Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#41 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:46

Ági!Én etettem már ilyet, de nem annyira szeretik a lovak, s nem is olcsó.A lómix teljesen megfelelõ erre a célra és nem is drága. De a darált cucc legalább ilyen jó. Bár az sem jó, ha teljesen leszoktatjuk a lovat a rágásról, mert ugye õk abban is a nyúlra hasonlítanak, hogy állandóan nõl a fogazatuk, s ha mindent megrágunk helyettük akkor mitõl fog kopni? A kovácsot nem viccbõl mondtam, egyébként. Vidéken az idõsebb kovácsok csinálnak fogreszelést. Én most csináltatok egy szájterpeszt, hogy kedvemre reszelgethessek. :D (És ez nem egy ifjú házas panaszai címû történet. ;) )

#42 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 11:04

Ági!Én etettem már ilyet, de nem annyira szeretik a lovak, s nem is olcsó.A lómix teljesen megfelelõ erre a célra és nem is drága. De a darált cucc legalább ilyen jó. Bár az sem jó, ha teljesen leszoktatjuk a lovat a rágásról, mert ugye õk abban is a nyúlra hasonlítanak, hogy állandóan nõl a fogazatuk, s ha mindent megrágunk helyettük akkor mitõl fog kopni? A kovácsot nem viccbõl mondtam, egyébként. Vidéken az idõsebb kovácsok csinálnak fogreszelést. Én most csináltatok egy szájterpeszt, hogy kedvemre reszelgethessek. :D (És ez nem egy ifjú házas panaszai címû történet.  ;)  )

Hozzászólás megtekintése

Van egy bûnöm: A takarmányos topicot én nagyon felületesen olvastam, (ebbe csak most gondoltam bele, hogy már-már beteges méreteket ölt a mûizékkel szembeni ellenérzésem :eek: ) talán csak éppen azt a részt, amibe momentán belekotyogtam. Most büntetésbõl visszamegyek, és átrágom magam rajta :rolleyes: .Én azt hittem, ez a 100,- Ft/kg. jó ár... és hogy most ha ez bejön, mekkorát spórolok rajta... :guny: Köki! Az enyémek (a nyári fogyókúra után) csak most kezdték újra kapni a zabot, igen kis mennyiségben, és naponta csak egyszer. Én már a télben gondolkodom, amikor (a nagyon-minuszok idején) szoktam tenni nekik egy-két marék kukoricát is a zabba. Mulattnak egyébkét az áztatott zabba belereszelem az almáját és a sárgarépáját is, amit egyenlõre (amíg van kaszálni való zöld) csak heti két alkalommal kap, de ha vége a fûnek, naponta megy a zöldség-gyümölcs nekik.( szivem szakad le, mikor látom, hogy potyog le a földre a keservesen lereszelt finomság, s azt Herceg eszi fel utána a szalmából.)[Akkor most megyek a büntibe... :mad: ]

#43 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 11:13

Itt vagyok Mami keresned se kell.Valamit tisztázzunk:1: lehet, hogy én vagyok hülye és félreértettem valamit2: lehet hogy a gyártókAz extrudált kukorica éa pehely nem ugyanaz.elõbbi nyomás változtatásnak köszönhetõen szétrobban és egy szivacsos szerkezetet vesz fel, jkereskedelemben ezt embereknek az a kukac formájú bigyó, vagy esetleg golyó.A pehely pedig a szétlapított kukorica. Madi is evett olyat a kórházban.Szerintem elõbbi lónak nem jó, mert ha ettetek olyat, akkor tudjátok, hogy a nyáltól olyan ragacsos izé lesz a szájban. Ugyanez játszódik le a bélben is.Én nem etetnék ilyet.A pehely jó.Öreg lónak a lómixet a borsó miatt nem adnék, mert minnél öregebb annál inkább öregebb a vese is, tehát e fehérje anyagcseretermékek kiválasztása is egyre nehezebb, azaz nagyobb az esélye ilyen jellegû zavarnak--->patairhagyulladás, köszvény stb kockázata nõ.

#44 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 11:31

Lómixéknél el lehet intézni a lómixet borsó nélkül is. Egyébként csak tíz százalék benne a borsó, szerintem az nem lehet veszélyforrás. Én az öreggel szoktam etetni, de azért a zab sem olyan nehezen rágható. ;)

#45 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 11:34

Az öreg fedezõméneddel?Nálad biztos nem veszélyforrás, mert kinnt vannak mozognak, egészségesek. De nem minden öreg ló olyan szerencsés.Ez a borsó mennyiség nyilván nem halálos méreg, de jobb félni, mint negijedni...

