Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovardatulajdonosoknak


  • Please log in to reply
4012 válasz a témához

#1 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 13:08

Én is kiszámoltam :3x4 m-es box Zab + télen s.répa - nyáron lótáp kiegészítésselAlom szalmaGyepszéna NyalósóVíz Villany - fûtött víz hogy nehogy megfájduljona lócskák torka Öltözõ használat Karámozzuk a lovakat napközben Ingyen pálya használat Istállós bére - aki a ganét kihordja Ez felénk jelenlegi árakon 18.400.Ft/ló/hóNem tudom felszámolni a bértartásba az istállók bekerülési költségeit , a pálya építésének és karámok karbantratásának díját , az akadálypark fejlesztését , a lószállító vásárlását , parkosítást , játszótér építést , és persze a most épülõ fedeles beruházást sem .Most 28.000.Ft-ot kérek , jövõhónaptól 30.000.Ft-ra emelem ( elég drága felénk a zab ).Ehhez hozzá tartozik , hogy mindenki azt gondolja , hogy a világ legnagyobb üzletét csinálom és havonat gazdagodom  - ez igaz tapasztalattal - amikor elmondon nekik ezeket a dolgokat látom rajtuk hogy nem hiszik el .Már napok óta gondolkodom , hogy kellene indítanom egy topikot a lovarda tulajdonosoknak hogy tapasztalatot tudjunk cserélni mert hasznos lenne .

Hozzászólás megtekintése

Vártam, hogy megteszed - a topic nyitást -, de mindegy hogy ki.......

Edited by Zsuzska, 2006 január 26. - 8:49.


#2 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 13:13

"Inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak.Régebben nagyon precízen vezettem az összes kiadásomat a lovak körül és fillérre tudtam, hogy egy év alatt mennyibe került egy ló tartása egy havi bontásban. Most is csak mosolyogva olvasom ezeket a széna és zab árakat, ami stimmelhet egy két lóra, a szomszédból elhozva, de egész évre bebiztosítva tizen huszon lóra, már nem olyan egyszerû a dolog. A te elszámolásod, javíts ki ha nem így van azért ilyen olcsó, merrt gondolom, hogy jó széna- szalma vásárlási kapcsolatokat alakítottál ki. Én elég szerény körülmények között teszem a dolgom, de soxor magamnak meg kell magyarázni, hogy miként vészeltem át egy-egy nehezebb hónapot. Szerencsére ott tartok már, hogy nem kell elõre bevásárolnom és benne tartani a pénzemet a rengeteg cuccba, mert soha nem maradok kifogástalan széna nélkül például, de nem szégyellem, ehhez elég sok tanulópénzt fizettem az elmúlt tizenévben. Sajnos nem hogy egy fedeles de egy komolyabb szénatároló ára sem térül meg senkinek, legfeljebb mindenki valamiért lehetõsége és igényei szerint rászánja a pénzt és beruház, aztán majd ketyegnek a dolgok. De a normális ember nem a jó üzlet reményében teszi.Ezt többnyire azért tesszük, mert szeretjük, hogy van nekünk ilyenünk. Ebbõl persze kiszállni sem lehet, mert szeretjük a lovainkat, meg az egészet úgy ahogy van. Ha a minden lovas tevékenységemet órabérre forintosítanám, szégyelleném leírni az összeget.Felemerült már több formában idõnként, hogy eladnám magam. :D De az meg milyen skizofrén helyzet volna, még akkor is ha egy sokkal jobb infrastruktúra, biztos pénz is állna mögöttem.A lovazás bármilyen formáját azért szeretjük, mert a mienk.Kicsiben, nagyban egyaránt. Mindenki lemond valamirõl a lovazásért. Azok a társaink akik komoly pénzt ruháznak be sosem várhatják a megtérülést, legfeljebb a "napi" befektetés forgási sebessége változhat és elgyönyörködhetnek amikor végignézik a lovaikat, meg a portát. A kis halak meg magukat zsarolják, zsákmányolják ki, miközben azt szoktam mondani, hogy az a legszebb, amikor csak az államig ér a szar és még rengeteget tudok nyújzózkodni. :yeah: Ha mondjuk két lovam volna, akkor semmi gondom nem lenne. De ez olyan, mint a drog, nem lehet szabadulni tõle.De sajnálni nem kell ezért senkit, engem sem, mert mindez olyan pluszokat ad a bensõnknek, amit sokan el sem tudnak képzelni."Szerzõ: RCAddig addig törölgettem, ez lett belõle.Hát bocs, hogy áthoztam, de annyira a szívembõl szóltál, má vagy negyedszer olvasom el!

