Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyarok országos gyűlése


  • Please log in to reply
408 válasz a témához

#1 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 20. - 9:17

Szeretettel hívunk és várunk 2011. augusztus 12-13-14-15-én Bösztörpusztára, ahol immár a III. Magyarok Országos Gyûlését szervezzük több százezer látogató részvételére számítva.

A rendezvény célja, hogy egybegyûjtse a pártoskodás nélkül nemzetben gondolkodó magyar közösségeket és elegendõ erõt és hitet adjon a résztvevõknek a további tettek megvalósításához, hogy a magyar emberek megmutassák magukat, hagyományaikat, szokásaikat. Kultúránk és képességeink sokszínûsége a tavalyinál is mélyebb benyomást keltsen, hitet adjon elõrevivõ értékeinkben, ami alapjául szolgál a nemzeti összefogásnak, ami lehetõvé teszi, hogy az embereknek - a Magyar Nemzet jövõjét biztosítva - valós beleszólásuk legyen a sorsukat befolyásoló döntõ fontosságú kérdésekbe.

Kérjük, vegyetek részt a rendezvényen, mutassátok meg a magyar mûveltségbõl, amit Ti õriztek, és fontosnak tartotok, segítsetek abban, hogy minél több hagyományõrzõ (zenész, táncos, dobos, kézmûves, termelõ, harcos-íjász, lovas) részt vehessen a rendezvényen.

Kérjük, jelezzétek felénk, ha az ismerõseitek között vannak olyanok, akiket szívesen meghívnátok, méltónak tartotok a magyar mûveltség bemutatására és szóljatok minél több ismerõs hagyományõrzõnek, ha esetleg hozzájuk nem jutna el a hír.

„Magyarnak lenni büszke gyönyörûség!”

Történelmi élõkép fõszervezõje: Vukics Ferenc

Jelentkezés:
Gyalogosok: Gallai Magdi 30/773-1965 msz.hagyomany@gmail.com
Lovasok: Sziládi László 30/250-8763 msz.lovasok@gmail.com
20/969-0603
Rónai Attila 70/576-5522 msz.lovasok@gmail.com

http://www.bosztorpuszta.hu/

#2 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 25. - 11:55

Miért nincs itt érdeklõdés? Nem jön senki?

#3 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 26. - 13:31

Hát igen ahogy látom többet írkál itt mindenki mint lovagol. Tisztelet a néhány kivételnek.

#4 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 26. - 15:38

Miért gondolom úgy, hogy ez nem volt egy jóízû megjegyzés?

#5 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 26. - 22:28

Miért gondolom úgy, hogy ez nem volt egy jóízû megjegyzés?


Ha így gondolod lehet magadra vetted? De nem szeretnék vitázni csak a véleményem írtam.

#6 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 5:44

Hosszú évtizedek óta nem ültem lóháton. De ha ülnék minden nap, attól még nem biztos, hogy kevélyen és pökhendien lenézném azt, aki épp nem. Amúgy igen furán néz ki, hogy a világegyetem egy elhatárolt részén, amit firkálásra találtak ki (fórum) a firkálást kárhoztatja valaki. Ráadásul firkálva. :D :gm:

#7 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 7:06

Hát igen ahogy látom többet írkál itt mindenki mint lovagol. Tisztelet a néhány kivételnek.

Vagy kicsit unják már a szappanbuborék fújást!
:)

#8 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 12:10

ott a hejem! végre láthatok igazi távolba tekintõ mindenre gondoló magyarokat akik , igazi magyarok. nem is tudom mér van má tele a tököm az ijen felvezetõ hüje dumátol? :D persze csak sk gondolat :)

#9 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 12:38

Lájk +Ferinek és Örninek :D Magyarul: meglepõ módon Ernesttel és Pozitív Ferivel értek egyet. Elolvastam a meghívót, és rájöttem, hogy nem vagyok hagyományõrzõ. Max. annyiban õrzöm a hagyományokat, hogy szénával etetem a lovat és nem pörkölttel... :gm: Tehát a meghívó nem nekem szólt. Amúgy sem megyek már ilyen nagy összeröffenésekre, örülök ha a saját kis mikrokörnyezetemet bejárhatom lóháton a közeli ismerõseimmel, barátaimmal. Nincs többre idõm.