#46 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 11:58

Lómixéknél el lehet intézni a lómixet borsó nélkül is. Egyébként csak tíz százalék benne a borsó, szerintem az  nem lehet veszélyforrás. Én az öreggel szoktam etetni, de azért a zab sem olyan nehezen rágható. ;)

Hozzászólás megtekintése

Én sem akarnék bele borsót. Péter, azt a takarmányosban is említetted, hogy lehet úgy is "intézni", hogy borsó ne legyen benne. Ez nem tudom, hogyan megy, de hogy én innét "mucsalypusztáról" nem fogom tudni elintézni, az biztos. És ennek a Tündérszigetnek - talán az egyetlen - hatalmas-nagy hátránya, hogy innét mindent csak csomagküldõ szolgálaton keresztül tudok beszerezni, appedig (fõleg, ha mondjuk 20 kiló tápról van szó) - nem túl óccsó mulatság... :)

Edited by Ágimam, 2005 november 14. - 12:01.


#47 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 12:01

1: lehet, hogy én vagyok hülye és félreértettem valamit

Hozzászólás megtekintése

Nem,nem, én vagyok a hunyó! Azaz én keverem a pelyhesítettet az extrudálttal... :rolleyes: Bocsi!

#48 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 12:11

Ágimam, jól vanna, csak cukkoltalak!!! :D De 1-t nem értek: Miért reszeled a gyümölcsöt, zöldséget nekik? Ezeket megrágni nem lehet probléma. :confused:

#49 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 12:19

Ágimam, jól vanna, csak cukkoltalak!!! :D De 1-t nem értek: Miért reszeled a gyümölcsöt, zöldséget nekik? Ezeket megrágni nem lehet probléma. :confused:

Hozzászólás megtekintése

Jaaj, hát nem mindneeek! :) Csak az öreglánynak! A fiatalok egészben, v. félbevágva kapják az almát, s.répát (alulra beszórom a csemegéket, tetejébe a lenmagos zabot). . Mula az almát még csak-csak elnyammogja valahogy, de a sárgarépával nagyon küszködik. És értem én, hogy rágniuk kell, stb., de Mulának ott van egész évben a fû, széna, szalma (utóbbiak ad libitum), azon gyakorolhat. :)

#50 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 12:38

Azért tényleg elég szomorú, hogy itthon mi számít már öreg lónak. Annó mikor Dámán lovagoltam, Dámamin, mindig úgy ültem fel rá, hogy õ már öreg, és kímélni kell. Aztán most utánanéztem, hisz még csak most 16 éves :o

#51 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 12:44

Lómixéknél el lehet intézni a lómixet borsó nélkül is. Egyébként csak tíz százalék benne a borsó, szerintem az  nem lehet veszélyforrás. Én az öreggel szoktam etetni, de azért a zab sem olyan nehezen rágható. ;)

Hozzászólás megtekintése

Én sem akarnék bele borsót. Péter, azt a takarmányosban is említetted, hogy lehet úgy is "intézni", hogy borsó ne legyen benne. Ez nem tudom, hogyan megy,

Hozzászólás megtekintése

Úgy, hogy én elintézem, csak szervezd le, hogy amennyiben jár erre valaki, eljuttassa neked tõlem. Amúgy 4 hónap a szavatossága, de száraz helyen eláll bármeddig.

#52 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 13:39

Lómixéknél el lehet intézni a lómixet borsó nélkül is. Egyébként csak tíz százalék benne a borsó, szerintem az  nem lehet veszélyforrás. Én az öreggel szoktam etetni, de azért a zab sem olyan nehezen rágható. ;)

Hozzászólás megtekintése

Én sem akarnék bele borsót. Péter, azt a takarmányosban is említetted, hogy lehet úgy is "intézni", hogy borsó ne legyen benne. Ez nem tudom, hogyan megy,

Hozzászólás megtekintése

Úgy, hogy én elintézem, csak szervezd le, hogy amennyiben jár erre valaki, eljuttassa neked tõlem. Amúgy 4 hónap a szavatossága, de száraz helyen eláll bármeddig.

