Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Agarak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
352 válasz a témához

#121 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 8:50

Sziasztok!

Én boldog és büszke tulajdonosa vagyok egy kis barzoj szépségnek.

Léna bemutatkozik Sárikámnak

arc

4 hónaposan a szilvásváradi kiállításon

6 hónaposan, kozmetikázás nélkül :)

kecskeméti coursing edzésen

#122 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 8:57

Kamilla, gyönyörû! Gratulálok!! :ang:

#123 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 17:46

Sziasztok!

Én boldog és büszke tulajdonosa vagyok egy kis barzoj szépségnek.


kecskeméti coursing edzésen


gyönyörû a barzojod. már kecskeméten is szerelmes voltam belé. hugom fogta, amíg ti a yorkit futtattátok. na akkor kellett volna bepakolni a kocsiba és személyazonosságot váltani, hogy sose találj meg minket:)

#124 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 23:00

Kamilla, te aztán a végletek embere vagy! Lóból hidegvérû, kutyából agár. :D Gratulálok Lénához, nagyon szép.

#125 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 21:00

gyönyörû a barzojod. már kecskeméten is szerelmes voltam belé. hugom fogta, amíg ti a yorkit futtattátok. na akkor kellett volna bepakolni a kocsiba és személyazonosságot váltani, hogy sose találj meg minket:)

Te ott voltál , és nem is szóltál? Nézni voltatok vagy ti is agarat hoztatok? Legközelebb tessék odaszólni, ha meglátsz.

Kamilla, te aztán a végletek embere vagy!
Lóból hidegvérû, kutyából agár. :D
Gratulálok Lénához, nagyon szép.

Köszönöm szépen. Hétvégén kint voltunka Debrecei éjszakai CAC-on, és egész a Puppy BIS. 2. helyéig jutottunk.
Ahhoz képest, hogy el sem akartam menni, igazán jó estém lett.

Posted Image

#126 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 1. - 11:54

Eladó 2 db 1 éves kan agár kutya érdeklödni : 06704020155 ugyan itt whippet kiskutyák juniusi születésüek törzskönyv nélkül 25000Ft -ért elvihetöek.

#127 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 2. - 11:03

Te ott voltál , és nem is szóltál? Nézni voltatok vagy ti is agarat hoztatok? Legközelebb tessék odaszólni, ha meglátsz.


Nem ismertelek :) Majd legközelebb. Õsagárdra jöttök?

#128 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 2. - 21:36

Nem ismertelek :) Majd legközelebb. Õsagárdra jöttök?

Szokolyán leszek, a hidegvérûs talin.
Balassagyarmat, Kecskemét. Ide már neveztem.

#129 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 3. - 6:44

Kamilla!Gyönyörû a kutyád, gratulálok! :yeah:

#130 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 0:45

Csak most fedeztem fel ezt a topikot. És bár nem olvastam végig, nem láttam, hogy lett volna szó arról, hogy hogy áll a ti kutyátok a vad gyilkolászással. Nekem egy (talán) magyar-angol agárkeverék agaram van (magyarnak vettük, de inkább angolnak néz ki.. természetesen nincs törzskönyve) és mindig viszem magammal terepre. De sajnos rákapott a vad ízére... Amint meglátja üldözõbe veszi és sajnos már többször el is kapta... Eddig csak õzet... Vagyis ki tudja, mert volt, hogy eltûnt a bozótosba és véres pofával került elõ. Rettegek a vadászoktól, de sosincs szívem otthon hagyni. Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát? (ja, és természetesen nagyon nagyon szófogadó, okos kutya, de ha vadat lát se hall se lát, üvöltözhetek, úgy se hallja meg. ha "végzett" megjelenik. volt már, hogy kivonszolt nekem egy õzbabát... ott bömböltem, de már nem lehetett segíteni, így inkább elmenekültem, nehogy lepuffantsák a vadászok, akik amúgy folyton fenyegetnek, de eddig szerencsére akár hányszor találkoztunk az eb pont szorosan mellettem jött. Képet se merek feltenni róla, nehogy egy vadász felismerje, vagy ilyesmi...

