Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Építkezzünk, újítsuk fel!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
740 válasz a témához

#41 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 11:30


Nem fogok gazdálkodni. :nem: :) Max. a kiskertemet turkálom, csinálok kis konyhakertet. Viszont gyümölcsfák vannak, dió, mandula, cseresznye, sárgabarack. Kb. 8db, ha jól emlékszem. Untig elég... Bokrokat, virágokat kell ültetni, mert abból hiány van. Sövényt a kerítés mellé, ilyenek. Ahogy néztem, a föld viszont elég xar, kavicsos, meszes... :rolleyes: Mondjuk a cseresznyének jó.

Csak hülyéskedtem, mert megint találkoztam moon önellátó elképzeléseivel.
Viszont ez a ház szerintem egyre cikibb, gondold meg. (Egy faháznál nem lehet csak úgy nyílászáró méreteket változtatni, de ez a kisebb gáz) Meg aztán nézd meg a tul. lapon szerepel-e olyan megjegyzés, hogy lakóház udvar. Ha nem akkor jó messzire kerüld el.

#42 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 11:44

És várjuk a következõ kinézett ház paramétereit is. :)

#43 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:03

Mivel vakolat van rajta, elvileg lehet javítani a hõszigetelésen, rádobni egy 8-10 cm dryvit rendszert, amire kb. 6000 ft/m2 árat számolhatsz a homlokzati felületekre...

...Lehet, hogy villanyfûtéssel indult, mert azt nem tudom elképzelni, hogy lakhatási engedélyt kaptak volna rá, a fûtésrendszer teljes elhagyásával...

...Azt nem kell elhinni, hogy õsszel köttetnék a gázcsonkot, mert már lehet, hogy több éve így van.
Nem csodálom, hogy nem kapkodnak érte, lehetséges, hogy a gázosok, kéményesek tûzvédelmi elõírások alapján keresztbetettek, aztán ezért nincs benne normális fûtés, ezt mindenképpen érdemes letisztázni, tehát vinni gépészt, aki képben van...

Hmm... Ezzel a 8-10 cm dryvit réteggel csak az a bajom, hogy azt mi fogja megtartani, a rabicháló? Mert az bazi vastag... :eek:

A villanyfûtéssel igazad lehet, tényleg nem adhatnak ki lakhatásit fûtés nélkül. :fejvakarós:
A gáz bevezetése meg hogy lenne ráterhelve a házra, ha nem hoznák a vezetéket? Merthogy ugye rá van terhelve. Nem értem. :o



Egy faháznál nem lehet csak úgy nyílászáró méreteket változtatni, de ez a kisebb gáz...

Mi abaj ezzel? Nem lehet nagyobb nyílást vágni rá? Tényleg kérdezem, nem szégyen hülyének születni! :D Ha hülyén halok meg, az már gázosabb... :dev:

#44 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:03



A villanyfûtéssel igazad lehet, tényleg nem adhatnak ki lakhatásit fûtés nélkül. :fejvakarós:

Fûtéssel se nagyon, ugyanis zártkertben elég ritka a lakóház.

#45 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:09

A gáz, víz, központi csatorna kiépítése a következõ képen megy: Összeírják, hogy a faluban, utcában, stb. ki kéri a bekötést. Ha nincs pénze a tulajnak, vagy nem a teljes összeg, akkor az önkormi állja a fennmaradó ( vagy teljes ) összeget, de ráterheli az ingatlanra. Ezt az összeget vagy saját forrásból fizeti, jobb esetben, vagy hitelt vesz fel. Ezután rendeli meg az adott közmûtõl a kiépítést, bekötést, a csonkot pedig csak az kapja telekhatáron belül, aki így vagy úgy hozzájárult. Na, most már láttunk olyat, hogy az önkorminál az erre elkülönített összeg valahogy elfogyott, mielõtt a bekötéseket elkezdték volna. Tehát, ennek is utána kell járni. Nem irigyellek. De elõször minden képen tulajdoni lap.

