Ugrás a tartalmakhoz


fjord lovak


  • Please log in to reply
2805 válasz a témához

#161 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 20:13

BoKa nem jó a link.Üdv. Tanita.A félfjordoknál sokszor jön elõ kávésbarna szín.Az új divat a szürke fjord. Szerintem gyönyörû, még, ha az eredeti õsi szín a fakó.Itt egy szürke mén

#162 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 0:19

Inkább egérfakó az, végülis az is egy õsi szín, csak nem fjordban :)Azt hallottam egyszer, hogy az eredeti színe a fjordnak egy sötétebb fakó mint amit most nyomatnak.

Edited by Barefoot, 2006 január 18. - 0:23.


#163 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 11:15

Ilus, köszi, javítottam. Am,úgy a kisló topikban már volt róla szó Rosinak köszönhetõen, csak gondoltam áthozom ide is. Ez az egeres ez gyönyörû. Kíváncsi lennék természetre mennyire másmilyen. Neki se fehér az orra vége :)Bare, jaja. Én is ezt olvastam, már nem is egy helyen, hogy a folyamatos világosodás figyelhetõ meg.Tehát az enyém mégis az eredeti, az igazi :D

#164 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 14:39

Kissomlyó szitiben vagyok.Tiszta fjordok.Az egyik haverom vette meg õket.Most 7 hónaposak kb,mire nagyok lesznek,pont jó lesz a gyereknek valamelyik. :D Állítólag ezt a fajtát úgy kell belovagolni,hogy ráteszed a nyerget,felülsz és mész.Semmi extra.így van a kocsizásnál is.A srác,akinél vannak lovagolt fjordokat,és ez volt a tapasztalata.Én amatõr vagyok ehez a fajtához.

Hozzászólás megtekintése

Hihi!Biztos vagy Te abban, hogy tiszta fjordok a csikók? Ha jól sejtem az egyik Gyopár, a másik Fakó..., Kõszegen születtek.... Ha tévedtem, bocs!Különben tündériek :kir: és egészen biztos, hogy remek lovak lesznek! Csak az bosszant, ha direkt átverik a gyanútlan vevõt!!! :mad:

#165 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 15:04

Inkább egérfakó az, végülis az is egy õsi szín, csak nem fjordban :)Azt hallottam egyszer, hogy az eredeti színe a fjordnak egy sötétebb fakó mint amit most nyomatnak.

Hozzászólás megtekintése

Bare!Bár nem hucul :D , ez a szürke változat teljesen elfogadott fjordban, csak meglehetõsen ritka :kir: (Boka! mivel ez a színváltozat is fjordból van, a természetén ez mit sem változtat! ;) )Abban tökéletesen igazad van, hogy mostanában a világosabb változatok vannak többségben, de nem feltétlenül tudatos ez a tendencia, igazából nem tudják az okát a világosabb egyedek térhódításának! :kocc:

#166 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 18:25

Én is találtam egérszürke fjord pacit :)Nekem tetszik :)

#167 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 13:22

Ez a lószín szerintem minden lónak jól áll. :) Olyan ez mint a fekete autó.

#168 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 21. - 13:06

Én is találtam egérszürke fjord pacit :)Nekem tetszik :)

Hozzászólás megtekintése

Ez biztos nem fajtatiszta, de nyílván "látott már fjordot" :dev:

#169 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 31. - 13:41

http://img.tar.hu/ma.../19306220.jpg#3Baromi érzékenyek Viking hátsó patái különben (az elsõkön patkó van, és azokon már máskor is észrevettem, de azt hittem a parairhagyuszi következménye). Vasárnap próbáltam vele tárgyakörön kicsit dolgozgatni, végig orra volt esve, és úgy kapkodta a lábait, hogy nagyon hamar befejeztem, így ennek semmi értelme nem volt. Tegnapra persze elfelejtette, hogy ez neki fáj, de legalábbis kellemetlen :dev: Elszabadult Kutyustól (eszerre 3 lovat visz be, egy kézben), mikor mentek be a boxba, és kint rotyózott kicsit :rolleyes: Édekes, akkor már nem nyomott egyik lábára se :dev:

