Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

MeteoroLÓgia


  • Please log in to reply
3824 válasz a témához

#41 ranger

ranger

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 16:45

Amikor még otthon laktam, vidéken, mindennapos volt a lovaglás. Télen, hóban, fagyban, lucskos sárban, verõfényes napsütésben. Semmi sem szabott gátat. Ketten jártunk egy nagyon jó barátommal terepre a lovaikkal és a környéket keresztbe kasba bejártuk. Minden lovaglás egy külön élmény volt. Kamaszként rengeteg fontos dologról értekeztünk ilyenkor. Világ bajai, lányok, bulizás, szülõkkel való összekapások, minden olyan témát meghánytunk vetettünk, ami körül egy lázadó kamasz gondolatai keringenek. De sokszor csak hallgattunk és szavak nélkül is megértettük egymást. A terep nem túl változatos felénk, sok a szántóföld, de ez egy cseppet sem zavart minket. Élveztük a természet közelségét a lovaglást. Megtaláltuk a legjobb vágtaszakaszokat. És ez volt az amit a legjobban szerettem. De persze nem csak magát a száguldást. Ilyenkór megszûnt minden, hátramaradtak a gondok. A lovak versenyeztek egymással, szinte úsztak a levegõben. Az ember a szélbe tartotta az arcát és a süvítõ levegõtõl szinte semmit sem hallott. Viszont annál többet érzet, egyfajta eufórikus boldogságot. A szemembe fújó széltõl könnycsepp gördült végig az arcomon és fülig ért a szám. Ez volt minden egyes alaklommal ugyanaz és ez az érzés maradt meg a legjobban. Amúgy fogalmam sincs mért kapcsolódik ez a meteorológiához.

#42 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 20:17

Utálom a rengeteg ökörnyálat, ami õsszel jön elõ, s úszik a levegõben. Nem gyõzöm leszedni magamról, az arcomról, midenhonnan. Brrr!! [ Szeptember 28, 2004, 20:17: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#43 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 6:37

Én szeretem...amíg a képembe nem ragad!

#44 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 8:25

Szerintem az õszi ökörnyál jobb, mint -15fok-ban legeltetni.

#45 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 9:14

Mongol! Szerintem az idõjárási körülmények jobbak, amelyben az ökörnyálak megjelennek, mint a - 15 fokhoz kapcsolódó tevékenység...

#46 ranger

ranger

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 16:29

FuriosoHát szóljál be nekik!

#47 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 16:58

ranger! Mit érek vele? Nem ismered azt a mondást, hogy mindenki panaszkodik az idõjárásra, de senki nem tesz ellene semmit. Egyedül kevés vagyok...

#48 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 17:08

Multkor próbáltam az esõtáncot, de lehet, hogy eltoltam egy lépést, mert csak a szél lett nagyobb.De ahogy Galla mondta, honnan tudják az indiánok, hogy hogy hogy kell járni az esõtáncot?Begyakorolják? Ha begyakorolják, gyakorlás közben honnan tudja az esõ, hogy gyakorlás, vagy már az igazi tánc?Jól van, már a két angol bitter beszél belõlem.

#49 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 29. - 17:13

Az se baj Mongol! Az a lényeg, hogy jól érezd Magad...

#50 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 13:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol: Multkor próbáltam az esõtáncot... [/QUOTE]Szerintem Mongol gyakorol. És már megy neki! :D Hagyd abba egy picit! Kérlek! Posted Image Csak amíg lovagolok egyet! Köszi! Posted Image

#51 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 14:57

Pedig igazán pihenhetne most egy kicsit. Táncoljon éjszaka. :D Más: télen ha kimentek terepre, nem féltek hogy a hó alatt esetleg jég lehet amin elcsúszhat a ló? Én hallottam nagy esésekrõl beszámolót, amit sajnos a ló lába sínylett meg, de alaposan.

