Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Herélés


  • Please log in to reply
482 válasz a témához

#441 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 8:22

Inkább hívj egy dokit, az bódításban meg tudja nézni hol a másik! Ez csak azért fontos, mert ha fedeztetni akarsz ( fedmén jelölt a drága) akkor 2 egyforma golyó kell és lent! Ha heréltetni, akkor is jó ha lent vannak, de nekem volt olyan, hogy a másik csökevényes maradt, de bódításkor tapíntható volt így heréltettük is a  kicsikét! Amennyiben csak egyet talál, tudtommal van valami cucc amitől lejöhet a másik, ha ez mégsem válik be akkor csak Üllőn tudják kivenni a hasüregből :(.



#442 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 9:49

Nem lesz fedezőmén, ismeretlenek a szülei,(elméletileg voltak papírjai csak elkallódtak, hm) mentett csikócska, be is van sülve.

De megnyugodtam akkor hogy lehetséges ilyen, mindenképpen megfogom nézetni egy dokival, keresse meg a másik szökevényt. Heréltetni különben később szeretném, eddig még lehet vele bírni:)

Gondolom oda elvitetni meg kiműttetni jó kis pénz lesz ha véletlen a hasüregben marad...:(



#443 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 10:03

Csikasznak igaza van abban, hogy dokit kell hívni, de szerencsére már nem csak Üllőn van lovaknak megfelelő műtő :), a Pannon lógygógyászatnak Kaposváron biztos van, meg szerintem Dunaföldváron Túri dokiéknál is.



#444 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 10:18

Kübeken van a pacó, szerintem Dunaföldvár lenne közelebb. Ha szükséges lesz (remélem nem lesz az) mennyire kell mélyre nyúlni a zsebbe?



#445 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 10:42

Ezt én nem tudom, nekem nem kellett vinni eddig lovat! Dunaföldvár is remek!



#446 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 13:07

150 e ha elaltatjak es hasuregbol kell kiszedni.Ha lehuzhato akkor 50-80 e kozt.

#447 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 16:24

Helyszínen, mobil műtővel megcsinálták 130ezerért tavaly, a herének nem nevezhető kis húscafat vége éppen hogy tapintható volt a lágyékban. Fél évvel előtte ultrahang - a hasüreget ekkora már elhagyta a csomagocska -  majd hat hónap 'gravitációs terep', így sikerült lejjebb csalogatnunk. Magasan a combhajlat tájékán vágtak. Altatták, lélegeztették, s addig nem mentek haza, míg teljesen magához nem tért. 

A másik a helyén volt, arra csak rá kellett metszeni. Ultrahangoztasd meg, akkor már többet tudnak mondani, attól függően, hogy hol a here.

 

A kaposvári csapat volt, csak ajánlani tudom őket. 

Dunaföldvár is jó, ha netán mindenképp szállítani kell.



#448 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 3. - 19:43

Börni - örülök, hogy ezt leírtad! Így legalább én is képben vagyok.



#449 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 4. - 21:27

Köszönöm az infokat, egyenlőre még várakozok és nézegetem, hátha lecsusszan a másik is. :) Ha nem találom később sem, doki.

#450 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 18. - 16:31

Közlemény:
A csikónak már lóg mind a két golyója! :)



#451 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 18. - 21:14

Nem tudom miért dobálóztok itt az összegekkel. Múltkor láttam egy műsort, amiben Szibériában a szarvasokat herélték. Hogy ne kelljen felvágni...és mint a törzsben egy szint eléréséhez a fogukkal roppantották össze. Szóval hajrá! :D



#452 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 19. - 18:33

Ez egy jó hír, agy könnyű lesz a herélés!

 



#453 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 25. - 14:37

Most 2 éves, szerintem idén év vége felé meg is csináltatom a műveletet.



#454 Tímea

Tímea

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 26. - 21:41

Herélés után mennyit kell várni ahhoz, hogy a delikvens társasági életet élhessen? 



#455 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 26. - 21:49

Ha a seb rendesen begyógyult nyugodtan mehet bohóckodni.



#456 Tímea

Tímea

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 26. - 22:49

Köszi!