#3 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 13:21

Azért bátorkodtam - lopott gondolatokkal - elindítani ezt a topicot, mert magam is lótartó ill. lovasudvar üzemeltetõ (?) féle vagyok, és gondolom többen vagyunk ilyenek.Nagyon hasznos lenne számomra - de talán másoknak is - a fenti gondolatokat tovább szövögetni.

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 13:49

Azt hiszem, hogy végig jártam már az összes építési stációt, egyet kivéve. Nem sikerült még terveztetett kulcsrakész lovas bázist építtetnem. :D Amikor elkezdtem 87-ben, egy lovam volt, mostanában 15 -20 az étkezési létszám. Bár az elmúlt két évben vizuálisan kicsit megrogyott a helyünk, de ez már szerencsére a múlt, mert elköltöztünk és október óta új P.K.N. Ranch-et építek amire majd kitérek máshol, viszont elég sok a magam nyálán megtapasztalt ismeret rakódott rám az elmúlt években. Ha valakinek konkrét kérdése van, tegye fel bátran. Igyexem mindent relatív olcsón, de praktikusan megoldani, mert sosem vetett fel a pénz.

Szívesen konzultálnék itt olyasmirõl is, mint a karámépítés problémái, fogásai, vagy az istálló-ajtók kivitelezése.

Hozzászólás megtekintése

Ha az ember maga csinál mindent, akkor sok olyasmivel találkozik ami csak akkor derül ki, mikor már odaért a munkával, pedig elõtte nem is hitte volna, hogy az probléma lehet. Ilyen a combosabb akác oszlopok átfúrása pl, hogy gyõzzük géppel fúróval. Voltak már olyanok akik csodálkoztak mikor a fúráshoz a patazsírt is vittem, de például az a legjobb és kéznél lévõ dolog ami segíti a dolgot, hogy ne égjen szét se a gép se a 25 centi hosszú fúró. :D

#5 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 14:06

És tessék mondani, aki nem lovarda-tulaj, csak eccerûjen tart három lovat, az ehhez szükséges "kiszolgáló helyiségekkel", és toldozza-foldozza, mindig hozzáépít valamit, az is kérhet itt tanácsot, vagy cserélhet tapasztalatot?

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 14:11

Peresze csak felhívnám a figyelmedet arra, hogy aki már három lovat tart az már nem egyszerû. Ott már súlyos problémák lehetnek. :D

