Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóherba


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#121 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 8. - 18:37

Annak szerintem istenifinom illata van. :) Ha már írtam ide: ha csináltam egy 3 hónapos kúrát és akarom megint, mennyi időre kell szüneteltetni az etetését?

Edited by Titok, 2007 július 8. - 18:38.


#122 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 12. - 10:29

Hellóka,

én 6 éve adom folyamatosan a Lóherba keveréket. Na persze, ez pár évig nem ilyen néven futott, de az összetevõk hasonlóak. Madonna Csillag nevû kancámnak- ami már apué- semmi baja, él és virul. Legnagyobb örömömre. :yeah: Olvastátok már a törtnetünket???? :eek: www-loherba.dzsar.hu

Almaecet: feltöltöttem egyanyagot a honlapra, nekem hasznosnak tûnik. Ráadásul Bárdos prof., aki a kísérletet csinálta, tanított az egyetemen, és Tomka Iván, a referencia, pedig kollégám! :D
Itt van: http://www.loherba.dzsar.hu/viewpage.php?page_id=9

Zsófi

#123 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 12. - 11:02

Vettem neki lóherbás keveréket, ami pata-szõr, izületre jó.


Sziasztok,
Én egy idõben vettem a pata, ín, izület gyógynövény keveréket, amit a Nagylovasban lehetett kapni és a Rózsahegyi Kft "készítette", keverte.
De több mint egy hónapja nem lehet beszerezni.
Ti honnan jutottatok hozzá? Vagy mást használtok?

Én arra használtam és bevállt, hogy a lovam lába szûrödésre hajlamos és a gyógykeverék hatására nem szûrödött, mert ha jól értettem, segítette a méreganyagok ürülését, valamint javítja a vérkeringést így nem alakult ki "pangás" a lábában.

Ha esetleg tudtok valami más beszerzési forrást vagy ötletet ílyen hatású gyógynövény keverékre akkor azt nagyon megköszönném.

Lóherba, Gratulálok a kisfiad születéséhez!

#124 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 13. - 20:35

Valahol olvastam hogy kúraszerûen célszerû adni. Pluto: ne máááá!!! most akartam venni a nagylovasban........ :(

#125 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 14. - 8:15

Pluto: ne máááá!!! most akartam venni a nagylovasban........


Nem akarlak elkeseríteni, de még fel is iratkoztam, felírták a telefonszámomat, hogy azonnal szólnak, ha jön, veszek vagy 6 csomaggal......
Én is hetente hívom õket és semmi.

Légyszíves, ha valaki tud egyéb beszerzési forrást, akkor ossza meg velünk.
Nagyon köszönöm

#126 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 14. - 16:12

Õket már hívtam. Hétvégén zárva vannak és hétköznak 4ig vannak nyitva és Erdõkertesen vannak. Sajnos nem tudom megoldani hogy munkaidõben elmenjek. Ha nem találok mást akkor majd szabit veszek ki és kibumlizok hozzájuk.

#127 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 14. - 17:55

Postán nem küldenek utánvéttel? :rolleyes:

#128 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 16. - 14:26

Említett kiszállítást, de elég drága volt. Mindegy. Ha nem találok mást akkor ez lesz a megoldás.

#129 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 16. - 15:30

Sziasztok! Lenne egy-két kérdésem. Bár sajnos nincs meg a könyv nekem, ezért is kérdezek töletek, hátha ti tudjátok a választ. SÖt bizti vagyok benne :D . Milyan növények adhatóak köhögésre, mi a leghatásosabb közülük, és mennyit kell adni belöle? Milyen növények adhatóak lábprobléma kezelésének segitésére, vmint megelözésére, és abbol mennyit? Mit ajánlotok leginkább? Elöre is köszi:)

#130 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 18. - 16:50

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem. Bár sajnos nincs meg a könyv nekem, ezért is kérdezek töletek, hátha ti tudjátok a választ. SÖt bizti vagyok benne :D .

Milyan növények adhatóak köhögésre, mi a leghatásosabb közülük, és mennyit kell adni belöle?
Milyen növények adhatóak lábprobléma kezelésének segitésére, vmint megelözésére, és abbol mennyit? Mit ajánlotok leginkább?

Elöre is köszi:)


Szia

Legegyszerûbb ha elkészítve megveszed a gyógynövénykeveréket és naponta egy maroknyit adsz a lónak.Vagy megveszed a könyvet és elolvasod.

