Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Emberek az USA-ban?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
230 válasz a témához

#1 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 18:49

Sziasztok,egy honapja jottem Washington melle egy kisvarosba dolgozni. Nagyon jo es szep, csak pillanatnyilag alig ismerek itt embereket.Annyi kedves embert ismertem viszont itt a forumon meg, hogy hiaba nagy www, megis annak orulnek a legjobban, ha Ti tudnatok valakikrol, akik tortenetesen szinten idevetodtek az Operencias-tengeren tulra, es van kedvuk ide-oda elmaszkalni hetvegente. Esetleg szinten eltek itt egy darabig es van kedvuk elmeselni, milyen az elet, es hasonlok Hmmm? Posted Image (egyebkent en vagyok a regebben neha ide irogato Tokio, csak megvaltozvan az e-mail cimem, es elfeledven a jelszavam :rolleyes: , inkabb uj neven regisztraltam ujra).

#2 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 19:06

Helló Tokió!Mit csinálsz te odakint? Mármint azon belül, hogy dolgozol?Pont most regisztrált [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_profile;u=00002299"]Bertus[/url] aki Kanadában él.

#3 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 19:58

Tokio,Hol elsz pontosan Wahington allamban vagy Washington dc mellett? S mit csinalsz az Allamokban?En washington Dc tol 40 percnyire lakom. Manassas Virginia allamaban elek idestova 2 eve.Ha akarsz akkor irj e-mailt a cim remik_b@hotmail.com

#4 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 22:25

Sziasztok ujra. Posted Image tudtam en, hogy ratok lehet szamitani Posted Image Igazabol Maryland allamban, Bethesdaban dolgozom, es Rockville-ben lakom.Egyebirant molekularis biologuskent dolgozom az idegrendszer-fejlodes temakoreben, a PhD fokozat tavoli remenyeben. ;) Kb. fel evet leszek itt, esetleg tovabb, ha birom meg, meg foleg, ha engem birnak. Egyelore az elszigeteltseg-erzesen kivul jol erzem magam. Bar epp most, egy honap itt toltott ido utan kezdek rajonni, hogy vannak emberek, es helyek, amik biza potolhatatlanok, es olyan, de olyan messze vannak... :( Arrol nem is beszelve, hogy szakman kivul ki se nagyon nyitom a szamat (es ez igen szokatlan Posted Image :D )

#5 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 14:05

Huuhúúú Tokio, nagyon irigyellek, imádom az USA-t!! Úgy volt hogy idén megint kilátogatok a nyáron de sajna a szüleim megvétózták a nemzetközi helyzet miatt... :( Persze õket is meg lehet érteni, hisz féltenek. Ha lesz egy kis idõd, menj el Annapolisba, az egy tündéri kis városka (Maryland "fõvárosa") és nagyon hangulatos. Itt készült képeinket megtalálod a [url="http://"http://cyberbubo.fw.hu"]http://cyberbubo.fw.hu[/url] címen a képeknél (2. hét/475-ös és 485-ös képek). A többit is megnézheted, bár azok nem annyira érdekesek. Van köztük DC-rõl, NY-ról, és Bostonról is kép. Ja meg Niagara... Posted Image Mesélj majd a kinti életrõl, szívesen olvasnék róla ha már nem lehetek ott... Posted Image

#6 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 14:30

Szia Titok! te miert es mikor voltal kint? Es hogy-hogy a nemzetkozi helyzet miatt nem johetsz? Ugy ertem, ilyen alapon Spanyolorszag se jobb. Sot ki tudja manapsag, hol jobb (na jo, Izlandra talan nem zabos senki:D Kinti elet... Hmmm. Napi 10-12 ora munka, gyors bevasarlas este 10 korul, zuhanas az agyba, reggel fel, es ujra. Hetvegen ugyanez, csak tovabb lehet aludni. :eek: Na jo, egyszer-ketszer bementem Washingtonba muzeum-nezobe, meg csak ugy setalgatni.Nekem minden esetre az egyik legjobb elmenyem itt, hogy az emberek sokkal nyugisabbak (pl. autovezeteskor), es a burokratak legalabb igyekeznek udvariasak lenni. Posted Image Az idegenekkel valo baratsagos beszelgetesbol meg kifejezetten sportot uznek. No meg a folyamatos optimizmus is szokatlan elsore.Auto nelkul nem konnyu nagy felfedezo-utakat tenni (sot semmit mast se konnyu csinalni), de itt legalabb van metro.

