Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holsteini


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
479 válasz a témához

#441 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 11. - 0:45

Köszönöm Pali a válaszod! Tavaly hívtalak telefonon, akkor Cannizaro után érdeklõdtem, abban maradtunk, hogy elszaladok megnézni, de azóta is szaladok :) Ez jó hír, mert eddig nem jöttek hozzánk sütni ha jól tudom. Sajnos a német tudásom nem túl precíz, ezért nem levelezem velük. Amikor írtam akkor is vebfordítással fordítottam az meg szerintem olyan nekik, mintha egy ukrán ragzaná nálunk a magyarot. Kíváncsi vagyok milyen mént ajánlanának a kancámhoz. Cascaront csak képen láttam. Hallottam meg olvastam is, hogy külsõre erõsen telivérezett. Az én kancám is erõsen telivérezett 17 éves és még nem volt csikója. Sok tenyésztõvel, állatorvossal meg szerinte hozzáértõvel beszéltem és nagyobbik hányada azt tanácsolta, hogy elsõ nekifutásra inkább egy ne túl robosztus ménnel fedeztessek, hanem inkább egy telivérezettebbel. A másik fele azt mondta, hogy tök mindegy, hogy mekkora és milyen a mén, mert a csikó nem nõ sokkal nagyobbra a kancában. A lényeg, hogy egy jó csikót akarok. Mivel nem volt még csikója nem akarok 1000 eurokat kidobni az ablakon, viszont nem más ménnel sem akarom fedeztetni. A másik nagy bajom, hogy a barátnõm el kezdte lovagolni. Óriási kedvel és nagyon profin ugrik. ilyet még nem láttam, amikor elõször próbáltuk még a cavalettit is ugrani akarta. Szinte nem lehet leszedni az akadályokról. El kezd ugrani és mindent ugrana, abba sem akarja hagyni. 2 éve vették ki a versenyzésbõl. 17 éves de olyan, mintha egy fiatal szeleburdi jószág lenne. Már olvastam róla ebben a topicban+ kérdeztem már róla, de senki nem válaszolt. Annyit kérdeztek, hogy mi a származása... Úgyhogy csikót is akarok, de azt is akarom, hogy a barátnõm el kezdjen vele versenyezni meg ugye már 17-18 között van. Már kicsit késó van és nehéz összeszedni a gondolataim, de ami most eszembe jut azt leírom. Jóéjt

#442 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 11. - 18:55

Nincs, csak csikóbélyegzési jegyzõkönyvem van. :kir: :kir: :kir: :kir: :kir: :kir:


Szia K1.
Hortobágyon született?
A lányom lovának is Polonéz az anyja.
A csikóbélyegzési jegyzõkönyvben szerepelnek az anyai nagyszülõk?
Nagyon sajnálom, hoy nem neked lett szánva az a mén.Kezdtem beleélni magamat, hogy lovak terén nászok leszünk :D .Nekem nagyon tetszet.............Bár ki tudja talán Cannizzsaro révén.
Üdv.

#443 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 21:22

Szia K1.
Hortobágyon született?
A lányom lovának is Polonéz az anyja.
A csikóbélyegzési jegyzõkönyvben szerepelnek az anyai nagyszülõk?
Nagyon sajnálom, hoy nem neked lett szánva az a mén.Kezdtem beleélni magamat, hogy lovak terén nászok leszünk :D .Nekem nagyon tetszet.............Bár ki tudja talán Cannizzsaro révén.
Üdv.



Természetesen van útlevele, származási lapja, mindene ennek a kancának, mivel versenyzett is. Apja Le Matin, anyai apja Leopárd, anyai dédapja Merengõ I-24. Tenyésztõje Dr. Pallós Andrea. Díjlovaglásban versenyzett, most Sargon-tól (Sandro Hit x Pik Bube) van csikója.

Menta Pátyon

Edited by K.1, 2011 január 12. - 21:25.


#444 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 13. - 20:25

[quote name='K.1' date='2011.01.12, 21:22' post='862845']
Természetesen van útlevele, származási lapja, mindene ennek a kancának, mivel versenyzett is. Apja Le Matin, anyai apja Leopárd, anyai dédapja Merengõ I-24. Tenyésztõje Dr. Pallós Andrea. Díjlovaglásban versenyzett, most Sargon-tól (Sandro Hit x Pik Bube) van csikója.