#131 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 18:13

Ez egy AGÁR! Mindíg így is fog viselkedni, hisz vadász, erre lett tenyésztve...mi 3 évesen elajándékoztuk! Nálunk a vadászok kilövik, sajni igazuk van, hisz az esetek nagy százalékában csak megöli a vadat és otthaggya ( nem tudja kihozni, bár ez nem mentség) . Amennyiben nem akarod söréttel tõltve látni, ami ellen semmit sem tehetsz( hisz törvény szerint dúvadnak számít, amint lemegy az útról és kergeti a vadat) akkor szépen hagyd otthon! Leszoktatni ugyanis nem lehet, ha rászokott! Vagy póráz, azt is gyorsan megszokja!

#132 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 18. - 22:45

Pórázzal lovagoljak? Ezt ugye nem gondoltad komolyan... Sajnos nagyon félek a söréttõl, de közben meg nincs szívem otthon hagyni, ez az élete! Gondoltam az elektromos nyakörvre... de az sajnos nagyon drága...

#133 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 10:36

Mért ne lehetne pórázzal lovagolni? Persze nem két méteressel... Ha ez az élete, akkor majd ez lesz a veszte is gondolom, de legalább szép vége lesz.

#134 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 11:47

szerencsére az én agaram olyan láma, hogy nem fog meg semmit csak kergeti és ha utoléri, akkor csak örül neki nagyon, de a vad inkább továbbfut, minthogy lebratyizzon vele.

Az enyém is belehalna, ha otthon kéne hagyni. Viszont a póráz szerintem elég kínos megoldás. Az én lovam nem nagyon értékelné, ha a kutyám ott lihegne mellette, és ha vágtában virgonckodik, akkor leis rúgná szegény veséjét. Én életemben 1x kötöttem meg a kutyámat lovon, veiroter volt az alkalmi póráz és csak lakott területen vittem úgy, mmert minden kerítéshez odamegy kiabálni a többi kutyával...

Szerintem 2 megoldás van. 1) szájkosár A vadászok látni fogják, hogy nem gyilkolni jársz terepre, és jó esetben a kutyád se hagyja el útközben. Ami viszonylag fontos, hogy masszív legyen a szájkosár és ki tudja benne nyitni a száját, mert egy hajtás után eléggé ki tud melegedni. Az enyém még most november közepén is belefekszik minden pocsolyába a hajtások után.

2) versenyek Ha az agaradat hajtja a vére, de terepre nem viheted, szerintem járjatok versenyre. Edzések vannak szinte minden héten Isaszegen, de vannak coursingek (nem pályaverseny, hanem terep). Azt is nagyon tudja élvezni a kutyus.

Ezzel egyébként nem nagyon tudsz mit csinálni, ennek a kutyának ez a funkciója. Három évesen, többtucat sikerélmény után meg pláne nem.

Edited by zulejka, 2009 november 19. - 11:51.


#135 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 12:12

dicsekszem is egy kicsit.
Posted Image
a legyengült, mentett kisfiam október 31-én, tenyészszemlék, törzskönyvkiváltások, és minden nyûg után végre liszenszes agár lett október végén
Posted Image

#136 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 12:31

gyönyörû :) /és a kép se rossz/

#137 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 14:19

Mi is a bajotok a lóhátról hosszúporázon vezetett kutyával szemben?

#138 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 14:28

Elég macerás lehet úgy lovagolni, de más megoldás nincs, ha vinni akarod. Kevés a szájkosár, mert a vadász azt sem szereti, ha zavarja a vadat a kutya. Az én törpéim egy macskát se tudnának megfogni, de a vadat nagyon szeretik.Szerencsére vadászmentes idõben mentünk (eddig). A multkor vaddisznót zavartak meg, akkor megijedtem, de olyan ügyesen tértek ki elõle (a lovakon gyakorolnak :D ) és mikor látták, hogy nem fut el a disznó, otthagyták. Csak az üldözés a "buli".

#139 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 19. - 15:44

Eddig 4 agárral volt szerencsém rendszeresen lovagolni. Nagy általánosságban az vált be, hogy ha én veszem észre hamarabb a vadat, akkor tudok úgy fordulni, vagy a kutyát a ló másik oldalára terelni, simán észre se veszik. Egyszer-egyszer persze eliramodtak, a leghosszabb hajtás negyed órás volt (annyit kellett rá várni, míg visszaért), de egy kivételtõl eltekintve (ami egy törött lábú õz volt) nem tudták megfogni a vadat. Lakott területen én is hosszú pórázzal vittem át a kutyát, simán, minden gond nélkül mûködött.