#7 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 15:41

Én 2001 nyarán voltam kinn Apuval nyaralni. Posted Image Még voltam a WTC tetején is... :( át épp ezért nem megyek idén külföldre... :( Izland? Hááát... Posted Image Washington is klassz hely de nekem NY a no.1. Azt nem tudta eddig túlszárnyalni semmi. Jó,jó Prágát is bármikor bevállalnám de a kettõt nem nagyon lehet egy napon említeni.Hát az autóvezetés azért kicsit gázos fõleg a nagyvárosokban, lehet hogy még csak keveset tapasztaltál belõle, nem biztos hogy 2 hónap múlva is ezt mondod! Posted Image Az viszont nagyon frankó ahogyan az idegenekkel beszélgetnek. Meg ha bemész egy üzletbe, postára, étterembe, stb, nem az unott pofájú bunkó alkalmazottal találkozol hanem egy mosolygós, kedves emberrel. A turistákkal eszméletlen jó fejek, megkérdezik honnan jöttél (még ha nem is érdekli õket valójában, meghát ugye Frei bácsi Dossziéja szerint nem is tudják hol van Magyaro.), ami neked azért - valljuk be - jól esik. Nem vagyok benne biztos hogy õk is hasonlóan szívélyes fogadtatásba botlanának mindenhol itthon.Az a lenyûgözõ hogy nagyon lazák. De tényleg. Nem csinálnak nagy ügyet a hétköznapi dolgokból. Lesz ahogy lesz és kész. Majd minden jön magától. Szóval én nagyon csodálom õket, mondhat bárki bármit, jól csinálják amit csinálnak még ha idõnként óriási baromság jön is ki belõle. A vonatos élet is tökjó... Az a sok ember és mind újságot olvas, palmozik/notebookozik vagy telefonál... Annak is fílingje van. Igaz, én fõleg NY-ban vonatoztam/metróztam.

#8 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 19:17

Netan lovagoltal is itt? Csak mert epp lovashelyet keresek (hosszu hetvege, meghat vigasztalaskepp). Ahogy elnezegettem, olyan 30-60$ egy ora terep. Bainnngg.. Posted Image A kepeitek amugy tok jok! Hat igen, jobb turistakent jonni, akkor idod is tobb van, meg ugye akkor motival, hogy ha most nem nezem meg, akkor soha. Igy meg mindig megmagyarazom magamnak, hogy a Capitolium megvar, a munkaval meg haladni kell.A metro tenyleg erdekes, bar keso este vannak neha zakkant arcok (magaban dudolgat aztan elkezd kiabalni a falakra).Pragat nekem nem multa felul meg semmi, abszolut kedvenc! Csakhat az ottani emberek,... Khmm. Szoval nehanyszor NEM vagtak at.Volt valamelyiktek esetleg Gdanskban? (Danzig, ha igy jobban tetszik). Nekem o a masik favorit. Gyonyoru varos, tengerpart, kedves nepek. Posted Image Na jo, Washington is tetszik Posted Image

#9 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 19:19

Cirmos, kuldtem neked mailt. Posted Image Megkaptad?

#10 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 20:59

tokiomegkaptam az emailed.. s megadtama teli szamomat ahol el tudsz ernien penteken megyek lovagolni..ugralgatni gogunk egy par akadalyt s ha szolsz meg ma arp8-an tudok telcsinzi a trenernek hogy te is resztvennel vagy csak lovagolgatnal magadban.. olvasd el az e-nailem s valaszolj vagy telefonalj(703-969-6921)

#11 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 21:39

Cirmos, a szerverunket virustamadas erte, egy csomo levelet toroltek (valoszinu a tied is).Meghagytam a szamom az uzenetrogziton a 703-969-6921-en, de ide is leirom, hatha:301-295-2779Szoval szivesen mennek, mikorhogyanmennyi? Posted Image

#12 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 8. - 21:58

Se kedvem, se idõm nem lett volna lovagolni... Összvissz 1x láttam egy pár haflingert meg 1 kiscsikót egy karámban. Na meg persze a Central park konflislovait. Posted Image Köszi, jó sokat fotóztunk de nem eleget. Meg spórolnunk is kellett az aksival mert kint nem lehetett tölteni, tartalék meg nincsen... Azért így is sok jó született.Mi a Capitoliumban az egyik ismerõsünk révén VIP-ként mentünk be, így többet láttunk mint egy földi halandó és kevesebbet is kellett várnunk a beléptetésre.Prága nagggyon fílinges hely, totálisan rá lehet kattanni... 4 napot (bruttó) töltöttünk ott osztálykirándulás keretében de nagyon király volt. Jó lenne újra elmenni páran, haverokkal... Másik szép hely és nincs annyira nagyon messze: Krakkó city. De ott nincsen akkora élet mint máshol. Ha Prágát úgy minõsítem hogy történelmi, szép és bulizós hely, akkor Krakkó inkább csak történelmi és szép. Csak ugye hátrány, hogy ha rájönek hogy turista vagy akkor jaj neked meg a "sztotyinkáidnak" (ezt az egyik osztálytársam találta ki, amikor vett a Vencel téren egy hotdogot és 100-assal fizetett és 50-bõl adtak neki vissza. Persze csak késõbb vette észre de haláli aranyos volt, nézi-nézi a pénzét és úgy kiszakadt belõle: 'Át***ták a fejemet 50 sztotyinkával!!' - kb. 10 percig vinnyogva röhögtünk rajta, mert egyébként nem egy csöndes srác de ez olyan õszinte volt tõle).Az egyik étteremben meg igen sokat kértek 1 pohár kóláért így szépen lenyúltunk néhány poharat... Posted Image :D Így jártak.Amerika másik nüansznyi szépsége: az a sok kis tünci mókus! Meghaltam rajtuk annyira édesek voltak. Egész nap csak kergetõznek, mászkálnak, oltári jó fejek. Láttál már feketét? Azok nemcsak aranyosak de gyönyörûszépek is. Úgy fénylik a szõrük hogy ihaj.

