Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Allergia


  • Please log in to reply
239 válasz a témához

#81 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 10. - 14:25

Ezt is biztos NÕ írta:A pollenek, virágporszemek (méretük 15-30 mikrométer), valójában hím csírasejtek... :gm:

#82 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 12. - 21:11

Örni de jó,hogy van hova beírni ezt is! :dev: :gm:

#83 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 9:00

Hátha másnak is jó lesz, 23 éve alergén vagyok eddig a drasztikus dolgokat leszámítva nem használt semmi. Az idén hozzájutottam egy számomra uj gyógyszerhez" XYZAL½ ugy tünik ezt érdemes bevenni, és már 1 szem is jó nem kell kúraszerüen szedni. Jobbulást mindenkinek!

#84 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 9:27

Kazi,szerencsés vagy,én ugyanezt szedem 2hónapja és nem használ semmit,vagy csak alig valamit... :( Nekem a Telfast jött be eddig talán a legjobban,elõtt meg Ziteket szedtem. Ez is egyéni dolog sajnos,kinek milyen a szervezete.Egyik barátom most az akupunktúrával akar próbálkozni,én lehet megpróbálom a homeopátiát,egy ismerõsömnek teljesen elmúlt az allergiája.Persze van akinek elsõre eltalálják,h mi jó neki,mások évekig is kísérleteznek.Masszõrömnek elmúlt a 3hónapos méregtelenítõ kúrától,nekem ugyanúgy megmaradt.Van egy dolog amit akkora,de akkora b*romságnak tartok!!Minden félévben el kell menni allergia vizsgálatra,hogy felírhassák a gyógyszert kedvezményesen! Aki hozta ezt a rendeletet biztos nem allergiás,vagy tuti nagyon agyament,ugyanis egy az,h állítólag ebbõl nem lehet kigyógyulni.Ha meg valakinek mégis sikerül,ugyan miért akarná tovább szedni a gyógyszert,mikor szenvedett vele eleget?!Hát öcsém..... :mad:

#85 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 12:49

Remélem, idénre vége.Izé. Kérdeztem már itt, vagy mondtam már, hogy hallottam egy allergia elleni bélféreg-kúráról? Nem hajtás, hanem visszatelepítés módszerével? :)

#86 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 13:24

Én magas dózisú komplex vitaminkészítményt szedek 1 hete. Azóta elmúltak az allergiás tünetek és nem vettem elõ az asztmapumpámat...

#87 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 13:30

Remélem, idénre vége.Izé. Kérdeztem már itt, vagy mondtam már, hogy hallottam egy allergia elleni bélféreg-kúráról? Nem hajtás, hanem visszatelepítés módszerével? :)

Ó Jézusom! :eek: Asszem ezt nem fogom kipróbálni! :nem:Viszont hallottam egy olyan megelõzõ kúráról, amit már el lehet kezdeni kora tavasszal, és csak annyi, hogy nyers céklát kell lecentrizni, és azt meginni. Naponta egy két cékla leve elegendõ, és hogy jobb íze legyen, lehet répalével, citrommal almával ízesíteni. Állítólag teljesen elmarad tõle egész évre a dili. Most már ugyan mindegy, de jövõre ki fogom próbálni! :cool:

#88 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 13:36

Nekem még van egy kicsi sajnos,de a nehezén túl vagyok!

#89 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 14:47

Én magas dózisú komplex vitaminkészítményt szedek 1 hete. Azóta elmúltak az allergiás tünetek és nem vettem elõ az asztmapumpámat...

Akartam is kérdezni szombaton Fóton, hogy mi a baj...Ach, ja, aber Bokor, azt ki is kell bírni. Én például csupa zõccség és gyümibarát vagyok, eszem õket zsákszámra. Van viszont céklalé a Breuss-féle kiszerelésben (csupa natúrizé, kemény rák elleni és egyéb kúrákra), na, azzal háromszor kisérleteztem, és nem tudtam egy decinél többet lenyomni hetente. Egyszerûen undor fogott el a második pohárnál. Elõadtam a jelenséget vagy két tudornak, és nem mondták azt, hogy ez hülyeség. Valamit sipákoltak a savasságról. De nem elriasztani akarnálak.

Edited by Ernest, 2006 szeptember 19. - 14:52.