#170 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 10:20

Gyönyörû a hensonod! :kocc: :D

#171 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 19:51

Sziasztok én is írok ide egy kicsit.Nekünk is vannak fjordjaink és naon aranyosak. Kettõ öregebb, de azok is úgy élnek mintha még csikók lennének. Egyszer mikor a faluba mentünk azt mondták milyen szép csikók (aha 18 évesek). Most télen, hogy nem mozognak annyit még bakolnak is elképesztõ nagyon aranyosan csinálják.

#172 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 11. - 17:40

Na, a Tiétekrõl sosem gondoltam volna, hogy bakolni is tudnak.. :D Mindig halál nyugodtnak tûnnek..Süsümester:Légyszíves írd már ki normálisan a szavakat, nem hiszem hogy plusz 2 betû olyan nagy fáradtság lenne! :gm:

#173 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 17:46

1.2.3.4.5.6.7.8.9. :kocc:

#174 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 17:55

Süsümester: mit jelent az, hogy "nálunk"? Képek?Kaselytücsök: ezek nagyon jók :) (kivétel a kettes szájában ami van)

#175 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 18:24

Most mér? Csak feszítõ van a szájában. Ha nem tépkedi, akkor mindegy.Egyébként gyönyörû az a ló a 2-esen!De megfgyelted?Ezeken a képeken, csak idõsek ülnek fjordokon.. :gm: :D

#176 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 18:44

Szerintem sincs semmi baj a feszítõvel, ha nem tépkedi... csak nem...A 9. képen, milyen szár van már azon a kantáron? Ilyen bogyók vannak rajta... :)

#177 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:06

Most mér? Csak feszítõ van a szájában. Ha nem tépkedi, akkor mindegy.Egyébként gyönyörû az a ló a 2-esen!De megfgyelted?Ezeken a képeken, csak idõsek ülnek fjordokon.. :gm:  :D

Hozzászólás megtekintése

Ja, gyönyörû, mind. De most mit csináljak, ha én egyszerûen nem birom a feszítõt, se a sarkantyút :( Mármint nézni se :) Pedig tudom, hogy pl. Lucky is idõnként milyen kis elrohanós tud lenni, és azért idõnként nem árt neki se :)Öregek? Mihez képest? :D Kezdj el számolni! Haramia is 20 év múlva 24-25 éves lesz, akkor még vígan ücsöröghetsz rajta :)

#178 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:23

Igen, szeretnék is rajta ücsörögni! :dev: Egyébként néha sarkantyút használok. Feszítõm van, de még nem mertem beletenni a szájába, de nagyon nem is akarom.. :) Kesely!Ha megfigyeled, a kantár is olyan, ezt show kantárnak és szárnak hívják, egyszerûen csak mutatós, szép így versenyen, de napi tréningben biztos nem ezt használják.. :)

#179 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:28

Hát nem tudom... nekem akkor sem tetszik. :D

#180 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:29

Hát.. elképzelem, mikor megbökném Vikinget sarkantyúval :eek: Szerintem világgá szaladna :D Ja, tudom már! Megfognám a feszítõvel :D Áhá, értem már, akkor ezért kell a feszítõ :D :dev:Kesely: az a szár nekem is bejövõs, legalább kevésbé csúszik :)

Edited by BoKa, 2006 február 15. - 19:30.


