Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyás kérdések, melyek miatt nem érdemes új topicot nyitni...


  • Please log in to reply
846 válasz a témához

#641 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 13:32

Állítólag megint az EU okoskodik valamit,azok akarják betiltatni az Imizolt.

#642 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 23:45

Ez így ilyen formában szerintem butaság... Nem gondolhatja komolyan az az orvos :D Pusztuljon bele a kutya a babéziába?
Egyébként én úgy tudom, láttam valahol egy plakátot, hogy van már olyan vakcina, ami immunitást ad a babézia ellen(vagy nem tudom hogy kell mondani)... Asszem a Bayertõl.


Az Intervet gyártja.
Tizenezer forint, félévente adni kell (alapimmunizálás kapásból két vakcina), a fertõzõdés ellen nem véd, csak enyhébb lefolyásúvá teszi a megbetegedést.

Állítólag megint az EU okoskodik valamit,azok akarják betiltatni az Imizolt.

Másik fórumon írta állatorvos, hogy rákérdezett a forgalmazónál és nem igaz, hogy megszûnne. De uszíts nyugodtan, arra a helyi állatorvosodra hivatkozva akirõl úgy egyébként egy tucatnyiszor írtad le hogy köze nincs a kutyagyógyászathoz.

#643 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 24. - 19:09

Másik fórumon MA olvastam annak az állatorvosnak a válaszát. Szerinted mi van ebben uszítás?

#644 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 12. - 22:12

Elõre is elnézést kérek, ha nem pont idevág a dolog... de végül is kérdésem van és új topicot sem akarok nyitni :P szóval leírom. Körülbelül 1 éve van nálam egy 3 éves roti-roti mix szuka, Susy. Illatosúti mentvény és mikor Pesten voltunk rengeteget sétáltunk, mivel lakásban volt tartva a természet pedig hív ugyebár. Általában semmi gond nem volt. Sokat játszott más kutyákkal és bár mindig domináns volt - szõrborzolás, merev tekintet - nem támadott csak játszott. Igaz, volt hogy morgott rohangászás közben, de ez volt a maximum. Úgy alakult, hogy kijöttem külföldre és akkor még nem tudtam magammal hozni a kutyót, ezért kb. 5 hónapig nem volt velem, csak utána jött ki. Az 5 hónap alatt végig kutyákkal volt együtt tartva viszont, emberi fogalakozást ritkán, csak etetésnél - meg néha egy-egy játék alakalmával - kapott. Emiatt újból le kellett fektetnünk az alapokat. Ki megy ki elõször az ajtón, ki turkálhat a másik kajájában stbstb. viszont a figyelme az továbbra is eléggé dekoncentrált volt. Húzott mindenfelé a pórázon, szaglászott össze-vissza mondhatni séta közben pottyantott a fejemre. Aztán egyik sétánk alkalmával találkoztunk egy kistestû kutyával ( kan ) aki már távolról is a dominancia jeleit mutogatta. Ez az én szukámnak nagyon nem tetszett. Aznap még nem volt semmi gond. Leültettem, lefektettem, de továbbra sem rám figyelt, hanem mereven a másik kutyát nézte ( az esetre visszagondolva most már tudom, hogy ezzel csak idõt hagytam neki a koncentrálásra.) Kb. két nappal késõbb viszont hazafelé menet megint összefutottam velük. Kis kan kutya továbbra is produkálta magát és Susy kibújt a nyakörvbõl. Ugatva/ hörögve megindult persze mindenki megijedt. Bácsi amint a reakció idõ letelt felkapta a kutyát. Ami persze tök hülyeség, de adott helyzetben lehet én is ezt csinálom. A kutyám emberre soha nem támad. Szóval azonnal leállt, nem ugrált csak szolidan csóválta a farkát. Azonnal odamentem sûrû bocsánatkérések közepette, kezet fogtam a bácsival, elõtte még lenyomtam Susyt a földre. Aztán mindenki ment a maga útjára. Persze mondanom sem kell, hogy az eset óta én vagyok az "agresszív kutyás" idegen, akinek a kutyája "elrágta a pórázt", majd "több helyen megharapta a kutyát és a bácsit". Ma például egy kutyás meglátott minket és egyszerûen sarkonfordult... :gm: Azóta nagyon szigorúan kézbe vettem a dolgokat. Semmi nem jár ingyen...mindent csak feladat végrehajtás után kap. Dupla nyakörvet kapott és szájkosarat. Pórázon csak láb mellett jöhet illetve próbálkozunk a "figyel" paranccsal ami kisebb zavaró tényezõk mellett már mûködik is pl. varjak. Viszont felvette azt a rossz szokást, hogy nem csak a dominánsan viselkedõ kutyákra zabos, hanem a tök normálisan közlekedõkre is. Több lehetséges válaszom is van ennek miértjére. Az egyik, hogy kicsit elvesztettem benne a bizalmam és tuti, hogy olyan jeleket adok, amik ezt sugallják. A másik, hogy mikor a kiskutyás sztorinál leállt- megbüntettem a földhöz nyomással és benne maradt, hogy kutyával találkozni ---> rossz... harmadik lehetõség, hogy mivel hormoninjekciót kapott decemberben, kicsit megkattant benne valami emiatt. Negyedik lehetõség, hogy mivel már 1 hónapja megint nálam van, ez idõ alatt alig találkozott kutyával és kicsit kiesett a gyakorlatból. Illetve ezek kombinációjából bármi. Sajnálom, ha hosszúra nyúlt a beszámoló, de muszáj volt megvilágítanom a részleteket, hogy valamennyire objektív képet lehessen alkotni. Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg tanácsotok, hogy mit és hogyan lehetne még? Például mivel lehetne elterelni a figyelmét, mert olyankor a kaja vagy tekintély kevés... Elõre is köszönöm, ha valaki tud válaszolni és meg is teszi :)

