Ugrás a tartalmakhoz


fjord lovak


  • Please log in to reply
2805 válasz a témához

#41 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 12:29

Mam, köszi :)Pont ma beszéltem a bácsival, és igen, megvan még Doki, még mindig eladó. De továbbra is csak jó helyre.

#42 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 12:30

Istenem, ha nem lenne már három... :rolleyes: :)

#43 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 13:14

Akkor pont ideális lenne neked is, vérmérsékletét, és kezességét tekintve :)(Már ha olyan természetre is, nem csak alkatilag, mint Viking).Bár pont tegnap jöttem rá ismét, hogy azért Viking is másmilyen másokkal mint velem, nem kicsit. Válogat az emberek között, hogy kit fogad el, és kit nem. Kutyus, a lovász teljesen másmilyennek látja pölö mint amilyennek én (bár ez egy bizonyos szintig természetesen természetes). Õ agyasnak, akaratosnak, én meg cicának, engedelmesnek, akinek ugyan megvan a maga akarata, de az egy mozdulattal leszerelhetõ mindig.Eddig egyszer ült rajta más, mint én (Kutyus), és egy perc alatt leizzadt a ló idegbõl. A végére azért szépen felengedett :) Velem meg majdnem mindig teljesen nyugodt. Azt mondjuk õ is mondta, hogy nyereg alatt (pedig szõrén volt :D) teljesen másmilyennek látja mint földrõl: készségesnek, együtmûködõnek. Amit mindig mondok én is :)

#44 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:27

Tényleg sokat fogyott. Már nem sok plusz van rajta. Szép lett!Ágimamnak tényleg jó lenne a testvére, arra könnyebb lenne felszállni is és ha ugyanolyan nyugodt tipus, akkor biztos jó befektetés. :)

#45 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:59

Köszi :) Ennyi felesleg már kell is rá, szerintem. Sose lesz vékony, remélem legalábbis.(most abban reménykedem, hogy megkapom a "tenyésztõjének" a számát, csak vele az a baj, hogy Németországban él, és nem foglalkozik már a dologgal. Ha mégis sikerülne vele kapcsolatba kerülni, eldõlhetne a kérdés, hogy mi lehet még Vikingben a fjordon kívül..)

#46 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 21:10

Tényleg sokat fogyott. Már nem sok plusz van rajta. Szép lett!Ágimamnak tényleg jó lenne a testvére, arra könnyebb lenne felszállni is és ha ugyanolyan nyugodt tipus, akkor biztos jó befektetés. :)

Hozzászólás megtekintése

Tudom ám én... :rolleyes: Azóta ezen agyalok, amióta láttam a Doki képét...Mondjuk enyém a Herceg lesz (lovagolásilag is! :yeah: ) és vele semmi gond, teljesen nyugis jószág. Csak Angyival lesznek gondok valószínûleg. Fecó elkezdett vele foglalkozni, de már megint két hétig nincs itthon, és hiába "dolgozott" vele szombaton is, vasárnap is délelõtt-déltán, két heti kihagyás után... :confused: :( De hova rakjak négy (!) lovat ?! És mibõl tartom el õket?

#47 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 12:45

Na igen, ezek nehéz kérdések :(Ilusta, nincs valami jobb képed Flóráról, amin látszana a színe, és a sörénye?

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 12:48

A színe tulképpen szürke, feje arabos, a testalkata erõsebb, mint az arabé, a sörénye is ezerrel dúsabb, a farka is és van benne egy szürke csík, mind a sörényében, mind a farkában. Keresek másikat is...

#49 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 15:51

A színe tulképpen szürke, feje arabos, a testalkata erõsebb, mint az arabé, a sörénye is ezerrel dúsabb, a farka is és van benne egy szürke csík, mind a sörényében, mind a farkában. Keresek másikat is...

Hozzászólás megtekintése

Nem azért, de ez szintúgy "alámvaló" lenne... :rolleyes: A szívem szakad le!

#50 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 17:41

További képek Flóráról itt

#51 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 9:32

Jééé, õ inkább arabos külsõre, mint fjord. Szép különben :) Azt lehet tudni, hogy miért adják el?