#181 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:31

:dev: Nem teljesen. Haramiának rinocéroszbõre van és lustaság. :cool:

#182 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:39

A másik a 9. képen, hogy milyen aranyos kalapja van a néninek! Olyat se láttam még. :)Hát de a sarkantyúval nem bügdösni kell a lovat! Meg ugye a feszítõ se azért van... ;)

#183 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 15. - 19:45

Nem csak a kalap, de a kesztyû sem kutya! :dev: Ki bökdösi? Annak nincs értelme. :)

#184 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 20:01

Hát nem tom. A feszítõ nekem sem jön be, bár a meink elég keményfejüek nem azzal lovagoljuk, mondjuk nem is a legfordulékonyabbak. De az egyik ha rendesen megrugod a világból kiugrik, már akkor üget ha véletlen a cipõd szele eléri.Gondoltam ha sikerül kicsit finomabbra nevelni fordulékonyabbá, nem sokal csak kicsit, jobban nem is lehet akkor lehet vele megyek a felvonulásra.

#185 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 21:48

Lehet fordulékonnyá tenni, Haramia simán megfordul vágtában szûk részen, de gyakorolni kell, hajlékonyabbá kell tenni õket.Viszont, w. gyorsaságin lévõ fordulékonyság nem biztos, hogy az õ erõsségük, mert annál lassabbak, lustábbak és merevebbek.De miért pont felvonuláshoz kell a fordulékonyság? :confused:

#186 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 14:08

Nem tudtok eladó Fjordot/fjord keveréket? ;) Ne legyen csikó, ne legyen a Dunántúlon, ne legyen drága, és ne legyen emberevõ. "Mindössze" ennyi a kritérium.

#187 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 25. - 20:26

Nem csak ahhoz, csak úgy.Amúgy lehet hogy fordulékonyabbak a nagyobbaknál, mert kisebbek persze gyakorlás kell

#188 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 26. - 20:48

Emeset!Ithon még nem olyan elterjedt fajta, hogy csak úgy lehessen venni itt is-ott is.Még félvért is.Van össz-vissz 4 (?) tenyésztõ, de õk tenyésztõk, tehát inkább a csikókat adják el logikusan.Csikót lehet kapni, nem is egyet, nem is sokért, de felnõtt, netán belovagolt fjordot már nehezebb...de szerintem egy kis utánajárással lehetséges, csak meg kell fizetni!Haramia rokonságában is van 2 eladó kanca (felnõtt), de 1. A Dunántúlon van, 2. Nem annyira olcsó. (Lovas apróban van a hírdetés)De! Mihez képest?? :gm: Még mindig sokkal olcsóbbak, mint egy sportló, vagy egy félvér akár.Ha ilyen, akár különlegesnek is mondható lovat akarsz, nem adják ingyér. Ez érthetõ.Tavaly volt egy hírdetés, abban, ha jól emlékszem két heréltet árultak, fogatlovak lovak. A területi igényed, meg azért érdekes, ha lovat keresek és találok egy jót, megfelelõt, nem érdekel merrõl hozom...azon már nem spórolok..kicsit nevetségesen hangzana.Haflingit hamarabb találsz, ilyen elvárásokkal.. :gm:

#189 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 27. - 9:01

Múltkor árulták a Doki nevût, õ megfelelt volna az összes kritériumomnak. Sajnos most is sikerült lemaradnom két másik fjordról, amik szintén megfeleltek a kívánalmaimnak, de éppen bizonytatlan volt az állásom, így a férjem (logikusan) nem egyezett bele a lóvásárlásba. Most viszont már próbálkozhatok. És bizakodom, hogy találok megfelelõt. Amúgy nem ragaszkodom a fajtához, inkább a magassága, testalkata és nyugodtsága miatt jött szóba a fjord, de emiatt akár a haflingi is megfelelne. Számomra nem nevetséges a területi igény, mert az ország másik végébe eljutni akár többször is, hogy megnézzem, kipróbáljam, esetleg nem csak egyszer, állatorvost is vigyek magammal, aztán szállítást is szervezzek, ezek összesen akár 50-60 ezer pluszt is jelentenek. Nekem ez sok. Inkább várok és keresgélek a környéken.

