Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyulak


  • Please log in to reply
1561 válasz a témához

#1 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 11:03

Van itt olyan akinek van v. volt nyula?Nekem van kettõ. Õk igazi házinyulak, de kedvencként funkcionálnak. Kint lakank az eresz alatt hatalmas ketrecben, és kijárnak a kertbe majdnem minden nap.Magyar honlapot hobbinyuszikról nem találtam, a húsra tartásból meg elég kevés infot kaptam. Minden 2. problémára vágást javasolnak. Posted Image Amerikai hóómpédzs van, és jó is, de néha egész agyamentek és egy csomó minden itthon kivitelezhetetlen.Más!! Nem találom a jókis tekis topicot. Nem tudja vki, hol lehet nem elképesztõ arú akváriumot beszerezni? (Ubul költözne)

#2 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 12:03

Szia Mandula!Mekkora akvárium kell? Nekem van egy javításra szoruló 90x40x60-as. Ha kell egy baráti árban megegyezhetünk. Ubul személyében kit tisztelhetünk? ultimo

#3 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 12:22

Köszi! Azt hiszem megfelene a méret!Mit jelent, hogy javítandó? És, hogy tudom megjavít(tat)ni?Ubul ékszerteknõs, kb15-17cm. A barátomé, lassan 15 éve. Teszel ajánlatot árra, (privát, ha itt nem)?

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 19:34

Hello Mandula!A nyulakhoz kapcsolódnék..Nekem is van nyulam (is) házikedvencként, úgymondanám, hogy "fél törpe" Posted Image ugyanis a törpénél nagyobb, a normálnál kisebb. Ez a nyuszi elõtt is volt egy normál fekete házinyulam, õ 9 évesen halt meg. Nála jobb fej nyulat nem ismertem! Kezes volt, szó szerint "körbeörült", ha kiengedtem, nyalogatta a kezem stb. Mindkét nyuszi kan. Szerintem azok szelídebbé válnak. Persze egyedül kell õket tartani, más nyulakat nem viselnek el. A mostani hófehér, a szeme körül fekete monoklival. Õ is jó fej, csak nem annyira szelíd. Mindkettõ lakásban volt, van, egy nagy ketrecben. A régit még nyaralni is elvittem! nagyon élvezte!Ha tudok valamiben segíteni,tanácsot adni, kérdezz! Posted Image Soha nem tudnám húsnak elképzeni, soha nem ettem nyúlhúst és a kutyámnak, macskáimnak sem veszek nyúlhusos kaját!

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 22:22

Bocsi, a fiúnyúl, bak, mielõtt valaki lecsap rám! Posted Image

#6 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 14. - 19:56

Nekünk is van, törpenyúl de hogyan lehet megállapítani a nemét??? Nekem még nem sikerült. De õ nem barátságos, amikor vissza akarom tenni a helyére nem lehet megfogni, se simogatni... Már 1 év körüli volt amikor hozzánk került.

#7 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 9:54

Éva!A hátára fekteted a kezedben (már ha meg tudod csinálni Posted Image) és akkor már látni, hogy van-e kukija, heréje, vagy nincs.Sajna az enyémet, sem könnyû megfogni, ha kint van! Jókat dobbant, ha menekül Posted ImageBe szoktam szorítani valami sarokba, akkor meghúzza magát Posted ImageBezzeg a régi az tényleg szelíd volt!es one