Hozzászólás megtekintése

De hát akkor 3.-án oda tudnád adniiiii!!!! :yeah: :kir: Miután átpakoltuk Donqi kocsijába a polhapiacos cuccokat, lesz ott hely bõven. Hány kilós zsákokban van? Mennyibe kerül? Akkor tudnád hozni az Apassionata-s talira? :kv:

#53 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 14:14

Tényleg. Persze. A többit pü-ben este. ;)

#54 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 15:56

A mi öreg lovunk ugyanolyan kaját kap mint a többiek.(20 éves) Szerintem amíg csak lehet ez így lesz. Változó hogy mit kapnak. Zab,árpa,kukorica- mondjuk ezt általában darálva. Van amikor szemesen, van mikor darálva. A cukorrépát, dinnyét is simán megette.

#55 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 17:46

A mi öreg lovunk ugyanolyan kaját kap mint a többiek.(20 éves) Szerintem amíg csak lehet ez így lesz. Változó hogy mit kapnak. Zab,árpa,kukorica- mondjuk ezt általában darálva. Van amikor szemesen, van mikor darálva. A cukorrépát, dinnyét is simán megette.

Hozzászólás megtekintése

Mulatt is azt kapta eddig, amit a másik kettõ. Azonban én nem akkor akarok majd "eszmélni", amikor szemmel láthatóan megroggyan az állapota (lefogy, erõtlenebb, kedvetlenebb lesz), hanem ezt szeretném megelõzni. Magyarul mindent meg szeretnék tenni azért, hogy ez után a zûrös, nehéz elõélet után amennyire csak lehet, jó karban legyen, még sokáig jól érezze magát.Lehet, hogy teljesen feleslegesen hívtam ki az állatorvost a fogreszelés miatt. Majd belenéz a szájába, és megmondja, van-e teendõ. Van egy ismerõsöm ugyanis, akinek az idõs lova fogreszelésen esett át, utána ugyanúgy potyogtatta a zabot, és kiderült hogy csak "csúnyán evett" :D . Bár így lenne. Akkor nem kéne ennek a macerának kitenni, és legalább tudnám, hogy csak annyival nagyobbra kell méreteznem az adagját, amennyit elpazarol. Pazaroljon! Õ már megteheti! :D (Hercegék úgy sem hagyják veszni a szalmába hullott finomságot.)

#56 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 18:26

Reméljük így lesz Ágimam.Tudom hogy már sokat írtál Muláról, de én ezeket sajnos nem láttam és ugye össze vissza vannak. Milyen volt az elõélete?A mi öreg lovunk ugye már 18,5 éve nálunk van. Régen versenyló volt, de onnan már rég nyugdíjazva lett. (Fogathajtásban nem olyan gyakori az idõs ló. Ott már a tizen egy-két éves már idõsnek számít. Legalábbis mifelénk.) Azóta õ csinálja az otthoni munkákat. (szalmát, szénát hoz be....)

#57 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 19:32

Nekem is van egy idõs pacim, sajna semmit nem tudok az elõéletérõl. :( Igen kalandos úton, nagyon rossz körülmények közül került hozzám, az elsõ ok, amiért megvettem a sajnálat volt, ha a gazdájánál marad, már nem sok lett volna neki hátra. 16 éves kanca, 2 hónapja került hozzám, Mulatt képeivel összehasonlítva, rosszabb állapotban fizikailag, és lelkileg is. Amit lehet megteszek a gyógyulásáért, úgy gondolom megérdemli. Egyenlõre a hizlalásnál tartok, zabot kap, naponta 3x, és legelõn van egész nap. Még barátkozunk. Nagyon jó az étvágya, mindent megeszik, amit elé teszek, és egész nap folyamatosan legel.Túlesett a féreghajtáson, lassan kezd már pár kilót felszedni. De Ágimam, és bárki, szivesen vennék még pár tanácsot, amivel helyrekaphatnám testileg-lelkileg!

#58 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 22:14

Nálunk van egy 20 éves lipp kanca. A háta totál homorú, tenyészkanca volt, lehúzta a sok csikó :ang: Életvidám, és az ég világon semmi baja. Õ ott a mindenes: kocsizik, futószárazik, szalmát, szénát cipel... és láthatóan szívesen megy. Ugyanazt kapja, mint a többi ló: napi 3x zab+korpa keverék. A zabot roppantjuk, és összekeverjuk a korpával és vízzel. Ezen kívül persze szénát.Én is ismerem Mulát, ha megyek Ágimamhoz, mindig meg szoktam mozgatni egy kicsit :ang: Tündér az a ló. Semmit nem felejtett el, a hátulja, eleje körüli fordulatokat is csinálja szépen. Üget, vágtázik, amit csak kell. De azért oda kell figyelni, hogy rendesen bemelegedjen, az elején mindig kicsit furcsa a mozgása, olyan szakaszos, vagy nem is tudom, de ha már bemelegedett, akkor nagyon jó.