#90 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 14:51

Akkor csak szimplán dögfáradt voltam a 2 hete tartó festés-mázolás-takarítás-lomtalanítás-költözködés miatt :D (de igazán kedves vagy, hogy megemlíted, milyen ramatyul néztem ki...) Ja, tényleg, fújtam párszor az orrom, de közel sem annyiszor, mint egyébként.

#91 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 14:53

Csak hülyéskedek. :) Nagyon vonzóan néztél ki. Csak nem kérdeztem, mit csinálsz a hétvégén, mert ott kagylóztak a növendékek seregestül. :)

#92 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 15:36

Jajjjjjjj....... ez fájt.......... :dev:

#93 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 16:44

Ach, ja, aber Bokor, azt ki is kell bírni. Én például csupa zõccség és gyümibarát vagyok, eszem õket zsákszámra. Van viszont céklalé a Breuss-féle kiszerelésben (csupa natúrizé, kemény rák elleni és egyéb kúrákra), na, azzal háromszor kisérleteztem, és nem tudtam egy decinél többet lenyomni hetente. Egyszerûen undor fogott el a második pohárnál. Elõadtam a jelenséget vagy két tudornak, és nem mondták azt, hogy ez hülyeség. Valamit sipákoltak a savasságról. De nem elriasztani akarnálak.

Jó tudom, hogy olyan föld íze van a lá natúr, de ha alma meg répa meg ilyesmi is van benne, akkor csak nem lehet olyan borzasztó, vagy de? :confused:

#94 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 17:15

Mi is szoktunk préselni gyümölcsöt-allergiától függetlenül is-és a céklából nem kell bele olyan sok,hogy csak annak az ízét érezd.Mi almával,naranccsak+répával szoktuk préselni,akkor az egésznek kicsit epres íze van(szerintem,én nagyon szeretem).

#95 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 17:44

Jó tudom, hogy olyan föld íze van a lá natúr, de ha alma meg répa meg ilyesmi is van benne, akkor csak nem lehet olyan borzasztó, vagy de? :confused:

"cékla (300 g), kevés sárgarépa (100 g), zeller (100 g), burgonya (70 g) és még kevesebb retek (30 g) leve"De bocs, mint írtam, én szeretem a zöldségeket, számomra az íze nemhogy borzasztó lenne, SZE-RE-TEM! :) De ezzel együtt is egy pohár után a második másnap egyszerûen nem megy.Olvasom a neten, hogy sokan vannak ezzel így.

#96 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 18:15

:huh: Na ezek után kénytelen leszek kipróbálni...

#97 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 12:33

Csak a pollenallergia ér? :DNekem olyanom van most megint (8 évvel ezelõtt volt egy durvább formában), hogy véletlenszerûen elhelyezkedõ viszektõ foltok vannak a testemen. Most épp térdhajlatban, arccsontomon, fülem mögött. :eek: Valamelyik reggel meg a felsõ ajkam dagat fel szilikonosra. Iszom a kalcium pezsgõtabikat, de hamar elmúlik a hatásuk.A legrosszabb minkor a tenyerem viszket. De nem úgy. :DA 8 évvel ezelõtti az egész testemet elborította, has, hát, nyak. Akkor kalcium ampullát ittam, meg az ügyeletes doki adott 3 injekciót (20 évesen még megpróbálkoztam megúszni az injekciót, mondván majd megiszom :gm: ). Utána Zirtecet szedtem. Akkor kb. 1-2 hónapig tartott, teljesen elmúlt és sosem derült ki mitõl volt. Most sem találok semmivel összefüggést.Ha valakinek van ötlete mitõl lehet akkor ossza meg velem! Köszi! :)