#46 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:09


Mi abaj ezzel? Nem lehet nagyobb nyílást vágni rá? Tényleg kérdezem, nem szégyen hülyének születni! :D Ha hülyén halok meg, az már gázosabb... :dev:

Mindent lehet, de ha mondjuk 1 méterre vannak a tartó oszlopok

Posted Image

, akkor oda nem igazán tanácsos 120-as ablakot álmodni...

#47 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:13

OK, ennyire azért nem vagyok hülye. :D

A gáz, víz, központi csatorna kiépítése a következõ képen megy:
Összeírják, hogy a faluban, utcában, stb. ki kéri a bekötést. Ha nincs pénze a tulajnak, vagy nem a teljes összeg, akkor az önkormi állja a fennmaradó ( vagy teljes ) összeget, de ráterheli az ingatlanra. Ezt az összeget vagy saját forrásból fizeti, jobb esetben, vagy hitelt vesz fel. Ezután rendeli meg az adott közmûtõl a kiépítést, bekötést, a csonkot pedig csak az kapja telekhatáron belül, aki így vagy úgy hozzájárult. Na, most már láttunk olyat, hogy az önkorminál az erre elkülönített összeg valahogy elfogyott, mielõtt a bekötéseket elkezdték volna. Tehát, ennek is utána kell járni. Nem irigyellek. De elõször minden képen tulajdoni lap.

Huh... Köszi, azért ezeket a köröket még megfutom, csak, hogy nyugodt szívvel mondjak le ezen tervemrõl, ha muszáj. :)

#48 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:20

Hmm... Ezzel a 8-10 cm dryvit réteggel csak az a bajom, hogy azt mi fogja megtartani, a rabicháló? Mert az bazi vastag... :eek:

A villanyfûtéssel igazad lehet, tényleg nem adhatnak ki lakhatásit fûtés nélkül. :fejvakarós:
A gáz bevezetése meg hogy lenne ráterhelve a házra, ha nem hoznák a vezetéket? Merthogy ugye rá van terhelve. Nem értem. :o

Mi abaj ezzel? Nem lehet nagyobb nyílást vágni rá? Tényleg kérdezem, nem szégyen hülyének születni! :D Ha hülyén halok meg, az már gázosabb... :dev:

Mivel lakhatási engedélyt nem adnak szerintem fûtés hiányában, kémény pedig nincsen, bevezetett gáz nincsen, tehát parapetes konvektor se lehetett a fûtés, ezért maradt gikusan a villany, amit persze régen leépítettek, mert drága.
Vagy az lehet még, amit packa pedzeget, hogy nem is lakóház besorolása van, ezért mondjuk fészernek - vagy nem tudom milyen besorolások vannak lakóházon kívül - engedélyezték fûtés nélkül.
Ha lakóház besorolású, akkor valaha ezt valaki engedélyezte, az önkormánynál is ki lehet kérni a terveket, ha fogod a tulajt és bementek az önkormányhoz, ha netán neki elvesztek volna.

#49 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:29

Vagy az lehet még, amit packa pedzeget, hogy nem is lakóház besorolása van, ezért mondjuk fészernek - vagy nem tudom milyen besorolások vannak lakóházon kívül - engedélyezték fûtés nélkül. Ha lakóház besorolású, akkor valaha ezt valaki engedélyezte, az önkormánynál is ki lehet kérni a terveket, ha fogod a tulajt és bementek az önkormányhoz, ha netán neki elvesztek volna. [/quote] Ha zártkerti rész és nyaraló, akkor nem kell fûtés. Ha nem csak nyaralónak használja, akkor jön a rásegítés, palackos gáz vagy villany. Viszont, ha valóban nyaraló, akkor nem lehet állandóra bejelentkezni. :dev:

#50 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:32

A vakolat a dyvitet elbírja, mivel egyrészt ragasztják a vakolatra, másrészt dûbelezik.
Itt annyi lenne, hogy a dûbeleket facsavarral kell használni.
De lábazatra ugyanúgy zártcellás lábazati hõszigetelõ, a homlokzatra meg mehet az EPS, vagy az ATH-80.
Csak hát amiket itt elmondtál, fûtés, meg homlokzati hõszig, nyílászárók korszerûsítése, ez már együtt jó vaskos számlát jelentene, megkockáztatom, hogy ez a három együtt közelebb lenne a nyolchoz, mint a hathoz, amit ha hozzádobsz a mostani vételárhoz, és összehasonlítod a környéken lévõ hasonló alapterületû, adottságú házak árával, akkor lehet hogy oda lyukadsz ki, hogy drágább lesz és még akkor nem is számoltad az építkezéssel kapcsolatos egyéb idegeskedéseket.


akkor nem lehet állandóra bejelentkezni. :dev:


Akkor viszont gyakorlatilag lakóházként eladhatatlan.

#51 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:40

:huh:... :D :D Egyre jobb...

#52 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:43

Azért, hogy ne vegyük el végképp a kedved, elõször 2 kört kell futni. 1) tulajdoni lap 2) Önkormányzat, építési besorolás. Itt van olyan, hogy utcánként is eltérõ a dolog. Ez kb. 1 nap és 2500 Ft, ha az önkorminál nem kérsz másolatot. Érdemes, mert ez után már lehet tervezgetni, hogy megéri-e. :kir:

#53 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:47

Jól mondja Dincsi, ezeket a köröket érdemes lefutni, hogy késõbb ne kellejen sokkal többet. Ha ezek rendben vannak, utána jöhet, hogy mennyibe kerülne komfortossá tenni. Annyit hozzátennék, hogy ha már az önkormányhoz mégy, akkor a lakóövezetre vonatkozó szabályokat is érdemes megkérdezni, hogy lovat lehet-e tartani, persze csak ha otthon tartod, nehogy meglepetés érjen.

#54 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 12:54

Persze van úgy is,hogy azt mondják átlehet minõsíttetni.Annó nekünk is ajánlottak így házat,szép volt,jó volt,sokba sem került volna.Aztán a tul.lapon csak üres telek volt,kb.5nm-es tárolóval.Amikor ezt mertem szóvá tenni,azt a választ kaptam,hogy kérdezzem meg a szomszédokat,már 16 éve itt laknak,meg azoknak sincs semmi papírja,és különben is jövõre már lakóövezet lesz. :) Amikor mondtuk,hogy köszi így nem érdekel,vagy tegyék rendbe a papírokat,az volt a reagálás,hogy a papírokba akarunk költözni,vagy az ingatlanba :huh: Utána még telefonáltak egyszer,hogy az árnak a feléért is odaadják,csak adjam még oda a közel 20 éves opelomat. 6 mill-ról 3-ra esett az ár,néztem is milyen drága autóm van :kir: Szóval tényleg nagyon résen kell lenni,nem irigyellek.

#55 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 13:36

Annyit hozzátennék, hogy ha már az önkormányhoz mégy, akkor a lakóövezetre vonatkozó szabályokat is érdemes megkérdezni, hogy lovat lehet-e tartani, persze csak ha otthon tartod, nehogy meglepetés érjen.

Lovat? :eek: Ezek után saját lóra biztos nem lesz egy kanyim sem... :nem: :nem: :D

Edited by Bokorugró, 2009 május 21. - 13:36.


#56 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 13:49

Nem érdemes elsietni, nézz körül, valszeg akad jobb kecó is. :)

#57 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 14:15

Most kaptam telefonon az infót, hogy besorolását tekintve jelenleg mezõgazdasági övezet. Júniusban akarják üdülõövezetté átminõsíteni... :D :cool: Azért majd besétálok még személyesen is. :guny:

#58 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 14:24

Most kaptam telefonon az infót, hogy besorolását tekintve jelenleg mezõgazdasági övezet. Júniusban akarják üdülõövezetté átminõsíteni... :D :cool:
Azért majd besétálok még személyesen is. :guny:


Felejtsd el egyenlõre. Azért amit kértél, megcsinálom. Azt még kérdezd meg, hogy üdülõövezeten belül hányas besorolás? Mert lehet, hogy tényleg nem fogsz tudni bejelentkezni, már ha ott akarsz lakni. Az pedig gáz, ha nincs lakcímkártyád.