#7 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 14:40

Ráadásul egyértelmû, hogy a "háromlótartásos" szisztéma eltér egy lovardai méret gondjaitól. De attól még a "kisebb" probléma nekem ugyanolyan nagy, mint a nagyoké...Szóval rengeteg kérdésünk lesz. Nálunk jószerivel mindent ménesgazda(Fecó) alkotott, ráadásul úgy, hogy ha félbemaradt mondjuk egy szénázó-építés, akkor volt, hogy csak két hét múlva tudta folytatni, s akkor is esetleg csak egy napja volt, hogy tovább alkosson. Egyetlen egyszer volt egy kis segítsége, itt a faluban van egy 18 éves srác, aki az egyetem elõtti nyári szünetben pár napot segített az építkezésben.Most házfelújításba kezdünk. Annyi pénzünk van, hogy a tetõn a cserepeket csak a lakóház felett tudjuk kicseréltetni, alá fólia kerül. Egyben van ugyan a ház a hátsó melléképületekkel, (amihez a végén az a bizonyos box-istálló is tartozik), de hátul ugyanazok a régi cserepek kerülnének vissza, csak oda is fóliát rakatnánk. Ezt is hanyagolnánk a fenébe, csakhogy a legnagyobb probléma, hogy a boxistálló felett is tartunk takarmányt. (Nem hittük volna, hogy nem lesz elég a három lónak való szálastakarmánynak az épített - nem kicsi - fedeles... :( A baj az, hogy télen a porhó a szél által befurakszik a tetõ alá, rátelepszik a zabszalmára, és az szép lassan beleolvad a kisbálákba. Mire tavasszal bontjuk, penészes szaga van. Csak, és csakis emiatt kéne a hátsó részt is aláfóliázni. (és ugye leszedni, majd visszarakni u.azokat a cserepeket... :rolleyes: )Namármost: azt már tudjuk, hogy a bontott, és visszarakott cserepek furcsa módon tudnak viselkedni. (A teraszra is bontott cserepet vásároltunk, de beázott. Szemre nem látszott semmi. Nem volt törött cserép közte, nem volt hézag, szépen fel volt rakva, mégis beázott. Aztán jött egy szaki, aki elmondta, hogy ez azért van, mert az a bontott cserép valami régi házon akárhány évtizedig szolgált, szépen egymáshoz idomult. Ha nem ugyanabban a sorrendben rakják fel az új helyre, a deformitás miatt bizony beázhat.)És ettõl félek én. Anyaggal (tetõlécek, fólia, munkadíj) együtt kb. 400.000-be kerülne. (Az elülsõ rész az új (legolcsóbb) cserepekkel kb. 1.1M Ft-ba. Nem hinném, hogy az ácsok megszámoznák, és u.abban a sorrendben raknák vissza ezeket a régi cserepeket. Ha meg ez is beázna, lekarmolnám magam...Van más ötletetek?

#8 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 14:46

Szuper!Nekem most a legfõbb problémám,hogy elfagy az önitató.Drága Lajosom elzárta a csapot, most vödrös megoldás van (3 ló,ki lehet bírni).DE. Közöltem vele, hogy februárban ,ha jön a 4.ló, az már nekem gáz.Így is sokat cipelek,nem hiányzik.Lehet,hogy nem fagyna el most sem,mert az üres box tele van szénával, utána meg jön a másik lú, de nem akar a drágám kockáztatni.Összegezve:önitatót szeretnék a féltetõ alá is.A boxokban van.De hogyan tudnám fagymentessé tenni? :) Kösz a segítséget elõre is.Bombabiztos megoldások is érdekelnek! :DÁgimam!Esetleg palatetõ?1200 darabja.

#9 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 15:02

Szuper!önitatót szeretnék a féltetõ alá is.A boxokban van.De hogyan tudnám fagymentessé tenni? :) Kösz a segítséget elõre is.Bombabiztos megoldások is érdekelnek! :D

Hozzászólás megtekintése

Egy ötven literes villanyboyler + keringetõ szivattyú. Cak épp, hogy tizenfokosra kell a vizet fûteni és akkor körbejár és nem tud lefagyni. Walter Andrásnál ís így van megoldva, de nála amikor láttam, 50 ló ivott így. Vagy vegyél a HUNZAG nál fagymentes önitatót, csak ahhoz a vízcsövet le kell tenni a fagyhatár alá

#10 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 15:15

A csõ maga lennt van 1m mélyen(80cm a fagyhatár)de magában a boxban levõ részre kell vmit kitalálni, illetve arra, ami ott felmegy.Meg a fõcsapnál,ami lent van a vzaknában.

