Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyakiállítás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
257 válasz a témához

#1 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 26. - 17:12

Nem találtam ilyen témát és remélem nem gond, hogy nyitottam egy ilyet. Csak jó lenne beszélni arról, hogy mire kell a legjobban figyelni ki hova megy kiállításra milyen eredményei vanna a kutyájának és hasonló dolgok. :)

#2 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 7:48

mikor lesz leközelebb cac vagy cacib?

#3 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 7:57

júli 1. OMSE CAC Budapestjúli 9. SZOLNOK CACjúli 15. DEBRECEN éjszakai CACjúli 22-23. SZOMBATHELY CACIBaug. 6. KISÚJSZÁLLÁS CACaug. 12. ÕRZÕ-VÉDÕ CAC Jászberényaug. 13. VADÁSZKUTYA CAC Kaposváraug. 27. DEBRECEN CACIBszept. 3. ZEMPLÉN CAC Sárospatakszept. 09-10. KECSKEMÉT 2×1 CACIBszept. 17. GYULA CACszept. 24. CEGLÉD CACokt. 1. ÓZD CACokt. 22-23. BUDAPEST 2×1 CACIBnov. 25. DERBY CAC Budapestdec. 16. CHAMPION SHOW Budapest

#4 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 12:43

Úgy látom kicsit lemaradtam :) .Pottock Te jársz kiállításokra?

#5 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 19:21

Én a kecskemétin ott leszek :)Nem mint kiállító,csak nézelõdõ,mint eddig bármelyik évben :D Uni jösz a kecskemétire? :)

#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 19:27

akkor vár szardínia :) jobb híján a sziget :D

#7 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 20:34

Mi is tervbevettük, hogy megyünk a Borderemmel kiállításokra, csak az a baj, hogy a lovasversenyekkel nem fér össze... :( De talán jövõre...Régen nagyon sokat jártunk kiállításra, mert Yorki tenyésztõk voltunk, és elég szép eredményeink voltak :gm: most mennem kell, de írok egy pár tapasztalatot, ha kell

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 20:38

jövõre is hétvégén lesznek a kutyás és a lovas versenyek is, nem akarlak elkeseríteni.én dalmatával és dobermannal jártam. elõbbi szuka volt, utóbbi fekete kan.

#9 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 28. - 20:59

Mi Zénával még csak most kezdtük a kiállításozást :D de már az elsõ nagyon jól sikerült HPJ-t kapott nagyon büszke vagyok rá :) ügyi volt és jól viselkedett :ang:

#10 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 13:34

Én is jártam kiállításra az angol szetteremmel, CACIB címig jutottunk. Nem szerettem járni oda. Ha nem ismered a bírót, vagy nem az õ kutyáját fovrizálod, labdába se rúghatsz, második helynél sose jutsz elõrébb. Inkább áttértem az agilityre, és a sportkutyázásra, ott a teljesítmény számít, nem az, kinek mi tetszik....De azért Topy baba, sok szerencsét, ha van sikerélmény meg lehet szeretni azért :)

#11 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 13:44

Kár Uni.pedig jó lett volna :DChesnut! Leni szép kutya :) És ügyes :)Nekem soha nem tetszettek a kiállítások,nemis lennék kiállító,bár...Mondjuk nemtom minek járunk ki :D Inkább csak nézelõdni,én leragadok a dalmiknál és kész.De maga a hangulat meg ahogy egyesek a kutyákat tartják...hát az nem mindig kellemes.

#12 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 13:47

Sziasztok!Sokan mondanak rosszat a kiállításokról. Mi közel 10 éve járunk kiállításokra. Magyarországon és Európában. Én szeretek járni, persze ehhez kell egy jó minõségû kutya is.Most hétvégén jön valaki az Omse CAC-ra? Vagy a Debreceni éjszakai kiállításra?Üdv

#13 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 14:09

Úgy látom kicsit lemaradtam :) .Pottock Te jársz kiállításokra?

Hozzászólás megtekintése

köszi uni.szerettem volna a német juhászommal járni, de a sors másképp alakította ...volt,amikor ismerõs miatt kimentem, vagy csak mert szeretem a kutyákat.lehet, h ezen a 7végén is kimegyek, úgysincs még terv erre a 7végére.