#140 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 7:59

a vadász agarász vita gondolom sose fog elülni, de ha az is baj, hogy hajtja a vadat, akkor engem is lõjenek le, ha letérek az útról és bemegyek az erdõbe. :rolleyes:

#141 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 12:39

Ne aggódj. Eljön még az is :gm: Bocsi, morbid voltam, de sajnos a beltartalmat komolyan gondolom.

#142 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 13:21

reggel óriás ködben mentem ki lovagolni kutyákkal meg másik két lovassal és komolyan felmerült bennem, hogy néhány vadász a péntek reggeli ködöt kihasználva véletlenül meglukaszt egy pej lovat szarvas helyett.

#143 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 14:03

Zuli, ezt a kuttyot milyen agárnak törzskönyvezték?

#144 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 17:46

Magyar. dr. Tesits György ( remélem így kell írni a nevét) volt a bíró. mivel nem tudta, hogy csak regisztrációhoz kell a szemlézés, ezért bírálta is. tetszett neki a feje, ami szerintem túl finom magyarhoz képest. az apja biztos, hogy Dévaj. az anyjának nem volt törzskönyve, azt mondják az okosok, hogy hortája. vsz. miatta lett ilyen finom feje .

#145 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 18:27

Hát igen :) A kutyád tündéri, aranyos! :yeah: De nem annyira magyar agár ;) A lényeg, hogy van licensze és futhat :)

#146 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 19:41

Én is vittem lovagolni az agaramat, de az enyém nagyon kis tapsi volt. Az is elõfordult, hogy a szarvas után vetette magát a bozótba, kb kettõ perc múlva a szarvas visszaögyelgett tovább legelészni, én meg egy fél órát vártam a butusra mire lógó nyelvel megjelent. Hogy mit üldözött? Egyébként szerintem egy megfelelõ kényelmes szájkosár, egy feltünõ mellényke és egy pergõ a nyakába bõven elég hogy messzire elkerüljenek a vadak. A vadászoknak meg tudtommal van szabályozva, hogy mikor lõhetnek ki egy kutyát.

#147 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 19:49

A vadászoknak meg tudtommal van szabályozva, hogy mikor lõhetnek ki egy kutyát.

Igen. Sõt, a magyar kutyafajták kiemelten védettek.

Elvileg :mad: :( :hupp:

#148 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 9:59

Én is vittem lovagolni az agaramat, de az enyém nagyon kis tapsi volt. Az is elõfordult, hogy a szarvas után vetette magát a bozótba, kb kettõ perc múlva a szarvas visszaögyelgett tovább legelészni, én meg egy fél órát vártam a butusra mire lógó nyelvel megjelent. Hogy mit üldözött? Egyébként szerintem egy megfelelõ kényelmes szájkosár, egy feltünõ mellényke és egy pergõ a nyakába bõven elég hogy messzire elkerüljenek a vadak. A vadászoknak meg tudtommal van szabályozva, hogy mikor lõhetnek ki egy kutyát.

Szia Zsebi!
Nem beléd akaszkodom, csak az van a vadászokkal, hogy a vadat ûzõ gazdátlan kutyát kell kilõnniük. Ha van sapkája, ha nincs. S a hangsúly a KELL-en van. Elég a róka, a toportyán, a borz, aki így is, úgy is kiveszi a részét az õzgidából, nyúlból, madárból. Kóbor kutyát és macskát (vagy ennek tûnõt) szinte minden vadász le fog lõni elõbb vagy utóbb. Akinek van kutyája és fajtatisztának kinézõ esetleg vadászkutyának is meghatározható ebbel hozza össze a szerencsétlensége, az elsõre elengedi, másodikra azonban már a céltávcsõben figyeli.
Akinek pedig nincs kutyája és nem is volt (s nem is lesz) - eleve megkérdõjelezhetõ, hogy mennyire is vadász, talán még örömmel fogja elhúzni az elsütõbillentyût.

Magadban bízz és a megelõzésben.

Igen. Sõt, a magyar kutyafajták kiemelten védettek.