#10 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 13:27

nekem is mindig megmondták, hogy mikor vagyok jó hazafi, vagy igaz hitü magyar. aki nem velünk, ellenünk!- ezt hallom 50 éve. igaz, akkor a krumplis tészta, még krumplis tészta volt.....most megmonnyák, hogy mit tegyek a lóra, mit vegyek fel, hogy lássák hova tartozom. a baseball sapka nem jáccik. nekem is fáj trianon, fáj a don-kanyar és fáj a Kossuth-tér./ hiába költöznek el / ja és én is kopasz vagyok. igaz, hogy gyárilag, de..... és már nem vagyok panelproli, viszont nagyon érzékeny vagyok a nacionálémra. nem hordom a pénzem a szomszédokhoz, ahol nem szeretnek. vagy itthon nyaralok, vagy, ha fussa messzebb megyek. március 15.-én nem hordok kokárdát, de ezért nem is kötöm fel magam, ahogy hosszúhajú polgártársam javasolta. viszont szeretem a lóbarátokat, mindentõl függetlenûl. :kocc: ui: örninek pedig felajánlom az egyik lovam, egy kellemes délutánra, ha elfogadja.

#11 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 14:17

Na látjátok ezt mondtam egybõl felpörög a téma ha szájkaratézni kell. No megyek erre meg nekem nincs idõm.

#12 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 14:31

Hát... akinek nem szól a meghívó, az otthon marad.Nem kell ezen mérgelõdni. Amúgy szerintem ez az a rendezvény, ahol tényleg évrõl évre látszik a fejlõdés, ahol tanulnak az elõzõ év hibáiból és ahol minden túlzástól mentesen egyszerûen jó magyarnak lenni. A magam részérõl az elmúlt 3 év tükrében ez az a rendezvény, ahova tuti, h elmegyünk, bármi van. (ellentétben jópár más, hasonló - vagy azzá válni próbáló- rendezvénnyel, ahova soha többet :dev: )

#13 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 14:45

Itt most elég rosszul sikerült a reklámja! :D

#14 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 14:49

A fõ szájkaratés meg elhúzott. Bakker! :dev:

#15 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 15:46

nekem is mindig megmondták, hogy mikor vagyok jó hazafi, vagy igaz hitü magyar. aki nem velünk, ellenünk!-

Wazze SzoSza, szívembõl szóltál! :kocc:

#16 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 16:25

- Melódiának: remélem, jól fogod magad érezni és írsz majd nekünk színes - képes beszámolót! ( Azonban én is azok közé tartozom, akik rosszul tûrik, ha elmagyarázzák nekik: hogyan legyenek jó magyarok.)

#17 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 17:31

én már párszor edzettem magam jó magyar lovasokal :D igazi magyaros/lajbisí/süveges és "atilla'ba öltözött igazi magyarmagyar lovasokkal a végén, ill. elejeközepén bontakoztak ki egyre jobban. a közepétöl kicsit már törték az ómagyart de azért erős füleléssel meg lehetett érteni: -gyereciszám hökk,szopjále hogybasszalakmeg hök...- :D :D igy vala az udvarlás. két okádás közepette :D mind igaz bátor előre tkintő magyarmagyar volt :D egyébként mikor nem kattan be a szilajmagyarságuk, tök rendesek, normális emberek :)

Edited by PozitívFeri, 2011 július 27. - 17:32.


#18 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 21:58

egyébként mikor nem kattan be a szilajmagyarságuk, tök rendesek, normális emberek :)

Ühüm!
Az öszkonfortos nomádokra gondolsz?
Vagy a hõsmagyarokra?
:)

#19 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 27. - 22:12

Anikó! Isut üdvözlöm!