#131 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 21. - 15:33

ÖRÖMMEL JELENTEM HOGY TEGNAP MEGÉRKEZETT A NAGYLOVASBA A LÓHERBA!!! Én ma már vettem is egy zacsival. :)

#132 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 19:56

Akkor kérdezek még egy két kérdést. :) A köhögésre való keverék, az jo az olyan köhögésre ami elég ritkán jön elõ(mmint nem köhög folyamatosan a boxban, nem megfázás eredménye sztem) sztem a portol munka közben köhhint egyet?? Néha boxban egyet-kettöt. De nem jellemzöen köhög. Ilyen száraz köhögés (nem tudom lovaknál van e hurutos). Igazából nem tudom mitöl van, de én erre a száraz meleg poros levegöre gyanakszom. Bár a munka elején nem jön ki neki, csak késöbb (függetlenul, ha csak sétálok vele is köhhint kettöt husz perc fél ora után). És gondoltam ha már ilyen jonak mondjátok, akkor hétvégén ugyis felmegyek pestre és veszek egy zacsinyit. Egy zacsi (1,5 kg) mennyi idöre lesz elég? Vagy egyböl többet érdemes venni? Mert én elég ritkán járok pestre, csak azért kérdem. Bár végulis ugy vagyok vele, h lehet érdemes kiprobálni, akármilyen is a köhögés, ha elmulik, akkor szupi, ha nem, hát nem olyan ördöngös az ára, mint mondjuk egyéb horror áru logyogyszernek. köszi Ja, és a József köruti nagylovas boltban is kapható ez a keverék?

#133 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 30. - 9:28

Szia Milagn,

nem tudom, megvetted-e már a keveréket..
Elsõ ránézésre sarlatánságnak tûnhet, de a keverék használ a hurutos és a száraz köhögés esetén is.
Elvileg nem így kelene a fitoterápiát mûvelni, de a gyakorlat mást mond. Tehát nyugodtan adhatod a lovadnak, a lényeg a rendszeresség.
Ha érdekel, itt olvashatsz róla: http://www.loherba.dzsar.hu/viewpage.php?page_id=15

A könyvet pedig érdemes megvenni vagy legalább kölcsönkérni, elolvasni, mert elõvigyázatosan kell használni a gyógynövényeket, még a kész, másoknak jól bevált keverékeket is!

Üdv, Zsófi

#134 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 30. - 10:04

A légzéskönnyítõ szerek közül feltettem néhányat ide:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=505770

A gyógynövényeket ez tartalmazza:

SALVANA PS almával és sárgarépával + gyógynövények
Ásványi anyag és vitamin takarmány kiegészítõ biskuit formában

Az almás-sárgarépás PS biscuit teljes beltartalmi értékein kívül különbözõ gyógynövényeket tartalmaz (ánizs, lándzsás útifû, édeskömény, aranyvesszõ, pettyegetett tüdõfû, kakukkfû, aranymenta, martilapu) melyek mind a hörgök és a légzõszervek tisztítását segítik elõ, nyugtató hatást fejtenek ki a lovak légútjaira és ellenállóvá teszik a külsõ irritáló tényezõket (por, kipufogógáz, virágpollen) szemben.

#135 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 10. - 14:46

Szia Lóherba! Elsősorban hozzád szól a kérdésem. Tudnál -e segíteni immunerősítő keverék összeállításában?Bár elég bika szervezetnek örvend a lovam,de ettől függetlenül szeretném bebiztosítani a bacik ellen. Összeállítom a mixet szívesen,csak a növény nevére,adagolási arányára lenne szükségem és persze a segítségedre.A súlya kb. 470-500 kg.Gondolom ez is számít. Használom a Lóherba könyvet,nagyon jó és eddig sok hasznát vettem! Előre is köszönöm!

Edited by parkjoe, 2007 szeptember 10. - 14:47.