Soha nem volt még együtt másik lóval, nem kicsit aggódok, mi sül ki belőle...



#457 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 16. - 15:24

Bár továbbra sem vagyok herélés párti, azonban egy ismeretlen származású póni esetén szerintem megfelelő döntés, pláne azok ismeretében hogy szent meggyőződése a maga 95cm-vel hogy a szomszéd karám lakója a 183cm magas fakó, az kanca, holott szintén zenész (herélt). Így jobbnak láttam mindkettő nézőpontból, hogy első dolog az összeengedés előtt ez az aprócska, gyors beavatkozás és gyógyulás után már semmi nem állhat közéjük.

 

Az ember lánya hamarra szeretné, természetesen nemzeti ünnepünk a legalkalmasabb dátum, kedvenc doktornénink, pedig már túl van azon hogy este 9kor esek be hol egy birkával, hol egy macskával, máskor pediglen egy görénnyel.... ha március 15-e, akkor pónit herélünk. Nincs is ezzel baj. Igen ám. De pónink nem ezt tervezte és igyekezett keresztül húzni a számításainkat.

 

Na de hadd mutassam be a résztvevőket. Három lovas hölgy, közülük egyikük állatorvos, egy szemlélődő akiből lelkes lábfogó válik, harmadikként, némi tapasztalattal, kevés fenntartással jómagam. A quartett negyedik résztvevője pedig Párom, aki egyedüliként képviseli az erősebbik nemet, és fenntartásai egyedül neki vannak. Egy feltétel: nem nézhet oda. Ugyanis nem birja az ilyesmit na. 

 

Bemutatom végül Mesét (aki eredetileg Herceg de valahogy ez jobban illik hozzá), aki 4 éves és pont egy hete a microménes kettes számú tagja. Megérkezésekor gyorsan szerelemre lobbant amit finom harapdálással és ágaskodással azonnal szive választottja tudomására hozott. Hozzáteszem nem volt tiltakozás, de ezt ne is forszirozzuk inkább. 

 

Megsaccoltuk Mese súlyát, ránézésre 130-180 között, kb 150kg. Egyébként mostmár rettenetesen kiváncsi vagyok hány kg is voltaképp, mivel biztos vagyok benne hogy +-3kg eltéréssel pontos volt a becslésünk.... 

Megkapja a megfelelő injekciókat a megfelelő dózisban, majd várunk ám nem történik semmi, lovacska élénk, ám kezdi unni magát. Hát, akkor nehezebb, de kizárt hogy 180kg legyen, kap még egy kis ráadást. Mese továbbra is unatkozik, rágcsálja a kezem, ellenben egyre jobban utálja a vénás injekciókat, igy rájön ő tud ágaskodni is voltaképp. A harmadik kör beadására is sor kerül 200kg körül járunk, itt már azért érezzük ez cseppet sem normális, ellenben a vérpóni még mindig nem alszik, látszik hogy küzd a legkisebb megingás ellen is, áll mint a cövek. Próbáljuk finoman rávenni arra hogy adja meg magát a gravitációnak, három nő csimpaszkodik a csöpp pónin, Csaba szurkol a póninak a sarokban, ő már a vénás szuritól kidőlt. Nincs mese, pontosabban Mese még mindig küzd. Akkor jöjjön a következő adag, de lassan már metabolizálja a szereket, igy egy kicsit többet kap, kb az első adag már nincs is benne, jó idő eltelt az első szurik óta. Végre egyszercsak nagy nehezen lefekszik, nem könnyen adja meg magát. Légzés oké, minden jó. Enyém a nyaka, figyeljem a szemét, légzését, Csabáé a legkritikusabb láb, ő a legerősebb, nem nézhet oda, a kisérő hölgy pedig a másik hátsót fogja, közben kedélyesen beszélgetünk, örülönk hogy már itt tartunk. Dokinéni belevág, finom feszülés a lovon, felkerül az emaszkulátor, na a póni itt már konkrétan adja szépen az ébredés jeleit, és szerintem a legkevésbé sem szép álomból ébred, igy egy oldalvetődéssel kap megint egy adag kábitót, altatót meg amit ilyekor kell. innentől már pörögnek az események, az utolsó pillanat előtt persze Mese megint próbál felébredni, na itt már Csaba sem a póninak szurkol, kicsit émelyeg, mert persze odanézett.... Újabb adag szurik, mindannyian lógunk a nyakán, nehogy felkeljen.... zsibbad mindenünk. Az utolsó öltés, lemosás, ébredhet a vad, hálából végigyomroz a mellső lábaival amig feláll, na jó én is ezt tenném, és minden további nélkül elkezd szemezgetni a szalmából. Kicsi a póni, de küzdeni azt tud. 