#20 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 28. - 8:15

Látod csak provokálni kell és megindul az áradat................ Az érdeklõdés hiányának VALÓDI okai: a média megalakulása óta mélyen hallgat a Magyarok Szövetségérõl,bojkottálja és még a fizetett hirdetéseket (reklám film) sem volt hajlandó lehozni. A másik gond, hogy ma magyar országon még mindíg "magyarkodás" ha valaki népviseletben vagy hagyományos viseletben jelenik meg egy rendezvényen. Ha a hozzászólók némelyike volt esetleg valaha külföldön láhatta, hogy hétköznap is látni akár egy város utcáján népviseletben lévõ embereket, ez OTT TERMÉSZETES. Tavaly elõtt magam láttam Bösztörpusztán a példás szervezést a hihetetlen embertömeget, a fegyelmezett viselkedést és nem találkoztunk részeg emberekkel sem. Nem volt szétdobált szemét, rongálás, lopás és egyéb remek városi motívumok. A másik baj, hogy a Szövetségen belüli viták ellentétek rossz üzenetet jelentenek a külvilág felé. Szét húz a vezetés, bomlik a tagság és megtorpant ami elkezdõdött. Ami azért nagyon nagy baj mert rengeteg jó szándékú ember, sok munkát és energiát fektet-fektetett a megvalósításba, és a szándék jó, a cél nemes. Na és persze ebbõl következik az is, hogy a hozzászólók egyike sem azt írta: nem tudok menni vagy messze van vagy nincs szabim , ehelyett írtak valamit, de ez nem gond hiszen ez egy fórum.

Edited by RIDERMAN, 2011 július 28. - 8:35.


#21 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 28. - 9:40

Szerintem is jó a rendezvény és szó sincs ott magyarkodásról. Mi nem megyünk, mert messze van, sok az állat a tehenet, kecskét fejni kell, a többieket meg ellátni, gondozni. Ez nem a szabadságot veszek ki egy hétre életforma. Én sem rajongok a hõsmagyarokért, megélhetési hagyományörzõkért, összkomfortos nomádokért. De ide, ha lenne érkezésem, szerintem elmennék. Biztos vannak ott szép számmal az elõbb felsorolt tipusok közül, de összességében szerintem nem ez a meghatározó ezen a rendezvényen. Nemrég mosolyogtam egy sort. Közeli településre elmentünk lovastól "színesíteni" a rendezvényt. Jó volt, tényleg családias jó hangulat, meg minden. Az egyetlen pici fennakadásom, akkor volt, mikor közölték, hogy jó az öltözékem, de azért egy sisakot igazán felvehetnék. Közöltem, hogy nekem ez a hétköznapi öltözetem és köszönöm de a sisak nem tartozik hozzá, erre õk lepõdtek meg. :)

#22 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 28. - 9:56

Mint már tudjuk, a Kádár-érában, amikor mindenki jó lány és jó fiú volt, nekem volt egy kokárdám, aláírva: én az év többi napján is magyar vagyok.

#23 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 28. - 12:47

Anikó! Isut üdvözlöm!

Drága, ha elárulod hogy ki vagy, átadom. :kir:

#24 Szuzy

Szuzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 29. - 18:40

Nem tudom mért van az, hogy sokan úgy ítélnek dolgokról/emberekrõl, hogy halvány fogalmuk sincs a valóságról.... Én megyek! :ang:

#25 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 29. - 19:45

Nálunk van még szabad szálláshely, valamint lehetõség lesz lovaskocsival :) kimenni a helyszínre, 13 km-re vagyunk Bösztörpusztától. www.vilmostanya.hu

#26 Szuzy

Szuzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 7. - 21:14

http://bosztorpuszta...ik...B6rpusztát :yeah:

#27 Szuzy

Szuzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 16. - 11:40

Megjöttem, ismét csodás emberekkel találkoztam, kiváló elõadásokkal, finom kajákkal, jó zenével. Elmondható, hogy idén is jól sikerült a rendezvény, bár kicsit szerényebben, mint tavaly. De így sincs okunk panaszkodni, hisz a Sziget után -aminek egyébként 2,5 milliárd a költségvetése- a mi rendezvényünk volt a második legtátogatottabb. :cool: És mindezt közösségi munkával hoztuk létre. :yeah: Fényképezni sajnos nem volt idõm, de néhány kép már fent van a honlapon. bosztorpuszta.hu Aki nem volt idén, sztem ne hagyja ki jövõre, fõleg mert a rendezvény még mindig ingyenes! :kir:

#28 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 16. - 18:06

Szeretettel hívunk és várunk 2011. augusztus 12-13-14-15-én Bösztörpusztára, ahol immár a III. Magyarok Országos Gyûlését szervezzük több százezer látogató részvételére számítva.