#8 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 15:45

Jaj, de jó! Posted ImageHogy az elején kezdjem:Nyuszikáim régóta kijártak a kertbe, amikor úgy döntöttünk: elég abból, hogy kutyáinkat be kell ilyenkor zárni. Tehát szigorú felügyelet mellett együtt kimentek. Kb. három hónapig nap mint nap együtt voltak kint.(A nyulak közül mindíg csak 1) És ekkor sajnálatos esemény történt: Mamám a kertbe menve ott találta Medárd nyulat meghalva, és Vakarcs kutyám(tacsi keverék) éppen nyalogatta. A kérdés, hogy mi lehetet a halál oka? Elõször persze rögtön Vakarcs került gyanúba, de õ kb akkora mint a nyuszi volt, seb nem volt, se szõr sehol. És a jellegzetesen kicsavarodott testtartásnak sem volt nyoma. Másik kutyánk(Ír szetter)imádja a nyulakat és soha se bántana még 1 macskát se (szerintem).Most már soha nem engedhetem ki a nyuszimat velük?A másik dolog, hogy lett 1 pici nyuszim (kb6hetes)azóta és nem tudom, hogy egy 1db. szénás dobozzal ellátott éjszakára letakart ketrecben kibírja -e kint a telet mint egy nagy nyúl?

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 21:13

Kibírja!Ha nem huzatos. A régi nyuszim az erkélyen volt tartva, télen is. Télre mindig vettem neki hungarocelt és építettem neki házikót, ami alá éppen befért, alul is hungarocellel, meg ronggyal. Azt meg nem mondom, hogy tényleg ott töltötte-e a hideg éjszakákat. Igaz sokszor szétrágta, mindig újat kellett csinálni. A végén meguntam és kézzel varrtam rá mûszõr huzatot,hogy ne rágja meg. )9 évig el is volt így. A szalmával bélelt doboz is jó, csak száraz legyen a szalma, és alulról se fázzon fel! Sok szalmát kell felhasználni!Ami a nyuszid pusztulását illeti, nem hiszem, hogy infarktust kapott volna! Biztos, hogy a kutya volt! Nem kell rajta sebnek lennie! A vadászösztön erõsebb volt. Szerintem elkezdte nyalogatni a fülénél, (a mi kutyánk is így csinálta, aztán mikor nagyon belejött erélyesen rászóltunk és abbahagyta, de mi állandó felügyeletet tartottunk)aztán annyira belejött a kutyád, hogy egyszerûen ráharapott a gerincére, vagy megfojtotta. A tacsi és az írszetter is vadászkutya! Õket ösztönösen is irritálhatja a nyúlszag és a nyúlszõr! Ha a nyulak nem félnek összeeresztheted õket,de csak felügyelettel és rögtön meg kell torolni minden kétes próbálkozást!

#10 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 16:36

Hát, igazából hinnem kell neked: Posted ImageDe ugye ez nem jelenti, hogy mostantól egyáltalán nem lehetnek együtt?Tudsz olyan dokit aki kimondottan nyulas?Állítólag a Vadaskerti úton rendel vkicsoda ilyen. Persze azt sem tudom hol a Vadaskerti út. Kell azon az egyféle spéci nyúlbetegségen kívül más ellen oltani õket? (a nevét nem tudom, de sajnos ilyen nyuszit már láttam)És féreghajtani?A szétrágott hungarocell nem árt meg nekik?Az enyémek forgácson vannak, de egy amerikai honlapon azt olvastam, hogy a fenyõforgácsban lévõ ?fenolokat belélegezve májnyavaját kaphatnak.Lehetséges volna, hogy túlparázom ezt a dolgot?

#11 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 20:51

Mandula!Az az állatorvos a II. Vadaskerti u.-ban van. Térképen megtalálod, nem tom elmagyarázni, buszjáratokat sem ismerem.Tényleg láttam, hogy nyuszikkal is foglalkoznak. (ott laktunk a II. kerben és a kutyát vittük oda oltásra)Az én nyulamnak rühes volt a füle (állítólag a nyúltáptól ), akkor a IV. kerületbe vittem. Azóta a nyulam más kaját kapott, (rágcsálókeveréket). Mivel lakásban volt tartva és csak egyszer vittem el nyaralásra, max. az udvaron volt lent, nem oltattam be semmi ellen. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell!A hungarocelt nem nyelik le, csak apró ficnikre rágcsálják. Tényleg, adjál nekik faágakat, vagy kemény kaját fogkoptatónak!Én néha szedek neki lucernát, füvet, veszek salátát, karalábét, sárgarépát zöldjével, hogy egyen valami friss zöldet is. Persze egy kis szénával együtt.A fenyõforgács tényleg ártalmas, de amit becsomagolva kapni az üzletekben az jó!Ha van asztalos ismerõsötök, lehetne vele beszélni, hogy a nem fenyõforgácsot elvinnétek! Általában ingyen odadaják, hogy megszabaduljanak tõle!Van aki a lovak alá is azt visz! Bár oda szerintem nem a legjobb!