#98 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 17:18

Biztos vagy benne, hogy allergia? Ha igen, akkor meg kéne keresni az allergént. Nekem a nyers hagymától volt egy idõben kontaktekcémám az ujjbegyeimen. Épp, hogy csak hozzáértem a hagymához, és menthetetlenül elõjött. Gondolhatod, hogy milyen marha jó ez egy fõzõcskézõs háziasszonynak... :rolleyes:Kénytelen voltam gumikesztyûben fõzni. Teljes gáz! :nem: :D Aztán elkezdtem erõsen agyalni azon, hogy ez valami pszichés baromság lehet, és megpróbáltam magamnak megfogalmazni, hogy mi az, ami olyan nagyon zavarhat a hagymában. Rá is jöttem és tovább agyaltam. Hogy akkor ha azt vesszük alapul, hogy az allergia valami olyan dologra akar figyelmeztetni, ami az élet egyéb területein irritálja az embert, akkor mi lehet az, ami ennyire irritáló az életemben. Pontosabban ki... Mert kiderült, hogy nálam ez a tünet egy bizonyos emberrel kapcsolatosan merült fel. És lõn! Megszûnt a kapcsolatom azzal az emberrel, és elmúlt az ekcémám... Neszeneked! :o Szóval néha már az is sokat segít, ha sikerül beazonosítani az irritáló "tényezõket".Voltam már allergiás a teljes hasfalamon, azért mert ráfeküdtem egy jutaszõnyegre. De azt gyorsan megoldottam, mert azóta nincs jutaszõnyeg. :gm:Végül pedig, ha allergiás eredetû ekcémáról lehet szó, akkor szerintem az ekcémát is kéne kezelni, nem csak az allergiát. => bõrgyógyászat

Edited by Bokorugró, 2006 október 6. - 17:19.


#99 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 19:03

Érdekes amit mondasz, pszichés okokra nem is gondoltam. Köszi!Mostanában kezdetem el szedni egy kapszulát fáradékonyság ellen, lehet hogy attól? De akkor ha abbahagyom akkor abba kéne maradjon a tünet. Vagy nem?Na majd még agyalok rajta...Mire eljutok a bõrgyogyihoz, addigra tuti elmúlik, ilyen az én formám. :)

#100 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 19:16

Érdekes amit mondasz, pszichés okokra nem is gondoltam. Köszi!Mostanában kezdetem el szedni egy kapszulát fáradékonyság ellen, lehet hogy attól? De akkor ha abbahagyom akkor abba kéne maradjon a tünet. Vagy nem?

De. Azért nyilván el kell teljen egy-két hét a teljes gyógyulásig, de elvileg ha megszünteted az allergén hatását, akkor abba kell maradjon a kiütésesdi.

Mire eljutok a bõrgyogyihoz, addigra tuti elmúlik, ilyen az én formám. :)

Viszont tudod figyelni, hogy amikor kijön rajtad, azokban a napokban mivel/kivel érintkezel, mit eszel, stb.Ha viszont nem találod meg gyorsan az okot, akkor jó ideig szenvedhecc, úgyhogy annál azért jobb a bõrgyógyászat! :huh:

#101 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 20:35

És, izé, Bokor, a jutaszõnyegest miért nem úgy oldottad meg, hogy a mélyére hatoltál az oknak? :)Ajakdagadásom nekem volt kétszer, közben eltelt 13 év, a lányomnak egyszer idáig (21 éve él folyamatosan). Ilyen ritkasággal sosem derül ki, mi az ok. Még ha már elõtte is részletes naplót vezettem.És ez így jobb is.Egyesek szerint az ekcéma/pikkelysömör és az allergia/asztma elég sûrûn jelentkeznek együtt.

#102 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 21:14

És, izé, Bokor, a jutaszõnyegest miért nem úgy oldottad meg, hogy a mélyére hatoltál az oknak? :)

Mer így eccerûbb volt. :gm: Jutaszõnyeggel való érintkezésre nincs minden nap szükség, de már hogy nézne ki, ha életem végéig gumikesztyûben fõznék. :rolleyes: :P Nagyon snassz... :D

Egyesek szerint az ekcéma/pikkelysömör és az allergia/asztma elég sûrûn jelentkeznek együtt.

Igen ezt én is tapasztaltam, mert pollenallergia szezonban erõsödtek az ekcémás hisztijeim. :rolleyes:

#103 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 7. - 7:12

Hali! Ma reggel még szarabbul néz ki a szám. Playboy-nyuszi méretû. Most már bevettem egy Zirtecet és megnéztem a bõrgyógyászati rendelést, itt a szakrendelõben. Hétvégén nincs.Ások és vájkálok, hogy mitõl lehet...