#645 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 0:34

Amiket a lehetséges okoknál felsoroltál, abból a hormoninjekciónak vsz semmi köze a dologhoz, a többinek viszont mindnek elég sok. (Tudom, hogy pl diplomáciailag indokolt volt megbüntetned a kutyát az adott szituban, de benne jó eséllyel az maradt meg hogy azért haragszol mert NEM ette meg a bácsit meg a kiskutyát...) Nekem egy tízkilós, dominánskodó ivartalanított kan ebem van; pórázon sétálva gyakorta szeret ráhisztizni a szembejövő kutyákra, vagy - b) variánsként - szeretné "levadászni" őket. Az egyik megoldás ami nagyjából bevált, a Victoria Stillwelltől ellesett hirtelen-sarkonfordulós trükk: amikor észreveszed a kutyán hogy "benézte" magának a másikat, és nem reagál rád, nyomsz egy azonnali hátraarcot, lendületből rántod őt is magaddal a pórázon, és csak akkor fordulsz újra az eredeti irányba ha látod hogy már rád figyel. Ha következetesen és kitartóan csinálod (miközben a szembejövő másik kutyás jó eséllyel hülyének néz...), el fogsz tudni menni vele úgy a másik kutya mellett hogy nem foglalkozik vele különösebben. A másik megoldás, hogy félrehúzódsz vele az útból, és elkezdesz alapfeladatokat (ül, fekszik, szembenéz, akármi) csináltatni vele; aktív dicsérgetés és jutifalatozás közepette - ha ez így eléggé leköti. Ha nem, akkor marad az előző változat. Mindemellett nagyon jó lenne, ha szájkosárban (ha már ki lett nevezve környék rémének) viszont póráz nélkül (az általában belerak egy csomó plusz feszkót a kutyába, és már csak amiatt is cirkuszol) tudna szocializálódni más kutyákkal. Ha egyszer már ment neki a társas viselkedés, akkor csak a közös társas viselkedéseteket kell egy kicsit felfrissíteni; hogy te se parázz annyira - sztem ha nyugodtabb és lazább leszel akkor ő is visszaáll majd :) Az elmélet ugye az, hogy 1. a kívánatos viselkedést dicsérjük és a nemkívánatost tiltjuk/büntetjük; ezt akár nagyon sűrű egymásutánban (ha a másik kutyára néz akkor rászólsz élesen, ha elnéz róla akkor azonnal kedvesen dicséred, stb) 2. ha elfogad a kutya vezetőnek, akkor minden helyzetben - amivel kapcsolatban nem te mondod neki kifejezetten hogy oldja meg - rádhagyja a döntést, nem ő dönti el pl hogy kivel kell verekedni. (A falkavezérség ilyetén magasságánál még én se járok; ráadásul a kutyám extrém viszonyok között csak labdával motiválható, viszont azt másik-kutyás helyzetben nem használhatom mert durván féltékeny rá, és már csak azért is nekimegy a másik kutyának, nehogy akár csak a pillantását is rávesse az ő lasztijára. Úgyhogy ha túlzottan elbámészkodik a szembejövőre ahhoz hogy képes legyen szemkontaktussal lábnál jönni, akkor jön a hátraarc.)

#646 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 11:58

Elõször is köszönöm a gyors választ! Még pont volt idõm a reggeli séta elõtt elolvasni. :ang: A hátraarcot ismerem én is :P nagy rajongója voltam a mûsornak. Csak az a baj, hogy pont ennek alkalmazása közben bújt ki a nyakörvbõl. Tudom, az én hibám volt, nem a módszeré, és nagyon restellem, mert ez alapvetõ lenne a sétánál. Azóta kapott egy másik nyakörvet is plusz szájkosarat, szóval ettõl még próbálkozhatnánk megint ezzel a módszerrel, viszont van vele még egy probléma. Általában ( az esetek 99%-ban ) szembe jönnek velünk, mivel egy darab sétálóutca van a faluban. Tahát, ha én akkor hátraarcot csinálok, akkor mögénk kerülnének és párhuzamosan haladnánk ugyanakkora távolságot hagyva, azt pedig Szú nagyon utálja és tuti még annyira sem figyelne rám. A másik egy helyben maradós dologgal, meg az a baj, hogy az alapvetõ parancsok egyáltalán nem kötik le ( fekszik, ül, marad, le a fejet, fordul stb.) Mindent megcsinál, de közben tojik a fejemre és csak a másik kutyát bûvöli mereven. Aztán, ha a másik közelebb ér, akkor hörögve ugrik. Ez már csak azért is kellemetlen, mert 10 kg-val könnyebb csak nálam és leégeti a kezemrõl a bõrt a póráz. Az sem érdekli, ha elé állok mert egyszerûen kinéz mögülem. Sõt, mivel a hasát nagyon-nagyon szereti általában próbálnám jutalomfalattal valahogy visszaszerezni a figyelmét... de olyankor még csak rá se néz. Igazán komikus látvány lehet egyébként, amint kb. 2 cm-re lóbálom a kutya orra elõtt a kaját, õ meg úgy tesz mintha semmi nem történne. :dev: Amit még ki akarok próbálni, hogy egyszerûen elmegyek a másik kutyás mellett... vagy elfutok mellette úgy hogy nem nézek rá. Nyilván ilyenkor is hülyének fognak nézni, de a hírnevemnek már úgyis tök mind1. Azért gondoltam erre, mert alapjáraton a laza pórázon való sétálás már egészen szépen megy. Szerinted érdemes megpróbálni? Plusz emellé még meg akarom szerezni a "figyel" paranccsal a tekintetét... ami szintén mûködik is egy darabig, de ha elvesztem a figyelmét onnantól a fentebb leírtak miatt igencsak nehéz újra megszerezni. A labdát is jó, hogy eszembe juttattad! :yeah: Azt nagyon szereti még, fõleg ha sípol. Olyat majd szereznem kell valahonnan, mert jelenleg nincs. Azért is nagyon jó, mert eltereli a másik kutyáról a figyelmet és egy játékos lelkiállapotba kerül. Szerencsére nagyon udvarias ilyen téren és nem nyúlja le mások játékát és a sajátját is szépen hagyja. Szóval ezt még kipróbáljuk... csak basszus most jut eszembe, hogy szájkosárral ez nehezen fog mûködni :( Na hát majd lesem az ablakból a német juhászos meg a labradoros nõt, mert azok még nem utálnak és az egyikkel már kergetõztek is egyet. Akkor talán majd levehetem a szájkosarat és dobálhatom neki a játékát. :)