#12 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 3. - 15:02

Sos Ilusta!Kérlek írd meg mekkora volt az a bizonyos téli nyúlház!

#13 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 3. - 22:09

Szia Mandula!Itt a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=3&t=000025"]tekis téma[/url]. Nem tudom, szereztél-e azóta akváriumot, de oda írok egy szerintem jó helyet!Viszlát! ;)

#14 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 13:20

Sziasztok!Van egy nagyon jó nyúlfogási technikám, ha nem tudjátok õket elkapni: merítõháló!!! Tökéletes módszer, nekünk bevált. 100 db nyulunk van, és sajnos elég sok rájött, hogy ha sokáig piszkálják a ketrec ajtaját, elõbb utóbb kinyílik. Egyszer elszabadult 25 db kisnyúl, már leválasztás után. Épp indultam dolgozni, mikor lementem megnézni õket. Jól elkéstem, de azért sikerült õket összefogdosni. Máskor is elõfordult, de olyankor csak azt csináltam, hogy raktam le a földre vizet meg lucit, hogy nehogy éhen haljanak, és amikor ismét volt rájuk idõm, akkor összefogdostam õket.Ja, más valaki kérdezte, mi a neve annak a betegségnek: mikszomatózis (nem tudom, hogy hogy írják helyesen). Attól kapja el a nyúl, ha a szúnyok megcsípi az orrát. Tehát ha szúnyoghálós helyen van, és biztosan nem jut be egy szúnyog sem, akkor be sem kell oltani a nyulat ellene.

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 20:02

Mandula!A mi "nyúlházunk a következõ volt:Egy nagy láda, olyan amit raklapokra szoktak rakni. A párom szerezte, ma sem tudom honnan. Nos abban csináltam neki azt a bizonyos nyúlházat hungarocelbõl. kb fél m2 alap és egy sima sátortetõs hungaroceltetõ rá. Ezt összedrótoztam, hogy ne essen szét. De nem biztos, hogy ott töltötte az éjszakákat.Sajnos csak most olvastam el a decemberi írásodat, úgyhogy szerintem azóta megoldottad a problémát..De írd meg, hogy sikerült :)

#16 D.Ani

D.Ani

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 14:42

Sziasztok! A segitségeteket kérném nyuszi ügyben. Én is szeretnék egy törpe nyulat, de eddig csak nagyon drágán láttam, szóval olyan bolt vagy embert keresek, aki tud nekem egy törpenyuszit eladni. Segítsetek!!! Posted Image

#17 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 11:49

Szia D.Ani!Ahol a lovamat tartom, most hoztak egy húsvétról megmaradt fekete törpenyuszit. Most meg nem mondom fiú-e vagy lány... Posted Image Most szegény egy kis ketrecbe van zárva és nem igazán jó a sorsa. Azt mondják, hogy szelíd.Nem tudom, merre laksz, de a nyuszi Solymár elején van, a tulajt meg megkérdezhetem kell-e neki, vagy odaadná-e neked és mennyiért. Ha tudom, és tényleg érdekel a dolog, megpróbálom ingyen megszerezni neked. Csak attól függ jó helye lesz-e és hogy mennyire messze laksz.

