Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8936 válasz a témához

#1 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 20:26

Képzeljétek mit láttam!!!!!Egy hófehér frízt!!!!Alig akartam hinni a szememnek!Csak gondoltam, elmondom, had irígykedjetek:)) [ Július 13, 2003, 10:53: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 20:30

Mercy!Inkább mutasd v. írd meg hol láttad (ne csak "keltsd a feszkót"!) -:))))CM

#3 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 21:02

Háát Mercy. Variációk, hogy hogyan láthattad: 1.Láttad.. aztán felébredtél és belelógott a kezed a bilibe :)) 2.Biztos hó volt és a ló elõtte hempergett :)) 3. Valaki átfestette 4. Nem is fríz volt, hanem vmi albínó (de te csak a fríz lovakat ismered) :))Na, ez csak vicc volt! Hol láttad?

#4 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 21:04

Nem a feszkót keltem, csakhogy élõben láttam, jött egy Gyöngyösi gyerek hencegni vele.Hozta a papíjait, hogy az egy frízValami 930 ezerért vette

#5 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 27. - 23:37

Én is veszek majd pacit, nem frízt, hanem eredeti magyart! Hogy Furioso, vagy Nóniusz vagy más az mindegy. És akkor engem is lehet majd nagyon irigyelni. :)Cav

#6 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 21:41

Cav!az egyértelmû hogy irigyelünk.

#7 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 21:42

Csak téged és senki mást :))))

#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 22:52

De nem most, hanem majd amikor a Furiosom vagy Nóniuszom hátárol fogok rátok vigyorogni! :) Akkor bizony! És a mostani énem is tökre irigyli a jövõbeli énjét. Sõt, amúgy skizofrén is vagyok, szóval nem is tudom igazán mi lesz velem, ha az egyik felem tökre irigy lesz a másikra. :)Cav

#9 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 28. - 23:02

Csak össze ne verekdejetek, mert amilyen vérszomjas vagytok még kórházba kerülsz. Vagy Diliházba ???? :)CM

#10 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 március 5. - 20:43

Mercy,"feher" friz nincsen. Albino esetleg, de nem irigylem a gazdajat, mert az albino allatokkal (mar ami nem direkt albino, mint az eger, meg a nyulak) rengeteg baj van (borbetegsegek, leeges). Szoval a friz szine a fekete, esetleg a nyarifekete.De amugy biztosan szep volt az a paci.:)))Udv,m1s

#11 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 25. - 13:23

Nagyon jo lovas musor volt tegnap a NGeographicon (asszem), valamilyen Guide to Horses. Tudtatok ti, hogy oszverekkel is rendeznek dijugrato es dijlovas versenyeket? Hat en tegnap tudtam meg, es nagyon tetszett, bar az akadalyok felett az oszverek mozgasa nem volt annyira szep mint a lovake, de nagyon lelkesek voltak :o)) Rugtak az akadalyok utan, az egyik "lovas" majdnem leesett. Es van ahol szamarakkal oriznek birkakat. Elkergeti a prerifarkast is! Parban orzik a nyajat egy lany es egy fiu szamar. Baromi harcias volt a fiu szamar, el is menekult a baranyokra acsingozo fenevad. Es meg azt is megtudtam, hogy az orrszarvu a lovak rokona?!

#12 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 25. - 13:36

Szamarakkal õrzött birkákról itt magyarországon is mesélt egy ismerõsöm.Egyszer csak rotyó vágtában tudtak meglépni néhány fogvicsorgatva támadó füles elõl. Állítólag elég félelmetes volt. :)))

#13 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 25. - 15:56

Még egy érdekesség.Az autóban csavargattam a rádió és véletlenül a Pannon rádióra tévedtem, ahol pont a huszárságról volt szó.Sok egyéb érdekes dolog mellett számomra az egyik legmeglepõbb az volt, hogy franciaországban jelenleg is létezik egy gróf Bercsényi László huszárezred (elnézést, ha nem pontosan írtam a nevét). Igaz, hogy ma már repülõvel járnak, de a név maradt és büszkék rá!!!