* kicsi Join  :wink: 


#59 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 23:08

Reméljük így lesz Ágimam.Tudom hogy már sokat írtál Muláról, de én ezeket sajnos nem láttam és ugye össze vissza vannak. Milyen volt az elõélete?A mi öreg lovunk ugye már 18,5 éve nálunk van. Régen versenyló volt, de onnan már rég nyugdíjazva lett. (Fogathajtásban nem olyan gyakori az idõs ló. Ott már a tizen egy-két éves már idõsnek számít. Legalábbis mifelénk.) Azóta õ csinálja az otthoni munkákat. (szalmát, szénát hoz be....)

Hozzászólás megtekintése

Mulatt élettörténetét azt hiszem, itt egyedül te nem unod még... :guny: :D De azért szívese elmesélem, van itt hely...Tehát õ 1987. január 2.-án született. A vkcinázási igazolványán kívül semilyen papírja nem volt, (elvesztették :rolleyes: ), én kértem meg a Magyar Méneskönyv Vezetõségétõl a származási lapját. Aztán kiderült, hogy egy telepapiros atv. Apai ágon: GEMINI - Savio-Goldfee (Paper Weight-Scarlet glow, ill. Atatürk-Goldnixe), anyai ágon: MIKRON II. - Isztopirin-Mikrobusz (Imperial-Tabletta, ill. Nostradamus-Metro)A Szõdligeti Ménes tenyésztettje. Hat éves koráig galoppversenyzett, (feltételezem; már 2 éves korától!), aztán megvette egy Acsádi Eszter nevû, szentendrei lány (nem sikerült felkutatnom). 10 éves korában vásárolta meg az a fiú, aki egy hozzánk közeli faluban lakik, s akitõl mi tavaly õsszel vettük.17 évesnek mondta, igaz is volt, csakhogy alig másfél hónap múlva töltötte már a 18.-at. Ahogy elmondta a srác, õ ezelõtt 3-4 évvel rendesen meghízott, s nem akarta terhelni Mulattot, otthon nem helyezhette el, mert a szüleinél lakott, és amúgy is veszekedtek miatta. Így egy falubéli házaspárhoz adta bértartásba, akik nem kértek ugyan semmit a tartásért, de a srác sem kapott semmit abból, amit Mula keresett. Márpedig keresett... nem is keveset. És keserves munkával. :( Idényen kívül ott helyben lovagoltak rajta kezdõk, fõleg gyerekek, mert õ volt a legalkalmasabb erre :) :ang: , nyáron meg egy közeli tóparti nyári táborban teljesített "szolgálatot". Itt aztán volt minden... reggeltõl estig a tûzõ napon lehetett róni a futószáras köröket, lehetett túrázni, stb. Ahogy hallottam, a kaja abból állt, hogy este (mikor már a kunchaftok is kifáradtak, és nem volt meló), kicsapták ezeket a lovakat egy szikes legelõre, ahova néha-néha dobtak egy bála szénát is... Nem volt kérdés napközben (MUNKA KÖZBEN!), hogy éhes-e, szomjas-e, pihenne-e, fáj-e a lába... Amíg óránként kemény magyar forintért robotolt, nem az volt a fontos. Azért hiszem el, amit mondtak, mert aztán a tábor végeztével olyan állapotban került ide, ahogy a képen láthattad.A srác szerette ezt a lovat. S tudta, ha még egy nyarat ott tölt "ezeknél", nem sok minden marad belõle... Egy - szintén falubéli - lovas barátja (aki már többször járt nálunk) ajánlotta neki, keressen meg engem, nézze meg, hogyan tartom a lovakat, és - bár tudta, hogy mi nem akarunk egy harmadik lovat - mondta neki, próbáljon rábeszélni engem, vegyem meg.Eljött, mi aztán mégis csak elmentünk megnézni Mulát (hál'Istennek!!!), és a további (jó)sorsa el volt döntve. Hát hogyan hagyhattam volna, hogy még Isten tudja meddig (amíg bírta volna szegény pára) nyúvasszák, muszáj volt megmenteni! :kir: Mondtam a srácnak, mi örülünk, ha ezt a kettõt tisztességgel tudjuk tartani, úgyhogy olyan árat mondjon, hogy ezen múlik Mulatt sorsa. Így