#59 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:02

Most kaptam telefonon az infót, hogy besorolását tekintve jelenleg mezõgazdasági övezet.

Akkor lovat tuti, hogy tarthatsz, de lakóházad ott biztosan nem lesz.

#60 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:43

Simán lehet, tudok ellenpéldát. Ha a helyi szabályozás nem engedi vagy nem vagy szimpatikus az önkormányzati fõhaljakendnek, az gáz :) Mondjuk mezõgazdasági területen 3% a beépíthetõség, tehát 100nm házhoz kéne három hektár terület... Viszont ha már áll a ház (engedéllyel), akkor ezt is le lehet szarni.

#61 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 15:49

De ha áll a ház, és engedély nélkül, amire igen nagy az esély, és jön egy új seprõ, aki úgy gondolja, hogy rendet tesz, akkor a dózer is jön. Na, ez szép kerek mondat vót.

#62 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 17:03

Itt nem szokás az ilyesmi. Általában a büntetés+fennmaradási engedély a válasz az engedély nélküli építkezésre.

#63 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 17:52

Mondjuk a lakcímkártyát meg meg tudnám oldani úgy, hogy anyukámhoz becsekkolok állandóra. ( Szegény, sose szabadul meg tõlem... :gm: )

#64 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 19:31

A vakolat a dyvitet elbírja, mivel egyrészt ragasztják a vakolatra, másrészt dûbelezik.
Itt annyi lenne, hogy a dûbeleket facsavarral kell használni.

Nah..., közben beleakadtam véletlenül egy ilyen készházas kérdezz-felelekbe, és az egyik hapsi épp a Nikecell lappal való külsõ szigetelésekrõl kérdezett. A szakmütyi meg mondta, hogy jó-jó a külsõ utólagos szigetelés, de arra vigyázni kell, hogy:

a-készház 2008-07-01 08:51:42
Elméletileg jó, dûbelezve. Viszont kérdés, hogy amúgy milyen a lég-, párazárása az épületnek. Ha nem túl jó, és a kimenõ párát ez a polisztirol lemez fogja le, akkor annak komoly penészesedés, gombásodás... lesz a következménye. Valamilyen légáteresztõ vakolatrendszer biztonságosabb lenne.

Nem tudom, a dryvit mennyivel szellõzik jobban, de gyanús, hogy ott is elõfordulhat ilyesmi. Vagy...?

#65 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 19:38

Sok helyen szigetelnek nikecellel. Nincs vele semmi baj. Amire vigyázni kell: elõtte ne legyen a felület mûanyag alapú valamivel lekenve, illetve ne cementes vakolat legyen rajta. Utána is úgynevezett kiszellõzõ vakolatot kell felvinni, ami egy kicsit drágább, mint a sima, de a nikecell meg sokkal olcsóbb, mint a másik. Felrakni is könnyebb. A küsõ festékbe is minél kevesebb legyen a mûanyag, mert az lezárja, nem engedi lélegezni a falakat, és akkor valóban penésesedhet. A másik, hogy a vízvezetéket, fõleg a nyomócsövet nagyon jól le kell szigetelni.

#66 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 13:24

Építkezni csak az építkezzen, akinek baromi sok az ideje, hogy minden nap kimenjen ellenõrizni. Ami tanácsot én adnék, azt úgysem tartanád be, én se tartottam be, miszerint elõleget semennyit nem szabad adni, és nemszabad hinni az állandó sírásnak.

#67 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 13:31

Építkezni csak az építkezzen, akinek baromi sok az ideje, hogy minden nap kimenjen ellenõrizni. Ami tanácsot én adnék, azt úgysem tartanád be, én se tartottam be, miszerint elõleget semennyit nem szabad adni, és nemszabad hinni az állandó sírásnak.