Edited by Pottock, 2006 június 29. - 14:09.


#14 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 14:38

Sziasztok!Sokan mondanak rosszat a kiállításokról. Mi közel 10 éve járunk kiállításokra. Magyarországon és Európában. Én szeretek járni, persze ehhez kell egy jó minõségû kutya is.Most hétvégén jön valaki az Omse CAC-ra? Vagy a Debreceni éjszakai kiállításra?Üdv

Hozzászólás megtekintése

Mi sajna oda nem.. majd a debreceni CACIB-ra megyünk de ezen kívül Szolnok Cegléd Patak és Ózd :)

#15 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 16:45

a most szombati cac hol lesz pontosan?csak annyi van odaírva, h pesten:(

Edited by Pottock, 2006 június 29. - 16:59.


#16 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 17:01

talán a kiírások között megtalálod, én nem kerestem külön ki.meoe

#17 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 29. - 17:03

köszi.

#18 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 1. - 16:47

voltam az OMSE kiállításon...háááát, a szervezés nem az erõsségük, az tuti....

#19 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 1. - 20:42

voltam az OMSE kiállításon...háááát, a szervezés nem az erõsségük, az tuti....

Hozzászólás megtekintése

de a kutyák naon szépek voltak másik forumon mutattak sok képet :D

#20 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 3. - 14:03

valóban voltak szép kutyusok :)

#21 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 3. - 14:05

Szolnokra jönn valaki??

#22 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 7:48

Hogy sikerült?

#23 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 10. - 20:33

Nem túl jól :( nagyon durcás volt és nem kapot túl jó minõsítést :(

#24 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 13:25

Jó lenne, ha kutyakiállítás révén a kutyások igényeit vennék figyelembe. Nagyon sok kiállítás eszméletlen kicsi területen zajlik, a ringekbe szinte nem lehet mozogni. Volt ahol még a füvet se vágták le, illetve boka törõ lukak voltak a ringben. Nyár lévén árnyékról nem is beszélve!A ringtitkárok legtöbbször felkészületlenek (tisztelet a kivételnek).A kihangosításért majdnem minden kiállításon szólni kell, úgy ordít, hogy még a legjobban összpontosító kutyást is megzavarják, lassan a nézõkért rendeznek mindent, nem pedig a kutyásokért. A belépõ díjak a kisérõknek és a parkolási díjak igencsak húzósak. (idén egy kiállítás kivételével-ahol 200Ftvolt- 500 alatt nem tudtunk parkolni autóval. Árusként azért nem járunk már kiállításokra, mert nevetségesnek tartom az 1nm-re kiszámolt 30-35e forint helypénzt+kocsi díjat.A mellékhelyiségek, (márha van ilyen ) koszosak, nincs takarítva,de fizetni ott is kell. Az meg egyenesen nevetséges, hogy nyáron, egy vízcsap szolgálja ki egy egész CAC kutyakiállítást. Mondjuk a kutyások is néha érdekesen viselkednek. A saját kutyájuk után sem takarítanak, hiába a jó szándék és osztanak zacsikat kapukban. A fésülõs kutyák gazdái rendszeresen otthagyják a kutyájuk szõrét, ami egy kis fuvallatra elindul. Még mindíg divat 3-mes lánca kikötni a kutyát és otthagyni felügyelet nélkül, hátha valaki nincs tisztában mekkorát tud ugrani kétlábú létére, ha megindul felé egy kikötött kutya. Nagyon sok kiállítás van és mivel a benzin illetve a nevezés sem lett olcsóbb, sajnos az ember meggondolja merre induljon, hamár egyszer kiállít. Sokszor jutok arra a következtetésre, hogy inkább kihagyok pár magyar kiállítást,mert abból a pénzbõl akár ausztriában is kiállíthatok. (légkondis termek, takarítónénik (a lusta gazdák után), tisztaság, kellemes környezet.) Figyelembe kéne venni, hogy az is szeretné magát jólérezni aki kutyával jön, nemritkán kora reggletõl-délutánig, és ennek kéne az elsõdleges szempontnak lennie, nem pedig, hogy a látogató mit szól a divatbemutatóhoz. A BIS program elsõdlegesen a látogatóknak szól, de rendszerint olyan késõn kezdik, és fejezik be, hogy már csak a fanatikus kutyások tartanak ki. Egyre több a különdíj a nevezési lehetõség, de kupát nagyon kevés helyen adnak egy HFGY címért.Szóval lehetne min változtatni! Akkor mégis miért járunk? Ez egy betegség. Megfertõz és csak akkor nyugszol meg, ha elmész és kiállíthatod a kedvenced.