alkudtunk meg aztán a 80.000,- Ft-ban, amit 6 havi részletben fizethettünk.Ennyi a történet.Lilith! Egyenlõre adj neki idõt. Ne csak a hízáshoz. Az elsõ idõkben - amikor Mulához közelítettünk - olyan undorral fordult el tõlünk, hogy az mindent elmesélt arról, mit is hozott abban a "nagy, sz**os puttonyban" mihozzánk.Jó fél év - talán több is - kellett ahhoz, hogy ha beléptem a karámba, õ jöjjön oda hozzám egy kis simogatásért, s mára már ott tartunk (egy év után!), hogy õ is meg-megbökdös az orrával, igaz, sokkal kisebb hévvel, mint a csikóink.Azt is kitárgyaltuk már egy másik topicban, hogy semmi extrát nem kapott, a nyugalmon, legelõn, sok-sok frissen kaszált fûvön, zabon, zöldségen és gyümölcsön kívül, (ami persze számára mégis csak extra volt). Mivel õsszel került hozzánk, a téli hónapokban naponta kapott kb. fél-egy kiló zöldséget-gyümölcsöt vegyesen, a széna mindig elõttük van (legelõtõl, kaszált fûtõl függetlenül, és ez így is marad!), a tél közepéig rendszeresen kapott õ is lenmagot a zabjába. Tavasztól napi 5x (!) volt etetés. (ebbõl kétszer zab, a többi alkalommal kaszált fû, egy-egy púpozott talicskával hármójuknak). Mivel túlságosan kigömbölyödtek, nyár közepétõl ezt leállítottam, s csak háromszor kaptak kaszált füvet, s megvontuk tõlük a zabot teljesen. És attól kezdve a legelõ végén kapták a kaszált füvet, ott bontottunk nekik szénabálát is, hogy rákényszerüljenek a sétára a vizhez. (Nem tudtam egyedül a hármat annyit mozgatni, futószárazni, amennyit kellett volna. :hupp: ) Ahogy kezdett hidegebbre fordulni, elkezdtük adni a zabot, elõször egy héten kétszer, aztán háromszor, stb., egy hete már minden nap, de csak este. De nagyon keveset. Ahogy jön a tél, s még hidegebb lesz, már reggel is kapnak zabot, aztán késõbb már háromszor, de még mindig csak egy-egy kõmûves serpenyõvel. (Áztatva, lenmaggal, almával, sárgarépával keverve.) Ha minusz 10 fok alá süllyed, akkor kapnak egy-egy marék darált kukoricát a zabba, de addigra Mulattnak beszerzek valami fini, extrudált, könnyen rágható és emészthetõ fenefittyet, had dõzsöljön az öreglány...Mivel ez már a második tele lesz nálunk, bátran ajánlhatom neked is ezt a menüt. (Abban az esetben, ha te sem mozgatod sokat. Ha persze rendszeresen lovagolsz rajta, annak arányában mehet a több zab, stb.)

Edited by Ágimam, 2005 november 14. - 23:11.


#60 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 23:26

Hm.. egész megkívántam a lenmagos zabot, és azt az extrudált fenefittyet :D Már most nemazért mert olyan zabagép lennék, de hajoltatok már a korpával kevert zab fölé, és szippantottátok be mélyen az illatát? .. :rolleyes:

#61 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 8:25

Ha Ágimam mégeccer leírja azt a szót, hogy extrudált, akkor biztos nem kap a mézesembõl!!!!!!!!!!A ló ne egyen máá olyat, se réteslapot se abonettet!Jó?

#62 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 9:31

Nagyon finom illata van a zab és kukorica dara vizes keverékének is. Az ember tényleg szívesen enne belõle... :D

#63 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 9:45

Miért csak szagolgatjátok? Meg kell kóstolni, nagyon finom! :)

#64 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 10:09

Ha Ágimam mégeccer leírja azt a szót, hogy extrudált, akkor biztos nem kap a mézesembõl!!!!!!!!!!A ló ne egyen máá olyat, se réteslapot se abonettet!Jó?