#190 micha

micha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 21:00

Hello Kedves emeset!Ha tisztavérû gyönyörû fjordot szeretnél, kattints a www.fjord.hu oldalra.micha

#191 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 15:01

A túrákra ilyenre fogom lenyírni Haramia sörényét! :D Pende sárgulni fog! :dev: (legalább félig... :D )Ez csak gyenge próbálkozás... valami külföldi részérõl... :D

#192 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 15:19

Júúúúj! Olyan leszek, mint ez= :)

#193 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 21. - 15:35

Jól van, csak vicc vót..majd én fogok úgy járni, ha meglesz a félzebrád.. :)

#194 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 23. - 11:08

Hát.. a fene tudja. Nekem jobban tetszik hosszún. Bár igaz ami igaz, pont tegnap fordult meg a fejemben, mikor harmadszor is belegabalyodott a kezem Viking hajába, hogy lehet, hogy praktikusabb lenne röviden. Csak életveszélyesen megfenyegettek, hogy meg ne merjem tenni :D Haramia hogy fogadja a tavaszt? Viking totál meg van õrülve :rolleyes: Nem tudom hány õrüldözõs terepet kell még lenyelnem, hogy visszakapjam azt a lovat, akit tél elején "letettem" :DBár tegnap már nem minden úton akart vágtázni (és abból is csak a rotyóbbik fajtát), így aztán egy úton hagytam kicsit hadd menjen majdnem úgy, ahogy akar :yeah: ( a könny a szemembõl kicsit kijött...) És még volt benne akkor még egy (fel nem kapcsolt) sebesség :o

#195 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 23. - 17:32

Haramia jól veszi. Most nem vagyok bunkó, ha csak azt mondom, jól nevelt? :dev: :D Pontosabban venné, ha most nem sántult volna le...4 light-os órára elmentünk és hazafelé szegény már csúnyán kímélte a jobb hátsóját.A doki szerint nem biztos, hogy köze van a 3 héttel ezelõtti borulásunkhoz, de az sem biztos, hogy nem. (jobbra borultunk)Most kapott valami hiper-szuper gyulladáscsökkentõ injekciót, port, aztán 1 hét múlva meglátjuk...De a doki szerint is erõs, szívós fajták ezek (fjord, izlandi, haflingi), szerinte nem lesz gond...hát remélem is. :( Úgy látszik én "csinálom" a hátsó láb sánta lovakat... :cool:

#196 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 24. - 11:49

Hát.. a tele levés és a "hadd fussak már egy nagyot" összefüggés nem tudom mennyiben érinti a jól neveltséget... Szerintem még belefér. Ez a láb-dolog nem jó hír :( Remélem semmi komoly.

#197 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 24. - 12:14

Jobbulást Haramiának!

#198 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 24. - 13:14

Köszönöm...majd 1 hét múlva kiderül. Most végigolvastam a lábas és egyéb topicokat és már kiírtam a 2 csontkovács nevét, számát, hátha szükség lesz rá. :rolleyes: Jobb lenne, ha nem...BoKa!Dolgoztasd meg jól (agyilag) azt a fiatalurat! :)

#199 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 10:33

Na mi hír Haramia lábával?Úgy érted matekozzak Vikinggel? :D (amúgy tegnap olyan szinten volt kedves-rendes-aranyos a pályán, hogy úgy döntöttem inkáb költészetre tanítom :D )

#200 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 16:09

Egyelõre semmi, a por alakú gyulladáscsökkentõ adagolása ma, vagy holnap lesz utoljára, aztán kijön valamikor a doki megvizslatni.De mikor kint voltam éppen az új lovat akarta felrúgni...elõzõ nap, meg mások látták fickándozni.Remélem ez csak valami kisebb affér volt a lábával és szupergyorsan meg is gyógyult..A sakkozást tudom ajánlani, de ha mûvészi pályát gondoltál neki...A költészet szép dolog, csak nehogy kín-rímek jöjjenek ki belõle.. :D