#136 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 13. - 10:51

Szia Parkjoe, az immunerõsítés elég speciális dolog, de nem bonyolult. Legfõbb gyógynövényünk erre, a kasvirág (Echinacea), és az a tulajdonsága fontos a használatnál, hogy 3-4 hét alatt "felturbózza" az immunrendszert, aztán abba kell hagyni, különben "kimerül" a szervezet. Lovaknál nincs biztos adat az adagolás idõtartamára, azaz hogy mikor kell abbahagyni, de én 4 hetes kúrát csináltam egyszer a csikómmal, és valóban nem folyt az orra télen.. De, nem vittem versenyre, nem vittem idegen lovak közé, és nem volt elõtte beteg, fõleg nem fertõzött. Merthogy ezek mind számítanak. Tehát 5 hétig napi 15 gramm gyökérpor reggel és 15 gramm este, mehet neki. Aztán stop. Idõzíts úgy, hogy csinálsz egy ilyet szeptembertõl és késõbb január-februártól. Ez egy javaslat, módosíthatsz rajta.. És mindenképp adj neki fokhagymát a napi abrakba, azt megszakítás nélkül. Ez közvetve immunstimuláns, de még sok hasznos hatása van. Örülök, hogy használod a könyvet :yeah: , sajnos sokan csak megveszik, de nem hazsnálják ki a lehetõséget jó célokra.. :hupp:

#137 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 13. - 13:54

Egyébként ezek a növények (gyökérpor, kasvirág, stb.) bármelyik gyógynövényboltban gond nélkül beszerezhetõek?

#138 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 16. - 6:27

Ha már felmerült a beszerzés kérdése, én azt szeretném kérdezni, hogy a metroba láttam fokhagymaport asszem 1 kg-os kiszerelésben. Ez sózott vajon? Vagy ez adható lonak? Mert ha igen, akkor szivesen megvenném, nálunk a gyógynövényboltban nincs fokhagymapor, de nagyobb kiszerelésben nincs semmi (még fél kilós sincs). sajnos.

#139 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 16. - 18:23

Ha már felmerült a beszerzés kérdése, én azt szeretném kérdezni, hogy a metroba láttam fokhagymaport asszem 1 kg-os kiszerelésben. Ez sózott vajon? Vagy ez adható lonak? Mert ha igen, akkor szivesen megvenném, nálunk a gyógynövényboltban nincs fokhagymapor, de nagyobb kiszerelésben nincs semmi (még fél kilós sincs). sajnos.


A Metróban kapható port nem ismerem, de valószínûleg ez vendéglátósoknak készült kiszerelés.
Lovaknak való fokhagyma kivonatot, granulátumot lovasboltokban, állatgyógyszertárakban kaphatsz. Pl. nálunk (Equus állatpatika) is.

#140 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 7:59

Ha már felmerült a beszerzés kérdése, én azt szeretném kérdezni, hogy a metroba láttam fokhagymaport asszem 1 kg-os kiszerelésben. Ez sózott vajon? Vagy ez adható lonak? Mert ha igen, akkor szivesen megvenném, nálunk a gyógynövényboltban nincs fokhagymapor, de nagyobb kiszerelésben nincs semmi (még fél kilós sincs). sajnos.

Szárított fokhagymapor. Tavaly egész télen etettem. Nem mindegyik jószág kedveli, de könnyebben eszik, mint a friss, darabolt fokhagymát. 250 vagy 500 g-os kiszerelésben kapható a METRO-ban. Az ára is elfogadható, fejbõl nem tudom. Otthon magam is használom.

#141 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 8:06

A legolcsóbb és legtermészetesebb megoldást javaslom. Keresünk egy szabad kétórányi idõt. Fogunk egy kiló fokhagymát, gerezdre szedve vízbe áztatjuk kicsit, így könnyebben lejön a héja. Meghámozzuk. Felaprítjuk. Bal kezünkkel fogunk egy dunsztos üveget, jobb kezünkkel belelapátoljuk a fokhagymát. Az egészet leöntjük olajjal (Étolaj.) Etetésekkor egy evõkanállal lóállat ellátmányába tálaljuk. Elõnye agranulátummal szemben, hogy ha a lovunk világgá megy, a maradékot felhasználhatjuk levesbe, salátához, s nem vész kárba... :)

#142 amaliavil

amaliavil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 18. - 12:03

SZIASZTOK! Én is szívesen kipróbálnám a lovamnak a lóherbát , mert sánta a drága ,és senki sem tudja megmondani ,hogy pontosan mi is a baja. Amúgy teljesen jól van, amikor nem vagyunk odahaza ,akkor szorgalmasan igyekszik szétrugni a karámot unalmában . Ha jól értelmeztem akkor vemhesség alatt gyógynövényeket adni nem lehet . Mint amatõr lótartó azt kérdezem,hogy akkor mit adjak neki ,hogy megelõzzem a betegségeket,de a csikónak se legyen semmi baja ? Amália UI: Szegeden is be lehet szerezni a lóherbát?