A rendezvény célja, hogy egybegyûjtse a pártoskodás nélkül nemzetben gondolkodó magyar közösségeket és elegendõ erõt és hitet adjon a résztvevõknek a további tettek megvalósításához, hogy a magyar emberek megmutassák magukat, hagyományaikat, szokásaikat. Kultúránk és képességeink sokszínûsége a tavalyinál is mélyebb benyomást keltsen, hitet adjon elõrevivõ értékeinkben, ami alapjául szolgál a nemzeti összefogásnak, ami lehetõvé teszi, hogy az embereknek - a Magyar Nemzet jövõjét biztosítva - valós beleszólásuk legyen a sorsukat befolyásoló döntõ fontosságú kérdésekbe.

..........

„Magyarnak lenni büszke gyönyörûség!”

.........

http://www.bosztorpuszta.hu/



Kedves beszólogatók!

Sajnos azon széles réteghez tartoztok, akik elõszeretettel elítéltek látatlanban mindent, ami kicsit is magyarnak mutatkozik. Tudom nagyban köszönhetõ ez a média állhatatos (és álnok) aknamunkájának, akik képesek amúgy jó szándékú magyar emberekkel is elhitetni hogy a "magyarkodás" amúgy egy álságos cselekedet....

Jelentem ez nem így van!

Igaz ugyan hogy léteznek magukat "nagymagyarnak" feltüntetni vágyó csoportosulások , rendezvények ahol a külcsín mögött nincs belbecs, viszont mindezt többnyire vastag pénztárcájú (és bõrû) támogatók (alapítványok) finanszírozzák általában zsíros pályázatokat elnyerve hatalmas reklám csinnadrattával megspékelve. Ezek valóban álmagyarok, akik az igaz magyar értékekbõl gúnyt ûznek, a bennünk lappangva megbúvó maradék büszkeségünket is sárba tiporják - a jelek szerint sikeresen!

Pedig a "Magyarnak lenni büszke gyönyörûség" valóban méltó gondolat egy hazafi számára.
Csakhogy ehhez a dolgok mélyére kéne ásni, megismerni eleink valós tetteit (nem a belénk sulykolt "hitelesnek" csúfolt hivatalos történelmet), hagyományainkat és ki merni bontakoztatni valódi magyarságunkat. Nem pedig áskálódni azok ellen, akik teljesen önerõbõl, valódi összefogással létrehoztak valami egészen fantasztikus és felemelõ rendezvényt és azt önzetlenül felkínálják minden érdeklõdõ számára.

Ezt itt Ti a hangos többség egymást túlkiabálva gúnyoljátok ki anélkül, hogy bármennyi fogalmatok lenne az eseményrõl.
A média hallgat, mert nem tehet mást. Nincs mibe belekötni, rend van, tisztaság, önkéntesek rengeteg ingyenmunkája. Nincs részegeskedés, hangoskodás, csak nyugalom és segítõkész mosolygós emberek. Magyar áruk, magyar vásárlók, elmarad a szenzáció, errõl tehát nem beszélünk. Hiszen amirõl nem tud a nép, az nincs is - szerintük.

Pedig ott van a mélyben a búvópatak és ha néha mégis felszínre tör, azt nyomban igyekeznek eltüntetni.

Mi volt ami kiütötte a biztosítékot, talán a "a pártoskodás nélkül nemzetben gondolkodó magyar közösségeket " egybehívó jelmondat, Vagy a "hagyományõrzõ" kifejezés? Tán ördögtõl való gondolatok ezek, vagy csak hagyjátok magatokat birkaként befolyásolni...

Nem voltatok ott (ez a hozzászólásokból egyértelmûen kiviláglik), de osztjátok az észt. Menjetek oda, gyõzõdjetek meg róla, hogy tetszik/nem tetszik, de ne kavarjatok ellenszelet a tiszta szívû magyaroknak.
Ideje lenne felhagyni ezzel az ostoba viselkedéssel!

Éljen Bösztörpuszta, virágozzék Magyarország!

#29 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 16. - 18:12

Ej, a picsába már. Olvasni tudsz? Aki itt a beszólogatást kezdte, az fbladee volt, a hármas számú hozzászólásban.

#30 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 16. - 18:41

:D

#31 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 17. - 8:42

Ej, a picsába már. Olvasni tudsz? Aki itt a beszólogatást kezdte, az fbladee volt, a hármas számú hozzászólásban.