#52 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 18:09

Pluto!Nem félünk. Aki fél ne üljön fel...Általában ismerös terepen közlekedünk, ha nem akkor terepszemlét tartunk. Lépünk, vezetjük a lovakat stb.Ismerös terepen, teliholdnál, térdig érö hóban vágtázni csudajóóóóóóóóóóó :D

#53 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 10:56

Hiába öltöztem be indiánnak és hiába jártam el az "elég az esõbõl" címû misztikus táncom.., nem jött be .. :mad: :( egy hónapja nem láttam lovat.. váá [ Október 17, 2004, 10:56: Az üzenetet átszerkesztette: tötõ Zsó ]

#54 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 12:05

Zsó! Nem akarod megtanítani nekem? Sok kicsi sokra megy...Nagyon kaki idõ van,az utcánkból alig lehet kijutni.

* kicsi Join  :wink: 


#55 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 14:29

Vegyél fel egy hasítottbõrbõl készült, az oldalán fityegõkkel ellátott indiánnacit, ha nem hosszú a hajad akkor egy parókát, fesd ki az arcod alkoholos filc-cel, gyújts tüzet a szobád közepén a lovas posztereidbõl ( Posted Image ), csinálj egy voodoo bábut belegyúrva egy darabot ebbõl a trutyi idõbõl, dobd a tûzbe, ugráld körbe a félhomályban, és koncentrálj a napos, száraz, igazi lovazós idõre .. :D :D :D (gondolom h van annyi eszed Posted Image de kinepróbáld)

#56 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 14:51

idézet:
Eredeti szerzõ: tötõ Zsó: fesd ki az arcod alkoholos filc-cel, gyújts tüzet a szobád közepén a lovas posztereidbõl ( Posted Image ) [/QUOTE]Alkoholos filc: Posted Image Asszem az nem fog lekopni,úgyhogy akár be is állhatok hivatalos "elég az esõbõl" táncosnak,egy ideig nem kell újrasminkelni! Posted Image Posted Image Hohohó! El a patákkal a lovasképeimtõl! Hogyisne! :eek: [ Október 17, 2004, 14:52: Az üzenetet átszerkesztette: Join Up ]

#57 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 17:43

Helló csajok! Úgy látom valakinek már jól megy az antiesõtánc, mert itt kisütött a nap! :D Holnapra napos, tiszta idõt mondanak. Menjetek lovagolni! Posted Image Helyettem is. :rolleyes:

#58 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 20:59

Mondtam én,hogy sok kicsi sokra megy! Szerintem lassan óradíjban kéne dolgoznunk,nem,Zsó?Egyébként helyettem is menjetek. Legközelebb 27-én jutok lóhoz. Posted Image

* kicsi Join  :wink: 


#59 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 14:26

Reggel gyönyörû sûrû köd volt, de elmúlt és most verõfényes napsütés van. :rolleyes: Egye fene ebben az idõben is hajlandó vagyok lovagolni! Posted Image Duna-part bjutiful! Múlt csütörtökön 4x mentem le. 1x szõrén, kötõfék-vezetõszárral Izoldán, másodszor lábon levezettem Fényest, aki nagy hörpögések közepedte ismerkedett a vízzel, harmadszor pályázás után Szávával (hétvégén õt is eladták :( ), majd már sötétben 3 kuttyal. Kezdenek keveredni a színek: sárgás-zöldes-barnás-vöröses lombok szegélyezik a szürke vizet. Posted Image