Nagyon tetszik Menta.
Ezek szerint nincs rokonság a mi lovunk és a te mentád között
Már rédebben írtam, a mi kancánk (Biala) anyai oldala -Plonéz 1991 pej kanca -Apa: 208 Roberto
-Anya:871 Lining

#445 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 16. - 8:20

Ha nyilvános, akkor bemutatod nekünk a holsteini kancá(ka)t? :gm:
Annak ellenére, hogy javában én is Hortobágyon fedeztettem.

Mire gondolsz? Milyen ménnel? :rolleyes:



Szerintem te már jobban tudod mint én, hogy melyik lovamnak, melyik méntõl van csikója és hogy hol fedeztettem. :ang:

#446 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 16. - 10:53

Szerintem te már jobban tudod mint én, hogy melyik lovamnak, melyik méntõl van csikója és hogy hol fedeztettem. :ang:



Köszi! :D De sajnos akkora ménesed van, hogy nem tudom követni. Meg túl ritkán járok nálad tanya viziten. :)

Strogoffe-t ismerem csak a holsteini kancák közül, a többit nem. (ha van)

De azt nem vágom, hogy milyen hortobágyi ménnel fedeztettél. (Ha jól emlékszem az õsszel láttam 1 Limoncello II-es csikót.)

#447 babewyne

babewyne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 20. - 20:19

Sziasztok! Egy Luca nevû kanca felõl szeretnék kérdezõsködni, hátha tud róla valaki, valamit... A törzskönyvi száma: GN953270000, az apja Lucky Lionell, az anyja Veilchen VII. A lovam származása után nyomozok, az útlevele szerint õ az anyja.

#448 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 20. - 20:21

És mi van az útlevélbe írva?

#449 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 21. - 7:23

Sziasztok! Egy Luca nevû kanca felõl szeretnék kérdezõsködni, hátha tud róla valaki, valamit... A törzskönyvi száma: GN953270000, az apja Lucky Lionell, az anyja Veilchen VII. A lovam származása után nyomozok, az útlevele szerint õ az anyja.


Luca tenyésztõje Dolmány János Pogányról, egykori tulajdonosa pedig dr. Reményik Andrea (Mosonmagyaróvár). Próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot. :)
Annyit tudok még, hogy anyai nagyapja: Silvester, illetve hogy 2000-ben Cser Attila ment díjugratásban vele (Lucával) pár versenyt.

#450 babewyne

babewyne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 21. - 9:13

Reményik Andrea van bejegyezve Lugánó útlevelébe is tenyésztõként, pár hónapja már keresgéltem valamilyen elérhetõsége után a neten, de csak egy lakcímet sikerült találni. Hátha Dolmány Jánossal nagyobb sikerrel járok... Köszönöm szépen az infókat!

#451 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 24. - 22:52

R.I.P. Caretino :(

#452 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 3. - 8:54

Sziasztok, hoztam pár képet:


Castor 27 évesen:


Posted Image



Posted Image


Posted Image

#453 Faolinca

Faolinca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 7:24

Sziasztok, hoztam pár képet:
Castor 27 évesen:
Posted Image
Posted Image
Posted Image

ÓÓÓ, Castor, a szerelmem :D

Van valakinek képe Charisma II-rõl??? Megtanulmányoznám, mert a szivemcsücske kanca tõle van.

#454 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 9:31

A ló, akinek megállt az idõ :D

Sziasztok!
Hoztam a liblingemrõl pár nem olyan régi képet.
Most épp 27 éves Castor:
Posted Image
Posted Image

Posted Image

Posted Image


Edited by Franke, 2011 június 6. - 9:32.


#455 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 6. - 9:51

Tiszta mátrix :D Van egészalakosis :D

#456 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 15. - 11:55

Tiszta mátrix :D Van egészalakosis :D


Az is 27 éves? :D

#457 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 14. - 22:19

Sziasztok! Érdeklõdnék, hogy Alcatraz leszármazottakkal vannak-e, illetve ha igen, milyen tapasztalatok vannak? Elõre is köszönöm a válaszokat!

#458 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 20. - 14:22

Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy Alcatraz leszármazottakkal vannak-e, illetve ha igen, milyen tapasztalatok vannak?

Elõre is köszönöm a válaszokat!



Jó nagyok, késõn érõek, jó fejûek, nem különösebben extra képességgel. (Ez csak saját tapasztalat, 2 utód alapján :) )

#459 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 26. - 17:50

Jó nagyok, késõn érõek, jó fejûek, nem különösebben extra képességgel. (Ez csak saját tapasztalat, 2 utód alapján :) )


Köszönöm. Hasonló információkkal láttak el mások is, mondjuk ez a kanca amirõl szó van, szerintem pont lehetne nagyobb is.

