Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kozmetika,szépségápolás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
222 válasz a témához

#201 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 18:51

:eek: Gazdag ember vagyok!!! :D

#202 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 18:59

Mekkora üzletbõl maradok ki! :D

#203 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 8:24

A hajcsavarásra visszatérve egy másik jól használható ötlet a konyhai alufóliából kell csíkokat levágni és arra tekerni a hajat. Itt is célszerû vagy nedvesen csinálni, vagy valami fixálót hagyni, és mondjuk abban aludni. Nekem ez egy napig bírja, bár vékonyszálú, és váll alá ér most 7-8 cm-rel. Persze a fonás is bejön, bár én lusta vagyok és csak kettõbe fonom. :-)

#204 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 16. - 13:39

Ide írom, viszonylag ide illik. Vettem tegnap "körömtetoválást" , hogy majd milyen szépen fog kinézni a festett körmön. Csak angolul van rajta a használati utasítás, és bár értem, gondoltam, beírom egy online fordítóprogramba is. Hadd osszam meg veletek az élményt :D clean the nails well and let dry = tisztítsd a körmöket jól és adj bérbe prohibicionistát select a flower and place it on the nail = válassz ki egy virágot és tedd a körömre azt gently press down and apply top coat to seal = finoman szorong lent és felsőkabátot alkalmaz hogy záródjon le also perfect for foot nails = szintén perfektum lábkörmökért :D Bár mondjuk én továbbra sem értem, hogy nekem most utána vmi fedőlakkot rá kéne-e tennem, vagy mi a nyű... de ez már más kérdés. De közbenm rájöttem, hogy ez lehúzható a fóliáról is :D csak eddig annyira egyben volt, hogy azt hittem, körbe kell vágni, aztán vmi lesz :D

Edited by Apple, 2008 december 16. - 13:40.


#205 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 16. - 18:33

:D :D :D adj bérbe prohibicionistát :kir: úúúúristeeeeen :D :D Amúgy sztem azt akarja, hogy jól nyomd rá a körömre és tegyél rá még egy réteget (Gondolom átlátszót) Meg, hogy a lábkörmödre is használhatod :)

#206 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 16. - 19:14

Kérdezd meg ördögdorát, Epöl. Neki ez a munkája.

#207 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 20. - 12:47

Olyan kérdésem lenne, hogy ismeri valaki ezeket a termékeket? Szüleim termékbemutatón kapták, persze azt nem figyelték meg, hogy mit mondanak róluk, és csak fritzül van rájuk írva betû.
Megvan az egész szett (a lókrémmel kiegészítve, amirõl egyszer itt már volt szó :) ), de hogy hova kell kenni és minek...?

Ha nem festett, akkor 10 dkg-ja 60 centi felett 60-70 ezer Ft.

Kb. egy ember fejére, akinek van haja, de szeretne hosszabbat, az felrakat 2-3 sort varrva, az kb. 100-150 ezer Ft. Persze hossztól nagyon függ. A 60 centi a választóvonal kb. A fölött sokkal drágább.

Tied szerintem ér vagy 500-at :D Ha nullára vágatnád.


Ezt meg csak most látom... Én otthagytam a fodrásznál kb. 3 havi fizetésemet! Sõt... Még én fizettem érte! :huh: :mad:

#208 szasza88

szasza88

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 4. - 12:12

Sziasztok :) Örülök ennek a temänak, mert en is kozmetikus vagyok, voltam vällalkozo is, volt sajät üzletem. Ha bärmi kerdesetek van, segitek,ha tudok :)

#209 Piskóta

Piskóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 18:49

Hm... Tud esetleg valaki valami itthoni pattanások, miteszerek, pórus eltömődések, stb ellen akármilyen módszert is? A csodakrémekre 1.) nincs pénzem, 2.) szerintem a fele se igaz annak, amit abban állítanak :"D Meg nálam már ott elbukik ez a Niveásdi, meg egyebek, hogy 20 éves csajszi reklámozza a ránctalanítót ^^ (legalábbis anno) Előre is köszi!

Edited by Piskóta, 2011 szeptember 29. - 18:49.