#11 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 19:55

Osztom a véleményed.A palát mi 1200-ért vettük.Ez ukrán.A magyar valóban 2100-2400.Valaki tud még tippet önitató- elfagyás elkerülésére?RC köszi , egyénként! :)

#12 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 19. - 21:04

Az Anivetnél hirdetnek fütõkábelt(15000-35000HUF). Bár véleményem szerint Rc ötlete olcsóbb(boyler+ker.szivattyú).

#13 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 8:50

Ágimam!a fólia pont arra van kitalálva, hogy megfogja és belevezesse a vizet az ereszcsatornába. Ha raksz a cserép alá biztos, hogy nem lesz gond. El fog állni! Sajnos ez a bontott átka.Ha nagyon olcsó tetõt szeretnél, hívd fel a Lindabot én tavaly tõlük vettem 650 Ft/mm-ért "hibás" cserepes lemezt (ennek az a gondja, hogy belülrõl párásodhat, és hogy zajos a fémségébõl kifolyólag. Elõnye, hogy nagyon kis dõlésszögnél is alkalmazható, és házilag is felrakható, csvarozható)

#14 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 9:51

[quote name='Hosszúhomlok' date='2006.01.19, 13:17']Szívesen konzultálnék itt olyasmirõl is, mint a karámépítés problémái, fogásai, vagy az istálló-ajtók kivitelezése.

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Ha az ember maga csinál mindent, akkor sok olyasmivel találkozik ami csak akkor derül ki, mikor már odaért a munkával, pedig elõtte nem is hitte volna, hogy az probléma lehet. Ilyen a combosabb akác oszlopok átfúrása pl, hogy gyõzzük géppel fúróval. Voltak már olyanok akik csodálkoztak mikor a fúráshoz a patazsírt is vittem, de például az a legjobb és kéznél lévõ dolog ami segíti a dolgot, hogy ne égjen szét se a gép se a 25 centi hosszú fúró. :D

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Legfontosabb a szakaszos "elõtolás" Egy centinyi befelé tolás után ki kell húzni a fúrót, hogy kijõjjön a forgács.

#15 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:03

A csõ maga lennt van 1m mélyen(80cm a fagyhatár)de magában a boxban levõ részre kell vmit kitalálni, illetve arra, ami ott felmegy.Meg a fõcsapnál,ami lent van a vzaknában.

Hozzászólás megtekintése

Ez a téma engem is érdekelne. Éppen novemberben tettem egy sikertelen kisérletet, hogy a két nyitott ajtajú boxban használhatók legyenek az önitatók. Egészen alacsonyra tettem õket és a feljövõ csövet szigeteltem, de a szelep már -1 foknál elfagyott. Mivel nincs szivem éjszakára sem rájuk csukni az ajtót, marad a hordós megoldás. Kétnaponta töltöm a 200 literes vashordót, három lónak.

#16 Lófõ

Lófõ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:03

Létezik önszabályzós fûtõszál, amit a csõre kell erõsíteni, az ára 10e Ft alatt van. Ha érdekel, hívj a fel a 814-6022-es telefonszámon.

Szuper!Nekem most a legfõbb problémám,hogy elfagy az önitató.Drága Lajosom elzárta a csapot, most vödrös megoldás van (3 ló,ki lehet bírni).DE. Közöltem vele, hogy februárban ,ha jön a 4.ló, az már nekem gáz.Így is sokat cipelek,nem hiányzik.Lehet,hogy nem fagyna el most sem,mert az üres box tele van szénával, utána meg jön a másik lú, de nem akar a drágám kockáztatni.Összegezve:önitatót szeretnék a féltetõ alá is.A boxokban van.De hogyan tudnám fagymentessé tenni? :) Kösz a segítséget elõre is.Bombabiztos megoldások is érdekelnek! :DÁgimam!Esetleg palatetõ?1200 darabja.