Nem hogy a sírásnak, de mást sem szabad elhinni. Mostani fûtésrendszerünket úgy csináltattam, hogy lehessen csatlakoztatni késõbb vízteres kandallóra. Mikor kezdte a munkálatokat "minden további nélkül" jött az elölrõl, hátulról, mindenfelõl feltett csavaros kis kérdéseminre, hátha valahol megfogom és lebukik hogy átráz. Miután minden elkészült, már a "nemigazán" szó jött ki a száján. Gondolhatod. Most veressek szét mindent megint? Az összes csõ a falban megy.Ezentúl mindent leíratok és számonkérek.
És még egy. Lehetõleg haveri alapon semmit. Nem ér meg egy ház sem annyit hogy elveszíts egy jó barátot.

#68 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 14:25

KedvesEmberem sokat dolgozott együtt az elmúlt években különbözõ kivitelezõkkel. Mire -most- nekünk kellettek emberek, sikerült is találni olyan brigádokat, akik jó minõségben, idõre, valóban a megbeszélt anyagokkal dolgoznak. Nem olcsó, de manapság mi az? Legalább tudjuk, hogy rendben mennek a dolgok - kieshetünk akármilyen lehetetlen idõpontban a "terepre", mindig minden rendben van. :) Kéne egy weblap, ahol fenn vannak a kivitelezõk elérhetõségekkel, és az eddigi kuncsaftok nyilvánulhatnak meg referenciaként... :D

#69 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 14:33


Kéne egy weblap, ahol fenn vannak a kivitelezõk elérhetõségekkel, és az eddigi kuncsaftok nyilvánulhatnak meg referenciaként... :D

Na ez nagyon jó ötlet. Fõleg az olyan balfékeknek mint én, nagyon nagy hasznát vennénk.

#70 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 14:37

lakásfelújításnál ( amolyan csontig lebontom és újraépítem típusúnál) nagyon elvetemült ötlet írásos megállapodásba foglalni a munkát a generálkivitelezõvel? mutyi-szaki típusú ember nyilván nem vehetõ rá effajta kötelezettségre, de tisztességes (márha van ilyen) kivitelezõvel is gond ez ?

#71 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 16:11

lakásfelújításnál ( amolyan csontig lebontom és újraépítem típusúnál) nagyon elvetemült ötlet írásos megállapodásba foglalni a munkát a generálkivitelezõvel? mutyi-szaki típusú ember nyilván nem vehetõ rá effajta kötelezettségre, de tisztességes (márha van ilyen) kivitelezõvel is gond ez ?

Részemrõl szóba sem állnék olyannal, aki nem képes normális árajánlatot adni, hanem csak szóban közli az árakat. Persze biztos magam felé hajlik a kezem, mert kivitelezõ cégnél is dolgozom, ahol a munkamenet: a felmérés, árajánlat, szerzõdés, munkavégzés, számlabenyújtás.
Természetesen a legolcsóbb árakat az olcsójánosok ígérik, persze szóban, és nagy lehet a kísértés elfogadni. : )
Ez olyan dolog, hogy aki ad normális árajánlatot, és már eleve energiát tesz abba, hogy utánanéz az aktuális anyagáraknak, kiszámolja a mennyiségeket, és rendes eszközparkkal, jó szakemberekkel dolgozik, az nem tud a legolcsóbb lenni.
Az emberek meg mivel válság van, meg minden fillér számít, sokszor mégis a legolcsóbbat választják, ahol nincs lefixálva, hogy mi miért és mennyi, hanem a megtakarítást lebegtetve a szemük elõtt, belemennek homályos igéretekbe. Vagy a piaci ár töredékéért remélnek minõséget, amit így nem fognak megkapni.

Egyébként azért is érdemes lepapirazni, mert megrendelõi és vállakozói szinten egyaránt láttam olyat ahol szenttül meg volt gyõzõdve a fél az igazáról, hogy át lett verve, amikor viszont megnézte a papírt amit õ is aláírt, meg az aláírt árajánlatot amit anno kapott, és megfelelõ volt számára, akkor csodálkozott, mert hónapok alatt valahogy leredukálódott a fejében a fizetendõ összeg, és kénytelen volt beismerni, hogy tévedett. Mindenféle roszindulat nélkül is létezõ emberi tulajdonság, hogy néha hajlamosak úgy emlékezni pár hónap múlva az emberek, ahogy nekik kedvezõbb, ezért is ajánlott árajánlatot kérni, szerzõdést írni, kisebb melóknál legalább egy mindkét fél által aláírt árajánlatot.

