Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fényképezõk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1936 válasz a témához

#81 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:51

Sztem Canon. A video tök felesleges. A hang meg duplán. Még ha videózol, akkor is. Úgysem hallatszik semmi abból, ami nem pont az orrod elõtt van. Csak a sistergést fogod felvenni, meg a saját hangodat. :)Mások is jöttek a digitális fotó területre a számítástechnika felõl, de õk általában megvették valamelyik régi gyártó jól bevált objektivét.

#82 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:58

Bár én nem értek a fényképezõkhöz(még).Mi most szereztünk be egy, Conica Minolta Dimage E500 gépet.Ez 5Mpixeles.Szerintem nekünk házi használatra, bõven jó.Az ára is elérhetõ.Fotós üzletben 40e.Médiában 50eEz is tud videót,hanggal és szerintem nem olyan vészes.De az bizti én laikusként a régerõl ismert gyártók álltal forgalmazott gépeket néztem.

#83 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 17:17

Jólvan :) Akkor Canon lesz,köszi mégegyszer mindenkinek ;)ÉS akkor majd mutogatom nektek a jobbnál jobb képeket :D

#84 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 17:44

mimi, betennél egy linket errõl a konica minolta géprõl? mert nem találom. csak érdekel, mert családtag, dynax 7d-m van.

#85 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 10:51

Uni,én sem találok semmit,csak külföldi oldalakat.De ha érdekel valami,szólj esetleg bemásolom ide az adatokat.

#86 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:03

Na kedves hozzáértõ fényképészek! Most feladom a leckét nektek! :D Nekem most egy ilyen gépem van. Nincs is vele különösebb bajom, amire nekem kell arra jó, viszont kicsit nagy.Fõleg lovastúrákon szoktam használni, ott viszont kicsit problémás egy ekkora gépet hirtelen elõrángatni a nyeregtáskából vagy kézben tartani menet közben.Ezért szeretnék egy méretre kisebb, könnyen kezelhetõ, de jó képeket kreáló darabot.Tudtok nekem ajánlani ilyeneket? Elõre is köszönöm! :)

#87 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:12

Ez egy elég sokat tudó gép, de ami kicsi, abban biztos nem lesz 8x zoom, csak kb 3x...

#88 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:18

Az lehet, hogy a gép sokat tud, de én meg keveset, ami a fotózást illeti.Ergo nem hiszem, hogy kihasználnám a tudását. Viszont amikor leginkább használni szeretném, akkor nem tudom a mérete miatt. Amúgy meg családban maradna, tehát ha nagyon kell a 8x zoom, akkor kéznél lenne! :D

#89 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:35

mimi, dobhatsz külföldi oldalakat is, csak ne oroszul vagy kínaiul :) szuahéli jöhet.

#90 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:38

Az élet egyik keserû pirulája a visszalépés. Nagy autóról Trabantra, autóról biciklire, 2 dioptriáról 4-re, könnyed járásról botra, 8x zoomról 3x-ra... :)Ahogy elnézem, a vélemények itt keresztezik egymást. Van, aki márkabarát, van, aki teljesítménybarát. A kettõ nem mindig ugyanazt adja. Miközben lehet, hogy egy gépsor van Alsó-Kínában, és az elõmunkás idõnként hátraszól: most Nikon kell! És Jing mama címkét cserél. :)

#91 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:47

http://it.kelkoo.com...1/14216136.htmlNa Uni,itt egy.Ebbõl én egy kukkot sem értek,hátha te többet kihámozol belõle.Amúgy a párom tegnap hívta a márkaszervízt,kéne egy adapter a géphez.Persze nem lehet még kapni itthon,és azt sem tudják milyen jó hozzá.Utángyártottal meg nem próbálkozunk,nehogy a gép kárára menjen.

#92 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:47

És én még azt gondoltam, hogy jobban járok, ha megkérdezem mielõtt találomra rábökök a boltban egy pici kis gépre! :D Tévedni emberi dolog. :D Most már csak azt áruld el nekem drága Ernest ( :ang: ), mit érek a 8x zoom-mal, ha a lovon képtelen vagyok boldogulni ezzel a féltéglával? Márpedig 10-bõl 9-szer ott jön rám a fotózhatnék! ;)

#93 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 11:52

Egy darabig Aniko Canon-ját ajánlottam, de csak azért, mert láttam a gépet egy méteres távolságból. :) Nem tudom, hosszabb távon meg van-e vele elégedve.Nálunk egy Nikon Coolpix 5600 szokja a fiókot, amit állítólag Kúlpici-nek becéznek. Kérdés, hogy lóháton jó-e, ha tényleg pici a gép. Markolászásilag. Elég automata (ez lehet elõny is), 52 eFt. LeO (más?) szerint már volt olyan, ami megadta magát.Szerintem senki sem tud másról hasznosat mondani, mint amit sokáig használt. Akkorra meg megszûnik. :)

#94 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 12:40

A Panasonic is kínál több goo változatot. Árban, és praktikumban jó. Könnyedén viseli a megpróbáltatásokat. Ráadásul jó a képstabilizátora, mintha lóra találták volna ki. Az optikája meg Leica. Szóval érdemes belevenni a megfogdosandók listájába..

