja Évát a kígyóval. Élénken él az emlékezetemben, hogy szigetek képződéséről és elsüllyedéséről már akkor is tanultunk földrajzból, mikor a globális felmelegedésről még szó sem volt. Skandinávia pl a mai napig emelkedik, mert a jégkorszak végével megszabadult a jég súlyától. Az atollok, mint a Maldív szigetek vagy Kiribati, eleve vulkanikus formák süllyedésével jönnek létre.

Edited by Barefoot, 2010 március 2. - 12:09.


#156 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 március 2. - 12:18

Ezt tudták eddig is, a baj hogy gyorsabban, mint kéne. A dolog miértje teljesen mindegy a folyamat felgyorsult és ez baj. A világ minden pontján. Ha nem veszünk róla tudomást ez még attól létezõ probléma. Nem kell messzire menni, Velencében is pánik van, már javában folyik a megelõzõ (védekezõ) project tecnikai kivitelezése.

#157 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 12:26

tényleg, õk nem kb tavaly ilyenkor merültek el? kíváncsi leszek erre a tavaszra...

#158 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 12:43

velence majd' minden évben átéli, hogy megemelkedik a víz (nem is kevéssé), de ott sokkal nagyobb gondok is vannak, pl. a házak alátámasztása. sok ház bajban van vízszintemelkedés nélkül is. most próbálnak kijjebb egy kapuval védekezni, de nem tudom, hol tart a dolog, amikor utoljára ilyeneket olvastam, még csak tervben volt.

#159 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 március 2. - 13:00

Már folynak a munkálatok, ha jók az infóim, akkor holland fõnökkel és olasz!! munkásokkal, úgyhogy tetézik a bajt. Szerintem ott az a nagy probléma, mint a taljánoknál általánosságban, hogy jól el vannak a múltban, a múlttal (ismerõs valahonnan ?) és leszrták az állagmegõrzést és a felújítást. Amikor ott voltam, az omladozó vakolatot láttam, a használhatatlan közmûveket, meg a rohadt csatornaszagot éreztem. Most megy a kapkodás.

#160 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 14:59

Hát nem tudom, beszélgettem novemberben Arubán egy kb 20 éve ott élõ hollanddal, a Venezuela felé nézõ part sekély vizû és õ azt mondta, hogy húsz év alatt is látszik a változás. Aruba vulkáni eredetû, és nem süllyed.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'