#60 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 16:52

Számomra az õsz eleje/tavasz az igazi lovaglóidõ, amikor már/még nincsen fullasztó meleg, kicsit hûvös vagy langyos az idõ, az ég szikrázóan kék, sehol egy vattapamacsnyi felhõ és lágy szellõ simogatja az arcomat. Ilyenkor szinte életre kelnek a színek, az õszi lomboktól káprázik a szemem, hallgatom a levelek susogását, a lábunk és a paták alatt ropogó avar hangját, beszívom a friss föld illatát és valami földöntúli melegség járja át a szívemet. Tavasszal nézem a fakadó rügyeket, az imitt-amott újra felbukkanó zöldet, szinte érzem a puha talajt a lábam alatt, vagy a ló patája alatt, ahogy azok lágyan összefonódnak és hálát adok Istennek, hogy van szemem, amivel láthatom, van fülem, amivel hallhatom, van orrom és bõröm, amivel érezhetem ezt a csodát!A nyárnak és a télnek is megvan a maga varázsa... Például amikor szaharai körülmények között sárgombócok keletkeznek a szememen összegyûlt porból, amikor a rámrakódott homoktól úgy nézek ki, mint egy barokk rizsporos parókás baroness, vagy amikor már nincs rajtam olyan ruhadarab, amit csak azért nem vettem le, mert a cenzúra nem engedi Posted Image Viszont nincs annál csodálatosabb érzés, mint mikor simogatóan meleg idõben egy-egy patakon átlovagol az ember, amikor beér az erdõ fáinak enyhítõen hûvös árnyékba, vagy amikor szõrén ülve lemegy a Dunához úsztatni, s a ló játékos kedvében össze-vissza fröcsköli - majd aztán az az érzés, ahogy csöpögõ farmernadrágban megkísérli a ló hátára való visszajutást, majd egész úton hazafelé azért fészkelõdik, mert cuppog a feneke alatt a nadrág. Közben a ló nyakában ott fityeg az összekötött edzõcipõ és az ember talpát csiklandozza a langyos szellõ. Mmmmmmm...A pata alatt ropogó hónak és a csípõs hidegnek is ugyanolyan csodálatos hangulata van, mint a nyári lubickolásoknak, csak kicsit más érzés, mikor a kezem annyira összefagy, hogy az ujjaimat szinte megmozdítani sem vagyok képes. Viszont ilyenkor a csend, a friss, hideg levegõ, a hótakaróról visszatükrözõdõ napfény, amely szinte megvakít kárpótol mindazért, hogy a -x fokban a hátsó felem és a nyereg szinte egybefagyott...Mindig más az az idõjárás, ami az ember lelkét igazán megérinti. Ez részben a beállítottságtól, részben a pillanatnyi hangulattól függ - és szerintem sokkal erõsebb hatást vált ki az, ha az ember az alaphangulata miatt lát meg olyan dolgokat a természetben, amelyek szinte megállítják körülötte az idõt, mintha az ember csak hagyja, hogy eluralkodjon rajta az idõjárás, a színek és hangok és mindez együttesen teremtsen benne egy új hangulatot. Teljesen mindegy, hogy éppen milyen az idõ, ha az ember lelke kész befogadni azt a szépséget, ami kívülrõl sugárzik felé és képes annak csodálatára és arra, hogy átadja magát a lét élvezetének... Mmmmm... Posted Image Azt hiszem, ez kellõképpen filozofikusra sikerült, de már rámfért egy ilyen "gondolatáramlat" kiadása magamból, ne haragudjatok :rolleyes:

#61 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 23:28

Ha máskor is ilyen van, ne fogd vissza magad! Posted Image Öröm volt olvasni, szívembõl szóltál...

#62 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 25. - 23:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Ha máskor is ilyen van, ne fogd vissza magad![/QUOTE]Szerintem is. Csak gyere egy jobb topicba!(PKN Saloon, de psztt!) ;)

#63 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 0:01

[url="http://"http://www.paci.hu"]Mindennek megvan a maga helye.[/url] ;)

#64 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 12:07

Smoft! Ez szép volt! Posted Image Rc! Ez nem volt szép! :rolleyes: ;)

#65 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 20:03

redface.gif pirul-pirul Posted Image Ti is szépnek találtátok a mai napot?Én amikor kinéztem az iskolánk egyik ablakán és megpillantottam a ködbe burkolózott Naszályt és a melegen símogató napfényt, kicsit elfelejtettem a sok gondomat-bajomat és a fáradtságomat, ami egész nap a nyakamon ült. Aztán hazafelé az úton bokáig érõ avarban bandukoltam, a langyos szellõ néha meg-megcsiklandozott és végre azt érezhettem, amit már nagyon régen nem: nyugalmat. Legszívesebben kilovagoltam volna egy erdõbe, ahol az út fölé boruló fák betakarnak, elrejtenek a világ elõl és ahol egyedül lehetek. Ez minden vágyam - hogy egyszer lehetõségem legyen arra, hogy azt tehessem, amit a szívem diktál vagy amihez hangulatom van. Nem is kellene hozzá más, csak egy négylábúan is botladozó társ. Nem véletlenül nem lovat írtam. Sok olyan személytelen élményem volt már, amikor nem tudtam feltétel nélkül bízni az engem hordozó állatban, s ezért nem tudtam igazán élvezni azt, amiben részünk volt. Egy olyan társra vágyom egy ló személyében, akivel lélek-fonalainkat összefonjuk és együtt lehetünk része a világ nagy szõttesének...éljen, éljen a szentimentalizmus... Posted Image Nem kívánom azt, hogy legyen mindig olyan szép és szívet-lelket simogató idõ, mint ma délután - hiszen akkor nem tudnám mihez viszonyítani szépségét, és nem lenne igazi értéke...Csillagfényes éjszakát mindenkinek! (ha nem is az égen, Magatokban biztos találtok csillagokat! ;) )