#13 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 9. - 2:10

Igen, Pragaval ez az egy baj van: oda kell(ene) szuletni, hogy ne csak a sztotyinkaidra vadasszanak. Posted Image Sztotyinka. Ez jo! Mi egyebkent par soroskancsoval lettunk ott gazdagabbak. Hajhhh, az a pragai barnasor...!Mokusok edik, es iszonyat, mennyire nem felnek az embertol. Gyakorlatilag centikre kozel lehet menni. Es igen, a feketek a legszebbek, de ok feltik is az irhajukat! Ma az egyiket lattam, ahogy kivancsisagaban egy kanalis-lyukon maszott be, majd miutan megallapitotta, hogy aaah, nincs is bent mogyoro, kijott. Komolyan, csalodottnak latszot :D Hat igen, lovak nelkul ki lehet birni egy nyaralast, no de fel evet?? :eek: Juhhuuu, ugy orulok, holnap megyunk Cirmossal lovagolni!!! El se hiszem, komolyan... Posted Image Halkan megjegyzem, en csak azt HITTEM, hogy hosszu hetvege lesz itt is. Pedig dehogy. Hat erdekli ezeket a husvet?! Dehogy.En viszont majd`kiugrom a borombol, hogy holnap loszagot erezhetek ismet. Majd kiderul, ertek-e amerikai-loul is, vagy se. Esetleg akcentussal. Posted Image

#14 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 10. - 11:54

Szerintem nálunk is akadt olyan gonosztevõ aki lenyúlt söröskorsót... Posted Image Hát igen, mi már csak ilyenek vagyunk. Nagggyon jófejek a mókusok meg a chipmunkok (tudod, a csíkosak) is. Olyan gondtalanok és vidámak... Posted Image Majd mesélj a lovaglásról, én bízom benne hogy jól kijöttök az amerikai pacikkal! Posted Image