#143 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 18. - 12:38

SZIASZTOK!
Én is szívesen kipróbálnám a lovamnak a lóherbát , mert sánta a drága ,és senki sem tudja megmondani ,hogy pontosan mi is a baja. Amúgy teljesen jól van, amikor nem vagyunk odahaza ,akkor szorgalmasan igyekszik szétrugni a karámot unalmában . Ha jól értelmeztem akkor vemhesség alatt gyógynövényeket adni nem lehet . Mint amatõr lótartó azt kérdezem,hogy akkor mit adjak neki ,hogy megelõzzem a betegségeket,de a csikónak se legyen semmi baja ?
Amália
UI: Szegeden is be lehet szerezni a lóherbát?

Valószínûleg azért sánta, mert rugdossa a karámot.

#144 amaliavil

amaliavil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 8:42

Valószínûleg azért sánta, mert rugdossa a karámot.



Sajnos nem azért sánta, már így vásároltuk ,mert úgy beleszerettünk ,hogy még így is kellett.
Az állatorvos szerint takarmányozási hiba miatt a bal elsõ lábán fellágyult a nemtudommi és csüdben elfordult az izület ,így ami a combján még oldalt fut két ínszalag az csüdben már elõl van.
Amália

#145 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 10:00

Sajnos nem azért sánta, már így vásároltuk ,mert úgy beleszerettünk ,hogy még így is kellett.
Az állatorvos szerint takarmányozási hiba miatt a bal elsõ lábán fellágyult a nemtudommi és csüdben elfordult az izület ,így ami a combján még oldalt fut két ínszalag az csüdben már elõl van.
Amália

Felteszem a Lógyógyszerek topikba az Ekodiar Horse nevû készítmény használati utasítását. Lehet, hogy ez segíteni tud, ha nem visszafordíthatatlan már a folyamat.

#146 amaliavil

amaliavil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 10:53

Felteszem a Lógyógyszerek topikba az Ekodiar Horse nevû készítmény használati utasítását. Lehet, hogy ez segíteni tud, ha nem visszafordíthatatlan már a folyamat.




Jó ,de hol szerezhetõ be az Ekodiar Horse ,és mi az ára ?
Egyébként ,ha tudnál adni egy e-mail címet ,akkor küldenék fényképeket a lábáról meg a bõrérõl ,amire az állatorvos Imaverolt írt fel,bár szerinte rendbe jött a bõre ,de a foltok mégsem múlnak el és most vemhes a drága és nem tudom hogy mivel lehetne kezelni .Sajnos azt nem engedhetem meg magamnak ,hogy hetente hívjam az állatorvost ,mivel a ló mellett 3 gyerkõc is van és építkezünk is.
Hátha volna valami ötleted arra ,hogy mi lehet a lábával ,mert azt elfogadom, ha nem jön rendbe a lába, de azt nem akarom ,hogy tovább romoljon.
Köszi Amália

#147 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 12:21

Jó ,de hol szerezhetõ be az Ekodiar Horse ,és mi az ára ?
Egyébként ,ha tudnál adni egy e-mail címet ,akkor küldenék fényképeket a lábáról meg a bõrérõl ,amire az állatorvos Imaverolt írt fel,bár szerinte rendbe jött a bõre ,de a foltok mégsem múlnak el és most vemhes a drága és nem tudom hogy mivel lehetne kezelni .Sajnos azt nem engedhetem meg magamnak ,hogy hetente hívjam az állatorvost ,mivel a ló mellett 3 gyerkõc is van és építkezünk is.
Hátha volna valami ötleted arra ,hogy mi lehet a lábával ,mert azt elfogadom, ha nem jön rendbe a lába, de azt nem akarom ,hogy tovább romoljon.
Köszi Amália


Az Ekodiár Horse pl. nálunk (Equus Kft.) szerezhetõ be.
A Cégünkrõl és a szállítási és fizetési feltételekrõl:
http://www.paci.hu/f...&...st&p=519292
Itt találhatók az elérhetõségeimet, de megadtam ezeket a paci.hu-n is.

Árak: 1 l 8020,- -10% 7218,- Ft
5 l 38339,- -10% 34505,- Ft

Várom a képeket!
De ezeket inkább tedd fel a pacira (Pl.: Lábproblémák topik). A kollektív bölcsesség jobban segíthet!