#460 Viviána

Viviána

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 5. - 22:50

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Lovat szeretnék venni, és találtam is egy számomra megnyerõ lovacskát. Díjugratásban versenyzek és erre a célra is vásárolnám a lovat. A ló anyai nagyapja egy bizonyos Lord Major lovacska. Sajnos semmi infót nem találtam róla.. Tud bárki bármit errõl a lovacskáról? Eredmények stb.
Elõre is nagyon köszönöm! :)

#461 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 23. - 21:47

Nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok Mindenkinek! K.1

#462 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 19:08

Az is 27 éves? :D



Franke csak neked, csak most.. :D az ígéret szép szó alapon:


Posted Image

28 évesen Castor... :)

Na és persze az elmaradhatatlan szöveg:

A ló az a holsteini, a többi pedig az akar lenni. :D

#463 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 12. - 18:57

Köszönöm! :) Több mint 1 éves ígéretet nem elfelejteni csak a legnagyobbak sajátja! :yeah: :cool:

#464 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 12. - 21:12

:) Már tavaly is volt róla, de az nem sikerült jól, inkább középszerû lett Az én hibámból. Az öreg idén megkegyelmezett, és legalább 12 másodpercig mozdulatlan volt. Egyszer. :kir:

#465 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 12. - 21:39

Sziasztok!

Egy holland oldalon találtam egy hirdetést, kanca csikót árulnak. Hollandiában tenyésztett holsteini. Vélemény?

Videó:

#466 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 12:15

Szerintem nyugodtan megveheted! :)

#467 shutterfly

shutterfly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 347 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 12:38

Szerintem is.

#468 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 18:57

Kicsit sokallom az árát. 1 hónapja, mikor megjelent a hirdetés írtam mailt a tulajdonosnak. Akkor 20.000 euro-ra tartotta. Most hétvégén kaptam tõle megint levelet, hogy már csak 12.500 euro .... :D

#469 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 15. - 7:48

Lehet, hogy ott is kevés a széna. :)

#470 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 15. - 10:36

Nagyon szép :) A nyaka, fara, mozgása :)

#471 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 16. - 9:08

Kicsit sokallom az árát. 1 hónapja, mikor megjelent a hirdetés írtam mailt a tulajdonosnak. Akkor 20.000 euro-ra tartotta. Most hétvégén kaptam tõle megint levelet, hogy már csak 12.500 euro .... :D


Akkor még várj egy kicsit! :D

#472 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 17:39

Sziasztok!
Megjelent az idei körunglista a holsteini szövetség honlapján. Több lónak is van ,,magyar" vonatkozása. Mivel lusta vagyok leírni, inkább fejtsétek meg a többi topikban már ismert rejtvény keretében... :gm:

12. Calais
15. Cantulus (õ csak szimplán érdekes a rokontenyésztés szempontjából. De K.1 fórumtárs talán felismer némi magyar vonatkozást is. :) )
22. Casio Royal
43. Chupalino

A származások: http://www.holsteine....php?idart=4486

#473 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 3. - 20:42

cantulus származása érdekes kancacsalád apa anya egy család ráadásul közeli és gondolom strogoffra gondolsz :ang: :ang: :ang: egyébként vemhes :dev:

#474 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 9:53

Azon gondolkoztam, milyen nehéz lehet nekik évrõl-évre ennyi C-betûs nevet kitalálni, ami még nem volt. :D

#475 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 10:44

tele is vannak számokkal meg alternatív írásmódokkal, kitalált, olaszosan hangzó szavakkal, amiktõl sírok. személyes kedvencem a létezõ szavak orbitális nyelvtani hibával ellátott verziói, mint lónevek (pl. chocochino).

#476 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 12:54

Biztos helyesen leírva volt már, és így meg lehet különböztetni, hogy ez egy másik ló. :D

#477 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 13:10

az tuti, mostanában egyre sûrûbben sírok fel a startlistát olvasva :D

#478 K.1

K.1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 541 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 14:44

Agropoint Cannizzaro a 20. születésnapja alkalmából idén, 2013-ban kedvezményesebb áron várja a kancákat. Most csak 55 ezer Ft-ért fedez!!!

Agropoint Cannizzaro

Kancák panzióztatására van lehetõség, 1200 Ft/nap.

#479 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 7. - 19:00

Bemutatnám március 28.-án született csikónkat Castort.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
Castor-Agropoint Canisaro-Corofino 2- Roberto

Bocsánat túl nagyra sikerûlt, ha valaki tudja méretezze át legyenkedves.

#480 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 14. - 20:20

Elment Contender