 

 

 

 


  • Aniko, juice és Tily kedveli

#458 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 20. - 18:31

Mennyi az esélye annak hogy ha a csődörcsikóm kiheréltetem alábbhagy a csipkelődéssel? (az utóbbi pár hónapban csinálja) Márciusban töltötte második életévét. Játék szinten csinálja, megállás nélkül bohóckodik, de sose hagyom neki, manapság már elég neki ha egy határozott mozdulatot teszek és elugrik, viszont azután már mindig nyúlkál a szájával. Ezen kívül szóra dolgozik, amit kérek tőle megcsinálja, néha vontatottan mert lusta egy jószág, de a csipkelődéssel megfogott.
A herélését őszre tervezem. (nincs tenyészértéke)



#459 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 20. - 19:16

Én most hoztam egy pónit, herélés után jelentősen lecsökkent a csipkelődése (illetve egész pontosan harapott, ezért is váltak meg tőle)  cirka 2-3 hét alatt, bár ebben van szerepe egy kis foglalkozásnak is, igaz elsőkörben azt kellett megtanulnia hogy ne féljen a kezemtől, nem fogom pofán csapni, max kicsit visszacsipek a szája sarkára és akkor már nem is jó móka.... ugyanakkor a nagy melákom egyszerűen mindent imád a szájába venni, csócsálni, de ő tudja a határokat, nem is csipkelődés, inkább amolyan érintkezési forma. De csődörcsikóként ő is jobban hajlamos volt rá.



#460 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 22. - 15:24

Haliho,

en most hereltettem ki a 1,5 ( majdnem 2 eves ) csödörcsikomat, mert menesben van es kezdett räjönni hogy mi es miert nött neki. A doki körülbelül 20-25 perc alatt elintezte a dolgot, gyorsan, precizen. A pici aludt egy kicsit, felebredt, es evett toväbb, es mäsnap mär bontotta a boxot ugyhogy inkäbb kiraktuk a többihez mielött kärt tett volna magäban.

Azota tökeletesen jol van egeszseges es persze nem csipked ( mert ugye ö is elkezdte...)

 

En mostmär a hereles hive vagyok, minel elöbb annäl kisebb a trauma, gyorsabb a regenerälodäs, es mehet a többiekkel jätszani ( es persze akkor nem engem akar jätszäsibol agyonharapni, agyonrugni vagy leütni mert ugye az is a jätekos csipkedessel kezdödik...)

 

Üdv

Caly

 

 

 


  • Kaiser kedvelte

#461 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 14. - 17:12

Tanácsot szeretnék kérni. 3 éves csikónknak eljött az ideje, heréltetni szeretnénk. A viselkedésével nincs gond szerencsére, de mivel fedezni nem fog soha, ellenben más lovakkal találkozni igen, így muszáj. Szóval a kérdés: állva vagy fektetve? Az egyik doki csak így csinálja a másik csak úgy, hallottam mindkét oldalról érveket. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#462 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 18. - 8:27

az enyémet anno állva herélték. semmi gond nem volt, gyorsan-könnyen gyógyult utána. 

a műtét is ripsz-ropsz megvolt, komplikáció mentesen. 


  • Zuzu kedvelte

#463 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 18. - 17:57

Köszi! Engem a megijesztettek az állva heréléssel, hogy milyen kockázatai vannak. Még átbeszéljük párszor.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#464 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 19. - 7:35

Szerintem mindegy állva v fekve, a doki értse a dolgát.


  • canossa és Zuzu kedveli

#465 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 19. - 14:13

Szerintem mindegy állva v fekve, a doki értse a dolgát.