#647 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 13:12

Fojtó- vagy félfojtó nyakörv kiválóan megelõzi a kibújást :) Ha úgyis ti vagytok a környék réme, akkor kétlem hogy a másik kutyás tiszta erõbõl loholna utánatok ha azt látja hogy õt meglátván sarkon fordultok ;) Nekem az a benyomásom hogy az átlag sétáltató inkább csak lõdörög, tehát ha céltudatos gyors léptekkel haladsz, mindenképp nõni fog a távolság. Ha jól választod meg az idõpontot (nem amikor már az orrotok elõtt van a másik és a tiéd fullra õrjöng, hanem amikor még épp csak ráfixálódott), valószínûleg elég messze is lesz még a másik ahhoz, hogy a háta mögött ne zavarja. Jó esetben úgyis csak egy pár lépést mentek így, aztán megint vissza az eredeti irányba, aztán megint hátraarc... A hirtelen irányváltások általában amúgy is segítenek összeszedni a kutya figyelmét. Ha futólépésben laza pórázon úgy el tud menni veled a másik kutya mellett, hogy rád figyel és nem a másik kutyára, akkor nincs problémátok :) Oldaltávolságot azért tartsál bõven. Ha rendesen labdafüggõ, akkor kritikus esetben elég lehet mutogatni is neki a lasztit ahhoz hogy az kösse le és ne a bunyón járjon az esze. Szemkontaktus helyett "labdakontaktussal" elmentek a másik kutya mellett, és ha eléggé túljutottatok, odaadhatod neki egy kicsit - szájkosárral is lehet élvezni hogy az "övé". A német juccerral meg a labival, ha azok a gazdik még nem félnek tõletek, összeengedhetnéd elõször labda nélkül viszont szájkosárral (pláne amelyikkel már játszott is), aztán ha úgy oké, akkor lejöhet a kosár és elõkerülhet a labda :) Tiltani úgy egyébként tudod a kutyát, van olyan hang vagy viselkedés amivel el tudod érni hogy abbahagyja amit csinál? ...

#648 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 14:01

Hát a "NEM"-re hellyel közzel hallgat, még ilyen jellegû zavaró tényezõk mellett is. Úgy értem Susy a szigorú tréning óta teljesen üzembiztos pórázzal vagy anélkül akárhol. Csak kutya ne legyen a közelben, vagy macska... azokat szeretjük megkergetni, vagy rájuk ijeszteni. Már próbáltam egyébként orra csapással is, de egyrészt csak rövid ideig hatásos - kb. amíg becsukja a szemét - másrészt a domináns viselkedésnél nem ez az ideális, hanem a pozitív megerõsítés. Meg persze azt sem akarom, hogy még jobban belerögzüljön a "másik kutya--- > "rossz dolog" Kicsit azért is nehéz nekem ez... mert még sosem volt dolgom ennyire domináns jószággal. Az eddigi kutyáim, mind csüngtek a tekintetemen, lesték minden kívánságomat és ott nem kellett ilyenekre figyelni, hogy ki megy ki elõbb az ajtón, vagy tréningezni, hogy belenyúljak a kajába anélkül, hogy morogna, mert ez természetes volt. Ez az eb viszont rendesen feladja a leckét. :) A mostani sétánk alkalmával majd kipróbálom ezt az elvivõs dolgot, ha lehetõségünk lesz rá. Csak gyõzzünk elég messzire menni, mert õ még 100 m-rõl is hajlandó fókuszt nyomni a másik kutyára. :rolleyes: Na, de igyekszem mindent fejben tartani és nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Jah és még egy kérdés. Augusztusban hazalátogatunk és szeretném megejteni az ivartalanítást. Az is segíthet ebben?

#649 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 14:46

Amit nem akarsz, hogy csináljon, azt tiltsd nyugodtan; és amit helyette szeretnél, arra nyomhatod a pozitív megerõsítést. Rászól-dicsér-rászól-dicsér, ezt akár levegõvétel nélkül lehet tolni váltogatva aszerint hogy épp mire ad okot a kutya; csak a hangsúlyra kell nagyon figyelni. Ha a tiltásra odakapja a fejét feléd, azt máris dicsérheted, ésígytovább.