Hozzászólás megtekintése

Hát persze, hogy nem arra gondoltam! Hanem a pelyhesítettre! (Nálad meg tudom; ez szakmai ártalom, hogy rögtön megtébolyodsz, ha ekkora téb***tást csinál valaki... :D Majd szépen megtanulom. Addig meg te csak nefenyegessé! (A saját örökbefogadó anyádat! Hát.) :kir:

#65 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 10:40

"Érted haragszom, nem ellened"és igen szakmai.Meg ismertem egy néhai lovat (illetve szerettem, nem csak ismertem), akinek tényleg réteslapot adtak enni, mivel az is gabonából van-alapon. Összecsirizesedett a belében, ott megállt az anyag és alatta elhalt a bél.Úgy kell elképzelni, hogy ott, ahol kimaródott a bélszakasz ez a trutyi belefolyt a hasüregébe.Sajnos kínlódását végig kellett néznem gyerekfejjel. Nagyon szenvedett, senki sem segített rajta, elfeküdt a tûzõ napon, mi gyerekek vittünk neki takarót árnyékolónak, meg locsolgattuk, mostuk, ezzel is hûtve. Iszonyú forró volt. Még most is érzem a tenyeremen.így utólag sejtem, hogy hasûri gyulladás volt, ami elvitte, mert a sok cucc szabályosan rothadni kezdett a hasában.Ezért írtam, hogy nehogy VÉLETLENÜL valaki összekeverje!

#66 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 11:26

"Érted haragszom, nem ellened"és igen szakmai.Meg ismertem egy néhai lovat (illetve szerettem, nem csak ismertem), akinek tényleg réteslapot adtak enni, mivel az is gabonából van-alapon. Összecsirizesedett a belében, ott megállt az anyag és alatta elhalt a bél.Úgy kell elképzelni, hogy ott, ahol kimaródott a bélszakasz ez a trutyi belefolyt a hasüregébe.Sajnos kínlódását végig kellett néznem gyerekfejjel.  Nagyon szenvedett, senki sem segített rajta, elfeküdt a tûzõ napon, mi gyerekek vittünk neki takarót árnyékolónak, meg locsolgattuk, mostuk, ezzel is hûtve. Iszonyú forró volt. Még most is érzem a tenyeremen.így utólag sejtem, hogy hasûri gyulladás volt, ami elvitte, mert a sok cucc szabályosan rothadni kezdett a hasában.Ezért írtam, hogy nehogy VÉLETLENÜL valaki összekeverje!

Hozzászólás megtekintése

Ez csak egy szótévesztés volt. Amint írtam, annyira mû-ellenes voltam, hogy szinte olvasni is kerültem az ilyesmit. Most kezdtem el tanulmányozni, a tápféléket, és gondolom nem olyannak ismersz, hogy kellõ utánajárás - meggyõzõdés - nélkül bármit is adnék a lovamnak!

#67 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 11:28

Nem olyannak ismerlek, nehogy mán' félreértés legyen!Meg tán írtam is, hogy csak rá kell nézni a lovaidra és ez dícséret volt.De sokan olvassák a fórumot és lehet, hogy MÁSOK félreértik, vagy nem olvassák el az egészet.így okés?(és kapsz mézest, jóhogy)Na, udvaroljak még, vagy menjek és szórjam a fejemre a hamut?

#68 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 11:41

A mi öreg lovunk ugyanolyan kaját kap mint a többiek.(20 éves) Szerintem amíg csak lehet ez így lesz. Változó hogy mit kapnak. Zab,árpa,kukorica- mondjuk ezt általában darálva. Van amikor szemesen, van mikor darálva.

Hozzászólás megtekintése

Az árpát is néha szemesen?

#69 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 12:36

Nem olyannak ismerlek, nehogy mán' félreértés legyen!Meg tán írtam is, hogy csak rá kell nézni a lovaidra és ez dícséret volt.De sokan olvassák a fórumot és lehet, hogy MÁSOK félreértik, vagy nem olvassák el az egészet.így okés?(és kapsz mézest, jóhogy)Na, udvaroljak még, vagy menjek és szórjam a fejemre a hamut?