#210 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 22:19

Többet is. Elõször is: radírozd rendszeresen (hetente egyszer-kétszer szükség szerint) az arcbõrödet. Én jó alaposan felpuhítom (erre nagyon jó a fürdõkádban ejtõzés :) ) és bekenem masszázsolajjal az arcom, 10-15 percig úgy hagyom, majd luffaszivaccsal jó alaposan, de finoman végigmasszírozom. Külön szivacsot használok az arcomra és a többi alkatrészemre. Az elhalt hámsejtek könnyen eltömítik a pórusokat. Ha nem távolítod el õket, szinte biztos, hogy mitesszerek és pattanások keletkeznek. Ha pattanás jön ki rajtam, éjszakára teszek rá egy kis fogkrémet. Minél mentolosabb, annál jobb. Pár nap alatt leszáradnak. Van egy nagyon hatásos arcpakolás is, semmi extra nem kell hozzá. Egy kis élesztõt elmorzsolsz, teszel hozzá pár csepp mézet, és annyi tejet, hogy egy sûrû, jól kenhetõ masszát kapj, ami nem csorog le az arcodról, ha felkened. Minimum 20 percig érdemes fent hagyni, de tovább is lehet. Én megvárom, amíg teljesen megszárad, utána ledörgölöm és lemosom. Ezt a trutyit is szükség szerint (a bõröd állapotától függõen) hetente egyszer-kétszer kell használni. Az élesztõ rengeteg a bõr számára szükséges vitamint tartalmaz, a méz fertõtlenít, a tej hidratál. Az élesztõt belsõleg is lehet alkalmazni: minden nap egy kis darabot egyél meg belõle, és pár hét múlva látható lesz a változás a bõrödön. Célszerû este, közvetlenül lefekvés elõtt enni belõle. Fontos az ivás is: testsúlykilogrammonként minimum 3, de inkább 4 cent folyadékot kell bevinni minden nap. Kóla, agyoncukrozott üdítõk és társaik nem minõsülnek folyadéknak, többet ártanak, mint használnak. Legjobb a víz, esetleg hozzáadott cukrot nem tartalmazó természetes gyümölcslevek, teák közül a zöld tea, gyümölcstea, esetleg gyógyteák. (Azok között is akad, ami finom. :) ) A mûkaják, pl. a gumicukor, csipsz, agyon tartósított konzervek és társaik szintén kerülendõk, ha lehet, mert bizonyos adalékanyagokat a bõr nem szeret. Vannak olyan vitaminkészítmények, amelyek kifejezetten a bõrnek jók. Errõl nincs tapasztalatom, mert csak pár napja kezdtem el szedni egy ilyet. Ami a csodakrémeket illeti, a filléres noname kencék is lehetnek olyan hatásosak. Én az egyik drogérialánc saját márkás cuccait használom, és nekem nagyon bevált. Nem kerül vagyonokba, de mióta használom õket, csak elvétve akad rajtam egy-egy pattanás. Pedig nagyon érzékeny bõröm van. Ha érdekel, mit használok, magánban szívesen megírom.

Edited by Mézszín Sörény, 2011 szeptember 29. - 22:21.


#211 Piskóta

Piskóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 18:16

Köszönöm szépen ezt a hosszú, és részletes beszámolót, adtál jó néhány tippet :) Ha egyik sem válik be, majd írok privátot, és leírhatod a krémek neveit, bár annyi mindent írtál, hogy szinte kizártnak tartom a sikertelenséget. :) Még egyszer köszi!

#212 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 18:49

Köszönöm szépen ezt a hosszú, és részletes beszámolót, adtál jó néhány tippet :)
Ha egyik sem válik be, majd írok privátot, és leírhatod a krémek neveit, bár annyi mindent írtál, hogy szinte kizártnak tartom a sikertelenséget. :)
Még egyszer köszi!


Még annyit hozzátennék, hogy..
- Ne aggódj, elmúlik. :D Pár pattanás nem a világ vége, ha sok van, akkor -> bõrgyógyász.
- Sokszor mosakodni, ilyen (irigyelt fiatal korban :D ) a hormonális változások miatt megnõ a faggyútermelés, nyitottabbak a pórusok, könnyen bejutnak a kórokozók.
- Mozogj sokat, utána zuhany, hogy az izzadtság által kihajtott meg közben rátapadt cuccot lemosd.
- Ne baszkuráld. :D Legfeljebb mosakodás után, alaposan megmosott kézzel, és utána érdemes fertõtleníteni. Anno én is szívtam vele, aztán hirtelen elmúlt, de pár évemet megkeserítette (mondjuk nem csak ez, de az más topik :D )
- Állítólag a rendezett szexuális élet is segít, de ez nem bizonyított, és tán még korai lenne. :D (van aki szed fogamzásgátlót arcbõr miatt, de csak durva esetben, gondolom.. )

#213 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 20:02

Esetleg kozmetikushoz is érdemes elmenni hébe-hóba.