Teljesen igazad van, a miénket fektetve herélték és semmi gond nem volt. Igaz ez már 10 éve történt. De a lényegen nem változtat. :rockon:


  • Zuzu kedvelte

#466 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 21. - 12:43

Köszi mindenkinek! :) Jövő héten lesz a nagy nap, fektetve lesz.


  • Rontó kedvelte

"Qei me amat, amat et canem meum."


#467 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 22. - 7:41

Szia!

Az enyémet állva herélték, de ismerek olyan lovat, akit fektetve. Mindkettőt ugyanaz a doki csinálta, egyiknél sem volt gond. Még a gyógyulási idő is kb. ugyanaz volt. A lényeg hogy mérsékelten mozgatva legyen utána pár napig hogy kitisztuljon.


Edited by astocki, 2015 május 22. - 7:42.

  • Zuzu kedvelte

#468 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 28. - 14:18

Még egyszer köszönöm a tanácsokat! Ma átestünk rajta, minden nagyon jól sikerült, gyorsan, precízen dolgoztak az orvosok, a paci meg úgy csinál már, mintha mi sem történt volna. Egy aggodalommal kevesebb, már egy hete féltünk, nehogy gond legyen, de álmomban se  mertem volna gondolni, hogy ilyen jól megy minden. 


  • Rontó és Fifikusz kedveli

"Qei me amat, amat et canem meum."


#469 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 29. - 7:27

Örülök, hogy minden rendben ment. Végül állva vagy fekve történt? :)


  • Zuzu kedvelte

#470 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 29. - 8:36

Fekve, két orvos meg egy asszisztens jött. Az injekciót is simán beadták, aludt pont ameddig kellett, aztán felállítottuk, 2 perc múlva már a szénát próbálta eszegetni. :) Ma egy picit be van lassulva, de a seb szép, mozgatjuk is folyamatosan, remélem hamar gyógyul. :)


  • canossa kedvelte

"Qei me amat, amat et canem meum."


#471 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 23. - 17:38

Sziasztok! Kinek hogy gyógyult herélés után a seb? Mennyi idő volt mire lement a duzzanat? Volt vki akinél nem ment simán a gyógyulás? Sajnos én már nem emlékszem hogy zajlott...

#472 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 23. - 20:21

(Még nem estem át rajta, így nincs ilyen irányú tapasztalatom, neked pedig emlékezni kéne rá, mivel elég alapos munkát végeztek.)

 

Lóheréléshez már többször volt közöm. Volt állva és fektetve is. Valamennyire meg szokott duzzadni, de napi 2 x 20 perc mozgatással jól kordában tartható. Én fontosnak tartom, hogy a seb ne legyen bezárva, a váladék tudjon ürülni. A pangó váladék már tud bonyodalmakat okozni. Hatodik, nyolcadik nap között szokott jelentkezni, ha valami nincs rendben (nem ürül, begyullad /nem azonos a piszkálás miatti duzzanattal/). Egy esetben fordult elő, hogy az egyik oldal bezáródott, az elkezdett begyulladni, fájt neki. A seb kinyitásával kiürült, már másnapra jelentős javulás volt látható, de a lószág egyből nyugodtabb lett. Az ürülő lében olyan szövetes, szálas szerkezetű valami is van (fibrin), amitől nem kell megijedni, nem genny.

Egy szervezetének működésének tudatára esett jószágot (pláne, ha fedezett is már) viszont én nem engednék hamar vissza a többiek közé, mert a hormonok még dolgoznak egy darabig (3-6 hónap) és egy fedezési kísérletből komoly sérülések lehetnek. Látta már ilyent. Hucul (volt) csődört visszatették a többi közé, megpróbált fedezni, a kanca úgy megrugta, hogy a vesszeje átment mestergerendának, ami a gyulladástól sebesedett, repedezett, jöttek rá a legyek... Több hónapos gyógyulás után nyerte vissza eredeti formáját.


Edited by Robi, 2018 március 23. - 20:22.


#473 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 6:39

És mi van akkor, ha a ló több, mint egy évvel a herélés után is fedezni akar? Tudtommal soha nem fedezett de ez a lüke meg a vemhes kancára is rá akar ugrani. Egyszerűen csak könyveljem el, hogy ilyen és tartsam távol a nő neműektől?