#18 D.Ani

D.Ani

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 20. - 12:01

Szia Ilusta!Köszönöm az ajánlatot, de a barátom már meglepett egy fekete törpenyuszival, de ha annak a nyuszinak, amiröl beszéltél, tényleg sanyaru a sorsa :( , akkor tudok neki gazdit találni(természetesen megbízhato, jó gazdit ;) Posted Image ). Nem tudom hol van az a lovarda, de én Bp szélén, Békásmegyeren lakom. Posted Image

#19 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 23. - 21:50

Hello D. Ani!Azért annyira nem rossz a helyzete, csak szerintem fölösleges.Megkérdezem, egyáltalán oda akarják-e adni valakinek.Azért egy lakásban, nagyobb ketrecben, néha szabadon, simogatva jobb dolga lenne.Ami érdekes, én is Békási vagyok.Melyik oldalon, hol laksz? Lehet, hogy netán ismerjük is egymást látásból? Posted Image

#20 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 24. - 20:55

Hello!Ma megkérdeztem a gazdáját, de azt mondta, hogy a gyerekeinek tartja, úgyhogy a nyuszi marad.

#21 D.Ani

D.Ani

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 3. - 10:49

Szia Ilusta! Én a hegy felöli oldalon lakom, s viszonylag ritkán járok át a Duna felöli részére. Te hol laksz? tongue.gif

#22 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 3. - 13:53

Köszi azért a választ Ilusta.A nyusziaimnak sikerült tök jó nyúlpalotát szerezni, amire a hajléktalanoknál jó bevált dobozszigetelés került. Azt nem tudom mennyire élvezték, de túlélték a telet, mostmár egész napokat a kertben kiengedve töltenek.

#23 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 3. - 21:02

D. Ani!Én is a hegy felõlin lakom! Posted Image Pontosabban a Viziorgona u.-ban. Egy airedale terriert szoktunk a párommal sétáltatni. Lehet, hogy már láttuk egymást? Ha netán látsz, üvölts rám! Posted Image Posted Image Mandula!Örülök, hogy a nyuszik átvészelték épségben a telet! Most már biztosan élvezik a szabadabb életet!Én a Corában kapható nyuszikeverékkel etetem, abban sokféle kaja van, igaz kicsit húzós az ára, de megéri, mert nem egyhangú. Azért szoktam neki adni friss zöldet is! Ja és fogkoptatásra száraz kenyérhéjat! Fontos, hogy valamitól kopjon a foga!

#24 D.Ani

D.Ani

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 4. - 14:57

Én a Róka domb felé (Kálvária) lakom, az Égetõ utcában, kertes házunk van, és egy németjuhász keverék, meg két lusta szürke cica szokott az udvarunkban lenni.

#25 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 5. - 12:37

Én nem túl sok tápot adok a nyusziknak, 1héten kb 2szer kapnak hagyományosat.Viszont mindíg van elõttük lucerna, kapnak répát, káposztát: mikor mi van, és persze minden zöldséghéjat, még a krumplihéjat is berakják. Posted Image A szárazkenyér pedig az 1ik kedvencük.Sokan azt mondták, nem szabad nekik zöldet meg gyümölcsöt enni, de mi 2-3hónapos koruktól folyamatosan rászoktattuk õket. Most sokat legelnek, és õsszel a lehullott gyümölcsöt is megdézsmálják.

#26 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 13:42

Mandula!Mi tenyésztünk nyuszikat, és a krumpli héjától szomorúak lettek, és egy kicsit furán viselkedtek. Kihívtuk a dokit, és azt mondta, hogy a krumpli héjában olyan anyagok vannak, ami a nyuszik egészségére nézve nem túl jók. Nem lesznek tõle betegek, de valami fontos dolgot kivon a szervezetükbõl (a nevére már nem emléxem, hogy mit). Szóval mi leálltunk a krumplihéjjal.