Igen, kedves Ernest, tudok olvasni, érzékeltem is fbladee türelmetlenségét abban a hozzászólásban, ami szintén nem volt helyes, de Ti nem ezt vetettétek a szemére, hanem a rendezvényt magát kezdtétek ki nem akármilyen vehemenciával. Mindössze arra szerettem volna rávilágítani, hogy ez méltatlan a magyarokhoz, a lovastársadalomhoz... és egyáltalán, a stílusodról már nem is beszélve (de látom, rögvest tetszést is arattál vele)... ajaj, mi lett ezzel a Fórummal!

#32 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 17. - 9:41

"...,vagy csak hagyjátok magatokat birkaként befolyásolni..." Csermely írta. Magából indult ki? Nem kötekedni akarok, sõt elszomorít, hogy ellentétek feszülnek mind a lovastábor, mind a lótalan tábor színeiben. Magam részérõl szintén zavart a felhívásból, a plakátból eredõ stílus, pont az idézett mondat jutott eszembe, csak másképp, de türtõztettem magam, hogy ezt kifejezzem. Megpróbálom csenben, de szomorúan elfogadni, hogy ez a téma politikai színezetet kapott. Tisztelem azt aki belsõ indíttatási folytán érdeklõdik, esetleg mûveli õsi kultúráját, de az a baj, hogy ezen jócskán túlmutat és veszélyes is, ami a "nemzettudat" fejlesztése kapcsán folyik Magyarországon. Aki nem látja ennek a veszélyeit, és úgy lelkesedik, nem tudom elítélni, aki látja, de nem drága neki a kockázat, annak meg további jó munkát, és ne csodálkozzon, ha azért néha akad, aki nem hagyja magát birkaként terelni. Uff. Különben (fladee- nek szól,) mint volt lovas programszervezõ, elhiszem, hogy nemes célok vezérelnek, illetve, hogy a részvevõk is nagyon rendes népek, a program is kellemes, de pont az olyan felhangok, kihallások miatt, melyet a napi politika is kihasznál erõsödik bennem a viszolygás. Tisztelettel: Amatõr (egy már nem igazi magyar...)

Edited by amatõr, 2011 augusztus 17. - 9:43.

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#33 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 16:05