#15 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 10. - 23:31

Kiderult: beszelem az itteni lovak nyelvet (bar nehol akadozva).Tegnap reggel fel hetkor keltem, nem is ittam meg kavet se, hogy idoben odaerjek a Cirmossal megbeszelt talakozora, oda is ertem fel oraval hamarabb (es mondani se kell, a kulvarosban nincs egy nyomorult kaveautomata sem, nemhogy bolt vagy valami), csak parkolok, taxik es buszok. Ugyhogy ott punnyadtam a padon etlen-szomjan, de a loszag remenye ugye barmit feledtet.Cirmos vegul idoben meg is erkezett egy aranyszinu busznak latszo targgyal, ami egyebkent itt atlagos meretu negykerekunek szamit. Aztan irany Virginia utjai a gyonyoru reggeli napsutesben, ahol az ut menten sarga narciszok integetnek. Posted Image Elmentunk egy csomo olyan gyonyoru lovasfarm mellett, hogy az ember szeme a szelvedore tapadt. Szamomra meglepo volt, de az angol stilusu helyek vannak tobbsegben, alig van egy-ket western hely a kornyeken. Viszont meglepoen sokfele lofajtaval lehet talakozni, illetve ezek minden elkepzelheto keverekevel. A hely, ahova tartottunk, a szerenyebbek koze tartozik, mar nem a szinvonalat, hanem arait tekintve. Ez orankent 25$-t jelent. Cirmos mondta, hogy ugroedzes lesz, kicsit tartottam is tole, leven masfel-ket honapja nem lattam lovat, meghat az ugras amugy sem erossegem... De azt mondta, nem kell semmitol se tartani, a lovak tenyleg joszandekuak. Hmmm. Ugye az ember ezt akkor hiszi altalaban, ha mar leszallt. Onszantabol. Az ora vegen.No jo. Megerkezunk, udvozoljuk az edzot (aki itteni viszonylatban is kiemelkedoen kedves, ami azert valami). Rogton meg is mutattak a lovat, amin ulni fogok. Na itt jott a dobbenet. Sokat mondok, ha 140-re tippelem. Komolyan, fel kellett emelje a fejet, hogy szembenezzunk. Te jo eg, mondom, szegeny kipurcan ha raulok, hogy fogunk ugrani?... Egyebkent tomzsi joszag, palomino szinu (ha jol tevedek), szoval legalabb szinben stimmeltunk. Szemelyisege van egyebkent a kisasszonynak, meg velemenye is, amit azon nyomban szemembe is mondtott, sunyitott az elso perctol ahogy bementem a boxaba. Mondta is az edzo, hogy a lovacska szereti magat okosabbnak hinni a lovasnal, probaljam majd bebizonyitani, hogy en vagyok a fonok, ha ketsegei tamadnak. Hat, gondoltam, ez egyre viccesebb. Mar lattam magamat, amint egy aranyszin pofa rohog ram, mikozben tapaszkodok kifele az akadalybol.Ehhez kepest nyeregbol mar nem is volt rossz, poccre csinalt mindent (csak a palyan velunk egyutt levo 11 masik lovat probalta kivegezni kozben). Na nem veszelyesen, dehat ha valaki ilyen pici, megiscsak kompenzalni kell valahogy! Posted Image Az edzes egyebkent nagyon nyugodt hangnemben zajlott, mindenki tudta a dolgat, es ami a legfurabb volt, egy lo se probalta kihasznalni a lovasa gyengeseget, mint a kisangyal mentek, mikozben mi minden jarmodban gyakorlatokat vegeztunk rajtuk, mint erd el a lo fulet jobb kezzel, bal kezzel (lo nem szol semmit), erintsd meg a terded, a cipod orrat, tartsd ki a kezed oldalra, most mindket kezed emeld fel. (lo megy tovabb, nem rohan, nem ter ki, nem lassit). Hmmm. kezdtem becsulni a kicsi lovat. Es a java most jott: az ugrasok. Szepen felsorakoztunk, es eloszor egy sima kis X-et ugrottunk.Kislo nyomult az akadalyra mint allat, alig varta, hogy mi kovetkezzunk. Ugy atrepult, hogy csak ugy szallt! Szep lassan nehezedtek a kovetelmenyek, bar az akadalyok sose emelkedtek 60 centi fole, igy anelkul lehetett gyakorolni, hogy az embert a frasz kitorne. Es a lovak mentek, szepen, gond nelkul. Azert ez eleg lenyugozo. tenyleg csak magara kellett figyelni az embernek, a negylabuak kivulrol tudtak a programot, szerintem egyedul is vegigmentek volna a palyan (speciel az enyem valoszinu jobban is, mint velem, leven en nehanyszor inkabb akadalyoztam, mint segitettem redface.gif ) de szep lassan kezdtem elhinni, hogy ez lehetseges, igy vegul a vegen nekivagtam a teljes palyanak (pedig eletemben nem mentem egyszerre vegig tobb, mint 3 ugrason...) es sikerult!!! Huhhhh, emberek, azt az erzest... Posted Image komolyan, a vegen meg is csokoltam a pofajat a kis dognek (na gondolom, ez volt az a pont, mikor kezdte varni, hogy elhuzzak es mehessen legelni :D )Pedig a palya egy ket ugrasbol allo kombinacioval kezdodott, aztan eles balkanyar, egyes ugras, masik, es egy harmas kombinacio. Huhhh... Jol van, jol van, tudom, a legtobb embernek ez a viccesnel is kisebb, meg minden, de en uuugy orultem, hogy sikerult. Meg aztan az se utolso dolog, hogy sikerult megjegyezni a sorrendet! (nekem mindig az az egyik legnagyobb csoda az ugroversenyeken, hogy hogy tudjak megjegyezni, mikor melyik jon?) kozben szamolni is kellett volna az ugras fele kozeledve, hogy hany vagtaugras van meg hatra, de ennyire azert meg nem voltunk menok. Megaztan kicsilo olyan aprocskakat lep, hogy altalaban fogalmam se volt, hogyan es mikor erunk oda, de o szerencsere remekul megoldotta nelkulem is. Ami meg nagyon tetszett, hogy a lovasok mindannyiszor gratulaltak egymasnak, ha valami sikerult, es tenyleg oszinten orultek egymas sikereinek. Hmmm.A legjobb az volt, hogy a lovaglassal meg nem ertek veget az aznapi oromok. Lathattam eloben, hogy mukszik a kettos futoszar, mert Cirmos az ora utan ezzel tanitotta az egyik kislany ponijat, hogy nyujtsa lefele a nyakat, es probaljon az egesz testevel fordulni, ne csak a fejet forditsa befele. Ezutan meg elmentunk egy csomo lovasboltba is, ahol elkepeszto mennyisegu mindenfele lovacuccra lehetett nyalat csorgatni, es probaltunk kobakot is venni, mert itt csak abban lehet lovagolni (leven baleset eseten az oktato felelos a lovasokert, anyagilag is, ami itt konnyen rug borzalmas osszegekre). Most meg elment a biciklis sisak is, bar ketsegtelenul viccesen nezhettem ki. :D Vegul a kobakvasarlast el kellett halasztani, mert nem volt a meretemben olyan, amit ki is tudtam volna fizetni, de allitolag jovo heten kapnak. (na ja, ekkora bucira nem konnyu...)lattunk minden elkepzelheto nyerget, szerszamokat, angol es western stilusban is. Utobbiak nemelyike ugy ki van csicsazva, hogy barmelyik kissebsegi hasznalhatna lakasdisznek. Posted Image Allitolag show-ra ilyenekben mennek. De volt azert persze jo sok, amit boldogan elfogadtam volna, de sehogy se akartak hozzank vagni. Miert?? Volt pl. egy csomo, amelyiken sherrif csillag volt a diszites, eszembe is jutott, ki orulne vajon neki...? Posted Image Elmentunk aztan Cirmosekhoz, igy meglathattam mire kepes egy csivava es egy olasz agar, ha ugy adodik. Merthogy Cirmosnak pontegy ilyen randevubol szarmazo kutyaja van. Hihetetlen joszag, pattog, mint a gumilabda, nincs negy kilo, de az egyenisege kitoltene egy dogot is (hiaba, ez a nap a kicsi, de ugyes teremtmenyek napja volt.)Nyolcra ertem haza, vigyorogva, mint a vadalma. Micsoda nap! es a legjobb, hogy ezentul minden hetvegen megyunk, jiiihaaa! [ Április 10, 2004, 23:33: Az üzenetet átszerkesztette: tokio5 ]

#16 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 0:28

Igazán felhegeszthetnétek néhány képet a történésrõl, hadd sajnáljunk titeket, milyen ótvar helyen vagytok kénytelenek lovagolni Posted Image