#66 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 0:51

Posted Image Szép, õszi hangulat. Jó nyugis világ. Naszály.Hol is van? Valami halastavak vannak arrafelé nem? És tudsz lovazni a környéken?

#67 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 1:08

Csuti, hogy te milyen vagy!? Ja, már ismerkednek a csikók a kantárral... ez is olyan õszi dolog.

#68 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 7:10

Milyen??? Posted Image Posted Image Nagyon szeretem a ködöt! Úgy lezárja a teret. Búrába foglal.Egyetlen hátránya: veszélyes a közlekedés. Remélem a párom biztonságban felér pestre.Délutánra fel fog oszlani, gyönyörõ tiszta idõ lesz és én megyek lovagolni!!!! Posted Image

#69 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 8:53

Én nem megyek. Maradok . Posted Image És egy pici köd sincs. Nincs burok. Verõfény, színorgia. Válsztanom kell: felülök, vagy kattogtatom a masinát. :mad:

#70 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 9:05

Ez nem kérdés! :D Irány öltözni, pucolni, nyergelni!

#71 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 12:21

És nehogy kattogtatni merj!! Még a végén megpukkadunk.Tegnap én is rohantam kifele, gondoltam itt az ideje élvezkedni a napsütésben, az õszi levelek közt... végül holdsütés lett belõle, kellemes hõmérséklet, szélcsend... más biztosan le tudná írni szépen is, én csak újra ás újra átélem itt a klimatizált irodában, és még akkor is szép, ha közben leüvöltötték a hajamat, amiért a szántóföldek melletti földúton merészelek lovagolni. De ez már nem is tartozik ide.

#72 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 12:35

Pedig most lógni fogok egy órányit. Irány a csikótelep. Pszt! A telihold tegnap tényleg jól világított. Mondtam is magamban, micsoda mázlista aki most ki tud menni! Közben "büntiben" gereblyéztem a diófa lombját. Hogy miér holdvilágnál? Hát ellóztam a délutánt na. redface.gif