Hozzászólás megtekintése



#17 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:12

Nem vagyok lovarda tulajdonos, de remélem te tudsz segíteni nekem.Kinti beállót szeretnénk csinálni a lovaknak a karámba. Három oldalról zárt, lehetõleg etetõset, de az egyik ló evésnél elég hülye. Tehát valami olyan megoldás kéne, hogy ne tudja beszorítani a másik lovat ha éppen az is eszik.Jobb lenne ilyen esetben csak egy tetõs megoldás?Mekkora az a méret ami elég nekik? Fenyõ vagy akác fából legyen?

#18 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:29

Nem vagyok lovarda tulajdonos, de remélem te tudsz segíteni nekem.Kinti beállót szeretnénk csinálni a lovaknak a karámba. Három oldalról zárt, lehetõleg etetõset, de az egyik ló evésnél elég hülye. Tehát valami olyan megoldás kéne, hogy ne tudja beszorítani a másik lovat ha éppen az is eszik.Jobb lenne ilyen esetben csak egy tetõs megoldás?Mekkora az a méret ami elég nekik? Fenyõ vagy akác fából legyen?

Hozzászólás megtekintése

Minkét oldalról megközelíthetõ?

#19 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:34

Itt az önitatót úgy oldották meg, hogy a csövet betekerték valami szigetelõvel, aztán meg tettek köré kb 10 cm betont, hogy ott is maradjon. A fûtõszûálat csak a félkész részeken alkalmaznak, de az is valami saját barkács.Ja, és az egész ásott kútból megy, szívó szivattyúval (nem búvár)

Edited by ImRe, 2006 január 20. - 10:43.


#20 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:44

HH valami méretet is tudsz nekem írni?Akkor három oldalról zárt, (a széliránynak megfeleõen) beállót készítünk.Az egyik ló elég harcias etetésnél, középre kéne rakni elválasztót?Most ott tartunk, hogy a karám két különbözõ sarkában etetem õket!Köszönöm a válaszod és várok még ötleteket.(fénykép,rajz? :D )

#21 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:56

Kamilla,a lovam itt van. Talán a kinézete ad valami ötletet. Az a fakkos valami, az az etetõ.

#22 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:58

A csavarfejek süllyesztésére erdész-fúrókat szoktam használni. Ezek jó drágák és úgy 18-20 lyuknál többet nem bírnak. Ha gyorsan összeszámolom, egy függõleges oszlop szerelése (fúrás, csavarok), ami négy vízszintes rúdvéget tart nagyjából egy ezresbõl jön ki faanyag nékül, ha állványcsavarokat hasnzálok és kábé 6-800 Ft-ból, ha menetes orsót. Feltéve, persze, hogy tisztességesen dolgozom és nem egynyári kivitelt akarok. A láncos-hintahorgos karámkapuknál ezek a számok kicsit magasabbak, de abból szerencsére kevés kell.

Hozzászólás megtekintése

A "láncos-hintahorgos kapun" kicsit el kellett gondolkodnom. :D Nem esik át rajta a pacc? Én két 6x6-os akác riglivel oldottam meg, amiket az egyik végén egy függõleges laposvassal összekötöttem, így egyben nyílnak mint egy sorompó. Felemelve és lecsukva is lehet rögzíteni.

#23 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:05

HH valami méretet is tudsz nekem írni?Akkor három oldalról zárt, (a széliránynak megfeleõen) beállót készítünk.Az egyik ló elég harcias etetésnél, középre kéne rakni elválasztót?Most ott tartunk, hogy a karám két különbözõ sarkában etetem õket!Köszönöm a válaszod és várok még ötleteket.(fénykép,rajz?  :D )

Hozzászólás megtekintése

beálló 1.beálló 2.

#24 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 11:47

Mármint min kéne átesniük a paciknak? Ugyanúgy akácrúd van ott, mint a sima karámrészeken. Annyi a különbség, hogy ezek leakaszthatók. Nem az igazi, mert külön kell matatni a rudakkal, de gyorsan és 'nobrain' módon kialakítható. Én is jobban örülnék kapuszerûbb megoldásnak, de arra még nem jutottam el. Ha küldenél pár fotót egy ilyen kapuról az segítség lenne. Én meg lefottintom a láncos megoldást.