Elvileg :mad: :( :hupp:

Elvileg olyan mértékben kiemelten védettek a magyar (kutya)fajták, hogy 2010-tõl az 50%-os tagsági, nevezési, alom stb kedvezmény is megszûnik a MEOE-nél. Az országgyûlés meg már hosszú évek óta vigyáz rájuk, de inkább a részükre elkülöníthetõ anyagi keretre.
Állítom, hogy a szürkemarha járt jól. Osztrák sógor levédette, mint sajátját, azóta van pénz a fajtafenttartásra. Még jó, hogy maradtak saját marháink is.

#149 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 13:32

Tudtommal a megjelölt kutyát tilos kilõniük. Üldözni lehet a vadat, ha kárt nem tesz benne. Valamikor volt nagy csinnadratta emiatt (hála) mert a vadász kilõtte az erdõben gazdival ségáló kutyát akkor is amikor szinte a gazda lábánál volt. Akkor lett valami szabályozva tudtommal. Szívesen látnánk szerintem többen az ide vonatkozó jogszabályokat. Sajna most már lovagolni is csak kijelölt útvonalon lehet. Egy agárnak meg magyarázhatod hogy nem szabad azt csinálnia amire eredetileg tenyésztették. Futásra és ölésre.

#150 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 13:53

Elvileg az új szabályozás úgy néz ki, hogy a vad életének védelme érdekében az azt közvetlenül veszélyeztetõ kutyát lehet/kell kilõni. Vagyis, ha hajtja a vadat akkor, de ha beszünteti a hastást (Pl a lövés hangjától ami mondjuk nem találta el, vagy..................., akkor már nem lehet lelõni) A szájkosár is ilyen dolog szerintem. Vagyis ha a kutyán van szájkosár, akkor a vadász felelõssé tehetõ, tehát elvben nem lõheti le. Gyakorlatban meg? Utána szerintem már sovány vigasz a pereskedés. Mondjuk én semmi esetre sem vinnék elcsatangoló kutyát szabadon. Más veszélyforrások is lehetnek. Esetleg az elektromos nyakörv megoldást jelenthet, hogy ne lépjen meg a kutya. Ha meg nem megoldható, hogy ne csatangoljon el, akkor otthon kell hagyni.

#151 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 14:09

Meséld ezt egy agárnak. Volt olyan nap, hogy háromszor üldöztük a faluban biciklivel. Olyan is volt, hogy a szomszéd hazaért kocsival és ámuldozva mondta öt perce még a szomszéd faluban látta a kertben sütkérezõ kutyát. Kb 10 km tõlünk.
A kis piszok teljes lelki nyugalommal kisétált ha jött valaki hozzánk. Nem erõszakosan, csak olyan természetesen. Így mindenki úgy gondolta hogy körbeszagol és visszajön. Persze hát...megfoghatatlan volt olyankor.
Aztán a babámmal már nem volt idõm és lehetõségem kijárni vele, így már sebes volt a hasa a sok fetrengéstõl, ezért inkább elajándékoztuk.Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu.
Magyaragár, Balmazújvárosból ha jól emlékszem Hortalja vagy valami hasonló nevû kennelbõl származik állítólag. Egy vadásztól vettem kb kettõ évesen.

#152 kikinda

kikinda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 17:17

Ismerős probléma. Én a kopóimmal vagyok ugyanígy. Vigyázok, hogy ne menjenek el láb mellől. Szabadon futtatni olyan helyre viszem őket, ami belterület, de ettől is fontosabb, hogy biztos nincs rajta hajtanivaló vad (nyúl, őz). Amikor a határban futtatom őket, szigorúan prózávégről teszem. Lóhátról is egész kezelhető egyszerre kettő. Négy már sok. Ettől függetlenül, előfordul, hogy valamelyik meglép fél órára vagy egy éjszakára. Ilyenkor meddő keresés után mondom magamban, hogy győz majd a szelekció, de belül olyan ideges vagyok. 20-30 percenként felébredek, kimegyek megnézni, méltoztatott-e már hazatáalálni a csavargó fejének. A kopó hangosan hajt, csaholva. Ennek hiányban sem bízom abban, hogy vadásszal szemben meg tudnám védeni vélt vagy valós igazam a bíróságon. Az agár csendben űzi a vadat, ha jól tévedek. Fútó agárra már nagyon egyszerűen rámondható, hogy pont azt tette. Szóval, nem egyszerű problémakör, s abosszantó az, hogy mindkét fél érdkének helyet kellene adni (futhasson a kutya kedvére illetve senki se zavarja a vad nyugalmát).