#474 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 7:27

Ők is élnek nem is akár milyen társadalmi életet, ami elég egyértelmű szabályok mentén folyik (bárcsak az emberi szabályozás is ilyen egyértelmű, logikus lenne).

Ha a nőneműek tolerálják, (esetleg) keresik az alkalmat...  és a képzelt, önjelölt csődör tudja, hogy mikor, akkor váljék egészségükre. Ha ezt a kancák tolakodásnak veszik (a "kicsit kéretem magam" nem számít ide), aminek pároslábas alárúgás szokott lenni a következménye (a próbálkozó testi épségét veszélyezteti), akkor célszerű a távoltartás elrendelése, foganatosítása. Tapasztalatom szerint a "nők" ezt elég jól tudják irányítani. Eddig erőszakot csak a kancák akartak venni a csődörön. Van olyan élemedettebb korú lómenyecske, aki minden "újhúst" fel akar próbálni. Bele kell gondolni a főemlősök (legfelsőbb is) ilyen irányú cselekedeteibe, oszt rájön az ember gyereke, hogy párhuzamok nem csak nyomokban fellelhetőek.


  • fafaragó kedvelte

#475 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 9:55

Akkor úgy látszik nálunk komlikációk vannak.

Nekem is az rémlett hogy kb két hét alatt azért nagyjából rendbe kéne jönnie.

Tegnap volt két hete hogy a 3 éves csikónkat kigolyózták. Eleinte gyögyörűen ment le az ödéma, aztán egyszer csak megállt. Napi kb. 2 óra mozgatást kapott és már úgy láttuk h nem csöpög belőle semmi, és nagyobbra duzzadt mint előtte. Gondolom korán záródhatott a seb, már nem tudott ürülni. Állatorvost hívtuk, mondta hogy normális, bő két hét kell mire lelohad. Nem nyugodtunk, csak kihívtuk, ránézett, azt mondta nincs baj, ez a gyógyulás folyamata. Ma megint jön, mert nem javul. Már sántikál is, pedig a herélést követő napokban semmi nem látszott rajta, meg se viselte. Ezt most nem mondhatom el róla, fáradt, éjjel nem tud lefeküdni pihenni, látszik hogy fájdalmai vannak, kedvtelen csak úgy "van", és az egész duzzanat be van keményedve. Remélem kinyitja neki a sebet, hogy ki tudjon ürülni az aminek ki kell és végre rendbe jön.



#476 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 9:59

A heréltek fedezésével kapcsolatban egyet értek abban, hogy a kancák erősen befolyásolják a helyzetet. A mi régi kancánk is szó szerint sarokba szorította sárlás idején az öreg heréltemet és addig nem engedte ki, amíg az meg nem ugrotta. Volt is neki kiképzés ezekben az időszakokban, nem is tudott mit kezdeni az egyébként rangsorban alatta álló kancával, inkább engedett neki. :) Úgy követte őt mintha az árnyéka lenne  :D



#477 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 14:05

Nálunk egy kanca van és az a főnök. Nem keresi a heréltet, inkább az üldözi őt sajnos.

#478 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 16:58

Ha esetleg valakit érdekelnének a fejlemények:

Szóval itt volt a doki, kinyitotta a sebet és szerencsére tiszta sebfolyadék jött belőle, viszont nem kevés. Ez feszítette őt és gátolta a mozgásban. 

Aggódalomra elvileg semmi ok, túl jól gyógyultak a sebek emiatt nem tudott a megfelelő ütemben ürülni.

Megelőzés képpen kapott antibiot és vénába gyulladáscsökkentőt. Emellett folytani kell az eddigi gyulladáscsökkentő kezelését + mozgatás.

Nyilván ezek után sem két nap lesz a gyógyulása, de legalább könnyítettünk rajta és talán kicsit felgyorsítottuk a folyamatot.


  • fafaragó kedvelte

#479 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 24. - 17:27

Mihamarabbi jpbbulást neki

#480 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 25. - 8:16

Örülök, hogy nincs baj, most biztos jobben érzi magát, hogy megszűnt a feszülés.