Hozzászólás megtekintése

Akkor csak nem értettem, azt hittem lánc van rúd helyett.-((Majd csinálok képet is, de lehet, hogy le is tudom írni.A két akácriglit lecsukott állapotban ugyanúgy képzeld el, mint a karámfákat. Az egyik oldalukon egy-egy 10-es menetes orsoval az oszlophoz vannak fogatva, de csak annyira megszorítva, hogy tudjanak fordulni a másik végükhöz közel egy függõleges laposvassal ( lehet ugyanaz a rigli anyag is) összefogattam õket. Szintén csak lazán hogy együtt tudjanak mozdulni. A másik oszlopra csavaroztam egy "fogadó" deszkát, lecsukva erre támaszkodnak a riglik. Lecsukva, lánccal rögzítve, felnyitva, kapoccsal. Van egy "személybejárom" is ugyanezzel a megoldással.

#25 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 17:01

Kamilla!Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a beállóban nem etetsz, hanem csinálsz külön etetõhelyet. Ha a beálló étkezõhely is akkor mindig ott topognak a lovak, várva hátha lesz ott egy kis kaja. :D Ettõl függetlenül nem baj, ha elválasztod középen, mert akkor nem tudja az egyik a másikat kizavarni. Csatlakozom a keményfához, mert a puha fákat elõbb utóbb minden ló elrágja.HH!Én nem szoktam nyolcas lukat fúrni az oszlopokba, mert abba belehal még a jó fúró is. Nyolcas menetes szálhoz 12-es lukat fúrok. Tart az úgy is, mint állat és könnyebb összetalálkoztatni is a dolgokat. A patazsír helyett persze jó bármilyen zsír, csak, az van kéznél. :DSüllyeszteni nem szoktam, mert még a nagy fakötésû alátét is behúzódik kicsit, aztán az anyát meg egy nyégy-öt millimétert meghagyva a szálból miután leflexeltem, úgy elkalapálom gömbölyûre, mint egy szegecset a meghúzott anyával együtt, addig amíg tenyérrel nem kellemetlen a tapintása. Abban már nem akadhat fel a ló.Más. Néztem Packa beállóját. Nagyon jó kis masszív cucc, de csodálnám, ha a lovak nem dörzsölnék szét a hajukat. Én igyexem mindenhova villanypásztort húzni, ezt elkerülendõ, mert szeretem , ha jó nagy a lovaink sörénye. A karámba viszont kell függõleges vakaródzó oszlop. Azt viszont nagyon le kell rakni, nem baj, ha le van ásva vagy 120 centire, hadd seggeljenek rá bátran. :D

#26 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 17:34

Kamilla!Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a beállóban nem etetsz, hanem csinálsz külön etetõhelyet. Ha a beálló étkezõhely is akkor mindig ott topognak a lovak, várva hátha lesz ott egy kis kaja. :D Ettõl függetlenül nem baj, ha elválasztod középen, mert akkor nem tudja az egyik a másikat kizavarni. Csatlakozom a keményfához, mert a puha fákat elõbb utóbb minden ló elrágja.HH!Én nem szoktam nyolcas lukat fúrni az oszlopokba, mert abba belehal még a jó fúró is. Nyolcas menetes szálhoz 12-es lukat fúrok. Tart az úgy is, mint állat és könnyebb összetalálkoztatni is a dolgokat. A patazsír helyett persze jó bármilyen zsír, csak, az van kéznél. :DSüllyeszteni nem szoktam,  mert még a nagy fakötésû alátét is behúzódik kicsit, aztán az anyát meg egy nyégy-öt millimétert meghagyva a szálból miután leflexeltem, úgy elkalapálom gömbölyûre, mint egy szegecset a meghúzott anyával együtt, addig amíg tenyérrel nem kellemetlen a tapintása. Abban már nem akadhat fel a ló.Más. Néztem Packa beállóját. Nagyon jó kis masszív cucc, de csodálnám, ha a lovak nem dörzsölnék szét a hajukat. Én igyexem mindenhova villanypásztort húzni, ezt elkerülendõ, mert szeretem , ha jó nagy a lovaink sörénye. A karámba viszont kell függõleges vakaródzó oszlop. Azt viszont nagyon le kell rakni, nem baj, ha le van ásva vagy 120 centire, hadd seggeljenek rá bátran. :D