Ha a "semmi nem jár ingyen" amit még éjjel említettél, arra vonatkozott hogy csak kézbõl (és akkor is csak jólviselkedésért) eszik, jólviselkedésért kap figyelmet, simogatást, ésígytovább; annak is meg kell legyen az a haszna - ha kitartóan és következetesen csinálod - hogy jobban rád koncentrál majd.

Az ivartalanítás szerintem ebben az esetben nem fogja megváltoztatni a viselkedését, legfeljebb közvetlenül mûtét után (amíg benne vannak a varratok és nem érzi magát teljesen komfortosan) még nyûgösebb, még balhésabb lesz. Magára a domináns törekvésre és a kutyákkal való viszonyára hosszú távon nem lesz hatással. (Kan kutyáknál valamennyire mûködik a dolog, azért náluk a tesztoszteron elég rendesen beleszól a rendszerbe; de szukáknál ezek meglehetõsen hormonfüggetlen dolgok.) Ettõl még persze ivartalaníttasd, hajrá; csak ne várj tõle csodát a viselkedésével kapcsolatban.

Az jutott még most az eszembe, hogy megkérdezhetnéd azokat akik az öt hónap alatt amíg külön voltatok, vigyáztak rá; hogy ott hogyan oldotta meg a társas helyzeteket. Ha jól gondolom, és ott tudott megfelelõ módon kommunikálni a többi kutyával, akkor inkább a kettõtök viszonyában lehet a gond - úgy érzi pl (mert szerinte õ a góré és tõled ilyen jellegû jeleket kap) hogy meg kell védeni téged a többi kutyától. Ezért is lenne érdekes az is, hogy ha nincs póráz (de szájkosár, az van!!), akkor mit csinál.

Ajánlott olvasmány

#650 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 16:53

Tényleg nagyon jó kis olvasnivaló volt sok hasznos információval. Köszönöm! :) Például ez a "kannás" módszer egész humánusnak tûnik, meg a kedélyeket is lecsillapítja. Szórófejes flakont fogok magammal vinni, viszont lassan már egy táska kell, amibe belepakoljuk a jutalomfalatot, a rongyot - amivel most jobb megoldás nem lévén a labdát helyettesítem, mert ezt is szereti ráncigálni - meg most a flakont :P Meg Szúnál azért nem ilyen brutális a helyzet. Õ már szocializálva volt rendesen, mikor hozzám került és az elején még nem bíztam benne mégsem volt gond. Talán akkor még nem kötõdött annyira hozzám, hogy meg akart volna védeni? Vagy még nem volt olyan mély a kapcsolatunk, hogy megérezze a bizonytalanságom? Akinél volt most ideiglenesen, õ azt mondta, hogy a többi kutyóval mindig jól kijött, persze azzal a feltétellel, hogy õ a domináns és ha ez nem lett kellõen elismerve, akkor ment az odakapás, morgás. Végül is ha belegondolok most sem olyan vészes pórázon. Tehát nem habzó szájjal földet kaparva ugrana neki a másiknak... sõõt néha teljesen kétértelmû jeleket ad. Pl.: csóválja a farkát, de közben borzolja a szõrét :confused: Na igen... sajna gondoltam, hogy az ivartalanításról ezt fogod mondani, de reménykedtem benne, hogy a tapasztalat mást mond :P Akkor marad a stresszelõs-gyakorlatozós-hosszadalmas módszer.

#651 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 17:34

Csak a kannához gyorsan: nem locsolnak, hajigálnak. Nem a kutyához, hanem a kutya mellé. Üres marmonkannát, amiben a nagyobb zaj kedvéért van pár kavics. Az "utcai" változata egy félliteres üdítõspalack, némi kaviccsal meg homokkal. Tanfolyami keretek között kb úgy mûködik, hogy az összeugró kutyák köré egyszercsak hangosan ordítva és kannákat a földhöz vágva odaugrik három-öt kiképzõ, amitõl úgy érzik hogy éppen most dõlt rájuk a világ, és ettõl hirtelen arra a gondolatra jutnak hogy jobb õnekik a gazdájuk mellett, balhézás nélkül.
Az üdítõspalack használatára itt láthatsz egy elég jól részletezett példát:
http://tv2.hu/egyikk...asik-nem-6-adas

#652 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 20:36

Nem vittük a vizes palackot és ma kutyával sem találkoztunk, szóval ma csak az alapvetõ engedelmességi gyakorlatokat végeztük. Illetve mikor egy ember jött szembe, akkor anélkül figyelt rám végig, hogy rá sem nézett. Persze emberekkel eddig sem volt baja, de mégis nagyon büszke voltam ma rá. :) Úgyhogy most a gazdi is pihen - mint aki jól végezte dolgát - és nézi az új sorozatot, amit mutattál :D

#653 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 13:07

Táp váltáson gondolkodom, most dog chow-t kapnak. De nem sok jót hallottam róla. A happy dog van még számunkra elérhetõ áron. Vagy van egy másik márka a sportmix. Valakinek van tapasztalata bármelyikkel is?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#654 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 5. - 15:30

Hát nekem a német ismerõsöm happy dog-ra esküszik. Egy falka husky-ja van elég kemény edzésben tartva, de elég sok mindent ad neki mellé. Tojás, rizs, színhús, mindenféle olaj/zsír... Ha otthon lennék, szerintem Joserát használnék. Egy napi kutatómunka után arról hallottam a legkevesebb rosszat és a legtöbb jót. Az ára meg azért nem olyan borzasztó a jó hasznosulás miatt ( kevesebb kell belõle ) plusz az idõs kutyámat rendbe hozta a "Balance" nevû tápjuk. Közben amúgy az itteni szuka kutyusom egészen ügyes lett. Könnyebben magamra vonom a figyelmét és póráz nélkül sem megy el 10 m-nél messzebb. Sõt egy adag tehénnel is találkoztunk póráz nélkül és visszajött ( bár vagy 4. rászólásra, de kicsire nem adunk :P ) Viszont közben felvett egy érdekes szokást... Úgy pisil, mint egy kan. 5 alkalomból kb. 2x. Mivel még ilyenrõl sosem hallottam, gondoltam rákérdezek itt :)