Hozzászólás megtekintése

Udvaroljál is, meg szórjál hamut is, meg kérek tyúkot, és kacsát is. Jaaaaa, és kakast! Posted Image

#70 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 15:56

A mi öreg lovunk ugyanolyan kaját kap mint a többiek.(20 éves) Szerintem amíg csak lehet ez így lesz. Változó hogy mit kapnak. Zab,árpa,kukorica- mondjuk ezt általában darálva. Van amikor szemesen, van mikor darálva.

Hozzászólás megtekintése

Az árpát is néha szemesen?

Hozzászólás megtekintése

Igen. Árpát, zabot keverve, szemesen is kaptak már.

#71 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 16:01

Miért csak szagolgatjátok? Meg kell kóstolni, nagyon finom! :)

Hozzászólás megtekintése

Tényleg nagyon fincsi ;)

* kicsi Join  :wink: 


#72 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 20:25

Ágimam, az én kis kancám is Mula cipõjében ( patkójában ) jár, és gondolom rajtuk kívül még sok száz ló. Az alku a következõképp zajlott:"Há minek az a lú magának aranyos, nincs má neki egy év se hátra, rossz gebe, kehes is, a kocsit se bírja, oszt tintás a husa, 50-t se ad érte a vágó!"Erre én:Majd én adok annyit.Így enyém lett. Papirok nélkül, félelemmel teli szemmel, sebekkel a testén, és a lelkén.Aztán kiröppent a ménesbe, a legelõre. Én meg a sütését leolvasva a felügyelõhöz. Az apuka Aldato, az anyuka egy Atv.A kehessége egy sima megfázás volt, nyoma sincs már.Gyógyulgatnak a sebei is, amit úgy szerzett, hogy ez a kedves utolsó gazdi gondolta bekocsizzta. 16 évesen. Egy alternatív módszerrel. Addig verte, míg elindult a kocsi elött. Az utolsó fél évet így töltötte. Elötte nem tudom.A lelkét meggyógyítani nem lesz ilyen könnyû. Fél a simogató kéztõl, fél az embertõl. De már megismer. A zabot hangos röfögéssel követeli. Megszerettük egymást.Már kipróbáltam, futószáron nagyon szépen megy, ha ráülök még rohan, nem hiszi el, hogy sétálhatunk is, nem sietünk sehová. Szóval menekül, irtózatos tempóban. De ráérek. Majd megnyugszik. Okos paci, ha bízni is tud majd bennem, az emberben, szerintem rendbejön.

#73 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 21:04

Ágimam, az én kis kancám is Mula cipõjében ( patkójában ) jár, és gondolom rajtuk kívül még sok száz ló. Az alku a következõképp zajlott:"Há minek az a lú magának aranyos, nincs má neki egy év se hátra, rossz gebe, kehes is, a kocsit se bírja, oszt tintás a husa, 50-t se ad érte a vágó!"Erre én:Majd én adok annyit.Így enyém lett. Papirok nélkül, félelemmel teli szemmel, sebekkel a testén, és a lelkén.Aztán kiröppent a ménesbe, a legelõre. Én meg a sütését leolvasva a felügyelõhöz. Az apuka Aldato, az anyuka egy Atv.A kehessége egy sima megfázás volt, nyoma sincs már.Gyógyulgatnak a sebei is, amit úgy szerzett, hogy ez a kedves utolsó gazdi gondolta bekocsizzta. 16 évesen. Egy alternatív módszerrel. Addig verte, míg elindult a kocsi elött. Az utolsó fél évet így töltötte. Elötte nem tudom.A lelkét meggyógyítani nem lesz ilyen könnyû. Fél a simogató kéztõl, fél az embertõl. De már megismer. A zabot hangos röfögéssel követeli. Megszerettük egymást.Már kipróbáltam, futószáron nagyon szépen megy, ha ráülök még rohan, nem hiszi el, hogy sétálhatunk is, nem sietünk sehová. Szóval menekül, irtózatos tempóban. De ráérek. Majd megnyugszik. Okos paci, ha bízni is tud majd bennem, az emberben, szerintem rendbejön.