Összességében végül is szerintem olyannal érdemes dolgoztatni,
-akinek vannak referenciái,
-normális árajánlatot tud adni
-felmért vagy kikalkulált mennyiségek alapján, és
-már egy ideje ebbõl él és vélhetõleg jövõre is ebbõl szeretne.
Viszont ez tuti drágább lesz a legolcsóbb kontár ártól 20-30%-al. Pénzt elõre sose, max. a leszállított anyagokért, de azt se kell túlzásba vinni. Ha valami nem stimmel, menet közben azonnal javíttatni.

Jav: b betûs szó v betûsre cserélése

Edited by moon, 2009 május 22. - 16:14.


#72 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 20:23

[quote name='moon' date='2009.05.22, 17:11' post='711633']
.
Természetesen a legolcsóbb árakat az olcsójánosok ígérik, persze szóban, és nagy lehet a kísértés elfogadni. : )
Vagy a piaci ár töredékéért remélnek minõséget, amit így nem fognak megkapni.


:yeah: :yeah:

#73 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 20:43

Építkezni csak az építkezzen, akinek baromi sok az ideje, hogy minden nap kimenjen ellenõrizni.

... vagy költözzön a félkész házba :D ahogy mi is tettük

Hogy haladtok az építkezéssel mau és BoKa?

#74 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 22. - 21:37

Bokor pont jókor nyitotta ezt a topicot ;) Szerintetetk: egy gázkonvektort lakáson belül át lehet helyezni máshová? van elõírás arra, hogy ablak alatt kell lennie? meglévõ régi járólapra rá lehet rakni az újat vagy mindenképp fel kell szedni? Köszi :ang:

#75 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 11:09

A gázkonvektor átszerelését biztos engedélyeztetni kell, ahogy az üzembehelyezést is csak szakember végezheti. Ha felhívsz egy gázszerelõt, biztos meg tudja mondani, mit lehet és mit nem. A járólapot nem feltétlenül kell felszedni, csak ha az ajtók és küszöbök miatt muszály. Ha belefér egy-két centi magasítás, akkor szükségtelen. Az sanszos, hogy akkor az ajtókból le kell vágni alul valamennyit.

#76 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 11:51

Egy tanmese (szerûség) az olcsójánosopkról. Volt egyszer egy rendkívül precíz autószerelõ, még a boldog(talan) Trabantos idõkben. Valami úton-módon Trabi specialistává nõtte ki magát, miután egy külön mûhelyben ráállt a trabi motorok felújítására. Nagy tételben hozta-vitte a felújító mesterekhez az alkatrészeket, így messze földön legolcsóbban végezte a melót, kifejezetten jó minõségben. Egyszer szóba került egy Trabis ismerõsömmel, mire Sznob Úr kijelentette: Ha annyiért csinálja, akkor biztosan szarul dolgozik, inkább máshová viszi a kocsit, õt nem érdekli, mennyiért. Sznoburak soha nem halnak ki..... :)

#77 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 12:22

Jó ötlet lehet annak, aki Trabantban szeretne lakni.

#78 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 12:48

Kíváncsi lennék, hogy mennyiért lehet felhúzni egy ilyen házikót...?!


1.házikó
2.házikó

#79 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 12:58

Jó ötlet lehet annak, aki Trabantban szeretne lakni.

Nem moon, ez egészen másról szól. Többek között az árajánlat kérõ, jövõbenisabbólélõ tanácsaidról.....

#80 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 23. - 13:15

Építkezik egy néni itt a faluban. Faházat szeretett volna húzatni, de mivel a templom alá épít, bizony mindent egyeztetnie kell, még azt is milyen színû lesz a házikó, milyenek az ablakok, stb. Fából lett volna a ház, de nem engedélyezték.Megemlítette, örül nem faház lesz, mert így olcsóbban jött ki.