#14 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 25. - 19:58

Szamarakkal õrzött birkák, mint érdekesség? Na ez érdekes!A barguzini postamester Petrovics nevû veje írt valami ilyesmit:Megy a juhász a szamáron, földig ér a lába....A juhász meg asszem birkapásztor.

#15 Coachman

Coachman

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 198 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 25. - 20:58

Nekem is volt tavaly nyáron szamaras élményem. Korfun egy szelíd(nek tûnõ!) jószág volt kikötve (és feltekeredve) az út mellett egy vastag törzsû fához. Jóindulatú CM (meg Szilvi) odament és némi barátkozás (szia csacsi! hát feltekeredtél? na gyere segítek) után körbevezette a fán, az óramutató járásával ellentétes irányban (bár ennek azt hiszem nincs jelentõsége) Az a vadállat amikor már látta, hogy van némi esélye utolérni, húszcentis (na jó, lehet, hogy kicsit túlzok) fogait elõvillantva rám/ránk támadt. Éles sikoly (Szilvi), termethez képest meghökkentõ ruganyosságú/frissességû szökkenés (CM), majd néhány perc múlva felszabadult sóhalyok (addigra múlt el a sokk). Egy biztos: ló még nem volt rám ilyen hatással.CM

#16 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 26. - 12:08

Ezután ha valakirõl azt akarjátok mondani, hogy egy vadállat, egy vérengzõ gyilkos, egyszerûen mondjátok azt, hogy: "nagy szamár az illetõ".

#17 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 26. - 12:15

Ki volt már Santorinin? (Görögország, a világ (egyik) legszebb szigete, állítólag ez volt Atlantisz)Mikor megérkezel a hajóval, a parttól 5 méterre áll meg, a víz ott 300 méter mély. Csónakkal kivisznek a partra, ami meg 300 méter magas függõleges szikla. Három lehetõséged van:1. Felvisz egy sílift szerû valami.2. Felgyalogolsz.3. Felmész szamárháton.A kikötõnél 50 db szamár álldogál és várja a túristát. Arrafelé elég meleg szokott lenni (40 fok körül árnyékban, de az meg nincs), az 50 szamár meg végzi a dolgát. (Kicsit is nagyot is.) Ne tudjátok meg milyen szag fogadja a látogatót.Ha az illetõ csóró, mint pl. jómagam, akkor a 2. megoldást választja. És nagyon megbánja. Mert a szamarak nem csak a kikötõben végzik dolgukat, hanem folyamatosan az egész szerpentinen.Úgyhogy ha Santorinire visz utatok és csórók vagytok, vigyetek neylon zacskót, amit a lábatokra húztok a fel és lemenetelnél, s nem árt egy gázálarc sem.De Santorinit ennek sem lehet kihagyni, ez a leggörögebb görög hely. Tuti a világörökség része.

#18 szabby

szabby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 26. - 22:04

én voltam Santorinin!Nagyon gyönyörûaz a sziget!

#19 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 27. - 1:55

Eredekesseg??hat nekem az volt erdekes, hogy egy keren latttam a livag legkesseb lofajtajat. A kepen egy kanca volt a csikojaval. A kanca kb. 40 cm a cskija pedig olzan picikek volt, az ember 2 tenyereben elfert. ez se semmi:) )Udv Cirmos

#20 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 27. - 7:31

Ha majd megismertek rájöttök, hogy nem igazán vagyok beszédes fajta, pletykás meg abszolúte nem. De....!!!Mescalék vettek két bölényt El Bronco City-be. Igen, igazi amerikai bölényeket! Állítólag annyiba került a kettõ együtt, mint egyetlen magyar tarka tehén.Még van kettõ eladó. Lehet, hogy Silverado is vesz kettõt?