Szia:
BB

#148 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 16:27

Szia Parkjoe,

az immunerõsítés elég speciális dolog, de nem bonyolult. Legfõbb gyógynövényünk erre, a kasvirág (Echinacea), és az a tulajdonsága fontos a használatnál, hogy 3-4 hét alatt "felturbózza" az immunrendszert, aztán abba kell hagyni, különben "kimerül" a szervezet.
Lovaknál nincs biztos adat az adagolás idõtartamára, azaz hogy mikor kell abbahagyni, de én 4 hetes kúrát csináltam egyszer a csikómmal, és valóban nem folyt az orra télen..
De, nem vittem versenyre, nem vittem idegen lovak közé, és nem volt elõtte beteg, fõleg nem fertõzött. Merthogy ezek mind számítanak.
Tehát 5 hétig napi 15 gramm gyökérpor reggel és 15 gramm este, mehet neki. Aztán stop. Idõzíts úgy, hogy csinálsz egy ilyet szeptembertõl és késõbb január-februártól.
Ez egy javaslat, módosíthatsz rajta..
És mindenképp adj neki fokhagymát a napi abrakba, azt megszakítás nélkül. Ez közvetve immunstimuláns, de még sok hasznos hatása van.
Örülök, hogy használod a könyvet :yeah: , sajnos sokan csak megveszik, de nem hazsnálják ki a lehetõséget jó célokra.. :hupp:

Szia Lóherba!
Köszi az infot,fogom alkalmazni!Adok fokhagymát folyamatosan a kajájába. :)
Ez mellett teljes béltisztítást is beiktattam,heti kétszer lenmagot keverek a mach-ba és majd ha belülröl tiszta,csak akkor szeretném az immunrendszert felturbózni.
Ha így csinálom remélem nagy baj nem érhet.

Edited by parkjoe, 2007 szeptember 24. - 16:29.


#149 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 16. - 11:22

Én Lótuszvirágomnak szeretnék egy gyógynõvénykúrát adni. Hála az égnek semmilyen komolyabb problémája nincs, de ami mégis van: régi sérülés miatti hátfájás-ez is csak lovaglásnál, hosszabb terhelés után jött elõ, így már egy éve nem lovagolom, azóta tünetmentes, lefekvésnél, felkelésnél sem látszik, hogy fájna. Ezenkívül teljesen tisztán megy mindhárom jármódban (a legelõn). szõrváltásnál kicsit bágydtabb-de vitaminos-ásványi anyagos-mindenjós takarmánykiegészítõt kap tavasszal és õsszel, azóta teljesen simán átvészeli ezt az idõszakot Ezenkívül nem sovány, nem kedvetlen, nem hajlamos semmilyen betegségre,nem is látszik 18 évesnek és azt szeretném, ha ez így is maradna :ang: MOst zabot, purina bázist, szénát kap, a legelõn pedig pont annyi füvet eszik amennyihez kedve van. Tudsz valamilyen áltatános gyógynövényes keveréket ajánlani?

#150 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2007 október 19. - 9:59

Szia Lótuszvirág,
küldtem magánt!

Ezennel ismétlem magam, légyszíves látogassatok el a www.loherba.dzsar.hu oldalra lovas-gyógynövényes-alternatív lógyógyászatos témákban! És kérdezzetek, véleményezzetek!!!

Lóherba

#151 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 22. - 18:43

Gyógy patazsírt szeretnék készíteni. Nem töredezik a lovaim patája,csak elég száraz. Megkaptam karácsonyra a Lóherba címû könyvet és abból néztem ki. Csak mi van ha nem kapok meg mindent? Mi az amit feltétlenül tegyek bele? Állati zsiradék lesz az alapja.

#152 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 18:35

azt hiszem még a paci.hun is van egy cikk, az azt írja, hogy elég bele ricinus/kukoricacsíra/babaolaj. bár a könyvben nem tudom mi van, szóval bocsánat, ha nem erre voltál kíváncsi :)

#153 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 3. - 20:28

Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy a cickafark fû ártalmas lehet -e a lónak? Barátnõm kancájának idõrõl idõre megduzzadnak a fültövi nyirokcsomói,nem tudjuk mitõl lehet,az orvos sem.Ittt a fórumon találkoztam EGY hasonló esettel,az illetõ napi egy marék cickafarkfûvel elmulasztotta,vagy tünetmentessé tette a lova allergiáját. Mi is megpróbálkoztunk vele,de most vagy ettõl,vagy mástól,ma a ló szédül és többször lefekszik,fáj a hasa is..egyébként eszik és az emésztése rendben.Szóval lehet a cickafarktól?Csak tegnap kapott belõle egyetlen marékkal.... :hupp: :(

#154 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 4. - 17:27

Van egy lóherbás csaj azt kéne megkérdezni, nagyon kedves segítõkész!
Loherba ...google ba és akkor bejön!