#153 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 26. - 19:27

Na ezt elõkotortam az archívumból.

#154 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 22:25

off ma beszélgettünk barátnõmmel, elmondtam neki, hogy a kedves uram pont olyan, mint az õ afgán agara. és én inkább egy magyar agárral járnék ( nem csak a popója miatt). mindig is a szemem elõtt volt a vég, hogy istállószagúan 100 kutyával és 30 lóval fogok egy tanyán egyedül megbanyulni. egyre veszélyesebben közelg az idõ :D

#155 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 1:11

Én úgy tudom, hogy ha ûzi a vadat le kell puffantani (és szerintem ha szájkosárban teszi, az is ûzés, mert attól még gondolom megzavarja a Bambi nyugalmát, hogy ott liheg a nyakában, ha utána nem is tud beleharapni), illetve ha 100 méterre eltávolodik a gazdától, akkor is lepuffanthatják.

A póráz nálam kizárt. Akkor nem sok értelmét látnám annak, hogy viszem magammal, mert akkor csak az úton tud jönni és nem a saját tempójában, hanem mindig a ló tempójában. Nem tud szaglászni, szökdécselni, pocsojában pancsolni, stb. Azért nem csak a gyilkolászásról szólnak neki a terepek, nagyon tudja élvezni a magas fûben ugrálást és teljesen megkergül a puha szántásban.

A figyelemfelkeltõ mellény se túl jó ötlet szerintem, mert néha mikor elviharzik a susnyásba abban reménykedek, hogy csak ne vegye észre egy vadász... és ha még észre is veszik, gondolom könnyebb becélozni egy rikitó sárga izét, mint egy õz színû kutyát (mert az enyém õz színû :)

Viszont most találtam egy helyen elektromos nyakörvet, ami nem olyan drága, mint amiket eddig láttam (ez "csak" 23.000, eddig csak 60-80-ért láttam), és 500 m-es a hatótávolság. Ha rászánom magam és megveszem, akkor majd csak akkor pirítok oda, ha nekiiramodik, üvöltök és nem hallja meg. De még így is sajnálni fogom. De talán kevésbé, mint a szétcincált õzeket...

Ja, és valaki javasolta a versenyeztetést is...

Hát én egyszer elvittem Sóskútra coursing edzésre és hát... Másfél óra várakozás egy fél perces futásért... olyan kört, amit ott nyomott lenyom 20-szor a hajógyári szigeten... Versenyre meg nem vihetem, mert nincs törzskönyve, valószínûleg nem is fajtiszta... bár magyaragárnak vettük, szerintem félig angol lehet, (volt már, hogy leszólított egy nõ, aki azt mondta, hogy egy az egyben ilyen kutyája volt, kérdeztem, hogy és az milyen volt, és mondta, hogy angol agár..)

meg (most gondolom ezzel sok ellenséget szerzek itt) én ahogy hobbi lovas vagyok, hobbi agaras is. a lovaimmal se versenyzek (persze valószínûleg se õk, se én nem lennék alkalmas rá) semmilyen ágban, mert nekem a tereplovaglás az igazi, és szerintem õk is jobban élvezik, mint a pálya munkát. El tudom képzelni, hogy egy agár rákattan a versenyzésre, és imádja, de vajon szívesebben fut egy pályán a mûnyúl után egy boxból kirobbanva, vagy szívesebb céloz be egy varjút a mezõn ezerrel (mert az én kis hülyém azt is rendszeresen csinálja).

mondjuk az nem kérdés, hogy jobb neki mûnyúlt kergetni, mint igazit és aztán elterülni egy lövéstõl... :(

Na ezt elõkotortam az archívumból.


Hééé! az enyém is Ropi! :D

#156 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 9:20

Bocsánat,hogy nem olvasok vissza...49m2 panellakásba sok szabadidõvel és lovak körüli munkával bevállalhatok egy whippetet? egy két jellemzõt vagy inkább gyakorlati tapasztalatot ,ha lennétek kedvesek leírni akkor megköszönném! Eredetileg magyar agárra gondoltam,mert hasonlít rám...okos,elegáns és lusta!(ha kell egész nap el van a fotelban) :D Csak néha édesanyámra kell bíznom a kutyát( külföld) és ezért lenne jobb egy "kistestû "valaki"! Köszönöm

#157 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 9:28

Viszont most találtam egy helyen elektromos nyakörvet, ami nem olyan drága, mint amiket eddig láttam (ez "csak" 23.000, eddig csak 60-80-ért láttam), és 500 m-es a hatótávolság.