#27 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 8. - 21:08

Mondjuk krumplihéjat én sem adok a nyuszimnak, de a görögdinnyét imádja. Egyszer szabadon garázdálkodhatott a szobában és az asztalon hagytuk a félig megevett dinnyét. Bemegyünk a szobába és a nyuszi fent volt a széken és onnan felállva jóizûen eszegette a dinnyét. Tök aranyos volt. Amúgy a sok káposzta sem egészséges, mert felfújhatja. Lucernából sem adok frissen sokat neki, viszont elég jó friss kajának a gyermekláncfû levele. Ha zöldséget pucolok, neki szoktam adni a "nyesedékeket", karalábét, sárgarépát.

#28 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 16:57

Ilusta!A gyermekláncfût egy az egyben odaadhatod neki. Virággal, kutyatejes szárral együtt. Imádni fogja, és kifejezetten egészséges neki. Csak azt is hagyni kell egy kicsit fonnyadni. Szeretik még a tyúkhúrt is és a cukorrépát is. Ja, és szárazkenyeret dögivel. De csak csontszárazat!!!

#29 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 18:01

Huhh!Szerencsére nem túl sok krumplihéjat esznek, és meglehetõst jó a kedvük: ugrálnak összevissza a kertben. Káposzta 1-2 levél, lucerna csak szárazon, de dinnyét, körtét, barackot imádják. Hallottátok már, hogy a fenyõforgás a benne levõ illóanyagok vagy mik miatt nem egészséges nekik, mert akár a májuk is tönkremehet?

#30 D.Ani

D.Ani

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 10. - 14:41

Sziasztok!Az én állatorvosom azt javasolta, hogy ne forgácson, hanem szénán tartsam, mert azt úgyis megeszi, illetve a forgácsban a nyuszira veszélyes baktériumok tenyésznek :( . Szóval én csak oda rakok forgácsot, ahol a kisdolgát végzi, mert azért az mégiscsak jobban felszívja. Posted Image

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 20:18

Igen, én is hallottam a fenyõforgács veszélyességérõl, bár más forgácsot sem használok már.Akárhogyis tisztogattam naponta, akkor is volt szaga a helyének.... :( Viszont nálam tökéletesen bevált a macskaalom, igaz kicsit húzós az ára, de nincs szag és csak az összeállt részt kell kiszedni. Posted Image

#32 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 9:52

:( Sajna ez az év tartogatott számunkra még egy szomorúságot.Tegnap este Citera kimúlt.Nagyon elkeserít.Velünk kezdte a lovazást annó 98-ban, még Katalinpusztáról hoztuk. Az egyik lovaslány nyuszija volt, a lovával Öcsivel éldegélt egy boxban. Aztán közeledett a tél és mi "örökbefogadtuk". A lányom kapta mint szülinapi ajándék, de mindannyiunk kedvence lett. Beköltözött egy óriás TV-be, éldegélt velünk, hol folyton nyúzva, hol idõnként "megfeledkezve róla".De amikor az ember reggel felébredt jellemzõen az elsõ dolog volt mondani, hogy jó reggelt Citike.Nagyon rossz volt, reggel amikor bementem a szobába és már éppen mondani akartam, hogy na mi újság?... és csak az üres akvárium volt... Most egy darabig üres lesz a TV. Posted Image

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 10:51

Hello!Átérzem fájdalmadat egy nyuszit már én is elvesztettem, õ 9 évig élt és egyik reggelre elpusztult...szerintem végelgyengülésben...A mostani megmentett húsvéti nyuszim 2003. húsvétkor lesz 5 éves.. Posted Image Hogy, hogy "üres volt az akvárium"?Valaki eltûntette a tetemet, vagy megszökött?Hány éves volt és milyen nyuszi?