#655 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 5. - 18:57

Csinos köszi, szétnézek. Az én westim is néha fiúsan pisil, és elég domináns alkat. Szerintem ezzel lehet összefüggésbe.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#656 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 5. - 21:37

Hát nekem a német ismerõsöm happy dog-ra esküszik. Egy falka husky-ja van elég kemény edzésben tartva, de elég sok mindent ad neki mellé. Tojás, rizs, színhús, mindenféle olaj/zsír...

Errõl nekem valamiért a kõleves jut eszembe, de ha õ így boldog (a kutyái meg nyilván rendben vannak), akkor csinálja :D

Közben amúgy az itteni szuka kutyusom egészen ügyes lett. Könnyebben magamra vonom a figyelmét és póráz nélkül sem megy el 10 m-nél messzebb. Sõt egy adag tehénnel is találkoztunk póráz nélkül és visszajött ( bár vagy 4. rászólásra, de kicsire nem adunk :P )

:yeah:

Viszont közben felvett egy érdekes szokást... Úgy pisil, mint egy kan. 5 alkalomból kb. 2x. Mivel még ilyenrõl sosem hallottam, gondoltam rákérdezek itt :)

Domináns szukáknál elég gyakori, hogy egyrészt jelölgetnek, másrészt a magasabbra ( = feltûnõbbre) jelölés miatt felemelik hozzá a lábukat is.

#657 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 11:39

Domináns szukáknál elég gyakori, hogy egyrészt jelölgetnek, másrészt a magasabbra ( = feltûnõbbre) jelölés miatt felemelik hozzá a lábukat is.


Én is így tudom, De Momi valahogy nem illik a képbe. Sétáltatásnál nonstop fiúként pisil, fákat, oszlopokat,sõt már autókereket is sikerült jelölnie.
Viszont egyáltalán nem domináns más kutyákkal szemben. Ha olyan a kutya, akkor azonnal megadja magát, ha barátkozós a másik fél, akkor játékra hívja (igazából minden élõlényt játszópajtinak néz :D ) 2,5 éves airedale terrier,ivartalanítva.
Nála akkor miért lehet?

#658 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 13:41

Semmi extra. Az egyik így szereti, a másik amúgy. :D Nem érdemes rágódni rajta. :)

#659 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 11. - 12:53

Nem találtam rá topikot, szóval ide: Olvasgattam kicist a kutyatápokról, és kíváncsi lennék, ti milyen gyártmányú illetve összetételû tápot etettek, kedveltek, és mi alapján választottátok?

#660 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 11. - 21:41

Én részben azt etetem, amit a tenyésztõ ajánlott, õ Trainer-párti. Van annak a gyártónak egy olcsóbb tápja is, a Class Preference, általában veszek egy zsákot abból (a rózsaszínût, az a kölyötápja), meg eleinte vettem hozzá egy zsák nagytestû kölyök trainert (ezt, illetve ennek a 8 hónapos korig levõ verzióját), és a kettõt kevertem. Aztán körülnéztem, és a Brit nagytestû kölyöktápját keverek a rózsaszínûhöz a trainer helyett, jóval olcsóbb, összetételben meg jónak tûnik. 1,5 éves koráig kapja majd ezeket (most egy éves, óriás snaci), utána váltok majd felnõttre.

Amúgy, amikor elfogyott az elsõ zsák kajája, amit a tenyésztõtõl hoztunk, én is estéket töltöttem azzal, hogy bújtam az internetet és kerestem a legjobb ár-értékarányú tápot, és ami még nagyon szimpi volt, az a Happy Dog. Amúgy õrület, milyen tápok vannak már, csak az ember bírja pénzzel. Meg el is lehet gondolkozni, hogy vajon tényleg olyan jók-e az 1500 Ft/kg tápok, vagy mi az, amivel többet tud egy olyan kaja, mint az, amit ugyan ennyi pénzbõl otthon készítene az ember. Már ugye elméletben. :cool:

#661 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 15. - 19:50

A Brit szerintem is nagyon jó minõség. Szereti a kutya. Nekem még nagy favorit volt az Acana, de a Brit hasonló kategória, töredék árért. Vegyesen etetem a Hektorral, amiben van puffasztott rizs, meg valami kerek kukorica akármi. :D Ezt meg a Z.lövõi zenélõs tápos hozza. :dev:

#662 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 13:23

Felhozom, hátha hozzászól még valaki. Köszi a válaszokat, bár én igazából kíváncsi lettem volna arra is, hogy mi alapján szimpatikus nektek egy adott táp, vagy mi indokolja az olyan kijelentéseket, mint pl. "Nekem még nagy favorit volt az Acana, de a Brit hasonló kategória". Ezek szerint a növényi összetevõket, azon belül is a kukoricát ti kedvezõnek tartjátok?

Edited by ori, 2013 április 16. - 13:23.