#104 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 7. - 7:34

Nekem meg tobzódik az ekcémám :( De nagyon! a könyökhajlatomban egyre nagyobb területen (persze mindkettőn, mert így a buli), a bal kézfejemen a középső ujjam bütykén, és nyár óta a felkarom tövében is. Persze a bőrgyógyászomhoz nincs időm elmenni, egy hónapja várom már, hogy az öcsém hétfőn elmenjen a saját dolgai miatt oda, és hozza nekem azt a rohadt receptet. Akkor fogom főbelőni magam, ha kitalálja, hogy nem ad receptet, csak ha elmegyek. Most fogok lemenni a patikába, hátha van vmi ekcémára valójuk receopt nélkül, de sejtem előre, hogy nincs. Az meg naiv elképzelés lenne, ha mutogatnám nekik a karom, hogy de akkoris adjanak alkcema-t, ha nincs receptem, ugye? :(Csikasz mondta nekem egyszer hogy neki nagyon jót tesz a szolárium. De hát ezekkel a lassan nyílt sebekkel én nem merek bemenni a szoliba. Ahhoz már túl sebes a karom.És tök mérges vagyok magamra, mert nem bírom megállni, hogy megvakarjam, de komolyan ez már függőség nálam.És ami a legszomorúbb, hogy ekcémára csak felületi kezelés van, krém formájában. Gygyszer, vagy injekció nem. Úgyhogy életem végéig fehér marad a könyökhajlatom tenyérnyi nagyságban, ami a szteroid-tartalmú alkcema-krémtől van. Szarnak szar, de legalább nem viszketek. Most valami 8e forintos krémet akar felírni nekem az orvos, hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy ennyiért mit tud/mennyire van tele mindenféle izémizével/ :(

Edited by Apple, 2006 október 7. - 7:38.


#105 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 7. - 7:52

Apple!Szerintem allergia elleni gyógyszer használhat az ekcéma ellen, mivel az is egyfajta allergia. Nekem is volt kicsi koróm óta, aztán egyéb allergiás tünetek miatt kaptam Zyrtec-et és az hatott az ekcémának is. Persze olykor használom az Alkcema-kenõcsöt, de azt már rögtön az elsõ jelnél. Fõleg a jobb kezem mutatóujja szokott elkezdeni viszketni, de hamar el is mulasztom róla. (Háziorvosom fél perc alatt felírja, csak rá kell csörögni és már adja is ki a receptet.)Az meg egy másik dolog, hogy az ekcéma és az allergia annál erõsebben jelentkezik, minél inkább legyengült az ember immunrendszere, és minél több stressz éri. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és a lehetõségekhez mérten próbálj minél többet friss levegõn lenni.Épp tegnap beszélgettem egy dokival az allergiáról. Õ mondta ezeket nekem. És nálam bejött: mióta (2 éve) aktívan lovak mellett vagyok az év nagy részében, és szabad levegõn télen/nyáron, sokat javult az allergiám.Tavaly, tavalyelõtt meghaltam volna Zyrtec nélkül, idén pedig egyáltalán nem szedtem, és megúsztam az allergiaszeont egy kis szemviszketéssel. :)

#106 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 10:37

Csuti, hogy vagy?Apple, nem hinném, hogy nyugodtan használhatnál szteroidokat ilyen fiatalon kezdve, már persze, ha több évtizedre terjedõ terveid vannak. Még akkor is, ha azt mondják, a mai kenõcsök már nem olyan veszélyesek. Ezeket abszolút laikusként csak úgy hallom olyanoktól, akik felelõsségteljes fazonoknak tûnnek. Úgy is lehet járni, hogy az orvos felírja, és elköszön. Ha megállítod, hogy maga adná-e ezt a gyermekének, õszintén felel: nem. :) Húzd szét a dolgot, használj egy kis szteroid után mást, finom kencét, ami lassítja a visszajövést (illetve akár tünetmentesé is tehet, de a bõrnél minden csak próbálkozás). Ajánlhatnám:NeoplantBionet Aktív balzsamHerbanet balzsam"Aloe lotion" a Forever Living product-tólEzek egyike sem olcsó, 5 körül lehetnek legalább, de ha rákened, megtudod, milyen érzés az, mikor a bõröd egy kis darabja orgazmust él át. És ráadásul káros anyagok nélkül. :)Izé, Méz...