#21 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 27. - 21:23

www.vector.hu/silveradotalán van akinek érdekes

#22 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 április 27. - 21:23

Bocs! [url="http://"http://www.vector.hu/silverado"]www.vector.hu/silverado[/url]

#23 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 4. - 0:45

Erdekesseg az USA-bol!HiAz egyik honfitarsam , aki egy ugeto farmon dolgozik o mondta, nekem, hogy a vemhes kancak vaginajaba egy csippet epitenek be s ha elkezdodik az elles akkor a csipp erzekeli azt s felhivja az illeto szmelyt, hogy ~elles van~.....Jo mi???Udv Cirmos

#24 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 4. - 5:40

Ezt féltékeny férjek is alkalmazhatnák!? Nem igaz, mik vannak.

#25 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 4. - 19:29

Nem rossz... Elképzelem ennek férfiváltozatát. Hazamegy az ember, az asszonyka meg megnézni az Erection Log File-t, és kérdõre vonja urát. :)Esetleg beléptetõ rendszerekhez is lehetne használni ugyanazt a csipet. Kicsit körülményes, de megoldható. :)Cav

#26 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 4. - 22:31

De nagy marha vagy te Cav! Velem együtt!

#27 Inez

Inez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 4. - 23:18

Szó se róla...:)) Ha már érdekesség, nekem lenne kérdésem: azt hallottam, a szürke lovaknak (mindnek(!)) elõbb-utóbb vérrákot kepnak. Ez igaz? Cáfoljátok már meg... :( Köszi...

#28 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 4. - 23:23

Én vállalom, hogy marha vagyok. Legalábbis az egyik énem mindenképpen. :)Cav

#29 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 5. - 23:37

ELF overflow: file to large to readwait till spring ends and try again OK Retry :)

#30 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 5:58

Az INFO 2001 kiállításon láttam egy bombázó csajt. Több, mint érdekes volt.

#31 Zilda

Zilda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 11. - 7:46

Ezért már megérte elmenni! Mi tesz egy nõt bombázóvá? (feszülõs haspóló, löttyedt has és egyebek?)

#32 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 12. - 7:45

Eltûnt egy ember a fórumról. Hol vagy Coachman?

#33 szabby

szabby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 12. - 19:53

(túl vagyunk a 3000redik levélen:)

#34 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 12. - 21:24

Kerestem alkalomhoz illo topikot, talan ide befer:Sziasztok!Erdekesdolgokat tapasztaltam ma a Nagy Lovas bolt ujonnan megnyilt esagyonreklamozott uzleteben. Tortent, hogy hirtelen felindulasbolelhataroztuk, hogy lovaglas utan beugrunk korulnezni es vasarolni. Igaz nemtudtuk a nyitvatartast, de 1-ig nyitva vannak szombaton, mi kb. 1/2 1-reertunk oda. Tudom senki nem szereti, hogyha zaras elott nem sokkal esnek bea vevok.... Na az elado erzesem szerint leginkabb azt nezte, hogy mit lopunkel, sok informacioval nem tudott ellatni, avval meg nem sokra mentem :-( No,nezegettuk a nacikat a gyereknek (nem tul bo a kinalat es igen kenyelmetlenanyagbol), az arak egy a4-es lapon voltak kifuggesztve az alvany vegen,szamomra nem tul beazonosithatoan. Ketszer is megkerdeztuk az egyik arat,mind2x ugyanazt mondta. Vegul a gyerek felprobalta, tetszett neki es le semvette, a penztarnal a gatyo vonalkodjat lehuztak es fizettunk. Mennenk is,mert mar zarora, keresem a blokkot, na azt nem kaptam...... Megyek visszakerem a blokkot, keresik... ki sem lett nyomtatva stb... megtalaljak esakkor dobbentem ra, hogy nem is azon az aron szamlaztak ki mint amit azelado mondott............. Na itt felment a pumpa! Elnezest nem hallottam,hogy kertek volna, sem az ar, sem a blokk miatt (bar lehet,hogyidegessegemben nem figyeltem) raadasul kartyaval sem lehet fizetni, azaruvalasztekrol meg...., allitolag mindent beszereznek amit kersz, csakhogyez sehol sincs kiirva, a tajekoztatas pocsek, az eladono nem nagyon ertett adolgokhoz stb... es ezek utan tuti nem teszem be a labam oda. Ha mar annyiraodavannak magukert tegyenek mar a megfelelo tajekoztatasert eskiszolgalasert.Éva