#17 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 1:37

Egy par szo tolem a paccokrol...Ezeknek a lovaknak szinte alig van rossz tapasztalata az emberekkel kapcsolatban. Iskolalo letukre imadnak ugrani. minden lonak van kb2-8 lovasa akik renszeresen lovagoljak oket igy a lo s lovasnak van ideje osszeszokni. Mindenki a szamara legmegfelelobb lovat lovagolja (vermerseklet s lovas tudas osszehasonlitasban.)A lovak vegulis evek ota ugyanazt a dolgot csinaljak igy szinte kivulrol tudjak mi a feladat lovas a lovassal szinte osszeforrot igy egymashoz igazodva a lovaglo leckek nagyon kellemesek. Viginiaban a Hunter lovaglas nagyon leterjedt ahol a helyesen ules es lovaglast nagyon szigoruan veszik. Az ugrasok nem magasak, s nincs idokorlat a palya megtetelere. A fo szempont, hogy helyesen s az ugrasokat szinte ugyanolyan mododn silusosan legyenek megugorva. Ez annyira nem is rossz de unalmas.2 het mulva lesz egy kisseb fajta combined training verseny ahol dijlovaglas s dijugratas lesz. Nehezsegi foka a versenynek nem nagy, de jo gyakorlas a lovasnak aki szeretne kesobb magasagg szinten lovagolni ill. ugratni. (a nagyobb ugro versenyeken is van 60-80 cm kozotti ugro kategoria direkt a meg tapasztalatlan (kezdo) lovaknak s lovasoknak)Tokio lova amugy erdekes mix: quarter-valamilyen poni s x keverek. A pacnak megvan a 4 jarmodja. Van egy pinto appaloosa mixunk is aminek a pottyei(pinto) sargak s nem feketek. Kepeket majd keszitunk...

#18 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 4:19

jahh, jahh, ha mar a nagy fejemre nem talakunk kobakot Posted Image , veszek egy digicamet Posted Image . Otlet, hogy mire figyeljek vasarlaskor (az arcedulan kivul)?

#19 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 4:32

(Cirmos, nem lehet neked emilt kuldeni, aszongya, ilyen emil nincs is. Tudsz te errol??)

#20 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 13:04

Tokio, nagyon szupi volt így olvasni is a történetedet, nagyon irigyellek. Ez, hogy ennyire jó szándékúak az iskolalovak, lenyûgözõ. Gondolom megvan neki a saját kis hangulata. Kellene nekem is valami hasonlóan pozitív élmény (akár több is) mert nagyon kezd elmenni a kedvem az ugrástól... :( NA mindegy ez nem ebbe a topikba tartozik.Várjuk a további - fotókkal tarkított - beszámolókat!! Ja és én személy szerint továbbra is kiváncsian hallgatom az USA-ról szerzett benyomásaidat! Posted Image

#21 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 14:02

Tokio! Nagy örömmel olvastam a beszámolódat. Azt hiszem, ezentúl csak a hétvégéken fog járni az eszed Posted Image Sok sikert!

#22 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 15:43

Hát, az én arcomra sikerült mosolyt csalnod. :D Gratu a lovazáshoz, és remélem még sokat olvashatunk tõled!

#23 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 11. - 22:15

De edik vagytok! Posted Image El se hiszitek, mennyit jelent ez nekem... Nagyon szuper itt egy csomo minden, de ANNYIRA egyedul vagyok legtobbszor. Szoval tok jo tudni, mennyi eszmeletlenul jo fej emberke van itt a forumon Posted Image )

#24 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 1:16

Tokio Hotmailrol kudtem neked e-mail.. asszonygya.. ha gond van tetefonon is el tudsz erni..Cirmos

#25 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 0:13

Csak, hogy fokozzam az izgalmakat: hetvegen (vasarnap) ugroversenyre megyunk! (na nem en fogok ugrani -legfeljebb felre-, gondolhatjatok...) de megnezni azert megnezzuk. Viszunk fenykepezogepet is ha igaz, szoval vegre nem lesztek kenytelenek az en feledtebb elfogodott beszamolomra hagyatkozni Posted Image Persze lozunk is penteken, es lehet, hogy most egy meretben passzentosabb joszagot fogok boldogitani. Addigis nyomulok konditerembe, nehogymar az eronlet hianya fogjon ki rajtam (mint ez oly sokszor megesett mar).Addig meg csak kibirom valahogy. Bar ez a hetfo itt most olyan tipikus hetfo volt, amilyen csak egy hetfo lehet. Korankeles, zuhogo eso, szel, 5 fok (es a frizura feladja! no Taft!) Es persze a buszt is lekestem, nana...Utkozben lattam ket vadludat, azok is ingerulten veszekedtek egymassal. Azott mokusok csapzott bundaban varjak a jobb idot.