#214 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 20:15

Esetleg kozmetikushoz is érdemes elmenni hébe-hóba.

A postás házhoz jön :rolleyes:

#215 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 20:47

Én pont azok közé a szerencsétlenek közé tartoztam, akinek bõrgyógyász + gyógyszer lett a vége, de megérte, mert azóta is szuper az arcom, néha kozmetikus helyrerak és a világon semmi gond :)

#216 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 21:01

A postás házhoz jön :rolleyes:

De a postás nem kozmetikus. :nem:

#217 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 21:06

Hú, én nagyon szerencsés bőrtípussal rendelkezem, szóval semmi szükségem kozmetikusra :yeah: Teljesen sima, mint a babapopsi, csak mikulásos alkalmakkor van egy pár, de az sem vészes. A rendszeres szexuális élet jótékony hatásairól én is hallottam, de ismerek pár embert, akinek nem abszolút nem vált be. :gm: Amúgy ha jól tudom, a túlságosan fűszeres/zsíros ételek sem tesznek túl jót a pattanásoknak, úgyhogy érdemes azt is kicsit mérsékelni, vagy kiiktatni. Egyébként muszáj megosztanom mindenkivel a csodareceptem (bár nem bőrre, hanem hajra, de olyan témát nem találtam): olívaolaj-méz-tojássárgája. Száraz és töredezett volt a hajam, most viszont puha és fényes :ang: Hetente 1x, 1-2 óra (akár több is) az előre bevizezett hajon.

Edited by mi.kinga, 2011 szeptember 30. - 21:17.


#218 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 1. - 11:07

Ez a kulimász hajhullásra is jó? Olyan hosszú már a hajam, hogy egyre kevésbé bírja el a saját súlyát. De ezért nem szeretném levágatni, ha egy mód van rá. (Persze ha nagyon fog hullani, muszáj lesz. :( ) Most lett megkurtítva, de még így is majdnem derékig ér.

#219 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 1. - 12:36

Ez a kulimász hajhullásra is jó? Olyan hosszú már a hajam, hogy egyre kevésbé bírja el a saját súlyát. De ezért nem szeretném levágatni, ha egy mód van rá. (Persze ha nagyon fog hullani, muszáj lesz. :( ) Most lett megkurtítva, de még így is majdnem derékig ér.

Igen, több helyen is olvastam, hogy a hajhullásra is jó. Személyes tapasztalatom nincs vele, normális módon hullik a hajam (lehet, ettõl a kencétõl :ang: ). Bár alapból vékonyabb szálú, de majdnem a derekamig ér.

#220 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 7. - 0:14

A hajadnak kisebb gondja is nagyobb a saját súlyánál. Ha egészséges, nem hogy önmagát elbírja, de a kötegbe fogott hajadnál fogva téged is fel lehet emelni. A hullást az elöregedés okozza (mire olyan hosszú lett, már jó idõs), meg minden egyéb, amik miatt kensz, szedsz, masszírozol mindenfélét, és reméljük, segítenek is.

#221 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 26. - 12:00

Sajnos a világ legjobb kozmetikusa, akihez eddig jártam, betegség miatt abba kellett hogy hagyja a munkát, így megbízható, tapasztalt, munkájára igényes kozmetikust keresek Budapesten, VIII. kerület környékén. 

Ami nem érdekel: lakótelepi kezdő próbálkozó, aki azt hiszi, egy 3 hónapos tanfolyam és Takács Nóra tippjei elég ahhoz, hogy rábízzam magam.

 

 

 

 



#222 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 26. - 14:36

Nem tud ajánlani valakit a kozmetikusod? Valakihez biztos jár ő is, akiben megbízik. (Ha nagyon nem találsz, akkor tudok ajánlani, bár lakótelepi és újpesti. Nem kezdő, oktató is egyben.)



#223 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 26. - 14:49

Kérdeztem, sajnos nem, pedig ő is nyugodtabb lenne, ha rá tudna bízni minket valakire

 

Újpest kicsit messze van, hogy egy arctisztítás után smink nélkül hazabumlizzak, de köszönöm, észben tartom a lehetőséget :)

 

Sajnos elég kényes bőröm van, ami alapvetően nem macerás, de ha valaki nem jó technikával nyúl hozzá vagy valami vackot ken rá, azt elég rosszul viseli.

 

(Nehéz projekt lesz, mert Ági maga a tökély, előtte egy kozmetikusban sem bíztam ennyire, nyilván mert senkivel nem voltak ilyen jó tapasztalataim)