Na jó, teszek még egy kísérletet, hogy megpróbáljam megértetni magam, sõt kéretlenül bár de próbálnám megvédeni a magyarok becsületét, mert úgy tûnik már itt is megkérdõjelezik a jó szándékot, a szókimondó tisztességet. Elõször is megkövetek mindenkit, akit szándékom ellenére esetleg megsértettem! :eek: Kezdjük az elején. Érkezett egy topik nyitó szíves meghívás egy olyan rendezvényre, ami semmi másról nem szól, csak arról, hogy aki magyarnak érzi magát (vagy nem zavarja hogy vannak még ilyen emberek) és szívesen eltöltene néhány kellemes napot tartalmas kikapcsolódással barátságos légkörben, politikamentesen az most megteheti. Szó sem esett arról, hogy bárki megmondaná bárkinek, "aki nem velünk, az ellenünk"! :confused: A topiknyitó csalódottsága tükrözõdott, mikor ráeszmélt, hogy semmi visszhangja nincs az invitálásnak. Keserûségét teljesen megértem, hiszen ez a rendezvény aztán igazán nem sért érdekeket, csak feltöltõdést hozhat az odalátogatóknak. Ha a benne felgyülemlett rossz szájízt nem egészen helyénvalóan fogalmazta meg azzal megbánthatott egyeseket, de az igazán érdekes ebben a történetben az, hogy nem ezt vetettétek a szemére, hanem az általa képviselt rendezvény torkát próbáljátok elharapni. Elhangzott fentebb, hogy aki nem érzi magát megszólítottnak, az ne menjen - ennyire egyszerû! Fórumon lehet véleményt nyilvánítani, de ítélkezni vaktában nem szabad! Nos én magam ezt a jelenséget tartom rendkívül károsnak és igazságtalannak! Fbladee meg tudná védeni magát - gondolom - ha kérdõre vonnátok. A Magyarok Szövetsége pedig minden nehézség ellenére sziklaszilárdan áll, ismertsége és támogatottsága az agyonhallgatás ellenére is jelentõs, nem szorul a védelmemre. Egyébként valószínûleg elkerülte a figyelmeteket, hogy voltak itt jó néhányan, akik személyes élményük alapján pozitív benyomásaiknak adtak hangot a MOGY-gyal kapcsolatban. Õket már sikerült elhallgattatnotok, eltüntetnetek innen. Magam maradtam tehát sok acsarkodó fenevad ellen, akik mindenáron politikai áthallásokat vizionálnak ott, ahol kiemelt fontosságú szerepet kap a politikamentesség (pártoskodás nélküliség)! :o Most tehát csak azt kéne tisztázni, hogy miért csípi sokaknak a szemét, ha valaki büszkén meri vállalni, hogy magyar. Gyakorlatilag virtuális lincselés áldozatának érzem magam, ettõl meg már csak egy lépés az, hogy valós találkozás esetén tényleges tettlegességig fajuljanak a dolgok. Hát tényleg ilyen barbárok lennétek? Ezt én sem hiszem.. :nem: Lehet, hogy én vagyok a birka, de nem engem befolyásolnak a politikusok és a médiumok; éppen Ti próbáljátok politikai hadszíntérré alacsonyítani a hazaszeretetet. Magyarság nem egyenlõ a magyarkodással: ez megint egy ügyes összemosás a politika részérõl, amit sokan elfogadnak, láthatólag Ti magatok is, ez okozhatja a félreértéseket és azt a mérhetetlen dühöt, ami Belõletek árad. Engem magyar anya szült, az anyatejjel szívtam magamba honszeretetemet, magyar nyelven gagyogtam elõször és lett a magyar nyelv (számomra) a leggyönyörûbb, legkifejezõbb a világon. Magyar ember lett a férjem, akivel több mint 3 évtizede élünk egymás hûséges társaként. Négy okos, egészséges gyermeket hívtunk e világra, neveltük õket becsületre, tisztességre, igaz magyarnak. Elakad a szavam, ha a meseszép hazai tájakat csodálom varázslatos élõvilágával, régi várromjait, õsi településeit járva felidézõdik eleink hõsiessége vagy csendes áldozatvállalása. Külföldön járva szívesen elmerülök egy darabig más kultúrákban, de bizony rövid idõ után elfog a honvágy. Magyarországra lépve kicsordul a könnyem: én csakis itthon érzem magam otthon! Hagyomány örzõ honfitársaim (kézmûvesek, néptáncosok, barantások, stb...) teljesítménye elõtt kalapot emelek, a szívem viszont összeszorul, ha a boltok silány portékáit látom mindenütt. Ti vajon nem így vagytok ezzel? Embertömegek csábulnak el a leárazások, ócska reklámok mágiája áldozataként, tolonganak magukévá tenni a százhuszonhatodik haszontalan gagyit. Hitelt hitelre halmoznak önmaguk megkárosításán túl nyomorba döntve gyermekeik, unokáik, s közvetve tisztességesen dolgozó magyar honfitársaik életét. Ez persze csak egy apró szelete a magyarok problémáinak, mindannyian tudjuk, hogy mindez ezerszer összetettebb és azt is felismertük már rengetegen, hogy nem a politikusaink fogják kihúzni az embereket a csávából.. Ma Magyarországon szégyellnivaló magyarnak lenni (ezt sugallják a politikusok és azok fõ kiszolgálói a médiák) annak ellenére, hogy saját országában minden további nélkül vállalhatja bármely más nemzet polgára identitását. Tény, hogy nagyon nehéz, bátorságpróbáló ezt hangoztatni, sokkal egyszerûbb beállni a sorba és rúgni egyet azokon, akik ellenszélben is büszkék a magyar létükre. Szó se essék tehát politikáról, az csak egymás összeugrasztásáról szól! :dev: Szívemben lelkemben vagyok magyar, nem tehetek róla, de nem tehetek (nem is akarok) semmit ellene. Jó hazafinak tartom magam. Nem vagyok harcos, sõt nálam békeszeretõbb embert keveset ismerek, viszont a jelek szerint több százezren vagyunk hasonszõrûek, akik évente egyszer megpróbálják egymást segítve bemutatni, hogy mire jutottak kutatásaikban, vagy éppen két kezük munkájával abban, hogy segítsék végre szeretett nemzetünket felemelt fõvel járni. Senki ellen, de önmagunkért! Van mire büszkének lennünk, van múltunk és van jövõnk. Van ebben valami kivetnivaló? Amatõr, most Hozzád szólnék! Lehet hogy valami a felhívás szövegébõl zavar téged, igazából nem tudom, mi kavart föl ennyire. Szerintem Te is beleláttál valamit, ami nincs is ott. Az, hogy a politika meglovagol valamit, az az õ hibájuk, mivel a tiszta, egyenes beszéd nem a kenyerük. Az viszont a mi hibánk, ha felülünk az effajta provokációnak. A többiekkel együtt Te is látatlanban ítélkezel, ahelyett, hogy meggyõzõdtél volna arról, hogy ott minden szó igaz, és minden tett az, aminek látszik: nem magamutogatás, hanem önbecsülés. Nem hangzatos, de üres jelszavak, hanem õszinte szó, egymás megbecsülése. Ha lenne benne bármiféle hamisság, a lesben álló politika már rég lecsapta volna a magas labdát. Az aláírásodhoz: "(egy már nem igazi magyar...)" - vagyis micsoda? Biztosan bennem van a hiba, de meglátásom szerint az nem egy köpönyeg...! Zárásképpen: kaptatok egy ingyenjegyet, amivel nem éltetek, de mint egy rossz kritikus látatlanban lehúztátok az elõadást. Mindehhez cinkosan összekacsintva tort ültetek a látszatgyõzelmetek felett (tisztelet a kivételnek!) Bízom benne, hogy csak elbeszéltünk egymás mellett és valójában rosszul értelmeztem a soraitokat, õszintén remélve, hogy nincs ekkora különbség magyar és magyar között! Én végig a megbékélés jegyében próbáltam tiszta vizet önteni a pohárba. (Csak minduntalan belém kötött valaki) Nyugtassatok meg, hogy félreértés történt!! :kocc: (Ha nem így lenne, akkor én bizony birka vagyok: egy eltévedt bárány, de nem a Ti nyájatokhoz tartozom, inkább faljon fel a farkas!)