#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 19:08

Mert a Norvég Fjordtenyésztõ Szövetség nem nézi jó szemmel, hogy egy mix is van a csapatban és "szaporodik". Mintha valami ilyesmit mondtak volna, az okról.Már többször voltak ellenõrizni (kemény, mi?) és mindig ezen akadtak fent. Vigyáznak a teljes tisztavérûségre és, hogy minden okés legyen.

#53 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 13:14

Értem.Amúgy akkor mondhatják, hogy az egy másik fajhoz tartozik, õ egy henson :D

#54 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 19:47

Nem. Õ egy sportpóni. (micsoda kifejezés!! :dev: )..mint Haramia. :D

#55 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 9:29

BoKa! Említettem neked 1 négyesfogatot belõlük:távoli képszembõlez is négyes

#56 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 18:12

Szépek, ráadásul a szerszámzatuk is nagyon szép.

#57 micha

micha

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 19:45

Hello Fjord Lovasok!Most találtam rá erre a fórumra. Talán érdekel benneteket e lófajta tenyésztése, használata. Kattintsatok a www.fjord.hu web-oldalra.Ott találkozunk!

Edited by micha, 2005 október 17. - 20:01.


#58 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 10:15

Doki is elkelt. Egy fórumos vette meg, Pécelre került.

#59 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 19:45

Ki vette meg? Jelentkezz Dokigazdi! Gratu hozzá! :)

#60 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 14:00

Ez engem is érdekelne. Kire sikerült rásózni? :kir: Egyébként nem fog benne csalódni. Szerintem. :yeah: Ha nyugodt és kislóra vágyott. Csak vele is vigyázni kéne a takarmányváltásnál...

#61 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 26. - 10:44

Nem tudom, hogy titok-e, de mivel nem tudom, inkább nem írom ide a nevét, hátha így idekeveredik, és szól õ maga :) Elsõ hozzászólásának a fórumon különben is jó belépõ lenne ;)Amúgy azt írta, hogy valóban arról fognak szólni az elsõ idõk, hogy "rendbe szedni" õkelmét is...

#62 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 11:02

Na az engem jobban érdekel...rakd be légyszi a fjordosba..hogy honnan, milyen stb. :)A képtáradban az egyik, az Lucky, van egy hosszú sörényû fjord is és van amelyik úgy néz ki, mint BoKá-é a Viking..Egyedül a hosszúsörényû, világos-színût nem ismerem. Arról van szó?

Hozzászólás megtekintése

:DIlus, tudtommal Bluenál egyetlen fjord kanca van - Lucky. És rajta kívül egyetlen fjordszerû lóállat - Viking. Ha ez a kép tévesztett meg - õ Viking, csak csalókák a fényviszonyok. :)(bocsesz, off voltam :o )

Hozzászólás megtekintése

Hehe, valóban Viking :D ( õ is: http://www.kep.tar.h...9739/17028145#2és õ is: http://www.kep.tar.h...9739/17027445#2Az egyetlen tiszta fjord nálunk Blue Lucky-ja: http://www.kep.tar.h...9739/17027484#2Amúgy vicces, az Izsó tanyán van egy Vikinghez igen erõsen hasonlító pac. Betyár a neve, 7 éves, és szintúgy nem tudják mi van még benne fjordon kívül. Õ Bajáról származik. (az õ baja ;) ) Kicsit hidegebb vérû küllemre mint Viking, meg kevesebb a sörényében a fehér rész, de amúgy nagyon hasonlítanak. Egyszer majd készítek róla képeket. Biztos szépek lennének együtt :yeah: Õt is nagyon szeretik, és mondják a gazdái, hogy mennyi mindenben tudják használni: militari és kisebb galopp versenyeken indulnak vele, kocsizik, túra lovaglás, stb, és ha pár hétig nem ülnek fel rá, akkor is normális marad :)

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 19:33

Nahát!A világosabb fényviszonyoknál úgy néz ki Viking, mint egy tiszta fjord! :yeah:

#64 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 11:08

Az egyetlen különbségnek én is a színét látom, meg a sörénye lágyságát, de ez lehet hogy csak a visszanyírás elmaradásától van :)Ha meg fjordosra lenyírnám, még olyanabb lenne, csak azt nem élném túl :D

#65 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 15:54

:dev: Mi van Dokival? Él még? Hogy vált be az új tulajnak? És egyáltalán, ki õ??Áruld már el! ;)

#66 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 15:59

Nem jelentkezett azóta, pedig írtam neki magánt :(Amúgy eddig a fórumon még 0 üzenete volt.De írok még neki, és megpróbálom ide invitálni :)

#67 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 16:06

Oké, értem.Jó lenne, mert érdekelne.