Köszönöm!

#155 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2008 február 7. - 11:38

Halihó, elsõsorban Zsocinak írom, de azt gondolom, mindenkinek jól jönnek az alábbi infók. Allergia, sajnálatos módon kialakulhat gyógynövényekk miatt, bár viszonylag ritka jelenség. Az allergén (gyógy)növények között elsõ helyen állnak a fészkesvirágzatúak családjába tartozó növények, mint a cickafark és a kamilla például (és még sokan mások). Az allergiás tünetek viszonylag gyorsan megjelennek, akár az egyszeri etetést követõ néhány percen vagy néhány órán belül. A tünetek leggyakrabban bõrpanaszok (kiütés, viszketés, ekcéma), de lehet émelygés, szédülés,nyugatlanság, fulladás, stb. Szóval, eltúlozva bármi. MINDEN ÚJ TAKARMÁNY/GYÓGYNÖVÉNY/KIEGÉSZÍTÕ/STB. ETETÉSÉNEK ELKEZUDÉSEKOR FIGYELNI KELL A LOVAT!!!!!!!!!! A fészkesvirágzatúakra kiváltott allergia elmúlik a "kezelés" megszüntetésekor. Soha többet ne adj olyan gyógynövényt a lónak, amire allergiás volt, mert a következõ esetben még rosszabb lehet/lesz a szervezet válasza. A fenti infókat feltettem a Lófitoterápia honlara (www.loherba.dzsar.hu), mert mást is érdekelhet. Kérdéseket itt egy-két-három hetente olvasok, de ott naponta. Üdv, Marton Zsófi Nem gyógynövényes dolog... A lovamnak idõrõl idõre megduzzadtak a nyirokmirigyei, nem tudtam miért. Egy doki egyszer azt javasolta, hogy próbáljam meg hosszabb száron lovagolni õt, mert hajlamos volt a ló az összeszedõ gyakorlatokra szár mögötti munkával reagálni, és az állcsont mechanikailg nyomta a mirigyeket. És valóban bejött a dolog. Zsófi

#156 bucsi

bucsi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 13:53

Én csak jót tudok mondani róla :D Van egy kehes lovunk Blanka szerencsére nem komoly a dolog de elkedztük neki adagolni a lóherbát hát az egy csodaszer :D sokkal jobban van (persze azért nem csak azzal járulunk hozzá h meggyógyuljon) de nagyon sokban segít nekünk és künnyíti Blanka életetét :P

#157 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 7. - 16:41

Köszönöm szépen a választ! ;) Továbbítottam a barátnõmnek is.

#158 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 4:20

lóherba, tele a postaládád, nem tudok mailt küldeni!

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#159 sszeleburdi

sszeleburdi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 2. - 21:12

Kedves Lóherba! Megfogadtam a tanácsodat és elkezdtem adni a sánta lovacskámnam a lóherbát, amit a Nagylovasban kaptam meg. Az én pacikám kimondottan nem szereti, valószínûleg a fokhagyma miatt. Szerencsére áztatott zabba keverve ki tudtam cselezni :D Remélem az eredmény nem várat magára sokáig!!

#160 Guest_lóherba_*

Guest_lóherba_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 18. - 14:08

Sziasztok,

örömmel szeretném bejeleneteni, hogy elkészült a Ló-aromaterápia E-Book. Végül is ez egy DVD, ami egy 85 olalas könyv anyagát tartalmazza, sok képpel, amiket én készítettem. Nem profik a képek, de eddig, aki látta, annak tetszettek. A lényeget nagyon jól visszaadják.

Sok meló van benne, és remélem, aki olvassa, az megtisztel majd a véleményével!!
A www.aroma.dzsar.hu oldalon készítek a témának egy weboldalt, és a webáruházban meg is lehet rendelni.

Üdv, jó gyógynövényezést, és most már illóolajozást is :yeah:
Zsófi