#26 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 1:49

Titok, irtad hogy varod az itteni elmenyeimet. ez is itteni, hat leirom. Tanulsagos.(?)Egy lovas hirdetoujsagban volt egy cik, ami arrol szolt, mi a jobb a lonak: ha haszonallat, vagy ha hazikedvenc? Sorra is veszik, hogy ugye az a lo, amelyiket `csak` haszonert tartjak (mondjuk szuper versenylo, sok penzt hoz,...), arra legtobbszor vigyaznak mint a szemuk fenyere, de bizony ha valami miatt nem tud tovabb teljesiteni, es nem tudjak hobbilonak eladni, megy a vagoba. Ha kedvenc, es szerencseje van (ert a gazdaja a lovakhoz, tudatlansaga miatt nem szivja meg az allat), akkor jo dolga van, munka keves, es ugye csaladtag. Ha lovagolni mar nem alkalmas, ellehet a mezon `bekes oregkort erve meg`. Kerdes, irja a szerzo, mi is a bekes oregkor? De ha beteg lesz? Mondjuk csillapithatatlan fajdalmai vannak, es el kene altatni? Na es itt jott a durva resze a cikknek, gyenge idegzetuek egyszeruen el se olvassak, en azota errol rem-almodom.Itt allitolag a megunt kedvenceket (kutyak-macskak, egyeb kisallatok) nem elaltatjak, hanem beterelik oket egy szobaba, es dekompresszaljak.(!) Vagyis kipumpaljak a levegot a szobabol. Igy pusztulank el borzalmas kinok kozt. Most komolyan, nem undorito, szanalmas es gusztustalan??!! Utoljara ilyenrol a fasisztakkal kapcsolatban olvastam.Na erre irta a cikk szerzoje (aki egyszer vegignezett egy ilyen horrort), hogy ha lo lenne, o a vagot valasztana. Ez is Amerika. No smiley.

#27 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 5:00

idézet:
Eredeti szerzõ: tokio5: veszek egy digicamet Posted Image . Otlet, hogy mire figyeljek vasarlaskor (az arcedulan kivul)? [/QUOTE]Mennyit akarsz/tudsz rakolteni? Mondj egy arat, es megmondom mit vegyel. Posted Image Pl. $500-ert egy Panasonic DMC-FZ10-et, vagy ennek egy kisebb testveret a DMC-FZ1-et, ami 2 megapixeles, csak nem biztos, hogy lehet kapni mar. [ Április 13, 2004, 05:12: Az üzenetet átszerkesztette: Cavalier ]

#28 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 16:40

Ooo, 500 azert sokpiiz. :eek: Mondjuk 200? Rohejes vagyok? :rolleyes: Megmutatom, mit neztem ki, mondjatok el, ha ez nem jo.[url="http://"http://focuscamera.com/sc/main_item.asp?id=964591727&rf=static&dfdate=03_26_2004"]Olympus D540[/url] Nem vagyok egy gyakorlott fotos, de olyan gepet szeretnek, amivel portrekat, kozeli kepeket is lehet csinalni. Ez jo erre? Bar ha tudtok olyan gepet, ami tobbe kerul, de tenyleg sokkal jobb, meggyozheto vagyok. Szeretnem, ha meg egy ideig tudnam hasznalni.(bevallom, pont abban remenykedtem, hogy erre jarsz, Cav, es elmondod a velemenyet Posted Image Szoval elore is koszi! Tobbek kozt a Te kepeid miatt kaptam kedvet a fotozashoz. Huhh, ez nagyon nyalas volt... De tenyleg. Posted Image ) [ Április 13, 2004, 16:47: Az üzenetet átszerkesztette: tokio5 ]

#29 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 17:25

wuff. Ugy latszik, otthon sincs nagyobb biztonsagban az ember... :( [url="http://"http://index.hu/politika/belfold/terrordothu/"]ime[/url]

#30 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 1:15

Biztonság? Ugyan már, az aztán tényleg relatív. Ez a terrorizmus meg ismét parasztvakítás. Sima tüdõgyulladásban többen halnak meg, mint a terrorizmus miatt, vagy csak szimplán az ember fejére esik egy tégla, vagy elgázolja egy részeg autós. Ha úgy vesszük, még szerencsés is az, aki terrortámadásban hal meg, a családját kárpótolja az állam, nem úgy mint akit elgázolnak... Asszem szar egy világban élünk... :-/ Nos, ha most 200-ért tudsz fényképezõt venni, akkor 1-2 hónap múlva vehetsz 500-ért, vagy akár részletre, az amit néztél, és a legtöbb ma gyártott gép azon az optikának csúfolt kis körömnyi izén bukik el. Megvettem én is egy ilyesmit, meg is bántam már, semmi maradandót nem lehet vele alkotni, viszont az optika összes torzítási hibája királyul megfigyelhetõ. A Panasonic Lumix sorozata viszont tetszik, Leica optikával készülnek, és az FZ1 pl. most 200 valahány usd körül indul, igaz, hogy csak 2 megapixeles, de 12x zoomja van. És az az 1600*1200 is elég, papírra nyomtatva is, netre meg fõleg. Szerintem most a best buy az FZ10-es, a maga 4 megapixelével, nézz körül odakint, hátha van 500-nál olcsóbban is. Posted Image Most találtam FZ1-et itt: [url="http://"http://pcmag.shopping.com/xPC-Panasonic_Lumix_DMC_FZ1~S-2~OR-0~PG-1"]http://pcmag.shopping.com/xPC-Panasonic_Lu...1~S-2~OR-0~PG-1[/url] [ Április 14, 2004, 01:24: Az üzenetet átszerkesztette: Cavalier ]