#68 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:52

Nem mindig a szigeten éltünk... :)

Hozzászólás megtekintése

Az más!Olvastam, hogy valahol primitív fajtának nevezted a paccodat. Nem félsz, hogy meghallja?-))

#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:03

Nem mert a primitív szó nem az eszére utal, hanem a 2000 éves tiszta múltjára és arra, hogy közvetlenül a Przewalsky vadló az õse. Tehát ezek a fajták hasonlítanak legjobban az õslovakra., akikbõl a mostani lófajták fejlõdtek ki, az ember ráhatására.Tehát inkább a külleme (felálló sörény, szíjalt hát, csíkozottság a vállaknál, fehérebb hasaalja, igénytelensége, betegségektõl mentessége és egyes egyedeknél a szarugesztenyék hiánya).Az agyi primitívség nem jellemzõ rá. :D Sõt!

#70 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 9:48

Felálló sörény? Az azért nem annyira állna fel, ha nem nyírnák vissza ;) Vikingnek is feláll a szélén, ahol rövid :D

#71 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 17:58

De, a többi lónak nem állna fel 10 cm-ig, hanem rögtön pár cm után dõlne.(Tuti ezzel bekerülök a morzsákba.. :dev: )

#72 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 18:06

ilu, szerintem meg sokáig feláll a többi lónak is :gm: rendszeresen kopaszítom az öreg kancámat és áll olyan magasságig, mint a fjordoknak.(csakazértis kétértelmûen)

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 20:59

Lehet, itt csak annyit látok, hogy talán hamarabb eldõl..de a lényeg (a többi) az ott van.. :D

#74 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 16:27

Mutattam már?http://img.tar.hu/er.../11124499.jpg#3Kb. ekkora különbség van méretben Lidérc és Viking között :D(ezen Lucky mellett megyünk, Adrással)

Edited by BoKa, 2005 november 18. - 16:28.


#75 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 20:32

:dev: jóóó!

#76 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 21:24

Sziasztok!Lehet hogy nem ide kéne írnom, de keresek Fjord pacót.Ha lehet legyen belovagolva, vagy legyen annyi idõs, akit el lehet kezdeni.Ha van ilyen paci, kérlek titeket, hogy írjatok magánt, vagy e-mailt.Ja és fontos, hogy szelíd legyen, mert egyszer a hugom lovagolná.Elõre is köszienco@vipmail.hu

#77 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 21:48

Encõke!Az a gond a belovagolt fjordokkal, hogy elég kevés van belõlük, amelyik meg igen, az általában nem eladó.A kancák általában törzskancák, a herélteket is csikókorban vette meg, akinek kellett. Bejegyzett mén össz-visz 4 van.Fjordot meg olyanok vesznek akik utána nemigen akarják lecserélni õket "normális lóra".Mint BoKa, vagy én.Tehát vagy csikók vannak eladók, vagy mixek.Az enyém is mix, BoKáé is mix.Haramia anyja azóta is eladó (fjordxarab), aki 8 éves, könnyen lovagolható, szép ló.De inkább hasonlít küllemben az arabra, míg belül meg egy kissé élénkebb fjord.Bár állítólag születésekor erõs fjord jegyeket mutatott, aztán ahogy nõtt, úgy lett egyre arabosabb.

#78 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 8:53

Ilusta!Köszönöm.Haramia anyuja Flóra?Róla kaptam képeket, lehet, hogy õ lesz a miénk.De még mindig keresek Fjord lovat, csikót... akármilyen legyen, de én szerelmes vagyok ebbe a fajtába. :ang:

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 18:49

Ahol Flórát vennétek, ott úgy tudom van csikó is. Csak meg kell várni míg felnõ. :) Belovaglásuk általában problémamentes.

#80 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 20:24

A világért sem akarom Csermelyék üzletét rontani, de nem olyan rég az eladó lovak között hirdettek két combonsütött, dán származású fjord méncsikót, a lovas apróban. Ha érdekel, keress vissza Encõke!