Hozzászólás megtekintése

A hajukkal kapcsolatban igazad van. Elõl rendben a sörény, a mar felõli harnad viszont lekaszálva. Lehet, hogy tavasszal felemelem a jászol felsõ szélét legalább 1,20-ra és nem teszek fölé karámfát. Belülre nem akarom tenni, mert abból galiba lenne, meg helyet is foglal.. Az enyémek ott esznek,de sokszor még a kaját is otthagyják egy kis karámozásért. Pláne ha esik. :D

#27 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 17:37

Mármint min kéne átesniük a paciknak? Ugyanúgy akácrúd van ott, mint a sima karámrészeken. Annyi a különbség, hogy ezek leakaszthatók. Nem az igazi, mert külön kell matatni a rudakkal, de gyorsan és 'nobrain' módon kialakítható. Én is jobban örülnék kapuszerûbb megoldásnak, de arra még nem jutottam el. Ha küldenél pár fotót egy ilyen kapuról az segítség lenne. Én meg lefottintom a láncos megoldást.

Hozzászólás megtekintése

A lókijárat:Lecsukva.Felnyitva.

#28 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 17:45

Ez jó megoldás, tetszik. :kocc:

#29 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 17:48

Köszönöm a válaszokat és a képeket!! :kocc:

#30 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 18:13

Ez jó megoldás, tetszik.  :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Ráadásul egykezes, akkor is mûködik, ha fogni kell a lovat

#31 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 18:45

Lámpás - Köszönöm hogy megtetted helyettem !!Az elmúlt napokban elég sok munkám összeszaladt , tegnap este pedig megyei lovasszöv. gyûlésen voltam .Az itatással kapcsoltban nekünk is volt több próbálkozásunk , tekertünk fûtõ szálat a csõre majd leszigeteltük - elfagyott , ráadásul egy bizonyos méter föltött már elég sokba kerül .Nálunk 30 box van , nyár végén szereltek fel egy 60 literes villanybojlert az öltözõbe mellé egy keringtetõ szivattyút és az itatók csöveit is átszerelték átfolyósra . Az eddigi tapasztalatunk az hogy nem fagy el .De azért ott röhögtem az istálló ajtóba amikor elindult a rendszer mert a lovak nem ittak a langyos vízbõl napokig . Király !! nem iszik mert elfagyott vagy nem iszik mert meleg ???Most már megszokták . A hétvégére igért éjszakai -18 fokok majd letesztelik most a rendszert , viszont figyelni kell mert ha valalhol lefagy akkor leég a szivattyú utánna abojler meg csak magának melegít vizet . Azt nem tudom , hogy ezt hogyan fogjuk figyelni.Az építéssel kapcsolatban van egy néhány tapasztalatom , de abban a kellemes és kényelmes helyzetben vagyok , hogy a férjecskémnek építõipari vállalkozása van és lakatosüzeme könnyûszerkezetes csarnokokat épít . Épített már az országban több lovardát .Nagyon praktikus mobil boxokat gyárt melyek egymás mellé sorolhatók , téliesíthetõek . Nálunk a fele a boxoknak ilyenbõl van .

#32 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:08

a férjecskémnek építõipari vállalkozása van és lakatosüzeme könnyûszerkezetes csarnokokat épít . Épített már az országban több lovardát .Nagyon praktikus mobil boxokat gyárt melyek egymás mellé sorolhatók , téliesíthetõek . Nálunk a fele a boxoknak ilyenbõl van .