#34 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 21:08

Töccik a stílus! :yeah: :D A mondandó is. :dev: :D

#35 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 9:35

Elhatároztam, még korábban, hogy nem írok ebbe a topicba, a véleményemet leírtam már, nem változott. :cool: Valamint nem látom értelmét, a lényeget elfedõ látszat dolgokról vitatkozni, most sem teszem. Viszont nem szeretném, ha úgy tûnne Csermely, véleménye egyedüli TELJES MÉRTÉKBEN egyetértek vele. Persze ezt nem kötelezõ elfogadni, azért néhány TÉNY: becslések szerint kb. 200 ezer ember fordult meg a rendezvényen, a média visszhang a nullánál kevesebb (Hír Tv 1db snitt), a Youtube-on van néhány filmrészlet 2-3-400 megtekintéssel, ami arról árulkodik, hogy sokan még mindig nem tudnak egy ilyen nagy léptékû rendezvényrõl. Ami még igen sajnálatos sok ember aki megtehetné, az sem nézi meg még utólag sem a felvett anyagot. Igaz, messze nem adják vissza a képkockák a rendezvény teljes hangulatát, de legalább valamit lehet belõle érzékelni. Ja, és segít esetleg objektív véleményt alkotni, már akinek fontos az ilyesmi.

Edited by RIDERMAN, 2011 augusztus 19. - 9:36.


#36 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 9:58

No mégis csak elkeveredtünk Bösztörpusztára, igaz csak véletlenül és kevés idõre és este ( 30 kilóméterre onnan volt dolgunk és így beugrottunk 20h-23 h-ig. Szívesen maradtam volna végig, de jönnünk kellett haza az állatokhoz. Jó volt a hangulat, meg kicsit nosztalgiáztunk, igaz az I. kurultaj óta nem voltunk. Nagyon jó volt a vásártér is, meg hogy este még egész sokáig kint voltak. A vásártéren kívül, koncert volt még, meg mászkáltunk egy kicsit a területen és már indulnunk is kellett haza. :hupp: Így este, nem nyüzsiben, nekem területileg kicsit széthúzottnak tûnt, de napközben sok emberrel biztos szükség volt ennyi térre. Lovat, lovast keveset találtunk. Meg ismerõst is sajnos, bár õk mondták, hogy sokan még úton voltak oda, mivel péntek este volt csak. Én tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, aki megteheti, hogy elmennyen. Nagyon jó, bár nekem kicsit festivál hangulatú már a dolog. De ezzel nincsen szerintem semmi baj. Nem mindenki lehet ám vérnomád, mint mi. :kir:

#37 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 10:21

Kedves Riderman!
Ha tudunk, (és szerintem tudunk) értelmessen beszélgetni a témáról, akkor az nagyon jó. Segít kibogozni olyan szálakat, melyek beszõvik és gátolják a korábban kíváló hangulatot egy egy rendezvény, összejövetel kapcsán.
Lehet, (úgy tünik,) "mi" kezdtük a kötekedést, de szerintem az elöttem szólókból is kisebb csalódás, elkeseredés szólt, illetve egyfajta sértett önvédelmi mechanizmus a meghivó szövegével kapcsolatba.
Legalábbis az én esetemben, a többieket csak megértem, de nem nyilatkozhatok nevükben.
Elkezdtem egy választ írni Csermely számára, melyben kimerítõen kibeszélem "bánatom", de a legtávolabb állok attól a szándéktól, hogy bárkit megsértsek. Csermely válasza nagyon tettszett, mert megpróbálta részletessen bemutatni kialakult érzelmei, álláspontja alapjait is, én pedig megpróbálom, (s nem is oly nehéz) megérteni.
Nem értek vele mindenben eggyet, de az élet sokkal szebb attól, hogy különbözõek vagyunk. Csak legyünk toleránsak megértõek is, és ne higyjük, hogy csak a saját álláspontunk, nézeteink, érzelmeink vagy értékrendünk lehet nemes, üdvözítõ.
Egyébként, ahogy N.C. belinkelte, http://index.hu/belf...yozte_morickat/
volt még tudósítás róla máshol is, és azt is kicsit kekec stílusa ellenére én is elismerõ tudósításnak értelmezem. (Igaz néhány sztereotípiát is bemutat, mely sokakban elõítéleteket kelthetett a rendezvénnyel szemben.)
Én mégegyszer hangsúlyozom, a rendezvényszervezõt, és a hagyományörzõket is süvegelem több okból, s magam is fontosnak, értékesnek tartom lovas multunkkal is összefüggõ hagyományok ápolását és bemutatását, de ... van egy nagy de, amit majd megpróbálok kifejteni, a kölcsönös tisztelet jegyében, és bízva a moderátorok türelmében, hisz látszólag ez már nem a lóbarátok, és a lovastúrák témaköre lenne.
Viszont bízom benne, ha sikerül majd megértetnem magam, az akár a következõ ilyen rendezvény sikerét és látogatottságát, vagy "csak" a különben kedves rendes (lovas) emberek barátságát visszaállíthatja, ami mostanában az "eltérõ" gondolkodásmód kapcsán -a jelek szerint - némiképp romolni látszik.
Nem vagyunk ellenségei egymásnak, higgyétek el! :kocc:
Folytatás részemrõl este. Ha a moderátorok úgy ítélik, esetleg helyezzék a satöbbibe, de hagyják élni a témát, kérem! :ang:
Köszönettel, amatõr.

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#38 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 11:32

:rolleyes:

Edited by RIDERMAN, 2011 augusztus 19. - 11:35.


#39 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 11:56

Én erről az összeröffenésről a Duna tévén leadott több órás felvételből szereztem tudomást, pár éve. Értetlenül olvasgatom hogy nem kap elég figyelmet a médiától. A jó portékát nem kell reklámozni, van annak keletje, bár én még sosem vettem részt rajta, és bevallom nem is vonz a program, de nézni nagyon élvezetes volt. Akkoriban egy Kínából érkezett delegáció kért segítséget, akik magukat magyaroknak vallják a mai napig, és ezért nagyon elnyomják őket. Ha valami kézzel fogható jó lett az ügyükben előremozdítva, már volt értelme.

Edited by zsebi0202, 2011 augusztus 19. - 11:57.


#40 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 19. - 14:20

[quote name='amatõr' date='2011.08.19, 11:21' post='897270'
Folytatás részemrõl este. Ha a moderátorok úgy ítélik, esetleg helyezzék a satöbbibe, de hagyják élni a témát, kérem! :ang:
Köszönettel, amatõr.
[/quote]
- Csatlakozom!
Pár dolgot szívesen írtam volna már, de nem éreztem idevalónak.
Sem a rendezvényt - hisz alig tudok róla valamit -, sem az azt - valószínûleg méltán - nagy és fontos eseménynek tartókat nem szeretném még valami vélt áthallással sem bántani. :)