Hozzászólás megtekintése

Tudod, ha nyernék a lottón, biztos lennének szép, mutatós, fiatal csikóim, lovaim, de az biztos, hogy attól fogva a Mulatt-félék is gyarapodhatnának nálunk... :rolleyes: :ang: Vég nélküli türelem kell az ilyen lovakhoz. Mögöttük életük java, tele olyan emlékekkel, amikbõl mi csak keveset tudhatunk. De hálásak. Mulatton már érzem (tényleg), hogy hálás. És imádja a gyerekeket. A hétvégén volt itt a férjem kollegájának a 11 éves kisfia. Kiment a karámba, és õt úgy követte Mula, ahogy engem soha. Amerre ment, mint a pulikutya, baktatott utána... :) Gondolom gyerekkéz keveset bántotta... :)

#74 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 21:21

Szia Lilith!Te is igazi lóbarát vagy. :ang: :yeah: Persze tudtam rólad. :yeah:

#75 Guest_Dudi_*

Guest_Dudi_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 16. - 18:23

szerintem, igaz a mondás, hogy "öreg ló nem vén ló", de azért mondjuk 20 éves korában már annyira ne nyúzzuk lovunkat, de persze ez nem azt jelenti, hogy ne lovagoljunk rajat. Egy öregebb ló, rutinosabb, elsõ lónak inkább egy öregebb lovat válasszunk, mint egy csikót, elõszöri versenyzéshez is inkábba rutinosabb, öregebb ló a legjobb. :)

#76 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 18:26

szerintem, igaz a mondás, hogy "öreg ló nem vén ló", de azért mondjuk 20 éves korában már annyira ne nyúzzuk lovunkat, de persze ez nem azt jelenti, hogy ne lovagoljunk rajat. Egy öregebb ló, rutinosabb, elsõ lónak inkább egy öregebb lovat válasszunk, mint egy csikót, elõszöri versenyzéshez is inkábba rutinosabb, öregebb ló a legjobb. :)

Hozzászólás megtekintése

Jó! Akkor tutti, hogy az elsõ versenyemen Mulattal indulok! :kir: :yeah:

#77 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 9:04

szerintem, igaz a mondás, hogy "öreg ló nem vén ló", de azért mondjuk 20 éves korában már annyira ne nyúzzuk lovunkat, de persze ez nem azt jelenti, hogy ne lovagoljunk rajat. Egy öregebb ló, rutinosabb, elsõ lónak inkább egy öregebb lovat válasszunk, mint egy csikót, elõszöri versenyzéshez is inkábba rutinosabb, öregebb ló a legjobb. :)

Hozzászólás megtekintése

De kár hogy nem olvastam ezt elõbb, nem nyúztam volna tegnap este a 21 évest. :rolleyes:

#78 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 11:08

Volt már ugyan szó róla takarmányozós topikban, Maderon is kapott kukoricapelyhet, mint lóhízlaló táplálékot.Van nekünk egy 21 éves lovunk, azaz nem a mi lovunk, csak olyan, mintha... Amolyan gazdátlan árva, akire rátettük a mancsunkat. :D Sokmindenféle bajtól szenved, de a tél közeledtére tekintettel az zavar most leginkább, hogy sovány. Hát milyen legyen egy öreg ló, kiállnak a csontjai, de most soványabb a szokásosnál is, meg lehet számolni a bordáit. Valószínûleg azért, mert elverik a többiek a kajától, a legelõ sem szolgálja már ki õket ilyenkor annyira. Hetente háromszor tudunk hozzá menni, ezért akkor kap kajakiegészítést lucerna, sok zab+Force+alma/répa formájában, de nem hízik. Mennyire lenne hatásos ha adnánk neki mellé kukoricapelyhet is? Esetleg egyebet? Sajnos nem tudjuk megoldani, hogy mindennap külön kapjon enni, mert ménesben van, és ha nem vagyunk ott, akkor nincs ki odaadja neki. De ha heti háromszori alkalommal segítene valamit a kukoricapehely is, akkor adnánk azt is. Vagy egyéb jó ötlet?

#79 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 11:36

A kukoricapehely jó ilyen esetben, mert fût is. Jó az emészthetõsége, alacsonya fehérjetartalma, nem terheli az öreg szervezetet.Mivel szegény öregnek ezek szerinte amúgy sem olyan jó a hõszigetelése, mivel nincs rajta zsír.Az eggersmannak van kifejezetten öregló müzlije is, de szerintem nem forgalmazzák itthon, csak rendelésre=drága.Jó a korpa is, mellé 1 evõkanál takarmánymésszel. Sok benne a vitamin és finom is, szívesen eszik. Igazán kímélõ kaja ez is.

#80 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 11:42

Köszi Agrobe! Akkor rástartolok erre az ócsai kukoricapehelyre. Vizezet zabba belekeverve lehet adni?