#95 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:08

cavaliernek meg nekem meg coolpixünk volt (neki lehet, hogy még van, az enyém most a bátyámnál kamatoztatja a tudását és teljesen meg van vele elégedve). a sebességén kívül csupa jót tudok róla mondani. úgy értem a sebességet, hogy kicsit korábban kell exponálni, mint ahogy a képet szeretnéd csinálni (pl. ugrásnál fontos). amúgy kézre esik, könnyû, sokáig bírja az aksi, praktikusak benne a menük és az elõre programozott dolgok is.

#96 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:35

Köszönöm szépen, majd mazsolázok az ajánlatok között! :D

#97 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:38

Nem akarnék offolni (a világért sem!!!), de eladó a Nikon 5700-as digitgépem.

#98 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:44

HILFE!AZ történt,a géphet kaptunk egy cd-tÉn annak rendje és módja szerint,telepítettem mindent a gépre.Új foto editor(vagy,hogy hívják?),valami ulead nevezetü.Nos szupi de,nem kezdõ felhasználónak.Spec nekem majdhogynem hottentotta volt,így törültem.Node a meglévõt felüllírhatta,így most a képek bár jpg-ként jelennek meg de,úgy tûnik mégsem azok.Vagyis kezdem kapisgálni.Valami kép és faxmegjelenítõben jelennek meg a képek,gondolom ez lehet a bibi.Ha valaki tudna ajánlani valamit,esetleg egy új képszerkesztõt,no és a hozzáférését.Elõre is kösz!

#99 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:50

Képszerkesztõ? Próbaverziókat lehet ajánlani legálisan. :) De elõbb nem fényképezned kéne? Megismerni tövirõl cetig?Én Windows Commanderrel írom át a programtársítást (amit alább HH file assoc-al mond), de biztos mással is át lehet.A Hilfe!-rõl jut eszembe, ísmered azt a viccet, amikor a kaszáló földmûves maga elé morogja a Balcsi partján, hogy: úszni tanultál vón meg, nem németül?

Edited by Ernest, 2006 január 11. - 13:52.


#100 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:55

De Ernest.Elöbb fényképeznem kéne.Csak tudod ez a lakásban nem olyan egyszerû.De elõszõr az xp-hez autómatice járó programot szeretném elõkeríteni,amit véletlenül letörültem.De ha ez nem megy akkor szeretnék valami mást,persze legálisat,és olyat ami másnak mûködik.Vagyis a magamfajta laikus,hozzá nem értõnek is érthetõ,és egyszerû.Ehhez kértem segítséget!

#101 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 14:08

Na, nem vagy jó kedvedben? Mi az az xp? A Windows XP? Abba sikerült beletörölni? Azt nem olyan egyszerû. Most jelennek meg kép-és fax megjelenytõben? Az az XP programja.

#102 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 14:23

Ernest nekem nagyon jó a kedvem,csak kicsit kimerûlt vagyok,és maradok is még egy kis ideig :D Igen a windovs xp progiját tüntettem el szerencsésen.Legalább is gondolom az volt.Az új progit a gépre mentettem,ami sikeresen felül írta a meglévõt.Persze az újat törültem de,most nem lelem a régit :hupp: És igen,most a kép-és fax megjelenítõben jelennek meg.Ami így a gépen nem gond,de pl a dvd(divx-es) lejátszó már nem ismeri fel,és msn-en átküldve sem jelennek meg a képek.HH!Köszi! Persze,hogy nem emlékszem,melyik progi kezelte a képeket :D Ja közben kedvesem is bejelentkezett.Azt mondja,lehet õ állította át véletlen a társítást de,nem tudja hogyan??

#103 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 15:39

No, és wan windows commander? De nem is kell.Az intézõben menj rá egy képre, majd a Fájl, Társítás alatt ott vannak a programok, amivel egyszerûen lehet társítani.

Edited by Ernest, 2006 január 11. - 15:41.


#104 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 16:14

Köszi Ernest!Sikerült.