Az meg egy másik dolog, hogy az ekcéma és az allergia annál erõsebben jelentkezik, minél inkább legyengült az ember immunrendszere, és minél több stressz éri.

Az jó, ha Te ezt már tudod, de sokan ezt nem értik, elvégre az allergia az túlmûködés, és akkor miért nem az erõs immunrendszer mûködik erõsebben rosszul? :)Múljon el Neked, de azért nagyon sok allergiás jár úgy, hogy a következõ évben keserûen állapítja meg, hogy már megint...

Edited by Ernest, 2006 október 8. - 10:41.


#107 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 18:15

Köszi, jól! :)A tegnap reggeli és esti Zyrtec megtette hatását, ma semmi tünetem nem volt. :) Azért kíváncsi vagyok hétközben jelentkezik-e újra. Ha igen, akkor valamelyik kollégámra vagyok allergiás. :gm:

#108 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 8. - 19:25

Az Alkcema kenõcs Nem steroid!!!!

Ha megharagszol is: de. Üsd be a google-ba, mint én tettem, és nem is kell megnyitni egyik lapot sem, az elsõ oldalon a 10-bõl 8-nál már látszik, hogy az.

#109 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 9:19

Nekem a Dermovate van itthon vészhelyzetre. Egy ismerõsünk adta az üres dobozt, hogy nagybátyját ez gyógyította ki a pikkelysömörbõl. Vagy két év múlva jutott eszembe, elmentem a bõrgyógyászhoz, felírta. Otthon eszembe jutott, nem tudok róla semmit. Felhívtam az ismerõst, ugyan kérdezze meg a nagybátyját. Nem tudja, mert már meghalt. Ujjuj. Ettõl??? :) Visszatelefonáltam, a bõrgyógyásznak, mert óvatos, gyáva alak vagyok: tessék mondani, mi szabályai vannak a használatnak? Kicsit támadó éllel: én mondtam magának, hogy egy hét használat után 3 hét szünetet kell tartani! Egyébként nem mondta. :) Azóta a kenõcs itthon van, ha lejár 5 évente, kidobom és iratok újat. Annyit ez is használ, mintha nyúllábat õriznék az orvosságos zacskómban. :)

#110 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 17:07

Megoldottam, bementem a gyógytárba, és könyörgő kutyaszemekkel rájuk néztem és mondtam, hogy adjanak valamit ekcémára, MOST. A nő már nyúlt is a polcon levő Halicar-ért. Homeopátiás krém, bőrgyulladásokra, allergiás ekcémára. Ahogy rákentem, már nem viszketett. időnként még viszket, de nem csodálom, elvégre a homeopátiás cuccnak pont ez a lényege, hogy mégjobban felerősíti a tünetet, hogy a szervezet reagáljon ellenanyaggal rá (ugye?). De korántsem olyan gázos, mint szombaton. Már kezdenek a sebek begyógyulnui, mert nem vakarom fel őket. Csak az zavar, hogy újabb és újabb helyeken kezd kialakulni. Azokkal meg úgy vagyok, hogy el se kezdem őket vakarni, és akkor csak' elmúlik, amiért nem sebesítem ki.Jah, és 800.- volt. Jót fog tenni a bőrömnek, ha végre nem az alkcemával nyúzom egy ideig.Méz: jó levegőhöz meg: egész nyáron lent voltam broncon.... ezek után még hol legyek jobb levegőn sok ideig? :D (és ugyanúgy a hétvégéket lent töltöm, és igyekszem napoztatni a karom. Evéshez: amikor a bőrgyógyászom először felírta nekem az alkcemát -kb 3-4 éve- , mindenféle vérvétel, kenetvétel nélkül kijelentette, hogy ne egyek sózott kaját, csokit, téliszalámit, kolbászt, sósmogyorót és társait, etcetcetc.... ugyanúgy folytattam ezek evészetét -teljesen normálisan étkezem, csak egy kicsit sózom meg többször az ételt a kelleténél, és senem javult, se nem rosszabbodott a helyzet. Volt, hogy fél/háromnegyed év ekcéma nélkül telt el)

Edited by Apple, 2006 október 9. - 17:11.