#35 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 13. - 2:02

Sziasztok!!Nagylovas?????????????Ha vegre, hogy valaki eszrevette mi van ott!!!olyan emberek az eladok, akikinek fogalmuk sincs arrol, hogy mire valo az aru amit elad. Csak azt tudja, amit elmondtak neki rola.En 2 hanapot dolgoztam ott s merkeseritettek az eletemet. Ha valamit venni akarsz ne az eladora hallgass, hanem arra a szemelyre aki tenyleg tudja, hogy az mire valo>VANNAK OTT Nagyon roszz minosegu dolgok is!!!Vigyazat!

#36 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 13. - 16:20

Egyszer mi is voltunk náluk nyerget nézni. Kértem, hogy adjanak valami leírást a nyeregrõl, amirõl megnézhetjük, hogy az milyen lóra való. A Continental western nyergek be vannak számozva, s a katalógusban illetve a nyerghez kötelezõen tartozó papírokon meg van adva, hogy az adott nyereg arab, semi qh, qh vagy milyen lóra jó. Marmagasság, szélesség, stb. Ezek az emberek elõször hallottak errõl. De mielõtt elkezdtünk volna kekeckedni, úgy jöttek oda, hogy: Na mit akartak csórókáim? 400-500 ezer forintos nyergeket árulnak, s képesek lennének eladni úgy, hogy a nyereg késõbb tönkretegye a lovat. Ráteszik a nyerget egy mûlóra és beleültetnek, hogy milyen kényelmes. És azt hiszik, hogy milyen nagyon értenek a dologhoz és milyen extra kiszolgálást adnak.Ha valaki western nyerget akarna venni vagy csináltasson pl. az Idegen által ajánlott Micky-val, vagy menjen el Siófokra vagy Keszthelyre a Kovács lovasboltba. Ott a tulaj fogja magát beül a kocsijába és elmegy az ország másik felébe a nyergeivel és rápróbálja a lovadra. Az a fószer ért a nyergekhez. Tõle nem fogsz olyan nyerget venni, ami feltöri a lovadat. Nem olcsók a nyergei, de a kiszolgálás osztályon felüli. Akárcsak a nyergei.

#37 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 13. - 23:27

Siófok nincs is messze innen, akár le is lovagolhatok egyszer. :))Cav

#38 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 14. - 5:11

Nyereg!!Itt jewsey Ri_arm farmon pessoa nyergeket hasznalnak, s ezek a nyergek 2 evnek tobbet nem birnak. Az egyiket azert kelllet kidobni, mert szernyilt az elso kapa. Bar naponta 4 orat minimum volt haznalva. nem azert megy szet egy nyereg, mert sokan ulnek mbenne, hanem mert mindoig mas lora teszik egyik lobak nagy s marja van s keskeny a lo a masik meg kover s kis marja van,. Ezt nem minden nyereg birja!!!Udv

#39 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 16. - 21:48

A Hogyan lovagoljunk helyesen topic óriási fölénnyel vezet a hozzászólások számát tekintve. Nagyon tudunk így együtt lovagolni. Meglátjuk, a valóságban is menni fog-e ennyire.

#40 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 17. - 10:49

epp ezert akartam mar javasolni, hogy nyissunk ebbol egy nambör tú topicot, mivel ezt mar nem lehet letolteni emberi ido alatt.