Hozzászólás megtekintése

Hopsz! Egy barátom most töri a fejét valami fedelesen.Említenél helyet ahol meg lehet nézni?

#33 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:15

Az Aranyági Ménes két fedelese HódmezõvásárhelyenBorsó Béláék fedelese SzáronUnicornis lovarda fedelese Pilis...?A tervezés és engedélyeztetést is vállalja . Igény szerinti kivitelben .Most kérdeztem meg azt mondta hogy áprilisig nincs nagy munkája akciós árat tud rá mondani .

#34 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:30

Az Aranyági Ménes két fedelese HódmezõvásárhelyenBorsó Béláék fedelese SzáronUnicornis lovarda fedelese Pilis...?A tervezés és engedélyeztetést is vállalja . Igény szerinti kivitelben .Most kérdeztem meg azt mondta hogy áprilisig nincs nagy munkája akciós árat tud rá mondani .

Hozzászólás megtekintése

Képeket hol lehet látni?

#35 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:39

Az Aranyági Ménes két fedelese HódmezõvásárhelyenBorsó Béláék fedelese SzáronUnicornis lovarda fedelese Pilis...?A tervezés és engedélyeztetést is vállalja . Igény szerinti kivitelben .Most kérdeztem meg azt mondta hogy áprilisig nincs nagy munkája akciós árat tud rá mondani .

Hozzászólás megtekintése

A Pilis után miért van kérdõjel? Itt van a szomszédban, már ha a Pest-megyeirõl van szó.Mindjárt hívom a havert.....

#36 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:43

www.szesg.hu honlapon sajnos nincsenek ilyen jellegû képek , de ha kapok címet akkor jövõhéten összeszedünk néhány fotót és elküldjük neked.Azért van kérdõjel a Pilis után mert nem tudtam mi a pontos neve !

#37 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:46

[quote name='Lófõ' date='2006.01.20, 09:03']Létezik önszabályzós fûtõszál, amit a csõre kell erõsíteni, az ára 10e Ft alatt van. Ha érdekel, hívj a fel a 814-6022-es telefonszámon.[quote name='hihi' date='2006.01.19, 13:46']Szuper!/quote]Lófõ nagyon köszönöm! :D Tudnál pár dolgot errõl részletesebben írni?TUDTÁTOK,hogy vannak új lovas pályázatok?ide menjetek be a lovas pályázatok menüpontba.az én weblapom,de nem azért tettem fel...

Edited by hihi, 2006 január 20. - 19:46.


#38 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:53

Területfejlesztési pályázat már két napja készül nálunk , természetesen fedelesre fogok pályázni . Kisvállalkozóknak 25 % önerõ a többi vissza nem térítendõ támogatás .Nonprofitnak 10 % önerõ 90 % támogatás .És a jó ebben az hogy a választások miatt nagyon nyomják a témát , február 15 a beadási határidõ és az elbírálás március 31-ig , egy 8 napos hiánypótlás van . Kontra szelekció ez is valahol mert most írták ki és 30 nap van arra hogy összeragd korrektül.

Edited by Dél-Alföldi, 2006 január 20. - 19:53.


#39 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:53

Azért van kérdõjel a Pilis után mert nem tudtam mi a pontos neve !

Hozzászólás megtekintése

Tudd már meg! Ha csak így, hogy Pilis az szuper lenne, holnap már át is ugranánk megnézni.Valami emilen küldhetõ anyagotok van? (kiti02@exelero.hu)A haver egy 25x40 épületben gondolkodik, nyilván minél olcsóbban. Hogy tudtok árajánlatot adni?

#40 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 19:55

Holnapra megtudom a Pilisi helyet . Ajánlatot mailben is tudunk küldeni .Ugyan a méretén kívül egy csomó infó kell hozzá .