#111 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 10. - 10:35

Mindenre érzékeny vagyok, aminek köze van a lóhoz! Este fulladok is és erre rossz föl kelni, de még rosszabb lenne nem föl kelni! Ventolint szipuzok és zirteket szedek! A lovam szõrére vagyok a legérzékenyebb. Õt már porszívózom!Várom a tippeket. :D A lózásról nem fogok lemondani, azt ne is írjátok! :dev:

#112 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 10:52

Van aki azt csinálja, hogy az istállóba csak pormaszkkal az arcán lép be. Van, aki 100-as zsepit visz magával... :dev:

#113 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 10. - 12:32

Köszi szépen ezt nem írtam le, de maszkom is van meg 100-as pzsm is!!!Vmi más tanács?Légyszi légyszi

#114 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 13:37

Argentumka, az orrodon lehet, hogy segít a bohócvilágítósdi.Sóbarlang.

Edited by Ernest, 2006 október 10. - 13:37.


#115 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 10. - 15:11

Argentumka, az orrodon lehet, hogy segít a bohócvilágítósdi.Sóbarlang.

Köfi drága!A sóból egy idõre elég!Sokat nyeltem belõle a nyáron. Felért egy sóbarlangal! :yeah:

#116 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 9:31

Tegnap estére már megint nagyon elõjött ez a nyavalya. Már mindenfelé viszketek, az alsó ajkam bedagadt és a szemem mellett is van egy piros folt.Azt szeretném kérdezni, hogy allergológushoz menjek egybõl vagy mehetek bõrgyógyászhoz is. Mert nem akarok feleslegesen bõrgyógyászhoz menni, ha után úgyis áétküld az allergológiára.Csak bõrgyógyász van az újpesti szakorvosi rendelõben, de allergológust nem találok... nekem újpesten vagy a közelben lenne jó...Vélemény? Info? Ötlet?

#117 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 19:06

Én 2éves korom óta kegyetlenül allergiás vagyok a parlagfûre(ha már leírtam sorry),minden nyaramat a gyógyszerezéssel kezdem,de akkor is elõjön.Igazából nem tudom milyen lennék nélküle,nem mertem kipróbálni.Idén Xyzalt kaptam,de semmit nem segített rajtam,mire elhatároztam,hogy aug,közepétõl ,miután elfogy a gyógyszerem, nem fogok újat venni. Elkezdtem szopogatni ezt a Corizaliat (gyógyszertárban kapható),ami állítólag megszûnteti teljesen és azóta semmi bajom.Pedig nem ettem ám rendesen(mármint ezt a vackot) és mégis használt,mert a többiek körülöttem továbbra is benne vannak,nekem elmúltak a tünetek.Hozzáteszem: lehet,hogy ez nekem bevált,elsõre megtaláltam,de van akinek ez nem segített.Keresgélni kell,én itt mondtam azt,hogy oké,mert nem akarom az egész életemet gyógyszerevéssel tölteni.

#118 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 20:33

:D :D Zsoci,örülök,hogy bevált neked!Érdekes,így allergia után végigolvasni a régebbi írásaimat.Mintha nem is velem történt volna meg.Szerintem ezért bliccelem el a tavaszi alapimmunizálást :cool: Lehet,hogy írtam:parlagfüvet etetsz a kecskével,az kifejleszti a tejben az ellenanyagot rá.Iszogatod,és elmúlik az allergia.Tartanék kecskét,de mit csinálok vele,amikor nincs szezon....???Mindent szétrágnak,a férjem meg páros lábbal rugna ki vele :D

#119 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 7:58

Ezt csak én nem tudtam, hogy ez ilyen bonyolult??? :confused: Menjek el a háziorvoshoz, kérjek beutalót a bõrgyógyászatra és azok ha úgy ítélik, akkor majd elküldenek az allergiavizsgálatra a tüdõbeteggondozóba. Áááááááááááááááááááááááááá!!! :mad: Vagy felkeresek egy fizetõs allergológust?!1 zyrtec-kel 2 napig nem viszketek, tök jó. De el fog fogyni...

#120 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 18:41

Csuti, amikor legutóbb elõfordultam az újpesti sztk bõrgyógyászatán, még nem kellett hozzá beutaló. (És jellemzõen várni sem kellett túl sokat, eléggé pangós volt az a rendelés mindig is...) Persze ez már rég volt (cca 2 éve), ha a te infód aktuális és biztos forrásból való; akkor nemszótam.