#105 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 16:43

Na, mekknyugottam. :) Közben viszont lement a nap, most már tényleg nem tudsz fényképezõgépet próbálni.Az elõzõ témára visszatérve, az Origo szoftverbázisát nézd meg képszerkesztõk tekintetében. De az igazán véringyenesek azok nem sokat tudnak. A közbensõ állapot az, amikor a demo nem tud mindent, de örök életig jó. És van, ami sokat tud, de max 3 hónapig jó.

#106 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 16:52

Köszi! Sajnos itt nem sok minden van amit érdemes lenne fényképezni,így a próbálgatás egyenlõre marad a lakásban.A progikat majd megnézem,mert megmondom õszintén,ez ami a gépen van nem rossz de,szerintem biztos van ennél jobb.És ugyi a próbálgatáshoz,a képszerkesztõ is jól jön :)

#107 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 15:27

Mimi, mi lett?Huh, elfelejtettem, kinek van 350D-je. Akitõl kérdezném, mit szól az új Canon 70-300/4-5,6 IS lencséhez?

#108 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 15:42

Ernest,egyenlõre mükszik a progi(a régi).De találtam más képszerkesztõt,a gépen.Ez legalább számomra érthetõ,mert magyar,és a win xp tartozéka.Aztán majd ha több idõm lesz akkor bele vetem magam.Meg még pár hét,és lesz fényképezni való témám is :D és akkor élesben mehet a gép próbálása.

#109 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 16:48

Mimi, mi lett?Huh, elfelejtettem, kinek van 350D-je. Akitõl kérdezném, mit szól az új Canon 70-300/4-5,6 IS lencséhez?

Hozzászólás megtekintése

Én azt, hogy annyiért lehet kapni 70-200 F4L-t is. :) Amúgy sokan szeretik, egy ismerõsömnek van egy egyhónapos eladó példánya és azt mondja a képminõsége közelíti az L-ekét. Majd ráveszem hogy adja oda egy pár jó fotó erejéig, hogy lássam mire is képes. A sokadik generációs IS mindenképpen egy jó pont. Fredmirandán elég jó eredményeket ért el: http://www.fredmiran...7&cat=27&page=2Megapixel mánia: http://www.hasselbla...143&itemId=3849

#110 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 18:40

Én inkább haragszom rá. :) Kicsit megzavarta az amúgy sem világos fejlõdési koncepciómat.Egyébként a Geizhals-on az említett L-es 140 Euroval drágább.Ez a Hasselblad egy ideig még nem lesz itthon. :(

Edited by Ernest, 2006 január 12. - 18:41.


#111 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 19:04

Ez a Hassy átlagos hobbifotósnak finoman fogalmazva is durva luxus. ;) A 70-300-at anyagi okok miatt árulja perpill 129k-s irányáron.

#112 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 20:25

A 70-300-at anyagi okok miatt árulja perpill 129k-s irányáron.

Hozzászólás megtekintése

Na, ezt megvilágosítanád, értetlen fejemnek???

#113 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 6:41

Tehát nem azért, mert rossz. :P

#114 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 13. - 16:02

Ide is beírom, bár tudom, hogy nagyjából azonos a közönség a Fotóval.Eladó a Konika-Minolta X1-esem!2 hónapos, alig használtam.Irányár, fórumlakóknak 70eFt (boltban 81e)

#115 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 6:42

http://www.dpreview....1kmdimagex1.asp

#116 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 14:10

A Minolta feladja

#117 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 15:43

A kapitalizmus sem mûködik, csak jobban sminkel. :)KundK, mi lett a döglött pixellel?Az Indexes fórumon sokan vannak azon a véleményen, hogy egy-két pixel nem képez tárgyalási alapot gépcserére. Szoftverbõl a kiállóságot meg lehet szüntetni, de azt épp PS-el is lehet, ha zavar. Mert a következõ megállapítás az volt, hogy egy valós képnél nem vette még észre senki a 4-5 darabját, ami van átlagosan.A harmadik idézet meg az, hogy a szenzor egyre többet fog produkálni.

#118 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 9:15

Azt hiszem ettõl a kis géptõl elég jó teljesítmény.

Hozzászólás megtekintése

Valamit kéne savanyú a szõlõ alapon mondani erre... Csizmát biztos nem pucol a géped, ugye? :)

#119 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 9:47

Kár h.keresztbe próbálta meg. Hosszában simán simán benyelte volna.. :gm:

#120 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 9:55

A Minolta feladja

Hozzászólás megtekintése

Kár, valamikori kedvenc márkám volt, az egyik Nikonra cserélt gépemet (még nem digit) ma is visszasírom.