#663 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 14:17

Legtöbbször mások javaslatára választok, pl. hasonló fajtát tenyésztõk, akik már kipróbálták. Ugyan így vagyok a "nemszeretem " tápokkal is, ha valakinek volt rossz tapasztalata, senki nem tud rábeszélni... Fontos szempont az ár is, természetesen. Igazából az agyonreklámozott termék árában 20% a reklám, amit most etetek, nem sokan ismerik, a felhasználók köre a pozitív tapasztalatokkal bõvül. Talán 10 éve Fideszt etettem (nem pártos, hanem -azt hiszem, belga táp), a forgalmazó egy régóta eredményesen kutyát tenyésztõ ember. A saját kutyáin vette észre a minõségi változást (a kölykök nem fejlõdtek megfelelõen, a szõrük nem volt szép) és azonnal megkérdezte a gyártót, változtatott-e az összetételen. A gyártó beismerte, több szója került a tápba, mert ugye gazdasági válság, izé... A forgalmazó azonnal váltott, mégpedig Joserára, csak ezt az egy tápcsaládot árulja, és biztos vagyok benne, saját maga ellenõrzi a minõségét továbbra is. Nem tudom, a kukorica mennyiben jó vagy nem a kutyatápban, de az biztos, hogy inkább olyat választanék, amiben a hússzármazék van többségben.

#664 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 17:44

Némi gabona azért nem árt a kutyának. Én õsszel/télen adok neki plusz gabonában gazdagabb kiegészítést a minõségi táp mellé. Etettem Orijen-t is, amiben 0%gabona volt. Észre lehetett venni, hogy ad libitum is folyamatosan ette volna a kutya, nem tellett el soha.

#665 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 12:56

Egy kiskutyát ki lehet vinni az udvarról ha még csak az elsõ parvo oltásán van túl? Vagy inkább ne kockáztassunk?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#666 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 15:42

Az elsõ oltás még csak megalapozza a többit, önmagában semmi megbízható védettséget nem ad. Ha csak az van a kutyában, akkor olyan helyre ahol más, ismeretlen (oltatlan, beteg stb) kutyákkal vagy azok ürülékével találkozhat, ne vidd.

#667 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 16:22

pénz lehuzás

#668 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 19:03

Az elsõ oltás még csak megalapozza a többit, önmagában semmi megbízható védettséget nem ad. Ha csak az van a kutyában, akkor olyan helyre ahol más, ismeretlen (oltatlan, beteg stb) kutyákkal vagy azok ürülékével találkozhat, ne vidd.

Köszi. Csak reménykedtem, h az utolsó kölyök óta, (12év) lett valami változás. A probléma az, hogy gyepis kutya, így alapvetõen csak akkor kezdõdött az oltás, amikor elhoztam, kb 3hónapos korában. És most lenne fontos emberekkel és kutyákkal is találkoznia... De akkor nem megyünk sehova még 2 hónapig kb. :(

"Qei me amat, amat et canem meum."


#669 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 20:14

Mondjuk szerintem egy három hónapos kutyába már - ha nincs extrém járványhelyzet, nem rottweiler- vagy staffordshire terrier-leszármazott, normális immunrendszere van, stb - túlzás azt az oltási sort beletolni amit egy hathetes kori kezdésnél csinálunk. Egy kombinált, 2-3 hétre rá annak az ismétlése, aztán csókolom; jöhet a veszettség elleni és kész. Így is egy hónap lenne mire normális közösségbe mehet (figyelembe véve hogy a második oltásnak is kell kb két hét amíg kialakítja a védettséget), de legalább nem kettõ.
Addig is kerten belül ill. ismerõsök kertjén belül oltott, egészséges kutyákkal partizhat nyugodtan.

#670 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 20:26

Most nekünk úgy javasolták a programot, h parvó, kombinált, parvó. Nyilván 2 hét különbségekkel. Itt, parasztfalván, a kutyák 20% sincs beoltva ilyenek ellen. (barátok meg külföldön,vagy pesten de ez másik téma) Jó lett volna kivinni õt is a tóhoz, ilyen kánikulába, de nem vagyok benne biztos, h az ottani õrzõ kutyák be vannak e oltva. Vagyis inkább biztos, h nincsenek. Szóval marad a türelem. Mondjuk a saját kutyákkal remekül el van, nem unatkozik. :) Kíváncsiságból: mi van a rotikkal meg a staffokkal?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#671 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 20:36

Valami számomra ismeretlen okból iszonyúan érzékenyek a parvovírusra, és még annyi oltással is el bírják kapni ami más fajtájú kutyáknak már elegendõ; és olyan életkorban is durván betegek tudnak lenni tõle amikor mások már röhögve átvészelik. Nálatok legalább van udvar/kert, itt Pest belsejében ilyen korú, oltatlan kutyától megõszül a gazdi mire odáig jut hogy kiviheti - a kutyasûrûség meg baromi nagy és a Józsefvárosban a többség nem tip-top oltott -> a kórokozó-sûrûség is eléggé nagy.

#672 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 17. - 22:38

Ez érdekes. Egyébként egy drótszõrû tacskó szerûrûrõl van szó, így nem érint minket ez a gond. Igen, kert van szerencsére, de így is nehéz lefárasztani. :D

"Qei me amat, amat et canem meum."