#31 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 3:25

Mintha nemi ironiat velnek athatolni a szovegen: optikanak csufolt kis koromnyi ize... vagyis mondhatni a lelke a cuccnak, ugye. Posted Image Nem draga a joszag, 240-ert haza is hoznak. Hmmm. Tudtam en, kire lehet szamitani Posted Image Jahh, megneztem az FZ10-est is... Hat nem kellett volna, most az tetszik. Foleg, hogy valami ImageStabiliser is van benne, igy allitolag haromlab nelkul is lehet jobb kepeket csinalni. 495 a legjobb ara, plusz 55-ert lehet hozza kapni 128 megas memoriakartyat. (gondolom, a 4 megapixel miatt eleg sok tarhely kell neki). Lehet, hogy megse Olympus lesz..?Hogy milyen ez a vilag? Hmmm. Jo kerdes. Kinek milyen. Apam regota mondogatja, hogy o viking szeretne lenni, ugy 1000 evvel ezelott. Ki nem?? Csak mondjuk en hatevesen megpusztultam volna tudogyulladasban antibiotikum nelkul. Hat akkor jo a civilizacio, vagy se? Es, hogy teljesen szetoffoljam a topicot, (bar itt nincs off), szoval ugy tunik, nemcsak a nok valogatnak, tessek, lehet nezni [url="http://"http://www.womenrussia.com/russian-women-photos.htm"]katalogusbol[/url] noi holgyeket, es megcsak nem is hivatasosak. Posted Image

#32 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 19:25

Nekem uncsim meg a barátja Manhetten közelében vannak, ha érdekel. Nyáron én is voltam kint. Posted Image Ott csak egy hétig, Mert Minessotaban voltam 5 hétig cserediák ként. Ott voltam a western versenyen Posted Image Nyáron meg jön ide egy minessotai csaj. Posted Image

#33 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 22:16

Es neked hogy tetszett itt? Milyen volt a western verseny? Az iskolad szervezte a csereberet?

#34 tokio5

tokio5

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 20. - 1:04

Hetvegen kicsiny de igen jo haziverseny volt a lovardaban, [url="http://"http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gyorgyandrea/album?.dir=/48ab&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gyorgyandrea/my_photos"]itt[/url] meg lehet nezni a kepeket. Glory lovon ul Cirmos!beszamolo kesobb, mert lemegy a nap, es haza szeretnek bicozni a parkon at Posted Image

#35 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 6:06

Tokio vagyok, Cirmos geperolReggel elmentunk lovagolni. Rasberryt kaptam, vegre! Olyan jo kis lo az, hogy csuda. Pedig ugy feltettek tole, hogy uu, milyen gyors, meg felkapja a fejet, es elvisz, meg mittudomen. Na, ahhoz kepest altattuk egymast. Azt mondjak, azert, mert nem teptem a szajat es nem utottem az oldalat. Dehat szoktam en olyat? Posted Image Szoval szepszora megcsinaltunk mindent, volt vagta zorgo vodorrrel a jobbkezemben, volt eleje koruli fordulat, volt hatramenetben 90 fokos fordulat (!), meg minden inyencseg. Es okelme szepen csinalta, mintha vilageleteben igy tette volna! Oollyan jo volt! bazinagy (~175) teliver, huszeves kanca egyebkent, galopplo volt, aztan ugroversenyeztek vele, mig oreg iskolalo nem lett. De ne higgyetek am, hogy ugy is nez ki, vagy ugy is viselkedik, mint egy oreg iskolalo! Meg nem mondanad, ha ranezel. Eros, gyors, ugyes. Nekem valo Posted Image Ora utan addig simiztem, mig dorgolozni nem kezdett, majd egy ugyes mozdulattal letepte magarol a kantart. Posted Image aztan elegedett fejjel nezte, ahogy az edzo rohangalt ki-be, hogy masikat keritsen. el se moccant, csak nezte, amolyan `mit kell ezen izgulni?` fejjel :D Delutan kilatogattunk egy haromnapos ugrovesernyre, aminek vasarnap vannak a nagy szamai, de modhatom, ma is erdekes volt. Annyi szepseges, ugyes lovat (es LOVAST!) meg egyutt sose lattam. De tenyleg... A mezohegyesi tenyeszversenynel huszszor nagyobb, egyszerre negy palyan van verseny, Posted Image wooow. De ami a legjobb, hogy majdem az osszes lo a lovasaval egyutt szepen, gyonyoru stilusban vegig is megy a palyan, nincs rombolas, vegigveres. Mennek, nyugodtan, preciz, szep mozdulatokkal. :cool: Es ha nem sikerul, hat lejonnek, es kesz. Valahogy itt is olyan nyugottaknak latszanak.. Irigylesre melto. Hat, sargultam is az irigysegtol, ANNNYIRA felultem volna en is! Barcsak en is versenyezhetnek igy egyszer! hat, azt hiszem, minden lovas igy erez, mikor ezeket latja...Este meg elmentunk Manassas varosanak (Cirmos lakohelye)amator szintarsulatat megnezni, akik egy Noel Coward darabot jatszottak (Blithe spirit), nagyon szinvonalasan, meg kell hagyni (csak ne lett volna 15$ a belepo...)A vasarnapi versenyre valszoinu megintcsak kimegyunk, es visszuk Cirmosek hiperszuper gepet, ugyhogy ne nekem kelljen higgyetek, hogy milyen is ez, hanem a sajat szemeteknek. ;) folyt. kov.!