#25 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 29. - 14:28

aug. 12. ÕRZÕ-VÉDÕ CAC JászberényKi jön ide? Mi kint leszünk és indulunk is :D 8hónapos Törpe Schnauzer szukával indulunk. Ez lesz az elsõ versenye. Izgulunk nagyon :D

#26 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 11:11

Sajna úgytûnik mi sem megyünk... Lidi egy hete tüzel... így lefújtuk a kiállítást. :hupp: :rolleyes:

#27 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 12:12

Zéna teljesítette a HUNGARIA JUNIOR CHAMPION feltételeit 12 hónaposan!!!!!!!!!! :yeah: :kocc: :D

#28 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 12:19

gratula!

#29 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 12:35

ejj, most látom, h nem leszek már Pesten, amikor itt kiállítás lesz...az csak egy dolog, de Magyarországon nem leszek, nemhogy Pesten...

#30 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 19:34

gratula!

köszi :) nagyon büszke vagyok Zénára :D :D :D

#31 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 11:13

juhééé, tegnap végre eljutottam Unicornnal a kutyakiállításra :)

#32 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 13:22

juhééé, tegnap végre eljutottam Unicornnal a kutyakiállításra :)

a Championra? :D mi is ott voltunk meg tegnap elõt a derbyn :yeah:

#33 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 13:28

champions cup

#34 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 13:34

champions cup

köszi :) de hogy kerültük el egymást?! :D az amcsi spanit ismerjük az õ gazdijával voltunk a border bírálat végéig és tõle hoztuk az agnol spaninkat :D rólunk viszont nincs kép sajnos :(

#35 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 16:00

Mi is voltunk szombaton a Derbyn.Meg kell mondjam szörnyû körülmények voltak. A kutyák és kutyások szó szerint egymást taposták az apró ringek közötti milliméteres helyeken. Bûz volt és dermesztõ hideg. A vécé elõtt meg kilóméteres sorok álltak. A szervezésrõl és lebonyolításról már nem is tennék említést. Részemrõl nagyon elszomorít a magyar kiállítások színvonala. Nem is hiszem, hogy gyarkan fogom látogatni az itthoni showkat.

#36 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 16:20

a vasárnapi kutyások nekünk is panaszkodtak, hogy szombaton 1800 kutya volt. vasárnap éppenhogy elfértek, akkor 500 volt csak.

#37 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 18:48

a vasárnapi kutyások nekünk is panaszkodtak, hogy szombaton 1800 kutya volt. vasárnap éppenhogy elfértek, akkor 500 volt csak.

nahát igen borzasztó volt a szombat.. :rolleyes: nem hiszem hogy nem lett volna egy nagyobb hely a kiállításnak viszont a champion már kellemesebb volt csak elszomorító hogy ennnyire kevesen jöttek el a legtöbb fajtából ötnél kevesebb kutya volt..

#38 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 18:51

tavaly valamivel jobb volt (a fények mindenképp), de az sem volt üdvözítõ.

#39 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 18. - 18:57

tavaly valamivel jobb volt (a fények mindenképp), de az sem volt üdvözítõ.

én júniustól kezdtem a kiállításozást hát szerintem a miskolci és a sárospataki volt a legszinvonalasabb azok közül amelyiken voltam, már csak a bírok miatt is mert nem értem hogy egy championra hogy lehet az FCI1 fajtacsoport nagy részét spániel bíróval bíráltatni :rolleyes: nem szeretek olyan kiállításra menni ahol nem a fajtához jól értõ bíró van jövõre csak igazi ausztrál és Brit pásztor kutyás bíróhoz fogom vinni Zénát..

#40 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 9. - 17:51

Érdeklõdnék, hogy innen jöne valaki a 2007 Április 6-os Szilvásváradi CACIB kiállításra?! Mi megyünk, és egy Törpe Schnauzer szukával neveztünk, Dark Dog Hillary-val. A kicsi Lidimmel :D