#673 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 28. - 15:52

http://index.hu/kulf...at_a_rendorseg/

#674 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 9:50

Sziasztok, nekem bolha-ügyben lenne kérdésem. A nyáron valahogy bolha jutott a kutyaközösségünkbe, megfert?zve az összes ebet (szám szerint 10). Akkor jó id? volt, megfürdettem ?ket Neostomosanos oldattal, a helyüket/ágyukat mindent lefújtam/felmostam/megmostam Neostomosannal, el is múlt a bolhásság. Most azonban ismét felütötte a fejét, de mivel hideg van, csak úgy az udvaron nem tudom ?ket megfürdetni, Neostomosant meg nem szívesen öntök a lefolyóba, plusz azért ennyi kutyát azért nem kis munka a házban a zuhanyzóban fürdetgetni, úgy, hogy köztük van egy nagyméret? boxer is (amúgy mopszok). Úgyhogy most fürdetés helyett Effipro spot-ont kaptak, plusz a szokásos teljes él?helytisztítási/fert?tlenítési munkálat Neostomosannal. Azonban gyakorlatilag 2 napig folyamatosan esett az es?, a kutyák pedig néha kijöttek dolgot végezni, úgyhogy alig volt rajtuk pár napig, de lemosta az es?. Úgy olvastam, hogy csak a hatóid?t befolyásolja, ha lemossa valami róluk, de úgy nézem, hogy még mindig vakaróznak azért, bár nem olyan mértékben, mint el?tte. Szóval, hagyjam hatni még ezt az Effiprot (mivel az elfogyott, 2 kutya Exspot-ot kapott), vagy próbáljunk meg valamilyen másik szert? Kinek milyen tapasztalata van Effiproval? Esetleg valami bevált szer/módszer bolhák ellen? El?re is köszönöm a válaszokat.



#675 novavera

novavera

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 11:22

Én advocate rácsepegtető oldatot használok. Bár ez nem egy olcsó készítmény, de nekem eddig ez az egy szer vált be bolha ellen. Kutya és macska változatot is használtam már, gyorsan és tartósan hatott. Amúgy külső és belső élősködők ellen is jó (de pl kullancsra nem). 



#676 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 21:08

Az effipro kb ugyanazt tudja mint a frontline; és - itt Pesten legalábbis - az exspot sajnos már évekkel ezelőtt sem sokat ért bolha ellen. (kullancsra viszont szuper!)

Én a magam részéről kisebb lelkifurdalással küldeném a leöblített neostomosant a lefolyóba mint az udvar talajára; de ízlések és pofonok... :-)

 

A legtöbb spot on a felrakás előtti-utáni 48 órában nem szereti a samponos fürdetést; de a felrakás utáni 24 órában a többségnél mindenféle megázás/elázás kerülését ajánlják a gyártók; és persze az se jó ha amint rárakod, lehempergi magáról. Ha nem szívódott be, akkor már tuti nem hat...

A másik, hogy a bolha-bábokból (amik a lakókörnyezet kis repedéseiben dekkolnak) a testmeleg hatására folyamatosan kelnek ki a kisbolhák; és ha pl az udvarból a neostomosant lemosta az eső, az se tudja már kinyírni a következő generáció bolhát.

 

Ja, az advocate tényleg jó :-) De annak is fel kell tudnia szívódnia ahhoz hogy hasson.


Edited by Õz, 2013 október 3. - 21:09.
PS...


#677 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 11. - 8:15

Szerintetek mi értelme van az eb összeírásnak?

Mi a szarnak kellett akkor mikrochipet rakatni a kutyába, amit az állatorvos ugyebár regisztrált a remek nyilvántartásba. Most jelentsem be az önkormányzatnak is, hogy igen, van két kutyám. Vagy azt gondolják, hogy aki chipet nem rakatott, az majd most megrettenve a kilátásba helyezett bírságoktól rohan az okmányirodába, hogy bejelentse Buksit. Tényleg ebben az országban az élettől is elveszik az ember kedvét. :wacko:



#678 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 11. - 9:25

Sziasztok, nekem bolha-ügyben lenne kérdésem. A nyáron valahogy bolha jutott a kutyaközösségünkbe, megfert?zve az összes ebet (szám szerint 10). Akkor jó id? volt, megfürdettem ?ket Neostomosanos oldattal, a helyüket/ágyukat mindent lefújtam/felmostam/megmostam Neostomosannal, el is múlt a bolhásság. Most azonban ismét felütötte a fejét, de mivel hideg van, csak úgy az udvaron nem tudom ?ket megfürdetni, Neostomosant meg nem szívesen öntök a lefolyóba, plusz azért ennyi kutyát azért nem kis munka a házban a zuhanyzóban fürdetgetni, úgy, hogy köztük van egy nagyméret? boxer is (amúgy mopszok). Úgyhogy most fürdetés helyett Effipro spot-ont kaptak, plusz a szokásos teljes él?helytisztítási/fert?tlenítési munkálat Neostomosannal. Azonban gyakorlatilag 2 napig folyamatosan esett az es?, a kutyák pedig néha kijöttek dolgot végezni, úgyhogy alig volt rajtuk pár napig, de lemosta az es?. Úgy olvastam, hogy csak a hatóid?t befolyásolja, ha lemossa valami róluk, de úgy nézem, hogy még mindig vakaróznak azért, bár nem olyan mértékben, mint el?tte. Szóval, hagyjam hatni még ezt az Effiprot (mivel az elfogyott, 2 kutya Exspot-ot kapott), vagy próbáljunk meg valamilyen másik szert? Kinek milyen tapasztalata van Effiproval? Esetleg valami bevált szer/módszer bolhák ellen? El?re is köszönöm a válaszokat.

Gyöződj meg rolla hogy tényleg bolhásak e , test hajlatokban fületövén stb mert a kutyák sokmindentöl vakaroznak. (alergia, por , megszokás,stb )



#679 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 15. - 11:58

Én advocate rácsepegtető oldatot használok. Bár ez nem egy olcsó készítmény, de nekem eddig ez az egy szer vált be bolha ellen. Kutya és macska változatot is használtam már, gyorsan és tartósan hatott. Amúgy külső és belső élősködők ellen is jó (de pl kullancsra nem). 