#36 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 17:35

Sziasztok! Posted Image Gondoltam nyitok új topicot saját kis sztorimnak, de ide pont bepasszol ... örüljenek a moderátorok is néha! :D Tokio!Starbucks??? Ha épp kávé hiányod van, van kis üveges kiszerelés,hideg ugyan, de isteni!!!!!! A vaníliás változatot nagyon merem ajánlani! Posted Image Amiért meg írok, az a kis giccses álmom teljesedése, ami pár héttel ezelõtt végre valóra vált! Én a nyugati partot részesítem elõnyben. Gyönyörû és szerencsére van lehetõségem elég sûrûn arra járni. Egy maradt ki eddig a story-ból az óceán parti lovaglás! Na most megkaptam! úgy indult, hogy én nem is megyek, ha ezt nem vesszük bele a programba, mert milyen dolog az, hogy xedszer járok óceán parton és még mindig nem lovaztam! Posted Image Washington államban végre sikerült! Igaz, hogy 2 hét alatt csak akkor esett az esõ (naná), de ez ott nem zavaró,merthogy esik kicsit, aztán abba hagyja. Meg aztán a hullámveréstõl úgyis vizes lesz mindenki, és hogy fél óra jobbra, aztán vissza, ez mindkét oldalra érvényes! Tehát mindegy,hogy esik vagy nem, úgyis vizes leszel! :D Én egy Hoppie nevû kedves, kicsi dundi állatot kaptam, aki mint Tokio is említette kicsinységét fürgeséggel kompenzálta. Így ki is vezette a terepet????? 0 westernes képzettséggel? ÉN! tongue.gif Hazudok, nem is nulla volt a képzés! Megkérdezték, lovagoltam e már, mondtam igen, de csak angol stílusban. Jó,mondták, akkor azt felejtsem el, és most elmondják, hogy kell nálukk lovagolni. Az instrukció a következõ volt. Szár végét fogni egy kézzel, ha jobbra megyek jobbra húzzam a kezem, ha balra, akkor balra. Kérdem, ennyi!? Yeah! És vigyorognak.Az hogy a vezetõ a végén volt, és mindenki úgy ment ahogy akart, az ott teljesen természetes, hogy egymás mellett, egymás mögött, jobbra-balra, az is! Csúcs volt!!!! Aztán kb. fél óra múlva az egész bagázs mintegy vezényszóra megfordult és megindult visszafelé! Hát ezek tudtáááák! Vissza már persze siettek a jószágok, de egyetlen rosszindulatú mozdulatot nem tettek! Én meg mint a tejbetök 1 órán keresztül vigyorogtam!!!! (Szegény párom még nem tudja, de legközelebb megint kell menni! Ez nem elég egyszer!!!!)És a lovak. Voltam én már kinnt show-n, lovagoltam... és azt láttam amit Tokio és Cirmos is mond! Ott mindenki nyugodt, ember, állat egyaránt! Nincs idegeskedés,nem gyepálják az állatokat, és mindenki csak annyit csinál, amit a tudása megenged! A lovak jól képzettek!!! Tök kezdõ lovas is jólérzi magát egy egy órás terepen,mert akkor csak séta van, egy-egy rövidebb ügetéssel, és a ló nem hajítja le csak azért, mert nem tud lovagolni!!!! Azt hiszem itt kezdõdik valahol a lovaskultúra!Tokio, Cirmos! Irjatok még, jó legalább így ott lenni!!!Hali, PH

#37 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 18:58

Megint Tokio.Hat, igen, ez az. Orulok, hogy egyre tobb paci.hu ember nyomul itt. Lassan megalakitjuk a Tengeren Tuli Lobaratok Klubjat (TTLK?) :D Mazlista Paint, en meg sose lovagoltam tengerparton! Huu, de vagesz lehet! :cool: Na majd eztan, talan.Ma Community service-t csinaltunk (jo, jo, kozmunka neven is lehet emlegetni). Szoval kitakaritottuk a kozeli patakmeder egy reszet, onkentes tevekenysegkent. Eredetileg a kornyekbeli embereknek is jonni kellett volna, de vegul csak Cirmos, a parja es en csinaltuk. (itt se nepszeru szombati program a szemetszedes, meg ha ok maguk hajigaltak el, akkor se) :mad: Posted Image . Gyerekek, volt itt minden: kolasdoboz, sorosuveg, matrac, koton, bicikli, szamitogep, labos, es egyeb valogatott inyencsegek. Felszamoltunk egy volt hajlektalan- szallast is, na ott tenyleg attol lehetett tartani, hogy barmelyik pillanatban elobukkan egy hulla. Booeee. Es az a buuz! Szegeny patak :eek: :( . Most kicsit fellelegezhet. Eljen az aktiv kornyezet-vedelem! Posted Image

#38 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 21:01

Ne izgulj! 34 évet vártam rá! :rolleyes: Posted Image Posted Image de megérte! Az biztos!!!!

#39 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 23:59

Hat, remelem, nekem nem kell ra 34 evet varnom Posted Image

#40 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 25. - 0:05

Fú, ez olyan jó. Tokio írt nekünk, h nem ismerünk-e vkit amerikából, most meg már Cirmossal járnak lovazni, meg versenyekre. Posted Image Kicsi a világ.