#73 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 8:57

Õszi búcsú Tegnap elkértem anyukáméktól az autót és azzal mentem ki a lovardába. Máskor is történt ilyen azzal a különbséggel, hogy most azért kellett, hogy el tudjam hozni az összes cuccom a loviból.Elkértem a legmegbízhatóbb lovat, a telep szemefényét, a tenyészszemle-gyõztes Hohenstein Izoldát, mert amióta Bánatot eladták, azóta nem voltam terepen. Nagyon izgultam, hogy ne jöjjön közbe semmi, ne sántuljon le, ne elõzzön meg valamelyik lovas, de szerencsére minden stimmelt. Felhoztam a legelõrõl, megpucoltam, átállítottam a kantáromat arra a hatalmas fejére, hevedert cseréltem, mert az én 125 centisem messze nem érte át az óriáskancát és izgulva, mint egy elsõterepes vágtam neki az útnak. Kedvenc kísérõkutyám Bundy is jött velem, így minden olyan volt, ahogy a legjobban szeretem.Bánat és Izolda apáról testvérek. Külsõre -a színüket leszámítva- nem hasonlítanak, de személyiségre igen. Nyugodtság, megbízhatóság, nézegelõdés és ha kitapasztalják, hogy ez egy lágyszívû lovas (lásd én Posted Image ), akkor egyre sûrûbben és egyre erõszakosabban próbálnak legelészni menet közben. Régen ültem már Izoldán, el is felejtettem mennyire kényelmes az ügetése. Nem csoda hát, hogy minden kezdõnek és gyereknek õ a kedvence.Szépséges volt a Duna-part! Mindenfelé sárguló-barnuló levélszõnyeg. A traktorok által lejárt földút kissé nyálkás volt az utóbbi napok ködétõl. A kedvenc utamat jártam be. A löszfal tetején még egyszer leszálltam és körbenéztem a horizonton. Áttapicskoltunk a vízparton a másik feljáróhoz, majd hazamentünk. Tökéletes volt, pont így akartam!Gyorsan megetettem a 7 kutyát, két láncon lévõt még megsétáltattam a parton, rohangáltak eszeveszetten, õk nem érezték azt, amit én. Elkezdtem kihordani a cuccokat a kocsiba. Ruhák, bakancs, nyereg, kantár, pucolók, alátétek... Hamar megtelt az autó. Bundyéknak mondtam, hogy vigyázzanak magukra, de sajnos õk nem értik. Hogy fognak örülni, ha meglátogatom majd õket! Ember nem volt a közelben, így csendben, angolosan távoztam... Szüleimnél kipakoltam mindent, nyeregtartó híjján a földre raktam a nyergem, a régi szobámban. Nõvérem megjegyezte, hogy "jó" szag lesz a szobában. :D Alig szóltam valakihez, a családom tudta, hogy miért vagyok morcos... Aztán csak összeszedtem magam.Hihetetlen, hogy vége...Még szerencse, hogy hétvégente bármikor meglátogathatom õket, ha arra járok! Posted Image

#74 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 13:29

Van erre gyógyszer. Nagyon hamar keresel egy jó ficánkolós lovat és felülírod a RAM-ot, a ROM-ból meg úgyis elõszded majd ami kell.(Nem is tört el a mécses?) Zsuzska, csakazértis! [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/images/pic6427893.jpg"]Kisvörös[/url]Valaki írt már ma valahol az õszi [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/images/pic6428117.jpg"]kerti hangulat-ról.[/url]

#75 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 13:53

Fec! :D (Még nem. Csak egy kis ürességet érzek.)Ja! És este olyan gyönyörû narancsos-sárgás volt a hold, hatalmas volt és alacsonyan tanyázott. Hídat rajzolt a Dunára! Posted Image Szatír kutya meg vízes-homokos tappancsokkal ugrált a ruhámra! :D [Hi-hi! Ez rímel! :D Nem direkt volt!] [ Október 29, 2004, 13:54: Az üzenetet átszerkesztette: Csuti ]

#76 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 14:06

Nem is narancssárga. Vagy nem egyrõl beszélünk? Egészen friss, ma hajnali, kézi (el) [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/images/pic6427874.jpg"]sütés[/url]!Késõn kelt a pék, a kiflirõl lemaradt.

#77 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 14:12

Posted Image Szép fotó!Én a tegnapi esti 6 órai zsömlérõl beszélek. :D

#78 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 13:38

Irány az idei tél elsõ havazós terepe! Posted Image

#79 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 14:04

Nem is marad meg, így mi értelme?

#80 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 11:49

Nekem a tegnapi havazós élményem nem lesz a legkedvesebbek listáján. Blue-val reggel 8 óta kint voltunk ebben a szibériai hidegben a lovardában (én 7-kor ott álltam a hév-megállóban, és csak fél óra múlva jött a szerelvény, szóval már ott is jól átfagytam), és az elején komolyan majdnem sírógörcsöt kaptam. A kezeimet nem éreztem, a kesztyû nem használt semmit, viszont amikor nyergeltem-kantároztam a vendégeknek, muszáj volt levennem, mert kesztyûben nem tudom a szíjakat becsatolni. Tök rossz volt... A fejem is fájt, mert a sapka ellenére is átfûjt a szél rendesen, szóval király volt. De az vicces volt, amikor Félixet visszavittem a krámjába, és ahogy mentem visszafelé, a szél megemelt, és kb 20 centit hátralökött :D Minden esetre ha már esik a hó, úgy essen, hogy a széltõl ne vízszintes irányban "szállingózzon", és maradjon is meg. Mer' így nem szeressük eztet Posted Image