Köszönöm! Már úton van ide az Advocate, hát, valóban nem olcsó, főleg 10 kutyára, de lényeg hogy élősködőmentesek legyenek.

 

Az effipro kb ugyanazt tudja mint a frontline; és - itt Pesten legalábbis - az exspot sajnos már évekkel ezelőtt sem sokat ért bolha ellen. (kullancsra viszont szuper!)

Én a magam részéről kisebb lelkifurdalással küldeném a leöblített neostomosant a lefolyóba mint az udvar talajára; de ízlések és pofonok... :-)

 

A legtöbb spot on a felrakás előtti-utáni 48 órában nem szereti a samponos fürdetést; de a felrakás utáni 24 órában a többségnél mindenféle megázás/elázás kerülését ajánlják a gyártók; és persze az se jó ha amint rárakod, lehempergi magáról. Ha nem szívódott be, akkor már tuti nem hat...

A másik, hogy a bolha-bábokból (amik a lakókörnyezet kis repedéseiben dekkolnak) a testmeleg hatására folyamatosan kelnek ki a kisbolhák; és ha pl az udvarból a neostomosant lemosta az eső, az se tudja már kinyírni a következő generáció bolhát.

 

Ja, az advocate tényleg jó :-) De annak is fel kell tudnia szívódnia ahhoz hogy hasson.

Hát, az Exspot tényleg nem a leghatásosabb. Kullancs ellen nem nagyon teszteltük, nem is nagyon volt bennük. Neostomosannal többször lefújom a "kanapéjukat" is (egy sima ágyrács, gurtni "rácsokkal" sűrűn szőve, mivel a szivacs, egyéb ruhaneműre előszeretettel ürítenek. Elég ha az egyik elkezdi és az összes odapisil rá.). Amúgy az ágyukat magasnyomású mosóval tisztára mosom, aztán szárad és mehet rá a Neostomosan, meg konkrétan az egész helyüket, még a lambériát is alaposan lemosom, plusz Neostomosan, többször. 

 

 

Sziasztok, nekem bolha-ügyben lenne kérdésem. A nyáron valahogy bolha jutott a kutyaközösségünkbe, megfert?zve az összes ebet (szám szerint 10). Akkor jó id? volt, megfürdettem ?ket Neostomosanos oldattal, a helyüket/ágyukat mindent lefújtam/felmostam/megmostam Neostomosannal, el is múlt a bolhásság. Most azonban ismét felütötte a fejét, de mivel hideg van, csak úgy az udvaron nem tudom ?ket megfürdetni, Neostomosant meg nem szívesen öntök a lefolyóba, plusz azért ennyi kutyát azért nem kis munka a házban a zuhanyzóban fürdetgetni, úgy, hogy köztük van egy nagyméret? boxer is (amúgy mopszok). Úgyhogy most fürdetés helyett Effipro spot-ont kaptak, plusz a szokásos teljes él?helytisztítási/fert?tlenítési munkálat Neostomosannal. Azonban gyakorlatilag 2 napig folyamatosan esett az es?, a kutyák pedig néha kijöttek dolgot végezni, úgyhogy alig volt rajtuk pár napig, de lemosta az es?. Úgy olvastam, hogy csak a hatóid?t befolyásolja, ha lemossa valami róluk, de úgy nézem, hogy még mindig vakaróznak azért, bár nem olyan mértékben, mint el?tte. Szóval, hagyjam hatni még ezt az Effiprot (mivel az elfogyott, 2 kutya Exspot-ot kapott), vagy próbáljunk meg valamilyen másik szert? Kinek milyen tapasztalata van Effiproval? Esetleg valami bevált szer/módszer bolhák ellen? El?re is köszönöm a válaszokat.

Gyöződj meg rolla hogy tényleg bolhásak e , test hajlatokban fületövén stb mert a kutyák sokmindentöl vakaroznak. (alergia, por , megszokás,stb )

 

Tuti, hogy bolhásak, ez volt az első, hogy leellenőrzöm őket és bőven volt bennük bolhakaki, az ugráló kis dögökről nem is beszélve. 



#680 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 15. - 18:58

Lenne a kiskutyával egy apró problémánk.

Nem szeret egyedül lenni... :sad:

Már mikor először próbálkoztunk az egyedülhagyásával akkor is volt hiszti, de mostanában elég durván csinálja a dolgot a csajszi.
Konkrétan ami a szájába akad széttépi... Bosszúból becsinál, nagyon odafigyelünk, hogy mielött itthon hagynánk levigyük sétálni, ennek ellenére sok esetben maradnak "tartalékai".

Üvölt, felmászik olyan helyekre, ahova azt hittem max a macskák képesek, értsd radiátor, íróasztal, stb. És amihez csak hozzáfér azt megrágja, széttépi... hivatalos iratok, reklámújságok, tegnap pedig egy tubus malt soft paszta esett áldozatául.

Próbáltunk már mindent, amit a szakkonyvek írnak, Cesar Milantól kezdve az összes nagytudásu kollégámig mindenkinek az ötleteit kipróbáltuk. Az igazi probléma az, hogy nem az első órában kattan be, hanem mondjuk 2-3 óra után. Az esetek zömében 1-1,5 órát halál nyugodtan eltölt egymagában. A baj ott kezdődik, ha ennél többet marad egyedül.

 

Egy halom játéka van, kötelek, bőr játékok, rágcsálnivalók. Sőt a legújabb hobbyja a sárgarépa rágcsálás (Eskü, nem nyulat vettem.), mostanában azt is hagyunk itt neki egyet, ami azért pár órán át eltart.

Ötletek?