Megírnád a lelõhelyét? Agaram ugyan nincs, egy rém köcsög staffmixem viszont van.

#158 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 11:00

A kétszáz méteres szabály már nem él. Ma így szól a törvény:

(4) A Vtv. 30. §-a következõ új (3)-(4) bekezdésekkel egészül ki:

"(3) A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti
a) a vadat ûzõ kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, illetve
b) fertõzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetõség.

(4) A (3) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak a felismerhetõ jellel ellátott, rendeltetésüknek megfelelõen alkalmazott vadászkutyára, valamint a vakvezetõ kutyára."


Megfelelõképpen homályos ahhoz, hogy az ügyvédeknek legyen mibõl élni, de azért kevésbé megengedõ a vadászok felé, mint a korábbi.

#159 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 11:45

4) A Vtv. 30. §-a következõ új (3)-(4) bekezdésekkel egészül ki:

"(3) A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti
a) a vadat ûzõ kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, illetve
b) fertõzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetõség.

(4) A (3) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak a felismerhetõ jellel ellátott, rendeltetésüknek megfelelõen alkalmazott vadászkutyára, valamint a vakvezetõ kutyára."

Nekünk ezt nagyon kihangsúlyozták oktatáson, meg hozzátéve, hogy csúnya kártérítési pereket varhatnak ebbõl kif a nyakunkba.Pl: ha a lelõtt kutya nem pont a vad futási irányába fekszik, meg........... akkor támadható a vadász. Úgy hogy jobb 2x is megfontolni ám hogy lelõje -e a vadász vagy sem. ( ezért írtam, hogy a szájkosár, láthatósági mellény jól jöhet a kutya tulajdonosnak meg persze a kutyának is )
De az öregek szerintem még a régit "veszik alapul", így nem garantált semmi sajnos.
Szóval óvatosan azokkal az ebekkel az õ érdekükben is.

#160 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 10. - 14:46

Bocsánat,hogy nem olvasok vissza...49m2 panellakásba sok szabadidõvel és lovak körüli munkával bevállalhatok egy whippetet? egy két jellemzõt vagy inkább gyakorlati tapasztalatot ,ha lennétek kedvesek leírni akkor megköszönném! Eredetileg magyar agárra gondoltam,mert hasonlít rám...okos,elegáns és lusta!(ha kell egész nap el van a fotelban) :D Csak néha édesanyámra kell bíznom a kutyát( külföld) és ezért lenne jobb egy "kistestû "valaki"! Köszönöm

Az agarak tényleg nagyon lusta fotelkutyák, ha rendszeresen mozgatják õket. Én csak azért javasolnám mégis inkább a magyar agarat, mert a whippet kialakításánál terriereket is bevetettek, és ez vérmérsékletben, ugatósságban a mai napig meglátszik a fajtán (vagyis pörgõsebbek, hangosabbak, mint a többi agár). Persze, édesanyád állapotán múlik, elbír-e fizikailag egy nagy termetû magyar agárral... Nem tudom, meddig szoktál külföldön lenni, de ha a kutya néha 1-1 hétig nem fut, semmi baja nem lesz :)


A póráz nálam kizárt. Akkor nem sok értelmét látnám annak, hogy viszem magammal, mert akkor csak az úton tud jönni és nem a saját tempójában, hanem mindig a ló tempójában. Nem tud szaglászni, szökdécselni, pocsojában pancsolni, stb. Azért nem csak a gyilkolászásról szólnak neki a terepek, nagyon tudja élvezni a magas fûben ugrálást és teljesen megkergül a puha szántásban.

Én úgy lovagoltam az agara(i)mmal, hogy nagyon figyeltem, hol van vad. Ha én vettem észre elõször, akkor a kutyát áthívtam a ló másik oldalára, így legtöbbször észre se vette a vadat (persze, ha nem nagyon közel volt/ak). Így alig párszor tipliztek le csak vadászni. Akkor is ált. max 15-20 perc múlva elõkerültek. Egy agár egyedül nem nagyon tud elejteni egészséges õzet, csak ha rá van edzve. Párban már segítenek egymásnak, nagyobb az esély a sikeres vadfogásra.