#34 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 11:14

Citerát még az este-éjjel "eltemettük".Tegnap este amikor vacsoráztunk bementem valamiért a szobába és akkor láttam, hogy valami nagyon nincs rendben, volt már régen egy "húsvéti nyuszink" aki nálunk pusztult el /akkor hazamentünk és a lányom (még kicsi volt) mondta, hogy jééé, kinyúlt a nyúl... Akkor persze azt hitte, hogy alszik... Tehát láttam már elpusztult nyulat :( /Most meg ahogy mentem be valami hasonló fejtartást :confused: láttam és rászóltam, hogy keljen fel... eddig mindig felugrott, de most nem csinált semmit, csak rángatózott......... Citera egy fekete törpenyuszi volt, sacc. 5 éves. Nem hiszem, hogy beteg lett volna, szépen evett, ugrándozott. Bár volt egy kis tokája, azért kövér nem volt... Úgy tûnik lejárt az ideje.Nem akarta a lányom megnézni, kiborult amúgy is, így még az éjjel eltemettük. Reggel kitakarítottam a helyét, de nem vittem ki a szobából az akváriumot... este megteszem.Köszi mindent.

#35 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 22:40

Sziasztok!Éva, nagyon sajnálom a nyuszitokat! :( Nekem is van egy szürke törpenyulam, aki nem is annyira törpe. Szemfülesnek hívják, fiú, és az elõszobában lakik kiengedve, ugyanis szobatiszta a drága, a ketrecet használja vécének. Lenne egy kérdésem: ha lennének gyerekei, megváltozna utána? Szóval hogy viselkedne, ha már tudná, "mi a jó" ? Most szelíd és értelmes, nagyon szép, szürke. Tud valaki válaszolni?Még valami: járok lovagolni is, és észrevettem, hogy a nyuszim ugyanazokat a kajákat szereti mint a lovak. Sõt, amikor viszünk ki mondjuk száraz kenyeret a paciknak, mindig kibontja a zacsit és elõkóstolja. Posted Image

#36 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 22:49

És ez nem lehet veszélyes a pacikra nézve? Úgy értem, nem terjeszt a nyuszi olyan betegséget, ami a lóra nézve veszélyes?Abszolút amatõr vagyok a témában, csak ez eszembe jutott. Posted Image

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 23:20

Sziasztok!Fiúnyúl, vagy lánynyúl? Ha nõnemû, mit csinálsz a sok kicsivel?Persze, hogy szereti amit a ló! Majdnem olyan koszton él a vadonban! Nagyon jó neki a szárazkenyér koptatja a fogait(is). Azt kell is!!Ha nem eszik, meg kell nézni a fogait, ha túl hosszú le kell vágatni állatorvossal!Adjál még neki almát, répát, szénát és egyéb finomságokat! Nyáron friss zöldet. Én ilyenkor télen szoktam neki hozni a Corából letépett karalábé és sárgarépazöldet, néha veszek neki egy egész fej salátát.Amúgy lóra nézve azért nem veszélyes, mert ezeknek a lakásban tartott nyulaknak nemigen szokott fertõzõ betegsége lenni. Egyszer volt az én nyulamnak a füle rühes a rossz táptól. Azóta nem is veszek neki olyan helyrõl....Solymáron, ahol az elõzõ lovam volt, ott van két nyuszi és a ketrecük az egyik ló bokszának az oldalára van felerõsítve! Posted Image

#38 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 9:51

Sziasztok!Fiú, de már írtam is. Persze, kap mindenféle finomságot, próbáltam mindenféle extra tápot is, de az nem kell neki, csak a sima nyúltáp. Sterintem tuti nincs semmi baja, max annyi, hogy a többi szobába csak akkor jöhet be, ha ott vagyunk. Egyszer belógott, kábeleket és papírokat aprított.Szóval milyen változás történne, ha összeismertetném egy lány nyuszival? Vagy inkább ne?

#39 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 14:25

Õszintén én nem próbálnám meg.Már a macskám viselkedésébõl kiindulva.Ha eddig megvolt lányok nélkül... Bár belõlem a kényelem beszél Posted Image

#40 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 15:49

Nekem az elõzõ és a mostani nyulam is baknyúl volt, szegények soha nem párosodtak és a következõk sem fognak! Posted Image Szerintem is jobb, ha nem ismerteted meg õket ezzel.Kicsit átszerkesztve: Amirõl nem tudunk, nem is hiányzik! :D